Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#7201 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne funkcionise to na taj nacin drug. 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7202 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto mi drhti auto kad je dnoHlabitanga_sa_otesa wrote:naspi 90 ke,vidis kako kod mene malo teze vergla al kad upali onda prede ko maca
-
Dzevy
- Posts: 198
- Joined: 20/09/2011 17:10
#7203 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#7204 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja isto podjoh napisat. Def provjereno sve popravlja.quarterback wrote:samo kod AMEta naspi goriva, rijesice se samo
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#7205 Re: Pitamo Mehanicare ?
neam pojma ,mozda se prehladio ?_BataZiv_0809 wrote: Sto mi drhti auto kad je dnoHla
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7206 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije tobitanga_sa_otesa wrote:neam pojma ,mozda se prehladio ?_BataZiv_0809 wrote: Sto mi drhti auto kad je dnoHla
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#7207 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa nemam taj satSodom1 wrote:Ne funkcionise to na taj nacin drug.
EDIT: Nasao
- Blue disc parking : free parking with your international blue parking disc set to the time at parking (blue discs are available from banks, tourist offices, tobacconists and post offices)
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#7208 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
Neispravan termostat. Grijanje bi imao daleko bolje kad bi bila normalna radna temperatura 90 stepeni. Racunaj otprilike da je (kod grijanja) temperatura zraka koja izlazi iz ventilacionog otvora 10-ak stepeni manja od temperature rasladne tekucine motora. Znaci sada je oko 55-65 stepeni a kod ispravne radne temperature bi bila oko 80 stepeni.
Nije bas ni zdravo za motor voziti auto stalno pothladjeno.
- muha_sa
- Posts: 140419
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#7209 Re: Pitamo Mehanicare ?
nešto se raštimalo_BataZiv_0809 wrote:Sto mi drhti auto kad je dnoHlabitanga_sa_otesa wrote:naspi 90 ke,vidis kako kod mene malo teze vergla al kad upali onda prede ko maca
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7210 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al sjebaste temumuha_sa wrote: nešto se raštimalo
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#7211 Re: Pitamo Mehanicare ?
Termostat.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
Ne znam da li AHU motor ima tu funkciju, ali kod dizela mala temperatura moze dovesti do problema sa grijacima. Ako temperatura padne ispod 75c tokom voznje, ECU ce aktivirati grijace da bi kompenizrao manjak toplote i time drzao potrosnju u nekoj normali. Naravno, to sve utice na vijek trajanja grijaca.
Opet nisam siguran za AHU. Kako god, mjenja termostat i to je vrlo jedonostavan zahvat. Ako je vodena pumpa blizu zamjene zamjeni i to kao i rashladnu tekucinu.
-
Dzevy
- Posts: 198
- Joined: 20/09/2011 17:10
#7212 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislio sam da je termostat ali standardno razmisljanje rodbine i prijatelja bitno je da nije preko 90 to ispod nema veze. U gl zamjeniti cu termostat svakako.jefferson wrote:Termostat.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
Ne znam da li AHU motor ima tu funkciju, ali kod dizela mala temperatura moze dovesti do problema sa grijacima. Ako temperatura padne ispod 75c tokom voznje, ECU ce aktivirati grijace da bi kompenizrao manjak toplote i time drzao potrosnju u nekoj normali. Naravno, to sve utice na vijek trajanja grijaca.
Opet nisam siguran za AHU. Kako god, mjenja termostat i to je vrlo jedonostavan zahvat. Ako je vodena pumpa blizu zamjene zamjeni i to kao i rashladnu tekucinu.
Mislim da ne pali grijace jer bi vjerovatno se palio indikator na instrument tabli.preludezalude wrote:Nije.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
Neispravan termostat. Grijanje bi imao daleko bolje kad bi bila normalna radna temperatura 90 stepeni. Racunaj otprilike da je (kod grijanja) temperatura zraka koja izlazi iz ventilacionog otvora 10-ak stepeni manja od temperature rasladne tekucine motora. Znaci sada je oko 55-65 stepeni a kod ispravne radne temperature bi bila oko 80 stepeni.
Nije bas ni zdravo za motor voziti auto stalno pothladjeno.
U gl zamjeniti cu ga i pogledati sve.
Hvala na pomoci.
Pozz
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#7213 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nece ti se paliti indikator kada ECU aktivira grijace da kompenziraju nedostatak toplote. To je odvojena funkcija od one koju grijaci imaju kada je motor hladan tokom jutarnjeg ili nekog drugog starta.Dzevy wrote:Mislio sam da je termostat ali standardno razmisljanje rodbine i prijatelja bitno je da nije preko 90 to ispod nema veze. U gl zamjeniti cu termostat svakako.jefferson wrote:Termostat.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
Ne znam da li AHU motor ima tu funkciju, ali kod dizela mala temperatura moze dovesti do problema sa grijacima. Ako temperatura padne ispod 75c tokom voznje, ECU ce aktivirati grijace da bi kompenizrao manjak toplote i time drzao potrosnju u nekoj normali. Naravno, to sve utice na vijek trajanja grijaca.
Opet nisam siguran za AHU. Kako god, mjenja termostat i to je vrlo jedonostavan zahvat. Ako je vodena pumpa blizu zamjene zamjeni i to kao i rashladnu tekucinu.Mislim da ne pali grijace jer bi vjerovatno se palio indikator na instrument tabli.preludezalude wrote:Nije.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
Neispravan termostat. Grijanje bi imao daleko bolje kad bi bila normalna radna temperatura 90 stepeni. Racunaj otprilike da je (kod grijanja) temperatura zraka koja izlazi iz ventilacionog otvora 10-ak stepeni manja od temperature rasladne tekucine motora. Znaci sada je oko 55-65 stepeni a kod ispravne radne temperature bi bila oko 80 stepeni.
Nije bas ni zdravo za motor voziti auto stalno pothladjeno.
U gl zamjeniti cu ga i pogledati sve.
Hvala na pomoci.
Pozz
Sumnjam da AHU ima tu funkciju, ali samo kazem da termostat moze izazvati dosta problema a previse je jeftin da bi se zanemario.
-
Dzevy
- Posts: 198
- Joined: 20/09/2011 17:10
#7214 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma znam, jeftin je a i pritom se jednostavno zamjeni tako da cu to obaviti sto prije.jefferson wrote: Nece ti se paliti indikator kada ECU aktivira grijace da kompenziraju nedostatak toplote. To je odvojena funkcija od one koju grijaci imaju kada je motor hladan tokom jutarnjeg ili nekog drugog starta.
Sumnjam da AHU ima tu funkciju, ali samo kazem da termostat moze izazvati dosta problema a previse je jeftin da bi se zanemario.
Hvala jos jednom na savjetu
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#7215 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj satić možeš kupiti u bilo kojoj trafici (tabacchi) kod njih.seoBIH wrote:Nije striktno za mehanicare
Desetak dana cu provesti u Italiji i imam problem sa parkingom. Oni inace imaju u autima onaj satić, te podese kada su platili parking, uz ostavljen slip racuna. Ja to nemam i nisam mogao parkirati na vremenski ogranicenim mjestima.
Koje je rjesenje za strance? Da kupe negdje taj satić ili?
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7216 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni na ovim minusima, motor takodjer tesko dolazi do te temperature, jedino u guzvi, mic po mic, cim se voznja ubrza, nema pite da dohvati 90 stepencica.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
- holowey
- Posts: 10853
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#7217 Re: Pitamo Mehanicare ?
nekad se ispred hladnjaka tj. na masku stavljao komad kartona u zimskom periodu... macgywer metoda, ali vrijedi pokusati... nece otkloniti uzrok, ali ce ukloniti simptome...konektovan wrote:Meni na ovim minusima, motor takodjer tesko dolazi do te temperature, jedino u guzvi, mic po mic, cim se voznja ubrza, nema pite da dohvati 90 stepencica.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7218 Re: Pitamo Mehanicare ?
holowey wrote:nekad se ispred hladnjaka tj. na masku stavljao komad kartona u zimskom periodu... macgywer metoda, ali vrijedi pokusati... nece otkloniti uzrok, ali ce ukloniti simptome...konektovan wrote:Meni na ovim minusima, motor takodjer tesko dolazi do te temperature, jedino u guzvi, mic po mic, cim se voznja ubrza, nema pite da dohvati 90 stepencica.Dzevy wrote:Pitanje za raju, da li je normalno da motor u zimskom periodu nema teorije da pređe temp 80°C eventualno ako je neki uspon 2-3brzina na 3K obrtaja dođe blizu 90.
Varira između 65 i 75°C normalne vožnje. Sa grijanjem nemam nikakvih problema grije k'o lud.
Auto je Golf 3, 97god, Motor je 1.9Tdi 66kw, AHU motor.
Da li je to normalno.?
Jos mi je prosle godine, sa jednog kipera, kamen doletio do maske i slomio plastiku, tj. resetku, pa sad vise duva.
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#7219 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja na Yugi imao onu foliju od grafoskopa. Vazda sam sminka bio 
-
Tkanton
- Posts: 203
- Joined: 01/12/2012 20:32
#7220 Re: Pitamo Mehanicare ?
U zadnje vrijeme cesto me pecne kad dodirnem limariju poslije voznje, ovo cesto je gotov pa svaki put. Auto je g4, 2003 tdi..
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#7221 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nosi manje sintetike na sebiTkanton wrote:U zadnje vrijeme cesto me pecne kad dodirnem limariju poslije voznje, ovo cesto je gotov pa svaki put. Auto je g4, 2003 tdi..
- holowey
- Posts: 10853
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#7222 Re: Pitamo Mehanicare ?
jesi li promijenio obucu (plasticni dzon?)? nosis sinteticku ili vunenu odjecu? nisi "uzemljen" pa se nakupljeni staticki elektricitet oslobadja tek kada dotaknes uzemljen objekat... nema veze sa autom, ni motorom, ali neka si se pohvalio sta vozisTkanton wrote:U zadnje vrijeme cesto me pecne kad dodirnem limariju poslije voznje, ovo cesto je gotov pa svaki put. Auto je g4, 2003 tdi..
-
Tkanton
- Posts: 203
- Joined: 01/12/2012 20:32
#7223 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa eto mislio sam da je nesto do auta neki dan mijenjo akumulator i onu piksnu nesto cackali pa reko da nisu sta zeznuli, pa sta ja znam valda ako hocu da mi neko pomogne prvo mora znat koji je problem i na cemu...holowey wrote:jesi li promijenio obucu (plasticni dzon?)? nosis sinteticku ili vunenu odjecu? nisi "uzemljen" pa se nakupljeni staticki elektricitet oslobadja tek kada dotaknes uzemljen objekat... nema veze sa autom, ni motorom, ali neka si se pohvalio sta vozisTkanton wrote:U zadnje vrijeme cesto me pecne kad dodirnem limariju poslije voznje, ovo cesto je gotov pa svaki put. Auto je g4, 2003 tdi..
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#7224 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma jok, i meni je to zimi redovno, valjda zimska jakna kako se trlja od sjedisteTkanton wrote:Pa eto mislio sam da je nesto do auta neki dan mijenjo akumulator i onu piksnu nesto cackali pa reko da nisu sta zeznuli, pa sta ja znam valda ako hocu da mi neko pomogne prvo mora znat koji je problem i na cemu...holowey wrote:jesi li promijenio obucu (plasticni dzon?)? nosis sinteticku ili vunenu odjecu? nisi "uzemljen" pa se nakupljeni staticki elektricitet oslobadja tek kada dotaknes uzemljen objekat... nema veze sa autom, ni motorom, ali neka si se pohvalio sta vozisTkanton wrote:U zadnje vrijeme cesto me pecne kad dodirnem limariju poslije voznje, ovo cesto je gotov pa svaki put. Auto je g4, 2003 tdi..
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#7225 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo nemoj sad da kupuješ neki najjeftniji termostat, kupi neki pismen.Dzevy wrote:Ma znam, jeftin je a i pritom se jednostavno zamjeni tako da cu to obaviti sto prije.jefferson wrote: Nece ti se paliti indikator kada ECU aktivira grijace da kompenziraju nedostatak toplote. To je odvojena funkcija od one koju grijaci imaju kada je motor hladan tokom jutarnjeg ili nekog drugog starta.
Sumnjam da AHU ima tu funkciju, ali samo kazem da termostat moze izazvati dosta problema a previse je jeftin da bi se zanemario.
Hvala jos jednom na savjetu
