Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- Pitarrr82
- Posts: 11865
- Joined: 01/03/2011 14:17
- Location: Lovely jubbly land...
#7101 Re: Poplave u cijeloj BiH
Klix.ba
2 mins ·
HITNO: Mole se svi građani Sarajeva koji imaju viška lijekova da ih dostave na Klinički centar univerziteta u Sarajevu do 16:30 sati. Lijekovi će biti otpremljeni u Orašje koje je potpuno potopljeno i gdje su lijekovi neophodni!
2 mins ·
HITNO: Mole se svi građani Sarajeva koji imaju viška lijekova da ih dostave na Klinički centar univerziteta u Sarajevu do 16:30 sati. Lijekovi će biti otpremljeni u Orašje koje je potpuno potopljeno i gdje su lijekovi neophodni!
- lijek-za-sve
- Posts: 1381
- Joined: 27/05/2011 21:56
#7102 Re: Poplave u cijeloj BiH
raja ba pustite se prepucavanja...umjerite energiju u nesto korisnije....trebace nam toga danima i danima.....
sto ce reci dosta znoja znoja i rada i rada i rada........
sto ce reci dosta znoja znoja i rada i rada i rada........
- OldMayor
- Posts: 2999
- Joined: 30/10/2013 11:21
#7103 Re: Poplave u cijeloj BiH
Znam bolan, nego ti kazem da sad ti nemas vremena da hodas okolo i trazis domace... kontas?mO k3 wrote:Halo druže to ti je patriotska dužnost i u dobrim danima .... Ne mogu da shvatim pored naše vode da kupujemo stranoOldMayor wrote:Samo me zanima koliko je bagra zaradila ovih dana...mamu li im.
Danas namjerno nisam htio da kupim Janu i nekakve srbijanske vode. Polica gdje ej nasa domaca praazna! Necu bolan iz inata, otisao sam pored u granap i uzeo domacu vodu.
A udji u bilo koji centar, nase vode prakticno nema...sta to govori, govori da oni drze odredjene zalihe samo eto da imaju za polica i da izgleda da prodaju kao domace...otkud tolike zalihe Jane koja se proizvodi u susjednoj zemlji.
- Privatna poruka
- Posts: 752
- Joined: 25/04/2010 00:33
- Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!
#7104 Re: Poplave u cijeloj BiH
Još jednom (izvinjavam se na capsu samo kopiram)
VAŽNO UPOZORENJE!!!!! NA SVAKU AMBALAŽU HRANE KOJU ŠALJETE U SKLOPU RAZNIH HUMANITARNIH AKCIJA, OBAVEZNO NAPIŠITE MARKEROM SLOVO "H" PO MOGUĆNOSTI VODOOTPORNIM MARKEROM.
SLOVO "H" JE ZNAK ZA HUMANITARNO I TAKO JEDINO MOŽEMO SPRIJEČITI PREPRODAJU I VRAĆANJE ROBE NA POLICE TRGOVINA!
VAŽNO UPOZORENJE!!!!! NA SVAKU AMBALAŽU HRANE KOJU ŠALJETE U SKLOPU RAZNIH HUMANITARNIH AKCIJA, OBAVEZNO NAPIŠITE MARKEROM SLOVO "H" PO MOGUĆNOSTI VODOOTPORNIM MARKEROM.
SLOVO "H" JE ZNAK ZA HUMANITARNO I TAKO JEDINO MOŽEMO SPRIJEČITI PREPRODAJU I VRAĆANJE ROBE NA POLICE TRGOVINA!
- OldMayor
- Posts: 2999
- Joined: 30/10/2013 11:21
#7105 Re: Poplave u cijeloj BiH
Pa jebemu majku, pa sta je sa apotekama?Pitarrr82 wrote:Klix.ba
2 mins ·
HITNO: Mole se svi građani Sarajeva koji imaju viška lijekova da ih dostave na Klinički centar univerziteta u Sarajevu do 16:30 sati. Lijekovi će biti otpremljeni u Orašje koje je potpuno potopljeno i gdje su lijekovi neophodni!
Nisu ni gradjani svemoguci u pm, za koji qrac ja izdvajam od svake plate poreze, kome?
Sad cemo opet jel u apoteke kupovat lijekove, njima profit boli ih qrac, a mi gradjani osudjeni sami na sebe...
Jebem ti i drzavu i sve.
Last edited by OldMayor on 19/05/2014 15:34, edited 1 time in total.
-
glockov kolac
- Posts: 1453
- Joined: 30/04/2011 15:53
#7106 Re: Poplave u cijeloj BiH
A da ti prvo provjeriš informaciju pa da onda pišeš po forumu?!made_in_sarajevo wrote:citam na fb pa me bas zanima jesmo li tolika stoka ili je opet suplja prica?
DRUGA STVAR: Oštro osuđujemo sva službena policijska lica koja po gradu Sarajevu zaustavljaju automobile nakrcane namirnicima i naplaćuju kazne! Sramota!
- dinao
- Posts: 997
- Joined: 16/04/2010 19:16
#7107 Poplave u cijeloj BiH
Nadam se da sve ove plasticne flase s vodom nece opet zavrsiti u rijekama. 
I nikako mi ne ide u glavu da je toliki broj pokvarenih ljudi koji se zele koristiti ovom katastrofom, da svi mediji vise o tome pricaju nego o vaznijim desavanjima.
Sent from my iPhone using Tapatalk
I nikako mi ne ide u glavu da je toliki broj pokvarenih ljudi koji se zele koristiti ovom katastrofom, da svi mediji vise o tome pricaju nego o vaznijim desavanjima.
Sent from my iPhone using Tapatalk
- MissGump
- Posts: 212
- Joined: 21/12/2010 15:28
#7108 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ja sam jučer bila u Žepču, šta je ono brate mili, ovo što se prikazuje po internetu i vijestima ovo ni približno ne opisuje realno stanje... užas... jedino što je dobro je da su ljudi složni to je prekrasno za gledati, ljudi iz svih dijelova BiH staju pitaju treba li pomoći. Mulja na sve strane, ja mislim da se ovo neće očistiti i dezinficirati još zadugo, bit će tu svega još... Nemila, šta je ono, potoci nekakvi nešto što nisam do tada vidjela na tim mjestima, odroni zemlje... haos!
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6957
- Joined: 06/05/2013 23:05
#7109 Re: Poplave u cijeloj BiH
a da ti prvo procitas prvu recenicu koju sam napisao? jesam li ja mozda odma koga napao ili prvo pitam jel pisu ili ne pisu?glockov kolac wrote:A da ti prvo provjeriš informaciju pa da onda pišeš po forumu?!made_in_sarajevo wrote:citam na fb pa me bas zanima jesmo li tolika stoka ili je opet suplja prica?
DRUGA STVAR: Oštro osuđujemo sva službena policijska lica koja po gradu Sarajevu zaustavljaju automobile nakrcane namirnicima i naplaćuju kazne! Sramota!
-
SirokiB
- Posts: 100
- Joined: 18/05/2014 17:03
#7110 Re: Poplave u cijeloj BiH
ovo su rekli i ovih 7 momaka iz Širokog, jutros došli kući..čitav dan i noć samo izvlačili i kućiMostarci u akciji spašavanja u Maglaju i Šamcu
''Prizori koje smo vidjeli tjeraju suze na oči'', rekli su članovi Extreme Explorer Mostar i Službe za spašavanje na vodi i pod vodom Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo Hercegovačko-neretvanske županije nakon što su se vratili s akcija spašavanja u Maglaju i Šamcu.
U Maglaj se u petak zaputilo šest ljudi s kamionom i dva čamca odakle su se vratili u Mostar da bi se nakon kratkog odmora i čišćenja opreme, na poziv iz Vlade RS-a da se odazovu spasioci, zaputili u Šamac.
U ekipi koja se iz Mostara zaputila pomoći pogođenima poplavama bili su i boksački prvaci Damir Beljo i Boris Bošnjak. Mostarci su raznosili hranu, lijekove te izvlačili unesrećene zarobljene u poplavljenim kućama.
Kažu kako su prizori koje su zatekli apokaliptični te da su se ljudi doslovno borili za vrećicu pomoći. No, veliki problem bio im je povratak jer u sveopćem kaosu krizni stožeri nisu osigurali nikakvo prenoćište za spasioce koji su dolazili iz drugih gradova. Stoga su iz Maglaja morali nazad u Mostar, odakle su se nakon odmora zaputili u Šamac, pa se opet vratili u Mostar.
Nakon ovoga, mostarska ekipa će u novu akciju. ovoga puta u Orašje i Odžak.
nevjerojatno!
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#7111 Re: Poplave u cijeloj BiH
Neko je spominjao cijene u trznim centrima i kako se niko nije sjetio da spusti cijene.
Ja kupovao jucer u jednom trznom centru u Jablanici kod Mostara.
Covjek snizio cijene ovih proizvoda sto se najvise kupuju..
RESPECT !
Ja kupovao jucer u jednom trznom centru u Jablanici kod Mostara.
Covjek snizio cijene ovih proizvoda sto se najvise kupuju..
RESPECT !
Last edited by skafiskafsnjak on 19/05/2014 15:46, edited 1 time in total.
- J.P.Montoya
- Posts: 965
- Joined: 23/04/2003 00:00
- Contact:
#7112 Re: Poplave u cijeloj BiH
a može li neko meni kao laiku objasniti zasto oni nisu angazovani u pomoći stanovnistu...http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/up ... ezervi.php
- say_cheese
- Posts: 456
- Joined: 15/07/2013 13:49
#7113 Re: Poplave u cijeloj BiH
emmir1 wrote:Ne kontam zašto se kupuje voda , kada je vlasnik vode Meli dao saopštenje da se dovuku cisterne i da daje svu vodu đaba.
Koliko god treba cisterni neka dođe i neka vozi
Samo da je neko iz vrha rekao dajte pošaljite tamo 10 cisterni i neka idu za ugrožena područja , kada se isprazne neka idu ponovo na punjenje
Ima li opravdan razlog zasto se ne salju cisterne za snabdijevanje vodom? Ne ide mi u glavu da to nisu na samom pocetku organizovali. Ovako se razvlaci voda u flasama, bespotrebno se trosi ljudska snaga i gorivo. Da ne pricam o dodatnom profitu za vlasnike supermarketa, koji nicim nisu zasluzili.
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#7114 Re: Poplave u cijeloj BiH
Neko ranije pitao pa da javim da je nastava/ispiti u Univerzitetu u Sarajevu odgodjena
- Bosnianman
- Posts: 322
- Joined: 09/04/2011 13:51
#7115 Re: Poplave u cijeloj BiH
Zahtjev za ODGODU NASTAVE UVAŽEN!!!
NASTAVA I ISPITI SU ODGOĐENI NA UNIVERZITETU U SARAJEVU!!!
Formira se krizni štab ispred Studentskog parlamenta i Univerziteta u Sarajevu, koji će organizovati radne akcije i preuzeti prikupljanje donacija ispred UNSA... Informacije idu uskoro!!!
Objava na Facebook-u od imena stranice studentskih pohoda.
NASTAVA I ISPITI SU ODGOĐENI NA UNIVERZITETU U SARAJEVU!!!
Formira se krizni štab ispred Studentskog parlamenta i Univerziteta u Sarajevu, koji će organizovati radne akcije i preuzeti prikupljanje donacija ispred UNSA... Informacije idu uskoro!!!
Objava na Facebook-u od imena stranice studentskih pohoda.
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#7116 Re: Poplave u cijeloj BiH
skafiskafsnjak wrote:Neko je spominjao cijene u trznim centrima i kako se niko nije sjetio da spusti cijene.
Ja kupovao jucer u jednom trznom centru u Jablanici kod Mostara.
Covjek snizio cijene ovih proizvoda sto se najvise kupuju..
RESPECT !
-
Labirint
- Posts: 2931
- Joined: 24/06/2013 14:37
#7117 Re: Poplave u cijeloj BiH
Zato sto Lijanovic kaze da za ovim nema potrebe dok je narod ovako solidaran. Hladno,...J.P.Montoya wrote:a može li neko meni kao laiku objasniti zasto oni nisu angazovani u pomoći stanovnistu...http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/up ... ezervi.php
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#7118 Re: Poplave u cijeloj BiH
haj' ti živ bio otvori posebnu temu o pljuvačini, ostavi ovu temu za razmjenu servisnih informacija….
dakle INFORMACIJA, a ne MIŠLJENJA!!!
i da, i država tebi i sve
lijepa ignore lista.
dakle INFORMACIJA, a ne MIŠLJENJA!!!
i da, i država tebi i sve
lijepa ignore lista.
OldMayor wrote: Jebem ti i drzavu i sve.
-
Golum
- Posts: 9
- Joined: 06/11/2012 03:12
#7119 Re: Poplave u cijeloj BiH
onako, sasvim naški...
...narod u Varešu i okolnim selima podsredstvom Crvenog Polumjeseca sakuplja pomoć nastradalima u poplavama, istovremeno Komšić, po vijestima od maločas, lično šalje pomoć u Vareš.
u Varešu se zagovara ideja da se prihvate ugroženi, makar iz najbližeg Olova, nije Vareš tako strašno pogođen kao drugi gradovi, koliko znam, najgore je prošao jedan čovjek u Donjoj Borovici kome su popljavljena stabla pala na kuću i porušile ju, mislim da pomoć treba usmjeravati onima koji je zaista trebaju a ne kojekakvim predstavnicima, logističarima i ostalim barabama koji nas uče pameti evo več 30-tak godina
...narod u Varešu i okolnim selima podsredstvom Crvenog Polumjeseca sakuplja pomoć nastradalima u poplavama, istovremeno Komšić, po vijestima od maločas, lično šalje pomoć u Vareš.
u Varešu se zagovara ideja da se prihvate ugroženi, makar iz najbližeg Olova, nije Vareš tako strašno pogođen kao drugi gradovi, koliko znam, najgore je prošao jedan čovjek u Donjoj Borovici kome su popljavljena stabla pala na kuću i porušile ju, mislim da pomoć treba usmjeravati onima koji je zaista trebaju a ne kojekakvim predstavnicima, logističarima i ostalim barabama koji nas uče pameti evo več 30-tak godina
- nOrMaLaC
- Posts: 1151
- Joined: 27/07/2011 15:17
- Location: BelaruS
#7120 Re: Poplave u cijeloj BiH
Upravo sam se vratio iz Doboja gdje sam pomagao oko ciscenja svog fakulteta koji je jednom rijeci unisten. Situacija u gradu je haoticna, to se mora doci i vidjeti sopstvenim ocima da bi se stekla slika o prilici koja vlada u gradu. 90>% grada je unisten. Smece i mulj od blata po cijelom gradom. O mrtvim da i ne govorim. Ukoliko neko bude htio pomoci oko rasciscavanja u tom pravcu sutra ce to biti organizovano ispred Saobracajnog fakulteta u 10 sati. Ljudi u Doboju je uzasno stanje 
-
de balzac
- Posts: 1298
- Joined: 15/10/2012 14:47
#7121 Re: Poplave u cijeloj BiH
zato sto ih boli kurac. i za poplavama, i za unesrecenima, i za drzavom.J.P.Montoya wrote:a može li neko meni kao laiku objasniti zasto oni nisu angazovani u pomoći stanovnistu...http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/up ... ezervi.php
-
Ambrozija
- Posts: 2845
- Joined: 20/01/2010 18:34
- Location: Sarajevo
#7122 Re: Poplave u cijeloj BiH
Evo:Bosnianman wrote:Zahtjev za ODGODU NASTAVE UVAŽEN!!!
NASTAVA I ISPITI SU ODGOĐENI NA UNIVERZITETU U SARAJEVU!!!
Formira se krizni štab ispred Studentskog parlamenta i Univerziteta u Sarajevu, koji će organizovati radne akcije i preuzeti prikupljanje donacija ispred UNSA... Informacije idu uskoro!!!
Objava na Facebook-u od imena stranice studentskih pohoda.
http://spus.ba/spus-novosti/odgoda-nast ... ajevu.html
- Isabell
- Posts: 379
- Joined: 04/07/2005 14:45
- Location: Sarajevo
#7123 Re: Poplave u cijeloj BiH
MissGump wrote:Ja sam jučer bila u Žepču, šta je ono brate mili, ovo što se prikazuje po internetu i vijestima ovo ni približno ne opisuje realno stanje... užas... jedino što je dobro je da su ljudi složni to je prekrasno za gledati, ljudi iz svih dijelova BiH staju pitaju treba li pomoći. Mulja na sve strane, ja mislim da se ovo neće očistiti i dezinficirati još zadugo, bit će tu svega još... Nemila, šta je ono, potoci nekakvi nešto što nisam do tada vidjela na tim mjestima, odroni zemlje... haos!
Ponosna sam na svoje Žepčake kako su organizirani. I ja sam se jucer odusevila kada smo odvezli robu
-
affidavit
- Posts: 352
- Joined: 25/05/2012 23:16
#7124 Re: Poplave u cijeloj BiH
Da li je prohodan put do Doboja preko Zenice, ako nije kojim putem se tamo može doći?nOrMaLaC wrote:Upravo sam se vratio iz Doboja gdje sam pomagao oko ciscenja svog fakulteta koji je jednom rijeci unisten. Situacija u gradu je haoticna, to se mora doci i vidjeti sopstvenim ocima da bi se stekla slika o prilici koja vlada u gradu. 90>% grada je unisten. Smece i mulj od blata po cijelom gradom. O mrtvim da i ne govorim. Ukoliko neko bude htio pomoci oko rasciscavanja u tom pravcu sutra ce to biti organizovano ispred Saobracajnog fakulteta u 10 sati. Ljudi u Doboju je uzasno stanje
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#7125 Re: Poplave u cijeloj BiH
agnostic_front wrote:Na koje račune je najbolje da stranci uplaćuju pomoć?
Srbija ima ovo:
https://www.facebook.com/helpforserbia
Pretpostavljam da smi mi od ovog miljama daleko?
