Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#7226 Re: Migranti u BiH

Post by Kejn »

CPT wrote:
Kejn wrote:
CPT wrote:
Ili mozda neko selo u BiH? Na linkovima imas statistiku za citavu Evropu. Ljudi u BIH ne padaju ne padaju sa Marsa vec dolaze iz tj. prek Grcke. STatistiku za Grcku ces naci pod "Greece" na prvom linku.

Navedenog nema veze sa azilom ili pravom na azil. Usput kako se ta prica o "90 % vojnosposobni muskarci" uklapa sa pricom da uopste ne dolaze iz "ratnih" drzava. Ako vec pricas o "vojno sposbnim muskarcima" onda znas da automatski priznajes da imajo pravo na zastitu tj. azil? Ili si nesto pobrkao?
Ako uzmemo da svi ovi ljudi koji iz Grcke i Bugarske dodju u BiH u ovim omjerima onda je 44% muskaraca a samo 15% zena. Ne bas argument koji tebi ide u prilog.
da, ide u prilog teoriji od 90% ISILovaca :roll:
Ako uzmemo da je 2/3 djece musko onda je omjer 70 : 30 u korist muskih. Sami te tvoji dokazi samaraju :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7227 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

Pa ako uzmemo oba scenarija u obzir?

Zašto je lakše, sigurnije i bolje dječaci umejsto djevojčica? Pogotovo ako bježiš iz ratne zone?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7228 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Kejn wrote:Ako uzmemo da je 2/3 djece musko onda je omjer 70 : 30 u korist muskih. Sami te tvoji dokazi samaraju :lol:
aha... djecu su ubacio u 90% isilovaca... :roll:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7229 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

Bloo wrote:
Ok pogledaj većinski procenat
n 2018, nearly half of all child asylum seekers were from the Syrian Arab Republic (28%), Iraq (10%) and Afghanistan (9%), with an increased number of child asylum seekers from Eritrea (4%), Turkey (4%), Venezuela (3%), Nigeria (3%) and Iran (3%).
Image
Interesantno odakle stizu
Image


Jos interesantnije kako EU je ocito zavrnula pipu.


Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7230 Re: Migranti u BiH

Post by vjesticanametli »

biscanka2 wrote:https://youtu.be/FihZ5SoKSQA?t=193
Za lakse shvatiti ovo je ta kuca i nije po jedan sprat svakom sinu.Kuca pripada zeni koja ima samo jednog sina - zvanog Bubi a i lakirac noktiju. Mama bagra a sin jos veca.Bez karaktera a oci im gladne.Koliko su samo straha i nelagodnosti cijeloj okolici pravili ali euri su im bili veci od zajednice.Djubrad neopisiva. Mama jos i cvjecaru drzi ali ovaj posao im je bolje cvijetao.Ima ona bozija - robe moj, mozes sta hos ali neces dokle hos (hos - hoces).
uzas jebo te....pa ovo je strasno
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7231 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Bloo wrote:Pa ako uzmemo oba scenarija u obzir?

Zašto je lakše, sigurnije i bolje dječaci umejsto djevojčica? Pogotovo ako bježiš iz ratne zone?
Najbolje da jos deset scenarija in onda se na to slaze teorije...
- bjeze iz rata -> pravo za zastitu
- ne bjeze iz rata -> ne napustaju bla bla bla...

Kad se odlucimo za verziju mozemo dalje o tome zasto je djecaku lakse u camcu na moru nego djevojcici (recimo).
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#7232 Re: Migranti u BiH

Post by Niemand »

A jel ko upratio jesul se oglasavale ambasade ovih zemalja pobrojanih? Ono, drzavljanin ti u stranoj zemlji i veli da je ostao bez dokumenata, posao za tebe? U bih kolko ja znam nisu, al jesul vani? :-?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7233 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

CPT wrote:
Bloo wrote:Pa ako uzmemo oba scenarija u obzir?

Zašto je lakše, sigurnije i bolje dječaci umejsto djevojčica? Pogotovo ako bježiš iz ratne zone?
Najbolje da jos deset scenarija in onda se na to slaze teorije...
- bjeze iz rata -> pravo za zastitu
- ne bjeze iz rata -> ne napustaju bla bla bla...

Kad se odlucimo za verziju mozemo dalje o tome zasto je djecaku lakse u camcu na moru nego djevojcici (recimo).
Ne razumijem te.
Kao i obično.
Ja ne govorim o pravu na azil, već pokušavam da diskutujem o rodnom aspektu.

1. Bježi iz ratne zone - veći procenat muškaraca od žena, ergo ženu i djecu su ostavili u ratnoj zoni.
1. Bježi iz ekonomskih razloga - veći procenat muškaraca od žena, ergo ženu i djecu su ostavili da se snalaze.

1. Dječaci od 5 godina izdržljiviji od curice od 5 godina? Survival of the fittest? Moguićnost silovanja na brodu? Šta će se desiti djevojčici koja je ostala bez oca koji je otisao a ona ostala sa majkom u ratnoj zoni / ekonomskoj krizi?
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#7234 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

славянин wrote:
vjesticanametli wrote:U njegovoj je 300 :lol:
Bas me zanima jeli u sloveniji primio kojeg migranta kuci :D
:roll: Slovenski mediji su u prosloj godini preko svih medija (TV,Radio, ... ) objavili da niko od gradjana migrante nesmije primati niti u bilo kojem obliku pomoc pruzati u suprotnom slijede velike kazne.
Nemoj ga mozda se cojk boji. :D
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7235 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

Niemand wrote:A jel ko upratio jesul se oglasavale ambasade ovih zemalja pobrojanih? Ono, drzavljanin ti u stranoj zemlji i veli da je ostao bez dokumenata, posao za tebe? U bih kolko ja znam nisu, al jesul vani? :-?
Jes kriju se ko zmija noge. :D Ovo sto prolazi je najgori sloj drustva pa ti sto su ih se kutarisali mole boga da ne skonta niko da su dosli od njih :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#7236 Re: Migranti u BiH

Post by SmokingMan »

Bloo wrote:
SmokingMan wrote:Čovječe kakva se samo dezinfekcija mora uraditi,barem 2x. :D
and then the Fire nation came :D
Ma njih je sve trebalo skupiti negdje na livadu,skinuti ih do gole kože i okupati jakim mlazom vode iz cisterne,pa ih tek prevesti u neku izolovanu zonu.Nebesa znaju po koliko se sedmica većina njih nije ni kupala,a još ova žega udarila u zadnjih 7+ dana,normalno je da tokom istog moraš bar jednom promjeniti odjeću,posebice donji veš.Samo fali da izbije kakva epidemija,i eto ti belaja...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7237 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Bloo wrote:
CPT wrote:
Bloo wrote:Pa ako uzmemo oba scenarija u obzir?

Zašto je lakše, sigurnije i bolje dječaci umejsto djevojčica? Pogotovo ako bježiš iz ratne zone?
Najbolje da jos deset scenarija in onda se na to slaze teorije...
- bjeze iz rata -> pravo za zastitu
- ne bjeze iz rata -> ne napustaju bla bla bla...

Kad se odlucimo za verziju mozemo dalje o tome zasto je djecaku lakse u camcu na moru nego djevojcici (recimo).
Ne razumijem te.
Kao i obično.
Ja ne govorim o pravu na azil, već pokušavam da diskutujem o rodnom aspektu.

1. Bježi iz ratne zone - veći procenat muškaraca od žena, ergo ženu i djecu su ostavili u ratnoj zoni.
1. Bježi iz ekonomskih razloga - veći procenat muškaraca od žena, ergo ženu i djecu su ostavili da se snalaze.

1. Dječaci od 5 godina izdržljiviji od curice od 5 godina? Survival of the fittest? Moguićnost silovanja na brodu? Šta će se desiti djevojčici koja je ostala bez oca koji je otisao a ona ostala sa majkom u ratnoj zoni / ekonomskoj krizi?
1. Ne bjezi se (doslovce) iz ratne zone vec nekoliko godina. SIgurno si opazila da je rat u Siriji/Libiji/Iraku vise manje zavrsio? Oko tih drzava zivi nekoliko mio ljudi pod nebom vec 5+ godina. Dobar dio njih zeli napustiti te kampove. Za svakog clana obitelji trebas nekoliko hiljada €. Ko ide prvi je stvar novca i "survival of the fittest". I tako je uvijek bilo.

2. Tako je uvijek bilo (pogotovo u Krajini btw).
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7238 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

biscanka2 wrote:
славянин wrote:
vjesticanametli wrote:U njegovoj je 300 :lol:
Bas me zanima jeli u sloveniji primio kojeg migranta kuci :D
:roll: Slovenski mediji su u prosloj godini preko svih medija (TV,Radio, ... ) objavili da niko od gradjana migrante nesmije primati niti u bilo kojem obliku pomoc pruzati u suprotnom slijede velike kazne.
Nemoj ga mozda se cojk boji. :D
Sto naravno nije istina.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7239 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

CPT wrote:
1. Ne bjezi se (doslovce) iz ratne zone vec nekoliko godina. SIgurno si opazila da je rat u Siriji/Libiji/Iraku vise manje zavrsio? Oko tih drzava zivi nekoliko mio ljudi pod nebom vec 5+ godina. Dobar dio njih zeli napustiti te kampove. Za svakog clana obitelji trebas nekoliko hiljada €. Ko ide prvi je stvar novca i "survival of the fittest". I tako je uvijek bilo.

2. Tako je uvijek bilo (pogotovo u Krajini btw).
Citiram te
Ako oni bjeze iz rata onda imaju pravo na zastitu tj. azil.
S obzirom da navodiš da je rat manje više završio koji je onda njihov motiv odlaska? Napuštanje kampova, te potraga za boljim životom?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7240 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

Slovenia
2,065,895 Population in 2017
614 Refugees
160 Assylum seekers
:lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7241 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Bloo wrote:
CPT wrote:
1. Ne bjezi se (doslovce) iz ratne zone vec nekoliko godina. SIgurno si opazila da je rat u Siriji/Libiji/Iraku vise manje zavrsio? Oko tih drzava zivi nekoliko mio ljudi pod nebom vec 5+ godina. Dobar dio njih zeli napustiti te kampove. Za svakog clana obitelji trebas nekoliko hiljada €. Ko ide prvi je stvar novca i "survival of the fittest". I tako je uvijek bilo.

2. Tako je uvijek bilo (pogotovo u Krajini btw).
Citiram te
Ako oni bjeze iz rata onda imaju pravo na zastitu tj. azil.
S obzirom da navodiš da je rat manje više završio koji je onda njihov motiv odlaska? Napuštanje kampova, te potraga za boljim životom?
Zasto Bosanci devedesetih nisu ostali HR? U Sloveniji? Bjezali od rata ili su bili ekonomski migranti? 5mio ljudi bez krova iz Sirije koji zive oko Sirije su sta? I do kada bi oni trebali biti pod otvorenim nebom?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7242 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

CPT wrote:
Bloo wrote:
CPT wrote:
1. Ne bjezi se (doslovce) iz ratne zone vec nekoliko godina. SIgurno si opazila da je rat u Siriji/Libiji/Iraku vise manje zavrsio? Oko tih drzava zivi nekoliko mio ljudi pod nebom vec 5+ godina. Dobar dio njih zeli napustiti te kampove. Za svakog clana obitelji trebas nekoliko hiljada €. Ko ide prvi je stvar novca i "survival of the fittest". I tako je uvijek bilo.

2. Tako je uvijek bilo (pogotovo u Krajini btw).
Citiram te
Ako oni bjeze iz rata onda imaju pravo na zastitu tj. azil.
S obzirom da navodiš da je rat manje više završio koji je onda njihov motiv odlaska? Napuštanje kampova, te potraga za boljim životom?
Zasto Bosanci devedesetih nisu ostali HR? U Sloveniji? Bjezali od rata ili su bili ekonomski migranti? 5mio ljudi bez krova iz Sirije koji zive oko Sirije su sta? I do kada bi oni trebali biti pod otvorenim nebom?
Hajmo opet.
Da li oni traže azil u navedenim zemljama?
Ako da, osnova za azil je ono što si naveo, da bježe iz rata. Onda si naveo da nema ratne zone već par godina. Ergo, nema osnove za azil?

Btw,kako prosječan Bosanac može dobiti azil ili ući u Francusku i dobiti zaštitu? A da nema pasoš, a ne želi da se vrati u npr. Bileću?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7243 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Bloo wrote:Da li oni traže azil u navedenim zemljama?
Ako da, osnova za azil je ono što si naveo, da bježe iz rata. Onda si naveo da nema ratne zone već par godina. Ergo, nema osnove za azil?

Btw,kako prosječan Bosanac može dobiti azil ili ući u Francusku i dobiti zaštitu? A da nema pasoš, a ne želi da se vrati u npr. Bileću?
Uopste ne znam zasto je to vazno za BIH kad oni ne traze i ne zele azil od BiH...

Postoji vise nacina :) imas video snimak jednog od nacina na pocetku teme :wink:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7244 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

CPT wrote:
Bloo wrote:Da li oni traže azil u navedenim zemljama?
Ako da, osnova za azil je ono što si naveo, da bježe iz rata. Onda si naveo da nema ratne zone već par godina. Ergo, nema osnove za azil?

Btw,kako prosječan Bosanac može dobiti azil ili ući u Francusku i dobiti zaštitu? A da nema pasoš, a ne želi da se vrati u npr. Bileću?
Uopste ne znam zasto je to vazno za BIH kad oni ne traze i ne zele azil od BiH...

Postoji vise nacina :) imas video snimak jednog od nacina na pocetku teme :wink:
Odgovori na pitanje prvo postavljeno oko azila? :)
Druga stvar, ako možeš malo da elaboriraš to oko djevojčica i Krajine ako sipovezao to dvoje jer ti je odgovor nemušt i nedorečen.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7245 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

Kazu, kada arhitekta treba da projektuje staze kroz neki park on ce pustiti da narod sam utaba potrebne staze i one ce mu biti prioritet a tako i sa ovim migrantskim centrom podno Pljesavice na Vucjaku.
Skoro svi su prosli tu lokaciju prije no sto su se dokopali Hrvatske. Planina nudi ogromne mogucnosti i samo ih treba tamo usmjeravati.
Spremiti autobuse za brzo prebacivanje kada se htvatska policija skoncentrise na Pljesavicu ove mucenike prebaciti na podrucje V.Kladuse.
Postaviti punktove entitetske ili kantonalne policije u B.Otoci i sprecavati ulazak na teritoriju USK. Ove sto su pokupili oko B.Dubice, Gradiske, Doboja...ni slucajno ne pustati u B.Otoci. Neka se djikani njima zabave.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7246 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

CPT wrote:
Bloo wrote:Da li oni traže azil u navedenim zemljama?
Ako da, osnova za azil je ono što si naveo, da bježe iz rata. Onda si naveo da nema ratne zone već par godina. Ergo, nema osnove za azil?

Btw,kako prosječan Bosanac može dobiti azil ili ući u Francusku i dobiti zaštitu? A da nema pasoš, a ne želi da se vrati u npr. Bileću?
Uopste ne znam zasto je to vazno za BIH kad oni ne traze i ne zele azil od BiH...

Postoji vise nacina :) imas video snimak jednog od nacina na pocetku teme :wink:
Cuj ne zele azil od BiH ? Pa zar nije duznost azilanta da trazi azil u prvoj sigurnoj zemlji ako se poziva na rat. :lol: Ili ono moze da bira kao u restoranu :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7247 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Razotkri ih cpt u prijateljskoj vatri
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7248 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
Bloo wrote:Da li oni traže azil u navedenim zemljama?
Ako da, osnova za azil je ono što si naveo, da bježe iz rata. Onda si naveo da nema ratne zone već par godina. Ergo, nema osnove za azil?

Btw,kako prosječan Bosanac može dobiti azil ili ući u Francusku i dobiti zaštitu? A da nema pasoš, a ne želi da se vrati u npr. Bileću?
Uopste ne znam zasto je to vazno za BIH kad oni ne traze i ne zele azil od BiH...

Postoji vise nacina :) imas video snimak jednog od nacina na pocetku teme :wink:
Cuj ne zele azil od BiH ? Pa zar nije duznost azilanta da trazi azil u prvoj sigurnoj zemlji ako se poziva na rat. :lol: Ili ono moze da bira kao u restoranu :lol:
da... zbog su devesetih svi ostali u HR jelte... ili Sloveniji...ili cak Austriji :wink:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7249 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

славянин wrote:
CPT wrote:
Bloo wrote:Da li oni traže azil u navedenim zemljama?
Ako da, osnova za azil je ono što si naveo, da bježe iz rata. Onda si naveo da nema ratne zone već par godina. Ergo, nema osnove za azil?

Btw,kako prosječan Bosanac može dobiti azil ili ući u Francusku i dobiti zaštitu? A da nema pasoš, a ne želi da se vrati u npr. Bileću?
Uopste ne znam zasto je to vazno za BIH kad oni ne traze i ne zele azil od BiH...

Postoji vise nacina :) imas video snimak jednog od nacina na pocetku teme :wink:
Cuj ne zele azil od BiH ? Pa zar nije duznost azilanta da trazi azil u prvoj sigurnoj zemlji ako se poziva na rat. :lol: Ili ono moze da bira kao u restoranu :lol:
I tata bi sine.

Nego svejedno nam je natalitet u padu i fali nam radne snage...
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#7250 Re: Migranti u BiH

Post by paladinka »

To je posao policije a ne gradana da o tome razmisljaju.
Mislite da se nasi gradjani po Europi nebi isto ponasali da ne postoje zakoni?
Locked