Kako "Dnevni avaz" saznaje iz pouzdanih izvora, fantomska kompanija "Al Shiddi", koja je pod političkim pokroviteljstvom Bakira Izetbegovića i pomoću tenderskog kriminala dobila najbolju lokaciju u Sarajevu, bankrotirala je i u svom sjedištu u Rijadu, u Saudijskoj Arabiji.
Prestanak radova neminovno će otvoriti i pitanje sudbine objekta u centru Sarajeva. Laži da je gradnja stala zbog novog projektiranja i namjene prostora više niko ne shvata ozbiljno, te je više nego jasno da nadležna tužilaštva trebaju početi raditi svoj posao, utvrditi krivičnu odgovornost i početi procesuiranje velikog korupcijskog skandala u Sarajevu.
Također, trokut BBI - "Al Shiddi" - "Bristol" trebao je postati kadrovska baza za djecu mladomuslimanskih sinova koji su tokom rata bili izvučeni u Maleziju.
Bakirov "Al-Shiddi" opet želi prevariti državu!
Fantomska saudijska kompanija "Al-Shiddi Trading Est" s ortakom iz BiH čiji je politički pokrovitelj i poslovni partner Bakir Izetbegović ponovo je zatražila od Agencije za privatizaciju Kantona Sarajevo (KAP) izmjenu kupoprodajnog ugovora, odnosno prolongiranje roka za završetak radova na izgradnji kompleksa na Marindvoru u centru Sarajeva, saznaje „Dnevni avaz" iz zvaničnih izvora.
Iako je već nekoliko puta prolongirani rok za završetak radova avgust 2013. godine, „Al Shiddi" je svjestan da ni teoretski ne može dovršiti objekt do tog datuma, s obzirom na to da je cijelo ljeto gradilište bilo pusto.
Zajednička firma sarajevskog "Energoinvesta" i "Al-Shiddi Groupa", putem koje je ova državna kompanija trebala poslovati u Saudijskoj Arabiji, do danas nije registirana, niti će ikada biti, saznaje "Dnevni avaz".
Sarajevsko tužilaštvo istražuje "Al-Shiddi"
Zbog Bakirovih partnera radnici dobivaju otkaze: "Al-Shiddi" duguje milione "ANS Driveu"!
Privatizacijska prevara: "Al-Shiddi" izbjegao investirati 85 miliona KM i zaposliti 166 radnika!
Izetbegović "Al-Shiddija" uveo i u Predsjedništvo BiH!
Radnici "Magrosa" tužili saudijsku kompaniju "Al-Shiddi" zbog milionskih dugova
Privatizacija Izetbegovićevog partnera: "Al-Shiddi" kupio "Bristol" založivši imovinu "Magrosa"!
Hotel "Bristol" ne plaća doprinose radnicima!
Ne da mi se dalje traziti. Ovo graniči s bolešću. S druge strane imamo novost: http://www.klix.ba/biznis/news/na-dio-s ... 30117063#1Kako su partneri Bakira Izetbegovića prevarili i oštetili državu za milione KM: KAP potvrdio teški kriminal 'Al-Shiddija'
Vjerujem da Fahrudin u tornju sada grize nokte, usne, inventar, čupa kosu, najnoviji broj Havaza....
Sutra u SBB pamfletu red Al-Shadija, red Selimovića, red Izetbegovića mlađeg, pa red pivarskog biltena i tako u krug do smrtovnica i TV programa (a i tu će biti naznaka da je Budimir i SDA kriva zbog ovolikog broja umrlih u Federaciji te kako je jako loš program TV stanica u BiH zbog propale SBiH).




