"Hakiz"
Dakle bog osim tog stvaranja ništa više nije uradio? NIšta potop, ništa sedam nesreća koje su zadesile Egipat, ništa Abrahraham i sin, ništa grm koji gori, ništa deset zapovijedi, ništa Isus itd. Samo je stvorio svemir i nas?
Odgovorih to zbog glupe tvrdnje da mi kršćani vjerujemo da sve što je dobro dolazi od Boga a sve zlo od sotone!"Samo" nije adekvatna riječ koju upotrebih,misleći time na početak,stvorio je svemir i ljude , to je dobro,no ljudi su počeli činiti zlo i zbog toga neke od ovih stvari koje si nabrojio su zaista bile kazna Božja.Tijekom povjesti svijeta,od stvaranja do sada , Bog je činio mnoga dobra,i danas čini!Nije svijet stvorio i samo ga tako pustio,prisutan je i djeluje ali nema potpunu vlast jer u pobuni sotone i ljudi događa se i ono što želimo mi a ne On!Apsolutna Božja vlast bit će na nebu,kad stvori novo nebo i novu zemlju gdje više neće biti sotone niti ljudi koji Boga ne slušaju!
To ko čini dobro a ko zlo i iz kojeg razloga itd ćeš mi najbolje objasniti odgovorom na slijedeće pitanje: Sveta Inkvizicija je bila dobro ili zlo? To jeste da li je bog stajao iza spaljivanja živih žena samo zato što su imale crnu mačku u dvorištu ili nije stajao iza crkve čija je inkvizicija bila institucija i pape, predstavnika svetog Petra na Zemlji, kao poglavara crkve? Ovdje nije suština u tome da su ljudi u to doba bili neznalice pa da su žene sa crnim maškama smatrali vješticama. Nego je suština u tome da je i u 15. vijeku spaljivanje žive osobe bio monstruozan čin kao što je i danas i da je crkva činila te stvari. Dakle, crkva je ubijala na monstruozan način ljude jer je bog u čije ime je to činila (a crkva ima svete sakramente, dakle ima "odobrenje" od boga za svoje radnje) dobar?
Crkva tog vremena imala je veze sa Bogom koliko i Adolf Hitler ili Jozef Staljin!Čast pojedincima ali Pape i ostala ekipa su bili udaljeni od Boga miljama!
Inače nebi ubijali "u Božje ime" i to u ime onog koji je zapovjedio"Ne ubij".Crkva tijekom povjesti nije uvjek bila dobra(osim pojedinaca),dapače,činili su razna zla,to nije bila Božja volja.Bog ni vjernike ne prisiljava,ne programira,zato je Isus rekao za takve:"Matej 7 -
21"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. 22Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' 23Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'"Dakle,mnogi iz crkve će biti osuđeni!
Eto, ako mi možeš pojasniti odnos između dobrog boga, njegove crkve i crkvine inkvizicije, bio bih ti zahvalan.
Djelomično već jesam.Npr,oženiš se i žena ti se zaklela da će ti biti vjerna,a onda se potajice kasnije počme kurvati!Nisi je ti mogao prisiliti na vjernost , vjerovao si joj,bio dobar muža a ona....Tako je i sa crkvom!Pazi , crkva -to je narod a narod nije sav grešio,pa ni kler sav,pojedinci da,možda čak većina ali ti će odgovarati Bogu na dan posljednjeg suda a oni koji su živjeli pobožno neće!Crkva nije savršena!
Ah, da, još jedno pitanje. Lucifera je stvoro bog, nauka u laboratoriju ili neko treći?
Opet ću uteti primjer žene(može i muškarca u braku,mi čak još više varamo žene),oženio si divnu curu,nevinu,poštenu,i bio si joj dobar,i stvarno
je bila poštena neko vrijeme no kasnije se prokurvala.
Bog je stvorio anđela ali sa slobodnom voljom (kao i ljudi uostalom) no on ,kao slobodno biće može po svojoj volji prestati biti vjeran Bogu kao ta žena!Sad jasnije?