Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#7151 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ci-Nick »

Lijepo,... danas se protestuje protiv drugog i drugačijeg.
Ne smetaju ni loše zdravstvo, ni loše obrazovanje, ni male plate, ni male penzije, ni loše ceste, ni neformiranje vlasti, ni odlazak mladih,...
Smetaju drugačiji,.. ne smije se biti drugačiji,..
Blago političarima koji imaju ovakav narod,... ne moraju brinuti za svoju budućnost !
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#7152 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by PM72 »

Ci-Nick wrote:Lijepo,... danas se protestuje protiv drugog i drugačijeg.
Ne smetaju ni loše zdravstvo, ni loše obrazovanje, ni male plate, ni male penzije, ni loše ceste, ni neformiranje vlasti, ni odlazak mladih,...
Smetaju drugačiji,.. ne smije se biti drugačiji,..
Blago političarima koji imaju ovakav narod,... ne moraju brinuti za svoju budućnost !
ma nek protestuju i provedu pasjaluk,hljeba i igara -oduvijek je bilo
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#7153 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by high_volume »

PM72 wrote:Golema je sreća pa je američki ambasador gej i što će biti u povorci inače bi se našli bradati kozojebi koji bi pravili sranja...ovako,sve će proći bez problema.Svakog čuda nakon tri dana dosta.Inače,savršeno me briga ko se s kim jebe mada mi je odvratno vidjeti kad se dva muškarca ili dvije žene javno zažvalje...
:thumbup: :thumbup:

Zatvaraj ovu temu, nema je smisla više raspravljati.
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7154 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mayab »

PM72 wrote:Golema je sreća pa je američki ambasador gej i što će biti u povorci inače bi se našli bradati kozojebi koji bi pravili sranja...ovako,sve će proći bez problema.Svakog čuda nakon tri dana dosta.Inače,savršeno me briga ko se s kim jebe mada mi je odvratno vidjeti kad se dva muškarca ili dvije žene javno zažvalje...
Slažem se sa boldiranim, ali to im se mora dozvoliti, to da se javno pokažu (ne mislim na neke bizarne kostime ili golotinju, zajebite to, na kraju krajeva to je i vrlo lako kažnjivo!)!
Nego, vrlo jednostavno, ovo smatram edukacijom primitivno-konzervativnog stanovništva, da shvate da svi ljudi nisu isti, i nisu se isti rodili, kao što ih ima i različitih boja kože!
Recimo, prije par stotina godina i ti druge boje kože su bili debelo proganjani, samo zbog toga, dakle napreduje čovječanstvo!
Ovde se nadje pacijenata koji sebi dozvole da hinjski, s leđa fizički napadnu (obično slabije od sebe), samo zato što su čuli da su te osobe "pederi", a njima se to ne sviđa....mislim otkud ti pravo :?:
Sutra, vrlo moguće, da tako napadnu i nekoga za koga su čuli da je Hrvat, Srbin, Musliman, budist, ljubitelj surfanja, kolekcionar znački, morista , a njima se on "ne sviđa" , ili mu se ne sviđa njihov hobi , pa ga zato "razbij" :skoljka:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#7155 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Diwan »

Ovaj mlađi svijet nije ni upoznao život od prije rata, pa se srodio sa starletama, pornićima, farmama, i tome slično, pa im je krajnji domet jesti banane jer su sišli s grane, a kamoli da su probali i doživjeli nešto drugo. Kad ne izađeš iz svog sela, tebi su Farma i pornići sve u životu. Ono kad se Ramiz i Mile umjesto rakije uhvate kokaina.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7156 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Kikibombona »

xoklix wrote:Kiki bi prodao dušu za materijalne stvari.
Ne znaš koje gori, ekstremni ljevičari poput korisnika pod pseudonimom "Kikibombona" ili religiozni ekstremni desničari mahom bivši alkoholičari i narkomani.
Niđe sredine, niđe normalnog čovjeka.
Niđe srednje klase, samo bogati i siromašni.
Ljudi nam masovno odlaze radi materijalnih stvari, raspadamo se. 2.7 miliona uz katastrofalan natalitet i masovno iseljavanje. Brzo cemo pasti ispod 2 miliona i biti najstariji narod u Evropi.

Al' bitno je da se konzerviramo...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7157 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Kikibombona »

Ci-Nick wrote:Lijepo,... danas se protestuje protiv drugog i drugačijeg.
Ne smetaju ni loše zdravstvo, ni loše obrazovanje, ni male plate, ni male penzije, ni loše ceste, ni neformiranje vlasti, ni odlazak mladih,...
Smetaju drugačiji,.. ne smije se biti drugačiji,..
Blago političarima koji imaju ovakav narod,... ne moraju brinuti za svoju budućnost !
:thumbup: :thumbup:

Esdea, hadeze i esenesde zastupaju porodicne i moralne vrijednosti.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#7158 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by jefff »

svi smo mi pederi. svak nas jebe kako hoce.
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7159 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

Ci-Nick wrote:Lijepo,... danas se protestuje protiv drugog i drugačijeg.
Ne smetaju ni loše zdravstvo, ni loše obrazovanje, ni male plate, ni male penzije, ni loše ceste, ni neformiranje vlasti, ni odlazak mladih,...
Smetaju drugačiji,.. ne smije se biti drugačiji,..
Blago političarima koji imaju ovakav narod,... ne moraju brinuti za svoju budućnost !
Drug moj jesi kad vidio Bosnju ili kojeg drugog etnosa ovdje u BiH da paradira jer je drugaciji? Nisi? Tvrdim da 90% stanovnistva nema problema s drugacijim od sebe, problem je sto ti drugi i drugaciji hoce da masu ovdje mokrom carapom i da prikazu to kao neku moralnu vertikalu, sto prema nedavnoj statistici 70% stanovnistva ne smatra moralnim.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#7160 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by PM72 »

koliko sam ja skonto ova parada se ne odrzava da pokažu neku moralnu vertikalu -kako ti kazes,nego da skrenu paznju na sebe i da imaju prava da ispoljavaju svoj zivot kako zele.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#7161 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ci-Nick »

W0rM wrote:
Ci-Nick wrote:Lijepo,... danas se protestuje protiv drugog i drugačijeg.
Ne smetaju ni loše zdravstvo, ni loše obrazovanje, ni male plate, ni male penzije, ni loše ceste, ni neformiranje vlasti, ni odlazak mladih,...
Smetaju drugačiji,.. ne smije se biti drugačiji,..
Blago političarima koji imaju ovakav narod,... ne moraju brinuti za svoju budućnost !
Drug moj jesi kad vidio Bosnju ili kojeg drugog etnosa ovdje u BiH da paradira jer je drugaciji? Nisi? Tvrdim da 90% stanovnistva nema problema s drugacijim od sebe, problem je sto ti drugi i drugaciji hoce da masu ovdje mokrom carapom i da prikazu to kao neku moralnu vertikalu, sto prema nedavnoj statistici 70% stanovnistva ne smatra moralnim.
ta njihova parada me ne košta ništa ni materijalno ni moralno, prema tome i ne zanima me.
a koliko stanovništva smatra nemoralnim to što nam rade vlastodršci,.. da li će biti neko protestno okupljanje ?
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#7162 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by allem_77 »

¤ jelena ¤ wrote:
Guadalajara wrote:Sta kaze pravoslavna crkva za ovaj miting ?
Koliko primijetih...poneki pop hoće okadit ulicu ili trg, na poziv građana, nakon što povorka prođe - da išćera đavola;
a znaju i mahnut krstom od par metara, ikonom i transparentom u blizini parade - pretpostavljam iz istog razloga.
Ništa mahanje krstom. :D

Samo dobro oprati vodom kada prođu. Prije pranja pošpricati sredstvom za dezinfekciju.
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#7163 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mali_balon »

Hocel se danas zaratit, hocel se zemlja otvorit i nastat kijametski dan......nisam neki vjernik a ni simpatizer IZa ali najbolje su rekli.....ko ne simpatise ovu paradu nek ne ide tamo i gotovo......ali ljudi moji da su nam Bogdo ove parade najveci problem niko sretniji od mene, sto neko reko rece sve nam u kurcu a parada najveci problem, da se razumijemo nemam nista protiv ali jeblo vas paradiranje i vasa prava i sve, svi smo ugrozeni kada bi sredili neke glavne stvri i ta vasa prava bi dosla na red........
Treba se borit za svoja prava.....ali sve u svoj vakat.....isto da n rusevu cerpicaru hoces da stavis novu stolariju.....da ja sredimo temelje zidove instalacije pa cemo i stolariju novu....jok...mora i ovo nakaradno....nadam se da je sljedeca parada u Banja Luci.......mah mene zanima sta ce desava u pozadini ove price koji tenderi i i imenovanja ce proci neopazeno
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#7164 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by PM72 »

Niko se ne buni što ga 24 godine iza rata jebe Bakir,Dino Konaković nego se bunimo što nas niko ne pita kako se ko jebe...
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7165 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

Ci-Nick wrote:
W0rM wrote:
Ci-Nick wrote:Lijepo,... danas se protestuje protiv drugog i drugačijeg.
Ne smetaju ni loše zdravstvo, ni loše obrazovanje, ni male plate, ni male penzije, ni loše ceste, ni neformiranje vlasti, ni odlazak mladih,...
Smetaju drugačiji,.. ne smije se biti drugačiji,..
Blago političarima koji imaju ovakav narod,... ne moraju brinuti za svoju budućnost !
Drug moj jesi kad vidio Bosnju ili kojeg drugog etnosa ovdje u BiH da paradira jer je drugaciji? Nisi? Tvrdim da 90% stanovnistva nema problema s drugacijim od sebe, problem je sto ti drugi i drugaciji hoce da masu ovdje mokrom carapom i da prikazu to kao neku moralnu vertikalu, sto prema nedavnoj statistici 70% stanovnistva ne smatra moralnim.
ta njihova parada me ne košta ništa ni materijalno ni moralno, prema tome i ne zanima me.
a koliko stanovništva smatra nemoralnim to što nam rade vlastodršci,.. da li će biti neko protestno okupljanje ?
Zapravo suprotno, ta parada kosta i to dobro s obzirom na broj uniformisanih lica taj dan, treba sve dnevnice isplatiti.
Ali vi svi ovdje pljujete vlast, a niko da se pocese pa da uradi nesto, zavrnes rukave, prijavis skup i evo i ja cu doci s tobom. Radis li sta po tom pitanju?
Ja se slazem da imamo najlosiji sistem u regionu, ali ako ti toliko smeta valjda krenes od sebe i uradis nesto.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#7166 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by pirmin »

Selam alejk svima koji slave...

https://youtu.be/BMzjoYPR1HA

:srce:
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7167 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

PM72 wrote:Niko se ne buni što ga 24 godine iza rata jebe Bakir,Dino Konaković nego se bunimo što nas niko ne pita kako se ko jebe...
Ma ne bunim se ja kako ce neko i sta raditi u svoja 4 zida, ja se bunim jer to iznosi vani, pod krinkom "trazim svoja prava".
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#7168 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by PM72 »

W0rM wrote:
PM72 wrote:Niko se ne buni što ga 24 godine iza rata jebe Bakir,Dino Konaković nego se bunimo što nas niko ne pita kako se ko jebe...
Ma ne bunim se ja kako ce neko i sta raditi u svoja 4 zida, ja se bunim jer to iznosi vani, pod krinkom "trazim svoja prava".
koliko znam,sex na javnom mjestu je kažnjiv za sve i niko od populacije LGBT ne traži da se oni izostave...
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#7169 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by zagortenej »

"Istovremeno, nikada nećemo dopustiti da se nama nameće način života i običaji strani našem narodu i našoj zemlji. Crvena linija se ne smije preći", poručili su."
:lol: :lol: :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/protivn ... /190906112
Rizvan
Posts: 1401
Joined: 27/11/2013 09:25

#7170 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan »

W0rM wrote:
PM72 wrote:Niko se ne buni što ga 24 godine iza rata jebe Bakir,Dino Konaković nego se bunimo što nas niko ne pita kako se ko jebe...
Ma ne bunim se ja kako ce neko i sta raditi u svoja 4 zida, ja se bunim jer to iznosi vani, pod krinkom "trazim svoja prava".
Znači ti si jedan od onih što presreću djevojke i momke po parkovima i po cesti ako se grle ili ljube?

Buniš li se i kad se održavaju svadbe na ulici?
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7171 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

PM72 wrote:koliko znam,sex na javnom mjestu je kažnjiv za sve i niko od populacije LGBT ne traži da se oni izostave...
kolega nadam se da se razumijemo, paradom se promovise i daje do znanja "hej, vidi te nas, mi se limvo na drugaciji nacin od vas i mi smo cool"
Rizvan wrote:
Znači ti si jedan od onih što presreću djevojke i momke po parkovima i po cesti ako se grle ili ljube?

Buniš li se i kad se održavaju svadbe na ulici?
Gluho i daleko bilo, ali da li to smatram nekulturom - da ( u ovo ne ukljucejm svadbe ako te zanima hahaha).
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7172 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Kikibombona »

W0rM wrote:Zapravo suprotno, ta parada kosta i to dobro s obzirom na broj uniformisanih lica taj dan, treba sve dnevnice isplatiti.
Ali vi svi ovdje pljujete vlast, a niko da se pocese pa da uradi nesto, zavrnes rukave, prijavis skup i evo i ja cu doci s tobom. Radis li sta po tom pitanju?
Ja se slazem da imamo najlosiji sistem u regionu, ali ako ti toliko smeta valjda krenes od sebe i uradis nesto.
Neka kosta. Neka murija zaradi koji dinar vise da djeci mogu kupiti zimsku odjecu i obucu.

Meni muka sto banda pokrade sve pare, sto propadamo i zaostajemo za razvijenim svijetom i niko nema problem sa tim.

Kada otvorim temu o ekonomskoj propasti jedva se nakucka 10-20 komentara. O pederima hiljade komentara. Valjda nam to najveci problem.

Draze nam pricati o pederima, Bozi Vreci, Dinu Backovicu, Goranu Bregovicu, Emiru Kusturici, Sanji V. itd... mahalati... nego pisati o privrednom i demografskom propadanju, u kriminalu, korupciji i nepotizmu kao primarnoj vrijednosti ovog drustva.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#7173 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by ¤ jelena ¤ »

allem_77 wrote: Ništa mahanje krstom. :D

Samo dobro oprati vodom kada prođu. Prije pranja pošpricati sredstvom za dezinfekciju.

U tom slučaju reci hvala pederima što će ulica kojom su oni prošli biti najčistija u gradu...



Naravno, sve dok hetero lola opet ne hrakne il nos ne istrese, a kad padne mrak i ćošak ne zapiša...
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#7174 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ci-Nick »

W0rM wrote:
Ci-Nick wrote:
W0rM wrote:
Drug moj jesi kad vidio Bosnju ili kojeg drugog etnosa ovdje u BiH da paradira jer je drugaciji? Nisi? Tvrdim da 90% stanovnistva nema problema s drugacijim od sebe, problem je sto ti drugi i drugaciji hoce da masu ovdje mokrom carapom i da prikazu to kao neku moralnu vertikalu, sto prema nedavnoj statistici 70% stanovnistva ne smatra moralnim.
ta njihova parada me ne košta ništa ni materijalno ni moralno, prema tome i ne zanima me.
a koliko stanovništva smatra nemoralnim to što nam rade vlastodršci,.. da li će biti neko protestno okupljanje ?
Zapravo suprotno, ta parada kosta i to dobro s obzirom na broj uniformisanih lica taj dan, treba sve dnevnice isplatiti.
Ali vi svi ovdje pljujete vlast, a niko da se pocese pa da uradi nesto, zavrnes rukave, prijavis skup i evo i ja cu doci s tobom. Radis li sta po tom pitanju?
Ja se slazem da imamo najlosiji sistem u regionu, ali ako ti toliko smeta valjda krenes od sebe i uradis nesto.
Koštaju i nogometne utakmice, obezbjeđenje navijača koji divljaju.
Protestuje li neko protiv njih ili oni imaju pravo na tu "slobodu".
A što se mene tiče ja nisam prisustvovao nikad nikakvim javnim okupljanjima niti ću,.. tek kada narod položi ispit na izborima onda možemo protestvovati. Do tada ne zaslužujemo bolje nego što imamo. ne zaslužujemo čak ni ovo,..
Last edited by Ci-Nick on 07/09/2019 09:44, edited 1 time in total.
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7175 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

Kikibombona wrote:
W0rM wrote:Zapravo suprotno, ta parada kosta i to dobro s obzirom na broj uniformisanih lica taj dan, treba sve dnevnice isplatiti.
Ali vi svi ovdje pljujete vlast, a niko da se pocese pa da uradi nesto, zavrnes rukave, prijavis skup i evo i ja cu doci s tobom. Radis li sta po tom pitanju?
Ja se slazem da imamo najlosiji sistem u regionu, ali ako ti toliko smeta valjda krenes od sebe i uradis nesto.
Meni muka sto banda pokrade sve pare, sto propadamo i zaostajemo za razvijenim svijetom i niko nema problem sa tim.

Kada otvorim temu o ekonomskoj propasti jedva se nakucka 10-20 komentara. O pederima hiljade komentara. Valjda nam to najveci problem.

Draze nam pricati o pederima, Bozi Vreci, Dinu Backovicu, Goranu Bregovicu, Emiru Kusturici, Sanji V. itd... mahalati... nego pisati o privrednom i demografskom propadanju, u kriminalu, korupciji i nepotizmu kao primarnoj vrijednosti ovog drustva.
Zato drug moj sto se to desava evo 24 godine i to je nazalost postalo nekako "normalno". Pocinjem od sebe i svojih prijatelja, svi rade negdje vani, jedan je ostao u BiH, a mislim da ce i on aBd vani, sam dok ga zena natjera, i hvala Bogu mogu za njih reci jos da su dobri i da su se snasli.
Pogledam neke druge oko sebe gdje je normala od staraca traziti petaka za fuka, blejati u Strosi cijeli dan i kuci - tuga.

Bas zato sto imamo problema preko glave i ljudi su siti svega ne treba nam jos i ovo, znaci zegam te u zdrav mozak, e de jos jedan sa strane, ne moze ba.
Locked