Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#7126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

konektovan wrote:
Sto me ti podsjetis na jednog lika, kojeg upoznah kod autoelektricara. :D Meni se neka zica sjebala od vrata gepeka, pa nekad radilo otkljucavanje, nekad nije. I majstor crprka, popravlja tu zicu, kad dolazi grupica fimfirica, gura bmw-a tricu e46 do garaze, vrisnula mu elektronika, nista zivo ne radi na autu. kad vlasnik trice pita mene, sta je problem sa citroenom, i ja mu objasnim, kad on meni, mrtav ozbiljan, eh, to ti je druze standardna boljka francuza, elektronika im je rak rana!!!!!!! I ja se samo poklopim, sta cu, cojek zna sve. :D :D :D



Nego, nemam ti ja taj plivajuci, slabo pratis?! :D
:lol: :lol: :lol:
Nisam ja. :mrgreen:

Sreća tvoja pa nemaš. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:
konektovan wrote:
Sto me ti podsjetis na jednog lika, kojeg upoznah kod autoelektricara. :D Meni se neka zica sjebala od vrata gepeka, pa nekad radilo otkljucavanje, nekad nije. I majstor crprka, popravlja tu zicu, kad dolazi grupica fimfirica, gura bmw-a tricu e46 do garaze, vrisnula mu elektronika, nista zivo ne radi na autu. kad vlasnik trice pita mene, sta je problem sa citroenom, i ja mu objasnim, kad on meni, mrtav ozbiljan, eh, to ti je druze standardna boljka francuza, elektronika im je rak rana!!!!!!! I ja se samo poklopim, sta cu, cojek zna sve. :D :D :D



Nego, nemam ti ja taj plivajuci, slabo pratis?! :D
:lol: :lol: :lol:
Nisam ja. :mrgreen:

Sreća tvoja pa nemaš. :mrgreen:
Slusaj, pa i da imam, pomirio bi se s tom cinjenicom. To je potrosni matetijal, al' da je jednostavno dati milju, nije. :mrgreen: Kod nas je takav vakat dosao, kad kazes nekome da trebas mjenjati zamajac, k'o da moras generalku motora uraditi.


Nego, imas li ti p.zamajac?? :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Decko milja :mrgreen:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Ma imam jebo mu ja pas mater. :mrgreen:
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#7131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

konektovan wrote:
nj0be wrote:I ja sam se poslije pitao za te svjecice, ne pitah ovoga, vjerovatno njegov lapsus, kasno mi je palo napamet ali eto da napisem sve. Za vikend vozim, pa ce valjda tacno utvrsiti napokon. Kada sam kupovao auto covjek mi je uredno rekao za Fap filter i dao mi racune i to sve da je ugasen itd, sad da li je to tad uradjeno kako treba ...
I u pitanju je 90 kw a ne ks, kako sam i napisao
Koliko znam, taj motor ne postoji u peugeotu.
Moja greska, 79KW, imam auto godinu i u glavi mi je 90-110 , halali...
Da li moze tandem pumpa da bude krivac za povecanje nivoa ulja u karteru?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

junior3 wrote:Ma imam jebo mu ja pas mater. :mrgreen:
:lol: :lol: :-)

+1
:sax: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

vako @konetovanog citroen pere na ruke :D :lol: :lol:

Image

:mrgreen: :mrgreen:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

:lol: :lol: :lol: :lol:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#7135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nema plivajuci, nema DPF, al zato nema ni 90ks, nego dosta vise. I da, u pitanju je dizel. :D

1.6 CRDi
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Nema plivajuci, nema DPF, al zato nema ni 90ks, nego dosta vise. I da, u pitanju je dizel. :D

1.6 CRDi

To su ilegalni konji kod tebe. :D

Gdje si ga cipov'o???? :D




@amar, gdje nadje to? :lol: :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:



@amar, gdje nadje to? :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

izletilo na FB :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#7138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

O'zone wrote:
Leon16v wrote:Riješi li onaj @dgL_ problem na meganu oko trapa ?

I kod prijatelja isto Megan, 2003, dCi, udara nesto u trapu, recimo kada prelazi preko ležećih sve ok, nista se ne cuje.

Ali kada prelazi preko onih pukotina, zakrpa i proreza na cesti bas lupa nesto, tupi udarci, isto tako preko šina, ne znam kako da objasnim zvuk "dududud" :lol:
Isto tako kada vozi po grubom asfaltu, npr dole niz Švrakino kad se spušta prema RTV, grmi pod tockovima, buka velika.
Šta bi moglo bit otprilike ?

Zahvaljujem :-D
Imam odnedavno isti problem na Picassu u zadnjih mjesec-dva isto kao da imam nešto labavo što prilikom vožnje po neravnom asfaltu kucka po šasiji. Isto kao da je neko svezao prazan kanister pa udara dok recimo kad prelazim preko ležećih to se ne čuje ali kad se auto zaljuja preko rupa ili nailazi na manje neravnine onda se čuje. Bio kod @bitange dizali, sve cimali i ništa nije labavo ali lupanje je tu. Sad čekam da izlupa svoje i otpadne pa ću onda da ga mjenjam jer samo tako izgleda mogu sazanati šta je :mrgreen:
Prijatelj uspio rijesiti problem na Meganu, zamjenio nosace motora, valjda neki sto je skroz ispod dole, i sada niti lupa niti huci.
Eto ti nosaci su pravili takve udarce, da bi covjek rekao da ce se sve raspasti, pa se cak prenosilo i na letvu volana.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Leon16v wrote: Prijatelj uspio rijesiti problem na Meganu, zamjenio nosace motora, valjda neki sto je skroz ispod dole, i sada niti lupa niti huci.
Eto ti nosaci su pravili takve udarce, da bi covjek rekao da ce se sve raspasti, pa se cak prenosilo i na letvu volana.
Kod mene maglenka koja se odvojila i kučišta iz lupa :lol: :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 16908
Joined: 12/12/2011 11:28

#7140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Zna li neko da li su iste dizne u motoru 170 CDI iz A klase W168, 1689 cm³ 70 kW (95 PS) i u motoru iz Vanea W414 1.7 CDI 1689 cm³ 67 kW (91 PS)?
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#7141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

ElRe wrote:Zna li neko da li su iste dizne u motoru 170 CDI iz A klase W168, 1689 cm³ 70 kW (95 PS) i u motoru iz Vanea W414 1.7 CDI 1689 cm³ 67 kW (91 PS)?
Čini se da nisu.

U Vaneovom motoru (oznaka i prvih 6 cifara u broju motora bi trebale biti 668.914, provjeri broj motora) originalna Mercedesova oznaka dizni je 668 070 11 87.

U motoru od A 170 CDI (oznaka i prvih 6 cifara u broju motora bi trebale biti 668.942) originalna Mercedesova oznaka dizni je 668 070 06 87.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#7142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mlad i Nevin »

Vozim Omegu automatik i na uzbrdici mi krene unazad kad pustim kocnicu u D, drzi ako dam minimalan gas. Na malom usponu drzi ga normalno. Mjenjac salta dobro, nema trzaja ni proklizavanja. Da li to moze biti velik problem. Da napomenem obrtaji na leru su mi oko 600, benzinac je u pitanju.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drndalo »

Plin? Obrtaji nizi nego na benzinu? Ako je prvo dvoje tacno, desava li se to i na benzinu ako su obrtaji normalni (cca. 800)...?
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#7144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mlad i Nevin »

Benzin mi ne radi pa nemam pojma, al kad dam minimalan gas taman do tih 800 o onda drzi.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#7145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mlad i Nevin »

A po ravnom on krene naprijed odmah po.pustanju kocnice
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

https://youtu.be/3oZOJqxjNp4



Radio sam prije godinu zamjenu vodene pumpe, zvuk je bio isti, k'o i sad na ovom videu?! Je l' moguce da je ona opet, ili je nesto oko remena???
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#7147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Mlad i Nevin wrote:Benzin mi ne radi pa nemam pojma, al kad dam minimalan gas taman do tih 800 o onda drzi.
Sve je to ok i normalno za te obrtaje.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#7148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Koji auto?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#7149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kafanski_covjek »

kiki-miki wrote:
NediM17 wrote:Koji auto?

Smota zaboravih nspisati. Astra 2011
mozda ti pomogne
https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic ... 80&t=47978
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#7150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne znam kako je to na Astri rijeseno ali generalno imaju dvije varijante.

Jedna je da ima elektroventil grijanja na ulazu vruce vode u mali hladnjak grijanja, a druga je da voda stalno cirkulise kroz mali hladnjak, ali ima klapna koja se pomjera i usmjerava zrak preko malog hladnjaka ili mimo njega.

Najbezbolnije od svega je mozda da je crkao reostat na kojem namjestas vruce/hladno, opet ako je digitalna klima to mozda i nije najbezbolnija varijanta. Suma sumarum, bez elektricara tesko da tu mozes ista uraditi.

Nego sto @kafanski_covjek postavi ovaj link, naumapde mi, dize li tebi auto temperaturu? Recimo pokaze li ti kazaljka 80-90 stepeni a grijanja nema? Vidim da si zensko, tako da svasta je moguce. :mrgreen:

P.S. Naumpade mi kad je meni u augustu po najvecem suncu na Fiesti ostalo zakovano grijanje. Ijojjjjjjjj..... :lol: :lol: :lol:
Post Reply