Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7001 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by radostan dan »

ST11 wrote:
radostan dan wrote:.
Hvala.
:thumbup:

pozdravi mi vili ameršeka, petra vilfana i necu falk.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#7002 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by uglavnomja »

sta je problem sa profesorima????

ako je neko citav zivot posvetio ucenju, prvo svom obrazovanje, pa zatim dalje prenosio to znanje na hiljade mladih ljudi ...

sta treba? da pase travu? da ima platu kao cistacica? da se nista ne pita? ono marginalac :zzzz:


mogu i doktori oonda komforno uz njih ... isti :oops: paraziti
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7003 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by radostan dan »

pa fali, profesorima..to je bio drugi stub bivše države....učitelji i profesori. opismenjavali i ujedno širili propagandu međ pukom, umjesto vjerskih službenika kao što je to bio slučaj, prije njih.
i poslije njih. :mrgreen:
zlo numb. 2.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#7004 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by uglavnomja »

radostan dan wrote:pa fali, profesorima..to je bio drugi stub bivše države....učitelji i profesori. opismenjavali i ujedno širili propagandu međ pukom, umjesto vjerskih službenika kao što je to bio slučaj, prije njih.
i poslije njih. :mrgreen:
zlo numb. 2.

:oops:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7005 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

uglavnomja wrote:sta je problem sa profesorima????

ako je neko citav zivot posvetio ucenju, prvo svom obrazovanje, pa zatim dalje prenosio to znanje na hiljade mladih ljudi ...

sta treba? da pase travu? da ima platu kao cistacica? da se nista ne pita? ono marginalac :zzzz:


mogu i doktori oonda komforno uz njih ... isti :oops: paraziti
Profesori su bili kokuzi.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#7006 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by PM72 »

Fudo387 wrote:
uglavnomja wrote:sta je problem sa profesorima????

ako je neko citav zivot posvetio ucenju, prvo svom obrazovanje, pa zatim dalje prenosio to znanje na hiljade mladih ljudi ...

sta treba? da pase travu? da ima platu kao cistacica? da se nista ne pita? ono marginalac :zzzz:


mogu i doktori oonda komforno uz njih ... isti :oops: paraziti
Profesori su bili kokuzi.
Tačno moj Fudara ...u toj tvojoj Ameriki svako malo objave kako je neka profesorica imala sex sa učenicima i to sve avioni a nas zapali grobovi koji su nas samo u glavu yebavali...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7008 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:
Fudo387 wrote:
uglavnomja wrote:sta je problem sa profesorima????

ako je neko citav zivot posvetio ucenju, prvo svom obrazovanje, pa zatim dalje prenosio to znanje na hiljade mladih ljudi ...

sta treba? da pase travu? da ima platu kao cistacica? da se nista ne pita? ono marginalac :zzzz:


mogu i doktori oonda komforno uz njih ... isti :oops: paraziti
Profesori su bili kokuzi.

Tačno moj Fudara ...u toj tvojoj Ameriki svako malo objave kako je neka profesorica imala sex sa učenicima i to sve avioni a nas zapali grobovi koji su nas samo u glavu yebavali...
Sad kad se sjetim, kakvi su to likovi bili :lol:
A to za sex, bila je jedna dobra, predavala biologiju...mlada, tek je zaposlili, al eto, nije nikog silovala :| . Ostalo, ljubin grob.
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#7009 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by animals »

Da, nikad nisam imao uviteljicu za sex...
oca joj, nista me zivotu ne nauci...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7010 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote:
Ima hin koji nisu klimoglavci, sudbicari, nafakicari,.... a nisu jugonostalgicari. Razliku sam vec naveo. Radi se cisto o stereotipima i predrasudama.

U ocima revnosnih jugonostalgicara su svi oni koji to nisu - papci, nepismeni, krkani, klimavci, stoka iz torova, zaguljeni,.... a u ocima revnosnih antijugoslovena svi koji to nisu su komunjare, izdajice, glupani, kompleksasi, kvislinzi,.....

Krajnosti ne valjaju.
Ali zato hin nema jugoslovena koji nisu ufurani da su moderniji pametniji urbaniji....I sta velis krajnosti ne valjaju :D
Pa ako ti je ufuranost koja je ocigledna i deklarativna zahvaljujuci iskrenosti kolege madnera & Co,... isto kao navadeno o izdajnistvu, kompleksima, kvislinzima,.... sto je samo etiketiranje bez dokaza. Kad si vec tu da ti kao stariji i iskusniji dadnem par savjeta.

faza 1
Navikni se na cinjenicu da je YU mrtvac koji se ne moze ni oziviti ni reankarnirati i da to treba samo ostaviti za udzbenike historije.
faza 2
Misli da si neko i nesto na osnovu svojih licnih dostignuca u votazi, prijatelja koji su uz tebe i u zlu, alatke u gacama, skole i znanja kojeg na ovom forumu mozes pokazati argumentima, srca i naravno tolerancije koja je bila i ostala jedno od najboljih mjerila karaktera i inteligencije. Samo opredjeljenje za Bosanac ili Jugo ti nije dovoljno.
faza 3
promijeni vise taj glupi avatar i stavi Che Guevaru recimo i nesto slicno ako vec imas potrebu da furas to sto vec furas

Onda ces mozda moci razumjeti to o cemu Balasevic prica.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7011 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:
Pa ako ti je ufuranost koja je ocigledna i deklarativna zahvaljujuci iskrenosti kolege madnera & Co,... isto kao navadeno o izdajnistvu, kompleksima, kvislinzima,.... sto je samo etiketiranje bez dokaza. Kad si vec tu da ti kao stariji i iskusniji dadnem par savjeta.

faza 1
Navikni se na cinjenicu da je YU mrtvac koji se ne moze ni oziviti ni reankarnirati i da to treba samo ostaviti za udzbenike historije.
faza 2
Misli da si neko i nesto na osnovu svojih licnih dostignuca u votazi, prijatelja koji su uz tebe i u zlu, alatke u gacama, skole i znanja kojeg na ovom forumu mozes pokazati argumentima, srca i naravno tolerancije koja je bila i ostala jedno od najboljih mjerila karaktera i inteligencije. Samo opredjeljenje za Bosanac ili Jugo ti nije dovoljno.
faza 3
promijeni vise taj glupi avatar i stavi Che Guevaru recimo i nesto slicno ako vec imas potrebu da furas to sto vec furas

Onda ces mozda moci razumjeti to o cemu Balasevic prica.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Solipsizam :zjev:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#7012 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by PM72 »

U prilog temi...
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7013 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by madner »

hAZNADAR wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote:
Ima hin koji nisu klimoglavci, sudbicari, nafakicari,.... a nisu jugonostalgicari. Razliku sam vec naveo. Radi se cisto o stereotipima i predrasudama.

U ocima revnosnih jugonostalgicara su svi oni koji to nisu - papci, nepismeni, krkani, klimavci, stoka iz torova, zaguljeni,.... a u ocima revnosnih antijugoslovena svi koji to nisu su komunjare, izdajice, glupani, kompleksasi, kvislinzi,.....

Krajnosti ne valjaju.
Ali zato hin nema jugoslovena koji nisu ufurani da su moderniji pametniji urbaniji....I sta velis krajnosti ne valjaju :D
Pa ako ti je ufuranost koja je ocigledna i deklarativna zahvaljujuci iskrenosti kolege madnera & Co,... isto kao navadeno o izdajnistvu, kompleksima, kvislinzima,.... sto je samo etiketiranje bez dokaza. Kad si vec tu da ti kao stariji i iskusniji dadnem par savjeta.

faza 1
Navikni se na cinjenicu da je YU mrtvac koji se ne moze ni oziviti ni reankarnirati i da to treba samo ostaviti za udzbenike historije.
faza 2
Misli da si neko i nesto na osnovu svojih licnih dostignuca u votazi, prijatelja koji su uz tebe i u zlu, alatke u gacama, skole i znanja kojeg na ovom forumu mozes pokazati argumentima, srca i naravno tolerancije koja je bila i ostala jedno od najboljih mjerila karaktera i inteligencije. Samo opredjeljenje za Bosanac ili Jugo ti nije dovoljno.
faza 3
promijeni vise taj glupi avatar i stavi Che Guevaru recimo i nesto slicno ako vec imas potrebu da furas to sto vec furas

Onda ces mozda moci razumjeti to o cemu Balasevic prica.
Ja sam zapravo izuzetno skroman, koliko sam nadmocan to opste ne forsiram.
Pricamo kao da smo istog ranga, cak i procitam vecinu sto napises. Mislim da nije posteno meni tu ne odati priznanje za maksimalnu toleranciju.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7014 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

radostan dan wrote:
piupiu wrote:
More l' ova?
za one koji ne znaju tekst:
i kratka priča, za one koji ne znaju -
Dobro i kakve veze ima ta lijepa pjesma i lijepa poruka pjesme sa ovom temom? Necemo sad o tome da je Pejakovic devedesetih pjevao i malcice drugaciji zanr
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#7015 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by julisiz es grant »

radostan dan wrote: Sloboda Trajković nikada nije saznala da je njoj upućeno jedno od najlepših ljubavnih pisama na ovim prostorima, a upravo ono je zapečatilo sudbinu cele njene porodice. Bila je verenica Ive Lole Ribara, a cenu te ljubavi platila je glavom!
Rođena je u porodici uglednog apotekara Svetolika Trajkovića 7. oktobra 1918. godine u Vrnjačkoj Banji. Dobila je ime Sloboda zato što je rođena u godini kada se završio Prvi svetski rat i došla dugo iščekivana sloboda. Njen otac je kao veliki rodoljub pomagao partizanima slanjem lekova, a brat Miroslav je bio aktivni učesnik Antifašističkog pokreta, pa je upravo zahvaljujući njemu, ona jednom pilikom upoznala čuvenog sekretara SKOJ-a - Ivu Lolu Ribara.
Po očevom zahtevu, brat Miroslav i sestra Milica su nastavili porodičnu tradiciju i upisali studije farmacije, dok je Sloboda bila student hemije. Porodice Ribar i Trajković je za večerom 6. aprila 1941. godine trebalo da se dogovore oko svadbe Ive i Slobode, ali do ovog susreta nikada nije došlo zbog bombardovanja Beograda tog dana.
Kada je počeo rat, a Lola krenuo u partizane, Sloboda je želela da krene sa njim, ali je on odbio rekavši joj da je suviše krhke građe i da neće izdržati surove uslove narodnoslobodilačke borbe. Na njegov zahtev, ona se tada sklonila iz Beograda kod tetke u Vrnjačku Banju, ali nažalost, tako nije uspela da izbegne strašnu sudbinu.
Sloboda pismo nikada nije pročitala. Ono je došlo u ruke Gestapoa koji je zbog njega priveo celu porodicu Trajković, izuzev Slobode i sestre Milice, koja je tada živela u svom stanu i zahvaljujući tome jedina preživela tragediju.
Nemačka policija je deset dana mučila Slobodinu sestru Veru, misleći da je ona, a kada su shvatili da se Sloboda nalazi u Vrnjačkoj Banji, uhapsili su je tamo.
Sloboda se tada našla pred nemogućim izborom - Gestapo joj je nudio da napiše Loli odgovor u kom će ga namamiti da dođe u Beograd, gde bi bio uhapšen u zamenu za živote sebe i svoje porodice.
I tako je Sloboda odlučila... Lolu nikada nije izdala i zajedno sa ostatnkom porodice je prebačena u logor na Banjici gde su 9. maja 1942. svi ugušeni u gasnoj komori.
Gasna komora u Banjici? Ma dajte, bratjo :-)
Doduše, bilo je ono vozilo u kome su gušili izduvnim gasovima, ali je i ono bilo daleko od Banjice.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7016 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

PM72 wrote:U prilog temi...
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
Cim ti tvrdis da je plocu ukrala samo i jedino kako kazes "balijska fukara" a nikako ne neka druga fukara - vidimo i tvoju civilizovanost i tekovine tvoje civilizacije.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#7017 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by julisiz es grant »

hAZNADAR wrote:
PM72 wrote:U prilog temi...
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
Cim ti tvrdis da je plocu ukrala samo i jedino kako kazes "balijaska fukara" a nikako ne neka druga fukara - vidimo i tvoju civilizovanost i tekovine tvoje civilizacije.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/spomen- ... /180313133

Prvo skočit', uvijek...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7019 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

julisiz es grant wrote:
hAZNADAR wrote:
PM72 wrote:U prilog temi...
Večeras je "nestala" mesingana ploča sa mosta Suada Dilberović u Sarajevu.Na ploči su bila ispisana imena prve dvije žrtve rata u Sarajevu.Ne vjerujem da je bio Dejvid Koperfild.To je ukrala neka balijska fukara da proda mesing i zaradi 20 KM za pive ili džointa...ili primjer od prije nekoliko godina kad su ukrali bakarni lim sa šehidskog mezarja na Igmanu...

Lijepa Titina država...našli bi ga za 24 sata...ubili duha u njemu,znao bi kad je promjena vremena u Tirolu a odležao bi bar nekoliko godina tucajući kamen...
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija,ovo što sad živimo nije smetljište nego septička jama.
Cim ti tvrdis da je plocu ukrala samo i jedino kako kazes "balijaska fukara" a nikako ne neka druga fukara - vidimo i tvoju civilizovanost i tekovine tvoje civilizacije.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/spomen- ... /180313133

Prvo skočit', uvijek...
Nece to promijeniti predrasude "ozbiljno civilizovanih".
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7020 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by radostan dan »

hAZNADAR wrote:
radostan dan wrote:
piupiu wrote:
More l' ova?
za one koji ne znaju tekst:
i kratka priča, za one koji ne znaju -
Dobro i kakve veze ima ta lijepa pjesma i lijepa poruka pjesme sa ovom temom? Necemo sad o tome da je Pejakovic devedesetih pjevao i malcice drugaciji zanr
to je pejakovićeva stvar...kao i balasevićeva.
a pjesma...
pa eto, ima veze sa temom...podsjeti me na to da mi je čast bila živjeti u sistemu koji su između ostalih tvorili i ovo dvoje.
Last edited by radostan dan on 13/03/2018 20:55, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7021 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

julisiz es grant wrote: Gasna komora u Banjici? Ma dajte, bratjo :-)
Doduše, bilo je ono vozilo u kome su gušili izduvnim gasovima, ali je i ono bilo daleko od Banjice.
dušegupka
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7022 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by insomnia78 »

Jugoslovenstvo, religija mira
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7023 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

Ejebiga pm, prvo djole, pa sad i ti. :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7024 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by insomnia78 »

Mos misliti kako su se starmali revolucionari od tri banke lozili na “hej komadante”. Hljeb te jebo sta je sperme proliveno na imaginarnog ovna predvodnika. Na barikadama su opet zastave, svet ide ko na praznike... Kad ono prc
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7025 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

radostan dan wrote:
hAZNADAR wrote:

Dobro i kakve veze ima ta lijepa pjesma i lijepa poruka pjesme sa ovom temom? Necemo sad o tome da je Pejakovic devedesetih pjevao i malcice drugaciji zanr
to je pejakovićeva stvar...kao i balasevićeva.
a pjesma...
pa eto, ima veze sa temom...podsjeti me na to da mi je čast bila živjeti u sistemu koji su između ostalih tvorili i ovo dvoje.
Bas dirljivo. Samo mislim da sistem nije bas bio stvoren po idealima to dvoje.
Post Reply