SDA-All about

Post Reply
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#7151 Re: SDA-All about

Post by mikasa »

-LIBERO- wrote:Fino podjeljena mjesta u upravnim odborima po Kantonu Sarajevo. Bravo SDA. :thumbup:
A sve po popisu iz 1991 godine.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7152 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

Stari legalisti i patriote, od prije rata jos. :D

U divnom smo stanju mi, kada vidimo da nam, i na koji nacin, vedri i oblaci SDA sa svojim satelitima.
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7153 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

Nema nikakve razlike između ponašanja SDP i SDA. Razlika je samo u činjenici da je odgovornost SDA za teško bolesno društvo, daleko veća, jer su duže u vlasti, ali i da je društvena šteta koju SDP pravi, gledano kroz koeficijent napravljena šteta/vremenski period, potencijalno opasnija. Obje ove stranke baštine identičan mentalni sklop koji se prepoznaje u populizmu, totalitarizmu, nepotizmu, korupciji i partitokratskom upravljanju društvom. Za obične građane je opasna zamka tražiti alternativu za SDA, u SDP-u, i obratno. Ekonomska situacija je bezizlazna, i inercijom generiše siromaštvo i sve druge socijalne devijacije koje proizilaze iz siromaštva. Klijentelističko društvo koje je godinama gradila SDA puca po svim šavovima, jer para za njegovo izdržavanje nema. Zajapureni 35-godišnjaci, kojima je SDA platila prevoz na demonstracije (isto bi se ponašala i SDP da je u situaciji u kojoj je danas SDA), koji su u fizičkoj snazi da svaki može "volu rep išćupat", protestuju pod parolom "AKO TREBA DAT ĆU I ŽIVOT ZA PENZIJU"..... Nema jasnije slike u kakvu tragičnu situaciju je dovedeno bosansko društvo. Objektivna činjenida jeste da je krivac za takvo stanje, prije svega SDA.
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#7154 Re: SDA-All about

Post by Nass »

Shahab wrote:Nema nikakve razlike između ponašanja SDP i SDA. Razlika je samo u činjenici da je odgovornost SDA za teško bolesno društvo, daleko veća, jer su duže u vlasti, ali i da je društvena šteta koju SDP pravi, gledano kroz koeficijent napravljena šteta/vremenski period, potencijalno opasnija. Obje ove stranke baštine identičan mentalni sklop koji se prepoznaje u populizmu, totalitarizmu, nepotizmu, korupciji i partitokratskom upravljanju društvom. Za obične građane je opasna zamka tražiti alternativu za SDA, u SDP-u, i obratno. Ekonomska situacija je bezizlazna, i inercijom generiše siromaštvo i sve druge socijalne devijacije koje proizilaze iz siromaštva. Klijentelističko društvo koje je godinama gradila SDA puca po svim šavovima, jer para za njegovo izdržavanje nema. Zajapureni 35-godišnjaci, kojima je SDA platila prevoz na demonstracije (isto bi se ponašala i SDP da je u situaciji u kojoj je danas SDA), koji su u fizičkoj snazi da svaki može "volu rep išćupat", protestuju pod parolom "AKO TREBA DAT ĆU I ŽIVOT ZA PENZIJU"..... Nema jasnije slike u kakvu tragičnu situaciju je dovedeno bosansko društvo. Objektivna činjenida jeste da je krivac za takvo stanje, prije svega SDA.

:thumbup:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#7155 Re: SDA-All about

Post by Bosnolog »

BAKIR NAKAŠ: SAD SAM VIŠAK, A USKORO MOŽDA I NA ULICI
Srijeda, 27 Februar 2013 06:31
Image

Upravni odbor Opće bolnice "Prim. dr. Abdulah Nakaš", koji čine kadrovi SDA, sinoć je s funkcije otjerao dugogodišnjeg direktora ove ustanove Bakira Nakaša. To su učinili jer na njegovo mjesto žele postaviti suprugu člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića i šeficu Klinike za ginekologiju Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) Sebiju Seku Izetbegović.

Kolateralna šteta

Članovi UO, predvođeni odanim SDA-ovim policajcem i načelnikom PU Novo Sarajevo Halidom Ganijom, na sinoćnjoj sjednici za vršioca dužnosti postavili su doktora Milana Mandilovića, koji je do sada mijenjao Nakaša. Mandilović će na tom mjestu ostati do kraja konkursne procedure za izbor novog direktora, odnosno Seke Izetbegović, kojoj su suprug Bakir i SDA već izrežirali i pripremili postavljenje na poziciju.

Čim je smijenjen, sinoć nešto prije 19 sati, Nakaš je za "Dnevni avaz" kazao da UO nije pokazao naklonost prema njemu te da je sve ovo demonstriranje političke moći.

- Iza svega stoje poslanik BOSS-a u Skupštini KS Esed Radeljaš, ministar zdravstva KS Eldan Lokmić i SDA, koji su pripremili podlogu za otvaranje vrata Seki Izetbegović. Još niko na ovakav način nije smijenjen, meni ovo sve govori da je Bakir Nakaš bio smetnja da se realiziraju neki drugi ciljevi, gdje sam praktično postao kolateralna šteta nečije želje - kazao je Nakaš.

Minder odluke

On je istaknuo da će se nastaviti boriti, ali da je pesimista jer se u trenutnom političkom okruženju na minderu odlučuje ono što se želi realizirati. Ističe da će vrlo brzo izvršiti primopredaju te da će mu, vjerovatno, ponuditi ugovor o radu, iako ne postoji radno mjesto za njega.

- Prihvatio bih nešto poput onoga što sam do sada radio. Konsultirat ću se s advokatima koja mi je najbolja opcija, nijedan ugovor koji mi nije adekvatan u radno-pravnom statusu ne želim prihvatiti. Prema sadašnjoj situaciji, ja sam tehnološki višak, jer za mene kao doktora infektologa nema mjesta u bolnici. U krajnjoj varijanti, ostat ću na ulici - tvrdi Nakaš.
http://www.otisak.ba/drugi-pisu/16077-b ... ulici.html

:x :x :( :(
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7156 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

Nakon što je SDP podigao ljestvicu, oni je sada bez problem preskaču i dižu rekorde korupcije i nemorala u neslućene visine.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#7157 Re: SDA-All about

Post by antimobbing »

Bosnolog wrote: Iza svega stoje poslanik BOSS-a u Skupštini KS Esed Radeljaš
I tako dok je Bakir Nakaš radio za platu ...
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Im ... 77625.html
Još jedan od bogatijih penzionera u Skupštini KS je Esad Radeljaš, poslanik BOSS-a, s imovinom vrijednom 850.000 KM, a godišnja primanju su mu oko 20.000 KM.
Image

... neki su sebi već obezbjedili besplatno i vječno grijanje na onom svijetu ...

Ničiji zulum i nasilje nije dugo trajao pa neće i ovaj njihov, ako Bog da ...
Last edited by antimobbing on 27/02/2013 10:39, edited 1 time in total.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7158 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

VjecitiStudent wrote:Nakon što je SDP podigao ljestvicu, oni je sada bez problem preskaču i dižu rekorde korupcije i nemorala u neslućene visine.
Sačekajmo prije toga da vidimo hoće li Seka biti nova direktorica.
Kao član stanke mislim da to nebi imalo nikakvog smisla, ali...
User avatar
sarajvo
Posts: 27
Joined: 05/01/2009 12:48
Location: BLIZU PAKLA

#7159 Re: SDA-All about

Post by sarajvo »

VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7160 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
VjecitiStudent wrote:Nakon što je SDP podigao ljestvicu, oni je sada bez problem preskaču i dižu rekorde korupcije i nemorala u neslućene visine.
Sačekajmo prije toga da vidimo hoće li Seka biti nova direktorica.
Kao član stanke mislim da to nebi imalo nikakvog smisla, ali...
A Radeljaš ti ne bode oči?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#7161 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
VjecitiStudent wrote:Nakon što je SDP podigao ljestvicu, oni je sada bez problem preskaču i dižu rekorde korupcije i nemorala u neslućene visine.
Sačekajmo prije toga da vidimo hoće li Seka biti nova direktorica.
Kao član stanke mislim da to nebi imalo nikakvog smisla, ali...
Ali te to neće omesti da i dalje budeš član :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7162 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Seka će biti direktorica i ovi članovi SDA što se sada kao zgražavaju progutat će knedlu i hajmo dalje
Znači OBN je prvi objavio još sinoć za Mandilovića
Kockice se munjevitom brzinom slažu
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7163 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

šta ima novo na feudalnom posjedu famalije Izmetbegović :x
Upravni odbor Opće bolnice Prim. dr. Abdulah Nakaš u Sarajevu sinoć je imenovao novog v.d. direktora ove ustanove Milana Mandilovića, nakon što je 26. februara istekao četverogodišnji mandat dosadašnjem direktoru Bakiru Nakašu.
:roll: :( :skoljka:

inače je ovaj Nakaš šupak koji je čitav rat hladio muda po Zagrebu :skoljka: otvori se zemljo i progutaj nas sve skupa vake pogane :x puno je metak trošit na svakog baliju ponaosob :x
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7164 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

StupskaBitanga wrote:Seka će biti direktorica i ovi članovi SDA što se sada kao zgražavaju progutat će knedlu i hajmo dalje
Znači OBN je prvi objavio još sinoć za Mandilovića
Kockice se munjevitom brzinom slažu
Neće oni ništa gutati, ovo je upravo svijet koji svojim rukicama marljivo grade.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7165 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Da se mi jednostavno zovemo država u vlasništvu porodica Izetbegović, Akšamija i Tihić
ovo je upravo svijet koji svojim rukicama marljivo grade.
Bošnjakistan
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7166 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

ultima_palabra wrote:Ali te to neće omesti da i dalje budeš član :D
Kada upreš prste u ozbiljnu alternativu i argumentovano dokažeš stvari bi se mogle promijeniti. Dakle, šta da radim: SDP, SBB, NS, SDU, BPS... !? :oops:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7167 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
ultima_palabra wrote:Ali te to neće omesti da i dalje budeš član :D
Kada upreš prste u ozbiljnu alternativu i argumentovano dokažeš stvari bi se mogle promijeniti. Dakle, šta da radim: SDP, SBB, NS, SDU, BPS... !? :oops:
Radeljaš, Radeljaš ti je alternativa.

Ne moraš glasati ni za koga, nema zakona koji te na to tjera.
Ali zar moraš baš biti član ove kriminalne organizacije, dopustiti da ti se ime veže sa njihovim nedjelima?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7168 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

ma dali mu stan na Dobrinji ili nekog uhljebio pa im sada ljubi nožne prste
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#7169 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
ultima_palabra wrote:Ali te to neće omesti da i dalje budeš član :D
Kada upreš prste u ozbiljnu alternativu i argumentovano dokažeš stvari bi se mogle promijeniti. Dakle, šta da radim: SDP, SBB, NS, SDU, BPS... !? :oops:
U partiokraciji u kojoj živimo, sramota je biti član bilo koje stranke. Postoji mala šansa da će Željkova stranka to promijeniti, ali ne bih se previše nadao...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7170 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Nema kod nas nikakve alternative nažalost :oops:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7171 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

StupskaBitanga wrote:ma dali mu stan na Dobrinji ili nekog uhljebio pa im sada ljubi nožne prste
Zavidnih ljudi poput tebe, sa poganim jezikom, nažalost nikad više. ;-)
ultima_palabra wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:
ultima_palabra wrote:Ali te to neće omesti da i dalje budeš član :D
Kada upreš prste u ozbiljnu alternativu i argumentovano dokažeš stvari bi se mogle promijeniti. Dakle, šta da radim: SDP, SBB, NS, SDU, BPS... !? :oops:
U partiokraciji u kojoj živimo, sramota je biti član bilo koje stranke. Postoji mala šansa da će Željkova stranka to promijeniti, ali ne bih se previše nadao...
Dakle, sjediti sa strane i palamuditi - to je način na koji ćemo bilo šta promijeniti !?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7172 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Ko voli SDA i podržava ih mora imati DEBELI razlog
Ili finansijski ili poslovni jer ljubavi kao ljubavi nema
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7173 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

novi.dan.nova.nafaka wrote: Dakle, sjediti sa strane i palamuditi - to je način na koji ćemo bilo šta promijeniti !?
Ako nije tajna, reci nam, na koji način iznutra namjeravaš promijeniti svoju kriminalnu organizaciju?
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#7174 Re: SDA-All about

Post by Chisum »

VjecitiStudent wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote: Dakle, sjediti sa strane i palamuditi - to je način na koji ćemo bilo šta promijeniti !?
Ako nije tajna, reci nam, na koji način iznutra namjeravaš promijeniti svoju kriminalnu organizaciju?
Pa mladim, perspektivnim kadrovima, ako je ikako moguce, onima koji su ostvarili nesto sto niko nije vjerovao da je moguce - bili i brucosi i apsolventi u isto vrijeme, kojima ce ministarska mjesta ujedno biti i prvi ozbiljan posao.

Nesto poput Kaplana, koji svoje poslove obavlja za 20 sekundi. A ostalo je shopping.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7175 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Nek i ovdje bude šta se radi po lokalnim nivoima uz pomoć marginalnih političkih subjekata ala SBiH
Općinsko vijeće Kaknja donijelo je odluku prema kojoj su dosadašnje cijene grijanja za domaćinstvo povećane. Nova cijena grijanja po kvadratnom metru je 1,70 KM bez PDV-a. Ta cijena do ove odluke je bila 1,43 bez PDV-a. Za ovu odluku glasala je vladajuća koalicija (SDA, HDZ, SBiH i predstavnik nacionalnih manjina), protiv je bila opozicija u općinskom parlamentu (SDP, A-SDA i SBB).
Post Reply