SDA-All about

Post Reply
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#7126 Re: SDA-All about

Post by Akibh »

Canton wrote:
Akibh wrote:
Canton wrote:
ne sekiram se ja. Za mene je bandit, bandit. Bio reketaš ili šovinista. Doduše kod vas je biti šovinista vrlina, šak stvar prestiža.
Kaznice te ovi tvoji iz stranke , avatar ti nije u skladu sa njihovim preporukama i uputama
A kakve su to preporuke i upute po pitanju mog avatara?
Npr. http://www.klix.ba/vijesti/bih/damir-ha ... /130206039
ili http://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-niko ... /130203023
Jebiga, pazi...
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7127 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

Canton wrote: To što je nekim službama promijenio imena, neće ništa suštinski promijenit. Međutim sve i da promijeni, to ne negira činjenicu da se radi o šovinisti. Bar po njegovim izjavama u medijima.
Koje to ti izjave uporno spominjes?
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#7128 Re: SDA-All about

Post by Canton »

Šta je sporno u ove dvije izjave?
Ima li čovjek pravo biti Bosanac? Ima
Ima li iko pravo nametati nekome kako se treba izjašnjavati? Nema

Šta je ovdje sporno za tebe?
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#7129 Re: SDA-All about

Post by Canton »

Co0l wrote:
Canton wrote: To što je nekim službama promijenio imena, neće ništa suštinski promijenit. Međutim sve i da promijeni, to ne negira činjenicu da se radi o šovinisti. Bar po njegovim izjavama u medijima.
Koje to ti izjave uporno spominjes?
One koje smo imali pravo čitati po medijima zadnjih 15ak dana.
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#7130 Re: SDA-All about

Post by T-Rexx »

:lol:

sta je ovo samo se pise o SDA nista i vladajucem SDP-u
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7131 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

T-Rexx wrote::lol:

sta je ovo samo se pise o SDA nista i vladajucem SDP-u
Mislis na Kanton Sarajevo?
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7132 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

Canton wrote:
Co0l wrote:
Canton wrote: To što je nekim službama promijenio imena, neće ništa suštinski promijenit. Međutim sve i da promijeni, to ne negira činjenicu da se radi o šovinisti. Bar po njegovim izjavama u medijima.
Koje to ti izjave uporno spominjes?
One koje smo imali pravo čitati po medijima zadnjih 15ak dana.
Ne znam na koje mislis,pogotovo ne znam koje ga to izjave cine,ni manje ni vise nego,sovinistom.
Znam da je rekao da je pogresno politicko udruzivanje na osnovu spola.Mozda na to mislis?Drugih njegovih izjava ja nesto nisam upratio.Ne vidim kako nekog takav stav moze ciniti sovinistom.Da si rekao da je zbog toga seksista moglo bi se o tome raspravljati.Naravno,ni za to nema argumenata jer je apsolutno covjek upravu kada kaze da spol ne treba biti osnova za politicko udruzivanje ali barem bi optuzba na nesto licila;ovako sa sovinizmom je totalni promasaj.Time nije rekao da se zene ne trebaju baviti politikom,sto mu se providno pokusava imputirati.Naprotiv,time ih stavlja u istu ravan sa muskarcima gdje im i jeste mjesto i upravo time izrazava stav da su ravnopravne sa muskarcima.
Imao sam vec raspravu o toj temi ovdje kad je ta izjava bila aktuelna i ne bih je ponavljao ali radi se o klasicnoj i zlonamjernoj zamjeni teza.
E,sad,ako ne mislis na tu izjavu nego na neku drugu zanemari receno i reci o kojoj se izjavi radi.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7133 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

T-Rexx wrote::lol:

sta je ovo samo se pise o SDA nista i vladajucem SDP-u
Pa nije ti ovo tema o SDP-u.
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#7134 Re: SDA-All about

Post by Canton »

Co0l wrote:
Ne znam na koje mislis,pogotovo ne znam koje ga to izjave cine,ni manje ni vise nego,sovinistom.
Znam da je rekao da je pogresno politicko udruzivanje na osnovu spola.Mozda na to mislis?Drugih njegovih izjava ja nesto nisam upratio.Ne vidim kako nekog takav stav moze ciniti sovinistom.Da si rekao da je zbog toga seksista moglo bi se o tome raspravljati.Naravno,ni za to nema argumenata jer je apsolutno covjek upravu kada kaze da spol ne treba biti osnova za politicko udruzivanje ali barem bi optuzba na nesto licila;ovako sa sovinizmom je totalni promasaj.Time nije rekao da se zene ne trebaju baviti politikom,sto mu se providno pokusava imputirati.Naprotiv,time ih stavlja u istu ravan sa muskarcima gdje im i jeste mjesto i upravo time izrazava stav da su ravnopravne sa muskarcima.
Imao sam vec raspravu o toj temi ovdje kad je ta izjava bila aktuelna i ne bih je ponavljao ali radi se o klasicnoj i zlonamjernoj zamjeni teza.
E,sad,ako ne mislis na tu izjavu nego na neku drugu zanemari receno i reci o kojoj se izjavi radi.
Da.. mislim na muški šovinizam.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7135 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

Canton wrote:
Co0l wrote:
Ne znam na koje mislis,pogotovo ne znam koje ga to izjave cine,ni manje ni vise nego,sovinistom.
Znam da je rekao da je pogresno politicko udruzivanje na osnovu spola.Mozda na to mislis?Drugih njegovih izjava ja nesto nisam upratio.Ne vidim kako nekog takav stav moze ciniti sovinistom.Da si rekao da je zbog toga seksista moglo bi se o tome raspravljati.Naravno,ni za to nema argumenata jer je apsolutno covjek upravu kada kaze da spol ne treba biti osnova za politicko udruzivanje ali barem bi optuzba na nesto licila;ovako sa sovinizmom je totalni promasaj.Time nije rekao da se zene ne trebaju baviti politikom,sto mu se providno pokusava imputirati.Naprotiv,time ih stavlja u istu ravan sa muskarcima gdje im i jeste mjesto i upravo time izrazava stav da su ravnopravne sa muskarcima.
Imao sam vec raspravu o toj temi ovdje kad je ta izjava bila aktuelna i ne bih je ponavljao ali radi se o klasicnoj i zlonamjernoj zamjeni teza.
E,sad,ako ne mislis na tu izjavu nego na neku drugu zanemari receno i reci o kojoj se izjavi radi.
Da.. mislim na muški šovinizam.
Eh,to sto ti mislis na to i uporno ponavljas bez argumentacije nece tu tvoju optuzbu uciniti nista vise istinitom nego sto jeste.Ili,u ovom slucaju,nije.
Haustorče
Posts: 155
Joined: 05/01/2013 23:55

#7136 Re: SDA-All about

Post by Haustorče »

Katamaran_Sa wrote: "Odsijek za legalizaciju" i "Odsijek za stambene poslove i energetsku efikasnost".
Ne piše se odsijek, nego odsjek :oops:
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#7137 Re: SDA-All about

Post by antimobbing »

Pustite Semira momak je izuzetan i dobro radi svoj posao. :thumbup:

Nego, jučer sam čuo dobar vic … :D

- Znaš li što su poplave na Ilidži?
Ne znam? Što?
- Memić navodnjava svoj voćnjak.
:D

Image

Voćnjak prof. dr. Memića ljetos se sav osušio jer se nalazi na vrlo frekventnom putu gdje vozila iz auspuha emitiraju polutante i teške metale koji se akumuliraju i apsorbiraju u stabla.
Last edited by antimobbing on 26/02/2013 09:05, edited 1 time in total.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#7138 Re: SDA-All about

Post by antimobbing »

Mislim da ni leteći cirkus Monty Paytona nije smješniji od Memića. :D
http://ezoom.ba/ilidza/izrevoltirani-se ... -materinu/

Izrevoltirani Senaid Memić: ”Idite u p***u materinu!”

Image

Ne nije riječ o ukrajinskom parlamentu. Riječ je o 32. redovnoj sjednici Općinskog vijeća Ilidža.

Sjednici su osim 27 vijećnika prisustvovali i građani Mjesne zajednice Stup II, nadajući se da će se njihov problem naći na dnevnom redu. Iako je problem zvani ”Stup Nukleus” bio predviđen kao osma tačka dnevnog reda, građani su ponovo ostali uskraćeni za odgovore. Načelnik je radi ”neodloživih” obaveza predložio da se osma tačka dnevnog reda odgodi za neki naredni put.

Jedan od stanovnika mjesne zajednice Stup II rekao je za naš portal: ”Prije mjesec dana dostavili smo potrebnu dokumentaciju, a niko ništa ne radi. Ljudi koji žive na Stupu su uništeni, uništili su nam imovinu. Da su Memiću uradili nešto ovakvo rat bi bio. Memić nam je prijetio osvetom. Prijetio nam je pred 100 ljudi. Gore nam je nego u Srebrenici. Vuče nas za nos godinu dana, odlažući ovo pitanje s dnevnog reda.”

Načelnik izrevoltiran intenzitetom rasprave” poslao” je prisutne građane Mjesne zajednice Stup II ”u p***u materinu.”

Nadamo se da do kraja sjednice neće biti povrijeđenih.
Samo da vas još jednom podsjetim, ovo je isti onaj čovjek koji se je pozivao na vjeru tokom izbora ...



IZ ima moralnu dužnost da zaštiti vjeru i vjernike tako što će zabraniti zloupotrebu vjere tokom izbora.

Poplave su direktna posljedica korupcije jer da nije toga bila bi napravljena uređena korita kao što se radi u svim normalnim i pravnim državama u EU.

Image

Posljedice korupcije možemo vidjeti na svakom koraku, a to je agonija za običan narod i ekonomske kolateralne štete na sve strane …

Poruka biračima i građanima je: ''Izabrali ste nas, dali ste nam Vlast da upravljamo enormnim državnim kapitalom i novčanim sredstvima i poslije izbora nam više ne trebate. Zato ne dosađujte nam više sa vašim zahtjevima za stvaranje normalnih uvjeta života, pustite nas da uživamo u svim povlasticama i životima bogataša.

Na kraju sve što vam možemo poručiti poslije izbora, jeste ...

''Idite u p***u materinu!''
.[/size]

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7139 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Još kada princ za direktora Opće/Vojne bolnice u Sarajevu postavi svoju suprugu mislim da će nam konačno krenuti naprijed. Baš ono akobogda
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7140 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

Između 300 i 400 bivših pripadnika Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, penzionisanih 2010. godine, koji do danas nisu uspjeli da ostvare pravo na penzije, okupilo se jutros ispred zgrade Parlamenta FBiH u Sarajevu.

Bivši vojnici OSBiH sa teritorije Federacije BiH protestom žele izraziti svoje nezadovoljstvo što državne i entitetske vlasti do danas nisu riješile njihovo pravo i što za njih oko 1.500 penzionisanih prije više od dvije godine još nije počela redovna isplata penzija.

Naime, u zgradi Parlamenta FBiH održava se vanredna sjednica Predstavničkog doma na kojoj bi se kao prva tačka dnevnog reda trebao razmatrati prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o pravu na povoljniju penziju u FBiH. Prihvatanjem predložene izmjene, koju je u novebru prošle godine s dnevnog reda povukla Vlada na zahtjev MMF-a, a sad u proceduru vratio Klub poslanika SDA, omogućila bi se isplata povoljnijih penzija i za pomenutu grupu bivših pripadnika OSBiH.
Demonstranti u razgovoru s novinarom agencije Anadolija tvrde da su im "sve političke opcije u Parlamentu FBiH obećale da će podržati izmjene pomenutog zakona", kojim bi im bile osigurane penzije. Kazali su da će pred zgradom Parlamenta čekati ishod sjednice Predstavničkog doma ne želeći unaprijed otkrivati svoje poteze u slučaju da predloženi zakon ne bude usvojen danas.

Radi se o bivšim pruipadnicima OSBiH koji su prošle godine održali višednevni protest pred zgradom Parlamentarne skupštine BiH, nakon čega je dogovoreno da će se o njihovim penzijama pobrinuti entitetske vlade. Posljednju penziju iz državnog budžeta dobili su u junu prošle godine. Od tada traje njihova agonija.
Ovo je najbolji primjer manipulatorske i politikantske taktike koju provodi SDA. Kao najveći krivci za uspostavu klijentelističke države, odnosno diktature koruptokracije i neznanja, SDA je dovela državnu blagajnu u situaciju potpunog kolapsa. Sada smo ovisni od MMF-a i normalna isplata redovnih penzija i plata, direktno ovisi o njihovim doznakama. Navedene doznake su uvjetovane provedbom konkretnih mjera. Jedna od tih mjera jeste i suspenzija povlaštenih vojnih penzija, koje je svojevremeno SDA uvela u zakon, kao predizborni trik, bez ikakve ekonomske i socijalne analize (35 godišnjaci u penziji... :? ), a ostale stranke su prihvatile zbog straha od gubitka glasova. Taj glupi zakon, koji od ljudi u najboljim godinama pravi ljenčuge i parazite, predložio je lično licemjerni i prepredeni, a u suštini društveno štetni, Sulejman Tihić. Sada iako znaju da ponovnim predlaganjem istog zakona, koji je neodrživ, socijalno štertan i za koji nema novaca, rizikuju suspenziju doznaka MMF-a, i time ugrožavaju stotine hiljada drugih korisnika budžeta, oni u skladu sa svojim spletkaroškim i mahalsko kratkovidim karakterom, nastupaju prema principu manipulacije i sabotaže čitavog društva. Zaista kakva je to bagra i ciganija, to nije moguće opisati...
Last edited by Shahab on 26/02/2013 12:05, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#7141 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Suština postojanja SDA je od normalnog čovjeka sposobnog da privređuje napraviti degenerika ovisnog o državnoj sisi, kojom naravno upravljaju oni. Samo takvi i mogu glasati za SDA.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7142 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

StupskaBitanga wrote:
Još kada princ za direktora Opće/Vojne bolnice u Sarajevu postavi svoju suprugu mislim da će nam konačno krenuti naprijed. Baš ono akobogda
To bi bila velika greška.

Opća bolnica je institucija od ugleda, rijedak primjer dobrog rada, kvalitetnih usluga, školovanog kadra i visoke discipline i poštivanja standarda profesije.
Ne treba zaboraviti da sve to nije palo s neba, da su braća Nakaš oni koji su od ove ustanove načinili ovo što je danas, podigli je na tako visoki nivo, stekli tako ugledno ime, i pritom postali i ostali vrlo cijenjeni građani Sarajeva, još od ratnih dana pa sve do danas.

To je kolektiv za primjer i bila bi velika greška udariti na njih i pokušati smijeniti direktora Nakaša. Reakcije javnosti su vrlo, vrlo negativne, čak i na sama nagađanja da bi se u to moglo krenuti, kamoli da se javno objavi da postoje takve namjere.
A sve to ne ulazeći uopće u ime onoga koga se gura na tu poziciju. Ako je još tačno da je to zaista S. Izetbegović, mislim da bi postigli kontraefekat, da bi SDA takvim potezom stekla vrlo negativne poene i da bi to bilo izuzetno loše dočekano u javnosti. Bilo bi to ono, vola za kilu mesa ...
Za njihovo dobro, mislim da je bolje da ne kreću u tu avanturu.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7143 Re: SDA-All about

Post by madner »

Sta ce se desiti, izgubiti ce na izborima? :D
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#7144 Re: SDA-All about

Post by antimobbing »

Banksy wrote: Za njihovo dobro, mislim da je bolje da ne kreću u tu avanturu.
Nije mi samo jasno o kakvom dobru govoriš? Jeli o ovom?
http://ezoom.ba/ilidza/izrevoltirani-se ... -materinu/

Senaid Memić: ”Idite u p***u materinu!”

Image
Zlo ne može proizvesti dobro, a ni obratno.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7145 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

madner wrote:Sta ce se desiti, izgubiti ce na izborima? :D
E, to se već ne može desiti ... :D
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7146 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

Sudbina SDA je upitna. Radončić veoma spretno plete mrežu oko njih i danas je SDA izolovana poput Miloševića uoči bombardovanja Srbije. U vrhu SDA nema sposobnog intelektualca da osmisli bilo kakav održiv koncept, nego se sve svodi na šibicarske spletke i taktiziranja koja dugoročno samo donose propast. Sada već sve zapadne ambasade osuđuju ponašanje SDA, jer su prepoznale da su njihove akcije, motivirane isključivo šibicarskom korupcijom.... SDA (kao i SDP) ne može ponuditi ništa novoga i kvalitetnog našem društvu. Radi se o jednim te istim ljudima, koji godinama vode pogrešnu politiku i koji su napravili ovako nesretno i neperspektivno društvo. Nije moguće da ti ljudi, sa tako lošim i katastrofalnim rezultatima, preko noći počnu ispravno raditi. Šansu treba pružiti nekim novim ljudima. Radončić treba da ispuni svoju misiju, tako što će ubaciti bombu u septičku jamu, zvanu SDA. najkon toga trebaju doći novi ljudi. Da bi se napravilo nešto novo, najprije treba srušiti staro...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7147 Re: SDA-All about

Post by madner »

Banksy wrote:
madner wrote:Sta ce se desiti, izgubiti ce na izborima? :D
E, to se već ne može desiti ... :D
Tako da ti racunica ne stima.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7148 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Koje licemjerstvo sa ovim zakonom o borcima :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7149 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

Fino podjeljena mjesta u upravnim odborima po Kantonu Sarajevo. Bravo SDA. :thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7150 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Banksy wrote:
StupskaBitanga wrote:
Još kada princ za direktora Opće/Vojne bolnice u Sarajevu postavi svoju suprugu mislim da će nam konačno krenuti naprijed. Baš ono akobogda
To bi bila velika greška.

Opća bolnica je institucija od ugleda, rijedak primjer dobrog rada, kvalitetnih usluga, školovanog kadra i visoke discipline i poštivanja standarda profesije.
Ne treba zaboraviti da sve to nije palo s neba, da su braća Nakaš oni koji su od ove ustanove načinili ovo što je danas, podigli je na tako visoki nivo, stekli tako ugledno ime, i pritom postali i ostali vrlo cijenjeni građani Sarajeva, još od ratnih dana pa sve do danas.

To je kolektiv za primjer i bila bi velika greška udariti na njih i pokušati smijeniti direktora Nakaša. Reakcije javnosti su vrlo, vrlo negativne, čak i na sama nagađanja da bi se u to moglo krenuti, kamoli da se javno objavi da postoje takve namjere.
A sve to ne ulazeći uopće u ime onoga koga se gura na tu poziciju. Ako je još tačno da je to zaista S. Izetbegović, mislim da bi postigli kontraefekat, da bi SDA takvim potezom stekla vrlo negativne poene i da bi to bilo izuzetno loše dočekano u javnosti. Bilo bi to ono, vola za kilu mesa ...
Za njihovo dobro, mislim da je bolje da ne kreću u tu avanturu.
Znamo svi ali SDA jaše i izjahat će princovu suprugu
OBN javlja da Nakaš je uklonjen i da ne može biti ni v.d već je Mandilović v.d
Post Reply