The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
yoda82
Posts: 1993
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#7026 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by yoda82 »

Jack Be Nimble wrote:Sada je TWD hit pa na svakom programu Kirkman je gost i prodaje ljudima ovu novu sezonu. U sustini govori da je htjeo napraviti sapunicu sa zombijima, ali da mu je citava ideja knastala kada je svatio koliko zavisi od vlade/civilizacije. Nije bitno odakle su zombiji dosli, zasto su tu, jednostavno su tu i pitanje je kako ce zivot krenuti dalje. To je OK prica da se isprica, ali ne vjerujem da treba da traje sedam godina i svake godine ponavljati jednu te istu pricu.

Ali ono sto meni nije realno u ovoj seriji, to jest u njegovom zagljucku da kada bi se ovako nesto desilo (pad civilizacije), da bi se narod ponasao onako kako ih on oslikava. Ispada da bi hiljadu i vise godina civilizacije/evolucije nestalo preko noci. Nazad u kameno doba i svako na svoju stranu. Ako smo ista naucili u nasem ratu to je da narod sam sebi pomogne najvise kada je najteze.

Da je barem napravio zombije koji mogu da love ljude, to jest da su jaci/brzi od nas. Sada ako naletis na zombija a nemas cakije samo prijedjes na drugu stranu ulice i nastavis dalje.
Meni isto najviše smeta što se priča konstantno ponavlja. Smeta mi isto tako što nisu naletili ni na koga ko pokušava da "riješi" problem sa zombijima. U principu serija nema nikakvog cilja i ovako može trajati 100 sezona. Ostalo je manje više ok.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#7027 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by ioannes »

mene zanimaju ovi iz "kraljevstva"
kako su oni organizirani, koju ideologiju prate.... zna li se iz comica išta?
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#7028 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by r_faruk »

da budem iskren ja sam zaboravio pola stvari iz stripa. i u stripu su u jednom periodu razvodnili..... napravili sapunicu
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#7029 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Rick will rise again ! And so will Michone ! Ova sezona je masina za mljevenje mesa.....a za raju kojoj se ne svidja Watchmen - nadjite director extended cut, sve ce biti jasnije ....
User avatar
Pandakonda
Posts: 6118
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7030 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

ioannes wrote:mene zanimaju ovi iz "kraljevstva"
kako su oni organizirani, koju ideologiju prate.... zna li se iz comica išta?
Bez previše spolanja samo cu reć da su i oni pod Neganom.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#7031 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

Ja mislim da je ovo kraj Rickovog mangupluka.
Očekujem od njeg da postane pizda nekakva, a da drugi likovi na sebe preuzmu težinu zajebanata. Između ostalog bih zaista volio da Carl dobije više screen time-a i da bude veći bad-ass jer ima potencijala za to.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7032 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: Taj je možda bolje zaboraviti, iako je JDM bio jedna od svjetlijih strana kao komedijaš. :D
Zasto? Jako dobra adaptacija comica za kojeg se smatralo da se ne moze prenijeti u medijum filma. Nije sad neko remek-djelo, al' je ipak jedan od rijetko dobrih Snyderovih filmova.
Spram izvornog materijala je karina, to hoću da kažem. Watchmen je ikoničan strip, a Synder je napravio jedva ok film.
:roll:

Ako uzmes bilo koju knjigu koja je slavna k'o Watchmen, ne postoji nijedan film koji je baziran na njoj a da joj je 100% dostojan. Prevelika ocekivanja, vremenske limitacije filma, knjiga k'o produkt tog vremena i te generacije koje ne rezonuju sa danasnjim...imas milion razloga zasto je tako. Al' sve u svemu, nakon sto sam prvo procit'o comic i odusevio se, film mi je bio sasvim okej i nema bas nekih velikih devijacija koje tjeraju covjeka da se hvata za glavu (k'o sto je to bilo u ostalim filmovima baziranim na djelima Alana Moore-a). Nije sad nesto wow, al' nije vala ni karina.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7033 Re: RE: Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote:
Tito_i_Partija wrote:Ma u redu je to, vjerovatno je neka zena pisala pa joj prvo to na um palo....al' otkud bas Chmolji da se to desi? :D
Pa chmoljo nije tolika strebercina. Ima kontakta sa zenskom vrstom [emoji14]
Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52700
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7034 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

8-) :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 31357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7035 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
:roll:

Ako uzmes bilo koju knjigu koja je slavna k'o Watchmen, ne postoji nijedan film koji je baziran na njoj a da joj je 100% dostojan. Prevelika ocekivanja, vremenske limitacije filma, knjiga k'o produkt tog vremena i te generacije koje ne rezonuju sa danasnjim...imas milion razloga zasto je tako. Al' sve u svemu, nakon sto sam prvo procit'o comic i odusevio se, film mi je bio sasvim okej i nema bas nekih velikih devijacija koje tjeraju covjeka da se hvata za glavu (k'o sto je to bilo u ostalim filmovima baziranim na djelima Alana Moore-a). Nije sad nesto wow, al' nije vala ni karina.
Ali ne možeš a da se ne zapitaš šta bi bilo je da neko talentovaniji od Snydera uzeo ovo u ruke. Mislim Snyder stalno i stalno
dokazuje da je ispod prosječan režiser, sa nedostatkom vizije. Ne znam koji je kurac bio DC Comicsu da mu predaju
ključeve filmske produkcije. :facepalm: Ali jebaji ga nećemo više o njemu, nije tema.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#7036 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Mali_Vuk »

Tito_i_Partija wrote:
Mali_Vuk wrote:
Averus wrote:Ja sam bio skeptičan po pitanju Neagana, jer je glumac meni ostao kao fini baaaaabo od Sam i Dead Winchestera :D

Ali me iznenadio, odlično mu stoji uloga i nadam se da ga neće izlizati kao guvernera, nego da će makar dvije sezone biti kvalitetna prijetnja Ricku - kao predstavniku "naših", ali i kao integritetu njegovog lika.

Mislim da će rezultat ove etape biti Carlita postaje CARL THE DESTROYER!
Malac je Neagan 2, samo mu još niko nije rekao :D
A ja baš dumam odakle mi je lik poznat, a bilo mi nešto mrsko da proguglam. Winchester, naravno :thumbup:
Chmoljo wrote:I neprezaljena ljubav Izzie Stevens iz Grays Anatomy :oops:
Joj pa vi i sefa i stanicu usraste. :D

Pa majka mu stara, zar niko ovdje nije gled'o The Losers? Il' mozda onaj mali, low-budget film zvani Watchmen?

Ne mogu da vjerujem da se pored solidnih filmcina koje je Jeff napravio spominje Gray's Anatomy. :lol:
Ništa ti ja to nisam gledao. Kriv sam po svim tačkama optužnice.

Samo da ti neto kaem, nikad ne podcjenjuj Supernatural moći :D
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#7037 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DMXallen »

Prestao sam odavno komentirati ovu seriju po forumima i društvenim mrežama, jednostavno uživam u seriji...

...ali odlučih da napišem malo mišljenje.
Mislim da ne slijedi patetično cmizdrenje Maggie i drama kao do sada što su radili, pa nisu ni oni ludi da ne skontaju tolike kritike fanova. Mada meni ne smeta jer i dramu dobro odrade. A što se tiče Negana i priče oko toga kako je klišej, slabašan i sl., uzimam u obzir to da Kirkman već radi na priči u stripu o njegovoj prošlosti, a sigurno i u seriji će biti. Tu očekujem neku zajebano uvrnutu prošlost koja će razjasniti neke stvari. Btw Kirkman je htjeo u stripu ubrzo smaknuti Negana nakon ovog dešavanja al je izjavio da se "zaljubio" u lik Negana i odlučio ići u tom pravcu sa pričom.
Isto tako što se tiče Abrahama, nije bio zadovoljan kako ga je predstavio u stripu pa su on i Gimple još prije dvije godine odlučili kakva će biti ova epizoda i da Abraham ode u svom stilu.

Upamtite da će ova sezona biti sve samo ne dosadna i spora.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65981
Joined: 03/08/2010 19:04

#7038 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mali_Vuk wrote:U, al će ovdje biti slatka osveta. Epskih razmjera :D

da,da,ovo mora biti bas veliko
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7039 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Mali_Vuk wrote: Ništa ti ja to nisam gledao. Kriv sam po svim tačkama optužnice.

Samo da ti neto kaem, nikad ne podcjenjuj Supernatural moći :D
Haj dobro, makar nije Gray's Anatomy. :D

Al' ozbiljno, pogledaj ovaj film, meni je se svidio. Odlicna glumacka postava (Jeffrey Dean Morgan, Idris Elba, Chris Evans, Zoe Saldana, Jason Patric) i solidna zabava. Bazirano na istoimenom comicu.

http://www.imdb.com/title/tt0480255/?ref_=fn_al_tt_1

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7040 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
:roll:

Ako uzmes bilo koju knjigu koja je slavna k'o Watchmen, ne postoji nijedan film koji je baziran na njoj a da joj je 100% dostojan. Prevelika ocekivanja, vremenske limitacije filma, knjiga k'o produkt tog vremena i te generacije koje ne rezonuju sa danasnjim...imas milion razloga zasto je tako. Al' sve u svemu, nakon sto sam prvo procit'o comic i odusevio se, film mi je bio sasvim okej i nema bas nekih velikih devijacija koje tjeraju covjeka da se hvata za glavu (k'o sto je to bilo u ostalim filmovima baziranim na djelima Alana Moore-a). Nije sad nesto wow, al' nije vala ni karina.
Ali ne možeš a da se ne zapitaš šta bi bilo je da neko talentovaniji od Snydera uzeo ovo u ruke. Mislim Snyder stalno i stalno
dokazuje da je ispod prosječan režiser, sa nedostatkom vizije. Ne znam koji je kurac bio DC Comicsu da mu predaju
ključeve filmske produkcije. :facepalm: Ali jebaji ga nećemo više o njemu, nije tema.
Da je moglo bolje, jest'. Al' sta ces, Snyder je tad bio zvijezda u usponu zbog silnih para koje je donio WB-u sa "300", i zbog tog uspjeha je neki studio guzonja pomislio da je on ekspert za prebacivanje comica na filmsko platno.

Watchmen nije idealan, al' mi ne smeta, solidan je. Al' sam zato Snyderu spominj'o familiju kad sam vidio sta je uradio sa Batman vs. Superman. Grozan, grozan film. I jos kad sam vidio onaj footage iz Comicon-a za "Justice Legue", tad mi je bilo jasno da je sve otislo pravo u kurac.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#7041 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

Daryl Dixon wrote:nesto kontam... mogao bi i Brko zaplatiti... nesto mi je previše kurčevito gledao Negana na postrojavanju i nešto se kao prsio... to bi baš bio udarac za ekipu... ali tipujem na frizuricu da ce dobiti po pič :oops: ci... we will see... :)
Logovan wrote:Brko će ostati, siguran sam.
Daryl Dixon wrote:i ja bih volio da ostane
jbg bio sam u pravu za obojicu, Glenn-a mi nije toliko žao (pomirio se sa onim da je umro ispod kontejnera a on kao Hudini radi big comeback) koliko mi je vokri zbog Ibre.. nastradao je najviše zbog toga što je Negan mislio da je on Rick-ova desna ruka.. u ovoj sezoni očekujem jedan kvalitetan team building sa ekipom iz Kraljevstva, panciri, naoružanje, regrupisanje ljudi, scouting neprijatelja itd.. Carol će opet imati ogromnu ulogu u finalu ove sezone k'o da gledam, gdje očekujem okršaj ove dvije ekipe na čelu sa njihovim liderima pa ko pukovnik ko pokojnik (jeba' će mu Rick nanu naninu) :lol:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#7042 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Mali_Vuk »

Tito_i_Partija wrote:
Al' ozbiljno, pogledaj ovaj film, meni je se svidio. Odlicna glumacka postava (Jeffrey Dean Morgan, Idris Elba, Chris Evans, Zoe Saldana, Jason Patric) i solidna zabava. Bazirano na istoimenom comicu.

http://www.imdb.com/title/tt0480255/?ref_=fn_al_tt_1

Image
Hajde, pogledat ću to. Čim nađem malo vremena
Korisničkoime
Posts: 4836
Joined: 18/11/2010 00:26

#7043 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Korisničkoime »

Ja sada seriju gledam samo kako bi dočekao osvetu koja mora biti užasna, psihopatska i krvava.
Znači ne zanima me ko živ ko mrtav dok Neganova glava na kraju završi na koplju i barem polovine ovih ostalih oko njega.
Vala koga god da smu ubili meni bi bilo žao svaki like je nešto svoje donosio ni jedan mi nije išao na živce.
Jedina u seriji koja mi je išla na živce je ona plava na početki što se bila zafatala sa Guvernerom (čudo Božije žena ni jednu ispravnu odluku nije donjela) i Rikova žena donekle.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#7044 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

Image

Image
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#7045 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Brkooo »

Nije to brko, to je Ibro :D

a fkt ga vise zalim nego Glena :cry:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#7046 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

Ibro brat, gotivan je bio, imao je dobrih prenosa :-D :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 102774
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7047 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

Otiš'o si Ibro, ostala je tuga....:skoljka:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7048 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Nije treb'o Ibro, bolje bi bilo da je jedna zena otisla umjesto njega. Maggie je vazna za nastavak price a Michonne je kul k'o i Daryl, znaci il' Rosita il' Sasha.
User avatar
dale cooper
Posts: 31357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7049 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Nije treb'o Ibro, bolje bi bilo da je jedna zena otisla umjesto njega. Maggie je vazna za nastavak price a Michonne je kul k'o i Daryl, znaci il' Rosita il' Sasha.
Gdje ćeš bolan ženu toljagom po glavi? :| :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 102774
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7050 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:Nije treb'o Ibro, bolje bi bilo da je jedna zena otisla umjesto njega. Maggie je vazna za nastavak price a Michonne je kul k'o i Daryl, znaci il' Rosita il' Sasha.
Gdje ćeš bolan ženu toljagom po glavi? :| :mrgreen:
Tito gori od Negana.
Post Reply