SDA-All about

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7226 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Banksy wrote:
vivaldi wrote:
Banksy wrote: Dr Nakaš nije samo doktor i direktor, on je, uz rahmetli brata, simbol Sarajeva, simbol odbrane BiH, simbol svih nas koji smo ostali ovdje kad je bilo najteže i svojim radom, otporom, borbom, zalaganjem, svojom istrajnošću, hrabrošću, tvrdoglavošću, pa eto i samim pristustvom, izborili jedinstvenu BiH i sačuvali Sarajevo.
Mislim da malo pretjerujes u kvalifikacijama. Bez obzira na ime, zasluge i nakasevu reputaciju covjek je na celu bolnice 21 godinu, a po bratu mu se i zove. Jbg pa da je njegova privatna bolnica nije malo...
To nije obična bolnica i to nije običan doktor. Opća bolnica je vrlo važna Sarajlijama jer predstavlja puno više od golih zidova, gore ti piše šta i zašto. Rahmetli dr Nakaš je nositelj Šestoaprilske nagrade, a istu nagradu kasnije je dobila i bolnica, kao kolektiv, pod vodstvom drugog brata koji je uspio da je sačuva i max unaprijedi, i u profesionalnom i u ljudskom smislu. To je jedna od rijetkih preostalih stvari na koje su Sarajlije istinski ponosne, to je svojevrstan brand, ako je takvo nešto u medicini uopće moguće.

Sasvim je nebitno ko dolazi na njegovo mjesto. Biće konkurs, pa ako dr Izetbegović ispunjava zadate uslove, ako je najbolji kandidat, neka bude direktor, ne vidim u tome problem. Ali čovjek je pred penzijom i moglo se sačekati još godinu-dvije, pa ne kidisati ovako, i izlagati se nepotrebno blamažama i sramotama.

(Ova smjena je tek vrh ledenog brijega, a istinski razlozi za smjenu su oni stari, uobičajeni - novac i samo novac -tumbanja u zdravstvenom sektoru, u vrhovima klinika i kliničkih centara, na čelu Zavoda za zdravstveno osiguranje, pranje para preko Zavoda kroz klinike i bolnice, gdje su u talovima zajedno poznata lica iz SDA i SDP-a ... Kao što su uglavnom uvijek i svuda - desetine porodica uvezanih u permanentnoj, zajedničkoj krađi, i po vertikali i po horizontali, gdje baš nikoga ne zanima ko je u kojoj stranci, niti im pripadnost različitim političkim opcijama predstavlja bilo kakav problem.
Pare ... Uvijek su to samo pare.)
smajlikojipovraćaodljigavostinapisanog :-)

ps

nastavimo se pravit budale..možda tim putem nešto u životu i postanemo :D
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#7227 Re: SDA-All about

Post by Chisum »

Ma ovo je mila majka...

Znajuci po kojim notama udaraju ovi minderasi, u zdravstvenom sektoru sam ocekivao mnogo veci angazman ljudi poput Torabija... A ovako - pa ovo su nas tek pocastili jos jednim diletantom iz prvog safa. Nista novo, na sta ovaj narod vec nije navikao... i nista sto nije zasluzio.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7228 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

JoseMujica wrote: nastavimo se pravit budale..možda tim putem nešto u životu i postanemo :D
Ti najbolje znaš kako to ide, zar ne? :wink:


Moji stavovi oko pokušaja smjene dr Nakaša su više nego jasni, vivaldi čak kaže da sam pretjerala.
Banksy wrote: Sramota, sramota do neba.
Ovo što SDA čini je strašno, sramotno, jadno i bijedno. Bijedno, da bjednije ne može.
Fuj, fuj, fuj.
Ali drugo tebe svrbi ... :wink:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7229 Re: SDA-All about

Post by Corto Maltese »

Chisum wrote:Ma ovo je mila majka...

Znajuci po kojim notama udaraju ovi minderasi, u zdravstvenom sektoru sam ocekivao mnogo veci angazman ljudi poput Torabija... A ovako - pa ovo su nas tek pocastili jos jednim diletantom iz prvog safa. Nista novo, na sta ovaj narod vec nije navikao... i nista sto nije zasluzio.
Počastili su nas i time da je osoba koja je prije par mjeseci dobila otkaz u Apotekama Sarajevo, od jučer član nadzornog odbora tih istih Apoteka. Il' nije u redu što je dobio otkaz, il' nije u redu što je u nadzornom odboru, ali jedno sa drugim ne ide.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#7230 Re: SDA-All about

Post by antimobbing »

Shahab wrote:Balkanski šibicarski mentalitet i naslijeđe komunističkog sistema, rezultirali su društvenim ambijentom u kojem se javni interes zamjenjuje za interese partijskih oligarhija. Menadžerske funkcije u javnom sektoru raspoređuju se prema kriteriju odnosa snaga unutar partijskih frakcija. Sigurno ima boljih, sposobnijih kandidata i od Nakaša i od Izetbegovićke, ali nemaju podršku partijskih koruptokracija, što ih u startu diskvalifikuje i projecira kao autsajdere. Parijske koruptokracije napravile su zatvoreno društvo u kojem je dobro samo za 500-600 pripadnika užeg kruga oko partijskog vrha. Javni sektor, čiji se novčani tokovi pune novcem svih građana, služe isključivo za davanje lukrativnih biznisa i radnih mjesta, pripadnicima partijskih koruptokracija. To je uzrok našeg propadanja.
Pročitaj dio teksta od nepoznatog autora iz Hrvatske ...
Naučna istraživanja pokazuju da se na spletkarenje, potkopavanje i ponižavanje s namjerom da se eliminišu nepoželjni tj. najčešće oni koji ometaju izvršavanje kriminalnih radnji ili oni koji su bolji, troši mnogo više energije nego na posao, na napredovanje pojedinaca, firme i društva u cjelini.

Iz tog je očigledno da je mobbing jedan od najbitnijih faktora siromaštva, kako žrtve tako i društva općenito, pa bi svi dokumenti koji se bave smanjenjem siromaštva morali uključivati i mjere za eliminaciju ili bar smanjenje mobbinga i psiho-socijalnu rehabilitaciju žrtava mobbinga.

Od normalnog i uobičajenog sukoba mišljenja, pojave poželjne u radnoj svakodnevici koja može imati za rezultat vrlo pozitivne pomake u kreativnom i produktivnom smislu, do destruktivnog i retrogradnog mobbinga- samo je jedan korak. Preduslov njegove pojave je ako se sukob mišljenja u kolektivu rješava autoritarno, tj. bez pružanja mogućnosti da se iznesu argumenti i protivargumenti, čime je povređena ona iz rimskog prava koja je temelj civilizacije, a to je NEKA SE ČUJE I DRUGA STRANA.

Na taj način se konflikt uzrokovan sukobom mišljenja ne rješava, što rezultira stvaranjem nezdrave klime u radnom kolektivu. U takvim situacijama oni koji imaju vlast po svaku cijenu nastoje da je zadrže, a u tom cilju moraju eliminisati one koji imaju drugačije mišljenje. Da bi u tome uspjeli zavode teror u kolektivu pri čemu, nažalost, većina članova kolektiva podlegne iz raznoraznih razloga (ucjena, prijetnji i sl.)

Tad oni drugi ili najčešće samo jedan (jer su svi ostali, da bi navodno izbjegli neprilike, priklonili se vlastodršcima), neizbježno postaje žrtva mobbinga. Započinje psihičko zlostavljanje na radnom mjestu, a radni odnos poprima neke značajke lošeg braka, što je veoma loše jer radni odnos se ne zasniva na ljubavi, već na poštovanju zakonom zagarantovanih prava svih zaposlenih i na njihovoj ravnopravnosti, a ne na diskriminaciji po osnovu simpatija ili nesimpatija (koje se uglavnom stiču ili ne stiču na bazi poslušnosti ili neposlušnosti).

U takvoj situaciji ugroženi pojedinac se nema kome obratiti. Za to vrijeme mobbing-grupe svog “žrtvenog jarca” muče i na taj način “pedagoški” djeluju na sve one koji bi se drznuli da iskažu svoje mišljenje ako ono nije u saglasnosti sa mišljenjem mobera, koji bi se time osjetili ugroženima, a pri tom oni liječe svoje frustracije, komplekse, pa čak i ludilo.

Statističke analize pokazuju da su najčešća obilježja žrtve: sposobnost, znanje, vještine, iskustvo, uvjerenja, temperament, osobnost, stavovi, motivacija kao i emocionalna i socijalna inteligencija. To su osobe koje su odgovorne, motivirane za rad, uredne, dosljedne, savjesne, osjetljive na priznanje i kritiku, sa visokim osjećajem za socijalnu pravdu.

Netko bi se ipak morao zapitati: Kuda mogu da stignu društvo i država ako dozvole da iz društveno-političkog života budu isključeni njeni NAJBOLJI građani?

Samo u propast!
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7231 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Banksy wrote:
JoseMujica wrote: nastavimo se pravit budale..možda tim putem nešto u životu i postanemo :D
Ti najbolje znaš kako to ide, zar ne? :wink:
da...da...da...pošto selektivno ne vidim lopovluk samo jedne kriminalne organizacije koja je inače tek ponekad u vlasti (samo zadnje 22 godine s jednim kratkim prekidom od 3-4 godine + trenutni šestomjesečni /djelimični/ post), dok kod nekih drugih, minornih političkih opcija koje do izvršne vlasti ni dobacile nisu, i na pravopisu zakeram :D

aplauz dobroj vili Dobrili, neumornoj kritičarki kriminalnog poretka :lol:


ps

bez obzira na elokvenciju, nažalost, sadržajno ne dobacuješ dalje od Rajka Vasića, doduše s halal certifikatom
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7232 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

JoseMujica wrote:
Banksy wrote:
JoseMujica wrote: nastavimo se pravit budale..možda tim putem nešto u životu i postanemo :D
Ti najbolje znaš kako to ide, zar ne? :wink:
da...da...da...pošto selektivno ne vidim lopovluk samo jedne kriminalne organizacije koja je inače tek ponekad u vlasti (samo zadnje 22 godine s jednim kratkim prekidom od 3-4 godine + trenutni šestomjesečni /djelimični/ post), dok kod nekih drugih, minornih političkih opcija koje do izvršne vlasti ni dobacile nisu, i na pravopisu zakeram :D

aplauz dobroj vili Dobrili, neumornoj kritičarki kriminalnog poretka :lol:


ps

bez obzira na elokvenciju, nažalost, sadržajno ne dobacuješ dalje od Rajka Vasića, doduše s halal certifikatom
Zaista smaraš forumsku javnost svojim infantilnim moralisanjem.. kao da je bitno, šta ti, ili koga ti, vidiš ili ne vidiš.. :lol: :lol: :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7233 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

baš je tako.....dok se nisam ugradio i ne postojim
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7234 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

JoseMujica wrote:baš je tako.....dok se nisam ugradio i ne postojim
Onda ne krivi pojedince koji su se ugradili... :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7235 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

drugovi, priznajem ...kriv sam! :lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7236 Re: SDA-All about

Post by madner »

Sto se Shaba razocarao :(
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7237 Re: SDA-All about

Post by KatarinaKosaca »

JoseMujica wrote:baš je tako.....dok se nisam ugradio i ne postojim
Pa makar i reket u pitanju bio... :wink: Ali ta će jedan jadni reket spram ovoga, dok se ne stigne razina opljačkanog 22 godine, valja navaliti, jelda :D . Grubo, bez rukavica, bez zakona, ali ko to neće da vidi i ko nema isti kriterijum prema korupciji, nepotizmu, pljački, otimačini, šteli i reketu taj ne želi napredak. Želi samo svojima što više u đep
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7238 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Kato sve mi diraj ali Noleta i Asima Sarajlića ne diraj! :D Njih dvojica imaju certifikat dragovoljaca ARBIH da kradu dok im ne bude dosta za razliku od ostalih podrumaša. I načisto sam glede toga.... nikad nisam to krio, niti lagao po forumu pa da Peđi Kojeviću brojim i zadnji pfening što je za topli obrok primio, a pravim se lud na mazijanja famalije Princa Neonka
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7239 Re: SDA-All about

Post by udrch »

ko ono bješe Nole?
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#7240 Re: SDA-All about

Post by veljaca »

udrch wrote:ko ono bješe Nole?
Kazu da ima jedan Djokovic - teniser ...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7241 Re: SDA-All about

Post by KatarinaKosaca »

JoseMujica wrote:Kato sve mi diraj ali Noleta i Asima Sarajlića ne diraj! :D Njih dvojica imaju certifikat dragovoljaca ARBIH da kradu dok im ne bude dosta za razliku od ostalih podrumaša. I načisto sam glede toga.... nikad nisam to krio, niti lagao po forumu pa da Peđi Kojeviću brojim i zadnji pfening što je za topli obrok primio, a pravim se lud na mazijanja famalije Princa Neonka

Ne brini, neću ja tebi dirati tvoje. Od kako su na vlasti i nisu mi toliko forumski zanimljivi, jer se od tada moje mišljenje stopilo sa većinskim :D . Kako kaže Dodo "Imam još dvije godine"... pa ima još do 2014 da nam definitivno i konačno Lukašenko ***be ***er :wink: Ali nismo bolje ni zaslužili sa duplim standardima prema jednakoj stvari koja se zove najblaže rečeno.. nepoštenje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7242 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

KatarinaKosaca wrote:
Ali nismo bolje ni zaslužili sa duplim standardima prema jednakoj stvari koja se zove najblaže rečeno.. nepoštenje.
Ne grize se ruka koja te hrani ... stari forumski nauk :wink:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7243 Re: SDA-All about

Post by KatarinaKosaca »

Banksy wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Ali nismo bolje ni zaslužili sa duplim standardima prema jednakoj stvari koja se zove najblaže rečeno.. nepoštenje.
Ne grize se ruka koja te hrani ... stari forumski nauk :wink:
To je to.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7244 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Suština priče,
Shahab at his best
Banksy wrote:
Shahab wrote:
Pogledajte unazad na ovome topicu i analizirajte koliko su energije stranački jugendi potrošili u međusobnoj beskorisnoj svađi na temu koje veća hulja i ološ...Koka ili Kaplan (KLEPMAN)...? Kakva intelektualna mizerija i bijeda. Ja razumijem da su ljudi iz društvenih nauka egzistencijalno uvjetovani da budu sluge stranačkih koruptokracija. Jedan dobar ljekar ili inžinjer ili sposoban poduzetnik sa kapitalom, može uvijek osigurati egzistenciju, bilop gdje na Zapadu ili Istoku, ali šta da radi jedan diplomant društvenih nauka (istoričar, žurnalista, sociolog...). Njemu hljeba može dati samo državni aparat koji kontroliše stranačka koruptokracija, ili korumpirani nevladin sektor.
On je egzistencijalno primoran da ignoriše istinu i bude sluga sistema.
Takvi tipovi svoju budućnost vide samo u izgrađenim kanalima korupcije i nepotizma u aktuelnim strankama. Promjene mogu donijeti isključivo hrabri i nezavisni ljudi koji cijene slobodu i individualna politička i ekonomska prava. Izbor između SDA i SDP-a jeste lažni izbor. Oni ne nude ništa pojedincima koji su izvan njihovih struktura korupcije i nepotizma ...
Tačno. Banda sluganska ...
A da ih skineš s budžeta i pošalješ na ulicu, u realni sektor, na tržište, za 15 dana krepali bi od gladi.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7245 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

udrch wrote:za ovaj drugo dio o političarima..ja bih im sudio prema šerijatskom zakonu..svakako se mnogi zaklinju u Njega..
Ovako nesto sam napisao davno. Kolko li bi se prvosafovaca pokazalo munaficima ustvari...
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7246 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

Demaskiran je plan za uništenje bošnjačkog naroda, pod kodnim imenom "Bijeli Cigani". U funkciju i realizaciju plana, aktivno su uključeni Tihić, Lagumdžija i Radončić. Od pobrojane trojice, najopasniji za bošnjački narod je Sulejman Tihić. Na čelu nacionalne stranke doveden je bludnik, diletant, spletkaroš, đeparoš bez političke vizije...autentični "Bijeli Ciganin"..Sulejman Tihić. Zamislite da se na čelu SDA nalazi jedna osoba poput pazarskog muftije... hrabra, elokventna i obrazovana....

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7247 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

:thumbup:

bravo Shahab.
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#7248 Re: SDA-All about

Post by Damir_5 »

Shahab wrote:
Skoro sve je receno. Citam jucer napad takozvane "medjunarodne krizne grupe" na Bosnjake, pa ono onako nisu ni najokorjeliji cetnici pisali. Ono je sramota sta ta Soros kvaziorganizacija pise o Bosnjacima i IZ BIH. Ako imaju predstavnistvo u Sarajevu, a imaju, barem prema onom sto sam ja citao, ono treba protjerati, jer gdje god su ta govna prisutna, tu smrdi. Jednostavno tim spletkarosima treba otkazati gostoprimistvo, pa makar i imali samo jednu kancelariju u Sarajevu. Nema koga oni nisu u tom izvjestaju opleli od Bosnjaka, Aliju, SDP, SDA, SBIH, Zlaju, Tihica, Bakira, Cerica, Zukorlica, cak i Hareta, cak i Bosnjake ateiste i agnostike i Sandzaklije i dijasporu, ma nema ono kao da je sastavljao Risto Djogo, a kroz cijeli taj k'o fol izvjestaj, provlaci se samo jedno, "pljuvanje svega bosnjackog". Najvjerovatnije da tu ima "sumadijskog zacina" i da su se cetnici infiltrirali u tu kvaziorganizaciju.

Naravno glavni cilj je popis i sto vece raslojavanje Bosnjaka.

User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#7249 Re: SDA-All about

Post by Damir_5 »

Novack wrote:
Shahab wrote:Demaskiran je plan za uništenje bošnjačkog naroda, pod kodnim imenom "Bijeli Cigani". U funkciju i realizaciju plana, aktivno su uključeni Tihić, Lagumdžija i Radončić. Od pobrojane trojice, najopasniji za bošnjački narod je Sulejman Tihić. Na čelu nacionalne stranke doveden je bludnik, diletant, spletkaroš, đeparoš bez političke vizije...autentični "Bijeli Ciganin"..Sulejman Tihić. Zamislite da se na čelu SDA nalazi jedna osoba poput pazarskog muftije... hrabra, elokventna i obrazovana....

Samo jos fali da muftija iz Pazara dodje na chelo SDA...
Ali fakat bih volio da se to desi. Kad je bal nek je bal :bih:
A zasto Novace? Kad je mogao Durmitorac iz Crne Gore biti na chelu SDS, zasto ne bi mogao Pazarac na chelo SDA? SDA sigurno ne bi bila gora nego je to danas. Bar ne bi bila out of touch sa vlastitim narodom.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7250 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

sjo poređenja ko da sam ga ja pravio. :D svaka čast :thumbup:
Post Reply