Peljeski most zele graditi!

Post Reply

Peljeski most

se nesmije graditi jer onemogucava buducu izgradnju luke
48
22%
se nesmije graditi iz drugih razloga
24
11%
neka se gradi ali treba biti dovoljno visok kako bi mogli brodovi proci
76
35%
neka se gradi svakako
60
27%
nemam stav
12
5%
 
Total votes: 220

kokise
Posts: 205
Joined: 09/05/2013 17:38

#726 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kokise »

tnnt wrote:
kokise wrote:
Kakve Turske i Dubrovnika? Jesili ti zdrav? :-) :-)

:lol: :lol: :lol:

Ja tebi kazem; Trogir je Bosanski grad. Kad nam to vratite mi vam vracamo CIJELI MALI SKOLJ.

Na tvoju zalost i veliki i mali skolj pripadaju BiH. Tu nema 0,0 sumnje.
pa dobro, i 50% Bosne je teritorijalno pripadalo Hrvatskoj
i šta sad?
Dalmacija nije nikada pripadala teritorijalno Bosni, uvijek je bila Dalmacija
to što je Tvrko imao titulu vladara na nekih 10-20 god je totalno nebitno
imali su i Venecijanci, Hrvatski kraljevi, Bizantinci, Austrijanci, Rimljani
i to na puno duži period

prvo se informiraj o nekoj temi, očito da nemaš pojma o problematici kleka i škoja :P
Pa i oni prije Tvrtka i posle Tvrtka su imali vise od Neuma. Stijepan II Kotromanic je imao vec 40 kilometara. Ne mislis valjda da mi priznajemo Turske granice? Samo AVNOJ ske ili Tvrtkove.

Sad za sad je BiH priznata kao i Hrvatska po ovim granicama AVNOJ-skim. Sto znaci da mali i veliki skolj i 900 metara iza tih ostrva mora pripada BiH.

Image

Kada bi uzimali takve sporazume imali bi 1000 sporova.
kokise
Posts: 205
Joined: 09/05/2013 17:38

#727 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kokise »

Mister Yes wrote:Ma da mi ipak zamjenimo Neum za Konavle i riješeni svi problemi? :mrgreen:
Kakvo Konavlje. Vidis li da su se razmahali starim Dubrovcanima. Sada treba mjenjati Neum za Trogir, Zadar i Split. Ljudi nude..... :D
Last edited by kokise on 11/05/2013 23:56, edited 1 time in total.
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#728 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

bas me zanima kako stojimo sa sporazumom Tudjman - Izetbegovic. Je li validan ili ne? :D
Ako nije ima li jos kakvih sporova? Ako ne budu dobre volje politicari u Hrvatskoj ovdje ce da bude mnogo problema :P
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#729 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

kokise wrote:
Pa i oni prije Tvrtka i posle Tvrtka su imali vise od Neuma. Stijepan II Kotromanic je imao vec 40 kilometara. Ne mislis valjda da mi priznajemo Turske granice? Samo AVNOJ ske ili Tvrtkove.

Sad za sad je BiH priznata kao i Hrvatska po ovim granicama AVNOJ-skim. Sto znaci da mali i veliki skolj i 900 metara iza tih ostrva mora pripada BiH.

Image

Kada bi uzimali takve sporazume imali bi 1000 sporova.
Turske granice su granice Bosne, barem na tom dijelu, tj Hercegovine i nisu se mijenjale stolječima
o tome ti govorim cijelo vrijeme, AVNOJ-evske granice su te da su klek i škoji u Hrvatskoj
i bili su u Hrvatskoj i Hrvatskom katastru, kada ih je netko 1972 jednostrano upisao u katastar Neuma
bez ikakvog dogovora
nadam se da ti je napokon jasno :D
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#730 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

kokise wrote:[
Kakve AVNOJ ske granice ovo ce biti jos bolje izgleda.... :wink:
znao sam da ce ovo s turskim granicama iskociti :lol: ovdje se sredstva ne biraju
kokise
Posts: 205
Joined: 09/05/2013 17:38

#731 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kokise »

:D
Image
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#732 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

kokise wrote::D
Image
:-D :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38008
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#733 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Bobi »

@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#734 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

Bobi wrote:@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
priziva pamet
kokise
Posts: 205
Joined: 09/05/2013 17:38

#735 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kokise »

Bobi wrote:@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
Ma zajebavamo se malo. Odoh jos malo spavati. Nema nista na tv-u pa rekoh...

Lik ne benda ove medjunarodne granice njemu su Turci bitni i njihov sporazum sa pazite sad Dubrovcanima.... :lol:
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#736 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

Bobi wrote:@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
to ti je kompleks manje vrijednosti
kada se osječaš nemoćan i slab, onda se sam uvjeriš da je razbijač iz susjedstva tvoj prijatelj
koja zabluda, ali neka živi u snovima mašte :D
kokise
Posts: 205
Joined: 09/05/2013 17:38

#737 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kokise »

tnnt wrote:
Bobi wrote:@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
to ti je kompleks manje vrijednosti
kada se osječaš nemoćan i slab, onda se sam uvjeriš da je razbijač iz susjedstva tvoj prijatelj
koja zabluda, ali neka živi u snovima mašte :D
Pa pazi kolega; ti si poceo pricati o Turcima i njihovim granicama. Mi smo se fino drzali AVNOJ skih. Ali dobro...
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#738 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

tnnt wrote:
Bobi wrote:@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
to ti je kompleks manje vrijednosti
kada se osječaš nemoćan i slab, onda se sam uvjeriš da je razbijač iz susjedstva tvoj prijatelj
koja zabluda, ali neka živi u snovima mašte :D
Sta su to "snovi maste"? :oops:
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#739 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

kokise wrote:
tnnt wrote:
Bobi wrote:@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
to ti je kompleks manje vrijednosti
kada se osječaš nemoćan i slab, onda se sam uvjeriš da je razbijač iz susjedstva tvoj prijatelj
koja zabluda, ali neka živi u snovima mašte :D
Pa pazi kolega; ti si poceo pricati o Turcima i njihovim granicama. Mi smo se fino drzali AVNOJ skih. Ali dobro...
sto bi se reklo, sad ovako - sad onako. ili danas jedno - sutra drugo.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#740 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

kokise wrote:
tnnt wrote:
Bobi wrote:@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
to ti je kompleks manje vrijednosti
kada se osječaš nemoćan i slab, onda se sam uvjeriš da je razbijač iz susjedstva tvoj prijatelj
koja zabluda, ali neka živi u snovima mašte :D
Pa pazi kolega; ti si poceo pricati o Turcima i njihovim granicama. Mi smo se fino drzali AVNOJ skih. Ali dobro...
pa šta ti nije jasno?
moram ti crtati ili šta? :D
ako se granice nisu mjenjale od sporazuma Dubrovnika i Turske
tj prodaje Neuma Turcima, ne Bosni :D
te iste granice su bile AVNOJ-evske par stotina godina poslije
nemam volje ubi me :lol:
kokise
Posts: 205
Joined: 09/05/2013 17:38

#741 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kokise »

tnnt wrote: moram ti crtati ili šta? :D
ako se granice nisu mjenjale od sporazuma Dubrovnika i Turske....
:lol: :lol: :lol:

Gdje je taj sporazum? Cuj Sporazum dubrovnika i Turske.... :lol:
Pa onda pricekajte Turke. Nemozemo nista potpisati bez njihovog pristanka.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#742 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

hevi metalac wrote:
tnnt wrote:
Bobi wrote:@ kokise,
jel ti prizivas rat ili moderatore :D?
to ti je kompleks manje vrijednosti
kada se osječaš nemoćan i slab, onda se sam uvjeriš da je razbijač iz susjedstva tvoj prijatelj
koja zabluda, ali neka živi u snovima mašte :D
Sta su to "snovi maste"? :oops:
dobro zeuznuo sam :D
u snovima i mašti :run:
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#743 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

kokise wrote:
tnnt wrote: moram ti crtati ili šta? :D
ako se granice nisu mjenjale od sporazuma Dubrovnika i Turske....
:lol: :lol: :lol:

Gdje je taj sporazum? Cuj Sporazum dubrovnika i Turske.... :lol:
Pa onda pricekajte Turke. Nemozemo nista potpisati bez njihovog pristanka.
u Dubrovačkom arhivu
prodala je da ne graniči sa Venecijom u ostatku Dalmacije, manje su se bojali Turaka
ako te tješi od katoličkih venecijanaca :D
Image
evo ti karta iz vremena Austrougarske, ako nevjeruješ nama Hrvatima 8-)
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#744 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Mister Yes »

tnnt wrote: u Dubrovačkom arhivu
prodala je da ne graniči sa Venecijom u ostatku Dalmacije, manje su se bojali Turaka
ako te tješi od katoličkih venecijanaca :D
Turci su im bili tampon zona da ih štite od zlih Venecijanaca. Tada htjeli da se odvoje od njih a sad bi da se spajaju sa njima.
Tc tc tc bil pišali il kakili :D
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#745 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

ne znam ljudi kako vi, ali ja Hrvatima vjerujem SVE :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#746 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Alfons Kauders »

tnnt wrote:
kokise wrote:
tnnt wrote: moram ti crtati ili šta? :D
ako se granice nisu mjenjale od sporazuma Dubrovnika i Turske....
:lol: :lol: :lol:

Gdje je taj sporazum? Cuj Sporazum dubrovnika i Turske.... :lol:
Pa onda pricekajte Turke. Nemozemo nista potpisati bez njihovog pristanka.
u Dubrovačkom arhivu
prodala je da ne graniči sa Venecijom u ostatku Dalmacije, manje su se bojali Turaka
ako te tješi od katoličkih venecijanaca :D
Image
evo ti karta iz vremena Austrougarske, ako nevjeruješ nama Hrvatima 8-)
Kako su se nekad radile lijepe karte... Da mi je da mi ovako izgleda navigacija, retro. :D Sve su racunari zajebali. Da je ovako tesko bilo crtati granice, kurac bi se ikad zaratilo kod nas - cim je se svaki coban dohvatio Corela, sve je otislo u tri picke materine. :D

Samo se cudim sto se na ovoj temi i dalje pokusavaju koristiti argumenti, jer su ocito nebitni. Ista ekipa bi se zalila i kad bi Hrvati gradili tunel, nasli bi neki razlog. :D

A generalno, koga boli kurac za dva skolja i tzv. turskim repom na Kleku. Ni Hrvatska ni BiH od njih nemaju ama bas nikakve koristi, osim sto bi se mozda na repu dala napraviti solidna kafana s finim zalaskom sunca. Dakle medjudrzavni spor radi jedne kafane. Moj prijedlog je da ih poklonimo Madjarima, cisto iz fazona, da ih zbunimo. :D
jiji
Posts: 292
Joined: 02/05/2013 15:10

#747 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by jiji »

hercegovac_pravi wrote: Svu pamet svijeta sigurno nisam popio. Opet pišeš gluposti. I ponavljam ti da granični dodir sa međunarodim vodama ne čini zemlju pomorskom niti određuje njen pristup međunarodnim plovnim putevima. Služeći se tvojom logikom barem polovica svjetskih zemalja nebi nikad mora vidjela a isključivo bi korisitle usluge ostalim pomorskih država.
:run:
Evo ti kad si toliki bolid nad bolidima

Kritičari sadašnjeg teksta tvrde da je treći članak Rehnova prijedloga dvosmislen kada je riječ o načinu razgraničenja na moru i da Sloveniji ne priznaje "status pomorske države" jer izrijekom ne navodi njezin izlaz na otvoreno more, čime bi Slovenija "izgubila pravo na proglašenje morskih pojasa". Također, izrijekom se ne spominje niti "načelo pravičnosti" (ex aequo et bono) na kojem cijelo vrijeme spora inzistira slovenska vlada.

http://danas.net.hr/hrvatska/slovenija- ... ska-drzava

a Slovenija ima i luku za razliku od BiH i duzu obalu i izrijekom se navodi da Slovenija nema status pomorske drzave.Isto su Slovenci naveli u dokumentima koji su ju definirali kao novu clanicu prilikom ulaska u EU,a to su kasnije pokusali osporti panju jedan. Mozda neznam kvotati,al za razliku od tebe koji me nazivas bolidom imam argumente za svoje tvrdnje.
opremdobro30
Posts: 117
Joined: 16/03/2013 18:45

#748 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by opremdobro30 »

Hercegovac je svojim komentarima pokazao kako je neznanje i promicanje istog iako smjesno istovremeno, kao pojava, vrlo opasno.Posebno kada ga kao relevantnog uzimaju njemu slicni.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Last edited by opremdobro30 on 12/05/2013 10:20, edited 1 time in total.
sredoje
Posts: 524
Joined: 06/08/2012 09:40

#749 Re: Tunel ispod mora spaja Hrvatsku, spašava Neum!

Post by sredoje »

Hame_ wrote:
Projekt uvršten kao jedna od opcija rješenja međudržavnog problema

Image
Simulacija tunela puštenog u promet: Potpuno uklopljen u okoliš
Ehet sad :mrgreen:

Postoji razlog zasto tunel nije pogodan. Cijelo to podrucje je seizmicki aktivno i u slucaju potresa more bi moglo potopiti tunel sto bi ga ucinilo neupotrebljivim a sav novac i trud uzaludnim. Most sa druge strane je modularna gradnja pa bi u slucaju potresa jedan, dva ili nekoliko pilona pala pa bi ih se moglo "nadostukat".
sredoje
Posts: 524
Joined: 06/08/2012 09:40

#750 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by sredoje »

daddy-kool wrote: Ima sljedeća bomba, BiH ima pravo na moreuz/prolaz (Part III STRAITS USED FOR INTERNATIONAL NAVIGATION; Section 2 TRANSIT PASSAGE; Article 37, isti tekst)
Neretvanski kanal i/ili Malostonski zaljev nisu "strait". To je zaljev - bay, bez izlaza na drugoj stani.

Uostalom mislim da bi se ovim medj.sud za pomorsko pravo ili neka ad-hoc arbitraza pozabavili sa zadovoljstvom.


Zasto se to ne napravi?
Post Reply