smajlikojipovraćaodljigavostinapisanogBanksy wrote:To nije obična bolnica i to nije običan doktor. Opća bolnica je vrlo važna Sarajlijama jer predstavlja puno više od golih zidova, gore ti piše šta i zašto. Rahmetli dr Nakaš je nositelj Šestoaprilske nagrade, a istu nagradu kasnije je dobila i bolnica, kao kolektiv, pod vodstvom drugog brata koji je uspio da je sačuva i max unaprijedi, i u profesionalnom i u ljudskom smislu. To je jedna od rijetkih preostalih stvari na koje su Sarajlije istinski ponosne, to je svojevrstan brand, ako je takvo nešto u medicini uopće moguće.vivaldi wrote:Mislim da malo pretjerujes u kvalifikacijama. Bez obzira na ime, zasluge i nakasevu reputaciju covjek je na celu bolnice 21 godinu, a po bratu mu se i zove. Jbg pa da je njegova privatna bolnica nije malo...Banksy wrote: Dr Nakaš nije samo doktor i direktor, on je, uz rahmetli brata, simbol Sarajeva, simbol odbrane BiH, simbol svih nas koji smo ostali ovdje kad je bilo najteže i svojim radom, otporom, borbom, zalaganjem, svojom istrajnošću, hrabrošću, tvrdoglavošću, pa eto i samim pristustvom, izborili jedinstvenu BiH i sačuvali Sarajevo.
Sasvim je nebitno ko dolazi na njegovo mjesto. Biće konkurs, pa ako dr Izetbegović ispunjava zadate uslove, ako je najbolji kandidat, neka bude direktor, ne vidim u tome problem. Ali čovjek je pred penzijom i moglo se sačekati još godinu-dvije, pa ne kidisati ovako, i izlagati se nepotrebno blamažama i sramotama.
(Ova smjena je tek vrh ledenog brijega, a istinski razlozi za smjenu su oni stari, uobičajeni - novac i samo novac -tumbanja u zdravstvenom sektoru, u vrhovima klinika i kliničkih centara, na čelu Zavoda za zdravstveno osiguranje, pranje para preko Zavoda kroz klinike i bolnice, gdje su u talovima zajedno poznata lica iz SDA i SDP-a ... Kao što su uglavnom uvijek i svuda - desetine porodica uvezanih u permanentnoj, zajedničkoj krađi, i po vertikali i po horizontali, gdje baš nikoga ne zanima ko je u kojoj stranci, niti im pripadnost različitim političkim opcijama predstavlja bilo kakav problem.
Pare ... Uvijek su to samo pare.)
ps
nastavimo se pravit budale..možda tim putem nešto u životu i postanemo
