Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6951 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kupio na piku :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6952 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:D :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6953 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

A Vamo se budale pate sa kupovinom dijagnostike malih kablova, laptopa, programa....

De mi baci za oni kuckanje da vidim hoće li potvrditi da je maglenka :D

s mob'tela
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6954 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

dodji sutra pa bacaj cijeli dan :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83476
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6955 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Ponesi piva, koju sardinu iz konzerve i zovi :caocao:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#6956 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

bitanga_sa_otesa wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

Image
Jaooo dobra fazona. Pod kojim imenom si nasao ovo na piku?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6957 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

auto dijagnostika za forum
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6958 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

bitanga_sa_otesa wrote:auto dijagnostika za forum
:lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6959 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Aaaaaa aaaaaa Oplakah :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#6960 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

bitanga_sa_otesa wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

Image
jaka djeteta mi :lol:
User avatar
inspiron
Posts: 606
Joined: 29/07/2009 12:00

#6961 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by inspiron »

Kljucaj temu, to je to :lol:
adiam
Posts: 111
Joined: 08/10/2005 18:50

#6962 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adiam »

Pozdrav svim sadašnjim i budućim članovima.

Pošto nema tema za auto električare, možda je neko imao iskustvo sa sličnim problemom.
u pitanju je renault Laguna 1997 1.8 benzin ako to ima neke veze, ima dva kod ključa infrared, jedan koji sam dobio kad sam kupio nisu radile baterije , a u drugom su bile slabije ,ali su otključavale nekad slabije nekad bolje centralnu bravu na vratima i imo ,

e sada ja se pravio pamatan i otišao kod sajdžije i na oba ključa promijenim baterije, i naravno ključevi izgube svaki kontakt sa autom ,

mehanički mogu otključati i upaliti i voziti ,e sada probao sam neke cake koje sam našao na netu ali ništa efikasno, u servisu mi kažu da je to oko 150 KM popravak, ako je moguće izbjeći ovaj trošak a da je neko imao sličnih problema, ili da zna nekog u Tuzli ko bi mi to mogao napraviti jeftinije od GUMAM servisa može broj u inbox ili savjet

hvala unaprijed svima
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#6963 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

adiam wrote:Pozdrav svim sadašnjim i budućim članovima.

Pošto nema tema za auto električare, možda je neko imao iskustvo sa sličnim problemom.
u pitanju je renault Laguna 1997 1.8 benzin ako to ima neke veze, ima dva kod ključa infrared, jedan koji sam dobio kad sam kupio nisu radile baterije , a u drugom su bile slabije ,ali su otključavale nekad slabije nekad bolje centralnu bravu na vratima i imo ,

e sada ja se pravio pamatan i otišao kod sajdžije i na oba ključa promijenim baterije, i naravno ključevi izgube svaki kontakt sa autom ,

mehanički mogu otključati i upaliti i voziti ,e sada probao sam neke cake koje sam našao na netu ali ništa efikasno, u servisu mi kažu da je to oko 150 KM popravak, ako je moguće izbjeći ovaj trošak a da je neko imao sličnih problema, ili da zna nekog u Tuzli ko bi mi to mogao napraviti jeftinije od GUMAM servisa može broj u inbox ili savjet

hvala unaprijed svima
prvo reci sta si probo uradit da ne baljezgamo poduplane upute..... ha ja
adiam
Posts: 111
Joined: 08/10/2005 18:50

#6964 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adiam »

pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.

to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio

L.P.
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#6965 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zforumas »

adiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.

to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio

L.P.
Jesi li probao drzati dugme za otkljucavanje 10sec i onda nakon toga 3 puta brzo? Nekada davno kod mene je to rijesilo problem na Meganeu
adiammujcinovic
Posts: 4
Joined: 06/11/2016 21:59

#6966 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adiammujcinovic »

zforumas wrote:
adiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.

to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio

L.P.
Jesi li probao drzati dugme za otkljucavanje 10sec i onda nakon toga 3 puta brzo? Nekada davno kod mene je to rijesilo problem na Meganeu
Tri puta brzo šta daljinski otključati
Probao neće
adiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.

to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio

L.P.

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#6967 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Moze li pomoc neko upuceniji.. Naime pred ovu zimu mi se pocelo desavat to da na audiju cim dadnem kontakt upali ventilator klime pocne odmah da vrti... Isao sam kod Icindica juce ostavio auto da nadje on kvar i jutros me zove naime negdje ispod auta na kraku ima neka Ploca Elektro na koju je spojen vent.klime i kao da je ona pravi problem ,kao da im je to mahana... Je li to pravilno receno procesor hladnjaka i klime ili relej da mogu traziti po autodjelovima ili otpadima.. jer smo iskopcali taj jedan dzek i visko nasatvi da vrti on mora ali onda vent klime ne vrti , cim se ukopca taj dzek opet on odmah pocne vrtit...
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#6968 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

Zna li možda neko da li odgovara retrovizor vanjski sa VW Polo 9n3 na VW Polo 9n? Interesuje me fizički odgovaraju li nosači, struja je manje bitna. Možda i sa nekog drugog modela ako odgovara nije zgoreg. Hvala
adiam
Posts: 111
Joined: 08/10/2005 18:50

#6969 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adiam »

adiammujcinovic wrote:
zforumas wrote:
adiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.

to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio

L.P.
Jesi li probao drzati dugme za otkljucavanje 10sec i onda nakon toga 3 puta brzo? Nekada davno kod mene je to rijesilo problem na Meganeu
Tri puta brzo šta daljinski otključati
Probao neće
adiam wrote:pritisnem taster od centralne brave otključam zalključam držim 5-10 15 sekundi i navodno bi trebalo da prorade ključevi kad ih usmjerim na sensor kod retrovizora
razne kombinacije otključavanja zaključavanja sam probao ali problem je ključevi ne rade.
u unutrašnjosti na centralno zaključavanju ima crvena lampica i ona mjenja broj treperenja dok pokušavam sve gore navedeno nekad svijetli brže nekad samo po jednom, ali nikako da prihvati ključ, jedina kombinacija koju nisam probao sa skinem akumulator nisam imao alat pri ruci , ali sumnjam da će i to pomoći, pokušaću danas poslije posla.

to je otprilike to što sam probao , ako neko ima ideju bujrum bio bi Vam svima zahvalan kad bi riješio problem bez troška od 150 KM
ja vjerujem da ima neka caka , ali ja je nisam dokučio

L.P.

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

izvadio akumulator jer sam i to negdje pročitao da probam ponovo memorisati ključeve , prije sam mogao upaliti sada ne mogu jer ima blokadu a ključeve ne prepoznaje

pomagajteeeeeeeeeee
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#6970 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by putnik2107 »

Danas mi majstor mijenjao antifriz i kad je završio ja primjetim da je u posudi tečnost iznad MAX, pitam ga zasto, kaze "povući će". Dođem kući, ohladi se auto, provjerim i opet je iznad MAX. Upalim auto da radi u mjestu 10ak min a ono jos više bude iznad max. Hoću li izvlačiti sa nečim ili da ne diram? Kakva šteta može nastati?
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#6971 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

putnik2107 wrote:Danas mi majstor mijenjao antifriz i kad je završio ja primjetim da je u posudi tečnost iznad MAX, pitam ga zasto, kaze "povući će". Dođem kući, ohladi se auto, provjerim i opet je iznad MAX. Upalim auto da radi u mjestu 10ak min a ono jos više bude iznad max. Hoću li izvlačiti sa nečim ili da ne diram? Kakva šteta može nastati?
Pogledaj to opet ujutru, pa nam onda napiši kakvo je stanje u boci.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#6972 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

putnik2107 wrote:Danas mi majstor mijenjao antifriz i kad je završio ja primjetim da je u posudi tečnost iznad MAX, pitam ga zasto, kaze "povući će". Dođem kući, ohladi se auto, provjerim i opet je iznad MAX. Upalim auto da radi u mjestu 10ak min a ono jos više bude iznad max. Hoću li izvlačiti sa nečim ili da ne diram? Kakva šteta može nastati?
Prvo ujutro pogledaj na hladno.

Moguce da ce malo spasti dok izbaci koji zracni dzep ako je ostao. Otvori ekspanzionu posudu (na hladno) pa pusti neka radi u mjestu sve dok ne otvori i zatvori termostat koji put, ako ni tada ne spadne onda mozes izvuci malo. ;-)
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#6973 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by putnik2107 »

bleee_sa wrote:Pogledaj to opet ujutru, pa nam onda napiši kakvo je stanje u boci.
NediM17 wrote:Prvo ujutro pogledaj na hladno.

Moguce da ce malo spasti dok izbaci koji zracni dzep ako je ostao. Otvori ekspanzionu posudu (na hladno) pa pusti neka radi u mjestu sve dok ne otvori i zatvori termostat koji put, ako ni tada ne spadne onda mozes izvuci malo. ;-)
i jutros opet isto (na hladno)-višak tečnosti, kad sam prešao 60-70 km boca skoro puna tečnosti (na vruće). Isto tako primjetim da mi temperatura nikako ne dolazi do "radne temperature", ne dolazi kazaljka do pola, najčešće bude do 1/4. Do radne temperature dođe jedino kad radi u mjestu.... je li to sve povezano?
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#6974 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Moguce. Vjerovatno imas zracnih dzepova. Ili idi majstoru da odzraci fino, ili pusti jos dan-dva pa ce mozda "nadoci u voznji".
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6975 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

putnik2107 wrote:Danas mi majstor mijenjao antifriz i kad je završio ja primjetim da je u posudi tečnost iznad MAX, pitam ga zasto, kaze "povući će". Dođem kući, ohladi se auto, provjerim i opet je iznad MAX. Upalim auto da radi u mjestu 10ak min a ono jos više bude iznad max. Hoću li izvlačiti sa nečim ili da ne diram? Kakva šteta može nastati?
Koji motor, auto?
Post Reply