Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#7226 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li se može mag. putem m-17 od doboja prema brodu?
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#7227 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mustang1 »

todd_smith wrote:
Mustang1 wrote:I ako neko skuplja pomoc na bilo koji nacin vode koliko god da se donese ne moze zafaliti .. Znaci voda je preca od odjeca pa i od hrane .. Odjece iz skladista Kriznog Staba nije otislo nista a voda stalno ide ..
Neka neko posalje cisterne/kamione sa flasama kod onog vlasnika vode "Meli", besplatno se moze puniti voda za pice.
Ne znam moze li to posto ovo gdje sam ja ide u helikoptere i tako se prebacuje .. Kazem samo ako neko misli sta i kako da pomogne sa vodom obicnom ne moze pogrijesiti stvarno
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7228 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »



Ljudina na 3:25 :thumbup:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5898
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#7229 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Slo Burner »

kakavdanakneiskustvu wrote:je li se može mag. putem m-17 od doboja prema brodu?

DA
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#7230 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by shibonja »

[quote="O'zone"]

Ljudina na 3:25 :thumb


Svaka mu cast
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7231 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Vlada Federacije BiH donijela je Odluku da su privredna društva i druga pravna i fizička lica koja obavljaju trgovinu na veliko i malo, obavezna primjenjivati cijene na nivou zatečenom 14. maja 2014. godine.

Zabranjeno je mijenjati cijena za sve vrste brašna, sve vrste hljeba, peciva i drugih pekarskih proizvoda od brašna žitarica, tjestenine, sve vrstemesa, ribe i njihove prerađevine, so za ljudsku prehranu, šećer, mlijeko i mliječne prerađevine, jestivo ulje, margarin.
Odlukom je obuhvačena i voda pakovana u originalno pakovanje kao stolna, mineralna i izvorska voda, konzervirano povrće i voće, mesne i riblje konzerve, jaja i proizvodi od jaja, hrana za dojenčad, dijetetski proizvodi.

Isto tako, korekcija cijena je zabranjena za toaletni papir, sapun za ruke, pasta za zube, deterdženti, higijenski ulošci, pelene za jednokratnu upotrebu za djecu i odrasle.
Na nivou od vremena prije poplava ostaju, metle, pribor za jelo - kašike, viljuške, nož, sredstva za dezinfekciju i deratizaciju, maske za prašinu, krpe, papirni ubrusi, gumene čizme, gumene rukavice, četke za ribanje, spužve, vreće za otpatke, kao i konopci (za spašavanje, vuču, vezivanje), lopate, čekići i ekseri, skalpeli, radne rukavice, izolir trake.
Odluka se odnosi i na bezolovni motorni benzini – BAS EN 228:2008; dizel goriva – BAS EN 590:2008, te lož ulje ekstra lako „LUEL“ – BAS 1002:2004.
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#7232 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho »

Jel ova pomoc iz Austrije istina il patka ?

Posto su svi mediji prenijeli vijest da Austrija donira 13 miliona eura i bruku humanitarne pomoci. I avaz i slobodna bosna i mnogi drugi su prenijeli vijest
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7233 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Vlada SAD-a nastavlja raditi sa državnim i entitetskim institucijama u BiH i sa Crvenim križom/krstom BiH na osiguranju humanitarne pomoći područjima širom Bosne i Hercegovine koja su najviše pogođena teškim poplavama.

Pet kamiona iz kampa Darby Vojske SAD-a u Garrisonu Livorno u Italiji su na putu za BiH i dovoze preko 25 tona hitne humanitarne pomoći u vrijednosti oko 700 hiljada dolara, sljedećeg sadržaja: oko 1200 vreća za spavanje, kreveta, prostirki i deka; 720 kanistera vode; 200 kanistera goriva; 3 mobilne kuhinje; 14 grijalica; 7 agregata; 15 pumpi za vodu te ostale zalihe.
E ovo za sad nije patka
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#7234 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by art vandeley »

Gdje ima potvrda tih vijesti.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#7235 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by shibonja »

O'zone wrote:
Vlada SAD-a nastavlja raditi sa državnim i entitetskim institucijama u BiH i sa Crvenim križom/krstom BiH na osiguranju humanitarne pomoći područjima širom Bosne i Hercegovine koja su najviše pogođena teškim poplavama.

Pet kamiona iz kampa Darby Vojske SAD-a u Garrisonu Livorno u Italiji su na putu za BiH i dovoze preko 25 tona hitne humanitarne pomoći u vrijednosti oko 700 hiljada dolara, sljedećeg sadržaja: oko 1200 vreća za spavanje, kreveta, prostirki i deka; 720 kanistera vode; 200 kanistera goriva; 3 mobilne kuhinje; 14 grijalica; 7 agregata; 15 pumpi za vodu te ostale zalihe.
E ovo za sad nije patka
:thumbup:
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#7236 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

ne mogu sad naci post onog momka sto je predlozio temu o prohodnosti puteva. evo je, pa sve info i zvanicne i iskustva onih koji su prolazili tamo nek idu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#7237 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Slo Burner wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:je li se može mag. putem m-17 od doboja prema brodu?

DA


zar nije uništen dio puta baš kroz grad doboj?
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#7238 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by shibonja »

Europska komisija objavila je u ponedjeljak da je pružanje koordiniranu pomoć putem Mehanizma za civilnu zaštitu Europske unije, kako bi se pomoglo žrtvama velikih poplava u obje zemlje.

Zbog kontinuiranog kiše koja je počela prošlog tjedna u Srbiji i Bosni i Hercegovini, tisuće ljudi su pogođeni poplavama. Kao što je od 17. svibnja vode u Bosni i Hercegovini polako opada, ali situacija ostaje još složeniji.

Mehanizam Europske unije za civilnu zaštitu olakšava suradnju u odgovoru na katastrofe, spremnosti i prevencije među 32 europskih država (EU-28 i Bivša Jugoslavenska Republika Makedonija, Island, Lihtenštajn i Norveška).

Uz pomoć Komisije, države koje sudjeluju bazen resursa koji se mogu staviti na raspolaganje zemljama nesreća pogođenog u cijelom svijetu. Kada se aktivira, Mehanizam koordinira pružanje pomoći.

Prevod :Google translate

https://www.youtube.com/watch?v=IGM4lDV5qNE
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#7239 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by shandrprcSA »

je li istina da je Bevanda rekao da nema uslova za proglašenje vanrednog stanja na nivou BiH?
User avatar
Bosnianman
Posts: 322
Joined: 09/04/2011 13:51

#7240 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Bosnianman »

shandrprcSA wrote:je li istina da je Bevanda rekao da nema uslova za proglašenje vanrednog stanja na nivou BiH?
Bilo na BHT-u pa sad ako njima vjerujes onda jeste.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#7241 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

shandrprcSA wrote:je li istina da je Bevanda rekao da nema uslova za proglašenje vanrednog stanja na nivou BiH?
ne znam za bevandu, ali je sredoje novic jucer rekao da na sjednici u utorak oni, znaci rs, nece glasati za uvodjenje vanrednog stanja "JER SE SITUACIJA STABILIZUJE I NORMALIZIRA"

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sredoje- ... /140518062
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#7242 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by shandrprcSA »

svasta...
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#7243 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Hajlac »

Hajvan wrote:haj' ti živ bio otvori posebnu temu o pljuvačini, ostavi ovu temu za razmjenu servisnih informacija….
dakle INFORMACIJA, a ne MIŠLJENJA!!!

i da, i država tebi i sve :P

lijepa ignore lista.
OldMayor wrote: Jebem ti i drzavu i sve.

Takva tema već postoji, ova je generalna o poplavama u BiH !

http://www.klix.ba/forum/apel-za-pomoc- ... 0s375.html
User avatar
Slo Burner
Posts: 5898
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#7244 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Slo Burner »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Slo Burner wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:je li se može mag. putem m-17 od doboja prema brodu?

DA


zar nije uništen dio puta baš kroz grad doboj?

Unisten je dio pored Tusa, ali se zaobidjekroz grad :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#7245 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Komanda zeničke kasarne obavijestila je Kantonalni štab civilne zaštite Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) da im nedostaju posteljine za oko 200 smještenih osoba u vojnom kompleksu.

"Mole se građani Zenice da, ukoliko su u mogućnosti, dostave posteljno rublje u kasarnu na Bilmišću, kako bi se mogla održati higijena i normalni uslovi boravka za izbjegle osobe s ugroženih područja ove i susjednih općina", saopćila je Pres-služba ZDK-a.
Paradajz50
Posts: 29
Joined: 16/05/2014 18:47

#7246 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Paradajz50 »

Nije nikakvo podjebavanje, al' mnogo me zanima jel' Srbija ikako pomogla RS???
soe4
Posts: 1098
Joined: 10/12/2012 11:58
Location: zie

#7247 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by soe4 »

Paradajz50 wrote:Nije nikakvo podjebavanje, al' mnogo me zanima jel' Srbija ikako pomogla RS???
Isli su paketi iz New Now.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#7248 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Hajvan »

shibonja wrote:Raiffeisen banka Srbiji donirala 100 000 Eura,ista kao da ne postoji u BiH?
hvala za info!

ionako se kanim evo ima par mjeseci da preselim svoj račun u neku drugu banku.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#7249 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Slo Burner wrote:
Slo Burner wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:je li se može mag. putem m-17 od doboja prema brodu?

DA


zar nije uništen dio puta baš kroz grad doboj?

Unisten je dio pored Tusa, ali se zaobidjekroz grad :thumbup:[/quote]



aha,sjećam se kuda,hvala
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#7250 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

Bega_TM wrote:Ni dan zalosti se ne moze izglasati na podrucju cijele BiH. Po facebooku postavljaju slike sa popljavljenim dzamijama i nadaju se da ce jos vise poplaviti, (i nemojte govorit da su to pojedinci, pogledajte koliko je lajkalo)ko i dalje mislite da ce ljudi poslije ovoga zbliziti grdno se varate, nazalost...
A svu gamad od politicara iz RS-a su doveli njihovi građani na vlast, a poznato je "kakav narod, takva vlast"


jest, a "nasi" su kao olicenje postenja i dobrote. :-) pogledaj samo koliko komentara i lajkova sa likovanjem sto su bijeljina, brcko, prijedor, banja luka pod vodom. i pozivanja da se svi poguse jer im tako i treba.

nisam ja nikakv optimista, ali svakakvih ljudi svugdje ima. mani se te price sad, bolje je.
Post Reply