Senaid Memić - ALL ABOUT

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#701 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

Zna li neko dokle je došlo ra regulacionim planom Pejton?
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#702 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

vidim zidaju nešto na pijaci pored freša...
šta se ono gradi veliki temelji kod piste...
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#703 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by _Reds_ »

Black swan wrote:vidim zidaju nešto na pijaci pored freša...
šta se ono gradi veliki temelji kod piste...
Nevjerovatno ali moguće, i to u zoni slijetanja aviona.
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#704 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

nadam se da je benzinska :D da neće na sprat
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#705 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by O'zone »

Stanovi sa predivnim pogledom koji nikad neće biti u opasnosti da bude zaklonjen nekom drugom građevinom :mrgreen: Obezbjeđeno rano jutarnje buđenje sa letom u 6:00 h
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#706 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Streptokok »

O'zone wrote:
Haris.ba wrote:Ako je tebi ok pripadnika Armije nazvati kerovođa - i neimati osjećaja za granicu u novinarskom tekstu - ok.

Vidiš, ja bih najradije da nema ni jednog, ni drugog, ni trećeg. Ali, eto postoje. I da li ih treba kritikovati? Naravno.
Stvar je samo kako. Onaj tekst je odvratan ad hominem primjer. I primjer kako ne treba.

E sad, tekst polazi od premise da su zagadili Vrelo Bosne. I pretpostavljam da se misli simbolično. Jedini direktni zagađivač bi mogao biti Budnjo - koji na Vrelu Bosne ima restoran. Ali, koliko znam - ima mobilna septička, pa nema zagađenja.

Mema nema nikakve nadležnosti nad Vrelom Bosne, to je Kanton. Fikro je u Skupštini kantona. On bi se mogao možda i prozivati.

Vidiš, imam iskustva sa možda najboljim hotelijerom u Bosni, a i šire. Čovjek je iz ničega napravio hotel. I dalje gradi. I opet "narod" mu prigovara (konkurent Budnjin). Tako da samo mi recite ime ko je trebao biti umjesto Budnje? Možda Slovenci koji su na Ilidži napravili (uz svesrdnu pomoć i naših) 30 miliona duga.

Da skratim. Kakav narod - takva vlast. I smiješno je pisati o Memi, Fikri i Budnji, a zaboravljati odakle oni potiču. Tekstovi koje treba pisati da ne bi bilo Meme, Fikre i Budnje jeste kako je stanovnik Ilidže bacio kesu kroz prozor - i staviti ga na stub srama. Kako mu je ulaz zgrade prljav. Kako se svađa sa komšijom oko voćke. Kako u Velikoj aleji baca smeće kada hoda, kako gleda nelegalno napraviti objekat, kako ga ne zanima postupak donošenja regulacionog plana...
Mislim-nisam siguran-ali mislim da je kerovođa zbog Arkadaša koje Fikret ima čini mi se da ih i uzgaja...

Text nikakav na principu "Hamo vidi mu glave"...
Ne, nego je doticni prije rata bio policijski kerovodja, a sad nam kroji zivote i sudbinu.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#707 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by golfiista »

Čovjek je krojač svoje sudbine. Sta si ti uradio da tebi bude bolje?
Jesi li završio fakultet od kojeg ima hljeba? Jesi li naučio tri strana jezika? Jesi li pokusao napraviti mini solarnu elektranu? Jesi li nekada ustao ujutro, pogledao se u ogledalo i ugledao čovjeka koji je pametniji to jutro od jutra prije tog? Jesi li poradio na sebi kako bi i drugi imali fajde od boljeg tebe? ...ili si samo čekao nekoga da to učini za tebe i da tvoj život bude bolji zato sto je neko drugi to omogućio? Ili jednostavno sve sto nisi uspio hoćeš da vjeruješ da je za to neko drugi kriv sto ima hotel, sto ima poslanički mandat ili sto je zaslužan za nešto sto ti direktno nemaš fajde.

Lave, prošlo je vrijeme kada je neko drugi mislio za tebe ili radio zamene, vrijeme je da se uključiš u svoj život, sto prije to bolje za tebe ali i za sve oko tebe.
Budi krojač svoje sudbine.
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#708 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

O'zone wrote:Stanovi sa predivnim pogledom koji nikad neće biti u opasnosti da bude zaklonjen nekom drugom građevinom :mrgreen: Obezbjeđeno rano jutarnje buđenje sa letom u 6:00 h
vjeruj mi ja ih i ne čujem a tu sam bukvalno ispod kad slijeće... jučer sam gledao neki veliki bukvalno vidim one čibulje kad mu se pomijeraju na krilima kao da se malo zajebao pa nakrivio avion...

ali oni rijetki gosti koji dođu od silnih snobova kojima je ilidza daleko ( njihove riječi) kad nadleti avion bukvalno hoće pod stol :lol: :lol: :lol: :lol:

uvijek ponavljam više mi je smetao lift na alipašnu nego avion doduše na alipašnu sam pravo kratko bio
User avatar
Thorgerson
Posts: 9903
Joined: 15/04/2015 11:26

#709 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Thorgerson »

Treba neko reci memicu da se ne mora bas na svakom slobodnom m2 nesto izgraditi...

Samo cekam jedan dan i po pisti da krenu rovit il da krenu sklanjat tramvajsku stanicu..
statixx
Posts: 9807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#710 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by statixx »

Radio sam u jednoj firmi, a sef nam bio seoski covjek, mlad, dosao u Sarajevo radi novootvorene filijale, nije se bas nagledao aviona. I tako, sjedimo mi u kancelariji i prolazi avion, kad lik sav ushicen skoci, gleda, ne moze da se nacudi, pa kaze "Sjooo, sjeeebote, jeste vidili kako je mocan...". :D
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#711 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

doduše i ja sam snob :mrgreen: jednom sam trebao preći u neku firmu u grand centru...rođo mi sredio preko zagreba... neš se nismo oko para dogovorili ali me prpa bila kako ću dolaziti na posao sa čengić vile :lol: :lol: :lol: :lol: a vidi sad... skoro najdulja realcija mi ništa...jes da se izmorim psihički pogotovo posljednja 3 dana kad sam zaredom zaboravljao slušalice za mobitel... čega sam se naslušao :lol: dvojac iz ahatovića pljuje po dobrinji jer je daleko... a onda jedan pita a gdje smo mi? kaže mi smo van konkurencije :lol: :lol: :lol: zaključiše da je super na dobrinji imaju 4 linije do ggrada i da je super gdje god da si kad imaš auto :lol: :lol: :lol:


još negdje sam vidio da se nešto gradi al zaboravio napomenuti
meni je misterij što ne naprave ništa iznad terminala... kao kakav tržni centar :bih:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#712 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by golfiista »

Black swan wrote:doduše i ja sam snob :mrgreen: jednom sam trebao preći u neku firmu u grand centru...rođo mi sredio preko zagreba... neš se nismo oko para dogovorili ali me prpa bila kako ću dolaziti na posao sa čengić vile :lol: :lol: :lol: :lol: a vidi sad... skoro najdulja realcija mi ništa...jes da se izmorim psihički pogotovo posljednja 3 dana kad sam zaredom zaboravljao slušalice za mobitel... čega sam se naslušao :lol: dvojac iz ahatovića pljuje po dobrinji jer je daleko... a onda jedan pita a gdje smo mi? kaže mi smo van konkurencije :lol: :lol: :lol: zaključiše da je super na dobrinji imaju 4 linije do ggrada i da je super gdje god da si kad imaš auto :lol: :lol: :lol:


još negdje sam vidio da se nešto gradi al zaboravio napomenuti
meni je misterij što ne naprave ništa iznad terminala... kao kakav tržni centar :bih:

hajde sad pročitaj šta si napisao, pa nam probaj prevesti na jedan od službenih jezika u BiH. Hvala.
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#713 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

neću
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#714 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by vješalica »

Thorgerson wrote:Treba neko reci memicu da se ne mora bas na svakom slobodnom m2 nesto izgraditi...

Samo cekam jedan dan i po pisti da krenu rovit il da krenu sklanjat tramvajsku stanicu..
Neboder ide na terminal
Bice visociji od fahrovog hhaha
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#715 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by golfiista »

Black swan wrote:neću

Pošteno :thumbup:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#716 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

Među preživjelim logorašima bio je prisutan i načelnik Općine Ilidža prof. dr. Senaid Memić koji je i sam bio zarobljen i prošao pakao zatvora na Palama.
„I sam sam bio zarobljen i preživio sve što ste i vi prošli i ova manifestacija je radi vas koji ste doživjeli najveća poniženja koja čovjek može doživjeti. Moramo biti jaki i stameni da pomažemo jedni druge, da budemo ljudi kako nam se ovo zlo nebi ponovilo“, kazao je Memić.
Prigodan program izveli su učenici ilidžanske Prve osnovne škole i Udruženja „Bašlija“.
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#717 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

jel to istina ili petlja?
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#718 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Bradafilozof »

To je on samo imao ruzan san u stambolu.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#719 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by mario001 »

Black swan wrote:jel to istina ili petlja?
Istina, cetnici su mu pocupali sve nokte i zube
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#720 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Bradafilozof »

mario001 wrote:
Black swan wrote:jel to istina ili petlja?
Istina, cetnici su mu pocupali sve nokte i zube
daj nam više detalja o tome, gdje, kada i gdje je bio poslije toga?
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#721 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by mario001 »

Bradafilozof wrote:
mario001 wrote:
Black swan wrote:jel to istina ili petlja?
Istina, cetnici su mu pocupali sve nokte i zube
daj nam više detalja o tome, gdje, kada i gdje je bio poslije toga?
Mislim da je bilo u Vojkovicima, uhvatili su ga sa kamionom punim naoruzanja koje je vozio za Sarajevo, odatle su ga odveli na Pale, mucili na ranije opisan nacin.
Ne znam kada je tacno razmjenjen samo
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#722 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Bradafilozof »

mario001 wrote:
Bradafilozof wrote:
mario001 wrote:[q


Istina, cetnici su mu pocupali sve nokte i zube
daj nam više detalja o tome, gdje, kada i gdje je bio poslije toga?
Mislim da je bilo u Vojkovicima, uhvatili su ga sa kamionom punim naoruzanja koje je vozio za Sarajevo, odatle su ga odveli na Pale, mucili na ranije opisan nacin.
Ne znam kada je tacno razmjenjen samo
da, povukao oruzje za preprodaju. Sa istim poslom se okusao i poslije rata, nako povratka iz dijaspore. No sim mu robije zaglavi.
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#723 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

sto na pale kad je kula bliza?
i kud bas u vojkovicima oni su bas naoruzani
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#724 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

Kandidati SDA-SBB za načelnike: Koldžo, Efendić, Ajnadžić, Memić, Ejubović, Smajić, Dević i Berilo

Objavljeno u kategoriji BiH na 09.06.2016 14:02:41

Naslovna BiH Kandidati SDA-SBB za načelnike: Koldžo, Efendić, Ajnadžić, Memić, Ejubović, Smajić, Dević i Berilo


Sa jedne od press konferencija KO SDA Sarajevo

Na sinoć održanoj sjednici Kantonalnog odbora SDA Sarajevo utvrđeni su prijedlozi kandidata za načelnike sarajevskih općina, koji su usaglašeni sa koalicionim partnerom SBB, piše novinska agencija Patria.

Zajednički kandidati SDA-SBB su za Općinu Novo Sarajevo Nedžad Koldžo, Novi Grad Semir Efendić, Hadžiće Hamdo Ejubović, Vogošću Edin Smajić, Centar Nedžad Ajnadžić, Ilidžu Senaid Memić, Trnovo Ibro Berilo i Ilijaš Mahir Dević.

Omer Čevra, portparol SBB izjavio je za Patriu da se koalicioni partneri za sada još uvijek nisu usaglasili oko imena zajedničkog kandidata za načelnika općine Stari Grad. Kao nezavisni kandidat na ovim izborima izlazi Ibrahim Hadžibajrić, koji je u prethodnom mandatu bio načelnik SBB u Starom Gradu.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#725 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by MAN-lion's coach »

Kako Nedžad Koldžo u NS pa zar nije bio 2,5 mandata?????
Post Reply