Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#7026 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by PM72 »

hAZNADAR wrote:
PM72 wrote:U prilog temi...
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
Cim ti tvrdis da je plocu ukrala samo i jedino kako kazes "balijska fukara" a nikako ne neka druga fukara - vidimo i tvoju civilizovanost i tekovine tvoje civilizacije.
:-) Onda je i bakarni lim sa šehidskog mezarja odnjela gradska uprava?

pa ne može se spomen ploča odšarafiti i odnjeti pod miškom kako kome kurcu ćeif,bez najave i obrazloženja.I to je kretenluk i potvrda kako smo smetljište...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7027 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

PM72 wrote:
hAZNADAR wrote:
PM72 wrote:U prilog temi...
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
Cim ti tvrdis da je plocu ukrala samo i jedino kako kazes "balijska fukara" a nikako ne neka druga fukara - vidimo i tvoju civilizovanost i tekovine tvoje civilizacije.
:-) Onda je i bakarni lim sa šehidskog mezarja odnjela gradska uprava?

pa ne može se spomen ploča odšarafiti i odnjeti pod miškom kako kome kurcu ćeif,bez najave i obrazloženja.I to je kretenluk i potvrda kako smo smetljište...
Hajd utrn svega ti, mucno je citati da se uopce javljas. Obraz dzon

Ostace zapamceno kako si izjavio da samo balije kradu svetinje i jedini od drzave prave septicku jamu. Ah ta lijepa vremena kada se balije nisu nista pitale i kada ih je pendrek stavljao na mjesto,...
Last edited by hAZNADAR on 13/03/2018 21:58, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7028 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by insomnia78 »

Suti. Sta bi tek bilo da je uspio dobaciti do pravog drota
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7029 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:
Ostace zapamceno kako si izjavio da samo balije kradu svetinje i jedini od drzave prave septicku jamu. Ah ta lijepa vremena kada se balije nisu nista pitale i kada ih je pendrek stavljao na mjesto,...
Ovo ces samo ti zapamtiti jer covjek to uopste nije rekao. A kad jedan dezerter kaze bivsem borcu da mu je obraz đon onda se vidi sto smo smetljiste :wink:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7032 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote:
Ostace zapamceno kako si izjavio da samo balije kradu svetinje i jedini od drzave prave septicku jamu. Ah ta lijepa vremena kada se balije nisu nista pitale i kada ih je pendrek stavljao na mjesto,...
Ovo ces samo ti zapamtiti jer covjek to uopste nije rekao. A kad jedan dezerter kaze bivsem borcu da mu je obraz đon onda se vidi sto smo smetljiste :wink:
O Laki je malo nervozan.

Hajd tako pametan reci sta je tvoj ahbab rekao - odnosno koga okrivio i sta zakljucio.
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7033 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote:
Ostace zapamceno kako si izjavio da samo balije kradu svetinje i jedini od drzave prave septicku jamu. Ah ta lijepa vremena kada se balije nisu nista pitale i kada ih je pendrek stavljao na mjesto,...
Ovo ces samo ti zapamtiti jer covjek to uopste nije rekao. A kad jedan dezerter kaze bivsem borcu da mu je obraz đon onda se vidi sto smo smetljiste :wink:
O Laki je malo nervozan.

Hajd tako pametan reci sta je tvoj ahbab rekao - odnosno koga okrivio i sta zakljucio.
Halo ba Dezert rouz....Jel to za tebe Balija=Bosnjak?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#7034 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Ommadawn »

PM72 wrote:U prilog temi...
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
Koja policija bi ga nasla za 24 sata? Titina? Pih...
Oni se razlikuju po efektivnosti od ovih sada sto su samo zato sto su u Titino vrijeme mogli pendrekom udarati po narodu, nekad i bespotrebno. I opet bilo jalije, narkomana, siledzija, lopova i pljackasa.

Nije da ne smatram ovaj cin pravo papanskim i iskreno se nadam da ce kreten krepati u najvecoj mizeriji.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7035 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by radostan dan »

hAZNADAR wrote: Ah ta lijepa vremena kada se balije nisu nista pitale...
a sad se pitaju - šta?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#7036 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by julisiz es grant »

insomnia78 wrote:Mos misliti kako su se starmali revolucionari od tri banke lozili na “hej komadante”. Hljeb te jebo sta je sperme proliveno na imaginarnog ovna predvodnika. Na barikadama su opet zastave, svet ide ko na praznike... Kad ono prc
To je pomalo cinična pjesma u kojoj se razračunavao sa svojim ranijim stavovima. Pošteno.
A "na barikadama" je direktna aluzija na "događanja naroda" koja su obilježila tu 1988, tj. mitingovanja kosovskih Srba širom Juge (tamo gdje im nisu zabranili) dobro organizovana svakako. Ta su dešavanja čak i Bajagu inspirisala za jednu pjesmu izašlu te godine, ako je Momčilu vjerovati (a što da ne vjerujemo).
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7037 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

_BataZiv_0809 wrote:

Halo ba Dezert rouz....Jel to za tebe Balija=Bosnjak?
Balija je pogrdna rijec za Bosnjake. Ne protumaci jos izjavu svog ahbaba koju kazes da kontas.

Ploca sa mosta u Sarajevu odnesena na restauraciju a jugosloven zakljucio da su samo balije mogle to uraditi i da isti prave od zemlje septicku jamu. Imas li neko drugo objasnjenje njegove izjave?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7038 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:
Balija je pogrdna rijec za Bosnjake. Ne protumaci jos izjavu svog ahbaba koju kazes da kontas.

Ploca sa mosta u Sarajevu odnesena na restauraciju a jugosloven zakljucio da su samo balije mogle to uraditi i da isti prave od zemlje septicku jamu. Imas li neko drugo objasnjenje njegove izjave?
Da je ukradena u Banjaluci ne bi se balijska fukara optuzila to je sigurno. Valjda kontas poentu....Ma kontas ti moj :D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7039 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

Ommadawn wrote:
PM72 wrote:U prilog temi...
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
Koja policija bi ga nasla za 24 sata? Titina? Pih...
Oni se razlikuju po efektivnosti od ovih sada sto su samo zato sto su u Titino vrijeme mogli pendrekom udarati po narodu, nekad i bespotrebno. I opet bilo jalije, narkomana, siledzija, lopova i pljackasa.

Nije da ne smatram ovaj cin pravo papanskim i iskreno se nadam da ce kreten krepati u najvecoj mizeriji.
Nisi u toku, ploca nije ukradena vec odnesena na restauraciju. Al je krivac vec po defaultu naznacen :D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7040 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote:
Balija je pogrdna rijec za Bosnjake. Ne protumaci jos izjavu svog ahbaba koju kazes da kontas.

Ploca sa mosta u Sarajevu odnesena na restauraciju a jugosloven zakljucio da su samo balije mogle to uraditi i da isti prave od zemlje septicku jamu. Imas li neko drugo objasnjenje njegove izjave?
Da je ukradena u Banjaluci ne bi se balijska fukara optuzila to je sigurno. Valjda kontas poentu....Ma kontas ti moj :D
Hoces reci da balije zive samo u Sarajevu?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7041 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:
Hoces reci da balije zive samo u Sarajevu?
Naravno da ne, nego je u pitanju vjerovatnoca. Uglavom sjasi sa covjeka ucinio je za ovu drzavu vise od tebe.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7042 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by radostan dan »

julisiz es grant wrote:
insomnia78 wrote:Mos misliti kako su se starmali revolucionari od tri banke lozili na “hej komadante”. Hljeb te jebo sta je sperme proliveno na imaginarnog ovna predvodnika. Na barikadama su opet zastave, svet ide ko na praznike... Kad ono prc
To je pomalo cinična pjesma u kojoj se razračunavao sa svojim ranijim stavovima. Pošteno.
A "na barikadama" je direktna aluzija na "događanja naroda" koja su obilježila tu 1988, tj. mitingovanja kosovskih Srba širom Juge (tamo gdje im nisu zabranili) dobro organizovana svakako. Ta su dešavanja čak i Bajagu inspirisala za jednu pjesmu izašlu te godine, ako je Momčilu vjerovati (a što da ne vjerujemo).
koju? laže...napisao je dvije godine prije jogurt revolucije.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7043 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote:
Hoces reci da balije zive samo u Sarajevu?
Naravno da ne, nego je u pitanju vjerovatnoca. Uglavom sjasi sa covjeka ucinio je za ovu drzavu vise od tebe.
Mislis septicku jamu kako nazva drzavu. Aaa u pitanju vjerovatnoca,... :D

Joj sto vam je dobra ta logika. Nestane ploca u Sarajevu, odmah naznacite balije za krivce i zakljucite kako je Juga bolje obuzdavala zle balije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7044 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:
Mislis septicku jamu kako nazva drzavu. Aaa u pitanju vjerovatnoca,... :D

Joj sto vam je dobra ta logika. Nestane ploca u Sarajevu, odmah naznacite balije za krivce i zakljucite kako je Juga bolje obuzdavala zle balije.
Obuzdavala lopove i kriminalce, a i za dezerterstvo se islo u tvorza, pa mi nije cudno sto ti je toliko mrska :D
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#7045 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by julisiz es grant »

radostan dan wrote:
julisiz es grant wrote:
insomnia78 wrote:Mos misliti kako su se starmali revolucionari od tri banke lozili na “hej komadante”. Hljeb te jebo sta je sperme proliveno na imaginarnog ovna predvodnika. Na barikadama su opet zastave, svet ide ko na praznike... Kad ono prc
To je pomalo cinična pjesma u kojoj se razračunavao sa svojim ranijim stavovima. Pošteno.
A "na barikadama" je direktna aluzija na "događanja naroda" koja su obilježila tu 1988, tj. mitingovanja kosovskih Srba širom Juge (tamo gdje im nisu zabranili) dobro organizovana svakako. Ta su dešavanja čak i Bajagu inspirisala za jednu pjesmu izašlu te godine, ako je Momčilu vjerovati (a što da ne vjerujemo).
koju? laže...napisao je dvije godine prije jogurt revolucije.
"Verujem-ne verujem"..kaže da je izašao iz studija u Novom Sadu gdje su snimali Prodavnicu tajni i vidio onaj veliki miting pod dirigentskom palicom Mihalja Kertesa. Datum, provjerih na gugletu, gle ironije, 05. oktobar....ali ne 2000, nego 1988.
I to ga kaže inspirisalo da napiše one zaista zlokobne stihove.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7046 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote:
Mislis septicku jamu kako nazva drzavu. Aaa u pitanju vjerovatnoca,... :D

Joj sto vam je dobra ta logika. Nestane ploca u Sarajevu, odmah naznacite balije za krivce i zakljucite kako je Juga bolje obuzdavala zle balije.
Obuzdavala lopove i kriminalce, a i za dezerterstvo se islo u tvorza, pa mi nije cudno sto ti je toliko mrska :D
A lopovi i kriminalci bili samo balije?

Kad vec spomenu Banjaluku i da tamo nema balija - pretpostavljam da je po vasoj logici tamo manje smetljiste ili septicka jama? Ono bolje svakako?
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7047 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by radostan dan »

julisiz es grant wrote: "Verujem-ne verujem"..kaže da je izašao iz studija u Novom Sadu gdje su snimali Prodavnicu tajni i vidio onaj veliki miting pod dirigentskom palicom Mihalja Kertesa. Datum, provjerih na gugletu, gle ironije, 05. oktobar....ali ne 2000, nego 1988.
I to ga kaže inspirisalo da napiše one zaista zlokobne stihove.
aha, ok...mislio sam da su u igri -rimljani-, iz osamdesetšeste.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7048 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:
A lopovi i kriminalci bili samo balije?

Kad vec spomenu Banjaluku i da tamo nema balija - pretpostavljam da je po vasoj logici tamo manje smetljiste ili septicka jama? Ono bolje svakako?
Zakljucivanje level Haznadar :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7049 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by insomnia78 »

Oni staju pešacima na pešačkom.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#7050 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by julisiz es grant »

radostan dan wrote:
julisiz es grant wrote: "Verujem-ne verujem"..kaže da je izašao iz studija u Novom Sadu gdje su snimali Prodavnicu tajni i vidio onaj veliki miting pod dirigentskom palicom Mihalja Kertesa. Datum, provjerih na gugletu, gle ironije, 05. oktobar....ali ne 2000, nego 1988.
I to ga kaže inspirisalo da napiše one zaista zlokobne stihove.
aha, ok...mislio sam da su u igri -rimljani-, iz osamdesetšeste.
Da...i za tu kaže da ga je inspirisalo Kosovo. Ali taj put percipirani postupci Albanaca sa komšijama Srbima.
Što opet nema razloga da ne vjerujem. Kao i jednog drugog, na zadnjim stranicama mnogospominjanog umjetnika, iste te godine za jednu skladbu za koju neki dan u Sarajevu na koncertu, ni od koga pitan, reče da je to"samo ljubavna pesma".
Post Reply