BEOGRAD - Kad su pare u pitanju, ne pravi se pitanje ko je partner!
Balkanski narko-kralj Naser Keljmendi (56), koji je uhapšen u Prištini, tesno je sarađivao i s vlasnikom „Delta holdinga“ Miroslavom Miškovićem, koji se nalazi u pritvoru zbog sumnji da je umešan u malverzacije u privredi! Njih dvojica su poslovno sarađivali preko Fahrudina Radončića, ministra sigurnosti BiH i bivšeg vlasnika dnevnog lista Avaz.
- Mišković je poslovao s Radončićem, ali i posredno s Keljmendijem, koji je bio jedan od Radončićevih partnera. Sumnja se da je šef albanske mafije, kojeg su SAD stavile na crnu listu, preko svojih i Miškovićevih ofšor kompanija kupovao nekretnine i firme u Srbiji i Bosni. Mišković je u junu 2007. s Radončićem potpisao ugovor o osnivanju „Prezident nekretnina“ - kaže naš izvor blizak istrazi.
On navodi da je Miškovićeva firma „Delta rilestejt“ posedovala 50 odsto preduzeća, Radončićev „Avaz roto-pres“ 25 odsto, a još 25 odsto pripadalo je ofšor kompaniji registrovanoj na Belizeu „Veniti internešenel korporejšn“, za koju se pretpostavlja da je u vlasništvu Miškovića. Postoje dokazi i da je kompanija „Veniti internešenel korporejšn“ preko firmi-ćerki za nešto više od godinu dana kupila u Srbiji preduzeća s vrednim nekretninama za najmanje 40 miliona evra!
- Sumnja se da je preko te kompanije nekretnine u BiH i Srbiji kupovao i Naser Keljmendi, koji je još 2004. s Radončićem trgovao nekretninama u Sarajevu. Iako je Radončić tvrdio da ne poznaje Keljmendija, on je na račun Avaza, na čijem je čelu tada bio Radončić, uplatio oko 100.000 evra - navodi naš sagovornik.
Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#7176 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#7177 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Svako jutro prilikom ulaska u Sarajevo, desetine hiljada građana svjedoci su korupcije Fahrudina Radončića. Kada odete na trafiku TP ili Oprese, prilikom kupovine dnevnih novina, recimo Avaza ili Oslobođenja, obavezno se izdaje fiskalni račun, čime se garantuje da je promet registrovan i da će pripadajući dio transakcije biti raspoređen za odgovarajuće poreze. Prema Zakonu o fiskalnim sistemima i evidencija prometa dnevne štampe putem fiskalnog uređaja predstavlja zakonsku obavezu. Svaki dan, pored običnih građana, i desetine inspektora PU prilikom dolaska na posao ili obavljanja redovnih zadataka, svjedocima su masovnog kršenja zakona od strane Avaza , naime desetine koloptera zaduži Avaze i na crno ih prodaje na semaforima, i tako godinama unazad. Inspektori šute i okreću glavu jker znaju da je kreštavi direktor Porezne uprave, Radončićev čovjek. Sav taj promet na crno predstavlja krivično dijelo utaje poreza ali potencijalno i krivično dijelo pranja novca. Fahrudin Radončić proizvod je SDA društvenog modela koji se temelji na selektivnom provođenju zakona i privilegijama oligarhije nauštrb zajednice. U jednom trenutku osjetio se moćnijim od svojih starih gazdi iz SDA i pokrenuo samostalni projekat pruzimanja vlasti. Ali suština njegovog projekta, u kontekstu zajednice i interesa građana, nimalo se ne razlikuje od SDA koncepta vladanja. Kada se zanemari make-up i propagandno spinovanje..istina je tužna.."sjaši Kurta da uzjaši Murta". Šta više on je i opasniji od SDA jer je prilikom ostvarivanja bolesnih ambicija potpuno beskrupulozan i spreman na saveze i metamorfoze koji su fatalni za budućnost naroda i države. Da je glup, to ne stoji. On je iznimno inteligentan i beskrupulozan, i kako onda tumačiti njegovu izjavuGovoreći o najavi protjerivanja dvojice iranskih diplomata iz BiH, Radončić kaže kako oni godinama zloupotrebljavaju diplomatski status te da su postojali debeli razlozi da se oni još ranije protjeraju.
”Ako do sredine svibnja ne napuste BiH pokrenut ćemo proceduru da ih SIPA privede”, kazao je ministar sigurnosti BiH.
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka. Njegov je stav da se tri naroda u Bosni i Hercegovini moraju dogovoriti kako bi riješili probleme, od kojih neki traju i dvadeset godina.
”Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu”, kazao je Radončić.
Svaki istup Dodika na TV predstavlja erupciju antibosanskih i antibošnjačkih izjava, krivično dijelo raspirivanja nacionalne mržnje i potuustavnog djelovanja. Svaki njegov potez usmjeren je protiv Bošnjaka i BiH, u čemu aktivno sarađuje sa Čovićem kao autentičnim nasljednuikom Bobanovog političkog testamenta. Mafija ne može niti želi izgraditi pravnu državu. Mafija smao slijedi svoje interese i nema empatije za interese građana. U citiranoj izjavi nehotice iznio je sve svoje planove...Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka
..on je trojanski izrežirani konj bošnjačkom narodu, koji treba da podvali vitalne kompromise turboustaškoj hercegovačkoj i velikosrpskoj nemani, da muslimane zatvori u teritorijalni, ekonomski i politički geto, zarad virtualnog evropskog puta...Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu
- crno_sa_zlatnim
- Posts: 280
- Joined: 15/01/2011 23:20
#7178 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Kad si vec tako dobro informisan, napisi i ko nabacuje milonske poslove Opresi koja je u 100% vlasnistvu tajkuna iz zapadne Hercegovine, ko izvlaci pare iz BH telecom-a za reklamu i propagandu, te cija je firma imala ekskluzivu kad su pitanju fiskalne kase i fiskalizacija.Shahab wrote:Svako jutro prilikom ulaska u Sarajevo, desetine hiljada građana svjedoci su korupcije Fahrudina Radončića. Kada odete na trafiku TP ili Oprese, prilikom kupovine dnevnih novina, recimo Avaza ili Oslobođenja, obavezno se izdaje fiskalni račun, čime se garantuje da je promet registrovan i da će pripadajući dio transakcije biti raspoređen za odgovarajuće poreze. Prema Zakonu o fiskalnim sistemima i evidencija prometa dnevne štampe putem fiskalnog uređaja predstavlja zakonsku obavezu. Svaki dan, pored običnih građana, i desetine inspektora PU prilikom dolaska na posao ili obavljanja redovnih zadataka, svjedocima su masovnog kršenja zakona od strane Avaza , naime desetine koloptera zaduži Avaze i na crno ih prodaje na semaforima, i tako godinama unazad. Inspektori šute i okreću glavu jker znaju da je kreštavi direktor Porezne uprave, Radončićev čovjek. Sav taj promet na crno predstavlja krivično dijelo utaje poreza ali potencijalno i krivično dijelo pranja novca. Fahrudin Radončić proizvod je SDA društvenog modela koji se temelji na selektivnom provođenju zakona i privilegijama oligarhije nauštrb zajednice. U jednom trenutku osjetio se moćnijim od svojih starih gazdi iz SDA i pokrenuo samostalni projekat pruzimanja vlasti. Ali suština njegovog projekta, u kontekstu zajednice i interesa građana, nimalo se ne razlikuje od SDA koncepta vladanja. Kada se zanemari make-up i propagandno spinovanje..istina je tužna.."sjaši Kurta da uzjaši Murta". Šta više on je i opasniji od SDA jer je prilikom ostvarivanja bolesnih ambicija potpuno beskrupulozan i spreman na saveze i metamorfoze koji su fatalni za budućnost naroda i države. Da je glup, to ne stoji. On je iznimno inteligentan i beskrupulozan, i kako onda tumačiti njegovu izjavuGovoreći o najavi protjerivanja dvojice iranskih diplomata iz BiH, Radončić kaže kako oni godinama zloupotrebljavaju diplomatski status te da su postojali debeli razlozi da se oni još ranije protjeraju.
”Ako do sredine svibnja ne napuste BiH pokrenut ćemo proceduru da ih SIPA privede”, kazao je ministar sigurnosti BiH.
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka. Njegov je stav da se tri naroda u Bosni i Hercegovini moraju dogovoriti kako bi riješili probleme, od kojih neki traju i dvadeset godina.
”Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu”, kazao je Radončić.Svaki istup Dodika na TV predstavlja erupciju antibosanskih i antibošnjačkih izjava, krivično dijelo raspirivanja nacionalne mržnje i potuustavnog djelovanja. Svaki njegov potez usmjeren je protiv Bošnjaka i BiH, u čemu aktivno sarađuje sa Čovićem kao autentičnim nasljednuikom Bobanovog političkog testamenta. Mafija ne može niti želi izgraditi pravnu državu. Mafija smao slijedi svoje interese i nema empatije za interese građana. U citiranoj izjavi nehotice iznio je sve svoje planove...Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka..on je trojanski izrežirani konj bošnjačkom narodu, koji treba da podvali vitalne kompromise turboustaškoj hercegovačkoj i velikosrpskoj nemani, da muslimane zatvori u teritorijalni, ekonomski i politički geto, zarad virtualnog evropskog puta...Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu
Nije Fahro nabacio poslove Bevandi i osalim, nego Suljo i njegovi ljudi u drzavnim kompanijama.
-
ministarsa1
- Posts: 39
- Joined: 07/05/2013 15:14
#7179 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Jeste, ali jedino su Fahri i njegovom biltenu puna usta: "koruuupcija, kriminal, držaaavna bošnjaaačka mafija, bošnjačka hobotnicaa...."crno_sa_zlatnim wrote:Kad si vec tako dobro informisan, napisi i ko nabacuje milonske poslove Opresi koja je u 100% vlasnistvu tajkuna iz zapadne Hercegovine, ko izvlaci pare iz BH telecom-a za reklamu i propagandu, te cija je firma imala ekskluzivu kad su pitanju fiskalne kase i fiskalizacija.Shahab wrote:Svako jutro prilikom ulaska u Sarajevo, desetine hiljada građana svjedoci su korupcije Fahrudina Radončića. Kada odete na trafiku TP ili Oprese, prilikom kupovine dnevnih novina, recimo Avaza ili Oslobođenja, obavezno se izdaje fiskalni račun, čime se garantuje da je promet registrovan i da će pripadajući dio transakcije biti raspoređen za odgovarajuće poreze. Prema Zakonu o fiskalnim sistemima i evidencija prometa dnevne štampe putem fiskalnog uređaja predstavlja zakonsku obavezu. Svaki dan, pored običnih građana, i desetine inspektora PU prilikom dolaska na posao ili obavljanja redovnih zadataka, svjedocima su masovnog kršenja zakona od strane Avaza , naime desetine koloptera zaduži Avaze i na crno ih prodaje na semaforima, i tako godinama unazad. Inspektori šute i okreću glavu jker znaju da je kreštavi direktor Porezne uprave, Radončićev čovjek. Sav taj promet na crno predstavlja krivično dijelo utaje poreza ali potencijalno i krivično dijelo pranja novca. Fahrudin Radončić proizvod je SDA društvenog modela koji se temelji na selektivnom provođenju zakona i privilegijama oligarhije nauštrb zajednice. U jednom trenutku osjetio se moćnijim od svojih starih gazdi iz SDA i pokrenuo samostalni projekat pruzimanja vlasti. Ali suština njegovog projekta, u kontekstu zajednice i interesa građana, nimalo se ne razlikuje od SDA koncepta vladanja. Kada se zanemari make-up i propagandno spinovanje..istina je tužna.."sjaši Kurta da uzjaši Murta". Šta više on je i opasniji od SDA jer je prilikom ostvarivanja bolesnih ambicija potpuno beskrupulozan i spreman na saveze i metamorfoze koji su fatalni za budućnost naroda i države. Da je glup, to ne stoji. On je iznimno inteligentan i beskrupulozan, i kako onda tumačiti njegovu izjavuGovoreći o najavi protjerivanja dvojice iranskih diplomata iz BiH, Radončić kaže kako oni godinama zloupotrebljavaju diplomatski status te da su postojali debeli razlozi da se oni još ranije protjeraju.
”Ako do sredine svibnja ne napuste BiH pokrenut ćemo proceduru da ih SIPA privede”, kazao je ministar sigurnosti BiH.
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka. Njegov je stav da se tri naroda u Bosni i Hercegovini moraju dogovoriti kako bi riješili probleme, od kojih neki traju i dvadeset godina.
”Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu”, kazao je Radončić.Svaki istup Dodika na TV predstavlja erupciju antibosanskih i antibošnjačkih izjava, krivično dijelo raspirivanja nacionalne mržnje i potuustavnog djelovanja. Svaki njegov potez usmjeren je protiv Bošnjaka i BiH, u čemu aktivno sarađuje sa Čovićem kao autentičnim nasljednuikom Bobanovog političkog testamenta. Mafija ne može niti želi izgraditi pravnu državu. Mafija smao slijedi svoje interese i nema empatije za interese građana. U citiranoj izjavi nehotice iznio je sve svoje planove...Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka..on je trojanski izrežirani konj bošnjačkom narodu, koji treba da podvali vitalne kompromise turboustaškoj hercegovačkoj i velikosrpskoj nemani, da muslimane zatvori u teritorijalni, ekonomski i politički geto, zarad virtualnog evropskog puta...Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu
Nije Fahro nabacio poslove Bevandi i osalim, nego Suljo i njegovi ljudi u drzavnim kompanijama.
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#7181 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Dok ne progovore Mišković i Keljmendi i dok tužilaštvo bude produžena ruka političkih lidera i instument za obračun sa nepodobnim, pobjeđivaće
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#7182 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Mozda medju lokalnim kokošarima...ovi su premijer liga...ovde tornjak ne moze pobijediti. ..KatarinaKosaca wrote:Dok ne progovore Mišković i Keljmendi i dok tužilaštvo bude produžena ruka političkih lidera i instument za obračun sa nepodobnim, pobjeđivaće
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#7183 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Jeste, ali jedino su Fahri i njegovom biltenu puna usta: "koruuupcija, kriminal, držaaavna bošnjaaačka mafija, bošnjačka hobotnicaa...."[/quote]crno_sa_zlatnim wrote:Kad si vec tako dobro informisan, napisi i ko nabacuje milonske poslove Opresi koja je u 100% vlasnistvu tajkuna iz zapadne Hercegovine, ko izvlaci pare iz BH telecom-a za reklamu i propagandu, te cija je firma imala ekskluzivu kad su pitanju fiskalne kase i fiskalizacija.Shahab wrote:Svako jutro prilikom ulaska u Sarajevo, desetine hiljada građana svjedoci su korupcije Fahrudina Radončića. Kada odete na trafiku TP ili Oprese, prilikom kupovine dnevnih novina, recimo Avaza ili Oslobođenja, obavezno se izdaje fiskalni račun, čime se garantuje da je promet registrovan i da će pripadajući dio transakcije biti raspoređen za odgovarajuće poreze. Prema Zakonu o fiskalnim sistemima i evidencija prometa dnevne štampe putem fiskalnog uređaja predstavlja zakonsku obavezu. Svaki dan, pored običnih građana, i desetine inspektora PU prilikom dolaska na posao ili obavljanja redovnih zadataka, svjedocima su masovnog kršenja zakona od strane Avaza , naime desetine koloptera zaduži Avaze i na crno ih prodaje na semaforima, i tako godinama unazad. Inspektori šute i okreću glavu jker znaju da je kreštavi direktor Porezne uprave, Radončićev čovjek. Sav taj promet na crno predstavlja krivično dijelo utaje poreza ali potencijalno i krivično dijelo pranja novca. Fahrudin Radončić proizvod je SDA društvenog modela koji se temelji na selektivnom provođenju zakona i privilegijama oligarhije nauštrb zajednice. U jednom trenutku osjetio se moćnijim od svojih starih gazdi iz SDA i pokrenuo samostalni projekat pruzimanja vlasti. Ali suština njegovog projekta, u kontekstu zajednice i interesa građana, nimalo se ne razlikuje od SDA koncepta vladanja. Kada se zanemari make-up i propagandno spinovanje..istina je tužna.."sjaši Kurta da uzjaši Murta". Šta više on je i opasniji od SDA jer je prilikom ostvarivanja bolesnih ambicija potpuno beskrupulozan i spreman na saveze i metamorfoze koji su fatalni za budućnost naroda i države. Da je glup, to ne stoji. On je iznimno inteligentan i beskrupulozan, i kako onda tumačiti njegovu izjavuGovoreći o najavi protjerivanja dvojice iranskih diplomata iz BiH, Radončić kaže kako oni godinama zloupotrebljavaju diplomatski status te da su postojali debeli razlozi da se oni još ranije protjeraju.
”Ako do sredine svibnja ne napuste BiH pokrenut ćemo proceduru da ih SIPA privede”, kazao je ministar sigurnosti BiH.
Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka. Njegov je stav da se tri naroda u Bosni i Hercegovini moraju dogovoriti kako bi riješili probleme, od kojih neki traju i dvadeset godina.
”Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu”, kazao je Radončić.Svaki istup Dodika na TV predstavlja erupciju antibosanskih i antibošnjačkih izjava, krivično dijelo raspirivanja nacionalne mržnje i potuustavnog djelovanja. Svaki njegov potez usmjeren je protiv Bošnjaka i BiH, u čemu aktivno sarađuje sa Čovićem kao autentičnim nasljednuikom Bobanovog političkog testamenta. Mafija ne može niti želi izgraditi pravnu državu. Mafija smao slijedi svoje interese i nema empatije za interese građana. U citiranoj izjavi nehotice iznio je sve svoje planove...Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik – Čović usmjerenog protiv Bošnjaka..on je trojanski izrežirani konj bošnjačkom narodu, koji treba da podvali vitalne kompromise turboustaškoj hercegovačkoj i velikosrpskoj nemani, da muslimane zatvori u teritorijalni, ekonomski i politički geto, zarad virtualnog evropskog puta...Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu
Nije Fahro nabacio poslove Bevandi i osalim, nego Suljo i njegovi ljudi u drzavnim kompanijama.
a do jučer se kleo u iste te koje danas naziva državnom bošnjačkom mafijom
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#7184 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Čovo došao sebi, skontao trendove, pa se obračunava sa greškama prošlosti.kakavdanakneiskustvu wrote:
a do jučer se kleo u iste te koje danas naziva državnom bošnjačkom mafijom
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#7185 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda"
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda"
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#7186 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
I ustavni sud će on spremiti u Iran.kamen spoticanja wrote:Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda"
- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#7187 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
...i ko sada stavlja klipove u tocak Federacije?kamen spoticanja wrote:Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda"
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#7188 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Cuj ko...pa ustavni sud...koce federaciju nekim zakonima i ustavima...umjesto da puste crno-crvenu koaliciju da od federacije naprave veliko gradilište i zapadnu njemačku...Danguba wrote:...i ko sada stavlja klipove u tocak Federacije?kamen spoticanja wrote:Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda"
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7189 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Propade plan ...kamen spoticanja wrote:Cuj ko...pa ustavni sud...koce federaciju nekim zakonima i ustavima...umjesto da puste crno-crvenu koaliciju da od federacije naprave veliko gradilište i zapadnu njemačku...Danguba wrote:...i ko sada stavlja klipove u tocak Federacije?kamen spoticanja wrote:Eto ti fahrinih pobjeda. ..povali im ustavni sud plan da maznu kasu bh telekoma...
Sash vidit kad jasenko selimovic izadjeni kaže "nemamo mi kad poštovati odluke ustavnog suda"
A i Budimir se očito klima ...
Organi uključeni u istragu o organizovanom kriminalnom djelovanju uhapšenog predsjednika Federacije BiH,Živka Budimira dolaze i do novih dokaza koji dodatno svjedoče o njegovoj zloupotrebi položaja i ovlaštenja, i to ne samo u vezi sa uzimanjem mita za pomilovanja već i prilikom javnih nabavki.
Sarajevski “Dnevni avaz” piše, pozivajući se na izvore bliske istrazi, “da se već sada može reći da će Budimir i nakon 28. maja, kada mu ističe jednomjesečni pritvor, ostati iza rešetaka, jer do sada pronađeni dokazi zloupotreba, naprimjer kod javnih nabavki, nedvosmisleno svjedoče o tome da je “duboko zagazio” u kriminal”.
15.05.2013
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#7190 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Samo dva dana prije ovih Dodikovih protuustavnih i huškačkih izjava, Ministar bezbjednosti BiH i samoproglašeni reformator i "bošnjački" Ataturk, gostujući u naručenoj emisiji kod alkoholičara Mate Đakovića, izjavljuje...Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas u Beogradu da očekuje da Srbija podrži Republiku Srpsku u političkom konceptu.
Dodik je na skupu "Republika Srbija i Republika Srpska - Stari i novi politički izazovi", koji je u Beogradu organizovao Institut za međunarodnu politiku i privredu, rekao da je Srbija zakasnila u zauzimanju uloge u političkim odnosima u regionu i da je vrijeme da se politička elita okupi i počne da daje Republici Srpskoj prave vrijednosti.
Na skupu koji se održava povodom 21. godišnjice od formiranja manjeg entiteta u BiH, Dodik je ponovio stav o nemogućnosti opstanka BiH kao države i istakao da Republika Srpska ima više ovlaštenja nego BiH. On je kritikovao Beograd zbog odnosa prema Republici Srpskoj, rekavši da je "bez ikakvog razloga redefinisao ulogu Sarajeva i dao mu veću ulogu nego Banjaluci".
"U Beogradu se utrkuju da dokažu da je Sarajevo centar kulture, a kultura se koristi da bi se dokazalo da je Srbija izvršila agresiju", rekao je Dodik.
On je dao i vlastiti osvrt na Dejtonski sporazum, rekavši da nije moguće da se Srbija odrekla važne regionalne uloge. Kao primjer za to, Dodik je naveo da Srbija zanemaruje svoju ulogu u Savjetu za sprovođenje mira u BiH, a da je Turska, iako nije potpisnica Dejtonskog sporazuma, preuzela tu ulogu i da se bez njenog stava ne može donijeti nijedna odluka.
Predsjednik RS-a Milorad Dodik rekao je da Turska i arapski faktor nastoje da ispune stavove Bošnjaka u BiH u cilju formiranja unitarne države. On je rekao kako "nema ozbiljnijeg političkog faktora koji nije protiv BiH" i da "nikome nije draga Bosna".
Kritikujući međunarodnu zajednicu, Dodik je kazao kako ona ne dozvoljava uplitanje Srbije u problematiku BiH, a kada ne može da riješi neki problem, onda se sjeti političkog rukovodstva Srbije i njenog garanta Dejtonskog sporazuma.
"U najmanju ruku, ignorišu Republiku Srpsku", ocijenio je Dodik.
U obraćanju na skupu u Beogradu, predsjednik bh. entiteta Republika Srpska zatražio je odgovor na pitanje da li je BiH državna zajednica ili zajednica država i dodao kako traje osporavanje prava RS-a.
"Srbi kao narod imaju dvije države, Srbiju i Republiku Srpsku. RS ima sve kriterije države; vlast, teritoriju, narod. I to su kriteriji iz Montevidea", poručio je Dodik.
On je ponovio svoj raniji stav da je visoki predstavnik trajni problem ua RS. On je, upitan da li bi bilo bolje kada bi se ingerencije vratile u Sarajevo, rekao da bi se tada desio egzodus.
"Treba da vodimo dijalog, a ima pitanja koja nam mogu biti pitanja dijaloga", rekao je Dodik.
Na skupu gdje učestvuje više naučnih radnika iz Beograda i Banje Luke, raspravlja se o specijalnim vezama RS-a i Srbije u svjetlu aktuelnog razvoja međunarodnih odnosa.
Kakve su ovo glupe i izdajničke teze? Kakav ustupak treba žrtva da da svojim katilima i dušmanima, zarad imaginarnog "evropskog puta" sa velikosrbima i turboustašama, kojima je jedini zajednički interes, mržnja prema muslimanima? Zamislite stupanj katastrofe i izdaje, da je kojim slučajem ovaj korumpirani kameleon i đon, na prošlim izborima dobio kontrolni paket glasova ili da je postao članom predsjedništva?Radončić je odbacio tvrdnje o postojanju pakta Dodik - Čović usmjerenog protiv Bošnjaka.....''Bošnjaci moraju dati najviše kompromisa na europskom putu'', kazao je Radončić
-
ušće
- Posts: 1055
- Joined: 27/05/2009 20:21
#7191 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
PITANJE ZA MISTRA BEZBJEDNOSTI I SVE NJEGOVE PRISTALICE:
Činjenica da je Ilja Gorjačev, vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe, poznatije i kao "BORN" i serijski ubica optužen za ubistvo osam osoba, među njima i Tadžikistanca kojem je odsjekao glavu uhapšen u Srbiji dok je dolazio autobusom iz Banjaluke u Beograd umjesto da bude vijest koja će podići medije i sigurnosne institucije u BiH na noge, prošla je gotovo nezapaženo.
Pitamo se šta je serijski ubica i vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe radio u Banjaluci?
Kako je ušao u BiH?
Sa kim je kontaktirao u RS?
Ko su mu istomišljenici, simpatizeri i saradnici u RS?
Gdje se kretao i gdje je odsjedao u Banjaluci?
Kakve mjere i radnje u vezi toga preduzimaju nadležne sigurnosne institucije BiH i ministarstvo sigurnosti BiH?"
Činjenica da je Ilja Gorjačev, vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe, poznatije i kao "BORN" i serijski ubica optužen za ubistvo osam osoba, među njima i Tadžikistanca kojem je odsjekao glavu uhapšen u Srbiji dok je dolazio autobusom iz Banjaluke u Beograd umjesto da bude vijest koja će podići medije i sigurnosne institucije u BiH na noge, prošla je gotovo nezapaženo.
Pitamo se šta je serijski ubica i vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe radio u Banjaluci?
Kako je ušao u BiH?
Sa kim je kontaktirao u RS?
Ko su mu istomišljenici, simpatizeri i saradnici u RS?
Gdje se kretao i gdje je odsjedao u Banjaluci?
Kakve mjere i radnje u vezi toga preduzimaju nadležne sigurnosne institucije BiH i ministarstvo sigurnosti BiH?"
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#7192 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
ušće wrote:PITANJE ZA MISTRA BEZBJEDNOSTI I SVE NJEGOVE PRISTALICE:
Činjenica da je Ilja Gorjačev, vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe, poznatije i kao "BORN" i serijski ubica optužen za ubistvo osam osoba, među njima i Tadžikistanca kojem je odsjekao glavu uhapšen u Srbiji dok je dolazio autobusom iz Banjaluke u Beograd umjesto da bude vijest koja će podići medije i sigurnosne institucije u BiH na noge, prošla je gotovo nezapaženo.
Pitamo se šta je serijski ubica i vođa pravoslavne terorističke paravojne grupe radio u Banjaluci?
Kako je ušao u BiH?
Sa kim je kontaktirao u RS?
Ko su mu istomišljenici, simpatizeri i saradnici u RS?
Gdje se kretao i gdje je odsjedao u Banjaluci?
Kakve mjere i radnje u vezi toga preduzimaju nadležne sigurnosne institucije BiH i ministarstvo sigurnosti BiH?"
to njih ne zanima,oni samo o bakiru i tihiću
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#7194 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
E moj Zeljane...muzicar_iz_parka wrote:"Oslobođen" i od Komšića:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... -korupciji
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#7195 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
muzicar_iz_parka wrote:"Oslobođen" i od Komšića:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... -korupciji
nekad mi komšić baš i nije jasan,hvali radončića,svašta
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#7196 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Rekao je da nije u jagmi za JP i JU i taj dio kolača. Nije, pri tom, naravno, pomenuno da je navalio baš na jedno konkretno ministarstvo i radi čega.kakavdanakneiskustvu wrote:nekad mi komšić baš i nije jasan,hvali radončića,svašta
- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#7197 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Fahro je dobio i prije(finansijski) a i sada(politicki) i previse pa zasto bi se otimao za bilo sta vise. Cilj mu je bio ili finansije ili policija.KatarinaKosaca wrote:Rekao je da nije u jagmi za JP i JU i taj dio kolača. Nije, pri tom, naravno, pomenuno da je navalio baš na jedno konkretno ministarstvo i radi čega.kakavdanakneiskustvu wrote:nekad mi komšić baš i nije jasan,hvali radončića,svašta
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#7198 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Tako nekako.. borio se za ovo ministarstvo i ono ga štiti. Nije slučajno. Taj dio je zaboravio Komšić da elaborira.Danguba wrote: Fahro je dobio i prije(finansijski) a i sada(politicki) i previse pa zasto bi se otimao za bilo sta vise. Cilj mu je bio ili finansije ili policija.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7199 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
A kao nije u jagmi za BH Telecom? 
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#7200 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Jah nije...osim sto mu zlatko dodje telekom pa pozubi budimir zivkoKatarinaKosaca wrote:Rekao je da nije u jagmi za JP i JU i taj dio kolača. Nije, pri tom, naravno, pomenuno da je navalio baš na jedno konkretno ministarstvo i radi čega.kakavdanakneiskustvu wrote:nekad mi komšić baš i nije jasan,hvali radončića,svašta
