"Hakiz"
Samo, kako vjera i religije, koje postoje otkako je čovjek posato svjestan svog postojanja i počeo razmišljati o sebi, nisu riješile ni jedan problem koji se tiče ljudskih nagona, potreba, karaktera, ponašanja itd, to se postavlja pitanje svrishodnosti postojanja istih. Hajde što ateisti vode ratove, mrze, ubijaju, kradu, lažu itd. Ali kako to da ni jedna religija pojedinačno, pa ni sve religije ukupno, otkako postoje, nisu ne iskorijenile nego barem smanjile isto to zlo među vjernicima.
Po kojem ključu možeš zaključiti da nisu smanjile?Kako to možemo izmjeriti?Da nisu vjernici možda bi radili još veća sranja!Ajde znaj!
Drugo,mora li vjernik bilo koje vjere biti svetac?Trebao bi ali ne mora!Netko može vjerovati da Bog postoji a živjeti kao da ga nema,hebe mu se živo,živi po svom!Vjera obavezuje ali ne prisiljava,Bog ne programira vjernike,na njima je što će učiniti sa svojim životom,a na Bogu što će učiniti sa njima kad odu sa ovog svijeta!Vjerujem da će vjernike koji nevjernički žive još strožije kazniti nego nevjernike!Postoje nevjernici koji vjerničkije žive od vjernika!Kao vjernik,radije bih takvog imao za susjeda!
Ako se vjernici i ateisti ponašaju jednako, spremni su za ista dobra i ista zla, to znači da su religije irelevantne. I bez religija bi ljudi radili iste stvari kao što rade sa religijama. Jedina je razlika što ne bi postojala još jedna organizacija koja zarađuje novac svojim liderima, omogućava tim liderima da zadovoljavaju svoju potrebu za vladanjem, ne bi postoojala još jedna organizacije koja zbog tog novca i zbog te moći ljude muči, tjera ih na nešto, nešto drugo im brani, upravlja njihovim životima itd. Štaviše, na već postojeće razloge za zlo koje se čini u ime moći, novca, monstruoznosti, frustracija, kompleksa itd religije su dodale još poneke, dodale su razloge za zlo koje se čini u njihovo ime.
Ima u tome istine!No ja kao vjernik , trudim se biti poslušan Bogu,ne instituciji,pa ni crkvi ako se odmakla od onog što Bog od nas traži!Mjerodavna mi je Biblija,pogotovo Novi Zavjet,Isus i Apostoli su oni koje se trudim slijediti,,,,
U religiji ima i dobrog i lošeg!Loše odbaci,dobro nasljeđuj!