I sta bi sa pozitivnim mutacijama,prirodnom selekcijom i evolucijomaerodinamika wrote: poenta je da neče više biti potrebe za odnosom muškarca i ženbe da bi se produciralo dijete, generalno če doči do prestanka odnosa seksualnih između muškaraca i žena, svako če u kuči moči da se tako izrazim, isprintat sebi dijete ili više dijece
Povorka ponosa u Sarajevu
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#7201 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#7202 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Vjerovatno bi pobjego glavom bez obzira.allem_77 wrote:Šta misliš kako bi se osjećao ambasador kada bi saznao da su građani Sarajeva oprali ulicu kojom je povorka prošetala, četkicama za zube?¤ jelena ¤ wrote:allem_77 wrote: Ništa mahanje krstom.![]()
Samo dobro oprati vodom kada prođu. Prije pranja pošpricati sredstvom za dezinfekciju.
U tom slučaju reci hvala pederima što će ulica kojom su oni prošli biti najčistija u gradu...
Naravno, sve dok hetero lola opet ne hrakne il nos ne istrese, a kad padne mrak i ćošak ne zapiša...
E, haj sad smisli nešto što će tako lako otjerat s političke scene i nekog od ovih naših, doživotno aktuelnih, domaćih političara
kojima, kad već spomenu, četkice za zube odavno ne trebaju jer zubalo čuvaju u čaši, a neki ga zaborave i na posao ponijet.
-
aerodinamika
- Posts: 955
- Joined: 21/04/2019 13:42
#7203 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
https://www.fertility-docs.com/programs ... -color.phpславянин wrote:I sta bi sa pozitivnim mutacijama,prirodnom selekcijom i evolucijomaerodinamika wrote: poenta je da neče više biti potrebe za odnosom muškarca i ženbe da bi se produciralo dijete, generalno če doči do prestanka odnosa seksualnih između muškaraca i žena, svako če u kuči moči da se tako izrazim, isprintat sebi dijete ili više dijece
inače iz 2009.The Fertility Institutes have remained the first and only genetics based fertility program in the United States or anywhere worldwide able to offer high level genetic screening of parents seeking to have a voice in determining the eye color of planned children. From our initial work in the field nearly 10 years ago, we have successfully refined our ability to study in great detail, the eye color genetics of “mom and dad” and offer, to parents carrying the genetic codes for a desired eye color, the ability to greatly increase the likelihood of a new pregnancy carrying the genetic code for a chosen eye color.
u razvijenom svijetu ovo je norma, biranje boje očiju, kose, kože itd., s umjetnom spermom i maternicom i razvojem nauke svako če moči iz udobnosti svoga doma birati karakteristike dijeteta, kao na igrici kad se biraju karakteristike lika, to daje širroke mogučnosti za različitim genetskim kodom, jer nisu svačije preferencije iste, neko če htjeti crno, neko bijelo, neko visoko 180, neko visoko 190 itdTwo months ago, the Fertility Institutes, an assisted reproduction company headquartered in Los Angeles, began advertising the “pending availability” of genetic tests that would offer “a preselected choice of gender, eye color, hair color and complexion” in artificially conceived children.
- W0rM
- Posts: 2619
- Joined: 26/11/2011 13:49
- Location: Jedna Jedina
- Grijem se na: sunčevu energiju
- Vozim: se po mahali
#7204 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pa druze gdje ih to biju? U zadnjih 10 godina mozda 10 clanaka godisnje da je izaslo o tome da je neko iz te populacije pretucen, s druge strane privatno mozes mrziti koga hoces mada kod nas to neki politicari i javno ispoljavaju.Rizvan wrote:Ko im brani, pa po zakonima ove države ne bi trebao niko, ali ulice su pune ovakvih kromanjonaca....W0rM wrote:Pa ko im brani, aaa co'jka, nek se vodaju individualno k'o par. I hetero ljudi to rade. Nego nemoj marsirati i organizovat skupove i to javno promovirat, jer ni hetero to ne rade.Rizvan wrote:
Znači dvostruka mjerila, kad su hetero parovi u pitanju gledaš svoja posla, a osjećaš se pozvanih da odobravaš ili ne, ponašanje LGBT osoba u javnom prostoru. Jedna mala informacija za tebe...Ne tiče te se! Ako LGBT osobe žele sebe da prestavljaju cool ili da se vodaju pod ruku sa svojim partnerima, njihova stvar. Ako vidiš nešto protuzakonito na cesti, zovi policiju. A za sve ostalo nauči se da gledaš svoja posla.
S druge strane ti i dio javnosti kao da ste pali s marsa pa ne vidite koliko su LGBT osobe u BiH izložene nasilju. Što fizičkom, što psihičkom.
I ljudi zato paradiraju, dosad su sto puta rekli da je ovo protestna šetnja protiv nasilja i mržnje prema LGBT osobama.
A i da je sve med i mlijeko kod nas po pitanju prihvatanja ove zajednice, opet ljudi imaju razlog i pravo da se javno okupljaju. Da obilježe godine represije, slave svoju slobodu koja nije uvijek postojala itd. Kao i sve druge zajednice i segmenti društva koji se svakodnevno javno okupljaju na potezu katedrala - Titova.
E cuj godine represije xD hahahahahah pa nije ovo S. Koreja jadan pa da ima neke represije. Jah, sve druge zajednice i segmenti drustva koji to sigurno ne rade svakodnevno pitanje je da li toga ima i na godisnjem nivou.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#7205 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Ti clanci sto si ti postavio upravo govore u suprot tvojoj tvrdnji da je norma a moje pitanje koje si citirao i dalje stoji .aerodinamika wrote:https://www.fertility-docs.com/programs ... -color.phpславянин wrote:I sta bi sa pozitivnim mutacijama,prirodnom selekcijom i evolucijomaerodinamika wrote: poenta je da neče više biti potrebe za odnosom muškarca i ženbe da bi se produciralo dijete, generalno če doči do prestanka odnosa seksualnih između muškaraca i žena, svako če u kuči moči da se tako izrazim, isprintat sebi dijete ili više dijeceinače iz 2009.The Fertility Institutes have remained the first and only genetics based fertility program in the United States or anywhere worldwide able to offer high level genetic screening of parents seeking to have a voice in determining the eye color of planned children. From our initial work in the field nearly 10 years ago, we have successfully refined our ability to study in great detail, the eye color genetics of “mom and dad” and offer, to parents carrying the genetic codes for a desired eye color, the ability to greatly increase the likelihood of a new pregnancy carrying the genetic code for a chosen eye color.u razvijenom svijetu ovo je norma, biranje boje očiju, kose, kože itd., s umjetnom spermom i maternicom i razvojem nauke svako če moči iz udobnosti svoga doma birati karakteristike dijeteta, kao na igrici kad se biraju karakteristike lika, to daje širroke mogučnosti za različitim genetskim kodom, jer nisu svačije preferencije iste, neko če htjeti crno, neko bijelo, neko visoko 180, neko visoko 190 itdTwo months ago, the Fertility Institutes, an assisted reproduction company headquartered in Los Angeles, began advertising the “pending availability” of genetic tests that would offer “a preselected choice of gender, eye color, hair color and complexion” in artificially conceived children.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#7206 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
aerodinamika wrote:https://www.fertility-docs.com/programs ... -color.phpславянин wrote:I sta bi sa pozitivnim mutacijama,prirodnom selekcijom i evolucijomaerodinamika wrote: poenta je da neče više biti potrebe za odnosom muškarca i ženbe da bi se produciralo dijete, generalno če doči do prestanka odnosa seksualnih između muškaraca i žena, svako če u kuči moči da se tako izrazim, isprintat sebi dijete ili više dijeceinače iz 2009.The Fertility Institutes have remained the first and only genetics based fertility program in the United States or anywhere worldwide able to offer high level genetic screening of parents seeking to have a voice in determining the eye color of planned children. From our initial work in the field nearly 10 years ago, we have successfully refined our ability to study in great detail, the eye color genetics of “mom and dad” and offer, to parents carrying the genetic codes for a desired eye color, the ability to greatly increase the likelihood of a new pregnancy carrying the genetic code for a chosen eye color.u razvijenom svijetu ovo je norma, biranje boje očiju, kose, kože itd., s umjetnom spermom i maternicom i razvojem nauke svako če moči iz udobnosti svoga doma birati karakteristike dijeteta, kao na igrici kad se biraju karakteristike lika, to daje širroke mogučnosti za različitim genetskim kodom, jer nisu svačije preferencije iste, neko če htjeti crno, neko bijelo, neko visoko 180, neko visoko 190 itdTwo months ago, the Fertility Institutes, an assisted reproduction company headquartered in Los Angeles, began advertising the “pending availability” of genetic tests that would offer “a preselected choice of gender, eye color, hair color and complexion” in artificially conceived children.
- Laertes
- Posts: 5062
- Joined: 08/01/2015 18:25
#7207 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
To će zavisiti od kvaliteta tonera u printeruславянин wrote:I sta bi sa pozitivnim mutacijama,prirodnom selekcijom i evolucijomaerodinamika wrote: poenta je da neče više biti potrebe za odnosom muškarca i ženbe da bi se produciralo dijete, generalno če doči do prestanka odnosa seksualnih između muškaraca i žena, svako če u kuči moči da se tako izrazim, isprintat sebi dijete ili više dijece
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#7208 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pa ja...od nekih sasvim normalnih zahtjeva i opravdane borbe do dedžalizma, od feminizma preko LGBTQ do kulture smrti, rodnog nihilizma i transhumanizma..
"Koliko ja ovo kontam..."
"Šta ako ga prima u šupak, jel te dira?"
"..."

"Koliko ja ovo kontam..."
"Šta ako ga prima u šupak, jel te dira?"
"..."
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#7209 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Dadni balkanskom seljačini priliku da misli svojom glavom i, što je najopasnije, da priča i piše, PAŠVIT ŠTA JE BOŽIJI EMER!!!
- shbc
- Posts: 3770
- Joined: 20/07/2012 12:13
#7210 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Obzirom koliko je mala ta populacija i koliko je mali procenat te populacije koji se usudi javno tako nesto eksponirati, tih 10 clanaka godisnje je previse.W0rM wrote:Pa druze gdje ih to biju? U zadnjih 10 godina mozda 10 clanaka godisnje da je izaslo o tome da je neko iz te populacije pretucen, s druge strane privatno mozes mrziti koga hoces mada kod nas to neki politicari i javno ispoljavaju.
E cuj godine represije xD hahahahahah pa nije ovo S. Koreja jadan pa da ima neke represije. Jah, sve druge zajednice i segmenti drustva koji to sigurno ne rade svakodnevno pitanje je da li toga ima i na godisnjem nivou.
- Vitezanin
- Posts: 3901
- Joined: 27/08/2009 21:53
- Location: https://angotrips.blog
#7211 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Ko "tradicionalnoj" obitelji brani da ima vise djece? Ko straight osobama brani da se zene i udaju i da imaju djecu? Slovom i brojem, ima li neki zakon koji to kaze? Ko zapravo i kako ugrozava obitelj u nasem drustvu? Pederi?! Jest, sigurno jedva cekaju.

- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
- W0rM
- Posts: 2619
- Joined: 26/11/2011 13:49
- Location: Jedna Jedina
- Grijem se na: sunčevu energiju
- Vozim: se po mahali
#7213 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Grohotm se smijemshbc wrote:Obzirom koliko je mala ta populacija i koliko je mali procenat te populacije koji se usudi javno tako nesto eksponirati, tih 10 clanaka godisnje je previse.W0rM wrote:Pa druze gdje ih to biju? U zadnjih 10 godina mozda 10 clanaka godisnje da je izaslo o tome da je neko iz te populacije pretucen, s druge strane privatno mozes mrziti koga hoces mada kod nas to neki politicari i javno ispoljavaju.
E cuj godine represije xD hahahahahah pa nije ovo S. Koreja jadan pa da ima neke represije. Jah, sve druge zajednice i segmenti drustva koji to sigurno ne rade svakodnevno pitanje je da li toga ima i na godisnjem nivou.
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#7214 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Ti sve ko neutralan, open mind, ali u klincu.arzuhal wrote:Ja ne razumijem ove koji bi da mlate LGBTQ osobe i protive se istospolnim brakovima. BiH je prihvatila pravila igre i to će ići svojim tokom, samo što ljudi nemaju haman dovoljno misli, a kamoli kritičke, da dobace do toga. Jedan dio se tiče prava, i to nije sporno, a ima i drugi dio.
Ima vakta, polahko, za sablje će se obje strane hvatati kada sutra Služba dođe na vrata oduzeti dijete jer je reklo u školi, na času gdje se učilo da je gej okej, kako mu babo i mama smatraju homoseksualce nenormalnim
Pomirili smo se s nametnutom religijom u skolama i finansiranje/uhljebljenje xy bespotrebnih vjerskih radnika po skolama. Djeca malo uce o Darwinu, pa malo o Ademu. Pa ako su djeca skontala sta na kojem casu trebaju recu, skontat ce i ovo.
- mali Ninja
- Posts: 2144
- Joined: 22/09/2007 21:10
#7215 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Treba uvest predmet pederluk pa staviti nekog dlakavog pakasha da djecu poduci o tome...plain vanilla wrote:Ti sve ko neutralan, open mind, ali u klincu.arzuhal wrote:Ja ne razumijem ove koji bi da mlate LGBTQ osobe i protive se istospolnim brakovima. BiH je prihvatila pravila igre i to će ići svojim tokom, samo što ljudi nemaju haman dovoljno misli, a kamoli kritičke, da dobace do toga. Jedan dio se tiče prava, i to nije sporno, a ima i drugi dio.
Ima vakta, polahko, za sablje će se obje strane hvatati kada sutra Služba dođe na vrata oduzeti dijete jer je reklo u školi, na času gdje se učilo da je gej okej, kako mu babo i mama smatraju homoseksualce nenormalnim
Pomirili smo se s nametnutom religijom u skolama i finansiranje/uhljebljenje xy bespotrebnih vjerskih radnika po skolama. Djeca malo uce o Darwinu, pa malo o Ademu. Pa ako su djeca skontala sta na kojem casu trebaju recu, skontat ce i ovo.
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#7216 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Tesko, oni se depiliraju, svi ko kanister dlakavi.
-
smijesni_ste
- Posts: 6315
- Joined: 09/10/2009 16:46
#7217 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Drago mi je da nisam jedini koji je ovo primijetioplain vanilla wrote:Ti sve ko neutralan, open mind, ali u klincu.arzuhal wrote:Ja ne razumijem ove koji bi da mlate LGBTQ osobe i protive se istospolnim brakovima. BiH je prihvatila pravila igre i to će ići svojim tokom, samo što ljudi nemaju haman dovoljno misli, a kamoli kritičke, da dobace do toga. Jedan dio se tiče prava, i to nije sporno, a ima i drugi dio.
Ima vakta, polahko, za sablje će se obje strane hvatati kada sutra Služba dođe na vrata oduzeti dijete jer je reklo u školi, na času gdje se učilo da je gej okej, kako mu babo i mama smatraju homoseksualce nenormalnim
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#7218 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Nikad ja nisam bio neutralan, ne izmišljajplain vanilla wrote:Ti sve ko neutralan, open mind, ali u klincu.arzuhal wrote:Ja ne razumijem ove koji bi da mlate LGBTQ osobe i protive se istospolnim brakovima. BiH je prihvatila pravila igre i to će ići svojim tokom, samo što ljudi nemaju haman dovoljno misli, a kamoli kritičke, da dobace do toga. Jedan dio se tiče prava, i to nije sporno, a ima i drugi dio.
Ima vakta, polahko, za sablje će se obje strane hvatati kada sutra Služba dođe na vrata oduzeti dijete jer je reklo u školi, na času gdje se učilo da je gej okej, kako mu babo i mama smatraju homoseksualce nenormalnim
Pomirili smo se s nametnutom religijom u skolama i finansiranje/uhljebljenje xy bespotrebnih vjerskih radnika po skolama. Djeca malo uce o Darwinu, pa malo o Ademu. Pa ako su djeca skontala sta na kojem casu trebaju recu, skontat ce i ovo.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#7219 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pa jedino mogu da zaključim da vam ne radi primjetilo baš najbolje.smijesni_ste wrote:Drago mi je da nisam jedini koji je ovo primijetioplain vanilla wrote:Ti sve ko neutralan, open mind, ali u klincu.arzuhal wrote:Ja ne razumijem ove koji bi da mlate LGBTQ osobe i protive se istospolnim brakovima. BiH je prihvatila pravila igre i to će ići svojim tokom, samo što ljudi nemaju haman dovoljno misli, a kamoli kritičke, da dobace do toga. Jedan dio se tiče prava, i to nije sporno, a ima i drugi dio.
Ima vakta, polahko, za sablje će se obje strane hvatati kada sutra Služba dođe na vrata oduzeti dijete jer je reklo u školi, na času gdje se učilo da je gej okej, kako mu babo i mama smatraju homoseksualce nenormalnim![]()
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#7220 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Da, lijepo ti to srocis, a onda kazes da ce u dogledno vrijeme hapsiti roditelje koji kazu da su gejevi nenormalni. U tome je problem.arzuhal wrote: Nikad ja nisam bio neutralan, ne izmišljaj. To što ja kažem kako odbacujem homoseksualizam i, kao musliman, smatram ga razvratom i velikim grijehom (dakle ne i bolešću ili mentalnom nakom poremećenošću), s jedne strane, a da, s druge strane, kao građanin BiH smatram da ljudi imaju pravo na sve što im građanska država omogućava i sve konvencije koje je BiH usvojia s Dejtonom, i da me više nervira licemjerje onih koji to ne vide ili neće da vide, od bilo kakve parade - u čemu je problem?
Inace, mnogi nasi ljudi koji se protive ovoj paradi, muslimani, SVOJEVOLJNO zive u drzavama gdje gejevi paradiraju, ljube se na ulicama, vjencaju se, rade za gejeve. SVOJEVOLJNO su tamo, a ne ovdje s nama, na posljednjem braniku morala u Europi. A onda seru ovdje o nekoj tradiciji i pederluku.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#7221 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Svaka interesna grupa ganja svoje ciljeve koje smatra bitnim.W0rM wrote: Jest, al' moras shvatiti da su te zemlje isle nekim redom, dok su dosli do jge pitanja, tipa ,ekonomija, socijalna zastita itd, a ne ko kod nas prvo ovo, pa cemo se kasnije ekonomijom baviti.
I da mi idemo tamo jer je generalno bolje kvalitetom zivota i uredjenije nego kod nas, isto kao kad i ti ulazis u tudju kucu, red je da se postuje domacin i pravila koja je on postavio tu.
Ko je kriv sad sto su šačica pedera organizovanija od 70.000 građana Sarajeva koji su nezaposleni?
Šta, trebaju im oni organizovati proteste? Ili da čekaju 100 godina da se ovi sjete da su gladni i besposleni?
Nigdje veze.
Mi idemo linijom manjeg otpora. To je glavna vodilja u životu prosjecnog bosanca. To što je švabo, finac, šveđanin, englez, francuz kožu sebi ogulio dok se izborio za prava - jebe se nama. Zašto bi mi to radili ovdje i borili se, kad je lakše udat se, oženit, izganjat kakav polsić i bježati odavdje. I onda srati kako ništa ne valja ovdje.
-
smijesni_ste
- Posts: 6315
- Joined: 09/10/2009 16:46
#7222 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Zanimljivo je da na ovom topicu nešto nema onih najglasnijih branilaca migrantske populacije.
Što li pitam se?
Što li pitam se?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#7224 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Kikibombona wrote:Garant si malo stariji covjek, posto stariji ljudi imaju zacementirane, ultra konzervativne stavove. Zadrzi postojece stanje, nista ne mijenjaj. I ne samo to, bilo bi dobro vratiti se unazad, jedno 40 godina, u period nikad prezaljenog djetinjstva kada je sve bilo kao u bajci. Vratiti se vjeri i tradicionalnoj porodici, vratiti se moralnim normama iz proslog stoljeca.BarbaDue wrote:'Vaki su mi gori od onih za koje se svim silama bore. Pa jbte nisam zaostao niti sam primitivac, prije da ti imaš bolesno razmišljanje. Boli me to što se tamo negdje dvojica praše ili dvije ližu po vazdan. Čak i ako su zajedno u kafiću u kojem sjedim i za to me nije briga. Ali nemoj da mi jebeš koncepciju života na dunjaluku. Pusti nek priroda uradi svoje. Nemoj nekome uzimati pravo da bi ga drugom omogućio.Kikibombona wrote:Moramo se boriti protiv primitivizma i zatucanosti, to je nesumnjivo jedan od razloga zasto smo zaostali u svakom pogledu. Svijet se mijenja, moramo ici naprijed. Ne mozemo ostati konzervirani.
Primjer, sutra će biti neka porodica siromaha, samohrani otac-majka koji će (iz nekog razloga, nebitno) izgubiti pravo na dijete i to isto dijete socijalci će dodjeliti ovoj dvojici što se praše po vazdan.
@Kiki, gdje je pravo tog maloljetnog djeteta koje je rođeno u normalnoj porodici sa ocem i majkom?
Nisam baš stariji, čak možda i mlađi od tebe. Moji stavovi nisu ultra konzervativni već jednostavno nisu toliko retardirano liberalni.
A jedno je neoborivo, svako prosperitetno drustvo je OTVORENO, u njemu mjesto imaju zuti, crni i crveni, budisti, hindusi, ateisti i monoteisti, hipici, metalci i narodnjaci, homoseksualci i heteroseksualci... Zatvoreno drustvo ne moze napredovati - nemoguce je. Otvoreno drustvo nudi slobodu svakom covjeku, iz svakog covjeka izvlaci maksimum da bi svima bilo bolje.
Ne mogu biti otvoreniji, od ovih što si ti nabrojao ja bi primio k sebi i marsovce, et toliko sam otvoren. Naravno nikad ne bi dozvolio da marsovac usvoji našeg Muja. Odjebaus ba, usvajaj tamo male zelene ako ih imaš tamo negdje na stanju.
Kod nas su zene, koje cine pola stanovnistva, izlozene stereotipima. Idu u kucu, kuhaj i cuvaj djecu. Ako neko slusa odredjenu muziku odmah je lud i narkoman. Ako se djevojka ofarba u ljubicasto, odmah sa njom nesto nije u redu. Ako si drugaciji, ako se istices u gomili, odmah je stigma na tebi. To je odlika primitivnih, ucmalih sredina.
Zar ja ne mogu primjetiti da si ofarban u ljubičasto drugačiji od mene, mogu, i to je moje pravo. Naravno ja te neću karati zbog toga. I sam ponekad obućem ljubičasti džemper ili ljetnu majicu ali to ne znači da bih u podršku pederima mahao "dugom"
...
Ja nigdje nisam rekao da homoseksualci trebaju dobiti pravo za usvajanje djece. Cak sam protiv toga. Ali nisam toliko bahat da budem kategoricno protiv. Nisam strucan da znam kako bi se zivot u takvoj zajednici odrazio na psihu djeteta. Neka o tome govore ljudi koji su skolovani a ne vodoinstalateri i sumari. Kod nas sumar misli da je eskpert za sve.
Neka govore, ali neće ovi čekati stručnjake vjeruj mi.
Jedno je sigurno, homoseksualci zasluzuju da budu slobodni gradjani. Zasluzuju jednaku slobodu kao heteroseksualci. Zasluzuju da slobodno hodaju ulicama, da se predstave u javnosti, da ih niko ne sikanira i ne gleda u njih kao da su Marsovci. Nedavno idem ulicom i vidim crnca. Ljudi u njega bleje kao da je vanzemaljac. Tacno me bilo sramota. To je primitivizam i zatucanost o kojoj govorim. Fali nam kulture vise nego icega.
Zaslužuju, i jesu. Kako znam slobodno hodaju, ali ja ću ih uvijek gledati kako nekoga ko nije u potpunosti psihički i fizički normalan. Valjda ima pravo na svoje mišljenje. Moj drug bio u Nigeriji, Abudža...šetajući ulicama šta misliš kako su ga gledali tamošnji stanovnici!?![]()
![]()
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#7225 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Uozbiljite se ljudi.
Kakve veze LGBT populacija ima sa gomilom heteroseksualnih uhljeba koji su organizovali povorku da dignu keš iz EU kase?
Čuj hoće ljudi prava. Kakva prava, daj keša.
Kakve veze LGBT populacija ima sa gomilom heteroseksualnih uhljeba koji su organizovali povorku da dignu keš iz EU kase?
Čuj hoće ljudi prava. Kakva prava, daj keša.
