Dodatno se zadužiti i nabaviti štogod modernog oklopa, općenito mehanizacije.... ne znam rade li se igdje uniforme i obuća, konzerve ...sjeba ova privatizacija upravo te grane...zamisli oprema bataljon namirnicama iz Bingaluckylaka wrote:Ma jasta razoruzati i ovo sto ima .Ti si prespavao ovo zadnje vrijeme,gdje ti zivis Boga ti.Hrvatska i Srbija se naoruzavaju svaki dan,,,avioni,tenkovi a Bosance jelde ko jebe zasto.Hafis wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/bakir-i ... /181117078
Bakir Izetbegović u Zenici: BiH se mora naoružavati ili će biti krajnja adresa
Jao ovog hamala. Mladost gleda kako će na bilo koji način preko granice, a ovaj trezoraš vergla o haubicama i višecjevnim bacačima...
Jebote život s kim mi živimo. Hajde kada to diple ovi dijasporski zgubidani ili naš Olanđanin, ali ovaj se lik ipak dosta pita u glavama velikog broja maloumnih delegata u ovoj zemlji.
Zamisli kada bi sad svi političari počeli dipliti o neophodnoj potrebi naoružavanja.... fuj.
BAKIRE ODLAZI
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#7226 Re: BAKIRE ODLAZI
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#7227 Re: BAKIRE ODLAZI
Baš. Je li vam plaća čemu...imate li regres?insomnia78 wrote:Namjenska industrija radi punom parom. Proizvodimo svoj pistolj, pusku, minobacac, haubicu...channel10 wrote:Kad je tako pametan, što nije rekao kako da se naoruzamo.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#7228 Re: BAKIRE ODLAZI
Regres će od vas dobiti kad spustite balvane na asfaltHafis wrote:Baš. Je li vam plaća čemu...imate li regres?insomnia78 wrote:Namjenska industrija radi punom parom. Proizvodimo svoj pistolj, pusku, minobacac, haubicu...channel10 wrote:Kad je tako pametan, što nije rekao kako da se naoruzamo.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#7229 Re: BAKIRE ODLAZI
I prodajemo. Ima li gdje kakvog steka? Pusti priču ove ublehe. Konačno je pao i on opet vrti istu priču. Kakav.......insomnia78 wrote:Namjenska industrija radi punom parom. Proizvodimo svoj pistolj, pusku, minobacac, haubicu...channel10 wrote:Kad je tako pametan, što nije rekao kako da se naoruzamo.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#7230 Re: BAKIRE ODLAZI
Ovaj me prati 
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#7231 Re: BAKIRE ODLAZI
Ok. Povlačim što sam napisao. Jebat ga, ovo je Klix.
Bake je u pravu, treba se još više naoružavati u slučaju da komšije opet napadnu.
Bake je u pravu, treba se još više naoružavati u slučaju da komšije opet napadnu.
-
Seawolf
- Posts: 9175
- Joined: 14/06/2012 22:59
#7232 Re: BAKIRE ODLAZI
Proizvodimo kvalitetno i u značajnoj količini, ali za onoga ko to može da plati.insomnia78 wrote:Namjenska industrija radi punom parom. Proizvodimo svoj pistolj, pusku, minobacac, haubicu...channel10 wrote:Kad je tako pametan, što nije rekao kako da se naoruzamo.
Proizvodi namjenske industrije ne idu onome ko ih je proizveo, nego onome ko ih je kupio.
Je li može Bosna i Hercegovina platiti i kupiti proizvode svoje namjenske industrije?
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7233 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa alija je prodavao kalaše po istočnoj bosni za 3 prosječne plate umjesto da ih je dijelio da se ljudi brane. Neće ni sad bake dijeliti ni haubice ni bacace nego gleda da se napravi kakva situacija da se potpise solidan ugovor sa OS, obzirom da im bas ne ide prodaja u inostranstvu kako bi voljeli.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#7234 Re: BAKIRE ODLAZI
Neki su ih po istočnoj Bosni dobijali i đabe...pa ih prodavali za svoj račun...jedan od njih, inače jedan od tadašnjih funkcionera SDA, je pod misterioznim okolnostima poginuo nakon rata, u zasjedi na putu iz Zagreba u Visoko...Ljudi porijeklom iz Bratunca, Vlasenice, Srebrenice, Cerske, Konjević Polja... dobro znaju o kome se radi. Rasprodao puške, i sa svojom sekretaricom, prekomandovan u Zageb, Energopetrol...drug_profi wrote:Pa alija je prodavao kalaše po istočnoj bosni za 3 prosječne plate umjesto da ih je dijelio da se ljudi brane. Neće ni sad bake dijeliti ni haubice ni bacace nego gleda da se napravi kakva situacija da se potpise solidan ugovor sa OS, obzirom da im bas ne ide prodaja u inostranstvu kako bi voljeli.
-
Nero Histrion
- Posts: 1898
- Joined: 09/03/2013 13:26
- Location: Negdje
#7237 Re: BAKIRE ODLAZI
mayab wrote:
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#7238 Re: BAKIRE ODLAZI
iz hrvatske i mladost i starost ne samo da gleda kako otici nego odlazi i opet ovi iz hrvatske dolaze u sarajevo i mole za saradnju u proizvodnji oruzja.Hafis wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/bakir-i ... /181117078
Bakir Izetbegović u Zenici: BiH se mora naoružavati ili će biti krajnja adresa
Jao ovog hamala. Mladost gleda kako će na bilo koji način preko granice, a ovaj trezoraš vergla o haubicama i višecjevnim bacačima...
Jebote život s kim mi živimo. Hajde kada to diple ovi dijasporski zgubidani ili naš Olanđanin, ali ovaj se lik ipak dosta pita u glavama velikog broja maloumnih delegata u ovoj zemlji.
Zamisli kada bi sad svi političari počeli dipliti o neophodnoj potrebi naoružavanja.... fuj.
ako iko od politicara u regionu dipla o potrebi za naoruzavanjem to je hrvatski ministar oBrane krsticevic.
on je ujedno i prvi hrvatski zvanicnik koji je javno govorio o saradnji sa bh. namjenskom industrijom.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#7239 Re: BAKIRE ODLAZI
mozes ovo podvuceno malo pojasniti. ocigledno imas informacije koje nemaju obicna raja.drug_profi wrote:Pa alija je prodavao kalaše po istočnoj bosni za 3 prosječne plate umjesto da ih je dijelio da se ljudi brane. Neće ni sad bake dijeliti ni haubice ni bacace nego gleda da se napravi kakva situacija da se potpise solidan ugovor sa OS, obzirom da im bas ne ide prodaja u inostranstvu kako bi voljeli.
hvala u naprijed!
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#7240 Re: BAKIRE ODLAZI
obuca i uniforme se rade u koteksu i trenutno se izvoze za vojske i policije NATO zemalja. u istoj firmi se rade i balistcki sljemovi i prsluci razvijeni testirani i certificirani u saradnji sa holandjanima.Hafis wrote:Dodatno se zadužiti i nabaviti štogod modernog oklopa, općenito mehanizacije.... ne znam rade li se igdje uniforme i obuća, konzerve ...sjeba ova privatizacija upravo te grane...zamisli oprema bataljon namirnicama iz Bingaluckylaka wrote:Ma jasta razoruzati i ovo sto ima .Ti si prespavao ovo zadnje vrijeme,gdje ti zivis Boga ti.Hrvatska i Srbija se naoruzavaju svaki dan,,,avioni,tenkovi a Bosance jelde ko jebe zasto.Hafis wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/bakir-i ... /181117078
Bakir Izetbegović u Zenici: BiH se mora naoružavati ili će biti krajnja adresa
Jao ovog hamala. Mladost gleda kako će na bilo koji način preko granice, a ovaj trezoraš vergla o haubicama i višecjevnim bacačima...
Jebote život s kim mi živimo. Hajde kada to diple ovi dijasporski zgubidani ili naš Olanđanin, ali ovaj se lik ipak dosta pita u glavama velikog broja maloumnih delegata u ovoj zemlji.
Zamisli kada bi sad svi političari počeli dipliti o neophodnoj potrebi naoružavanja.... fuj.
sto se tice oklopa i mehanizacije to je vec odavno odluceno projekat se privodi kraju.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#7241 Re: BAKIRE ODLAZI
Obzirom na izjavu Bakira Izetbegovića na TV1 da će nakon Predsjedništva biti na "birou" nezaposlenih, da li ima pravo na novčanu naknadu od Zavoda za zapošljavanje Kantona Sarajevo?
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#7242 Re: BAKIRE ODLAZI
Mislim da profil prati berzu i berzovne podatke i odatle crpi informacije.155_mm wrote:mozes ovo podvuceno malo pojasniti. ocigledno imas informacije koje nemaju obicna raja.drug_profi wrote:Pa alija je prodavao kalaše po istočnoj bosni za 3 prosječne plate umjesto da ih je dijelio da se ljudi brane. Neće ni sad bake dijeliti ni haubice ni bacace nego gleda da se napravi kakva situacija da se potpise solidan ugovor sa OS, obzirom da im bas ne ide prodaja u inostranstvu kako bi voljeli.
hvala u naprijed!
-
SSemir
- Posts: 4584
- Joined: 26/02/2009 08:42
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#7244 Re: BAKIRE ODLAZI
Koja je svrha? Izbori su prosli. Sad nema nazad
Sreca pa ne bi interneta 90-tih. Ne bi niko glavu sacuvo radi internet “pacifista”.
Sreca pa ne bi interneta 90-tih. Ne bi niko glavu sacuvo radi internet “pacifista”.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#7245 Re: BAKIRE ODLAZI
Strasno je glup bosnjo...glup, glup 
- GandalfSivi
- Posts: 22803
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#7246 Re: BAKIRE ODLAZI
Izbori su samo prvo poluvrijeme, sada ide prava zajebancija. Pravi se pritisak na opoziciju da “ugrozava jedinstvo Bosnjaka” i da hoce da izbaci iz vlasti SDA koja je “jedina sposobna da nas odbrani”.insomnia78 wrote:Koja je svrha? Izbori su prosli. Sad nema nazad
Sreca pa ne bi interneta 90-tih. Ne bi niko glavu sacuvo radi internet “pacifista”.
Neka kmece, dugo sam na ovo cekao...
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#7247 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa šta je SDA radila do sada? Država im propada kroz prste, oni su doveli narod u tu situaciju da ga neko treba braniti i eto oni se nude jer imaju iskustva. Bakir je svaku malu i veliku bitku protiv Čovića izgubio. Kako da te brani neko ko svome narodu ne može obezbijediti pravo na Bosanski jezik u vlastitoj državi. To samo pokazuje koliko su slabi, bez mehanizma kojim bi secesionistu pritisli na nekoj drugoj temi, pa da bi dobili tkzv. "ustupke" kojih su se oni merhametli nadijelili . Dosta je bilo Bakirove "mudrosti", rezultate vidimo, za razliku neka sada on i njegova stranka pokažu malo "muda".GandalfSivi wrote:Izbori su samo prvo poluvrijeme, sada ide prava zajebancija. Pravi se pritisak na opoziciju da “ugrozava jedinstvo Bosnjaka” i da hoce da izbaci iz vlasti SDA koja je “jedina sposobna da nas odbrani”.insomnia78 wrote:Koja je svrha? Izbori su prosli. Sad nema nazad
Sreca pa ne bi interneta 90-tih. Ne bi niko glavu sacuvo radi internet “pacifista”.
Neka kmece, dugo sam na ovo cekao...
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#7248 Re: BAKIRE ODLAZI
A šta će oni koji ne odu na vrijeme i granice se zatvore?Hafis wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/bakir-i ... /181117078
Bakir Izetbegović u Zenici: BiH se mora naoružavati ili će biti krajnja adresa
Jao ovog hamala. Mladost gleda kako će na bilo koji način preko granice, a ovaj trezoraš vergla o haubicama i višecjevnim bacačima...
Jebote život s kim mi živimo. Hajde kada to diple ovi dijasporski zgubidani ili naš Olanđanin, ali ovaj se lik ipak dosta pita u glavama velikog broja maloumnih delegata u ovoj zemlji.
Zamisli kada bi sad svi političari počeli dipliti o neophodnoj potrebi naoružavanja.... fuj.
Čitam kako su civile iz Vukovara vozili u Srbiju, tamo vamo, pa ih opet vratili u Vukovar za vrijeme pokolja na Ovčari, pa onda nekako preko Bosne ...
Nego, što nam nekad poruči Mile Dedaković Jastreb, "prodaj kravicu, kupi puškicu" a u međuvremenu nije problem prakticirati duhovnu obnovu, sveopće pomirenje, regionalnu saradnju i EU integracije ...Dugo je trajala ta predaja. Krenuli smo iz podruma nakon doručka, a već je padao zlokoban mrak kad su nas kamionima doveli na Ovčaru. Pretovarili su nas u autobuse, nekakve vojne s drvenim klupama. Rezervist koji nas je vozio ispričavao se zbog onoga što su napravili, govorio da je mobiliziran, ali i njega su babe psovale. Kad je on ušutio, ušutjele su i one.
Noć smo proveli pod stražom u Adaševcima, mjestu u Srbiji blizu Šida, na odmorištu uz autocestu Zagreb-Beograd. Nitko se nije pomaknuo kad su došli Beli orlovi i počeli izvlačiti ljude iz autobusa. Nismo se usudili ni gledati, samo smo ljude iz Crvenog križa koji bi povirili u bus tu i tamo upozoravali na krv koja je prekrivala beton. Ne znam jesu li ikog ubili jer nisu pucali. Ali jauci su bili stravični.
Kad je svanuo dan, odvezli su nas u Bogdanovce, nekakvim poljskim putovima. Rekli su da nas žele poslati u Hrvatsku, ali da nas Tuđman neće i da je bolje da odemo u Srbiju, da će se Crveni križ pobrinuti za nas. Iza naših autobusa parkirali su tenkove i cijeli dan pokušavali su nagovoriti branitelje Vinkovaca da im otvore put u minskom polju, pa će nas poslati. Bio sam ponosan što nisu pali na tu 'foru'. Čuli smo ih kako razgovaraju preko motorola i svima nam je bilo drago kada je nekakav kapetan JNA tražio da mu daju na vezu 'oficira' ZNG-a, da se dogovore. Jedini odgovor bio mu je da ZNG ima časnike i da nema dogovora.
Noć pokolja na Ovčari
Te su nas noći vratili na Ovčaru. Autobus su uvezli u jedan od hangara. Neki mladi vojnik rekao nam je da se ne udaljavamo od autobusa jer 'ima puno četnika' i da se 'puca na sve što se kreće'. Nitko se nije usudio ni otići pišati. Cijelu tu noć u drugim su hangarima ubijali ranjenike. Slušali smo rafale i turiranje bagera, što je trajalo cijelu noć. Znali smo da ubijaju ljude, ali nismo imali pojma da su to ranjenici iz bolnice. Čekali smo kada će na nas već jednom doći red. Nitko se nije mogao ni pomjeriti, progovoriti riječ ili dvije. Svi smo sjedili kao katatonični. Zaspao sam sjedeći na drvenoj klupi vojnog autobusa, uz tu pucnjavu i bagere, potpuno slomljen. Spavao sam dok su ih ubijali, ukočen na drvenom sjedalu među ljudima koji su gledali u prazno. U tom busu, s nepunih 13 godina, bio sam najstariji muškarac, jedini u svojoj užoj i široj obitelji za kojeg smo bili sigurni da je u tom času još živ.
Ujutro su nas odvezli u Šid, u kojem sam zadovoljno na tamošnjoj otvorenoj tržnici vidio nepregledno more uništenih i spaljenih tenkova i oklopnih transportera. Valjda su to mjesto odredili za stovarište onih oklopnjaka koji su stradavali u Vukovaru. Znam da su brojke uništenih kojima smo se hvalili pretjerane, ali da ste vidjeli tih pedesetak spaljenih olupina na jednom mjestu, ne biste mogli vjerovati kakav je to spektakularan prizor.
Potom su nas zatvorili u sportskoj dvorani u Sremskoj Mitrovici i ponovno nam punili glave time da nas Hrvatska ne želi, da nas je Tuđman izdao, da bi bilo bolje da ostanemo u Srbiji. Nitko nije ni trepnuo na te budalaštine. U pravom času uspjeli smo dojaviti ljudima iz međunarodnog Crvenog križa da bi nas mogli poslati u Hrvatsku preko Bosne. Na njihovo inzistiranje, ljudi iz JNA nevoljko su pristali. Potrpali su nas u autobuse, pa pravac Bosna.
U Brčko smo stigli kada je već pao mrak.
Ljudi iz grada su se okupili, okružili naše autobuse i zaustavili ih. Plakali su zbog nas, zbog naših mrtvih i ranjenih, zbog naših srušenih domova. Grlili su nas i donosili nam hranu i piće iz svojih kuća. Netko mi je donio mlijeko, ono u mekanoj plastičnoj vrećici kakvo se prodavalo prije rata. Jedva sam ga pio, bilo je mlako i neprokuhano, a slijevalo mi se niz obraze po jakni. Pa što, pokušajte vi piti takvo mlijeko ravno iz vrećice!Iz podruma u hotel, na sedam godina
One iste babe koje su psovale vojnike govorile su sada uplakanim ljudima iz Brčkog proročanski: 'I kod vas će doći rat - ljudi, pazite se.' A oni su dobrodušno i u čudu govorili: 'Što vam je ljudi, ovo je Bosna, ne može ovdje biti rata.'![]()
Iz Brčkog nas je JNA pod oružanom pratnjom odvezla u Bosanski Šamac, a tamo su nas poslali pješice preko mosta u Hrvatsku.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#7249 Re: BAKIRE ODLAZI
Ti bas NISTA nemas pravo reci, jer RH nabavlja raketne sisteme. To odobravas, a Bosnjaci ne smiju imati ostar noz. E, pa tako ne moze i nece. Druga je stvar sto Baketova diplomacija nije otisla dalje od Erdoanove guze, pa bas i nema(mo) druge opcije. Tako to BIDNE kad je Nermina Kapetanovic lobist.Hafis wrote:Ok. Povlačim što sam napisao. Jebat ga, ovo je Klix.
Bake je u pravu, treba se još više naoružavati u slučaju da komšije opet napadnu.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#7250 Re: BAKIRE ODLAZI
Kakve veze ima RH s Bakirovim pozivom Bošnjacima da se treba naoružavati. Ta nije se meni i mom kumu Rafi obraćao. Tu sam činjenicu htio naglasiti.KatarinaKosaca wrote:Ti bas NISTA nemas pravo reci, jer RH nabavlja raketne sisteme. To odobravas, a Bosnjaci ne smiju imati ostar noz. E, pa tako ne moze i nece. Druga je stvar sto Baketova diplomacija nije otisla dalje od Erdoanove guze, pa bas i nema(mo) druge opcije. Tako to BIDNE kad je Nermina Kapetanovic lobist.Hafis wrote:Ok. Povlačim što sam napisao. Jebat ga, ovo je Klix.
Bake je u pravu, treba se još više naoružavati u slučaju da komšije opet napadnu.
A inače, RH je država koja je inkorporirana u NATO sustav i tu nema nikakvih samovoljnih izleta vojne naravi.


