Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#7002 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#7003 Re: Pitamo Mehanicare ?
juce bio kod Kareta u vezi nekog dijela za auto i u radnji mi preporucise marku "KM", navodno Njemacka 
prvi put cujem, pa ako neko ima kakvih informacija bio bi zahvalan
prvi put cujem, pa ako neko ima kakvih informacija bio bi zahvalan
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#7004 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa konvertibilna marka-KM 
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#7005 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda se konusno nabije na rupubitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#7006 Re: Pitamo Mehanicare ?
to svakakobitanga_sa_otesa wrote:pa konvertibilna marka-KM
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#7007 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije konus ni u felgi ni na glavcini....commendatore wrote:mozda se konusno nabije na rupubitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7008 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima neki sitan konus, inače bi se felge skidale majzlom i grijanjem. Mešćini.bitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#7009 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja imam plastične prstenove na zimskom setu, i to u plavoj bojibitanga_sa_otesa wrote:sta drzi ovaj prsten da ne ispadne?
Kod mene su alu feluge, i taj prsten bude unutar centralne rupe na feluzi, sa unutrašnje strane, sad ne znam kako se stručno taj dio feluge zove. Ispasti ne može jer je širi promjer ili konus na početku centralne rupe na alu feluzi gdje ide ovaj prsten, pa se on smanjiva dalje prema izlazu feluge, tako da prsten ulegne unutar centralne rupe na feluzi sa unutrašnje strane, znaš kako već ide taj dio koji naliježe na glavčinu. Kako je na ovoj čeličnoj sa slike nisam siguran ne vidi se, ne znam da li i mogu prstenovi ići. Gledao sam to na svojim felugama baš nedavno prošle subote ih montirao.
Stavili su prstenove, jer mislim da je njihova funkcija centriranje feluge na glavčini.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#7010 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nekad su se zvali DMbitanga_sa_otesa wrote:pa konvertibilna marka-KM
Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#7011 Re: Pitamo Mehanicare ?
De jos koji put napisi felugi feluzi...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83490
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7013 Re: Pitamo Mehanicare ?
NediM17 wrote:@Bata
Idi onom ko ti je ugradio plin, pitaj ga koje su najbolje selne i gdje se imaju kupiti, otidji, kupi, i natjeraj ga da sve duple stavi, spomenuces me!![]()
To je jedino pravo rjesenje, sve drugo je izmisljanje vruce vode.
Doduse belaj jesam poceo primjecivati nakon ugradnje plina, ali ne znam kakve veze ima sa njim
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#7014 Re: Pitamo Mehanicare ?
seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#7015 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joj uze mi rijec iz tastature. Isto samare da mi puca. Bem ti rijeci i jezikseoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...
Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7016 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja nisam ništa smio napisati, optužili bi me odmah da sam lingvističar.commendatore wrote:seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#7017 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://de.wiktionary.org/wiki/Felgedirestraits0078 wrote:Ja nisam ništa smio napisati, optužili bi me odmah da sam lingvističar.commendatore wrote:seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7018 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedim nije bio član lige mladih lingvista. A vjerovatno ne voli ni linguine. 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#7019 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni treba bregasta poluosovina za benvea, đeću uzest? E36 1.6
Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#7020 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako ide onaj vic, Partizani jedu gume, dolazi Tito i kaže im, drugovi jedite felge, gume su za ranjenike
Feluga, felga, felna....sve je to isto
Feluga, felga, felna....sve je to isto
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7021 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima, jer voda mora kruziti kroz isparivac, a to znaci da moraju sjeci crijeva i praviti racve, i to nije dobro uradjeno i vjerovatno tu curka antifriz. Svaki taj spoj poduplati sa nekom najkvalitetnijom selnom, i nikada vise problema neces imati!_BataZiv_0809 wrote:![]()
Doduse belaj jesam poceo primjecivati nakon ugradnje plina, ali ne znam kakve veze ima sa njim
Ni Suzuki ni ovaj Megane nikada nisu izgubili kapi rashladne tecnosti.
Tako je, ne mogu prsteni, a ja vec 2. sezonu vozim te felge!condy wrote: Kod mene su alu feluge, i taj prsten bude unutar centralne rupe na feluzi, sa unutrašnje strane, sad ne znam kako se stručno taj dio feluge zove. Ispasti ne može jer je širi promjer ili konus na početku centralne rupe na alu feluzi gdje ide ovaj prsten, pa se on smanjiva dalje prema izlazu feluge, tako da prsten ulegne unutar centralne rupe na feluzi sa unutrašnje strane, znaš kako već ide taj dio koji naliježe na glavčinu. Kako je na ovoj čeličnoj sa slike nisam siguran ne vidi se, ne znam da li i mogu prstenovi ići. Gledao sam to na svojim felugama baš nedavno prošle subote ih montirao.
Stavili su prstenove, jer mislim da je njihova funkcija centriranje feluge na glavčini.
Sta li je pisao zelio reci?direstraits0078 wrote:Nedim nije bio član lige mladih lingvista. A vjerovatno ne voli ni linguine.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7022 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne vodim računa ko je ko. Sve mi isto. Mali ekran.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#7024 Re: Pitamo Mehanicare ?
seoBIH wrote:De jos koji put napisi felugi feluzi...
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7025 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta se ja naslusam tih feluga i bombina, to je cudo. 
