Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
Ujak Sam
Posts: 45
Joined: 26/10/2012 10:14

#6976 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Ujak Sam »

kakavdanakneiskustvu wrote:
T-Rexx wrote:Kada ce Fahro da krene u borbu protiv srpske mafije i Dodikove kriminalne hobotnice??




ne interesuje to njega
On se bazirao na konkurenciju, tj. bošnjačku (SDA) mafiju. Ne budite naivni, nisu njemu Do-Dick i srpska mafija u planu i sigurno da neće očekivati glasove Srba. :-)
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#6977 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by veljaca »

dustaban wrote:Kad malo bolje razmislim... moglo bi se ispostaviti da je ovaj Radoncic dobro rjesenje.

Da se razumijemo, radi se o najvecem lopuzi, kriminalcu, mutivodi itd.

Alo kako ovdje nema sistema i pravne drzave, a ove evropske zandare nabiyem na neku stvar (da se razumijemo, rijec je o Incku i chuni!)... jedini koji moze dohakati domacim kriminalcima je... domaci kriminalac!

I ne znam zasto, ali ovom lopini vjerujem kad kaze da ce biti hapsenja.
U svakom slucaju vise vjerujem njemu nego kad to isto kaze drzavni tuzilac (kojeg takodje nabiyem na istu stvar na kojoj se vec nalazi Incko).

Hapsi Fahro Hapsi. To nam je jedina nada da ces i ti jednog dana biti uhapsen.
:(

De ti jos jednom razmisli .... malo bolje ....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#6978 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ujak Sam wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
T-Rexx wrote:Kada ce Fahro da krene u borbu protiv srpske mafije i Dodikove kriminalne hobotnice??




ne interesuje to njega
On se bazirao na konkurenciju, tj. bošnjačku (SDA) mafiju. Ne budite naivni, nisu njemu Do-Dick i srpska mafija u planu i sigurno da neće očekivati glasove Srba. :-)



vjerovatno ali kao državni ministar bi morao jednako proganjati i bošnjačku i srpsku i hrvatsku mafiju
User avatar
Ujak Sam
Posts: 45
Joined: 26/10/2012 10:14

#6979 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Ujak Sam »

Kad su se oni držali principa... :-)
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#6980 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by T-Rexx »

Jeste Fahri krivo sto Bakir ima dobre odnose sa Turskom i Erdoanom. Pojede se Fahro ziv. :lol: :razz:
A ne postavlja pitanje Fahro kakve smo koristi imali od ministra mu vanjskih poslova Zlajoglua.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/izetbeg ... ske-vazale
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#6981 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by T-Rexx »

kakavdanakneiskustvu wrote:

vjerovatno ali kao državni ministar bi morao jednako proganjati i bošnjačku i srpsku i hrvatsku mafiju
Zar stvarno mislis da ce proganjati smaog sebe??
I zas stvarno mislils da ce proganjati svog koalicionog partnera [dodika] koji mu je omogucio da bude ministar?
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6982 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

T-Rexx wrote:Jeste Fahri krivo sto Bakir ima dobre odnose sa Turskom i Erdoanom. Pojede se Fahro ziv. :lol: :razz:
A ne postavlja pitanje Fahro kakve smo koristi imali od ministra mu vanjskih poslova Zlajoglua.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/izetbeg ... ske-vazale
Radončić je bezbožnik koji narod vodi na put propasti. Jedina svjetla tačka u današnjem vremenu jeste aktivan angažman Turske na strani Bosne i Bošnjaka. On je u toj priči suvišan i zato reaguje putem svoga antibosanskog Avaza. On osjeća da je neka sila blokirala podli boljševičko- mafijaški plan o preuzimanju resursa i javnog novca u FBiH... a ta sila je ..Turska. Zato je nervozan i beljezga putem antibosanskog Avaza..ali to je u suštini nebitno. To je za Tursku, kao kada komarac napada lava...On je završena priča. Na slijedećim izborima neće preči ni cenzus. Što sada jami jamio je... :lol:
User avatar
CaCO3
Posts: 727
Joined: 18/03/2011 12:58

#6983 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by CaCO3 »

Shahab wrote: Radončić je bezbožnik koji narod vodi na put propasti. Jedina svjetla tačka u današnjem vremenu jeste aktivan angažman Turske na strani Bosne i Bošnjaka. On je u toj priči suvišan i zato reaguje putem svoga antibosanskog Avaza. On osjeća da je neka sila blokirala podli boljševičko- mafijaški plan o preuzimanju resursa i javnog novca u FBiH... a ta sila je ..Turska. Zato je nervozan i beljezga putem antibosanskog Avaza..ali to je u suštini nebitno. To je za Tursku, kao kada komarac napada lava...On je završena priča. Na slijedećim izborima neće preči ni cenzus. Što sada jami jamio je... :lol:
I sta je bilo kad si se probudio?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#6984 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by kakavdanakneiskustvu »

T-Rexx wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

vjerovatno ali kao državni ministar bi morao jednako proganjati i bošnjačku i srpsku i hrvatsku mafiju
Zar stvarno mislis da ce proganjati smaog sebe??
I zas stvarno mislils da ce proganjati svog koalicionog partnera [dodika] koji mu je omogucio da bude ministar?



ne mislim ali znam da bi to trebao raditi kao državni ministar
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#6985 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

Salih Šabović isključen iz SBBBiH
Poslanik u Skupštini Tuzlanskog kantona Salih Šabović isključen je iz Saveza za bolju budućnost BiH.
"U skladu s čvrstim političkim opredjeljenjem da nadležni državni organi, ali i političke stranke, trebaju učiniti sve da se poreski dugovi uredno namiruju, a poreski dužnici i njihova imena transparentno objavljuju i sankcioniraju, Predsjedništvo SBB-a je donijelo odluku da iz članstva SBBBiH isključi Saliha Šabovića, poslanik u Skupštini TK-a. Po ispisu Poreske uprave Federacije BiH njegova firma Giprom duguje enorman poreski iznos.

SBBBiH poziva i druge političke partije da slijede ovaj primjer, jer je poznato da su imena velikih poreskih dužnika dospjela u javnost zalaganjem upravo poslanika SBBBiH u Parlamentu FBiH.

"SBBBiH je obećao građanima da se neće voditi stranačkom pripadnošću prilikom sankcioniranja svakog ko ne ispunjava poreske obaveze i to u slučaju Šabovića SBBBiH principijelno pokazuje. SBBBiH očekuje da Šabović vrati mandat poslanika u Skupštini Tuzlanskog kantona", stoji u saopćenju Saveza za bolju budućnost BiH.
:lol: :lol: :lol:
šta li je pozadina ove ujdurme..mora da je šabo tražio svoju lovu..
pa Šabo je stao sa gradnjom još početkom 2009. godien..nekoliko zgrada stoji nezavršeno u Tuzli..dužan je i Kurti i Murti..moj rođak je kupio stan na Brčanskoj..zgrada neće biti završena ni za još bar pet godina..sve stalo..
i sad navodno on njega isključuje zbog poreza..haha..
skoro bio kod nekog automehaničara u Kalesiji..čovjek davno kupio kćerki stan u jednoj njegovoj zgradi..o njemu priča kao da ga nikad neće useliti..i pare haman halalio..
država će se nekako snaći, a sirotinja koja je digla kredite da riješi belaj nema načina da se snađe..

e zbog sirotinje si Fahro trebao da ga smijeniš..
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#6986 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by yugi »

udrch wrote:
Salih Šabović isključen iz SBBBiH
Poslanik u Skupštini Tuzlanskog kantona Salih Šabović isključen je iz Saveza za bolju budućnost BiH.
"U skladu s čvrstim političkim opredjeljenjem da nadležni državni organi, ali i političke stranke, trebaju učiniti sve da se poreski dugovi uredno namiruju, a poreski dužnici i njihova imena transparentno objavljuju i sankcioniraju, Predsjedništvo SBB-a je donijelo odluku da iz članstva SBBBiH isključi Saliha Šabovića, poslanik u Skupštini TK-a. Po ispisu Poreske uprave Federacije BiH njegova firma Giprom duguje enorman poreski iznos.

SBBBiH poziva i druge političke partije da slijede ovaj primjer, jer je poznato da su imena velikih poreskih dužnika dospjela u javnost zalaganjem upravo poslanika SBBBiH u Parlamentu FBiH.

"SBBBiH je obećao građanima da se neće voditi stranačkom pripadnošću prilikom sankcioniranja svakog ko ne ispunjava poreske obaveze i to u slučaju Šabovića SBBBiH principijelno pokazuje. SBBBiH očekuje da Šabović vrati mandat poslanika u Skupštini Tuzlanskog kantona", stoji u saopćenju Saveza za bolju budućnost BiH.
:lol: :lol: :lol:
šta li je pozadina ove ujdurme..mora da je šabo tražio svoju lovu..
pa Šabo je stao sa gradnjom još početkom 2009. godien..nekoliko zgrada stoji nezavršeno u Tuzli..dužan je i Kurti i Murti..moj rođak je kupio stan na Brčanskoj..zgrada neće biti završena ni za još bar pet godina..sve stalo..
i sad navodno on njega isključuje zbog poreza..haha..
skoro bio kod nekog automehaničara u Kalesiji..čovjek davno kupio kćerki stan u jednoj njegovoj zgradi..o njemu priča kao da ga nikad neće useliti..i pare haman halalio..
država će se nekako snaći, a sirotinja koja je digla kredite da riješi belaj nema načina da se snađe..

e zbog sirotinje si Fahro trebao da ga smijeniš..
Glavno mi je ovo:očekuju da vrati mandat :lol: :lol: :lol: Garanttt će da vrne mandat :oops:
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#6987 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by mesihtrko »

Jel donio diplomu na pregled CIK-u.
User avatar
armma
Posts: 80
Joined: 02/02/2011 10:57

#6988 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by armma »

Ja Fahri nebi povjerio da mi cuku čuva , kakav lik :run:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6989 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by JoseMujica »

Fahra je legenda...najviše ga volim jer on pokazuje kakvi zaista jesmo :D Fahra nam je trenutno jedini dodir sa stvarnošću naše ekooooonomije
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#6990 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

yugi wrote:
udrch wrote:
Salih Šabović isključen iz SBBBiH
Poslanik u Skupštini Tuzlanskog kantona Salih Šabović isključen je iz Saveza za bolju budućnost BiH.
"U skladu s čvrstim političkim opredjeljenjem da nadležni državni organi, ali i političke stranke, trebaju učiniti sve da se poreski dugovi uredno namiruju, a poreski dužnici i njihova imena transparentno objavljuju i sankcioniraju, Predsjedništvo SBB-a je donijelo odluku da iz članstva SBBBiH isključi Saliha Šabovića, poslanik u Skupštini TK-a. Po ispisu Poreske uprave Federacije BiH njegova firma Giprom duguje enorman poreski iznos.

SBBBiH poziva i druge političke partije da slijede ovaj primjer, jer je poznato da su imena velikih poreskih dužnika dospjela u javnost zalaganjem upravo poslanika SBBBiH u Parlamentu FBiH.

"SBBBiH je obećao građanima da se neće voditi stranačkom pripadnošću prilikom sankcioniranja svakog ko ne ispunjava poreske obaveze i to u slučaju Šabovića SBBBiH principijelno pokazuje. SBBBiH očekuje da Šabović vrati mandat poslanika u Skupštini Tuzlanskog kantona", stoji u saopćenju Saveza za bolju budućnost BiH.
:lol: :lol: :lol:
šta li je pozadina ove ujdurme..mora da je šabo tražio svoju lovu..
pa Šabo je stao sa gradnjom još početkom 2009. godien..nekoliko zgrada stoji nezavršeno u Tuzli..dužan je i Kurti i Murti..moj rođak je kupio stan na Brčanskoj..zgrada neće biti završena ni za još bar pet godina..sve stalo..
i sad navodno on njega isključuje zbog poreza..haha..
skoro bio kod nekog automehaničara u Kalesiji..čovjek davno kupio kćerki stan u jednoj njegovoj zgradi..o njemu priča kao da ga nikad neće useliti..i pare haman halalio..
država će se nekako snaći, a sirotinja koja je digla kredite da riješi belaj nema načina da se snađe..

e zbog sirotinje si Fahro trebao da ga smijeniš..
Glavno mi je ovo:očekuju da vrati mandat :lol: :lol: :lol: Garanttt će da vrne mandat :oops:
pa kako će preživjeti bez mandata :D ..ovako ima pravo na fizičko obezbjeđenje kao poslanik..stalno mu neko prijeti da će ga polomiti kad ga vidi..jal radnici, jal prevareni kupci stanova..
ako povuče sa sobom bar još jednog poslanika mogla bi da rokne vlada TK..
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#6991 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by yugi »

Nek mu Šćepo posudi onaj blindirani šćepomobil :D Naravno da će ovo imati refleksije jer sad će počet priča o ponovnom preustroju vlasti u TK a možda i u Tuzli :-)
User avatar
dr.gog
Posts: 4960
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#6992 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by dr.gog »

JoseMujica wrote:Fahra je legenda...najviše ga volim jer on pokazuje kakvi zaista jesmo
:D :thumbup: :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#6993 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ultima_palabra »

dr.gog wrote:
JoseMujica wrote:Fahra je legenda...najviše ga volim jer on pokazuje kakvi zaista jesmo
:D :thumbup: :D
Upravo tako... mutacija i metastaza bolesti zvane SDA.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6994 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Banksy »

Ne bih rekla da je baš Fahro to ogledalo ... Čini mi se da je on prilično drugačiji od onoga kakvi zaista jesmo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6995 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by JoseMujica »

ne laskaj si :lol: :lol: svi smo mi Fahra! samo nismo dobili pravu priliku da iskažemo skriveni talent
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6996 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Banksy »

JoseMujica wrote:ne laskaj si :lol: :lol: svi smo mi Fahra! samo nismo dobili pravu priliku da iskažemo skriveni talent
Nisi shvatio, obratno ... Mislim da nam čak i u ovom kontekstu stvari ne idu u prilog.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#6997 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

Koji ublehar i jadnik:

Radončić : Učinit ću sve za Srebreničane
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... ebrenicane
User avatar
starii
Posts: 3389
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#6998 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by starii »

poceli su sa napustanjem miniSTARa :)
tuzlarije.net
Alija Azabagić napustio SBB BiH
Da li je na pomolu nova kriza vlasti u TK-u?



Alija Azabagić
Iako to stranački bilten još nije potvrdio nema razloga da se ne vjeruje lokalnim medijima sa bliskim vezama u SBB-u koji su saznali da je ugledni član i jedan od osnivača SBB-a u Tuzli i Tuzlanskom kantonu, Alija Azabagić, danas napustio ovu stranku. S obzirom da je Azabagić i poslanik u Skupštini Tuzlanskog kantona, te da je prije par dana iz SBB-a isključen i poslanik Salih Šabović, ova stranka je za kratko vrijeme ostala bez dva od ukupno četiri poslanika u Skupštini TK.

Sve to ne bi bilo toliko zanimljivo i bilo bi brzo zaboravljeno kao unutarstranačka stvar SBB-a da ova stranka nije važan koalicioni partner SDP-u, koji bez SBB-ovih poslanika teško može osigurati parlamentarnu većinu u Tuzlanskom kantonu.

Aktuelnu skupštinsku većinu čine SDP sa 13 poslanika, SRzB sa 2 poslanika, BPS sa 2 poslanika i SBB sa preostala 2 poslanika. U odnosu na 18 potrebnih, koalicija ima 19 poslanika, što u ovom trenutku predstavlja sigurnu većinu.

Ipak, situacija se može vrlo brzo iskomplikovati imajući u vidu najavljenu smjenu federalne Vlade u kojoj će "izvisiti" NSRzB što bi moglo imati uticaja i na stav ove stranke na kantonalnom nivou. U tom slučaju koalicija bi spala na 17 poslanika što bi svakako rezultiralo novom krizom izvršne vlasti u Tuzlanskom kantonu.

Šta se valja iza brda?

Imajući u vidu da Azabagićev potez nije neočekivan nameće se pitanje zašto je baš u ovom trenutku SBB posegao za Šabovićevom ostavkom? Spisak poreskih dužnika objavljen je prije četiri mjeseca, da Giprom ima poreski dug znalo se i prije njega, samo ne i tačan iznos. Zato malo nategnuto djeluje obrazloženje SBB-a za isključenje iz stranke vlasnika Giproma. Kako kažu, isključen je zbog enormnog poreskog duga, što svakako treba pozdraviti ali ostaje da lebdi pitanje zašto se čekalo četiri mjeseca, zašto je to baš sada učinjeno?

Poziv SBB-a upućen i drugim strankama, da slijede njihov primjer, nije izazvao nikakvu reakciju u tim drugim strankama. Prošlo je nekoliko dana, niko se nije oglasio ni da podrži a kamoli da slijedi primjer odnosa prema poreskim dužnicima. Posebno je glasna tišina glavnih partnera SBB-a u novoj vladajućoj većini, SDP-a i HDZ-a.

Ako HDZ i nema razloga da talasa, isključenje Šabovića za SDP nije tek nevažna unutarstranačka stvar SBB-a, što se i pokazalo sa današnjim izlaskom iz stranke Alije Azabagića. Nakon "šamara" zbog gubitka sarajevskog kantona, eventualni gubitak Tuzlanskog kantona za SDP bi bio skoro pa ko "nokaut". Teško je i pomisliti da su dešavanja u SBB-u slučajna. Sve to nameće novo pitanje, da li je novouspostavljeno jaranstvo Lagumdžije i Radončića baš toliko čvrsto koliko su ga prikazivali? Radončić je i do sada s lakoćom mijenjao strane i postajao ljuti protivnik bivšim saveznicima. Zašto se to ne bi još jednom ponovilo?

Bilo kako bilo nešto se iza brda valja a šta, saznaće se prije ili kasnije. Sve su opcije u igri, od one da se na površini ništa ne desi a u pozadini plati povelika cijena za opstanak na vlasti, pa do totalne preraspodjele vlasti na svim nivoima.

V.K.

(tuzlarije.net)
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6999 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by JoseMujica »

a ja sve mislio da je SBB moooonolitna :D
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7000 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by novi.dan.nova.nafaka »

JoseMujica wrote:a ja sve mislio da je SBB moooonolitna :D
Image
Post Reply