Odgovor je bio na tvoj post, ali sam se obraćao generalno. Nemam pojma gdje živiš.salik79 wrote:
Meni si se obracao.
Povorka ponosa u Sarajevu
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#7076 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#7077 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
U jugoslaviji glavni dogadjaj bilo “pisanje zimnice” u firmisinuhe wrote:U svijetu prije 50 godina![]()
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#7078 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Malo trolamdale cooper wrote:Ma dobro, malo sam pretjerao vjerovatno. Idu mi na kurac ovi što su guzicama udobno po zapadno evropskim demokratijama i krenuHajvan wrote:loldale cooper wrote:Daleko smo mi čak i od jebene Ukrajine.
si bio tamo?
ja jesam i to prilocno dugo.
zapravo, slazem se s Vama..jesmo daleko
daleko, ispred
mi srati o povratku tradicionalnim i konzervativnim vrijednostima.Ali valjda ti ko' razuman lik možeš to skontati.
A slazem se.
Licemjerno i degutantno, koriste demokratsku slobodu izrzazavanja i djelvoanja kako bi drugima spocitavali iste.
- sinuhe
- Posts: 12585
- Joined: 03/06/2011 11:33
#7079 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
U svijetu prije 40 godina


- sinuhe
- Posts: 12585
- Joined: 03/06/2011 11:33
#7080 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
U svijetu prije 40 godina


- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#7081 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
U svijetu prije 80 godinasinuhe wrote:U svijetu prije 40 godina
- sinuhe
- Posts: 12585
- Joined: 03/06/2011 11:33
#7082 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
To kao inspiracija Tom of Finlanduславянин wrote: U svijetu prije 80 godina![]()

-
aerodinamika
- Posts: 955
- Joined: 21/04/2019 13:42
#7083 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
ovo pokayuje da su generacije odgojene u jugoslaviji, tyv titovi piponiri daleko libelarnije i naprednije od ratnih/poslijeratnih generacija odraslih na soviniymu i isklju;ivostiCi-Nick wrote:ko ima ovakvu omladinu ne mora da brine za budućnost,.. budućnosti nema,.Romanija wrote:Ova anketa o podrsci/protivljenju odrzavanja PP odslikava sumornu sliku danasnjeg Sarajeva
18-34 godina...27% podrzava
35-49 godina...39% podrzava <-- ovo je generacija koja je desetkovana ratom, ali zato divi nam podmladka iznad
59-65 godina...26% podrzava
Nisam ni znao da nam je toliko zatucana omladina,..
-
aerodinamika
- Posts: 955
- Joined: 21/04/2019 13:42
#7084 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
pokayuje ti da za 20/30 godina ce odnos izmedu muskarca i zene ako ne postati demodeDiwan wrote:Ja, i ?aerodinamika wrote:https://www.express.hr/znanost/umjetna- ... cije-16096
naučnici rade na razvoju umjetne sperme, možda je još u povojima ali kroz neko vrijeme biče to jako odmaklo
Istraživanja s miševima pokazuju kako sintetski spermatozoidi i jajašca mogu biti kreirani uz pomoć matičnih stanica. Put da se parovima koji ne mogu iskoristiti benefite IVF-a omogući razmnožavanje biti će dugačak no, piše Financial Times, studija pokazuje kako će to s vremenom biti itekako moguće. Prvo "kreiranje" funkcionalnih mišjih spermatozoida u laboratoriju ostvareno je prošle godine pri Kineskoj akademiji znanosti, na odsjeku zoologije. Znanstvenici su pretvorili embrionalne matične stanice, koje se mogu transformirati u bilo kakav tip tkiva, u nezrele spermije - spermatide.a razvija se i umjetna maternircaSličan je uspjeh s sintetskim mišjim jajašcima postignut 2016. i na Kyushu sveučilištu, u Japanu. Tamo su mišje stanice kože konvertirane u iPSC i onda u jajašce, opet uz koktel kemije i u na tkivu jajnika. Neka su od jajašaca također bila fertilna, te su rezultirala zdravim potomcima.
- karanana
- Posts: 50763
- Joined: 26/02/2004 00:00
#7086 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
pa sta i da postane?aerodinamika wrote: pokayuje ti da za 20/30 godina ce odnos izmedu muskarca i zene ako ne postati demode
ko hoce da kara nek kara. ko nece - nece.
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#7087 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Rugafet wrote:Pitanja i odgovori.
Da li je prdež zaista samo podrig koji je otišao u pogrešnu stranu?
Ne. Podrig dolazi iz stomaka i ima drugačiji hemijski sastav od prdeža. Prdeži imaju manje atmosferskog gasa a više bakterijskog gasa od podriga.
Da li je opasno zadržati prdež?
Postoje mnoga različita mišljenja po ovom pitanju. Zasigurno, ljudi su bili uvjereni stoljećima da je zadržavanje prdeža loše po zdravlje. Osvajač Klaudijus je čak donio zakon za legaliziranje prdeža na banketima, pošto je bio isuviše zabrinut za zdravlje ljudi. Postoji široko rasprostranjeno mišljenje da čovjek može oboliti ili se otrovati ako zadrži prdež.
Koliko bi dugo bilo moguće ne prditi?
Prdež koji je zarobljen, oslobodiće se čim se ta osoba opusti. To znači da osobe koje tokom dana zadržavaju sve svoje prdeže, tokom noći će ih sigurno ispustiti dok budu spavali. Tokom dužih putovanja i sami ste se uvjerili da dugo možete zadržati svoje prdeže i ne prditi. Medjutim čim legnete spavati, oni će vam pobjeći! Odgovor na ovo pitanje je, da čovjek može zadržati svoje prdeže onoliko dugo koliko može ostati budan.
Gdje prdeži odu kada se zadržavaju?
Koliko puta vam se desilo da zadržite prdež čekajući prvu odgovarajuću priliku da ga ispustite, i kada vam se ukaže ta prilika prdež jednostavno kao da je iščezao? Pitali smo nekoliko doktora šta oni misle o ovoj pojavi. Da li prdež nehotice izađe? Da li se apsorbuje nazad u krvotok? Šta se zapravo desi?
Doktori se većinom slažu da prdež nit se apsorbuje nit se ispusti. On se jednostavno preseli u gornje puteve sistema za varenje i kasnije se ponovo vrati. Sigurno je da takvi prdeži nisu izgubljeni, oni su samo odgođeni za poslije.
Kako možemo prikriti prdež?
Postoji čak kompanija koja proizvodi hlače koje su dizajnirane da apsorbuju miris prdeža. Ako nemate ove hlače, slijedeća stvar koju možete uraditi je da optužite vašeg psa ili mačku ako su u blizini, ili da se žalite na smrad koji dolazi s vana.
Što se tiče zvuka, ako ste u većoj grupi ljudi, ponašajte se nedužno ili se zabuljite brzo u osobu do vas, kao da mislite da je ona to uradila. Ostale strategije uključuju kašljanje ili brzo pomjeranje vaše stolice uz škripu, kako bi ljudi pomislili da im se vaš prdež samo pričinio.
Ako je u vašem prisustvu samo jedna osoba, možete se samo praviti kao da se ništa nije desilo, i možda se druga osoba zamisli i pomisli da joj se samo pričinilo.
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#7088 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Sta ovo znaci uopsteaerodinamika wrote: pokayuje ti da za 20/30 godina ce odnos izmedu muskarca i zene ako ne postati demode
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#7089 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pa bajagi ce derpaši gajiti djecu u saksiji
- Edin H.
- Posts: 53572
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#7090 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Bodkin wrote:Sta ovo znaci uopsteaerodinamika wrote: pokayuje ti da za 20/30 godina ce odnos izmedu muskarca i zene ako ne postati demode
Prevazidjen koncept
Last edited by Edin H. on 06/09/2019 23:17, edited 1 time in total.
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#7091 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Printace ih 3d printerom. Jasta..
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#7092 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Koncept cega? Koji je to konceptEdin H. wrote:Bodkin wrote:Sta ovo znaci uopsteaerodinamika wrote: pokayuje ti da za 20/30 godina ce odnos izmedu muskarca i zene ako ne postati demode
Prevazidjen koncept
- Diwan
- Posts: 6546
- Joined: 12/11/2005 00:59
- Location: Transcendencija
#7093 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Kada gledaš današnje serije ili filmove, pa skoro da je postalo da u svakom mora postojati neki LGTb odnos, kao da je to standard odnosa, a ne propratna/nus pojava. Obično mi je reakcija neka psovka, jer ne možeš gledati rahat film ili seriju da ti na silu ne nameću 'standardizaciju' takvih odnosa, kao da se film ne može snimiti bez toga, a isto tako bez scena seksa, nasilja ili nečeg trećeg 'uobičajene' vrste. Onda neko kaže ne postoji propaganda, agenda i slično. Sigurno ovi forumaši filmadžije koji gledaju serije i filmove 'liberalnog' opredjeljenja uživaju u tome. Malo sutra.
Isto tako kao što se nameću kao nezaobilazna stvarnost bez koje se ne može opstojati i disati, scene seksa, nasilja itd. u filmovima i serijama, nameće se i ovo prvo. Da li pedofilija kao tema u filmovima i serijama postoji kao odgovor na stvarnost, tj refleksija stvarnosti ili služi kreiranju stvarnosti, kao što nasilje u igricama, filmovima i serijama između ostalog mogu biti okidač za ludake, koji, postaje svakodnevnica, svjedoci smo po Americi nasumice pucaju i ubijaju.
Nekome je možda normalna pojava, poplava i dostupnost pornića, razgovor uz kafu o tome, kao da se radi o prognozi vremena. Lažni liberalizam koji neki zastupaju po forumu više je odraz njihove vlastite nesređenosti, arogancije, populizma, trenda. Ajd da i ja sebi kupim leviske, rifle, izađem na neko mjesto, bilo šta drugo kako bi bio in.
Mujo ide za većinom, jer ne misli svojom glavom.
Vjerujem da večina ljudi koji su ovdje protiv parade se ne bi ni okrenula za lgtb parom, a kamoli da im nešto dobaci ili uradi, ali to opet ne znači da treba da se slažu sa svim što im se servira pod lgtb agendom i da plješću na sve.
Pravo DA, ali nemoj druge maltretirati sa svojim pravom, posebice ako se za ta prava bori netko koga se to direktno i ne tiče.
Isto tako kao što se nameću kao nezaobilazna stvarnost bez koje se ne može opstojati i disati, scene seksa, nasilja itd. u filmovima i serijama, nameće se i ovo prvo. Da li pedofilija kao tema u filmovima i serijama postoji kao odgovor na stvarnost, tj refleksija stvarnosti ili služi kreiranju stvarnosti, kao što nasilje u igricama, filmovima i serijama između ostalog mogu biti okidač za ludake, koji, postaje svakodnevnica, svjedoci smo po Americi nasumice pucaju i ubijaju.
Nekome je možda normalna pojava, poplava i dostupnost pornića, razgovor uz kafu o tome, kao da se radi o prognozi vremena. Lažni liberalizam koji neki zastupaju po forumu više je odraz njihove vlastite nesređenosti, arogancije, populizma, trenda. Ajd da i ja sebi kupim leviske, rifle, izađem na neko mjesto, bilo šta drugo kako bi bio in.
Mujo ide za većinom, jer ne misli svojom glavom.
Vjerujem da večina ljudi koji su ovdje protiv parade se ne bi ni okrenula za lgtb parom, a kamoli da im nešto dobaci ili uradi, ali to opet ne znači da treba da se slažu sa svim što im se servira pod lgtb agendom i da plješću na sve.
Pravo DA, ali nemoj druge maltretirati sa svojim pravom, posebice ako se za ta prava bori netko koga se to direktno i ne tiče.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11654
- Joined: 15/01/2010 18:31
#7094 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Citam komentare v parade po internetu i isto pisu ko banjaljucani pred otvaranje Ferhadije
Ignorisati ih
Obicna provokacija
Do onih koji traze metak u glavu.
Ignorisati ih
Obicna provokacija
Do onih koji traze metak u glavu.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11654
- Joined: 15/01/2010 18:31
#7095 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Nikakva propaganda. Samo scenaristi koji prije nisu smjeli kazati da su homoseksualci sada mogu otvoreno o tome pisati. Nista strasno. Smanji psovanje dok gledas filmove i bice ti odma bolje.Diwan wrote:Kada gledaš današnje serije ili filmove, pa skoro da je postalo da u svakom mora postojati neki LGTb odnos, kao da je to standard odnosa, a ne propratna/nus pojava. Obično mi je reakcija neka psovka, jer ne možeš gledati rahat film ili seriju da ti na silu ne nameću 'standardizaciju' takvih odnosa, kao da se film ne može snimiti bez toga, a isto tako bez scena seksa, nasilja ili nečeg trećeg 'uobičajene' vrste. Onda neko kaže ne postoji propaganda, agenda i slično. Sigurno ovi forumaši filmadžije koji gledaju serije i filmove 'liberalnog' opredjeljenja uživaju u tome. Malo sutra.
Isto tako kao što se nameću kao nezaobilazna stvarnost bez koje se ne može opstojati i disati, scene seksa, nasilja itd. u filmovima i serijama, nameće se i ovo prvo. Da li pedofilija kao tema u filmovima i serijama postoji kao odgovor na stvarnost, tj refleksija stvarnosti ili služi kreiranju stvarnosti, kao što nasilje u igricama, filmovima i serijama između ostalog mogu biti okidač za ludake, koji, postaje svakodnevnica, svjedoci smo po Americi nasumice pucaju i ubijaju.
Nekome je možda normalna pojava, poplava i dostupnost pornića, razgovor uz kafu o tome, kao da se radi o prognozi vremena. Lažni liberalizam koji neki zastupaju po forumu više je odraz njihove vlastite nesređenosti, arogancije, populizma, trenda. Ajd da i ja sebi kupim leviske, rifle, izađem na neko mjesto, bilo šta drugo kako bi bio in.
Mujo ide za većinom, jer ne misli svojom glavom.
Vjerujem da večina ljudi koji su ovdje protiv parade se ne bi ni okrenula za lgtb parom, a kamoli da im nešto dobaci ili uradi, ali to opet ne znači da treba da se slažu sa svim što im se servira pod lgtb agendom i da plješću na sve.
Pravo DA, ali nemoj druge maltretirati sa svojim pravom, posebice ako se za ta prava bori netko koga se to direktno i ne tiče.
- rajv0sa
- Posts: 3160
- Joined: 19/10/2010 00:31
- Location: sektaland
#7096 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pa svaka hutba bude u tom duhu, al ovo je fensi tema pa onda to kliks objavi da stručnjaci i sveznalice kao ti to mogu komentaristi. Bože ima li teme za koju ti nisi kompetentan. Ne znam šta radiš na forumu, idi pokreći kakvu revoluciju.славянин wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-svim- ... /190906088
Da se oce sjetiti i jednu usput protiv lopovluka,seljatluka i nesposobnosti
- Diwan
- Posts: 6546
- Joined: 12/11/2005 00:59
- Location: Transcendencija
#7097 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
komedijaJack Be Nimble wrote:Nikakva propaganda. Samo scenaristi koji prije nisu smjeli kazati da su homoseksualci sada mogu otvoreno o tome pisati. Nista strasno. Smanji psovanje dok gledas filmove i bice ti odma bolje.Diwan wrote:Kada gledaš današnje serije ili filmove, pa skoro da je postalo da u svakom mora postojati neki LGTb odnos, kao da je to standard odnosa, a ne propratna/nus pojava. Obično mi je reakcija neka psovka, jer ne možeš gledati rahat film ili seriju da ti na silu ne nameću 'standardizaciju' takvih odnosa, kao da se film ne može snimiti bez toga, a isto tako bez scena seksa, nasilja ili nečeg trećeg 'uobičajene' vrste. Onda neko kaže ne postoji propaganda, agenda i slično. Sigurno ovi forumaši filmadžije koji gledaju serije i filmove 'liberalnog' opredjeljenja uživaju u tome. Malo sutra.
Isto tako kao što se nameću kao nezaobilazna stvarnost bez koje se ne može opstojati i disati, scene seksa, nasilja itd. u filmovima i serijama, nameće se i ovo prvo. Da li pedofilija kao tema u filmovima i serijama postoji kao odgovor na stvarnost, tj refleksija stvarnosti ili služi kreiranju stvarnosti, kao što nasilje u igricama, filmovima i serijama između ostalog mogu biti okidač za ludake, koji, postaje svakodnevnica, svjedoci smo po Americi nasumice pucaju i ubijaju.
Nekome je možda normalna pojava, poplava i dostupnost pornića, razgovor uz kafu o tome, kao da se radi o prognozi vremena. Lažni liberalizam koji neki zastupaju po forumu više je odraz njihove vlastite nesređenosti, arogancije, populizma, trenda. Ajd da i ja sebi kupim leviske, rifle, izađem na neko mjesto, bilo šta drugo kako bi bio in.
Mujo ide za većinom, jer ne misli svojom glavom.
Vjerujem da večina ljudi koji su ovdje protiv parade se ne bi ni okrenula za lgtb parom, a kamoli da im nešto dobaci ili uradi, ali to opet ne znači da treba da se slažu sa svim što im se servira pod lgtb agendom i da plješću na sve.
Pravo DA, ali nemoj druge maltretirati sa svojim pravom, posebice ako se za ta prava bori netko koga se to direktno i ne tiče.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#7098 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Svaka hutba u tom duhu a u prvim safovima ko se ono nalazirajv0sa wrote:Pa svaka hutba bude u tom duhu, al ovo je fensi tema pa onda to kliks objavi da stručnjaci i sveznalice kao ti to mogu komentaristi. Bože ima li teme za koju ti nisi kompetentan. Ne znam šta radiš na forumu, idi pokreći kakvu revoluciju.славянин wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-svim- ... /190906088
Da se oce sjetiti i jednu usput protiv lopovluka,seljatluka i nesposobnosti
Ja samo iznosim svoje misljenje na forumu jer je forum... mozda pogresno mozda ne misljenje... znas ono demokratija sekularizam
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#7099 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
A žene?Rugafet wrote:Pitanja i odgovori.
Da li je prdež zaista samo podrig koji je otišao u pogrešnu stranu?
Ne. Podrig dolazi iz stomaka i ima drugačiji hemijski sastav od prdeža. Prdeži imaju manje atmosferskog gasa a više bakterijskog gasa od podriga.
Da li je opasno zadržati prdež?
Postoje mnoga različita mišljenja po ovom pitanju. Zasigurno, ljudi su bili uvjereni stoljećima da je zadržavanje prdeža loše po zdravlje. Osvajač Klaudijus je čak donio zakon za legaliziranje prdeža na banketima, pošto je bio isuviše zabrinut za zdravlje ljudi. Postoji široko rasprostranjeno mišljenje da čovjek može oboliti ili se otrovati ako zadrži prdež.
Koliko bi dugo bilo moguće ne prditi?
Prdež koji je zarobljen, oslobodiće se čim se ta osoba opusti. To znači da osobe koje tokom dana zadržavaju sve svoje prdeže, tokom noći će ih sigurno ispustiti dok budu spavali. Tokom dužih putovanja i sami ste se uvjerili da dugo možete zadržati svoje prdeže i ne prditi. Medjutim čim legnete spavati, oni će vam pobjeći! Odgovor na ovo pitanje je, da čovjek može zadržati svoje prdeže onoliko dugo koliko može ostati budan.
Gdje prdeži odu kada se zadržavaju?
Koliko puta vam se desilo da zadržite prdež čekajući prvu odgovarajuću priliku da ga ispustite, i kada vam se ukaže ta prilika prdež jednostavno kao da je iščezao? Pitali smo nekoliko doktora šta oni misle o ovoj pojavi. Da li prdež nehotice izađe? Da li se apsorbuje nazad u krvotok? Šta se zapravo desi?
Doktori se većinom slažu da prdež nit se apsorbuje nit se ispusti. On se jednostavno preseli u gornje puteve sistema za varenje i kasnije se ponovo vrati. Sigurno je da takvi prdeži nisu izgubljeni, oni su samo odgođeni za poslije.
Kako možemo prikriti prdež?
Postoji čak kompanija koja proizvodi hlače koje su dizajnirane da apsorbuju miris prdeža. Ako nemate ove hlače, slijedeća stvar koju možete uraditi je da optužite vašeg psa ili mačku ako su u blizini, ili da se žalite na smrad koji dolazi s vana.
Što se tiče zvuka, ako ste u većoj grupi ljudi, ponašajte se nedužno ili se zabuljite brzo u osobu do vas, kao da mislite da je ona to uradila. Ostale strategije uključuju kašljanje ili brzo pomjeranje vaše stolice uz škripu, kako bi ljudi pomislili da im se vaš prdež samo pričinio.
Ako je u vašem prisustvu samo jedna osoba, možete se samo praviti kao da se ništa nije desilo, i možda se druga osoba zamisli i pomisli da joj se samo pričinilo.
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#7100 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Biće dvije grupe ljudi. Oni koji će praviti djecu i oni koji će ih usvajati. Ovi prvi će to da rade za dnevnicu a ovi drugi će si vazda moći priuštiti usvajanje 2,3 ili 4 djece.Bodkin wrote:Sta ovo znaci uopsteaerodinamika wrote: pokayuje ti da za 20/30 godina ce odnos izmedu muskarca i zene ako ne postati demode

