Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#7026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

I meni ste vala dojadili s tim felugama :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Sta se ja naslusam tih feluga i bombina, to je cudo. :D
RICARDO je glavni 8-) :mrgreen:

:lol: :lol: :run:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#7028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Je l' to vi spominjete naplatke možda? :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#7029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Kod mene u raji kruzi prica da alu felge ne valjaju za zime jer su "mehke" :lol:
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#7030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lajkujMe »

Ljudi pomozite.

Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.

Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.

Radi se o clio 3

Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#7031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Bilo svakakvih trolova al ovaj je najjaci :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

NediM17 wrote:Desi se. Halalosum. :)
Kabulolsun. :roll:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#7033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

lajkujMe wrote:Ljudi pomozite.

Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.

Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.

Radi se o clio 3

Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
Senzor pritiska ulja 99%, nisi trebao dolijevati ako prethodno nisi provjerio da li fali na šipci :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:run:
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#7035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lajkujMe »

bleee_sa wrote:
lajkujMe wrote:Ljudi pomozite.

Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.

Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.

Radi se o clio 3

Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
Senzor pritiska ulja 99%, nisi trebao dolijevati ako prethodno nisi provjerio da li fali na šipci :-)
Nisam tolika budala naravno da sam provjerio i to dva puta prvi put dosuo litar i vozio par kilometara i opet provjerio stanje i bilo je ispod minimuma dolio drugi litar i doslo je do pola ili ti ga idealnog stanja ulja.
A lampica gori li gori.
I usput nije to ta lampica sto ti mislis. Ti mislis na ovu garant?
Image

Kod mene izgleda bas kao posuda i odozgo kao kap koja ulazi u posudu.
User avatar
Danguba
Posts: 15908
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#7036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

Zovite bitangu da baci one kocke. :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#7037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

E možda ti onda krov negdje prokisnjava pa da stavis lavor na sjedište... :mrgreen:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

lajkujMe wrote:
bleee_sa wrote:
lajkujMe wrote:Ljudi pomozite.

Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.

Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.

Radi se o clio 3

Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
Senzor pritiska ulja 99%, nisi trebao dolijevati ako prethodno nisi provjerio da li fali na šipci :-)
Nisam tolika budala naravno da sam provjerio i to dva puta prvi put dosuo litar i vozio par kilometara i opet provjerio stanje i bilo je ispod minimuma dolio drugi litar i doslo je do pola ili ti ga idealnog stanja ulja.
A lampica gori li gori.
I usput nije to ta lampica sto ti mislis. Ti mislis na ovu garant?
Image

Kod mene izgleda bas kao posuda i odozgo kao kap koja ulazi u posudu.
Uslikaj nam časom da vidimo kakva je lampica.
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#7039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lajkujMe »

Izvolte

Image
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#7040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Da nije pritisak u gumama?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Meščini voda u gorivu al ti nisam siguran.

Mene više brine đe ti nesta dva litra ulja?
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#7042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

veseli mu ventili :D
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

lajkujMe wrote:Izvolte

Image
Nije ponisten servisni interval. Daj kontakt, stisni tipku i drzi dok ne prestane blinkati interval od 10 ili 15k km, koliko je vec namjesten. Prije toga prouci bismilu i natipkaj da pokazuje service na tom displeju, tad stisni i drzi tipku dok ne prestane blinkati.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

bleee_sa wrote:veseli mu ventili :D
Piju ko veliki :mrgreen: :( :roll:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

lajkujMe wrote:Ljudi pomozite.

Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.

Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.

Radi se o clio 3

Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
Znači ovako:
The drip tray light means that an oil change/maintenance is due. If you look at page 1.75 of you manual, it describes it. I would post a copy up, but it's against forum rules!
U prevodu to je simbol da moraš mjenjati ulje.

Nakon svakog mjenjanja ulja mora se resetovati brojač
If you press the bottom button on the wiper stalk, you should be able to scroll through until you get the display to show a number of miles or kms and underneath a car picture with an arrow pointing to the drip tray symbol. The distance shown is the distance to oil change/maintenance. If it is a low number, then I suspect it may have not been reset properly by the garage that did the service, or for some reason you car thinks it wants more attention!
U ostalom evo ti čitava tema pa čitaj http://www.renaultforums.co.uk/17-elect ... light.html
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#7046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lajkujMe »

Teretni clio ili ti ga predjem oko 6000 kilometara mjesecno :D pa je moguce da trosi toliko ulja..
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Ako ne znas bismilu, probaj par vozdramarija, isti je efekat.

- kontakt
- sacekaj da poruka oil level ok izadje na displeju
- tipkom na desnoj rucici dodji do poruke service ili sta vec stoji
- stisni i ne pustaj tipku dok ne prestane blinkati i ne pojavi se cifra od 10, 15 ili 30 tisoč kilometrov.
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#7048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lajkujMe »

direstraits0078 wrote:Ako ne znas bismilu, probaj par vozdramarija, isti je efekat.

- kontakt
- sacekaj da poruka oil level ok izadje na displeju
- tipkom na desnoj rucici dodji do poruke service ili sta vec stoji
- stisni i ne pustaj tipku dok ne prestane blinkati i ne pojavi se cifra od 10, 15 ili 30 tisoč kilometrov.

Hvalaaaaa pokusacu to ujutru :D
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

O'zone wrote:
lajkujMe wrote:Ljudi pomozite.

Maloprije u voznji mi se upali lampica ne znam sta znaci.

Izgleda kao posuda i iznad nje kao Kap neka.

Radi se o clio 3

Provjerio sam ulje i dosuo cak dva litra i govno se.ne gasi
Znači ovako:
The drip tray light means that an oil change/maintenance is due. If you look at page 1.75 of you manual, it describes it. I would post a copy up, but it's against forum rules!
U prevodu to je simbol da moraš mjenjati ulje.

Nakon svakog mjenjanja ulja mora se resetovati brojač
If you press the bottom button on the wiper stalk, you should be able to scroll through until you get the display to show a number of miles or kms and underneath a car picture with an arrow pointing to the drip tray symbol. The distance shown is the distance to oil change/maintenance. If it is a low number, then I suspect it may have not been reset properly by the garage that did the service, or for some reason you car thinks it wants more attention!
U ostalom evo ti čitava tema pa čitaj http://www.renaultforums.co.uk/17-elect ... light.html
Ma bravo majstore! :D :thumbup:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#7050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ako ti lutko dosipaš tol'ko ulja ne moraš ga ni mjenjat', samo filter mjenjaj :D
Post Reply