Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#7127 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:
Sto me ti podsjetis na jednog lika, kojeg upoznah kod autoelektricara.Meni se neka zica sjebala od vrata gepeka, pa nekad radilo otkljucavanje, nekad nije. I majstor crprka, popravlja tu zicu, kad dolazi grupica fimfirica, gura bmw-a tricu e46 do garaze, vrisnula mu elektronika, nista zivo ne radi na autu. kad vlasnik trice pita mene, sta je problem sa citroenom, i ja mu objasnim, kad on meni, mrtav ozbiljan, eh, to ti je druze standardna boljka francuza, elektronika im je rak rana!!!!!!! I ja se samo poklopim, sta cu, cojek zna sve.
![]()
![]()
![]()
Nego, nemam ti ja taj plivajuci, slabo pratis?!
Nisam ja.
Sreća tvoja pa nemaš.
- konektovan
- Posts: 51426
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7128 Re: Pitamo Mehanicare ?
Slusaj, pa i da imam, pomirio bi se s tom cinjenicom. To je potrosni matetijal, al' da je jednostavno dati milju, nije.junior3 wrote:konektovan wrote:
Sto me ti podsjetis na jednog lika, kojeg upoznah kod autoelektricara.Meni se neka zica sjebala od vrata gepeka, pa nekad radilo otkljucavanje, nekad nije. I majstor crprka, popravlja tu zicu, kad dolazi grupica fimfirica, gura bmw-a tricu e46 do garaze, vrisnula mu elektronika, nista zivo ne radi na autu. kad vlasnik trice pita mene, sta je problem sa citroenom, i ja mu objasnim, kad on meni, mrtav ozbiljan, eh, to ti je druze standardna boljka francuza, elektronika im je rak rana!!!!!!! I ja se samo poklopim, sta cu, cojek zna sve.
![]()
![]()
![]()
Nego, nemam ti ja taj plivajuci, slabo pratis?!![]()
![]()
![]()
Nisam ja.![]()
Sreća tvoja pa nemaš.
Nego, imas li ti p.zamajac??
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#7129 Re: Pitamo Mehanicare ?
Decko milja 
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#7130 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma imam jebo mu ja pas mater. 
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#7131 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moja greska, 79KW, imam auto godinu i u glavi mi je 90-110 , halali...konektovan wrote:Koliko znam, taj motor ne postoji u peugeotu.nj0be wrote:I ja sam se poslije pitao za te svjecice, ne pitah ovoga, vjerovatno njegov lapsus, kasno mi je palo napamet ali eto da napisem sve. Za vikend vozim, pa ce valjda tacno utvrsiti napokon. Kada sam kupovao auto covjek mi je uredno rekao za Fap filter i dao mi racune i to sve da je ugasen itd, sad da li je to tad uradjeno kako treba ...
I u pitanju je 90 kw a ne ks, kako sam i napisao
Da li moze tandem pumpa da bude krivac za povecanje nivoa ulja u karteru?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7132 Re: Pitamo Mehanicare ?
junior3 wrote:Ma imam jebo mu ja pas mater.
+1
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7133 Re: Pitamo Mehanicare ?
vako @konetovanog citroen pere na ruke



-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7135 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema plivajuci, nema DPF, al zato nema ni 90ks, nego dosta vise. I da, u pitanju je dizel.
1.6 CRDi
1.6 CRDi
- konektovan
- Posts: 51426
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7136 Re: Pitamo Mehanicare ?
NediM17 wrote:Nema plivajuci, nema DPF, al zato nema ni 90ks, nego dosta vise. I da, u pitanju je dizel.![]()
1.6 CRDi
To su ilegalni konji kod tebe.
Gdje si ga cipov'o????
@amar, gdje nadje to?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7137 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:
@amar, gdje nadje to?![]()
![]()
izletilo na FB
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#7138 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prijatelj uspio rijesiti problem na Meganu, zamjenio nosace motora, valjda neki sto je skroz ispod dole, i sada niti lupa niti huci.O'zone wrote:Imam odnedavno isti problem na Picassu u zadnjih mjesec-dva isto kao da imam nešto labavo što prilikom vožnje po neravnom asfaltu kucka po šasiji. Isto kao da je neko svezao prazan kanister pa udara dok recimo kad prelazim preko ležećih to se ne čuje ali kad se auto zaljuja preko rupa ili nailazi na manje neravnine onda se čuje. Bio kod @bitange dizali, sve cimali i ništa nije labavo ali lupanje je tu. Sad čekam da izlupa svoje i otpadne pa ću onda da ga mjenjam jer samo tako izgleda mogu sazanati šta jeLeon16v wrote:Riješi li onaj @dgL_ problem na meganu oko trapa ?
I kod prijatelja isto Megan, 2003, dCi, udara nesto u trapu, recimo kada prelazi preko ležećih sve ok, nista se ne cuje.
Ali kada prelazi preko onih pukotina, zakrpa i proreza na cesti bas lupa nesto, tupi udarci, isto tako preko šina, ne znam kako da objasnim zvuk "dududud"![]()
Isto tako kada vozi po grubom asfaltu, npr dole niz Švrakino kad se spušta prema RTV, grmi pod tockovima, buka velika.
Šta bi moglo bit otprilike ?
Zahvaljujem
Eto ti nosaci su pravili takve udarce, da bi covjek rekao da ce se sve raspasti, pa se cak prenosilo i na letvu volana.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7139 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene maglenka koja se odvojila i kučišta iz lupaLeon16v wrote: Prijatelj uspio rijesiti problem na Meganu, zamjenio nosace motora, valjda neki sto je skroz ispod dole, i sada niti lupa niti huci.
Eto ti nosaci su pravili takve udarce, da bi covjek rekao da ce se sve raspasti, pa se cak prenosilo i na letvu volana.
- ElRe
- Posts: 16908
- Joined: 12/12/2011 11:28
#7140 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko da li su iste dizne u motoru 170 CDI iz A klase W168, 1689 cm³ 70 kW (95 PS) i u motoru iz Vanea W414 1.7 CDI 1689 cm³ 67 kW (91 PS)?
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#7141 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čini se da nisu.ElRe wrote:Zna li neko da li su iste dizne u motoru 170 CDI iz A klase W168, 1689 cm³ 70 kW (95 PS) i u motoru iz Vanea W414 1.7 CDI 1689 cm³ 67 kW (91 PS)?
U Vaneovom motoru (oznaka i prvih 6 cifara u broju motora bi trebale biti 668.914, provjeri broj motora) originalna Mercedesova oznaka dizni je 668 070 11 87.
U motoru od A 170 CDI (oznaka i prvih 6 cifara u broju motora bi trebale biti 668.942) originalna Mercedesova oznaka dizni je 668 070 06 87.
-
Mlad i Nevin
- Posts: 2365
- Joined: 07/11/2010 16:05
#7142 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozim Omegu automatik i na uzbrdici mi krene unazad kad pustim kocnicu u D, drzi ako dam minimalan gas. Na malom usponu drzi ga normalno. Mjenjac salta dobro, nema trzaja ni proklizavanja. Da li to moze biti velik problem. Da napomenem obrtaji na leru su mi oko 600, benzinac je u pitanju.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#7143 Re: Pitamo Mehanicare ?
Plin? Obrtaji nizi nego na benzinu? Ako je prvo dvoje tacno, desava li se to i na benzinu ako su obrtaji normalni (cca. 800)...?
-
Mlad i Nevin
- Posts: 2365
- Joined: 07/11/2010 16:05
#7144 Re: Pitamo Mehanicare ?
Benzin mi ne radi pa nemam pojma, al kad dam minimalan gas taman do tih 800 o onda drzi.
-
Mlad i Nevin
- Posts: 2365
- Joined: 07/11/2010 16:05
#7145 Re: Pitamo Mehanicare ?
A po ravnom on krene naprijed odmah po.pustanju kocnice
- konektovan
- Posts: 51426
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7146 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://youtu.be/3oZOJqxjNp4
Radio sam prije godinu zamjenu vodene pumpe, zvuk je bio isti, k'o i sad na ovom videu?! Je l' moguce da je ona opet, ili je nesto oko remena???
Radio sam prije godinu zamjenu vodene pumpe, zvuk je bio isti, k'o i sad na ovom videu?! Je l' moguce da je ona opet, ili je nesto oko remena???
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#7147 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve je to ok i normalno za te obrtaje.Mlad i Nevin wrote:Benzin mi ne radi pa nemam pojma, al kad dam minimalan gas taman do tih 800 o onda drzi.
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#7149 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda ti pomognekiki-miki wrote:NediM17 wrote:Koji auto?
Smota zaboravih nspisati. Astra 2011
https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic ... 80&t=47978
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7150 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam kako je to na Astri rijeseno ali generalno imaju dvije varijante.
Jedna je da ima elektroventil grijanja na ulazu vruce vode u mali hladnjak grijanja, a druga je da voda stalno cirkulise kroz mali hladnjak, ali ima klapna koja se pomjera i usmjerava zrak preko malog hladnjaka ili mimo njega.
Najbezbolnije od svega je mozda da je crkao reostat na kojem namjestas vruce/hladno, opet ako je digitalna klima to mozda i nije najbezbolnija varijanta. Suma sumarum, bez elektricara tesko da tu mozes ista uraditi.
Nego sto @kafanski_covjek postavi ovaj link, naumapde mi, dize li tebi auto temperaturu? Recimo pokaze li ti kazaljka 80-90 stepeni a grijanja nema? Vidim da si zensko, tako da svasta je moguce.
P.S. Naumpade mi kad je meni u augustu po najvecem suncu na Fiesti ostalo zakovano grijanje. Ijojjjjjjjj.....

Jedna je da ima elektroventil grijanja na ulazu vruce vode u mali hladnjak grijanja, a druga je da voda stalno cirkulise kroz mali hladnjak, ali ima klapna koja se pomjera i usmjerava zrak preko malog hladnjaka ili mimo njega.
Najbezbolnije od svega je mozda da je crkao reostat na kojem namjestas vruce/hladno, opet ako je digitalna klima to mozda i nije najbezbolnija varijanta. Suma sumarum, bez elektricara tesko da tu mozes ista uraditi.
Nego sto @kafanski_covjek postavi ovaj link, naumapde mi, dize li tebi auto temperaturu? Recimo pokaze li ti kazaljka 80-90 stepeni a grijanja nema? Vidim da si zensko, tako da svasta je moguce.
P.S. Naumpade mi kad je meni u augustu po najvecem suncu na Fiesti ostalo zakovano grijanje. Ijojjjjjjjj.....
