BAKIRE ODLAZI

Post Reply
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#7201 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by high_volume »

kmirsad wrote:
drug_profi wrote:Meni je drzava na porezima i uzela brdo para i danas mi svaki mjesec uzima 800 maraka za PIO, ZZO i porez, pa na ono sto ostane jos 17% PDV-a.
A nit koristim Sebijine usluge (sam placam sve doktore), nit ce mi penzija biti vrijedna pomena, nit od tog PDV-a vidim ikakve koristi.
Cini mi se Bake da ti meni dodjes pofino para.
Bacih malo na papir... za ovih 37 godina radnog staža, samo u Zdravstveni fond sam uplatio oko 130.000 km. bez boračkog. Nemam zdravstveni karton, nemam dana bolovanja ( što ne znači da sam zdrav ko dren ). dvije trečine radnog vijeka sam zaposlen u svojoj firmi. Kompletan radni vijek sam u realnom sektoru, nikada na državnim jaslama i buđetu. Nemam dinara ušteđevine. Državi nisam dužan ni dinara.
Gdje su moje pare.
Jeste to tako, ali nije to tako :D Postoji i mora da postoji jedan međusobni ljudski odnos, a on se naziva društvena solidarnost. Da li se ta solidarnost zloupotrebljava, druga je tema.

I ne pripadam ljudima koji stoje u odbrani stavova Bakira Izetbegovića, naprotiv
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#7202 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by spreca »

KatarinaKosaca wrote:Rekao je da nema nista. Ni auta. Samo kucu. I da je uskoro na birou. Da svaka obitelj koja zeli odseliti od njegovog dobra, duguje drzavi (kostala je drzavu) milion eura. Meni drzava nije dala feninga. Nikom nista ne dugujem Bake!
Onaj interviu je najbolji do sada vidjen.....koje do kraja odslusao , nikada vise nece ni pomisliti da glasa za SDA i Bakira ...zato ima ona zlatna izreka , zlato je cutati....Hvala mu za ovaj interviu koji je nadam se i slijepcima omogucio da progledaju
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7203 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by mayab »

Glede ovoga "nemam ni auto", koji džukac moras biti pa to samo tako hladno reći, a ne dodati u produzetku "jer mi trenutno ne treba kad po zakonu , kao član predsjedništva, imam službeni auto sa vozačem 24 sata na dan na raspolaganju" !
Inače, da poklonicima predsjednika Komšića skrenem pažnju, da je i dotični svojevremeno davao iste izjave , dakle ono prvo u navodnicima, a bez onog produžetka!
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7204 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by kmirsad »

high_volume wrote:
kmirsad wrote:
drug_profi wrote:Meni je drzava na porezima i uzela brdo para i danas mi svaki mjesec uzima 800 maraka za PIO, ZZO i porez, pa na ono sto ostane jos 17% PDV-a.
A nit koristim Sebijine usluge (sam placam sve doktore), nit ce mi penzija biti vrijedna pomena, nit od tog PDV-a vidim ikakve koristi.
Cini mi se Bake da ti meni dodjes pofino para.
Bacih malo na papir... za ovih 37 godina radnog staža, samo u Zdravstveni fond sam uplatio oko 130.000 km. bez boračkog. Nemam zdravstveni karton, nemam dana bolovanja ( što ne znači da sam zdrav ko dren ). dvije trečine radnog vijeka sam zaposlen u svojoj firmi. Kompletan radni vijek sam u realnom sektoru, nikada na državnim jaslama i buđetu. Nemam dinara ušteđevine. Državi nisam dužan ni dinara.
Gdje su moje pare.
Jeste to tako, ali nije to tako :D Postoji i mora da postoji jedan međusobni ljudski odnos, a on se naziva društvena solidarnost. Da li se ta solidarnost zloupotrebljava, druga je tema.

I ne pripadam ljudima koji stoje u odbrani stavova Bakira Izetbegovića, naprotiv
Naravno. Poštujem to i prihvatam. Solidarnost obezbjeđuje svima kakvu takvu socijalnu ravnopravnost.
Da nije ovog tako očiglednog, solidarnog i bjesomučnog pljačkanja buđeta, privrede, i nacionalnih bogastava, pa bukvalno i života ... nikada ne bih ovo napisao.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-tuzla ... Kfzf6NoLbo
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#7205 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by spreca »

zato vlada pederacije daje injekcije Aluminijumu u vidu jeftine struje .....koliko TZ i TK imaju koristi od termoelktrane a koliko stete ?..ovog drugog sigurno vise....koristi izgleda imaju svi vise od Tz...zato se sjetim famelije onome koje prvi predlozio a i onima koji su glasali da se sve poluge upravljanja rudnicima i TE tz preda u ruke EP BiH....ali bez ruku SDA TK nista od toga nebi bilo....zato se njima posebno sjetim famelije
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7206 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by kmirsad »

spreca wrote:zato vlada pederacije daje injekcije Aluminijumu u vidu jeftine struje .....koliko TZ i TK imaju koristi od termoelktrane a koliko stete ?..ovog drugog sigurno vise....koristi izgleda imaju svi vise od Tz...zato se sjetim famelije onome koje prvi predlozio a i onima koji su glasali da se sve poluge upravljanja rudnicima i TE tz preda u ruke EP BiH....ali bez ruku SDA TK nista od toga nebi bilo....zato se njima posebno sjetim famelije
Đaba nam je psovati ih sve... sve će nas poubijati... i dobro na našim karcinomima zaraditi...
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#7207 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote:Rekao je da nema nista. Ni auta. Samo kucu. I da je uskoro na birou. Da svaka obitelj koja zeli odseliti od njegovog dobra, duguje drzavi (kostala je drzavu) milion eura. Meni drzava nije dala feninga. Nikom nista ne dugujem Bake!
A sto ga niko ne pita za dva poslovna prostora u Istanbulu?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7208 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

Što ga niko ne pita što je od cijelog Sarajeva napravio svoj poslovni prostor. Nema novog kvadratnog metra nakon '92. da u njemu nema njegovog procenta.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7209 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by kmirsad »

E baš ste na kraj srca... sve baš morate iščačkati... :twisted: još malo pa ćete mu naći i kakvih dionica, talova...
User avatar
SmokingMan
Posts: 22628
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#7210 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by SmokingMan »

Za par dana naš dragi vođa nosi svoju knjižicu na biro.Dobro došao među nezaposlene. :bih:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59312
Joined: 15/12/2008 16:53

#7211 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

Ide u Dom naroda ko da gledam.
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7212 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Logovan »

KatarinaKosaca wrote:Rekao je da nema nista. Ni auta. Samo kucu. I da je uskoro na birou. Da svaka obitelj koja zeli odseliti od njegovog dobra, duguje drzavi (kostala je drzavu) milion eura. Meni drzava nije dala feninga. Nikom nista ne dugujem Bake!
Koji je on idiot, pa to je za nepovjerovati.

A onda shvatiš da postoje ljudi koji vole i brane ovakvu osobu. :shock:
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#7213 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by SimkeA »

Lik mrtav hladan izvali da autom predje 300.000 km i da se vozi 200 km/h. Pa gdje se to moze voziti 200km/h, a ne krsiti zakon i ugrozavati zivote drugih?
Nadam se da ce nadlezni organi reagovati i uredno naplatiti kazne...
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#7214 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by SimkeA »

Ko da gledam naredne hevte se Bake registruje na forum i posta na temi "jadi nas nezaposlenih" :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#7215 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

high_volume wrote:
Jeste to tako, ali nije to tako :D Postoji i mora da postoji jedan međusobni ljudski odnos, a on se naziva društvena solidarnost. Da li se ta solidarnost zloupotrebljava, druga je tema.

I ne pripadam ljudima koji stoje u odbrani stavova Bakira Izetbegovića, naprotiv
Nije to sporno drug. Niko nije protiv solidarnosti u nekoj mjeri. Ali ta solidarnost ne moze iznositi 40% mojih prihoda, pri cemu JA NEMAM nikakve koristi od toga. Kao nezaposlen imas sve besplatno, kao zaposlen placas svaku kurcevu participaciju i pri tom si u istom redu kao i oni koji ne placaju.
Pa majka mu stara, daj mi neki VIP status makar ili mi daj da sa tom knjizicom mogu otici u PZU i tamo makar dio troska odbiti na osiguranje.
Ne! Plati za neradnike, palti za socijalne, plati za penzionere, plati za crnu ekonomiju, plati za neprijavljene, pa ako ti sta ostane onda idi plati privatniku pregled.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#7216 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by tandmand »

drug_profi wrote:Nije to sporno drug. Niko nije protiv solidarnosti u nekoj mjeri. Ali ta solidarnost ne moze iznositi 40% mojih prihoda, pri cemu JA NEMAM nikakve koristi od toga. Kao nezaposlen imas sve besplatno, kao zaposlen placas svaku kurcevu participaciju i pri tom si u istom redu kao i oni koji ne placaju.
Pa majka mu stara, daj mi neki VIP status makar ili mi daj da sa tom knjizicom mogu otici u PZU i tamo makar dio troska odbiti na osiguranje.
Ne! Plati za neradnike, palti za socijalne, plati za penzionere, plati za crnu ekonomiju, plati za neprijavljene, pa ako ti sta ostane onda idi plati privatniku pregled.
:thumbup:

Obrtnik mora za zdravstveno zaraditi i dati oko 120 KM mjesečno iz vlastitog đepa, plus kojekakve participacije, markice ... a odnos prema njemu je isti kao prema onome sa biroa. Sa druge strane, za uhljeba država plati tih 120 KM na nekin način sama sebi i te pare kruže u sistemu ukoliko uhljeb ne koristi usluge zdravstvenog sistema. Osoba na budžetu priča o neto plati jer ima osjećaj da tu platu zarađuje a doprinosi su briga države, dok obrtnik i te kako razmišlja kako da zaradi neto a još više mozga kako da mu izađe bruto plata. Živimo u paralelnim svjetovima, gdje se obrtniku odbija od bubrega sa desetine parafiskalnih nameta i doprinosa, u uvjetima privređivanja divljeg surovog kapitalizma a država od njega traži da ispunjava obveze po EU standardima. Još jedna razlika obrtnika i uhljebljenika zelenog komunizma: prvi u svoj posao mora uložiti sredstva za rad, značajna novčana sredstva, dok ovaj drugi nije platio ni stolicu na kojoj sjedi - sve dobije badava, prema "potrebama i zaslugama" kako to već ide u komunizmu.
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#7217 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by archi_a »

Image

Image

Interesantan tekst i zaključci novinara.
Da se nadovežem sa jednim pitanjem i jednom konstatacijom.
1. Gospodo, a šta svih ovih godina rade "probosanske" stranke, uključujući i SDA, po ovim pitanjima? Kako prepustiste i sipu i pravosuđe i finansije i "puk" iako pukovi imaju samo formalni karakter i služe organizovanju proslava godišnjica, a vojska nije podijeljena i sva trojica su komandanti cijeloj vojsci? Jeste li baš toliki debili, a predstavljate najmnogoljudniji dio stanovništva BiH?

2. Ako je milorad tako jak da može OSI zaprijetiti, OSU ugroziti ili rasturiti, i trebate da se raspadnete, majku mu ebem! :oops:

Bošnjeeeeeee, hoćemo li šta naučiti iz vremena agresije i iz vremena nakon daytona?!? Jeste li više raspodijelili fotelje, jeste li se organizovali u vlasti?!? Ima li kraja? Šta mislite na šta ličite svi redom, kad milorad onakav kakav jeste, u poređenju sa vama svima izgleda kao "ozbiljan" državnik?!? :oops:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#7218 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by tandmand »

archi_a wrote: Interesantan tekst i zaključci novinara.
Da se nadovežem sa jednim pitanjem i jednom konstatacijom.
1. Gospodo, a šta svih ovih godina rade "probosanske" stranke, uključujući i SDA, po ovim pitanjima?

2. Ako je milorad tako jak da može OSI zaprijetiti, OSU ugroziti ili rasturiti, i trebate da se raspadnete, majku mu ebem! :oops:

Bošnjeeeeeee, hoćemo li šta naučiti iz vremena agresije i iz vremena nakon daytona?!? Jeste li više raspodijelili fotelje, jeste li se organizovali u vlasti?!? Ima li kraja? Šta mislite na šta ličite svi redom, kad milorad onakav kakav jeste, u poređenju sa vama svima izgleda kao "ozbiljan" državnik?!? :oops:
1. čvrsto drže kašiku u rukama da im ne ispadne

2. prvo fotelje a državu će braniti sedma flota, Visoki prestavnik, EU, NATO a kad se zauzmu fotelje iz njih će pisati oštra saopćenja i apele kao da se radi o građanima Mijanmara a ne BiH, kao da ovo nije njihova država, ništa aktivno neće poduzeti, dok sjede prikovani za fotelju ...

Da bi sačuvali pozicije, lijeva opcija je davala ustupke Dodiku a desna Čoviću, istovremeno se nadajući da će secesionisti zavoljeti Bosnu. Bome su zavoljeli, hoće sve više i više, navukli se ko narkosi na institucije BiH.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7219 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Hafis »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bakir-i ... /181117078
Bakir Izetbegović u Zenici: BiH se mora naoružavati ili će biti krajnja adresa

Jao ovog hamala. Mladost gleda kako će na bilo koji način preko granice, a ovaj trezoraš vergla o haubicama i višecjevnim bacačima...
Jebote život s kim mi živimo. Hajde kada to diple ovi dijasporski zgubidani ili naš Olanđanin, ali ovaj se lik ipak dosta pita u glavama velikog broja maloumnih delegata u ovoj zemlji.
Zamisli kada bi sad svi političari počeli dipliti o neophodnoj potrebi naoružavanja.... fuj.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7220 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by insomnia78 »

Ma jok. Kak’o naoruzavanje. Ta nema potrebe. Budimo dobre komšije
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7221 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Hafis »

insomnia78 wrote:Ma jok. Kak’o naoruzavanje. Ta nema potrebe. Budimo dobre komšije
Ma kakvi, treba se dobro naoružati, nikad se ne zna tko šta sprema. A ova zemlja stvarno zaslužuje da se za nju žrtvuje noga, ruka, ili oboje...pa i poginuti, šta fali.
Doduše pametniji kažu da je bolje malo se prikriti i sačekati mirovnu konferenciju koja svakako mora doći poslije svakog rata.
User avatar
luckylaka
Posts: 26234
Joined: 15/01/2010 06:28

#7222 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by luckylaka »

Hafis wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/bakir-i ... /181117078
Bakir Izetbegović u Zenici: BiH se mora naoružavati ili će biti krajnja adresa

Jao ovog hamala. Mladost gleda kako će na bilo koji način preko granice, a ovaj trezoraš vergla o haubicama i višecjevnim bacačima...
Jebote život s kim mi živimo. Hajde kada to diple ovi dijasporski zgubidani ili naš Olanđanin, ali ovaj se lik ipak dosta pita u glavama velikog broja maloumnih delegata u ovoj zemlji.
Zamisli kada bi sad svi političari počeli dipliti o neophodnoj potrebi naoružavanja.... fuj.
Ma jasta razoruzati i ovo sto ima .Ti si prespavao ovo zadnje vrijeme,gdje ti zivis Boga ti.Hrvatska i Srbija se naoruzavaju svaki dan,,,avioni,tenkovi a Bosance jelde ko jebe zasto.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7223 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by channel10 »

Kad je tako pametan, što nije rekao kako da se naoruzamo.

Edit: evo vidim archi je postavio par pravih pitanja.

Koliko je lik glup to nije humano. Izgubio je izbore i on opet po starom. Šuplja da ne moze biti šuplja.
Last edited by channel10 on 17/11/2018 23:48, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7224 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by insomnia78 »

Hafis wrote:
insomnia78 wrote:Ma jok. Kak’o naoruzavanje. Ta nema potrebe. Budimo dobre komšije
Ma kakvi, treba se dobro naoružati, nikad se ne zna tko šta sprema. A ova zemlja stvarno zaslužuje da se za nju žrtvuje noga, ruka, ili oboje...pa i poginuti, šta fali.
Doduše pametniji kažu da je bolje malose prikriti i sačekati mirovnu konferenciju koja svakako motra doći.
Lijepo je to. Samo sto ti se potkralo par gresaka. Znacse, dobro se zna sta ko sprema. Isto ono sto se sprema i realizuje zadnjih sto godina

Ne zrtvuje se noga jal ruka za zemlju nego da ti komsija ne siluje zenu i ćerku, da ti ne tjera djete da mu pere noz kojim te zaklao...

To sa prikrivanjem je dobar plan samo je malo zajebano sto ako se oslonis na dobru volju komsija i susjeda mirovna konferencija ti nece ni trebati

Sve ovo je dokazano i ozvaniceno presudama medjunarodnog suda
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7225 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by insomnia78 »

channel10 wrote:Kad je tako pametan, što nije rekao kako da se naoruzamo.
Namjenska industrija radi punom parom. Proizvodimo svoj pistolj, pusku, minobacac, haubicu...
Post Reply