Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7176 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

Ci-Nick wrote: Koštaju i nogometne utakmice, obezbjeđenje navijača koji divljaju.
Protestuje li neko protiv njih ili oni imaju pravo na tu "slobodu".
A što se mene tiče ja nisam pristvuvao nikad nikakvim javnim okupljanjima niti ću,.. tek kada narod položi ispit na izborima onda možemo protestvovati. Do tada ne zaslužujemo bolje nego što imamo. ne zaslužujemo čak ni ovo,..
Nisam nekiu ljubitelj fudbala tako da sto se mene tice i to mogu ukinuti.
Ma ja, dobra ti je ta - ne krepaj kenjce dok livada ozeleni. A naravno, opet nek neko drugi to, sjedi popiji kafu sta's se ti sekirat.
Rizvan
Posts: 1401
Joined: 27/11/2013 09:25

#7177 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan »

W0rM wrote:kolega nadam se da se razumijemo, paradom se promovise i daje do znanja "hej, vidi te nas, mi se limvo na drugaciji nacin od vas i mi smo cool"
Rizvan wrote:
Znači ti si jedan od onih što presreću djevojke i momke po parkovima i po cesti ako se grle ili ljube?

Buniš li se i kad se održavaju svadbe na ulici?
Gluho i daleko bilo, ali da li to smatram nekulturom - da ( u ovo ne ukljucejm svadbe ako te zanima hahaha).
Znači dvostruka mjerila, kad su hetero parovi u pitanju gledaš svoja posla, a osjećaš se pozvanih da odobravaš ili ne, ponašanje LGBT osoba u javnom prostoru. Jedna mala informacija za tebe...Ne tiče te se! Ako LGBT osobe žele sebe da prestavljaju cool ili da se vodaju pod ruku sa svojim partnerima, njihova stvar. Ako vidiš nešto protuzakonito na cesti, zovi policiju. A za sve ostalo nauči se da gledaš svoja posla.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#7178 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by arzuhal »

Kikibombona wrote: Nedavno idem ulicom i vidim crnca. Ljudi u njega bleje kao da je vanzemaljac. Tacno me bilo sramota. To je primitivizam i zatucanost o kojoj govorim. Fali nam kulture vise nego icega.
Pretpostavljam da si to odmah prijavio vašem seoskom starješini?
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#7179 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by L u c i f e r »

Neka ga ljudi guraju u supak

Podrzavam
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7180 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

Rizvan wrote:
Znači dvostruka mjerila, kad su hetero parovi u pitanju gledaš svoja posla, a osjećaš se pozvanih da odobravaš ili ne, ponašanje LGBT osoba u javnom prostoru. Jedna mala informacija za tebe...Ne tiče te se! Ako LGBT osobe žele sebe da prestavljaju cool ili da se vodaju pod ruku sa svojim partnerima, njihova stvar. Ako vidiš nešto protuzakonito na cesti, zovi policiju. A za sve ostalo nauči se da gledaš svoja posla.
Pa ko im brani, aaa co'jka, nek se vodaju individualno k'o par. I hetero ljudi to rade. Nego nemoj marsirati i organizovat skupove i to javno promovirat, jer ni hetero to ne rade.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#7181 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by arzuhal »

PM72 wrote:koliko sam ja skonto...
E ovo je dijagnoza većine našeg naroda, po većini pitanja, počinje "Kako sam ja skontao...".


:mrgreen:
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#7182 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sinuhe »

U svijetu 1985. Podrska rudarima. :D
Image

Image
User avatar
mali Ninja
Posts: 2144
Joined: 22/09/2007 21:10

#7183 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mali Ninja »

arzuhal wrote:
Kikibombona wrote: Nedavno idem ulicom i vidim crnca. Ljudi u njega bleje kao da je vanzemaljac. Tacno me bilo sramota. To je primitivizam i zatucanost o kojoj govorim. Fali nam kulture vise nego icega.
Pretpostavljam da si to odmah prijavio vašem seoskom starješini?
:lol: :lol: legenda
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7184 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Kikibombona »

W0rM wrote:Zato drug moj sto se to desava evo 24 godine i to je nazalost postalo nekako "normalno". Pocinjem od sebe i svojih prijatelja, svi rade negdje vani, jedan je ostao u BiH, a mislim da ce i on aBd vani, sam dok ga zena natjera, i hvala Bogu mogu za njih reci jos da su dobri i da su se snasli.
Pogledam neke druge oko sebe gdje je normala od staraca traziti petaka za fuka, blejati u Strosi cijeli dan i kuci - tuga.

Bas zato sto imamo problema preko glave i ljudi su siti svega ne treba nam jos i ovo, znaci zegam te u zdrav mozak, e de jos jedan sa strane, ne moze ba.
Jedan arapski filozof je rekao, parafraziram: 'trudimo se u nasoj zemlji uspostaviti serijat, pa kada konacno u tome uspijemo, odlazimo u nevjernicke zemlje u potrazi za boljim zivotom'.

Isto tako mi, zestoko se bunimo protiv homoseksualaca, a onda odemo u zemlje gdje su parade normalne stvar i gdje homoseksualci uzivaju sva prava.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7185 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Kikibombona »

arzuhal wrote:
Kikibombona wrote: Nedavno idem ulicom i vidim crnca. Ljudi u njega bleje kao da je vanzemaljac. Tacno me bilo sramota. To je primitivizam i zatucanost o kojoj govorim. Fali nam kulture vise nego icega.
Pretpostavljam da si to odmah prijavio vašem seoskom starješini?
Nismo na tom nivou ali smo strasno zaostali za razvijenim drzavama.
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7186 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

Kikibombona wrote:
Jedan arapski filozof je rekao, parafraziram: 'trudimo se u nasoj zemlji uspostaviti serijat, pa kada konacno u tome uspijemo, odlazimo u nevjernicke zemlje u potrazi za boljim zivotom'.

Isto tako mi, zestoko se bunimo protiv homoseksualaca, a onda odemo u zemlje gdje su parade normalne stvar i gdje homoseksualci uzivaju sva prava.
Jest, al' moras shvatiti da su te zemlje isle nekim redom, dok su dosli do jge pitanja, tipa ,ekonomija, socijalna zastita itd, a ne ko kod nas prvo ovo, pa cemo se kasnije ekonomijom baviti :lol:.

I da mi idemo tamo jer je generalno bolje kvalitetom zivota i uredjenije nego kod nas, isto kao kad i ti ulazis u tudju kucu, red je da se postuje domacin i pravila koja je on postavio tu.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#7187 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by arzuhal »

Ja ne razumijem ove koji bi da mlate LGBTQ osobe i protive se istospolnim brakovima. BiH je prihvatila pravila igre i to će ići svojim tokom, samo što ljudi nemaju haman dovoljno misli, a kamoli kritičke, da dobace do toga. Jedan dio se tiče prava, i to nije sporno, a ima i drugi dio.

Ima vakta, polahko, za sablje će se obje strane hvatati kada sutra Služba dođe na vrata oduzeti dijete jer je reklo u školi, na času gdje se učilo da je gej okej, kako mu babo i mama smatraju homoseksualce nenormalnim :mrgreen:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#7188 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by allem_77 »

¤ jelena ¤ wrote:
allem_77 wrote: Ništa mahanje krstom. :D

Samo dobro oprati vodom kada prođu. Prije pranja pošpricati sredstvom za dezinfekciju.

U tom slučaju reci hvala pederima što će ulica kojom su oni prošli biti najčistija u gradu...
Šta misliš kako bi se osjećao ambasador kada bi saznao da su građani Sarajeva oprali ulicu kojom je povorka prošetala, četkicama za zube? :D
Rizvan
Posts: 1401
Joined: 27/11/2013 09:25

#7189 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan »

W0rM wrote:
Rizvan wrote:
Znači dvostruka mjerila, kad su hetero parovi u pitanju gledaš svoja posla, a osjećaš se pozvanih da odobravaš ili ne, ponašanje LGBT osoba u javnom prostoru. Jedna mala informacija za tebe...Ne tiče te se! Ako LGBT osobe žele sebe da prestavljaju cool ili da se vodaju pod ruku sa svojim partnerima, njihova stvar. Ako vidiš nešto protuzakonito na cesti, zovi policiju. A za sve ostalo nauči se da gledaš svoja posla.
Pa ko im brani, aaa co'jka, nek se vodaju individualno k'o par. I hetero ljudi to rade. Nego nemoj marsirati i organizovat skupove i to javno promovirat, jer ni hetero to ne rade.
Ko im brani, pa po zakonima ove države ne bi trebao niko, ali ulice su pune ovakvih kromanjonaca....

Image
S druge strane ti i dio javnosti kao da ste pali s marsa pa ne vidite koliko su LGBT osobe u BiH izložene nasilju. Što fizičkom, što psihičkom.
I ljudi zato paradiraju, dosad su sto puta rekli da je ovo protestna šetnja protiv nasilja i mržnje prema LGBT osobama.

A i da je sve med i mlijeko kod nas po pitanju prihvatanja ove zajednice, opet ljudi imaju razlog i pravo da se javno okupljaju. Da obilježe godine represije, slave svoju slobodu koja nije uvijek postojala itd. Kao i sve druge zajednice i segmenti društva koji se svakodnevno javno okupljaju na potezu katedrala - Titova.
Last edited by Rizvan on 07/09/2019 10:28, edited 1 time in total.
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#7190 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by drag_gost »

Blago nama ako nam je gay populacija toliki problem. Meni ne smetaju nimalo.

Svakako trebamo malo da se apdejtujemo, ako cemo u Europu.
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#7191 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Matzan »

Klix se raspisao o šetnji više nego kad je Papa dolazio u Sa. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7193 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Kikibombona »

W0rM wrote:
Kikibombona wrote:
Jedan arapski filozof je rekao, parafraziram: 'trudimo se u nasoj zemlji uspostaviti serijat, pa kada konacno u tome uspijemo, odlazimo u nevjernicke zemlje u potrazi za boljim zivotom'.

Isto tako mi, zestoko se bunimo protiv homoseksualaca, a onda odemo u zemlje gdje su parade normalne stvar i gdje homoseksualci uzivaju sva prava.
Jest, al' moras shvatiti da su te zemlje isle nekim redom, dok su dosli do jge pitanja, tipa ,ekonomija, socijalna zastita itd, a ne ko kod nas prvo ovo, pa cemo se kasnije ekonomijom baviti :lol:.

I da mi idemo tamo jer je generalno bolje kvalitetom zivota i uredjenije nego kod nas, isto kao kad i ti ulazis u tudju kucu, red je da se postuje domacin i pravila koja je on postavio tu.
Ljudi se bore za svoja prava i svaka im cast na tome.

Kako bi se ti osjecao da ne smijes predstaviti svoju djevojku/zenu? Kako bi se osjecao da moras kriti svoju seksualnu orjentaciju? Kako bi se osjecao da moras zivjeti odvojeno od partnera da ne bi osjetio pritisak drustva? Kako bi se osjecao da te ljudi ogovaraju, da okrecu glavu od tebe, da te nipodastavaju i vrijedjaju?

Kako se osjeca djevojka homoseksualne orjentacije koju porodica i drustvo pitaju zasto se ne uda, sta vise ceka, vrijeme joj prolazi, a ona ne smije reci da je lezbejka? Cijeli zivot se kriti i strijepiti.

Da li imas srce za te ljude, da osjetis njihove probleme i bol? Ja ne znam kako bih podnio takav status u drustvu. Lijepo je biti cijenjen i voljen od ljudi. Ne mogu zamisliti koliko je tesko biti prezren i odbacen zato sto si drugaciji.

...

Kada je u pitanju sloboda, tu strpljenja i cekanja nema. Meni nema nista prece od slobode i dostojanstva. Ako to izgubim, ako mi neko ogranici, kako cu zivjeti??

...

Meni je homoseksualni cin gadljiv. Cak ni varijanta da dvije zene za mene nije privlacna. Medjutim, smatram da je moja civilizacijska obaveza da branim pravo svakom covjeku na slabodu.

I to radim javno. Posto je ovo aktuelna tema pred vecim brojem ljudi sam iskazao otvorenu podrsku borbi LGBT osoba za elementarna ljudska prava. Osjecam da sam nekim ljudima makar smeksao stavove. I to je uspjeh.
User avatar
Laertes
Posts: 5062
Joined: 08/01/2015 18:25

#7194 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Laertes »

W0rM wrote:
PM72 wrote:Niko se ne buni što ga 24 godine iza rata jebe Bakir,Dino Konaković nego se bunimo što nas niko ne pita kako se ko jebe...
Ma ne bunim se ja kako ce neko i sta raditi u svoja 4 zida, ja se bunim jer to iznosi vani, pod krinkom "trazim svoja prava".
I meni smeta javno ispoljavanje religije, i ja mislim da bi to trebalo ostati u 4 zida, al' ko me pita...
Meni bi, da sam u Sa, najviše smetala blokada saobraćaja. Kome god se digne, blokira saobraćaj.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#7195 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Diwan »

sinuhe wrote:U svijetu 1985. Podrska rudarima. :D
Image

Image
Ima nešto što se zove marketing
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#7196 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Bodkin »

BarbaDue wrote:
Bodkin wrote:
aerodinamika wrote: pokayuje ti da za 20/30 godina ce odnos izmedu muskarca i zene ako ne postati demode
Sta ovo znaci uopste
Biće dvije grupe ljudi. Oni koji će praviti djecu i oni koji će ih usvajati. Ovi prvi će to da rade za dnevnicu a ovi drugi će si vazda moći priuštiti usvajanje 2,3 ili 4 djece.
Mislim da nije to bila poenta pa sam cekao odgovor. Mislim da je vise bilo kako zenana ne treba muskarac da imaju djecu i te moderne feministicke gluposti
Ci-Nick
Posts: 6882
Joined: 15/03/2015 17:38

#7197 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ci-Nick »

Laertes wrote:
W0rM wrote:
PM72 wrote:Niko se ne buni što ga 24 godine iza rata jebe Bakir,Dino Konaković nego se bunimo što nas niko ne pita kako se ko jebe...
Ma ne bunim se ja kako ce neko i sta raditi u svoja 4 zida, ja se bunim jer to iznosi vani, pod krinkom "trazim svoja prava".
I meni smeta javno ispoljavanje religije, i ja mislim da bi to trebalo ostati u 4 zida, al' ko me pita...
Meni bi, da sam u Sa, najviše smetala blokada saobraćaja. Kome god se digne, blokira saobraćaj.
Da, masovni iftari na trgovima nisu nikakav problem.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#7198 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by aerodinamika »

BarbaDue wrote:
Bodkin wrote:
aerodinamika wrote: pokayuje ti da za 20/30 godina ce odnos izmedu muskarca i zene ako ne postati demode
Sta ovo znaci uopste
Biće dvije grupe ljudi. Oni koji će praviti djecu i oni koji će ih usvajati. Ovi prvi će to da rade za dnevnicu a ovi drugi će si vazda moći priuštiti usvajanje 2,3 ili 4 djece.
Bodkin wrote: Mislim da nije to bila poenta pa sam cekao odgovor. Mislim da je vise bilo kako zenana ne treba muskarac da imaju djecu i te moderne feministicke gluposti
poenta je da neče više biti potrebe za odnosom muškarca i ženbe da bi se produciralo dijete, generalno če doči do prestanka odnosa seksualnih između muškaraca i žena, svako če u kuči moči da se tako izrazim, isprintat sebi dijete ili više dijece
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7199 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Moci cemo se svi gadjati u pedu
Ci-Nick
Posts: 6882
Joined: 15/03/2015 17:38

#7200 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ci-Nick »

Kikibombona wrote:
Ljudi se bore za svoja prava i svaka im cast na tome.

Kako bi se ti osjecao da ne smijes predstaviti svoju djevojku/zenu? Kako bi se osjecao da moras kriti svoju seksualnu orjentaciju? Kako bi se osjecao da moras zivjeti odvojeno od partnera da ne bi osjetio pritisak drustva? Kako bi se osjecao da te ljudi ogovaraju, da okrecu glavu od tebe, da te nipodastavaju i vrijedjaju?

Kako se osjeca djevojka homoseksualne orjentacije koju porodica i drustvo pitaju zasto se ne uda, sta vise ceka, vrijeme joj prolazi, a ona ne smije reci da je lezbejka? Cijeli zivot se kriti i strijepiti.

Da li imas srce za te ljude, da osjetis njihove probleme i bol? Ja ne znam kako bih podnio takav status u drustvu. Lijepo je biti cijenjen i voljen od ljudi. Ne mogu zamisliti koliko je tesko biti prezren i odbacen zato sto si drugaciji.

...

Kada je u pitanju sloboda, tu strpljenja i cekanja nema. Meni nema nista prece od slobode i dostojanstva. Ako to izgubim, ako mi neko ogranici, kako cu zivjeti??

...

Meni je homoseksualni cin gadljiv. Cak ni varijanta da dvije zene za mene nije privlacna. Medjutim, smatram da je moja civilizacijska obaveza da branim pravo svakom covjeku na slabodu.

I to radim javno. Posto je ovo aktuelna tema pred vecim brojem ljudi sam iskazao otvorenu podrsku borbi LGBT osoba za elementarna ljudska prava. Osjecam da sam nekim ljudima makar smeksao stavove. I to je uspjeh.
Sigurno je svuda u svijetu dobar dio stanovništva netolerantan ali poražavajuće je da se kod nas radi o većini i to posebno mladima koji bi trebali biti progresivniji dio stanovništva po pitanju sloboda.
Da se za deset godina zarati, ove generacije bi bile brutalnije od generacije svojih roditelja i djedova.
Locked