Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#7026 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

VenomousV wrote:
NeenaSa wrote:
VenomousV wrote:pise nosi u kosovu, ne na kosovo ili u kosovo... mozda je "kosova" neka radnja, dio grada ili nesto, veze nemam :roll:
stid me pitati, ali moram jer me zanima, sta je sa zivotinjama?
i kakva je situacija sa grobljima nakon poplava?
:facepalm: x 3 za prvo pitanje.
:facepalm: x 2 za drugo.
:facepalm: za tretje.
Sad da ti velim, ustvari pitam, gdje su tvoji prioriteti?
dje ti vidis trece pitanje? :-?

o ljudima se dobivaju redovno ovdje infomracije i o tome sta je potrebno kako bi se pomoglo
meni su zivotinje bitne kao i ljudi a mislim da imam pravo da pitam makar mi niko nista ne odgovorio i rek'o da sam debil :roll:

NE PRETJERUJEŠ VENI

dosta stoke je izginulo u posavini, ali i u centralnoj bosni, a u doboju je bilo pomjeranja grobova tj. siplivavanja ostataka....... zbog ovih leševa se svi i boje zaraze, a izgleda se šuga već pojavila u zenici :(

za groblja pitam zbog ogromnih bujica usljed kojih je moglo doci do unistavanja istih i eventualno (u nekom najgorem obliku) pomjeranja sanduka sa kostima pa me interesuje da li se to zaista moglo dogoditi ili pretjerujem kad mi je to palo na pamet
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7027 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#7028 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by johntra »

Svetozar Pudarić
11 mins ·

Razgovarao sam sa Munibom Huseinagićem Premijerom Zeničko-dobojskog kantona, onim istim koji je cijeli prošli četvrtak proveo na čamcu u Maglaju sa Maglajlijama.
Čim su saznali za Primus pokrenut je MUP i izvršena intervencija da se stanje promijeni.
Sarađujemo li svi možemo popraviti sve. A državni organi su naš servis.
Ima puno ljudi u njima i na njihovom čelu koji znaju šta im je i dužnost i obaveza.
Arsene Wenger
Posts: 545
Joined: 13/10/2012 00:33

#7029 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Arsene Wenger »

jahhjer wrote:
jahhjer wrote:
Pismonosa wrote:Sarajevski studenti na ulicama Maglaja

dok ono rade on doso da se snima sa sjekirom u ruci, mater mu pa ovakvi vise odmazu nego sto pomazu, ovo samo namlatit treba i kuci poslati, mrs. A ima ih more takvih.

De ziva bila procitaj sta sam napisao pa onda pogledaj snimak, govorim za lika sa sjekirom koji stoji pored njih dok oni lopataju...
Momak sa sjekirom je jedan od organizatora studentske akcije i jedan od najvrjednijih omladinaca u Sarajevu. Vjerovatno je stao da odmori i nasmijao se u kameru. I sad ti sebi daješ za pravo da psuješ i omalovažavaš. Sram te bilo.
Last edited by Arsene Wenger on 19/05/2014 14:23, edited 1 time in total.
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7030 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

crnoplavo wrote:
VenomousV wrote:

stid me pitati, ali moram jer me zanima, sta je sa zivotinjama?

nema te sta bit stid pitat jer mnogima te zivotinje predstavljaju izvor sredstava za zivot , cinjenica je da je mnogo stoke, a o peradi da i ne govorim, izginulo, osim toga otislo je dosta stocne hrane, pa covjek ako je i izvuko zivotinje nema hrane (juce je bio negdje video iz posavine...
Vjerovatno će u Posavini to biti najveći problem.

U Hrvatskoj je u Gunji bilo domaćinstava koji su izgubili po 400 grla stoke.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#7031 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mračajski proto »

Čuj Pudarića lopine.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7032 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »


VAŽNIJI TELEFONI

Oružane snage BiH 033 492 778.
Policija 122.
Centar za uklanjanje mina 033 253-800, http://www.bhmac.org.
Sve pošiljke humanitarne pomoći iz inostranstva moraju se najaviti Ministarstvu sigurnosti na broj +387 33 492 785.

U FBiH:
O saznanjima o slučajevima koji imaju elemente krađe i pljačke, te neosnovanog podizanja cijena, građani mogu direktno informirati Vladu FBiH putem telefona 033 212 602, koji je otvoren 24 sata dnevno, saopćeno je iz Ureda za odnose s javnošću Vlade.

Nerealno povećanje cijena proizvoda građani mogu prijaviti Federalnoj upravi za inspekcijske poslove putem dežurnog telefona 033 226 644, koji je u funkciji 24 sata, telefona 033 563 360 i 033 563 350, kao putem otvorene e-mail [email protected].
S ciljem što bolje organizacije i koordinacije prikupljanja pomoći i svih ostalih humanitarnih aktivnosti, otvoreni su brojevi telefona u Federalnom ministarstvu obrazovanja i nauke za sve građane i pravne osobe koja prikupljaju pomoć za nastradale u Federaciji BiH: dežurni brojevi u Sarajevu je 033 276 383, u Mostaru 036 355 726 (linije su otvorene od 07:00 do 21:00 sat), i 062 575 656 (od 21:00 do 07:00 sati).

Crveni križ/krst FBiH objavio je da pomoć unesrećenima u poplavljenim područjima možete uputiti i putem humanitarnih telefona:
BH Telekom 090 291 032 – donirate 2,00 KM;
HT Mostar 092 890 830 – donirate 1,80 KM.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7033 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

S jedne strane razumijem ljude koji traže hranu, a sa druge strane razumijem i ljude koji razmišljaju da je ne mogu dati tek tako iz magacina. Nažalost, čini se da ne postoji služba koji dijeli pomoć, već građani po nju moraju dolaziti, što je veliki problem i ostavlja veliki prostor kojekakvih malverzacijama.
Haotično je stanje, nažalost.
U Srbiji je, koliko vidim, kudikamo bolje. Čak imaju prihvatne centre za pse u kojima su cuke snadbijevena sa hranom i pićem, a u nas, k'o u Burundiju i Ruandi, otimaju pomoć od vlastitog naroda. :(
SirokiB
Posts: 100
Joined: 18/05/2014 17:03

#7034 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by SirokiB »

pomoc iz makedonije

Image

50% srbija, 50% bih
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7035 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

johntra wrote:
Svetozar Pudarić
11 mins ·

Razgovarao sam sa Munibom Huseinagićem Premijerom Zeničko-dobojskog kantona, onim istim koji je cijeli prošli četvrtak proveo na čamcu u Maglaju sa Maglajlijama.
Čim su saznali za Primus pokrenut je MUP i izvršena intervencija da se stanje promijeni.
Sarađujemo li svi možemo popraviti sve. A državni organi su naš servis.
Ima puno ljudi u njima i na njihovom čelu koji znaju šta im je i dužnost i obaveza.
Jel ovo znači da Pudarić potvrđuje informacije vezane za Primus??????
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#7036 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Pismonosa »

O'zone wrote:Image
Golubovi mali. Kao da su i oni svjesni situacije pa skroz ozbiljni :(

Zar je moguće da ima gamadi koji će i od njihovih usta oteti, ukrasti :evil:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7037 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Centar za promociju civilnog društva: Treba nam kreča hidrantnog, uz sva ostala sredstva za dezinfekciju... poput Varikine, Domestosa, i svih sličnih sredstava...
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#7038 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Drinski »

@leklerk
mislim da bi najbolje rješenje bilo osnivanje javnih kuhinja dok se to ne stablizuje, tako bi se postigla kolika tolika uravnilovka.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7039 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Iz bolnice u Orašju apeluju na sve medic­inare i ljekare koji su u mogućnosti da dođu u ispomoć, jer voda prodire u grad, imaju mnogo bolesnika, a pokrivaju i bolnicu u Odžaku. Odgovorna osoba za prihvat bolesnika je sestra Sanja koju je moguće kontaktirati na broj 063 284 798.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7040 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Bingo d.o.o. Tuzla:

Elementarna nepogoda koja nas je zadesila u proteklih nekoliko dana je neviđena na ovim prostorima i mnogi su
ostali bez svojih domova, ali gubitak ljudskih života je ipak najveća nesreća koja je pogodila našu zemlju.
Na lokacijama koje su pogođene ovom vodenom stihijom, Bingo je pretrpio milionske gubitke. Na sreću, ljudskih žrtava nema, iako su centri koji se nalaze u poplavljenim područjima djelimično ili u potpunosti uništeni.
Pomenuti objekti neće raditi do daljnjeg, o čemu ćemo Vas redovno obavještavati putem našeg facebook profila i web stranice.
Ovim putem apelujemo na naše sugrađane, na naše kupce, da ne stvaraju vještačku krizu, jer nema potrebe za nekontrolisanom kupovinom i gomilanjem namirnica. Distribucija roba se odvija uredno i ukoliko se desi da na momente nema određenih roba na policama, rješavamo nedostatke promptno.
U objektima imamo dovoljno zaliha svih namirnica, robu isporučujemo učestalo i dopiremo do svih objekata koji nisu pogođeni poplavom. Cijene svih artikala u Bingu su jedinstvene na nivou Bosne i Hercegovine i nismo ih dizali niti u jednoj poslovnici, iako u medijima kruže dezinformacije da su određene robe poskupile.
Inspekcijski organi konstantno vrše kontrolu cijena u našim objektima.
Što se tiče objekata na područjima koja nisu pogođena poplavama ili su već sanirane posljedice, Bingo će raditi po ustaljenom radnom vremenu.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7041 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Havatar »

Arsene Wenger wrote:
Ovaj sa sjekirom je jedan od organizatora ove studentske akcije i jedan od najvrjednijih momaka u Sarajevu. Vjerovatno je stao da odmori malo i nasmijao se u kameru. I sad ti sebi daješ za pravo da psuješ i omalovažavaš. Sram te bilo.
Primjetan je veliki broj sabotera koji vrijedjaju ljude koji pomazu bilo da su to studenti ili dijaspora, koji izmisljaju price , koji unose negativnost, koji sire apatiju primjerima kako se ovdje nista ne radi a kako je u drugim zemljama odbrana mnogo bolja, kako niko ne pomaze nego sve ide u druge zemlje i sve drugo samo da bi smanjili pomoc i da bi unijeli negativu i tako spijecili solidarnost koja je vidljiva i ocigledna posto su sve svi ujedinili da pomognu osim ovih agenata .
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#7042 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

Milloni wrote:@VenomousV malo je oftopik ne znam kakva je situacija sa zivotinjama ovdje, ali su u Beogradu odlicno uradili (drugarice su aktivne na tom polju pa pratim), oni su skupljali hranu i za zivotinje, udomili su veliki broj spasenih, veterinarska klinika pravi spisak svih spasenih, koji su sa cipovima da vlasnici saznaju gdje su...NahraniPsa organizacija je bas aktivna...
nadam se da i ovdje vode racuna barem malo...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Ma kakav crni offtopic, po meni je ovo odlicna informacija i ideja za druge ljude u nasem podrucju. :thumbup:
Arsene Wenger
Posts: 545
Joined: 13/10/2012 00:33

#7043 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Arsene Wenger »

It_is_a_Leclerc wrote:S jedne strane razumijem ljude koji traže hranu, a sa druge strane razumijem i ljude koji razmišljaju da je ne mogu dati tek tako iz magacina. Nažalost, čini se da ne postoji služba koji dijeli pomoć, već građani po nju moraju dolaziti, što je veliki problem i ostavlja veliki prostor kojekakvih malverzacijama.
Haotično je stanje, nažalost.
U Srbiji je, koliko vidim, kudikamo bolje. Čak imaju prihvatne centre za pse u kojima su cuke snadbijevena sa hranom i pićem, a u nas, k'o u Burundiju i Ruandi, otimaju pomoć od vlastitog naroda. :(
De bogati odmori i sa Srbijom i sa cukama. Ko papagaji...
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#7044 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Slo Burner »

Lik sa vucnom sluzbom ide i ubjedjuje ljude da od poplavljenog auta nema nista, da bi ih kupio. Kako su govna isplivala na povrsinu na ovim poplavama c c c
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#7045 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Pismonosa »

Arsene Wenger wrote:
Momak sa sjekirom je jedan od organizatora studentske akcije i jedan od najvrjednijih omladinaca u Sarajevu. Vjerovatno je stao da odmori i nasmijao se u kameru. I sad ti sebi daješ za pravo da psuješ i omalovažavaš. Sram te bilo.
Ma samo ignorišite trolove. Normalno da je momak došao da pomogne i da je pomogao. Nije došao u Maglaj zbog slikanja sigurno.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7046 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

JP Autoceste FBiH rade na deblokadi 5.000 ljudi iz Željeznog Polja, Općina Žepče

Image

Image

Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#7047 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by johntra »

O'zone wrote:
johntra wrote:
Svetozar Pudarić
11 mins ·

Razgovarao sam sa Munibom Huseinagićem Premijerom Zeničko-dobojskog kantona, onim istim koji je cijeli prošli četvrtak proveo na čamcu u Maglaju sa Maglajlijama.
Čim su saznali za Primus pokrenut je MUP i izvršena intervencija da se stanje promijeni.
Sarađujemo li svi možemo popraviti sve. A državni organi su naš servis.
Ima puno ljudi u njima i na njihovom čelu koji znaju šta im je i dužnost i obaveza.
Jel ovo znači da Pudarić potvrđuje informacije vezane za Primus??????
Ne znam, samo sam kopirao, a vjerovatno se većina građana obratila i njemu na profil....
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#7048 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Cholina_Lokica »

O'zone wrote:
Iz bolnice u Orašju apeluju na sve medic­inare i ljekare koji su u mogućnosti da dođu u ispomoć, jer voda prodire u grad, imaju mnogo bolesnika, a pokrivaju i bolnicu u Odžaku. Odgovorna osoba za prihvat bolesnika je sestra Sanja koju je moguće kontaktirati na broj 063 284 798.
Zasto direktno ne nazovu UKC Sarajevo, oni vec par dana imaju spremne timove za slanje gdje treba
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7049 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Arsene Wenger wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:S jedne strane razumijem ljude koji traže hranu, a sa druge strane razumijem i ljude koji razmišljaju da je ne mogu dati tek tako iz magacina. Nažalost, čini se da ne postoji služba koji dijeli pomoć, već građani po nju moraju dolaziti, što je veliki problem i ostavlja veliki prostor kojekakvih malverzacijama.
Haotično je stanje, nažalost.
U Srbiji je, koliko vidim, kudikamo bolje. Čak imaju prihvatne centre za pse u kojima su cuke snadbijevena sa hranom i pićem, a u nas, k'o u Burundiju i Ruandi, otimaju pomoć od vlastitog naroda. :(
De bogati odmori i sa Srbijom i sa cukama. Ko papagaji...
Nađeš li mi jedan moj post osim ovog o ćukama, dat ćeš mi broj računa i dobit ćeš moju platu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#7050 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

It_is_a_Leclerc wrote:S jedne strane razumijem ljude koji traže hranu, a sa druge strane razumijem i ljude koji razmišljaju da je ne mogu dati tek tako iz magacina. Nažalost, čini se da ne postoji služba koji dijeli pomoć, već građani po nju moraju dolaziti, što je veliki problem i ostavlja veliki prostor kojekakvih malverzacijama.
Haotično je stanje, nažalost.
U Srbiji je, koliko vidim, kudikamo bolje. Čak imaju prihvatne centre za pse u kojima su cuke snadbijevena sa hranom i pićem, a u nas, k'o u Burundiju i Ruandi, otimaju pomoć od vlastitog naroda. :(
razumijem da je bilo haoticno prekjuce, hajde nekako i juce... al danas?

pa jebem mu mater to je maglaj, nije london!? zar se nije moglo nesto organizovati, centralizirati? i to je manje vise jedini grad u toj situaciji u fbih (srecom)... ostali su dosta manje najebali, eto svi hvale kako u zepcu sve stima, organizacija, komunikacije...

zar je toliki problem bio da se zavede red u maglaju? da su poslali par desetina ljudi iz FUP-a, uvezali se s lokalnim organima i murijom.... i cao... kako je moguce da tri dana bude tako 'haoticno'? zar se nije moglo dovuci nekoliko jebenih agregata, napraviti neki centar da barem ljudi mogu poslat rodbini jebeni email ili sms, ili napuniti telefon...podijeliti motorola po mjesnim zajednicama, ici od vrata do vrata ako treba, to je maglaj pobogu, nije neki velegrad
Post Reply