Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#7003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kafanski_covjek »

juce bio kod Kareta u vezi nekog dijela za auto i u radnji mi preporucise marku "KM", navodno Njemacka :)

prvi put cujem, pa ako neko ima kakvih informacija bio bi zahvalan :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pa konvertibilna marka-KM :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#7005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

bitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
mozda se konusno nabije na rupu
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#7006 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kafanski_covjek »

bitanga_sa_otesa wrote:pa konvertibilna marka-KM :D
to svakako :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7007 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

commendatore wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
mozda se konusno nabije na rupu
nije konus ni u felgi ni na glavcini....
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7008 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

bitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
Ima neki sitan konus, inače bi se felge skidale majzlom i grijanjem. Mešćini. :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#7009 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

bitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
Ja imam plastične prstenove na zimskom setu, i to u plavoj boji :D

Kod mene su alu feluge, i taj prsten bude unutar centralne rupe na feluzi, sa unutrašnje strane, sad ne znam kako se stručno taj dio feluge zove. Ispasti ne može jer je širi promjer ili konus na početku centralne rupe na alu feluzi gdje ide ovaj prsten, pa se on smanjiva dalje prema izlazu feluge, tako da prsten ulegne unutar centralne rupe na feluzi sa unutrašnje strane, znaš kako već ide taj dio koji naliježe na glavčinu. Kako je na ovoj čeličnoj sa slike nisam siguran ne vidi se, ne znam da li i mogu prstenovi ići. Gledao sam to na svojim felugama baš nedavno prošle subote ih montirao.

Stavili su prstenove, jer mislim da je njihova funkcija centriranje feluge na glavčini.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

bitanga_sa_otesa wrote:pa konvertibilna marka-KM :D
Nekad su se zvali DM :)


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#7011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by seoBIH »

De jos koji put napisi felugi feluzi...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:D :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83490
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

NediM17 wrote:@Bata

Idi onom ko ti je ugradio plin, pitaj ga koje su najbolje selne i gdje se imaju kupiti, otidji, kupi, i natjeraj ga da sve duple stavi, spomenuces me! ;-)

To je jedino pravo rjesenje, sve drugo je izmisljanje vruce vode.
:-?

Doduse belaj jesam poceo primjecivati nakon ugradnje plina, ali ne znam kakve veze ima sa njim :?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#7014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...
Joj uze mi rijec iz tastature. Isto samare da mi puca. Bem ti rijeci i jezik


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

commendatore wrote:
seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:thumbup:
Ja nisam ništa smio napisati, optužili bi me odmah da sam lingvističar. :oops:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#7017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

direstraits0078 wrote:
commendatore wrote:
seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:thumbup:
Ja nisam ništa smio napisati, optužili bi me odmah da sam lingvističar. :oops:
https://de.wiktionary.org/wiki/Felge
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Nedim nije bio član lige mladih lingvista. A vjerovatno ne voli ni linguine. :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7019 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Meni treba bregasta poluosovina za benvea, đeću uzest? E36 1.6


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#7020 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Kako ide onaj vic, Partizani jedu gume, dolazi Tito i kaže im, drugovi jedite felge, gume su za ranjenike :D

Feluga, felga, felna....sve je to isto :)
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#7021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

_BataZiv_0809 wrote: :-?

Doduse belaj jesam poceo primjecivati nakon ugradnje plina, ali ne znam kakve veze ima sa njim :?
Ima, jer voda mora kruziti kroz isparivac, a to znaci da moraju sjeci crijeva i praviti racve, i to nije dobro uradjeno i vjerovatno tu curka antifriz. Svaki taj spoj poduplati sa nekom najkvalitetnijom selnom, i nikada vise problema neces imati!

Ni Suzuki ni ovaj Megane nikada nisu izgubili kapi rashladne tecnosti.
condy wrote: Kod mene su alu feluge, i taj prsten bude unutar centralne rupe na feluzi, sa unutrašnje strane, sad ne znam kako se stručno taj dio feluge zove. Ispasti ne može jer je širi promjer ili konus na početku centralne rupe na alu feluzi gdje ide ovaj prsten, pa se on smanjiva dalje prema izlazu feluge, tako da prsten ulegne unutar centralne rupe na feluzi sa unutrašnje strane, znaš kako već ide taj dio koji naliježe na glavčinu. Kako je na ovoj čeličnoj sa slike nisam siguran ne vidi se, ne znam da li i mogu prstenovi ići. Gledao sam to na svojim felugama baš nedavno prošle subote ih montirao.

Stavili su prstenove, jer mislim da je njihova funkcija centriranje feluge na glavčini.
Tako je, ne mogu prsteni, a ja vec 2. sezonu vozim te felge! :thumbup:
direstraits0078 wrote:Nedim nije bio član lige mladih lingvista. A vjerovatno ne voli ni linguine. :D
Sta li je pisao zelio reci? :?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

:lol:
Ne vodim računa ko je ko. Sve mi isto. Mali ekran. :D
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#7023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Desi se. Halalosum. :)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#7024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Sta se ja naslusam tih feluga i bombina, to je cudo. :D
Post Reply