Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

direstraits0078 wrote:
Ma bravo majstore! :D :thumbup:
Godine iskustva i čitanja foruma podarile su mi veliko umjeće koje se zove "Guglanje" i za svaki problem posebno oko auto dijagnostike ja zaguglam i riješenje se samo pojavi eh onda treba samo naći nekoga da to implementira :mrgreen:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#7052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by almir90 »

O'zone wrote:
direstraits0078 wrote:
Ma bravo majstore! :D :thumbup:
Godine iskustva i čitanja foruma podarile su mi veliko umjeće koje se zove "Guglanje" i za svaki problem posebno oko auto dijagnostike ja zaguglam i riješenje se samo pojavi eh onda treba samo naći nekoga da to implementira :mrgreen:
Priznaj bolan da si jamio od Bitange onu dijagnostiku za forum. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

almir90 wrote:
O'zone wrote:
direstraits0078 wrote:
Ma bravo majstore! :D :thumbup:
Godine iskustva i čitanja foruma podarile su mi veliko umjeće koje se zove "Guglanje" i za svaki problem posebno oko auto dijagnostike ja zaguglam i riješenje se samo pojavi eh onda treba samo naći nekoga da to implementira :mrgreen:
Priznaj bolan da si jamio od Bitange onu dijagnostiku za forum. :D
KupiJo svoju :mrgreen:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#7054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by almir90 »

Aaaaa oklen pare??? :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7055 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »


Sad kad ti se jave :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

almir90 wrote:Aaaaa oklen pare??? :D
Topli obrok :mrgreen:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#7057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by almir90 »

O'zone wrote:
Topli obrok :mrgreen:
Normalno, ima se, more se. :D
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

O'zone wrote:
direstraits0078 wrote:
Ma bravo majstore! :D :thumbup:
Godine iskustva i čitanja foruma podarile su mi veliko umjeće koje se zove "Guglanje" i za svaki problem posebno oko auto dijagnostike ja zaguglam i riješenje se samo pojavi eh onda treba samo naći nekoga da to implementira :mrgreen:
Implementacija obicno yebe, da prostis. :izet:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7059 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

direstraits0078 wrote:
O'zone wrote:
direstraits0078 wrote:
Ma bravo majstore! :D [emoji106]
Godine iskustva i čitanja foruma podarile su mi veliko umjeće koje se zove "Guglanje" i za svaki problem posebno oko auto dijagnostike ja zaguglam i riješenje se samo pojavi eh onda treba samo naći nekoga da to implementira :mrgreen:
Implementacija obicno yebe, da prostis. :izet:
A neće ni cigar da zapali nakon što odradi posao :D

s mob'tela
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7060 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

O'zone wrote:
direstraits0078 wrote:
Implementacija obicno yebe, da prostis. :izet:
A neće ni cigar da zapali nakon što odradi posao :D

s mob'tela
Pusenje nije zdravo za zdravlje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

direstraits0078 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
Ima neki sitan konus, inače bi se felge skidale majzlom i grijanjem. Mešćini. :D
na celicnoj nema konusa...ni sitnog
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7062 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Danguba wrote:Zovite bitangu da baci one kocke. :D
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7063 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

condy wrote:
bitanga_sa_otesa wrote: Ja imam plastične prstenove na zimskom setu, i to u plavoj boji :D

Kod mene su alu feluge, i taj prsten bude unutar centralne rupe na feluzi, sa unutrašnje strane, sad ne znam kako se stručno taj dio feluge zove. Ispasti ne može jer je širi promjer ili konus na početku centralne rupe na alu feluzi gdje ide ovaj prsten, pa se on smanjiva dalje prema izlazu feluge, tako da prsten ulegne unutar centralne rupe na feluzi sa unutrašnje strane, znaš kako već ide taj dio koji naliježe na glavčinu. Kako je na ovoj čeličnoj sa slike nisam siguran ne vidi se, ne znam da li i mogu prstenovi ići. Gledao sam to na svojim felugama baš nedavno prošle subote ih montirao.

Stavili su prstenove, jer mislim da je njihova funkcija centriranje feluge na glavčini.
na alu felgama ima mali konus i plastike za alu imaju sesiric tako da ne mogu ispasti.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7064 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

bitanga_sa_otesa wrote:
direstraits0078 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
Ima neki sitan konus, inače bi se felge skidale majzlom i grijanjem. Mešćini. :D
na celicnoj nema konusa...ni sitnog
Mislio sam na glavĆinu. Ali morbit i da nema. Mešćini.
Mešćini izmjerio 3 razliĆite glavĆine. Nema konusa. :thumbup:
Last edited by direstraits0078 on 17/11/2016 23:02, edited 1 time in total.
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#7065 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

Peugeot 307, 90kw. Pojavljuje se visak ulja u motoru, izbaceno jednom, opet se nivo dize. Prije nekog vremena je zamjenjen protokomjer zraka jer auto nije imalo snage, turbina se palila na daleko vise obrtaja nego sto bi trebalo. To je zavrseno i auto ne gubi vise na snazi, medjutim auto dimi pofino. Nebitno kakva je temperatura vani i slicno. Isao na dinagnostiku, ovaj mi govori svjecice da mjenjam i da kad je fap filter skidan (skinut prije kupovine) da nesto nije dobro uradjeno. Da li ovaj nivo ulja i to dimljenje moze biti povezano, jer se ovo drugo pojavilo dosta prije ovog prvog
Slicna iskustva i preporuke?
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#7066 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

nj0be wrote:Peugeot 307, 90kw. Pojavljuje se visak ulja u motoru, izbaceno jednom, opet se nivo dize. Prije nekog vremena je zamjenjen protokomjer zraka jer auto nije imalo snage, turbina se palila na daleko vise obrtaja nego sto bi trebalo. To je zavrseno i auto ne gubi vise na snazi, medjutim auto dimi pofino. Nebitno kakva je temperatura vani i slicno. Isao na dinagnostiku, ovaj mi govori svjecice da mjenjam i da kad je fap filter skidan (skinut prije kupovine) da nesto nije dobro uradjeno. Da li ovaj nivo ulja i to dimljenje moze biti povezano, jer se ovo drugo pojavilo dosta prije ovog prvog
Slicna iskustva i preporuke?
Mislim da se dizanje nivoa ulja povezuje sa probijenim dihtungom glave... Al neka kazu iskusni... Odnosno da mijesa antifriz sa uljem... A moze biti i da mijesa benzin i ulje... Trebas ispitat sve... Sretno
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7067 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Benzin i ulje ne moze mijesati ako je skinut FAP. Isto tako ne moze biti kvar vezan za svijecice.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#7068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

90kw, FAP, svjecice... Nesto tu ne stima. :D

Vjerovatno je u pitanju 90ks, ako je 2.0 HDi nema FAP fabricki, za 1.6 HDi zavisno od verzije do verzije, neki imaju, neki ne koliko mi je poznato.

Osim sto povecava nivo ulja, nestaje li antifriz? Vidi na cepu od ulja ima li emulzije.

Ali, obzirom na crni dim nesto je oko ubrizgavanja. Moguce da ti dizne ne valjaju pa preljevaju, otuda dim i visak ulja (nafta u ulju), ili mozda DPF nije softverski ugasen pa se ECU blesira i pokusava raditi neku regeneraciju uporno, to opet objasnjava dim i visak ulja (ziva nafta u ulju), ali ova druga opcije mi je manje vjerovatna.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:90kw, FAP, svjecice... Nesto tu ne stima. :D

Vjerovatno je u pitanju 90ks, ako je 2.0 HDi nema FAP fabricki, za 1.6 HDi zavisno od verzije do verzije, neki imaju, neki ne koliko mi je poznato.

Osim sto povecava nivo ulja, nestaje li antifriz? Vidi na cepu od ulja ima li emulzije.

Ali, obzirom na crni dim nesto je oko ubrizgavanja. Moguce da ti dizne ne valjaju pa preljevaju, otuda dim i visak ulja (nafta u ulju), ili mozda DPF nije softverski ugasen pa se ECU blesira i pokusava raditi neku regeneraciju uporno, to opet objasnjava dim i visak ulja (ziva nafta u ulju), ali ova druga opcije mi je manje vjerovatna.
:thumbup:
to povecanje nivoa ulja unistava mazdine 2.2 dizel motore, to je DPF zacepio 90% ili podloske dizni pustaju, pa gorivo prolazi i slijeva se u karter putem uljnih kanala
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#7070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

I ja sam se poslije pitao za te svjecice, ne pitah ovoga, vjerovatno njegov lapsus, kasno mi je palo napamet ali eto da napisem sve. Za vikend vozim, pa ce valjda tacno utvrsiti napokon. Kada sam kupovao auto covjek mi je uredno rekao za Fap filter i dao mi racune i to sve da je ugasen itd, sad da li je to tad uradjeno kako treba ...
I u pitanju je 90 kw a ne ks, kako sam i napisao
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

nj0be wrote:I ja sam se poslije pitao za te svjecice, ne pitah ovoga, vjerovatno njegov lapsus, kasno mi je palo napamet ali eto da napisem sve. Za vikend vozim, pa ce valjda tacno utvrsiti napokon. Kada sam kupovao auto covjek mi je uredno rekao za Fap filter i dao mi racune i to sve da je ugasen itd, sad da li je to tad uradjeno kako treba ...
I u pitanju je 90 kw a ne ks, kako sam i napisao
Koliko znam, taj motor ne postoji u peugeotu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
nj0be wrote:I ja sam se poslije pitao za te svjecice, ne pitah ovoga, vjerovatno njegov lapsus, kasno mi je palo napamet ali eto da napisem sve. Za vikend vozim, pa ce valjda tacno utvrsiti napokon. Kada sam kupovao auto covjek mi je uredno rekao za Fap filter i dao mi racune i to sve da je ugasen itd, sad da li je to tad uradjeno kako treba ...
I u pitanju je 90 kw a ne ks, kako sam i napisao
Koliko znam, taj motor ne postoji u peugeotu.
mozda je cipovan :D
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
nj0be wrote:I ja sam se poslije pitao za te svjecice, ne pitah ovoga, vjerovatno njegov lapsus, kasno mi je palo napamet ali eto da napisem sve. Za vikend vozim, pa ce valjda tacno utvrsiti napokon. Kada sam kupovao auto covjek mi je uredno rekao za Fap filter i dao mi racune i to sve da je ugasen itd, sad da li je to tad uradjeno kako treba ...
I u pitanju je 90 kw a ne ks, kako sam i napisao
Koliko znam, taj motor ne postoji u peugeotu.
mozda je cipovan :D

Za pocetak bi benjo trebao objasniti, kad ide na benzinku pumpu, sta sipa u rezervoar, koju corbu??? :D
Dado34
Posts: 428
Joined: 29/11/2010 17:58

#7074 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dado34 »

Evo pitanje. U Opel servisu(imaju istog slupanog parkiranog) mi je receno da moram mjenjati kompletnu elektriku od kompjutera do motora Opel vectra 2.0 16v 1997 cdx(moze i od 1.8 modela). NAVODNO TO JE BOLEST KOD TIH MODELA. Opet drugi majstor kaze samo protokomjer zraka i to je to. Ne vuce, gasi se u leru. Sta sad?
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#7075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rugafet »

Za pocetak nadji kakvog dobrog majstora da to posteno pregleda. Pusti servis, po obicaju odmah po' auta treba mijenjat. Ako im se dijagnoza poklopi, znas sta ti je radit.
Post Reply