Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#7001 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

Koliko je samo Fahrudin Radončić nenormalan (kao i njegovi "novinari") govori i sljedeće:
Kako "Dnevni avaz" saznaje iz pouzdanih izvora, fantomska kompanija "Al Shiddi", koja je pod političkim pokroviteljstvom Bakira Izetbegovića i pomoću tenderskog kriminala dobila najbolju lokaciju u Sarajevu, bankrotirala je i u svom sjedištu u Rijadu, u Saudijskoj Arabiji.
Prestanak radova neminovno će otvoriti i pitanje sudbine objekta u centru Sarajeva. Laži da je gradnja stala zbog novog projektiranja i namjene prostora više niko ne shvata ozbiljno, te je više nego jasno da nadležna tužilaštva trebaju početi raditi svoj posao, utvrditi krivičnu odgovornost i početi procesuiranje velikog korupcijskog skandala u Sarajevu.
Također, trokut BBI - "Al Shiddi" - "Bristol" trebao je postati kadrovska baza za djecu mladomuslimanskih sinova koji su tokom rata bili izvučeni u Maleziju.
Bakirov "Al-Shiddi" opet želi prevariti državu!
Fantomska saudijska kompanija "Al-Shiddi Trading Est" s ortakom iz BiH čiji je politički pokrovitelj i poslovni partner Bakir Izetbegović ponovo je zatražila od Agencije za privatizaciju Kantona Sarajevo (KAP) izmjenu kupoprodajnog ugovora, odnosno prolongiranje roka za završetak radova na izgradnji kompleksa na Marindvoru u centru Sarajeva, saznaje „Dnevni avaz" iz zvaničnih izvora.
Iako je već nekoliko puta prolongirani rok za završetak radova avgust 2013. godine, „Al Shiddi" je svjestan da ni teoretski ne može dovršiti objekt do tog datuma, s obzirom na to da je cijelo ljeto gradilište bilo pusto.
Zajednička firma sarajevskog "Energoinvesta" i "Al-Shiddi Groupa", putem koje je ova državna kompanija trebala poslovati u Saudijskoj Arabiji, do danas nije registirana, niti će ikada biti, saznaje "Dnevni avaz".
Sarajevsko tužilaštvo istražuje "Al-Shiddi"
Zbog Bakirovih partnera radnici dobivaju otkaze: "Al-Shiddi" duguje milione "ANS Driveu"!
Privatizacijska prevara: "Al-Shiddi" izbjegao investirati 85 miliona KM i zaposliti 166 radnika!
Izetbegović "Al-Shiddija" uveo i u Predsjedništvo BiH!
Radnici "Magrosa" tužili saudijsku kompaniju "Al-Shiddi" zbog milionskih dugova
Privatizacija Izetbegovićevog partnera: "Al-Shiddi" kupio "Bristol" založivši imovinu "Magrosa"!
Hotel "Bristol" ne plaća doprinose radnicima!
Kako su partneri Bakira Izetbegovića prevarili i oštetili državu za milione KM: KAP potvrdio teški kriminal 'Al-Shiddija'
Ne da mi se dalje traziti. Ovo graniči s bolešću. S druge strane imamo novost: http://www.klix.ba/biznis/news/na-dio-s ... 30117063#1

Vjerujem da Fahrudin u tornju sada grize nokte, usne, inventar, čupa kosu, najnoviji broj Havaza....
Sutra u SBB pamfletu red Al-Shadija, red Selimovića, red Izetbegovića mlađeg, pa red pivarskog biltena i tako u krug do smrtovnica i TV programa (a i tu će biti naznaka da je Budimir i SDA kriva zbog ovolikog broja umrlih u Federaciji te kako je jako loš program TV stanica u BiH zbog propale SBiH).

Image
Image
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7002 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

mislim ni da investitor nije slučajno izabrao da fasade postavljaju prvo na ovoj strani što se vidi sa tornja..
kako fasade budu napredovale, a ovih dana se baš radi, tako će fahro psihički sve više zapadati u depresiju..
sve to ima i svoje razloge..
mislim ko će sutra noramalan iznajmiti urede u Tornju da ga ljudi podjebaju, kadće imati priliku da bude u ovakvom objektu..još ako ne osviji vlast u kantonu koja će nastaviti sa gradnjom one ceste kraj tornja, onda je propast zagarantovana..
mislim da mu hitno treba rješenje, inače nećemo još dugo čitati fahrin avaz..
mislim da nikako nije lahko biti svjestan da si ti završio svoju kompletnu investiciju, zadužio se desetine miliona u ovoj krizi, a da ti galavni konkurent odgađa svoje zaduživanje i čeka bolja vremena..i ond a kada baš pomisliš da je krenuo posao nabolje, privreda se oporavlja, kad preko puta tvog tornja se otvori jedan takakv centar, na jednom takvom mjestu..
stigle ga valjda suze radnika Alhosa o kojima nikad nije pisao..
domaci.ba
Posts: 232
Joined: 28/12/2010 17:12

#7003 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by domaci.ba »

Ova vijest da je Adnan Terzić jedan od novih suvlasnika GP PUT mi se gadi. Fahro da zagrabi dio kolaca od aVtoputOva. :-) More bit bidne ona zajebancija sa 2 trake iz pravca Novi Pazar- Sarajevo al u jednom smjeru.
Last edited by domaci.ba on 17/01/2013 18:07, edited 1 time in total.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#7004 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

Garaaaantujeem da ću kao miniiiistar za bezbeeednost izgradiiitiii četrnaest traka (zvoca mu ona klapna od proteze u ustima) auto puuta od Sjenica, preko Berana, Novi Pazaaar do Saraaajevo (napućio usne) i nadalje do Potoooka boljakovog... gde sam ja najveći posle ovog (isprsio se, još više napućio usne i ljulja se prema naprijed, s zbunjenom facom), kako se zoveee, Mate pomozi mi (koluta očima)...hmm... jah, jah, (Đaković: Gazihusrefbega) da, Gazihusrefbega, i ja sam odmaaah iza njega (širok osmijeh, pokazivanje klapni, trljanje prstiju, i trepuckanje kao što to čini Dejana Rosuljaš).
User avatar
starii
Posts: 3389
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#7005 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by starii »

TUZLARIJE - VIJESTI
19.01.2013. Broj citanja: 484
Niko me ne vidi kad pokrijem oči!


Uzalud lokalni mediji u Tuzli izvještavaju o osipanju članstva Saveza za bolju budućnost u Tuzlanskom kantonu, na centralnoj web stranici ove stranke nema ni riječi o tim dešavanjima, a ne spominje ih ni Avaz. Nije to specijalitet samo ove stranke, slično se ponašaju i druge, baš kao da ne živimo u informatičkom dobu i kao da se loše vijesti mogu prikrivanjem sakriti od članstva.

Da podsjetimo, nakon što je prije nekoliko dana iz stranke isključen Salih Šabović, koji je bio predsjednik poslaničkog kluba ove stranke u Skupštini TK, uslijedila je ostavka Alije Azabagića, koji je bio član Glavnog odbora stranke i poslanik u Skupštini TK, onda je stranku napustio Mirsad Trnovljaković član Glavnog odbora SBBBiH, a od jučer se priča da je ostavku na članstvo u stranci podnio i Mirsad Hadžiselimović, aktuelni ministar prostornog uređenja u Vladi Tuzlanskog kantona.

Ako se navedenoj listi doda i podatak da je nedavno smijenjen i Enes Huseinagić sa pozicije predsjednika OO SBB Tuzla, jasno je da Savez za bolju budućnost u Tuzlanskom kantonu i u Tuzli ima velikih problema o kojima centrala SBB-a ne izvještava ni svoje članstvo ni javnost. Valjda očekuju poput malog djeteta, koje kad zatvori oči misli da ga niko ne vidi, da ni ova dešavanja neće biti primjećena.

Već smo pisali da bi unutarstranačka previranja bila interna stvar stranke da SBB nije važan koalicioni partner SDP-u i da neće imati uticaja na zbivanja, ne samo u Tuzlanskom kantonu već i na partnerski odnos ovih stranaka. Simptomatično je da je nestabilnost u kantonalnoj organizaciji SBB-a pokrenuta iz centrale isključenjem Šabovića, a da bi nakon svega najveću štetu mogao imati SDP gubljenjem vlasti u svom najjačem kantonu. Ako se to desi isključivi krivac će biti SBB i bilo bi čudo da ne utiče na odnos između Lagumdžije i Radončića.
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#7006 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by yugi »

Monolitni :D

Mirsad Hadžiselimović ministar u Vladi TK napustio SBB


Osipanje SBB BiH u Tuzli i Tuzlanskom kantonu se nastavlja. Ovu stranku danas je, kako saznaje Bportal.ba, napustio Mirsad Hadžiselimović, aktuelni ministar prostornog uređenja u Vladi Tuzlanskog kantona.
Hadžiselimović je o ovoj odluci obavijestio stranačka tijela u Tuzli i Tuzlanskom kantonu.
On će ostati na funkciji kantonalnog ministra.
U posljednjih desetak dana SBB BiH je ostala bez četiri istaknuta člana. Predsjedništvo SBB BiH iz stranke je isključilo Saliha Šabovića, nakon čega su uslijedile ostavke na članstvo. Prvu je podnio Alija Azabagić, zatim je to učinio Mirsad Trmovljaković, a danas i ministar Hadžiselimović.
Tako je SBB koja čini vladajuću većinu u TK za svega nekoliko dana ostala bez dva skupštinska zastupnika i jednog ministra.
Kako stvari stoje, nastavak slijedi...
(RTVTK/E.H./Bportal.ba)
User avatar
starii
Posts: 3389
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#7007 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by starii »

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/sbb-bih ... guju-porez

odgovor hajvaza na odlaske svojih clanova...jesu smijesni matere mi :D
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#7008 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by yugi »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Politika, ipak, može biti principijelna
SBB BiH čisti svoje redove od pojedinaca koji duguju porez


Nakon što je Savez za bolju budućnost BiH prošle sedmice iz svog članstva isključio Saliha Šabovića, vlasnika "Giproma" (duguje 1.860.000 KM poreza), pojavio se očekivani talas da iz stranke mora otići i još nekoliko poreznih dužnika ili onih koji su podizali kredite bez pokrića i ne mogu ih vraćati.

Sumnjivi aparati

Šabović je, inače, pod lupom javnosti u Tuzli, jer je prije nekoliko godina dobio lokacije za podizanje stambenih zgrada, uzeo novac od građana, a ti objekti nikada nisu izašli iz temelja. Zato je prema njemu upućeno više tužbi.

Primjer drugi: Još jedan kantonalni vijećnik, dr. Alija Azabagić, koji u Tuzli glumi Majku Terezu i finog, mirnog i otmjenog gradskog čovjeka, otišao je iz SBB BiH zbog sličnih razloga.

Njegova poliklinika podigla je veliki kredit od "Hypo banke", nabavljeni su CT skener i drugi aparati, u čiji se kvalitet sumnja pa se Azabagić, umjesto u dobrom biznisu, našao u ekonomskoj i profesionalnoj provaliji. Azabagić je "zavalio" jemca, odnosno kompaniju "Tehnograd", kojoj su blokirani računi zbog njega. Pored toga, on je i u poslovnim kombinacijama s kontroverznim Šabovićem i mnogi misle da je pod ucjenom zbog neplaćenog poslovnog prostora.

Oštar obračun

Kao što je poznato, spisak dužnika poreza u ukupnom iznosu od 1,5 milijardi KM i raskrinkavanje onih koji su varali banke prikazivanjem lažne perspektivne solventnosti, donio je SBB-u ogromnu popularnost u narodu.

Odluka da će SBB iz svojih redova isključiti sve pojedince - a takvi se, srećom, u toj stranci mogu izbrojati na prste jedne ruke - koji imaju spomenute i u ozbiljnim državama netolerirajuće probleme, dodatno je ohrabrila javnost da je SBB vrlo principijelna stranka.

Iz solidarnosti sa Šabovićem i Azabagićem, unutrašnje čišćenje u Tuzlanskom kantonu završava se ovih dana tako što je ministar prostornog uređenja u istom kantonu Mirsad Hadžiselimović istupio iz stranke, ali ne i sa mjesta ministra!

Stoga će SBB tražiti njegovu smjenu s čela tog ministarstva, jer je prikrio da je u svojoj privatnoj kompaniji prije imenovanja imao probleme s uplatama poreza i doprinosa, kao i s izmirivanjem drugih obaveza.

Činjenica da je Hadžiselimović prije nekoliko godina radio u Općini Tuzla, i to baš na poslovima urbanizma, pokazuje da su poznate urbanističko-lokacijske igre poprimile oblik zatvorenog kruga.

I u Kantonalnom odboru SBB-a već duže su upozoravali da su ova trojica propalih tajkuna vidjela SBB kao priliku da, umjesto u svojim firmama, dobre plaće sa punim doprinosima namiruju i dobivaju iz budžeta Tuzlanskog kantona. Šabović i drugi napustili su direktorske pozicije i profesionalno prešli među poslanike i ministre. Na taj način su samo u jednoj godini sa cca. 50.000 KM rasteretili svoje osobne biznise, što znači da će za četiri godine mandata ta cifra dosegnuti po 200.000 KM pojedinačno.

Novi članovi

S obzirom na to da je to potpuno suprotno od onoga što radi Fahrudin Radončić, koji svoju kompletnu ministarsku plaću uplaćuje sindikatima policije i naporno radi za jednu KM mjesečno :oops: te da ne uzima ni dnevnice za putovanja, kao i od odluke predsjednika Kantonalnog odbora SBB-a, prof. dr. Emira Kabila, koji je još prije dvije godine odbio primati izuzetno visoku plaću državnog parlamentarca i odlučio se za paušal od nekoliko stotina KM kojim stipendira tri studenta, jasno je da se radi o koncepcijskom sukobu shvatanja politike i onoga šta pojedinci od nje očekuju ili žele.

Inače, SBB BiH pozvao je i druge političke stranke da iz svojih redova isključe pojedince koji duguju poreze ili druge obaveze prema državi.

A koliko građani odobravaju odluku SBB-a, potvrđuje i podatak da se odmah po isključenju Šabovića i aktuelnih događaja, u ovu stranku u Tuzli upisalo više od 300 novih članova.

Stabilna koalicija u TK

Iako u vladajućoj koaliciji neće više biti Šabovića i Azabagića, ona ostaje više nego stabilna. Naime, dogovorom predsjednika SBB BiH Fahrudina Radončića i predsjednika HDZ-a BiH Dragana Čovića, poslanik HDZ-a počet će podržavati vladajuću koaliciju, koja će na taj način zadržati brojku od 20 mandata. S druge strane ostaje 15 međusobno posvađanih zastupnika, okupljenih oko Stranke demokratske akcije i njihovih ličnih interesa.
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#7009 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by yugi »

Haman i ovi nisu platili porez :lol: :lol:

Nakon vanredne sjednice OO SBBBiH Kalesija
Edis Sakić izabran za v.d. predsjednika OO SBBBiH Kalesija
FOTO: Arhiva
Edis Sakić izabran za v.d. predsjednika OO SBBBiH Kalesija

Nakon što su se u Općinskom odboru Saveza za bolju budućnost Kalesija desile određene promjene, osjetili smo potrebu da Vas obavijestimo o sljedećem:


Na vanrednoj sjednici ovog Općinskog odbora, održanoj 26. 12. 2012.godine u Kalesiji, došlo je do smjene dosadašnjeg rukovodstva.


Naime, Općinski odbor SBB BiH Kalesija izglasao je nepovjerenje dosadašnjem predsjedniku Semiru Fazliću kao i Predsjedništvu i predstavnicima u Kantonalnom odboru Fikretu Suljkanoviću i Halimu Hadžiću.


Ova smjena je sasvim očekivana i u skladu je sa odlukom Glavnog odbora SBB BiH koja se odnosi na smjernice da se svaka Općinska organizacija koja je na proteklim izborima ostvarila slab rezultat obavezuje da se rekonstruiše, te da se moraju provesti općinski unutarstranački izbori, a sve na legitiman i demokratskom procedurom utvrđen način.


Na istoj sjednici do izbora novog predsjednika i drugih organa imenovan je vršilac dužnosti predsjednika Općinskog odbora SBBBiH Kalesija Edis Sakić koji je ujedno i predsjednik kluba vijećnika u Općinskom vijeću Kalesija ispred ove stranke.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7010 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

S obzirom na to da je to potpuno suprotno od onoga što radi Fahrudin Radončić, koji svoju kompletnu ministarsku plaću uplaćuje sindikatima policije i naporno radi za jednu KM mjesečno te da ne uzima ni dnevnice za putovanja
jebemu nije mi jasno ovo nikako..
ako se Fahro odrekao dnevnica, te ako je prije nego je postao ministar rekao da će mu biti plaća 1,00 KM, šta onda uplaćuje sindikatu policije? - ovu marku mjesečno?
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#7011 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by yugi »

udrch wrote:
S obzirom na to da je to potpuno suprotno od onoga što radi Fahrudin Radončić, koji svoju kompletnu ministarsku plaću uplaćuje sindikatima policije i naporno radi za jednu KM mjesečno te da ne uzima ni dnevnice za putovanja
jebemu nije mi jasno ovo nikako..
ako se Fahro odrekao dnevnica, te ako je prije nego je postao ministar rekao da će mu biti plaća 1,00 KM, šta onda uplaćuje sindikatu policije? - ovu marku mjesečno?
Zauhar :oops:
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#7012 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

Stranka jednog lica:
Image
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#7013 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by 5 0 5 »

vrbas1979 wrote:Stranka jednog lica:
Image
hahaha. odlicna.

Image
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7014 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

vrbas1979 wrote:Stranka jednog lica:
Image
fotomontaža, podmećete..čak se na ovoj jednoj slici u krupnom kadru vidi još neki frajer koji vam je promakao da ga uklonite..
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#7015 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

udrch wrote:
vrbas1979 wrote:Stranka jednog lica:
Image
fotomontaža, podmećete..čak se na ovoj jednoj slici u krupnom kadru vidi još neki frajer koji vam je promakao da ga uklonite..

Kakava fotomontaža? Otvori stranicu http://www.sbbbh.ba/ i sam se uvjeri...
Easy rider
Posts: 97
Joined: 25/08/2004 07:32

#7016 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Easy rider »

Pročitah neki dan da je iz stranke SBB izbačen neki businessmaniz Tuzle navodno zbog neplaćanja poreza ...recimo da je ok i da je krajnje vrijeme da se počne sa "čišćenjem"...ali ostadoh frapiran kad vidjeh da je u općinskom odboru Vogošća čovjek po imenu Hasan Durgut ,nekadašnji komercijalni direktor u FDS koji je prema pouzdanim informacijama dobio otkaz iz te firme jer ima pravosnažnu zatvorsku kaznu zbog davanja nekih kredita (koju btw izbjegava par godina ) ali i zbog falsifikovanja diplome fakulteta koji nikad nije završio a radio je do otkaza kao direktor ...provjereno & nečuveno ...dokaz...

Izvršni odbor

5. Bibuljica Šekib, 1963, dipl.ing.mašinstva
6. Durgut Hasan, 1949, dipl.ing.poljoprivrede
7. Muhić Adil, 1954, SSS
8. Abadžija Arnela, 1990. medicinska sestra
:x :x :x :x
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7017 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

vrbas1979 wrote:
udrch wrote:
vrbas1979 wrote:Stranka jednog lica:
Image
fotomontaža, podmećete..čak se na ovoj jednoj slici u krupnom kadru vidi još neki frajer koji vam je promakao da ga uklonite..

Kakava fotomontaža? Otvori stranicu http://www.sbbbh.ba/ i sam se uvjeri...
jarane ovo je moje bila šala..
ali da havazovci prate forumu možeš se uvjeriti ako otvoriš link..sad je samo malo više od pola naslova sa Fahrinom glavom..
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#7018 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by T-Rexx »

Fahro je potpuno nebitan lik. Ovo sto je sada usao u vlast na guzove moze samo zahvaliti Dodiku i lagumdziji, ali nakon narednih izbora i on i njegov mu ahbab Zlaja ce vlast vidjeti samo u filmovima.
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#7019 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by yugi »

Easy rider wrote:Pročitah neki dan da je iz stranke SBB izbačen neki businessmaniz Tuzle navodno zbog neplaćanja poreza ...recimo da je ok i da je krajnje vrijeme da se počne sa "čišćenjem"...ali ostadoh frapiran kad vidjeh da je u općinskom odboru Vogošća čovjek po imenu Hasan Durgut ,nekadašnji komercijalni direktor u FDS koji je prema pouzdanim informacijama dobio otkaz iz te firme jer ima pravosnažnu zatvorsku kaznu zbog davanja nekih kredita (koju btw izbjegava par godina ) ali i zbog falsifikovanja diplome fakulteta koji nikad nije završio a radio je do otkaza kao direktor ...provjereno & nečuveno ...dokaz...

Izvršni odbor

5. Bibuljica Šekib, 1963, dipl.ing.mašinstva
6. Durgut Hasan, 1949, dipl.ing.poljoprivrede
7. Muhić Adil, 1954, SSS
8. Abadžija Arnela, 1990. medicinska sestra
:x :x :x :x
Prvo da se maknu ovi što porez ne plaćaju pa onda će ti robijaši :oops: Btw normalan insan se mora zapitati pa ko su ti sbb-ovci :run:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7020 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Banksy »


Radončić: "Ubistva članova porodice Halilović, Nedžada Ugljena i Joze Leutara i Ramiza Delalića trebaju se u ovoj godini staviti u prioritet nadležnih policijsko-pravosudnih struktura"

Januar 2013

Povodom saopćenja Bosanske patriotske stranke da je ministar sigurnosti BiH Fahrudin Radončić do izbora govorio da treba otkriti i ubice članova porodice Sefera Halilovića u ratu, a da sada to ne pominje, već samo Ugljena i Leutara, ministar Radončić oglasio se izjavom za javnost.

"Potpuno razumijem i opravdavam zabrinutost BPS-a, ali je očekivano i normalno da u ovom trenutku najviše govorim o otkrivanju ubistava dvojice najviših poliicijskih dužnosnika iz prostog razloga što sam na poziciji ministra sigurnosti i tu nema nikakve selekcije, favoriziranja ili politizacije.

Ova dva ubistva vjerovatno su razriješnica i više drugih koja su počinjena od strane državne mafije. Sigurnosne strukture BiH i nadležno tužiteljstvo moraju uložiti dodatne napore u otkrivanju svih ubistava, a to podrazumjeva i atentat na članove porodice Halilović", istakao je Radončić i nastavio:

"Kada se ubistvo dogodilo, bio u sam u Halilovićevom kabinetu, lično sam poznavao njegovu rahmetli suprugu i šuru, bio sam na mjestu ubistva odmah nakon atentata i iz svega toga je više nego jasno da taj užasni zločin u mojoj memoriji ili priorietima o kojima javno govorim nikako ne može biti drugorazredan.

Spomenuta ubistva kao i likvidacije u srednjoj Bosni ili nerazjašnjeno ubistvo Ramiza Delalića trebaju se u ovoj godini staviti u prioritet nadležnih policijskih struktura i pravosudnih institucija. Mislim da već imamo društvenu i političku klimu koja može osigurati neovisne i politički neometane istrage u svim navedenim slučajevima".



E, sad ga svake sedmice, redovno, pitati: ''Dokle je stigla istraga?''
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7021 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

Banksy wrote:

Radončić: "Ubistva članova porodice Halilović, Nedžada Ugljena i Joze Leutara i Ramiza Delalića trebaju se u ovoj godini staviti u prioritet nadležnih policijsko-pravosudnih struktura"

Januar 2013

Povodom saopćenja Bosanske patriotske stranke da je ministar sigurnosti BiH Fahrudin Radončić do izbora govorio da treba otkriti i ubice članova porodice Sefera Halilovića u ratu, a da sada to ne pominje, već samo Ugljena i Leutara, ministar Radončić oglasio se izjavom za javnost.

"Potpuno razumijem i opravdavam zabrinutost BPS-a, ali je očekivano i normalno da u ovom trenutku najviše govorim o otkrivanju ubistava dvojice najviših poliicijskih dužnosnika iz prostog razloga što sam na poziciji ministra sigurnosti i tu nema nikakve selekcije, favoriziranja ili politizacije.

Ova dva ubistva vjerovatno su razriješnica i više drugih koja su počinjena od strane državne mafije. Sigurnosne strukture BiH i nadležno tužiteljstvo moraju uložiti dodatne napore u otkrivanju svih ubistava, a to podrazumjeva i atentat na članove porodice Halilović", istakao je Radončić i nastavio:

"Kada se ubistvo dogodilo, bio u sam u Halilovićevom kabinetu, lično sam poznavao njegovu rahmetli suprugu i šuru, bio sam na mjestu ubistva odmah nakon atentata i iz svega toga je više nego jasno da taj užasni zločin u mojoj memoriji ili priorietima o kojima javno govorim nikako ne može biti drugorazredan.

Spomenuta ubistva kao i likvidacije u srednjoj Bosni ili nerazjašnjeno ubistvo Ramiza Delalića trebaju se u ovoj godini staviti u prioritet nadležnih policijskih struktura i pravosudnih institucija. Mislim da već imamo društvenu i političku klimu koja može osigurati neovisne i politički neometane istrage u svim navedenim slučajevima".



E, sad ga svake sedmice, redovno, pitati: ''Dokle je stigla istraga?''
Radončić je majstor propagande i on polako koristi poziciju ministra sigurnosti da efektnim i upornim izjavama, gnjev javnosti i službe sigurnosti usmjeri u pravcu vrha SDA. Imajući u vidu da za protivnike ima nesposobne i nepopularne političare poput Sulejmana Tihića i drugih prvaka SDA, uspjeh je neminovan. Svako direktno sučeljavanje Radončića i Tihića, značit će 3-4% novih glasova za SBB. Jedno je spletkariti komunističkim metodama unutar stranke, a sasvim drugo borit se za naklonost javnosti. Evo šta klaže Radončić i malo mu se šta može oduzeti u konkretnoj misli...
Građani su glasali za svoje načelnike, pitanje je da li bi sada nekoliko mjeseci nakon izbora uradili isto. Šta im se bolje dogodilo? Milijarde su ti ljudi potrošli, a ništa nisu uradili za svoje gradove. Doći će, s druge strane, do promjene svijesti i treća stvar, veliki izbori su u psihološkom smislu potpuno drugačiji od lokalnih. Vi na velikim izborima glasate za lidera stranke i on povlači za sobom stranku, a na lokalnim za svog komšiju, prijatelja... Ima puno nezavisnih kandidata, malih stranaka. Veliki izbori će biti veliko čistilište i u ovoj konkurenciji stranaka koje su imale šansu, a nisu ništa uradile za 17 godina, očekujemo pobjedu uz to, naravno, da se SBB još mora infrastrukturno kao mlada stranka izgrađivati, dograđivati, razvijati - rekao je Radončić.
Kakav entuzijazam ili viziju bošnjačkom narodu može ponuditi Sulejman Tihić? kakav je njegov potencijal da mobiliše glasače? Nikakav! Kada prosječni građanin gleda i sluša Sulejmana Tihića, građanin koji nema ličnog ineteresa u SDA, kod njegacse bude osjećaji malodušnosti i depresije. To je Sulejman Tihić.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#7022 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

Pošto je to stranka jednog lica, prije bih kazao da se Fahrudin Radončić kao osoba, a ne SBB, mora izgrađivati, dograđivati, razvijati...

Više je i dosadan sa 17 godina loše vladavine, i to im je/njemu bila predizborna krilatica :-)

Izbori nisu održani 1995., ne zna debil matematiku. Gdje je ono školu završio? U onoj tamo nekoj kosovskoj vukojebini guzovače, kao i drug Bećir:

http://www.youtube.com/watch?v=v_NEZukZDSU

Samo još da pripazi da i njemu Zenica ili Foča ne postanu glavni gradovi :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7023 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

čovjek koji otvoreno proziva Tursku kao nazadnu zemlju od koje treba bježati, iako je to jedna od svega nekoliko zemalja koje nisu doživjele recesiju ovih zadnjih 4,5 godina, zatim majmun koji ni zbog čega, samo sa svojim avazovskim budalaštinjama proziva i navodno distancira BiH od Irana, zemlje koja nam je pomogla u ključnom trenutku rata nikad neće biti bošnjački lider..
on je bio, ostao i biće samo bošnjačko smeće..
kreten koji javno u emisiji, istoj ovoj na koju se shabo poziva, sam sebe naziva jednim od najvećih Bošnjaka koji su ikad živjeli, misleći da je jedan dnevni list, zatim skoro pa propali hotel, te toranj napravljen parama razvojne banke dovoljno da to kaže zaslužio je da završio onako kako će i završiti..kao jaran mu po tornju, kao Saruman, saradnik najvećih neprijatelja Bosne i Bošnjaka, saradnik čistog zla koje se nad ovom zemljom nadvija iz po njemu prijateljske regije.
kako jedan Bošnjak misli dobiti podršku svog naroda na način da mu govori da mi moramo imati dobre odnose sa Srbijom, a loše sa Turskom..
majmun bi trebao znati da veliki broj glasača još nije ni ukopao kosti svojih najmilijih koji su ubijeni radi ideje Velike Srbije koja je u srcu, dušu, glavi, ali i na jeziku današnjeg precjednika Srbije..majmun bi trebao zanti da u toj "prijateljskoj" zemlji živi bar nekoliko hiljada naših ubica koji nikad neće biti procesuirani..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7024 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ultima_palabra »

Ne bih ja rekao da on zapravo ima nešto protiv Turske i Irana... to je samo dio priče kojom pokušava prikazati SDA i Bakira pogotovo kao nazadne i istočnjački orijentisane.

Kad se Lesi vrati kući (Fahro SDA-u), ta priča će otići u kanalizaciju.
User avatar
hinterland00
Posts: 130
Joined: 27/01/2013 21:11
Location: Rijeka

#7025 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by hinterland00 »

Za sada obećava. Vidjet ćemo krajnji rezultat.
Post Reply