Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7026 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

ultima_palabra wrote:Ne bih ja rekao da on zapravo ima nešto protiv Turske i Irana... to je samo dio priče kojom pokušava prikazati SDA i Bakira pogotovo kao nazadne i istočnjački orijentisane.

Kad se Lesi vrati kući (Fahro SDA-u), ta priča će otići u kanalizaciju.
druže, Fahro ako se ne podigne na sljedećim izborima bar duplo, znači negdje oko 200 hiljada glasova (na lokalnim je dobio 91 hiljadu, a na prošlim 132) on je politički mrtav..a vjerovatno kasnije i ekonomski..
a na ovaj način, prikazujući Srbiju prijateljem, a Tursku neprijateljem samo će dodatno umanjiti broj svojih glasača..
a neku noć je to otvoreno uradio u emisiji telering, i tursku i iran, a isto je izjavio za iran i kad se javio u dnevnik bht-a iz Brisela..

za ovaj drugi dio ne vidim nijedan razlog da ga SDA uzme sa ovim brojem glasova, pa bolje da uzme SBiH..a njegov povratak u okrilje SDA je vjeruj mi nemoguć po svemu što ja znam..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7027 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ultima_palabra »

Po sadašnjem trendu djeluje da će mu se biračka baza smanjiti, pogotovo dolaskom Komšića... ali kod nas se teško može gledati daleko unaprijed u politici. Ako se uspije dočepati poluga vlasti u Federaciji, dobro će uzdrmati SDA.

Ovo drugo, nikad ne reci nikad... znam da su se on i Tihić često sastajali, a Suljo je u zadnje vrijeme pošteđen Avazovog rafalanja.
racionalista
Posts: 1484
Joined: 20/07/2012 20:40

#7028 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by racionalista »

Egomanijak koji sebe poredi sa Husrev-begom će sa svojom privatnom strankom završiti na kraju na smetljištu. Živi bili pa vidjeli.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7029 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

ultima_palabra wrote:Po sadašnjem trendu djeluje da će mu se biračka baza smanjiti, pogotovo dolaskom Komšića... ali kod nas se teško može gledati daleko unaprijed u politici. Ako se uspije dočepati poluga vlasti u Federaciji, dobro će uzdrmati SDA.

Ovo drugo, nikad ne reci nikad... znam da su se on i Tihić često sastajali, a Suljo je u zadnje vrijeme pošteđen Avazovog rafalanja.
njegov pad je siguran, nema šanse da se podigne..
juče u samopozluzi neka nana traži oslobođenje, ovi joj nude havaz, kaže nena neću, ti mnogo lažu..

ja sam siguran da je on toliko pretjerao sa izmišljanjem i lažima da je to sad svima jasno..domet SBB na sljedećim izborima je ispod 80 hiljada, a i to može zahvlaiti samo činjenici da kod nas svi sanjaju o vlasti, pa će se uvijek naći neko ko se nije progurao negdje drugo, pa će navući familiju ili selo da glasaju za njega..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7030 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

ŠTA JE NAMA TURSKA?
Crnogorski trgovački kalfa, osnivač, ministar sigurnosti, vlasnik političke sekte SBB, veoma bliske najbrutalnijim kriminalcima i tako dalje, dakle, Fahro Radončić, zadnjim intervjuom za jednu televizijsku stanicu, a zatim ga je prepričao u svom tabloidnom biltenu, dao je još jedan prilog istinitosti teze: ljudska pamet je ograničena, a glupost bezgranična!

Ali, ni bahatost, ni arogancija, ni šarlatanstvo, ni kompleksi ljudski, takođe, nemaju granica, što učestalim pojavljivanjem na javnoj sceni rečeni kalfa svaki put sve revnosnije dokazuje, u čemu je Zlatan Lagumdžija, njegov idejni mentor i pokrovitelj, dobio dostojnog konkurenta!

U rečenom intervjuu, samodovoljni i superrealizirani čovjek, kako za sebe voli često da kaže, kokodakao je o svemu i svačemu, od kojeg kokodakanja izdvajam onaj dio u kojem crnogorski cvrko govori o kriminalu i korupciji na način, da funkciju ministra sigurnosti koristi za lične obračune sa onim ljudima i firmama koje nisu pristale na reketiranje njegovog tabloida.

Sad, sa pozicije na kojoj jeste, zloupotrebljavajući državni pečat, misli da može ovjeravati potjernice u tabloidu za ljudima od društvenog ugleda, vjerujući u zabludu svakog skorojevića, da vlast nekome može skinuti ugled. Zabluda je i to, da mu funkcija na koju su ga posadili, sama po sebi donosi ugled. No, čim padne sa funkcije ostaje ono što jeste – niko i ništa! Duplo golo! Ugled se ne kupuje i ne dobija rješenjem o postaveljenju. On se gradi, što opisani cvrko ne može da shvati od kada je šljego iz trafike Mila Đukanovića u Sarajevo.
To što je Crnogorac, šef političke udruge opasnih namjera, veoma blizak ubicama i narko-mafiji, postao ministar sigurnosti, jeste sramota za sve Bosance i Hercegovce, a ne samo za šefa frakcije «crvenih Kmera» u SDP-u.

I, dok nas bruka u našoj avliji, dok prvo lijepi etikete a onda pljuje, dok oživljava lažnog cara Šćepana Malog, živopisni crnogorski cvrko se može i nekako izdurati do sljedećih izbora. Ali, u zadnjem je kokodakanju sa tv ekrana izašao van granica države koja mu je dala utočište, pa je, kao jabandžija u njoj, velikoj, regionalnoj,ekonomskoj, kulturnoj, političkoj i vojnoj sili – prijateljskoj Turskoj – nanio veliku uvredu. Nakon nje, Zlatko Lagumdžija mora Ankari uputiti zvanično izvinjenje! Siguran sam da niko, pa ni njegov mentor Zlatan, nije ga ovlastio za izliv primitivizma, neprijateljstva i laži prema nama prijateljskoj zemlji.

Zamislite, Turke je optužio da su finansirali SDA za lokalne, a Bakira Izetbegovića za opšte izbore, u kojima ga je porazio. Da pobijedi trgovačkog kalfu Bakiru nije bila potrebna pomoć Turske. Ali, i da su SDA i Izetbegović iz Turske i dobili finansijsku pomoć, ne vidim ništa neprijateljskog, ništa lošeg, kao što nema ništa lošeg u finansijskoj pomoći američkih i zapadno-evropskih institucija, fondacija ili političkih stranaka, datoj SDP-u, SNSD-u ili Liberalima, a da ne govorimo o odnosima hrvatskog i be-ha hadezeova.

Međutim, opijen bahatošću, naoružan neznanjem i primitivizmom, cvrko ide dalje pa u Turskoj, umjesto razvojne šanse, vidi opasnost po našu državu, čime se svrstava u red intelektualnih veličina poput maglajskog kokošara Dževada Galijaševića, samozvanog antiterorističkog stručnjaka Darka Trifunovića, neofašista iz zabranjenog Nacionalnog stroja u Srbiji i tamošnjih » našijevaca» koji, i danas, Tursku vide kao Osmanlijski imperij, opasnost, dakle, neprijatelja. Niko od njih, zaslijepljen «slepačkom kulturom», kako mitsko i guslarsko pisanje istorije petovjekovne vladavine Osmanskog carstva definiše veliki srpski pisac Svetislav Basara, u njemu ne vide i veliku civilizaciju i kulturu!

Ne vide činjenicu da je taj imperij trajao pet vjekova zato što je bio jedini imperij u istoriji koji je bio nadnacionalan, multi-religijski, multi-kulturalan, imperij koji nije razlikovao ljude po boji kože. Zato se i prostirao od Kine do Maroka, od Balkana do Budima i Beča. Na tom ogromnom prostoru, u nekad podaničkim narodima, još uvijek žive brojna civilizacijska i kulturna dostignuća Osmanlija, koja su postala sastavni dio njihovih nacionalnih duhovnih i materijalnihv rijednosti. Crnogorac bi, dakle, morao znati i to da je osmanlijska civilizacija odlučujuće utjecala i na ukupni korpus duhovnih i materijalnih vrijednosti, na identitet Bošnjaka omeđen njihovim kulturno-povijesnim krugom.

Ipak, razumijem da obrazovanje trgovačkog kalfe limitira njegov pogled na svijet, pa i na Tursku. On je vidi i razumije samo na način vjernog tumača Njegoševog «Gorskog vijenca». Zato, Turska nije partner za Fahra, uprkos što je dvanaesta “ekonoooooomija” u svijetu. Ali, jeste za pravoslavnu Bugarsku, Rumuniju i Rusiju, za katoličku Češku i Poljsku i druge države u čije je nacionalne ekonomije Turska uložila desetine milijardi eura, a u be-ha samo simbolične iznose. Zašto?

Među ostalim, i zato što oni nemaju trgovačkog kalfu za ministra sigurnosti, koji u slobodno vrijme uči Njegoševe stihove! (Piše: Ekrem AVDIĆ, tuzlalive)
jes ga ovaj odero..
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#7031 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by yugi »

Kabil napušta Radončića?
8:01, 6 Februar, 2013

Nastavljaju se sukobi u SBB-u Tuzlanskog Kantona

Problemi u Savezu za bolju budućnost Tuzlanskog kantona ne prestaju. Nakon što je ovu stranku u posljednje vrijeme napustilo nekoliko uticajnih kadrova, ovih dana se sve više špekuliše i o mogućem odlasku prof. dr. Emira Kabila, predsjednika Kantonalnog odbora, i Enesa Huseinagića, vijećnika u Općinskom vijeću Tuzla.

Kako ˝Oslobođenje˝ saznaje, Kabil, Huseinagić i još nekoliko kadrova SBB-a Tuzlanskog kantona sastali su se u ponedjeljak navečer u restoranu Zlatnik u Tuzli, te razgovarali o svom položaju u ovoj stranci.

Pobrojani zahtjevi

Nakon sastanka, Kabil i Huseinagić su, tvrde naši izvori, očigledno nezadovoljni, napisali pismo Fahrudinu Radončiću, predsjedniku SBB-a BiH, te pobrojali svoje zahtjeve. Ukoliko stranačka centrala ne ispuni te zahtjeve, oni će, kazali su nam bolje upućeni, napustiti SBB. Navodno, u jednom od zahtjeva od Radončića se traži da Kabil bude predsjednik Kadrovske komisije SBB-a.

Kabilovo nezadovoljstvo kulminiralo je nakon što je Amir Husić, aktuelni ministar MUP-a TK-a, počeo da kroji kadrovsku politiku SBB-a na području ovog kantona. Također, kako se već špekuliše, Husić bi, ohrabren podrškom stranačke centrale, uskoro mogao da zamijeni Kabila na čelu Kantonalnog odbora SBB-a. S druge strane, Huseinagić je prije nekoliko dana smijenjen sa pozicije predsjednika Općinskog odbora SBB-a Tuzla, a na njegovo mjesto postavljen je Nedžad Hamzić.

Ukoliko Huseinagić napusti SBB, većina u Općinskom vijeću Tuzla će izgubiti jednog vijećnika. Time bi vladajuća koalicija koju predvodi SDP, bila uzdrmana. Zbog toga, ali i zbog najave napuštanja nekih drugih vijećnika, već se špekuliše i o pravljenju nove većine u Općinskom vijeću, a koju bi trebala predvoditi SDA.

Dvojac za smjenu

No, vratimo se problemima u SBB-u, koji su započeli još 9. januara ove godine, kada je iz ove stranke isključen Salih Šabović, poslanik u Skupštini Tuzlanskog kantona. Nakon njega, SBB je napustio ugledni tuzlanski ljekar Alija Azabagić, koji je, također, poslanik u kantonalnoj Skupštini. Uslijedio je potom i odlazak prim. dr. Mirsada Trnovljakovića iz Tuzle, koji je bio član Glavnog odbora SBB-a BiH. Osipanje u ovoj stranci nastavljeno je odlaskom Mirsada Hadžiselimovića, aktuelnog ministra prostornog uređenja i zaštite okolice u Vladi Tuzlanskog kantona. On je napustio stranku, ali je ostao na poziciji ministra.

Sukobi u SBB-u uzdrmali su i vladajuću koaliciju u Tuzlanskom kantonu. Ovih dana privode se kraju razgovori o smjeni aktuelne Vlade, koju predvodi SDP. Pregovore o stvaranju nove parlamentarne većine predvodi SDA, a sve je počelo kada su Šabović i Azabagić napustili SBB. Upravo ovaj dvojac će podržati smjenu aktuelne Vlade i biti dio nove parlamentarne većine.
imezaforum
Posts: 39
Joined: 02/02/2013 18:07

#7032 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by imezaforum »

Cim je Fahro postao ministar nesto se umirili za Keljmendija..stvarno sramota da nam Fahro bude ministar to samo pokazuje kakva nam je drzavno uredjenje.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#7033 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Paranoid »

Image

Nije valjda došlo do rastaljivanja na liniji Mišković-Keljmendi-Radončić...
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#7034 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

Paranoid wrote:Image

Nije valjda došlo do rastaljivanja na liniji Mišković-Keljmendi-Radončić...
Ne, sada će ga od Fahre kupiti Ministarstvo sigurnosti BiH.

Kum u primopredaji Fahrudinovog aviona gospodinu Fahrudinu biti ce gospodin Lagumdzija.

Ne bi me zacudilo da se odluci na taj potez i ujedno dobije naklonost Dnevnog avaza.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#7035 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by sarajevoxxxx »

Steglo i kod fahre, valja milione vracati...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7036 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Banksy »


DANI: Neki analitičari očekuju da bi do narednih izbora moglo doći do zahlađenja odnosa na relaciji Radončić – Lagumdžija i da bi se Radončić već početkom godine mogao početi distancirati od Lagumdžije i približavati SDA. Vi ste svojevremeno izjavili da ne biste u koaliciju jedino sa SBB-om i Radončićem. Ostajete li pri tome?

TIHIĆ: Rano je govoriti o tim procesima. Sudeći prema dosadašnjem radu, vjerujem da ni SDP, ni SBB neće biti u ovom, već u znatno slabijem kapacitetu i da će se na političkoj sceni pojaviti neke nove stranke.

DANI: Mislite na stranku Željka Komšića?

TIHIĆ: Mislim na stranku gospodina Komšića, ali i da će neke postojeće političke stranke, kao alternativa nekadašnjem SDP-u, ojačati te da možda neće uopće biti potrebno razgovarati sa stranakama koje su sada na političkoj sceni.

DANI: Znači li to da ste spremni na razgovor s Radončićem?

TIHIĆ: O tome će organi SDA odlučivati kada dođe vrijeme. Znate da se u politici često prave i nemoguće koalicije. Da je mogao birati, rahmetli Alija Izetebegović nikada ne bi u Predsjedništvu BiH sjedio sa Momčilom Krajišnikom kojega je kasnije Haški tribunal osudio za ratne zločine. Nadam se da nama neće trebati takve koalicije.

zulfo
Posts: 420
Joined: 09/01/2009 11:00

#7037 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by zulfo »

sarajevoxxxx wrote:Steglo i kod fahre, valja milione vracati...
Reko bi opo tiraž Avaza ,a onda neki kažu nije njegov,a ja kažem isto lažu ko da i jeste (nema razlike,osim u tiražu).
Bit će da Mišković potražuje svoje pare (trebaju mu za odbranu)
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#7038 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by T-Rexx »

SBB osuđuje susret Izetbegović - Ahmedinedžad



Povodom jučerašnjeg susreta člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića sa predsjednikom Irana Mahmudom Ahmedinedžadom, Savez za bolju budućnost BiH smatra da se radi o potpuno nedopustivom i nedržavničkom činu koji Bosni i Hercegovini, a naročito Bošnjacima, nanosi ogromne međunarodne štete.

SBB je i ranije tvrdio da se bošnjačka politika nalazi na historijskoj raskrsnici između Brisela, EU, SAD-a i vrijednosti zapadne civilizacije naspram potpuno neprirodnog proiranskog puta i tamošnjeg režima. Izetbegović je, nažalost, potvrdio opravdanost ovih upozorenja.

Izetbegovićev susret sa Ahmedinedžadom je utoliko nedopustiviji jer dolazi u vrijeme snažnih međunarodnih sankcija koje se prema iranskom režimu provode u okviru UN, EU i SAD-a, a i Vijeće ministara BiH je prošlog mjeseca u skladu s time donijelo restriktivne mjere prema Iranu.

Radikalizam koji ovaj političar više uopšte i ne pokušava da sakrije, Bošnjake vodi u rizik međunarodne izolacije umjesto ka jedino prosperitetnim euroatlanskim integracijama. Zato Izetbegović treba otići sa pozicije na koju je inače došao izbornom krađom i prevarom.

:lol: :lol: :bih:
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#7039 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Yamcha »

T-Rexx wrote:SBB osuđuje susret Izetbegović - Ahmedinedžad



Povodom jučerašnjeg susreta člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića sa predsjednikom Irana Mahmudom Ahmedinedžadom, Savez za bolju budućnost BiH smatra da se radi o potpuno nedopustivom i nedržavničkom činu koji Bosni i Hercegovini, a naročito Bošnjacima, nanosi ogromne međunarodne štete.

SBB je i ranije tvrdio da se bošnjačka politika nalazi na historijskoj raskrsnici između Brisela, EU, SAD-a i vrijednosti zapadne civilizacije naspram potpuno neprirodnog proiranskog puta i tamošnjeg režima. Izetbegović je, nažalost, potvrdio opravdanost ovih upozorenja.

Izetbegovićev susret sa Ahmedinedžadom je utoliko nedopustiviji jer dolazi u vrijeme snažnih međunarodnih sankcija koje se prema iranskom režimu provode u okviru UN, EU i SAD-a, a i Vijeće ministara BiH je prošlog mjeseca u skladu s time donijelo restriktivne mjere prema Iranu.

Radikalizam koji ovaj političar više uopšte i ne pokušava da sakrije, Bošnjake vodi u rizik međunarodne izolacije umjesto ka jedino prosperitetnim euroatlanskim integracijama. Zato Izetbegović treba otići sa pozicije na koju je inače došao izbornom krađom i prevarom.

:lol: :lol: :bih:
Bože Dragi, ovaj čovjek se ne prestaje brukati. "iranski režim", isto ko da Busha slušam....
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#7040 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Akibh »

T-Rexx wrote:Zato Izetbegović treba otići sa pozicije na koju je inače došao izbornom krađom i prevarom.
Neizljeciva bolest fakat.
Fahro jadnice...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#7041 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by sarajevoxxxx »

T-Rexx wrote:SBB osuđuje susret Izetbegović - Ahmedinedžad



Povodom jučerašnjeg susreta člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića sa predsjednikom Irana Mahmudom Ahmedinedžadom, Savez za bolju budućnost BiH smatra da se radi o potpuno nedopustivom i nedržavničkom činu koji Bosni i Hercegovini, a naročito Bošnjacima, nanosi ogromne međunarodne štete.

SBB je i ranije tvrdio da se bošnjačka politika nalazi na historijskoj raskrsnici između Brisela, EU, SAD-a i vrijednosti zapadne civilizacije naspram potpuno neprirodnog proiranskog puta i tamošnjeg režima. Izetbegović je, nažalost, potvrdio opravdanost ovih upozorenja.

Izetbegovićev susret sa Ahmedinedžadom je utoliko nedopustiviji jer dolazi u vrijeme snažnih međunarodnih sankcija koje se prema iranskom režimu provode u okviru UN, EU i SAD-a, a i Vijeće ministara BiH je prošlog mjeseca u skladu s time donijelo restriktivne mjere prema Iranu.

Radikalizam koji ovaj političar više uopšte i ne pokušava da sakrije, Bošnjake vodi u rizik međunarodne izolacije umjesto ka jedino prosperitetnim euroatlanskim integracijama. Zato Izetbegović treba otići sa pozicije na koju je inače došao izbornom krađom i prevarom.

:lol: :lol: :bih:
Ne volim Bakira, ali ne vidim u čemu je problem ako se sastao sa iranskim predsjednikom.

Iran trpi neviđene sankcije od strane Amerike i Evrope, ponižava se pred cijelim svijetom kao što nijedna druga država na svijetu. Kome se uliziva SBB ? Evropi? Americi ?

SBB će i bljuvotine lizati samo ako imaju okus evrope i Amerike, tako vide problem u običnom sastanku sa predsjednikom jedne zemlje a ne vide problem u najgoroj vrsti sankcija koja je ikad imala jedna zemlja na svijetu.

Njima je bitan samo njihov goli interes, nisu im bitne nikakve integracije.
breuer
Posts: 7882
Joined: 06/07/2009 15:44

#7042 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by breuer »

sarajevoxxxx wrote:Njima je bitan samo njihov goli interes, nisu im bitne nikakve integracije.
Izvini, šta je tebi bitno, ljubav i osjećanja? Zna se šta Amerika znači za našu državu, kao i većina zapadnog svijeta, ne treba ih se izazivati po mom mišljenju :wink:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7043 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by -LIBERO- »

zoom66 wrote:respect :thumbup: od uvazhenog novinara i biznismena, uvazhenog ministra do vice guvernera narodne banke :thumbup: pravi gazija husrefbeg :thumbup: josh samo da makne mrskog bakira :x koji lazhira izbore :x go husrefe, go :thumbup:
Zooma za PR-a Fahre Radoncica :D :dance: :thumbup: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7044 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Truba »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7045 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by -LIBERO- »

Pises pamflete, govore i potenciras kvalitete i dostignuca dragog vodje :D

A ispod samo zvanicni potpis : Image

Velika bi karijera bila pred tobom...no dobro... :lol: :run:
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7046 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by muzicar_iz_parka »

Počeli bh lopovi tražiti politički azil po EU, kažu sve ih Fahro protjerao iz BiH, a čak i ganja njihove predstavnike u vlasti.
Novi "best friends for ever" Fahro i texaski rendžer Aco iz susjedne nam Srbije. :D
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#7047 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by hecimnadri »

Dnevni avaz broj 4316 str 10. 28.09.2007.

Ekonomski fakultet zbog Lagumdžije i ostalih mora platiti 272.631 KM poreza

Ministarstvo finansija FBiH odbilo je žalbu sarajevskog Ekonomskog fakulteta u slučaju neplaćanja poreza za dodjelu bespovratnog novca za kupovinu i adaptaciju stanova odabranim profesorima, sa Zlatkom Lagumdžijom i Borisom Tihijem na čelu, saznaje „Dnevni avaz“. Tako je potvrđen nalaz inspektora Finansijske policije, prema kojem je fakultet, kao poslodavac, dužan platiti 272.631 KM poreza na dodatne prihode osobama kojima je poklonio novac tokom 2001. godine! Upravni spor Ekonomskom fakult...


A zamislite ovo

Ne bojimo se Lagumdžijinih laži i krivičnih prijava

Mi znamo što poreznog lopova i diktatora na čelu SDP-a žulja afera državni udar...

Povodom saopćenja iz SDP-a da su podnijeli krivičnu prijavu nadležnom tužilaštvu protiv odgovornih lica u "Dnevnom avazu", Uredništvo "Dnevnog avaza" saopćava:

- Nakon novog javnog blefa s krivičnom prijavom iza koje stoji bosanski Lukašenko, više nema sumnje da on na svaki način želi skrenuti pažnju javnosti sa situacije da i poslije 12 godina jalove vladavine SDP-om tobože troši tek prvi mandat, i da su čak 23 njegova protivkandidata raznim pritiscima natjerana da "samoodustanu" od kandidatura koje su došle iz baze SDP-a.

Oteta imovina

Umjesto da odgovori zašto ne vraća ukradeni novac od građana Kantona Sarajevo, zašto je nezakonito isporučio "alžirsku grupu", zašto je donirano oružje muslimanskih zemalja prodao Izraelu da lakše ubija Palestince, zašto je ukrao namještaj i stvari građanki Mejri Knežević, zašto ne vrati imovinu SK otetu od osiromašenog naroda, zašto su mjesecima po zatvorima ležali nevini Ljevaković, Alispahić, general Bahto i drugi, Lagumdžija plasira laž da je zbog ovih navoda "Avaz" tobože osuđivan za klevetu.

Ni zbog jednog od ovih navoda "Avaz" nije odgovarao za klevetu, niti je to moguće, jer je u pitanju potpuna istina.

Također, mi znamo što poreznog lopova i diktatora na čelu SDP-a žulja afera državni udar te zašto su ga njegovi kriminalni partijski policajci i saradnici zvali "Lider".

Nesposobni Lagumdžija, koji se krije iza Centra za informisanje SDP-a, nema moralno pravo spominjati ime uspješnog Fahrudina Radončića, jer iza Radončića državi ostaju najjači medijski sistem "Avaz" i veleljepne zgrade te stotine zaposlenih ljudi, a iza Lagumdžije će ostati propala policijska država, korumpirana vlast, antibošnjaštvo, njegova osobna pljačka i rekorderstvo po broju izgubljenih izbora.

Providni razlozi

Što se tiče krivične prijave i te vrste pritisaka, Lagumdžija i njegova policija to su godinama radili protiv "Avaza" i njegovih novinara i one su redovno bile odbacivane. Međutim, krivična prijava protiv Lagumdžije za zločin isporučivanja nevinih ljudi u Gvantanamo nije odbačena i Lagumdžija će morati da odgovara pred sudom.

Uostalom, jasno je da Lagumdžiji treba novi rat s "Avazom", makar iz providnog razloga što je u očitoj panici da se, kojim slučajem, Hamdija Lipovača ili neko drugi ne predomisli u narednih mjesec i po i na Kongresu SDP-a mu preuzme već 12 godina uzurpiranu funkciju.

Kriminal u CIPS-u je potvrđen

S ponosom podsjećamo javnost da je naša novinarka platila kaznu za "klevetu" jer je prije nekoliko godina tačno napisala da će mutne Lagumdžijine radnje oko CIPS-a na kraju rezultirati kriminalom u njemu, što se i događa. S istim ponosom ističemo da smo platili kaznu za klevetu jer smo tačno napisali da su Lagumdžijini jarani braća Škrbić i njihov "Strom telekom" obični poslovni prevaranti, što se i pokazalo tačnim čim je Lagumdžija izbornom voljom naroda otjeran s vlasti.




Autor: Uredništvo "Dnevnog avaza"
zulfo
Posts: 420
Joined: 09/01/2009 11:00

#7049 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by zulfo »

hecimnadri wrote:Ovo sam zaboravio;

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... cB0jLDHmlU

Nemre ovo bit,sigurno je montaža bY Bakir Hadžiomerović
dufresne
Posts: 198
Joined: 14/09/2012 10:28

#7050 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by dufresne »

MINISTAR SIGURNOSTI BIH FAHRUDIN RADONČIĆ ZA SRNU

Opasnost od terorizma u BiH je ista kao i u drugim postratnim zemljama

Stranka demokratske akcije i Bakir Izetbegović doveli su vehabije u BiH i zajedno sa ljudima iz Islamske zajednice najodgovorniji su za socijalizaciju onih koji pripadaju tom pokretu, izjavio je danas odgovarajući na pitanje novinara agencije Srna, ministar sigurnosti BiH Fahrudin Radončić.
On ističe da su SDA i Bakir Izetbegović dovođenjem vehabija najviše štete nanijeli bošnjačkom narodu, jer takve osobe vjeru prakticiraju na način koji nije autohton na prostorima ovog dijela Evrope.

Evropski put

- Problem vehabizma u BiH je ojačan, ili će biti još veći zato što oni koji su ga stvorili ne čine dovoljno napora da se demokratskim sredstvima suprotstave njegovom širenju - navodi Radončić. Prema njegovim riječima, treba koristiti i sva moguća ekonomska sredstva da se ljudi zaposle, jer bi tada bili manje podložni svakoj vrsti manipulacije.

Ministarstvo sigurnosti BiH, dodaje Radončić, ulaže maksimalne napore, zajedno sa sigurnosnim službama, da na najbolji način spriječi terorističke aktivnosti u BiH.

- Moja procjena je da BiH nema alternativu, osim da ide evropskim putem. Opasnost od terorizma je ista kao i u mnogim drugim postratnim zemljama, jer je lakše doći do sredstava za izvršenje terorističkog djela zbog mnogo zaostale municije, granata i eksploziva - smatra Radončić.

Globalan proces

Uprkos svemu tome, Radončić smatra da se građani u BiH mogu osjećati sigurno isto kao građani bilo koje evropske zemlje.

- Terorizam je globalan proces, naglašava Radončić i ističe da će BiH imati velike izazove da stvori prostor sigurnog življenja. On je dodao da nadležne agencije zbog toga čine maksimum da spriječe bilo koji oblik krivičnog djela, pa i terorizma.

Vehabizam i terorizam su dvije odvojene stvari
-Vehabizam i terorizam su dvije odvojene stvari i ne mora da znači da je neko ko je vehabija povezan i sa terorizmom - zaključuje Radončić.

Suvereno je pravo Hrvatske da nekog vrati sa granice

Komentirajući vraćanje predavača u travničkoj medresi Safeta Durgutija sa hrvatske granice, koji je osam godina bio na listi Komiteta za protivterorizam Vijeća sigurnosti UN-a, Radončić kaže da je suvereno pravo Hrvatske da nekoga vrati sa granice, ukoliko smatra da predstavlja opasnost po njenu nacionalnu sigurnost.


Fahro poceo kao Dzevad Galijasevic, i nista manje nego za Srnu... :evil:
Post Reply