Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#6951 Re: Pitamo Mehanicare ?
kupio na piku 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6953 Re: Pitamo Mehanicare ?
A Vamo se budale pate sa kupovinom dijagnostike malih kablova, laptopa, programa....
De mi baci za oni kuckanje da vidim hoće li potvrditi da je maglenka
s mob'tela
De mi baci za oni kuckanje da vidim hoće li potvrditi da je maglenka
s mob'tela
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#6954 Re: Pitamo Mehanicare ?
dodji sutra pa bacaj cijeli dan

- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83476
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6955 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ponesi piva, koju sardinu iz konzerve i zovi 
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#6956 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jaooo dobra fazona. Pod kojim imenom si nasao ovo na piku?bitanga_sa_otesa wrote:![]()
![]()
![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#6957 Re: Pitamo Mehanicare ?
auto dijagnostika za forum
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6958 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:auto dijagnostika za forum
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6959 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aaaaaa aaaaaa Oplakah 
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#6960 Re: Pitamo Mehanicare ?
jaka djeteta mibitanga_sa_otesa wrote:![]()
![]()
![]()
![]()
- inspiron
- Posts: 606
- Joined: 29/07/2009 12:00
#6961 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kljucaj temu, to je to 
-
adiam
- Posts: 111
- Joined: 08/10/2005 18:50
#6962 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav svim sadašnjim i budućim članovima.
Pošto nema tema za auto električare, možda je neko imao iskustvo sa sličnim problemom.
u pitanju je renault Laguna 1997 1.8 benzin ako to ima neke veze, ima dva kod ključa infrared, jedan koji sam dobio kad sam kupio nisu radile baterije , a u drugom su bile slabije ,ali su otključavale nekad slabije nekad bolje centralnu bravu na vratima i imo ,
e sada ja se pravio pamatan i otišao kod sajdžije i na oba ključa promijenim baterije, i naravno ključevi izgube svaki kontakt sa autom ,
mehanički mogu otključati i upaliti i voziti ,e sada probao sam neke cake koje sam našao na netu ali ništa efikasno, u servisu mi kažu da je to oko 150 KM popravak, ako je moguće izbjeći ovaj trošak a da je neko imao sličnih problema, ili da zna nekog u Tuzli ko bi mi to mogao napraviti jeftinije od GUMAM servisa može broj u inbox ili savjet
hvala unaprijed svima
Pošto nema tema za auto električare, možda je neko imao iskustvo sa sličnim problemom.
u pitanju je renault Laguna 1997 1.8 benzin ako to ima neke veze, ima dva kod ključa infrared, jedan koji sam dobio kad sam kupio nisu radile baterije , a u drugom su bile slabije ,ali su otključavale nekad slabije nekad bolje centralnu bravu na vratima i imo ,
e sada ja se pravio pamatan i otišao kod sajdžije i na oba ključa promijenim baterije, i naravno ključevi izgube svaki kontakt sa autom ,
mehanički mogu otključati i upaliti i voziti ,e sada probao sam neke cake koje sam našao na netu ali ništa efikasno, u servisu mi kažu da je to oko 150 KM popravak, ako je moguće izbjeći ovaj trošak a da je neko imao sličnih problema, ili da zna nekog u Tuzli ko bi mi to mogao napraviti jeftinije od GUMAM servisa može broj u inbox ili savjet
hvala unaprijed svima
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#6963 Re: Pitamo Mehanicare ?
prvo reci sta si probo uradit da ne baljezgamo poduplane upute..... ha jaadiam wrote:Pozdrav svim sadašnjim i budućim članovima.
Pošto nema tema za auto električare, možda je neko imao iskustvo sa sličnim problemom.
u pitanju je renault Laguna 1997 1.8 benzin ako to ima neke veze, ima dva kod ključa infrared, jedan koji sam dobio kad sam kupio nisu radile baterije , a u drugom su bile slabije ,ali su otključavale nekad slabije nekad bolje centralnu bravu na vratima i imo ,
e sada ja se pravio pamatan i otišao kod sajdžije i na oba ključa promijenim baterije, i naravno ključevi izgube svaki kontakt sa autom ,
mehanički mogu otključati i upaliti i voziti ,e sada probao sam neke cake koje sam našao na netu ali ništa efikasno, u servisu mi kažu da je to oko 150 KM popravak, ako je moguće izbjeći ovaj trošak a da je neko imao sličnih problema, ili da zna nekog u Tuzli ko bi mi to mogao napraviti jeftinije od GUMAM servisa može broj u inbox ili savjet
hvala unaprijed svima
-
adiam
- Posts: 111
- Joined: 08/10/2005 18:50
#6964 Re: Pitamo Mehanicare ?
pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.
to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio
L.P.
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.
to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio
L.P.
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#6965 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi li probao drzati dugme za otkljucavanje 10sec i onda nakon toga 3 puta brzo? Nekada davno kod mene je to rijesilo problem na Meganeuadiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.
to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio
L.P.
-
adiammujcinovic
- Posts: 4
- Joined: 06/11/2016 21:59
#6966 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Tri puta brzo šta daljinski otključatizforumas wrote:Jesi li probao drzati dugme za otkljucavanje 10sec i onda nakon toga 3 puta brzo? Nekada davno kod mene je to rijesilo problem na Meganeuadiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.
to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio
L.P.
Probao neće
adiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.
to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio
L.P.
Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#6967 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li pomoc neko upuceniji.. Naime pred ovu zimu mi se pocelo desavat to da na audiju cim dadnem kontakt upali ventilator klime pocne odmah da vrti... Isao sam kod Icindica juce ostavio auto da nadje on kvar i jutros me zove naime negdje ispod auta na kraku ima neka Ploca Elektro na koju je spojen vent.klime i kao da je ona pravi problem ,kao da im je to mahana... Je li to pravilno receno procesor hladnjaka i klime ili relej da mogu traziti po autodjelovima ili otpadima.. jer smo iskopcali taj jedan dzek i visko nasatvi da vrti on mora ali onda vent klime ne vrti , cim se ukopca taj dzek opet on odmah pocne vrtit...
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#6968 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li možda neko da li odgovara retrovizor vanjski sa VW Polo 9n3 na VW Polo 9n? Interesuje me fizički odgovaraju li nosači, struja je manje bitna. Možda i sa nekog drugog modela ako odgovara nije zgoreg. Hvala
-
adiam
- Posts: 111
- Joined: 08/10/2005 18:50
#6969 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
adiammujcinovic wrote:Tri puta brzo šta daljinski otključatizforumas wrote:Jesi li probao drzati dugme za otkljucavanje 10sec i onda nakon toga 3 puta brzo? Nekada davno kod mene je to rijesilo problem na Meganeuadiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.
to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio
L.P.
Probao nećeadiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.
to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio
L.P.
Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
izvadio akumulator jer sam i to negdje pročitao da probam ponovo memorisati ključeve , prije sam mogao upaliti sada ne mogu jer ima blokadu a ključeve ne prepoznaje
pomagajteeeeeeeeeee
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#6970 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas mi majstor mijenjao antifriz i kad je završio ja primjetim da je u posudi tečnost iznad MAX, pitam ga zasto, kaze "povući će". Dođem kući, ohladi se auto, provjerim i opet je iznad MAX. Upalim auto da radi u mjestu 10ak min a ono jos više bude iznad max. Hoću li izvlačiti sa nečim ili da ne diram? Kakva šteta može nastati?
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#6971 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pogledaj to opet ujutru, pa nam onda napiši kakvo je stanje u boci.putnik2107 wrote:Danas mi majstor mijenjao antifriz i kad je završio ja primjetim da je u posudi tečnost iznad MAX, pitam ga zasto, kaze "povući će". Dođem kući, ohladi se auto, provjerim i opet je iznad MAX. Upalim auto da radi u mjestu 10ak min a ono jos više bude iznad max. Hoću li izvlačiti sa nečim ili da ne diram? Kakva šteta može nastati?
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6972 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prvo ujutro pogledaj na hladno.putnik2107 wrote:Danas mi majstor mijenjao antifriz i kad je završio ja primjetim da je u posudi tečnost iznad MAX, pitam ga zasto, kaze "povući će". Dođem kući, ohladi se auto, provjerim i opet je iznad MAX. Upalim auto da radi u mjestu 10ak min a ono jos više bude iznad max. Hoću li izvlačiti sa nečim ili da ne diram? Kakva šteta može nastati?
Moguce da ce malo spasti dok izbaci koji zracni dzep ako je ostao. Otvori ekspanzionu posudu (na hladno) pa pusti neka radi u mjestu sve dok ne otvori i zatvori termostat koji put, ako ni tada ne spadne onda mozes izvuci malo.
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#6973 Re: Pitamo Mehanicare ?
bleee_sa wrote:Pogledaj to opet ujutru, pa nam onda napiši kakvo je stanje u boci.
i jutros opet isto (na hladno)-višak tečnosti, kad sam prešao 60-70 km boca skoro puna tečnosti (na vruće). Isto tako primjetim da mi temperatura nikako ne dolazi do "radne temperature", ne dolazi kazaljka do pola, najčešće bude do 1/4. Do radne temperature dođe jedino kad radi u mjestu.... je li to sve povezano?NediM17 wrote:Prvo ujutro pogledaj na hladno.
Moguce da ce malo spasti dok izbaci koji zracni dzep ako je ostao. Otvori ekspanzionu posudu (na hladno) pa pusti neka radi u mjestu sve dok ne otvori i zatvori termostat koji put, ako ni tada ne spadne onda mozes izvuci malo.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6974 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce. Vjerovatno imas zracnih dzepova. Ili idi majstoru da odzraci fino, ili pusti jos dan-dva pa ce mozda "nadoci u voznji".
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6975 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji motor, auto?putnik2107 wrote:Danas mi majstor mijenjao antifriz i kad je završio ja primjetim da je u posudi tečnost iznad MAX, pitam ga zasto, kaze "povući će". Dođem kući, ohladi se auto, provjerim i opet je iznad MAX. Upalim auto da radi u mjestu 10ak min a ono jos više bude iznad max. Hoću li izvlačiti sa nečim ili da ne diram? Kakva šteta može nastati?

