Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:https://youtu.be/3oZOJqxjNp4



Radio sam prije godinu zamjenu vodene pumpe, zvuk je bio isti, k'o i sad na ovom videu?! Je l' moguce da je ona opet, ili je nesto oko remena???
:roll:

ja bi promijenio servis, otidji kod dedovica, nek pogledaju 8-)
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:https://youtu.be/3oZOJqxjNp4



Radio sam prije godinu zamjenu vodene pumpe, zvuk je bio isti, k'o i sad na ovom videu?! Je l' moguce da je ona opet, ili je nesto oko remena???
:roll:

ja bi promijenio servis, otidji kod dedovica, nek pogledaju 8-)

Ja sam to platio, da nisam, otisao bih dalje. Trazit cu reklamaciju. Najgore, sto se to cuje jedan period i onda nestane, ja odem kod njih, sve ok bude. Zato imam par klipova, da ih ubjedim da se ponavlja sranje. :mrgreen:
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#7153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Majstor mi danas mijenjao filter i ulje i kad je skinuo filter ulje "zapišalo" po motoru. Čime smijem to nekako splakati obzirom da je benzinski motor u pitanju, Clio. Prije sam imao dizela i mogao sam normalno prati, bila ona neka tecnost i nista nije smetalo...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7154 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

newklear wrote:Majstor mi danas mijenjao filter i ulje i kad je skinuo filter ulje "zapišalo" po motoru. Čime smijem to nekako splakati obzirom da je benzinski motor u pitanju, Clio. Prije sam imao dizela i mogao sam normalno prati, bila ona neka tecnost i nista nije smetalo...
Ma obrisi krpom nekom :)
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

konektovan wrote:https://youtu.be/3oZOJqxjNp4



Radio sam prije godinu zamjenu vodene pumpe, zvuk je bio isti, k'o i sad na ovom videu?! Je l' moguce da je ona opet, ili je nesto oko remena???
Jaro de prodaj tog spačeka više. :skoljka: :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Šta je majstor...skinuo stari, nabacio novi filter a fleke ko jebe... :oops:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:
konektovan wrote:https://youtu.be/3oZOJqxjNp4



Radio sam prije godinu zamjenu vodene pumpe, zvuk je bio isti, k'o i sad na ovom videu?! Je l' moguce da je ona opet, ili je nesto oko remena???
Jaro de prodaj tog spačeka više. :skoljka: :mrgreen:

Dok se kredit ne otplati, moram ga jos voziti, a rado bih sta novije uzeo i sa manje kilometara,. ;-)



Nego, pusi li kpd tebe jos, nikad nisi javio sta si uradio?! Je l' te to hastra raje, da te ne zahebaju??? :D :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Nisam ništa radio, prestalo samo. :mrgreen:
Posle samo sipao neki aditiv za dizel onako bez veze.

Vjerujem da je loše gorivo bilo u pitanju.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#7159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Da li se smije motor imalo pomjerati, gore-dole prilikom dodavanja gasa. Nesto maloprije gledam sa prijateljem, pod rucnom sam, i sad kao hocu da krenem, motor ode gore i spadne dole prilikom pustanja gasa, smije li ikako imati oscilacija ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pa mora raditi na gumi,nije kruto vezan za skoljku....
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#7161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Nekako mi previse ide gore dole i kad ugasih auto, sav se zatrese, pa reko nije valjda po treci put da moram mjenjati nosac, neki kvalitetni kupit :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

gore/dole ne moze ici nikako,samo naprijed/nazad...
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#7163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ma vozi dok ne ispadne, šta se zamaraš s glupostima ba :D
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#7164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:https://youtu.be/3oZOJqxjNp4



Radio sam prije godinu zamjenu vodene pumpe, zvuk je bio isti, k'o i sad na ovom videu?! Je l' moguce da je ona opet, ili je nesto oko remena???
:roll:

TAJ ZVUK ŠTO SAM ČUO NA SNIMKU . Je kod mene bio sa tog aluminiskog oklopa oko turbine . on treska i tako se čuje . Vidi da nije od njega .
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7165 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bilic wrote:
konektovan wrote:
amar1994 wrote:
:roll:

TAJ ZVUK ŠTO SAM ČUO NA SNIMKU . Je kod mene bio sa tog aluminiskog oklopa oko turbine . on treska i tako se čuje . Vidi da nije od njega .
Nije to, zategnuto je dobro.[emoji2] [emoji106]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:Nekako mi previse ide gore dole i kad ugasih auto, sav se zatrese, pa reko nije valjda po treci put da moram mjenjati nosac, neki kvalitetni kupit :D
jok to , uzmi one solid/cvrste nosace za trke :P :D

salim se , ne bi mogao opstat od vibracija :-D 8)
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#7167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by funeral blues »

Pozdrav,

Corsa 1.0 1998 benzin. Antifriz kapa ispod auta, iz nekog otvora na sredini izmedju prednjih tockova, malo prema nazad. U kabini nisam primijetio nikakvu vlagu ispod podmetača. Ispod haube se ne primjecuje da igdje pusta. Čini mi se da se kapanje pojačava nakon vožnje, vjerovatno zbog veceg pritiska, sta li.
Ima li neko ideju sta bi moglo biti?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#7168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _ado_ »

funeral blues wrote:Pozdrav,

Corsa 1.0 1998 benzin. Antifriz kapa ispod auta, iz nekog otvora na sredini izmedju prednjih tockova, malo prema nazad. U kabini nisam primijetio nikakvu vlagu ispod podmetača. Ispod haube se ne primjecuje da igdje pusta. Čini mi se da se kapanje pojačava nakon vožnje, vjerovatno zbog veceg pritiska, sta li.
Ima li neko ideju sta bi moglo biti?
"Propisala" vodena pumpa?
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#7169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by funeral blues »

_ado_ wrote:
funeral blues wrote:Pozdrav,

Corsa 1.0 1998 benzin. Antifriz kapa ispod auta, iz nekog otvora na sredini izmedju prednjih tockova, malo prema nazad. U kabini nisam primijetio nikakvu vlagu ispod podmetača. Ispod haube se ne primjecuje da igdje pusta. Čini mi se da se kapanje pojačava nakon vožnje, vjerovatno zbog veceg pritiska, sta li.
Ima li neko ideju sta bi moglo biti?
"Propisala" vodena pumpa?
Nemam pojma :) Vjerovatno nebitan podatak, ali ovo je 3 cilindra motor sa lancem umjesto zupcastog.
Pretpostavljam da ta pumpa pogoni vodu tj. antifriz i hladi motor? Ako je do nje, da li je moguce da se ne bi ispod haube moglo nigdje uočiti curenje?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
junior3 wrote: Jaro de prodaj tog spačeka više. :skoljka: :mrgreen:

Dok se kredit ne otplati, moram ga jos voziti, a rado bih sta novije uzeo i sa manje kilometara,. ;-)



Nego, pusi li kpd tebe jos, nikad nisi javio sta si uradio?! Je l' te to hastra raje, da te ne zahebaju??? :D :D
i kod mene prestalo :D , doduse dotegnuta cijev CR i klapna prije DPF-a :izet: :thumbup:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Znači samo još spaček puši. :lol: :lol:
Konektovani ne zamjeri šta, šalimo se malo. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:Znači samo još spaček puši. :lol: :lol:
Konektovani ne zamjeri šta, šalimo se malo. :mrgreen:
Ja sam vas blokirao, ne vidim sta pisete?! :lol: :lol: :mrgreen: :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7173 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
junior3 wrote:Znači samo još spaček puši. [emoji38] [emoji38]
Konektovani ne zamjeri šta, šalimo se malo. :mrgreen:
Ja sam vas blokirao, ne vidim sta pisete?! [emoji38] [emoji38] :mrgreen: [emoji106]
:D :D
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

I kod mene manje pusi, kad su ove temperature nize od 5-6 stepencica. :mrgreen:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Šta te briga sad se možeš vaditi na kondenz. :mrgreen:
Post Reply