Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#7026 Re: Pitamo Mehanicare ?
I meni ste vala dojadili s tim felugama 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7027 Re: Pitamo Mehanicare ?
RICARDO je glavnikonektovan wrote:Sta se ja naslusam tih feluga i bombina, to je cudo.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#7028 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je l' to vi spominjete naplatke možda? 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#7029 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene u raji kruzi prica da alu felge ne valjaju za zime jer su "mehke" 
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#7030 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ljudi pomozite.
Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.
Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.
Radi se o clio 3
Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.
Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.
Radi se o clio 3
Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#7031 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo svakakvih trolova al ovaj je najjaci 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7032 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kabulolsun.NediM17 wrote:Desi se. Halalosum.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#7033 Re: Pitamo Mehanicare ?
Senzor pritiska ulja 99%, nisi trebao dolijevati ako prethodno nisi provjerio da li fali na šipcilajkujMe wrote:Ljudi pomozite.
Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.
Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.
Radi se o clio 3
Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#7035 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam tolika budala naravno da sam provjerio i to dva puta prvi put dosuo litar i vozio par kilometara i opet provjerio stanje i bilo je ispod minimuma dolio drugi litar i doslo je do pola ili ti ga idealnog stanja ulja.bleee_sa wrote:Senzor pritiska ulja 99%, nisi trebao dolijevati ako prethodno nisi provjerio da li fali na šipcilajkujMe wrote:Ljudi pomozite.
Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.
Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.
Radi se o clio 3
Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
A lampica gori li gori.
I usput nije to ta lampica sto ti mislis. Ti mislis na ovu garant?

Kod mene izgleda bas kao posuda i odozgo kao kap koja ulazi u posudu.
- Danguba
- Posts: 15908
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#7036 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zovite bitangu da baci one kocke. 
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#7037 Re: Pitamo Mehanicare ?
E možda ti onda krov negdje prokisnjava pa da stavis lavor na sjedište... 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7038 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uslikaj nam časom da vidimo kakva je lampica.lajkujMe wrote:Nisam tolika budala naravno da sam provjerio i to dva puta prvi put dosuo litar i vozio par kilometara i opet provjerio stanje i bilo je ispod minimuma dolio drugi litar i doslo je do pola ili ti ga idealnog stanja ulja.bleee_sa wrote:Senzor pritiska ulja 99%, nisi trebao dolijevati ako prethodno nisi provjerio da li fali na šipcilajkujMe wrote:Ljudi pomozite.
Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.
Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.
Radi se o clio 3
Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
A lampica gori li gori.
I usput nije to ta lampica sto ti mislis. Ti mislis na ovu garant?
Kod mene izgleda bas kao posuda i odozgo kao kap koja ulazi u posudu.
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#7039 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izvolte


- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#7040 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nije pritisak u gumama?
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7041 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meščini voda u gorivu al ti nisam siguran.
Mene više brine đe ti nesta dva litra ulja?
Mene više brine đe ti nesta dva litra ulja?
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#7042 Re: Pitamo Mehanicare ?
veseli mu ventili 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7043 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije ponisten servisni interval. Daj kontakt, stisni tipku i drzi dok ne prestane blinkati interval od 10 ili 15k km, koliko je vec namjesten. Prije toga prouci bismilu i natipkaj da pokazuje service na tom displeju, tad stisni i drzi tipku dok ne prestane blinkati.lajkujMe wrote:Izvolte
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7044 Re: Pitamo Mehanicare ?
Piju ko velikibleee_sa wrote:veseli mu ventili
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7045 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znači ovako:lajkujMe wrote:Ljudi pomozite.
Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.
Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.
Radi se o clio 3
Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
U prevodu to je simbol da moraš mjenjati ulje.The drip tray light means that an oil change/maintenance is due. If you look at page 1.75 of you manual, it describes it. I would post a copy up, but it's against forum rules!
Nakon svakog mjenjanja ulja mora se resetovati brojač
U ostalom evo ti čitava tema pa čitaj http://www.renaultforums.co.uk/17-elect ... light.htmlIf you press the bottom button on the wiper stalk, you should be able to scroll through until you get the display to show a number of miles or kms and underneath a car picture with an arrow pointing to the drip tray symbol. The distance shown is the distance to oil change/maintenance. If it is a low number, then I suspect it may have not been reset properly by the garage that did the service, or for some reason you car thinks it wants more attention!
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#7046 Re: Pitamo Mehanicare ?
Teretni clio ili ti ga predjem oko 6000 kilometara mjesecno
pa je moguce da trosi toliko ulja..
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7047 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ne znas bismilu, probaj par vozdramarija, isti je efekat.
- kontakt
- sacekaj da poruka oil level ok izadje na displeju
- tipkom na desnoj rucici dodji do poruke service ili sta vec stoji
- stisni i ne pustaj tipku dok ne prestane blinkati i ne pojavi se cifra od 10, 15 ili 30 tisoč kilometrov.
- kontakt
- sacekaj da poruka oil level ok izadje na displeju
- tipkom na desnoj rucici dodji do poruke service ili sta vec stoji
- stisni i ne pustaj tipku dok ne prestane blinkati i ne pojavi se cifra od 10, 15 ili 30 tisoč kilometrov.
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#7048 Re: Pitamo Mehanicare ?
direstraits0078 wrote:Ako ne znas bismilu, probaj par vozdramarija, isti je efekat.
- kontakt
- sacekaj da poruka oil level ok izadje na displeju
- tipkom na desnoj rucici dodji do poruke service ili sta vec stoji
- stisni i ne pustaj tipku dok ne prestane blinkati i ne pojavi se cifra od 10, 15 ili 30 tisoč kilometrov.
Hvalaaaaa pokusacu to ujutru
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7049 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma bravo majstore!O'zone wrote:Znači ovako:lajkujMe wrote:Ljudi pomozite.
Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.
Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.
Radi se o clio 3
Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
U prevodu to je simbol da moraš mjenjati ulje.The drip tray light means that an oil change/maintenance is due. If you look at page 1.75 of you manual, it describes it. I would post a copy up, but it's against forum rules!
Nakon svakog mjenjanja ulja mora se resetovati brojač
U ostalom evo ti čitava tema pa čitaj http://www.renaultforums.co.uk/17-elect ... light.htmlIf you press the bottom button on the wiper stalk, you should be able to scroll through until you get the display to show a number of miles or kms and underneath a car picture with an arrow pointing to the drip tray symbol. The distance shown is the distance to oil change/maintenance. If it is a low number, then I suspect it may have not been reset properly by the garage that did the service, or for some reason you car thinks it wants more attention!
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#7050 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ti lutko dosipaš tol'ko ulja ne moraš ga ni mjenjat', samo filter mjenjaj 
