Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- lijek-za-sve
- Posts: 1381
- Joined: 27/05/2011 21:56
#7201 Re: Poplave u cijeloj BiH
ja kako sve ovo gledam i slusam nas vise razumiju jludi koji su kilometrima od nas nego mi sami koji zivimo jedni do i jedni sa drugima.....
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7202 Re: Poplave u cijeloj BiH
posto smo tanki sa opremom, a ove nepogode su nesto ucestale, znali iko da li ce nam bar poslije svega ovoga ostati oprema tipa camci, pumpe i sl, sto nam salju iz ervope ili to moramo vratiti? (ne mislim naravno na helikoptere i opremu koju donose spasilacki timovi sa sobom)
- Mali_Vuk
- Posts: 6289
- Joined: 26/09/2008 16:34
#7203 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ljudi, usljed silnog mahalanja se gube i ne vide neki kvalitetni i korisni postovi koji sadržavaju vrijedne informacije i uputstva. Molim vas da se prođemo nebitnog momka sa sjekirom, slika nekih šovinsta i njihovih statusa i sl. Na taj način zatrpavamo temu sporednim stvarima.
-
Ambrozija
- Posts: 2845
- Joined: 20/01/2010 18:34
- Location: Sarajevo
#7204 Re: Poplave u cijeloj BiH
Mozda su stavili ovo obavjestenje prije zvanicne odluke?arshavin wrote:Moguce je na efsi sve,jebem im majku.Toliko love das i opet te jebu u zdrav mozak.Koliko covjek da na godisnjem nivoou efsi komotno moze upisati privatni fax.Ambrozija wrote:Nemoguce:arshavin wrote:Na ekonomskom fakultetu stavila krava ispit sad u nedjelju i pored toga sto je proglaseno vanredno stanje i odgoda ispita.
Lopovi
Sukladno Odluci svi ispiti i ostale aktivnosti koji su se trebali održati tokom ove sedmice će se pomjeriti za sedam dana.
RAČUNOVODSTVO
DRUGI PARCIJALNI ISPIT – TEORIJSKI DIO, 25.05.2014. GODINE
OBAVJEŠTAVAJU SE STUDENTI KOJI SU ZADOVOLJILI NA PRVOM PARCIJALNOM ISPITU DA ĆE SE DRUGI PARCIJALNI ISPIT IZ PREDMETA RAČUNOVODSTVO ODRŽATI 25.05.2014. GODINE (NEDJELJA) SA POČETKOM U 8:00 SATI U AMFITEATRIMA TONDACH, ZVEČEVO I SALA 2.
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
- lijek-za-sve
- Posts: 1381
- Joined: 27/05/2011 21:56
#7206 Re: Poplave u cijeloj BiH
ma mi smo sve to trebali imati u rezervi da se ranije na to razmislalo ali sad je kasno....ali iz svega ovoga trebao izvucin pouke...u svim segmentima drustvavivaldi wrote:posto smo tanki sa opremom, a ove nepogode su nesto ucestale, znali iko da li ce nam bar poslije svega ovoga ostati oprema tipa camci, pumpe i sl, sto nam salju iz ervope ili to moramo vratiti? (ne mislim naravno na helikoptere i opremu koju donose spasilacki timovi sa sobom)
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7207 Re: Poplave u cijeloj BiH
ma u bosni nema para za lijecenje djece, a ne za camce. zato i pitamlijek-za-sve wrote:ma mi smo sve to trebali imati u rezervi da se ranije na to razmislalo ali sad je kasno....ali iz svega ovoga trebao izvucin pouke...u svim segmentima drustvavivaldi wrote:posto smo tanki sa opremom, a ove nepogode su nesto ucestale, znali iko da li ce nam bar poslije svega ovoga ostati oprema tipa camci, pumpe i sl, sto nam salju iz ervope ili to moramo vratiti? (ne mislim naravno na helikoptere i opremu koju donose spasilacki timovi sa sobom)
mi iz ove nesrece necemo nista nauciti jer ovo nije pitanje ucenja vec para kojih nemamo niti cemo imati
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65968
- Joined: 03/08/2010 19:04
#7208 Re: Poplave u cijeloj BiH
titinho wrote:Je li iko izasao sa podatkom koliko je poginulih i povrijedjenih u poplavama i klizistima u BiH, Za Doboj su rekli 14-15 al ima li ista za Maglaj, Zenicu ???
u doboju je navodno broj dosta veći,tako sam čuo od zeničkih specijalaca
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#7209 Re: Poplave u cijeloj BiH
Konacno
Na hitnoj sjednici održanoj u Sarajevu Vlada je donijela odluku da Direkcija robnih rezervi FBiH konačno podijeli namirnice građanima pogođenim u poplavama.
Na hitnoj sjednici održanoj u Sarajevu Vlada je donijela odluku da Direkcija robnih rezervi FBiH konačno podijeli namirnice građanima pogođenim u poplavama.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7210 Re: Poplave u cijeloj BiH

Ovako trenutno izgleda put Slobomir - Pavlovića most ...

Kojčinovac
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65968
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Lounge Act
- Posts: 2210
- Joined: 24/02/2011 18:21
- Location: :)
#7212 Re: Poplave u cijeloj BiH
.
Last edited by Lounge Act on 04/01/2015 13:15, edited 1 time in total.
- lijek-za-sve
- Posts: 1381
- Joined: 27/05/2011 21:56
#7213 Re: Poplave u cijeloj BiH
@vivadi para je i bilo bit ce samo da se na vrijeme mislilo o tome
nema toga sta ljudi i ljudske ruke mogu napaviti,samo da oni koji treba da o tome vide racuna to i rade...
nadati se boljem...ja sam uvijek optimista.....
nema toga sta ljudi i ljudske ruke mogu napaviti,samo da oni koji treba da o tome vide racuna to i rade...
nadati se boljem...ja sam uvijek optimista.....
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7214 Re: Poplave u cijeloj BiH
shibonja wrote:Konacno
Na hitnoj sjednici održanoj u Sarajevu Vlada je donijela odluku da Direkcija robnih rezervi FBiH konačno podijeli namirnice građanima pogođenim u poplavama.
Nakon 5 dana!!! Sreća pa ljudi u ugroženim područijima ne ovise od njih!!!!!!
-
Galamdzija
- Posts: 206
- Joined: 15/04/2008 13:52
#7215 Re: Poplave u cijeloj BiH
Kako se voda povlaci moja ekipa pomaze 4 domacinstva koja su poplavljena na Kiseljaku kod Tuzle, da samo vidis te nanose trstike, flasa, sprejeva, sijalica, balvana i ostalog smeca. Slucaj se u tri navrata prijavio kantonalnoj i opstinskoj CZ ali oni dosad nikoga nisu poslali. Narod se skupio ali problem su alat i oprema jer slabo ko ima da posudi cizme, grablje ili lopatu. Tamo brat bratu ima jos heftu posla ciscenja u dvoristima i uredjivanju lolanog kanala i puta do samih kuca i na kraju dezinfekciju pa ako ima volontera sa opremom neka se jave na pm. Ako nista drugo moze im se ponoviti da na obalama jezera ima unesrecenih.Heller wrote:Danas sam volontirao u Tz u Civilnoj Zaštiti pa ću ukratko
Skupili smo se u 8, prijavili, raspoređeni, i tu dolazi do problema, nema dovoljno cizama (Jebiga ako CZ nema u rezervi 100-njak komada ko bi trebo imat? Ali ruku na srce neki su dan prije nosili cizme kuci i nisu vracali, mada kada smo dosli, neki ljudi iz CZ su po asvaltu setali u cizmama. Radilo se udarnicki i odradili smo sve sto su nam rekli, samo sto ni oni nisu imali pojma sta bi mi trebali radit, jaaako su neorganizovani, nemaju plan ni ideju kako i gdje da nas rasporede. Pred kraj radnog dana neki učenici su se počeli ponašat ko da je sportski dan, al jebiga bio sam gori u njihovo vrijeme![]()
![]()
Znači CZ je nesposobna, nepripremljena i neorganizovana.
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#7216 Re: Poplave u cijeloj BiH
Raiffeisen banka Srbiji donirala 100 000 Eura,ista kao da ne postoji u BiH?
-
Mustang1
- Posts: 29911
- Joined: 29/12/2010 17:31
#7217 Re: Poplave u cijeloj BiH
I ako neko skuplja pomoc na bilo koji nacin vode koliko god da se donese ne moze zafaliti .. Znaci voda je preca od odjeca pa i od hrane .. Odjece iz skladista Kriznog Staba nije otislo nista a voda stalno ide .. Odjecu ne nosite sada jer su magacini svi puni odjece i ljudi se ljute kad ih se vrati sa odjecom ali previse je ima i nema se gdje smjestiti hrana koja dolazi
Last edited by Mustang1 on 19/05/2014 18:10, edited 1 time in total.
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#7218 Re: Poplave u cijeloj BiH
Prijedlog za sve koji zele i namjeravaju ici i pomagati u ciscenju:
Ne ocekujte da ce vas cekati gumene cizme i alat,nego ako imate ponesite svoje
Ne ocekujte da ce vas cekati gumene cizme i alat,nego ako imate ponesite svoje
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65968
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Mustang1
- Posts: 29911
- Joined: 29/12/2010 17:31
#7220 Re: Poplave u cijeloj BiH
I da pohvalim iz Hadzica je danas bio kombi pun hrane i odjece
Nisam dobro cuo ali cini mi se da su rekli da ce jos donijeti ..
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#7222 Re: Poplave u cijeloj BiH
Neka neko posalje cisterne/kamione sa flasama kod onog vlasnika vode "Meli", besplatno se moze puniti voda za pice.Mustang1 wrote:I ako neko skuplja pomoc na bilo koji nacin vode koliko god da se donese ne moze zafaliti .. Znaci voda je preca od odjeca pa i od hrane .. Odjece iz skladista Kriznog Staba nije otislo nista a voda stalno ide ..
- art vandeley
- Posts: 2352
- Joined: 12/06/2010 11:14
- Location: Monk˙s Restaurant
#7223 Re: Poplave u cijeloj BiH
Evo prve zrtve i na podrucju opcine Orasje.
-
sophieEl
- Posts: 5980
- Joined: 08/03/2011 00:32
#7224 Re: Poplave u cijeloj BiH
Obustava nastave važi za sve fakultete Univerziteta u Sarajevu, BEZ IKAKVIH IZUZETAKA!arshavin wrote:Na ekonomskom fakultetu stavila krava ispit sad u nedjelju i pored toga sto je proglaseno vanredno stanje i odgoda ispita.
Molimo sve studente da ukoliko neki od profesora ne bude poštovao odluku o obustavi nastave da taj ispit bojkotuju i da odmah tog profesora i taj predmet prijave Studentskom parlamentu na mail: [email protected]


