StupskaBitanga wrote:
Još kada princ za direktora Opće/Vojne bolnice u Sarajevu postavi svoju suprugu mislim da će nam konačno krenuti naprijed. Baš ono akobogda
To bi bila velika greška.
Opća bolnica je institucija od ugleda, rijedak primjer dobrog rada, kvalitetnih usluga, školovanog kadra i visoke discipline i poštivanja standarda profesije.
Ne treba zaboraviti da sve to nije palo s neba, da su braća Nakaš oni koji su od ove ustanove načinili ovo što je danas, podigli je na tako visoki nivo, stekli tako ugledno ime, i pritom postali i ostali vrlo cijenjeni građani Sarajeva, još od ratnih dana pa sve do danas.
To je kolektiv za primjer i bila bi velika greška udariti na njih i pokušati smijeniti direktora Nakaša. Reakcije javnosti su vrlo, vrlo negativne, čak i na sama nagađanja da bi se u to moglo krenuti, kamoli da se javno objavi da postoje takve namjere.
A sve to ne ulazeći uopće u ime onoga koga se gura na tu poziciju. Ako je još tačno da je to zaista S. Izetbegović, mislim da bi postigli kontraefekat, da bi SDA takvim potezom stekla vrlo negativne poene i da bi to bilo izuzetno loše dočekano u javnosti. Bilo bi to ono, vola za kilu mesa ...
Za njihovo dobro, mislim da je bolje da ne kreću u tu avanturu.