Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7176 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by KatarinaKosaca »

BEOGRAD - Kad su pare u pitanju, ne pravi se pitanje ko je partner!
Balkanski narko-kralj Naser Keljmendi (56), koji je uhapšen u Prištini, tesno je sarađivao i s vlasnikom „Delta holdinga“ Miroslavom Miškovićem, koji se nalazi u pritvoru zbog sumnji da je umešan u malverzacije u privredi! Njih dvojica su poslovno sarađivali preko Fahrudina Radončića, ministra sigurnosti BiH i bivšeg vlasnika dnevnog lista Avaz.

- Mišković je poslovao s Radončićem, ali i posredno s Keljmendijem, koji je bio jedan od Radončićevih partnera. Sumnja se da je šef albanske mafije, kojeg su SAD stavile na crnu listu, preko svojih i Miškovićevih ofšor kompanija kupovao nekretnine i firme u Srbiji i Bosni. Mišković je u junu 2007. s Radončićem potpisao ugovor o osnivanju „Prezident nekretnina“ - kaže naš izvor blizak istrazi.

On navodi da je Miškovićeva firma „Delta rilestejt“ posedovala 50 odsto preduzeća, Radončićev „Avaz roto-pres“ 25 odsto, a još 25 odsto pripadalo je ofšor kompaniji registrovanoj na Belizeu „Veniti internešenel korporejšn“, za koju se pretpostavlja da je u vlasništvu Miškovića. Postoje dokazi i da je kompanija „Veniti internešenel korporejšn“ preko firmi-ćerki za nešto više od godinu dana kupila u Srbiji preduzeća s vrednim nekretninama za najmanje 40 miliona evra!

- Sumnja se da je preko te kompanije nekretnine u BiH i Srbiji kupovao i Naser Keljmendi, koji je još 2004. s Radončićem trgovao nekretninama u Sarajevu. Iako je Radončić tvrdio da ne poznaje Keljmendija, on je na račun Avaza, na čijem je čelu tada bio Radončić, uplatio oko 100.000 evra - navodi naš sagovornik.
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7177 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

Govoreći o najavi protjerivanja dvojice iranskih diplomata iz BiH, Radončić kaže kako oni godinama zloupotrebljavaju diplomatski status te da su postojali debeli razlozi da se oni još ranije protjeraju.

”Ako do sredine svibnja ne napuste BiH pokrenut ćemo proceduru da ih SIPA privede”, kazao je ministar sigurnosti BiH.

Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka. Njegov je stav da se tri naroda u Bosni i Hercegovini moraju dogovoriti kako bi riješili probleme, od kojih neki traju i dvadeset godina.

”Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu”, kazao je Radončić.
Svako jutro prilikom ulaska u Sarajevo, desetine hiljada građana svjedoci su korupcije Fahrudina Radončića. Kada odete na trafiku TP ili Oprese, prilikom kupovine dnevnih novina, recimo Avaza ili Oslobođenja, obavezno se izdaje fiskalni račun, čime se garantuje da je promet registrovan i da će pripadajući dio transakcije biti raspoređen za odgovarajuće poreze. Prema Zakonu o fiskalnim sistemima i evidencija prometa dnevne štampe putem fiskalnog uređaja predstavlja zakonsku obavezu. Svaki dan, pored običnih građana, i desetine inspektora PU prilikom dolaska na posao ili obavljanja redovnih zadataka, svjedocima su masovnog kršenja zakona od strane Avaza , naime desetine koloptera zaduži Avaze i na crno ih prodaje na semaforima, i tako godinama unazad. Inspektori šute i okreću glavu jker znaju da je kreštavi direktor Porezne uprave, Radončićev čovjek. Sav taj promet na crno predstavlja krivično dijelo utaje poreza ali potencijalno i krivično dijelo pranja novca. Fahrudin Radončić proizvod je SDA društvenog modela koji se temelji na selektivnom provođenju zakona i privilegijama oligarhije nauštrb zajednice. U jednom trenutku osjetio se moćnijim od svojih starih gazdi iz SDA i pokrenuo samostalni projekat pruzimanja vlasti. Ali suština njegovog projekta, u kontekstu zajednice i interesa građana, nimalo se ne razlikuje od SDA koncepta vladanja. Kada se zanemari make-up i propagandno spinovanje..istina je tužna.."sjaši Kurta da uzjaši Murta". Šta više on je i opasniji od SDA jer je prilikom ostvarivanja bolesnih ambicija potpuno beskrupulozan i spreman na saveze i metamorfoze koji su fatalni za budućnost naroda i države. Da je glup, to ne stoji. On je iznimno inteligentan i beskrupulozan, i kako onda tumačiti njegovu izjavu
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka
Svaki istup Dodika na TV predstavlja erupciju antibosanskih i antibošnjačkih izjava, krivično dijelo raspirivanja nacionalne mržnje i potuustavnog djelovanja. Svaki njegov potez usmjeren je protiv Bošnjaka i BiH, u čemu aktivno sarađuje sa Čovićem kao autentičnim nasljednuikom Bobanovog političkog testamenta. Mafija ne može niti želi izgraditi pravnu državu. Mafija smao slijedi svoje interese i nema empatije za interese građana. U citiranoj izjavi nehotice iznio je sve svoje planove...
Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu
..on je trojanski izrežirani konj bošnjačkom narodu, koji treba da podvali vitalne kompromise turboustaškoj hercegovačkoj i velikosrpskoj nemani, da muslimane zatvori u teritorijalni, ekonomski i politički geto, zarad virtualnog evropskog puta...
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 280
Joined: 15/01/2011 23:20

#7178 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by crno_sa_zlatnim »

Shahab wrote:
Govoreći o najavi protjerivanja dvojice iranskih diplomata iz BiH, Radončić kaže kako oni godinama zloupotrebljavaju diplomatski status te da su postojali debeli razlozi da se oni još ranije protjeraju.

”Ako do sredine svibnja ne napuste BiH pokrenut ćemo proceduru da ih SIPA privede”, kazao je ministar sigurnosti BiH.

Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka. Njegov je stav da se tri naroda u Bosni i Hercegovini moraju dogovoriti kako bi riješili probleme, od kojih neki traju i dvadeset godina.

”Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu”, kazao je Radončić.
Svako jutro prilikom ulaska u Sarajevo, desetine hiljada građana svjedoci su korupcije Fahrudina Radončića. Kada odete na trafiku TP ili Oprese, prilikom kupovine dnevnih novina, recimo Avaza ili Oslobođenja, obavezno se izdaje fiskalni račun, čime se garantuje da je promet registrovan i da će pripadajući dio transakcije biti raspoređen za odgovarajuće poreze. Prema Zakonu o fiskalnim sistemima i evidencija prometa dnevne štampe putem fiskalnog uređaja predstavlja zakonsku obavezu. Svaki dan, pored običnih građana, i desetine inspektora PU prilikom dolaska na posao ili obavljanja redovnih zadataka, svjedocima su masovnog kršenja zakona od strane Avaza , naime desetine koloptera zaduži Avaze i na crno ih prodaje na semaforima, i tako godinama unazad. Inspektori šute i okreću glavu jker znaju da je kreštavi direktor Porezne uprave, Radončićev čovjek. Sav taj promet na crno predstavlja krivično dijelo utaje poreza ali potencijalno i krivično dijelo pranja novca. Fahrudin Radončić proizvod je SDA društvenog modela koji se temelji na selektivnom provođenju zakona i privilegijama oligarhije nauštrb zajednice. U jednom trenutku osjetio se moćnijim od svojih starih gazdi iz SDA i pokrenuo samostalni projekat pruzimanja vlasti. Ali suština njegovog projekta, u kontekstu zajednice i interesa građana, nimalo se ne razlikuje od SDA koncepta vladanja. Kada se zanemari make-up i propagandno spinovanje..istina je tužna.."sjaši Kurta da uzjaši Murta". Šta više on je i opasniji od SDA jer je prilikom ostvarivanja bolesnih ambicija potpuno beskrupulozan i spreman na saveze i metamorfoze koji su fatalni za budućnost naroda i države. Da je glup, to ne stoji. On je iznimno inteligentan i beskrupulozan, i kako onda tumačiti njegovu izjavu
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka
Svaki istup Dodika na TV predstavlja erupciju antibosanskih i antibošnjačkih izjava, krivično dijelo raspirivanja nacionalne mržnje i potuustavnog djelovanja. Svaki njegov potez usmjeren je protiv Bošnjaka i BiH, u čemu aktivno sarađuje sa Čovićem kao autentičnim nasljednuikom Bobanovog političkog testamenta. Mafija ne može niti želi izgraditi pravnu državu. Mafija smao slijedi svoje interese i nema empatije za interese građana. U citiranoj izjavi nehotice iznio je sve svoje planove...
Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu
..on je trojanski izrežirani konj bošnjačkom narodu, koji treba da podvali vitalne kompromise turboustaškoj hercegovačkoj i velikosrpskoj nemani, da muslimane zatvori u teritorijalni, ekonomski i politički geto, zarad virtualnog evropskog puta...
Kad si vec tako dobro informisan, napisi i ko nabacuje milonske poslove Opresi koja je u 100% vlasnistvu tajkuna iz zapadne Hercegovine, ko izvlaci pare iz BH telecom-a za reklamu i propagandu, te cija je firma imala ekskluzivu kad su pitanju fiskalne kase i fiskalizacija.
Nije Fahro nabacio poslove Bevandi i osalim, nego Suljo i njegovi ljudi u drzavnim kompanijama.
ministarsa1
Posts: 39
Joined: 07/05/2013 15:14

#7179 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ministarsa1 »

crno_sa_zlatnim wrote:
Shahab wrote:
Govoreći o najavi protjerivanja dvojice iranskih diplomata iz BiH, Radončić kaže kako oni godinama zloupotrebljavaju diplomatski status te da su postojali debeli razlozi da se oni još ranije protjeraju.

”Ako do sredine svibnja ne napuste BiH pokrenut ćemo proceduru da ih SIPA privede”, kazao je ministar sigurnosti BiH.

Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka. Njegov je stav da se tri naroda u Bosni i Hercegovini moraju dogovoriti kako bi riješili probleme, od kojih neki traju i dvadeset godina.

”Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu”, kazao je Radončić.
Svako jutro prilikom ulaska u Sarajevo, desetine hiljada građana svjedoci su korupcije Fahrudina Radončića. Kada odete na trafiku TP ili Oprese, prilikom kupovine dnevnih novina, recimo Avaza ili Oslobođenja, obavezno se izdaje fiskalni račun, čime se garantuje da je promet registrovan i da će pripadajući dio transakcije biti raspoređen za odgovarajuće poreze. Prema Zakonu o fiskalnim sistemima i evidencija prometa dnevne štampe putem fiskalnog uređaja predstavlja zakonsku obavezu. Svaki dan, pored običnih građana, i desetine inspektora PU prilikom dolaska na posao ili obavljanja redovnih zadataka, svjedocima su masovnog kršenja zakona od strane Avaza , naime desetine koloptera zaduži Avaze i na crno ih prodaje na semaforima, i tako godinama unazad. Inspektori šute i okreću glavu jker znaju da je kreštavi direktor Porezne uprave, Radončićev čovjek. Sav taj promet na crno predstavlja krivično dijelo utaje poreza ali potencijalno i krivično dijelo pranja novca. Fahrudin Radončić proizvod je SDA društvenog modela koji se temelji na selektivnom provođenju zakona i privilegijama oligarhije nauštrb zajednice. U jednom trenutku osjetio se moćnijim od svojih starih gazdi iz SDA i pokrenuo samostalni projekat pruzimanja vlasti. Ali suština njegovog projekta, u kontekstu zajednice i interesa građana, nimalo se ne razlikuje od SDA koncepta vladanja. Kada se zanemari make-up i propagandno spinovanje..istina je tužna.."sjaši Kurta da uzjaši Murta". Šta više on je i opasniji od SDA jer je prilikom ostvarivanja bolesnih ambicija potpuno beskrupulozan i spreman na saveze i metamorfoze koji su fatalni za budućnost naroda i države. Da je glup, to ne stoji. On je iznimno inteligentan i beskrupulozan, i kako onda tumačiti njegovu izjavu
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka
Svaki istup Dodika na TV predstavlja erupciju antibosanskih i antibošnjačkih izjava, krivično dijelo raspirivanja nacionalne mržnje i potuustavnog djelovanja. Svaki njegov potez usmjeren je protiv Bošnjaka i BiH, u čemu aktivno sarađuje sa Čovićem kao autentičnim nasljednuikom Bobanovog političkog testamenta. Mafija ne može niti želi izgraditi pravnu državu. Mafija smao slijedi svoje interese i nema empatije za interese građana. U citiranoj izjavi nehotice iznio je sve svoje planove...
Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu
..on je trojanski izrežirani konj bošnjačkom narodu, koji treba da podvali vitalne kompromise turboustaškoj hercegovačkoj i velikosrpskoj nemani, da muslimane zatvori u teritorijalni, ekonomski i politički geto, zarad virtualnog evropskog puta...
Kad si vec tako dobro informisan, napisi i ko nabacuje milonske poslove Opresi koja je u 100% vlasnistvu tajkuna iz zapadne Hercegovine, ko izvlaci pare iz BH telecom-a za reklamu i propagandu, te cija je firma imala ekskluzivu kad su pitanju fiskalne kase i fiskalizacija.
Nije Fahro nabacio poslove Bevandi i osalim, nego Suljo i njegovi ljudi u drzavnim kompanijama.
Jeste, ali jedino su Fahri i njegovom biltenu puna usta: "koruuupcija, kriminal, držaaavna bošnjaaačka mafija, bošnjačka hobotnicaa...."
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7181 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by KatarinaKosaca »

Dok ne progovore Mišković i Keljmendi i dok tužilaštvo bude produžena ruka političkih lidera i instument za obračun sa nepodobnim, pobjeđivaće
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7182 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kamen spoticanja »

KatarinaKosaca wrote:Dok ne progovore Mišković i Keljmendi i dok tužilaštvo bude produžena ruka političkih lidera i instument za obračun sa nepodobnim, pobjeđivaće
Mozda medju lokalnim kokošarima...ovi su premijer liga...ovde tornjak ne moze pobijediti. ..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#7183 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kakavdanakneiskustvu »

crno_sa_zlatnim wrote:
Shahab wrote:
Govoreći o najavi protjerivanja dvojice iranskih diplomata iz BiH, Radončić kaže kako oni godinama zloupotrebljavaju diplomatski status te da su postojali debeli razlozi da se oni još ranije protjeraju.

”Ako do sredine svibnja ne napuste BiH pokrenut ćemo proceduru da ih SIPA privede”, kazao je ministar sigurnosti BiH.

Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka. Njegov je stav da se tri naroda u Bosni i Hercegovini moraju dogovoriti kako bi riješili probleme, od kojih neki traju i dvadeset godina.

”Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu”, kazao je Radončić.
Svako jutro prilikom ulaska u Sarajevo, desetine hiljada građana svjedoci su korupcije Fahrudina Radončića. Kada odete na trafiku TP ili Oprese, prilikom kupovine dnevnih novina, recimo Avaza ili Oslobođenja, obavezno se izdaje fiskalni račun, čime se garantuje da je promet registrovan i da će pripadajući dio transakcije biti raspoređen za odgovarajuće poreze. Prema Zakonu o fiskalnim sistemima i evidencija prometa dnevne štampe putem fiskalnog uređaja predstavlja zakonsku obavezu. Svaki dan, pored običnih građana, i desetine inspektora PU prilikom dolaska na posao ili obavljanja redovnih zadataka, svjedocima su masovnog kršenja zakona od strane Avaza , naime desetine koloptera zaduži Avaze i na crno ih prodaje na semaforima, i tako godinama unazad. Inspektori šute i okreću glavu jker znaju da je kreštavi direktor Porezne uprave, Radončićev čovjek. Sav taj promet na crno predstavlja krivično dijelo utaje poreza ali potencijalno i krivično dijelo pranja novca. Fahrudin Radončić proizvod je SDA društvenog modela koji se temelji na selektivnom provođenju zakona i privilegijama oligarhije nauštrb zajednice. U jednom trenutku osjetio se moćnijim od svojih starih gazdi iz SDA i pokrenuo samostalni projekat pruzimanja vlasti. Ali suština njegovog projekta, u kontekstu zajednice i interesa građana, nimalo se ne razlikuje od SDA koncepta vladanja. Kada se zanemari make-up i propagandno spinovanje..istina je tužna.."sjaši Kurta da uzjaši Murta". Šta više on je i opasniji od SDA jer je prilikom ostvarivanja bolesnih ambicija potpuno beskrupulozan i spreman na saveze i metamorfoze koji su fatalni za budućnost naroda i države. Da je glup, to ne stoji. On je iznimno inteligentan i beskrupulozan, i kako onda tumačiti njegovu izjavu
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka
Svaki istup Dodika na TV predstavlja erupciju antibosanskih i antibošnjačkih izjava, krivično dijelo raspirivanja nacionalne mržnje i potuustavnog djelovanja. Svaki njegov potez usmjeren je protiv Bošnjaka i BiH, u čemu aktivno sarađuje sa Čovićem kao autentičnim nasljednuikom Bobanovog političkog testamenta. Mafija ne može niti želi izgraditi pravnu državu. Mafija smao slijedi svoje interese i nema empatije za interese građana. U citiranoj izjavi nehotice iznio je sve svoje planove...
Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu
..on je trojanski izrežirani konj bošnjačkom narodu, koji treba da podvali vitalne kompromise turboustaškoj hercegovačkoj i velikosrpskoj nemani, da muslimane zatvori u teritorijalni, ekonomski i politički geto, zarad virtualnog evropskog puta...
Kad si vec tako dobro informisan, napisi i ko nabacuje milonske poslove Opresi koja je u 100% vlasnistvu tajkuna iz zapadne Hercegovine, ko izvlaci pare iz BH telecom-a za reklamu i propagandu, te cija je firma imala ekskluzivu kad su pitanju fiskalne kase i fiskalizacija.
Nije Fahro nabacio poslove Bevandi i osalim, nego Suljo i njegovi ljudi u drzavnim kompanijama.
Jeste, ali jedino su Fahri i njegovom biltenu puna usta: "koruuupcija, kriminal, držaaavna bošnjaaačka mafija, bošnjačka hobotnicaa...."[/quote]



a do jučer se kleo u iste te koje danas naziva državnom bošnjačkom mafijom
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7184 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by muzicar_iz_parka »

kakavdanakneiskustvu wrote:
a do jučer se kleo u iste te koje danas naziva državnom bošnjačkom mafijom
Čovo došao sebi, skontao trendove, pa se obračunava sa greškama prošlosti. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7185 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kamen spoticanja »

Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda" :D
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7186 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by muzicar_iz_parka »

kamen spoticanja wrote:Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda" :D
I ustavni sud će on spremiti u Iran. :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15922
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#7187 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Danguba »

kamen spoticanja wrote:Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda" :D
...i ko sada stavlja klipove u tocak Federacije?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7188 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kamen spoticanja »

Danguba wrote:
kamen spoticanja wrote:Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda" :D
...i ko sada stavlja klipove u tocak Federacije?
Cuj ko...pa ustavni sud...koce federaciju nekim zakonima i ustavima...umjesto da puste crno-crvenu koaliciju da od federacije naprave veliko gradilište i zapadnu njemačku... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7189 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Banksy »

kamen spoticanja wrote:
Danguba wrote:
kamen spoticanja wrote:Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda" :D
...i ko sada stavlja klipove u tocak Federacije?
Cuj ko...pa ustavni sud...koce federaciju nekim zakonima i ustavima...umjesto da puste crno-crvenu koaliciju da od federacije naprave veliko gradilište i zapadnu njemačku... :D
Propade plan ...

A i Budimir se očito klima ...

Organi uključeni u istragu o organizovanom kriminalnom djelovanju uhapšenog predsjednika Federacije BiH,Živka Budimira dolaze i do novih dokaza koji dodatno svjedoče o njegovoj zloupotrebi položaja i ovlaštenja, i to ne samo u vezi sa uzimanjem mita za pomilovanja već i prilikom javnih nabavki.

Sarajevski “Dnevni avaz” piše, pozivajući se na izvore bliske istrazi, “da se već sada može reći da će Budimir i nakon 28. maja, kada mu ističe jednomjesečni pritvor, ostati iza rešetaka, jer do sada pronađeni dokazi zloupotreba, naprimjer kod javnih nabavki, nedvosmisleno svjedoče o tome da je “duboko zagazio” u kriminal”.

15.05.2013
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7190 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas u Beogradu da očekuje da Srbija podrži Republiku Srpsku u političkom konceptu.

Dodik je na skupu "Republika Srbija i Republika Srpska - Stari i novi politički izazovi", koji je u Beogradu organizovao Institut za međunarodnu politiku i privredu, rekao da je Srbija zakasnila u zauzimanju uloge u političkim odnosima u regionu i da je vrijeme da se politička elita okupi i počne da daje Republici Srpskoj prave vrijednosti.

Na skupu koji se održava povodom 21. godišnjice od formiranja manjeg entiteta u BiH, Dodik je ponovio stav o nemogućnosti opstanka BiH kao države i istakao da Republika Srpska ima više ovlaštenja nego BiH. On je kritikovao Beograd zbog odnosa prema Republici Srpskoj, rekavši da je "bez ikakvog razloga redefinisao ulogu Sarajeva i dao mu veću ulogu nego Banjaluci".

"U Beogradu se utrkuju da dokažu da je Sarajevo centar kulture, a kultura se koristi da bi se dokazalo da je Srbija izvršila agresiju", rekao je Dodik.

On je dao i vlastiti osvrt na Dejtonski sporazum, rekavši da nije moguće da se Srbija odrekla važne regionalne uloge. Kao primjer za to, Dodik je naveo da Srbija zanemaruje svoju ulogu u Savjetu za sprovođenje mira u BiH, a da je Turska, iako nije potpisnica Dejtonskog sporazuma, preuzela tu ulogu i da se bez njenog stava ne može donijeti nijedna odluka.

Predsjednik RS-a Milorad Dodik rekao je da Turska i arapski faktor nastoje da ispune stavove Bošnjaka u BiH u cilju formiranja unitarne države. On je rekao kako "nema ozbiljnijeg političkog faktora koji nije protiv BiH" i da "nikome nije draga Bosna".
Kritikujući međunarodnu zajednicu, Dodik je kazao kako ona ne dozvoljava uplitanje Srbije u problematiku BiH, a kada ne može da riješi neki problem, onda se sjeti političkog rukovodstva Srbije i njenog garanta Dejtonskog sporazuma.

"U najmanju ruku, ignorišu Republiku Srpsku", ocijenio je Dodik.

U obraćanju na skupu u Beogradu, predsjednik bh. entiteta Republika Srpska zatražio je odgovor na pitanje da li je BiH državna zajednica ili zajednica država i dodao kako traje osporavanje prava RS-a.

"Srbi kao narod imaju dvije države, Srbiju i Republiku Srpsku. RS ima sve kriterije države; vlast, teritoriju, narod. I to su kriteriji iz Montevidea", poručio je Dodik.

On je ponovio svoj raniji stav da je visoki predstavnik trajni problem ua RS. On je, upitan da li bi bilo bolje kada bi se ingerencije vratile u Sarajevo, rekao da bi se tada desio egzodus.

"Treba da vodimo dijalog, a ima pitanja koja nam mogu biti pitanja dijaloga", rekao je Dodik.

Na skupu gdje učestvuje više naučnih radnika iz Beograda i Banje Luke, raspravlja se o specijalnim vezama RS-a i Srbije u svjetlu aktuelnog razvoja međunarodnih odnosa.
Samo dva dana prije ovih Dodikovih protuustavnih i huškačkih izjava, Ministar bezbjednosti BiH i samoproglašeni reformator i "bošnjački" Ataturk, gostujući u naručenoj emisiji kod alkoholičara Mate Đakovića, izjavljuje...
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik - Čović usmjerenog protiv Bošnjaka.....''Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu'', kazao je Radončić
Kakve su ovo glupe i izdajničke teze? Kakav ustupak treba žrtva da da svojim katilima i dušmanima, zarad imaginarnog "evropskog puta" sa velikosrbima i turboustašama, kojima je jedini zajednički interes, mržnja prema muslimanima? Zamislite stupanj katastrofe i izdaje, da je kojim slučajem ovaj korumpirani kameleon i đon, na prošlim izborima dobio kontrolni paket glasova ili da je postao članom predsjedništva?
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#7191 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ušće »

PITANJE ZA MISTRA BEZBJEDNOSTI I SVE NJEGOVE PRISTALICE:


Činjenica da je Ilja Gorjačev, vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe, poznatije i kao "BORN" i serijski ubica optužen za ubistvo osam osoba, među njima i Tadžikistanca kojem je odsjekao glavu uhapšen u Srbiji dok je dolazio autobusom iz Banjaluke u Beograd umjesto da bude vijest koja će podići medije i sigurnosne institucije u BiH na noge, prošla je gotovo nezapaženo.
Pitamo se šta je serijski ubica i vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe radio u Banjaluci?
Kako je ušao u BiH?
Sa kim je kontaktirao u RS?
Ko su mu istomišljenici, simpatizeri i saradnici u RS?
Gdje se kretao i gdje je odsjedao u Banjaluci?
Kakve mjere i radnje u vezi toga preduzimaju nadležne sigurnosne institucije BiH i ministarstvo sigurnosti BiH?"
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#7192 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kakavdanakneiskustvu »

ušće wrote:PITANJE ZA MISTRA BEZBJEDNOSTI I SVE NJEGOVE PRISTALICE:


Činjenica da je Ilja Gorjačev, vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe, poznatije i kao "BORN" i serijski ubica optužen za ubistvo osam osoba, među njima i Tadžikistanca kojem je odsjekao glavu uhapšen u Srbiji dok je dolazio autobusom iz Banjaluke u Beograd umjesto da bude vijest koja će podići medije i sigurnosne institucije u BiH na noge, prošla je gotovo nezapaženo.
Pitamo se šta je serijski ubica i vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe radio u Banjaluci?
Kako je ušao u BiH?
Sa kim je kontaktirao u RS?
Ko su mu istomišljenici, simpatizeri i saradnici u RS?
Gdje se kretao i gdje je odsjedao u Banjaluci?
Kakve mjere i radnje u vezi toga preduzimaju nadležne sigurnosne institucije BiH i ministarstvo sigurnosti BiH?"



to njih ne zanima,oni samo o bakiru i tihiću
User avatar
Danguba
Posts: 15922
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#7194 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Danguba »

muzicar_iz_parka wrote:"Oslobođen" i od Komšića:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... -korupciji

:mrgreen:
E moj Zeljane... :-) taj se nagrabio za boljih dana a sada je sve pod lupom. Samo ti nama daj recept kako imati sve ovo sto je Scepo stekao za 20 godina(zajedno sa vjencano-razvjencanom suprugom) i imat cete moj glas.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#7195 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kakavdanakneiskustvu »

muzicar_iz_parka wrote:"Oslobođen" i od Komšića:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... -korupciji

:mrgreen:


nekad mi komšić baš i nije jasan,hvali radončića,svašta
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7196 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by KatarinaKosaca »

kakavdanakneiskustvu wrote:nekad mi komšić baš i nije jasan,hvali radončića,svašta
Rekao je da nije u jagmi za JP i JU i taj dio kolača. Nije, pri tom, naravno, pomenuno da je navalio baš na jedno konkretno ministarstvo i radi čega.
User avatar
Danguba
Posts: 15922
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#7197 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Danguba »

KatarinaKosaca wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nekad mi komšić baš i nije jasan,hvali radončića,svašta
Rekao je da nije u jagmi za JP i JU i taj dio kolača. Nije, pri tom, naravno, pomenuno da je navalio baš na jedno konkretno ministarstvo i radi čega.
Fahro je dobio i prije(finansijski) a i sada(politicki) i previse pa zasto bi se otimao za bilo sta vise. Cilj mu je bio ili finansije ili policija.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7198 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by KatarinaKosaca »

Danguba wrote: Fahro je dobio i prije(finansijski) a i sada(politicki) i previse pa zasto bi se otimao za bilo sta vise. Cilj mu je bio ili finansije ili policija.
Tako nekako.. borio se za ovo ministarstvo i ono ga štiti. Nije slučajno. Taj dio je zaboravio Komšić da elaborira.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7199 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ultima_palabra »

A kao nije u jagmi za BH Telecom? :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7200 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kamen spoticanja »

KatarinaKosaca wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nekad mi komšić baš i nije jasan,hvali radončića,svašta
Rekao je da nije u jagmi za JP i JU i taj dio kolača. Nije, pri tom, naravno, pomenuno da je navalio baš na jedno konkretno ministarstvo i radi čega.
Jah nije...osim sto mu zlatko dodje telekom pa pozubi budimir zivko
Post Reply