Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6926 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

Kolt12 wrote:
JoseMujica wrote:Fahra je bog, i vidjećete, najveći donator Cerićevog Svjetskog Kongresa Bošnjaka :D
Sta tebi tu smeta, Fahro, Ceric, svjetski kongres ili Bosnjaci?

Zasto bi taj dogadjaj bio "Cericev"? Kao bivsi reis, od njega se ocekuje da tu bude, ne vidim tu nista sporno. Sto se tice samog kongresa, toplo pozdravljam, svakako da je prijeko potreban, kao i BANU. Ne zaboravi na celu Bosnjackog Instituta je Zlatko Lagumdzija, samim tim, jadan taj institut. Uvijek me zanimalo na koju foru je Zlaja prevario starog bega? Mora da je osenilio kad ga je postavio na celo tog instituta.
Cerićev povratak u javni život je notorna glupost i štetan potez za državotvorne interese. Njemu očito šejtan ne da mira i nije sposoban da shvati da je njegovo vrijeme nepovratno prošlo. On je jedan starčić bez energije i kredibiliteta da bi pokrenuo bilo kakav projekat. Još jedna politička avantura koja će neslavno završiti kao i sve čega je se prihvatio taj demagog i ublehaš. Da ima imalo savjesti i čestitosti u sebi pustio bi novog maldog i poštenog reisa da konsliduje IVZ nakon godina nepotizma i korupcije koja je karakterisala Cerića. Samo se provaljuje i dalje degradira Bošnjake i Bosnu. Nalet ga bilo!
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6927 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by JoseMujica »

Kolt12 wrote:
JoseMujica wrote:Fahra je bog, i vidjećete, najveći donator Cerićevog Svjetskog Kongresa Bošnjaka :D
Sta tebi tu smeta, Fahro, Ceric, svjetski kongres ili Bosnjaci?

Zasto bi taj dogadjaj bio "Cericev"? Kao bivsi reis, od njega se ocekuje da tu bude, ne vidim tu nista sporno. Sto se tice samog kongresa, toplo pozdravljam, svakako da je prijeko potreban, kao i BANU. Ne zaboravi na celu Bosnjackog Instituta je Zlatko Lagumdzija, samim tim, jadan taj institut. Uvijek me zanimalo na koju foru je Zlaja prevario starog bega? Mora da je osenilio kad ga je postavio na celo tog instituta.
odvratna je ta retrogradna i redukcionistička linija razmišljanja koju emituju ti (ne)ljudi u kojoj se "solidaranost-bratstvo-jedinstvo" protežu samo na politički podobne i certificirane M92B93 jedinke.

SKB je tu samo da se hadžija namiri i ostane hadžija....malo je sada Sarajevo sad se na Njujork puca
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6928 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

Kolt12 wrote:
JoseMujica wrote:Fahra je bog, i vidjećete, najveći donator Cerićevog Svjetskog Kongresa Bošnjaka :D
Sta tebi tu smeta, Fahro, Ceric, svjetski kongres ili Bosnjaci?

Zasto bi taj dogadjaj bio "Cericev"? Kao bivsi reis, od njega se ocekuje da tu bude, ne vidim tu nista sporno. Sto se tice samog kongresa, toplo pozdravljam, svakako da je prijeko potreban, kao i BANU. Ne zaboravi na celu Bosnjackog Instituta je Zlatko Lagumdzija, samim tim, jadan taj institut. Uvijek me zanimalo na koju foru je Zlaja prevario starog bega? Mora da je osenilio kad ga je postavio na celo tog instituta.
Masonska linija...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6929 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Challenger__ »

Shahab wrote:
Kolt12 wrote:
JoseMujica wrote:Fahra je bog, i vidjećete, najveći donator Cerićevog Svjetskog Kongresa Bošnjaka :D
Sta tebi tu smeta, Fahro, Ceric, svjetski kongres ili Bosnjaci?

Zasto bi taj dogadjaj bio "Cericev"? Kao bivsi reis, od njega se ocekuje da tu bude, ne vidim tu nista sporno. Sto se tice samog kongresa, toplo pozdravljam, svakako da je prijeko potreban, kao i BANU. Ne zaboravi na celu Bosnjackog Instituta je Zlatko Lagumdzija, samim tim, jadan taj institut. Uvijek me zanimalo na koju foru je Zlaja prevario starog bega? Mora da je osenilio kad ga je postavio na celo tog instituta.
Masonska linija...
Preduhitrio si me. Dabome, masonska linija.
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#6930 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Kolt12 »

Challenger__ wrote:
Preduhitrio si me. Dabome, masonska linija.
Kako to, pa beg nije bio bas budala. Kako sam ga ja shvatio, dosta je svoje licne imovine stavio u sluzbu Bosnjaka. Zapravo on je bio taj koji je zasluzan za vracanje bosnjackog imena. Niti je bio obavezan takvo sto uraditi, a niko ga i nije tjerao, sto znaci sve je uradio zato sto je on tako zelio. E sad nakon svega toga, dati "svjesno" takvoj jednoj budali u ruke sve to, to je znacilo posrati se u sve sto je cijeli zivot radio. Bosnjacki Institut nakon preseljenja na ahiret bega, je kako da kazem, maltene "nestao", osim u arhivima krim policije nakon torbarenja Zlaje i Damira.

Da ga mozda nisu ucjenili sa necim?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6931 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Challenger__ »

Kolt12 wrote: Kako to, pa beg nije bio bas budala.
"Beg" je bio mason, kao što je Lagumdžija mason.
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#6932 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Kolt12 »

Shahab wrote:
Cerićev povratak u javni život je notorna glupost i štetan potez za državotvorne interese. Njemu očito šejtan ne da mira i nije sposoban da shvati da je njegovo vrijeme nepovratno prošlo. On je jedan starčić bez energije i kredibiliteta da bi pokrenuo bilo kakav projekat. Još jedna politička avantura koja će neslavno završiti kao i sve čega je se prihvatio taj demagog i ublehaš. Da ima imalo savjesti i čestitosti u sebi pustio bi novog maldog i poštenog reisa da konsliduje IVZ nakon godina nepotizma i korupcije koja je karakterisala Cerića. Samo se provaljuje i dalje degradira Bošnjake i Bosnu. Nalet ga bilo!
On je bio reis, prema tome kao takav, neka njega tu pri vrhu. I ako se donekle slazem da bi trebao imati savjetnika za medije, koji bi ga savjetovao sta treba govoriti, jer ponekad jeste znao izletiti i lupiti nesto, kao ono o "Turskoj kao bosnjackoj majci".

Svejedno, ako ce na celo tog kongresa doci neki bezveznjakovic, nece od toga nista biti, kao ni u slucaju Bosnjackog Instituta, koji je odlaskom bega Adila, potonuo u totalnu anonimnost, pogotovo kad su ga istresli za pare, cime je interesovanje kod aktuelnog rukovodstva za taj institut, potpuno nestalo.

Na celu tog kongresa mora biti neka osoba koja ce mu dati dovoljnu tezinu i vaznost da okuplja sve bosnjacko. Da je moguce staviti na celo kapetana Gradascevica to bi bilo idealno, nazalost to nije moguce.

Nadam se da nece od tog kongresa napraviti drugu vjersku organizaciju. Jer vjerski lideri u Bosnjaka trebaju shvatiti, jedni od krivaca zasto Bosnjaci nisu potpuno izgradjeni nacionalno su upravo oni iz IZ, koji su furali previse religiozno na osnovu nacionalnog. Religija ne moze nijedan narod zastiti, nacija moze, ne samo sto okuplja sve pripadnike jednog naroda, nego sto i gradi institucije koje brane tu naciju u paketu, bez obzira bili ti pripadnici vjernici ili ne. Pogotovo je to slucaj kod malih Naroda koji nemaju luksuz da se dijele na vijernike i one koji to nisu.
Last edited by Kolt12 on 23/12/2012 14:42, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6933 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by JoseMujica »

Prije svega moraš se vratiti unatrag i proučiti kako su Bega naguzili Alija & Co...Beg je bio jedan od najvećih donatora u početku i jedan od osnivača SDA...Bez Bega ovi ne bi ni znali šta su ni ko su Bošnjaci, kamoli da skontaju da bi oni sami mogli to da budu.....vidio čovjek s kim ima posla i onda je valjda mislio da je Slučajni Prolaznik normalniji, a Prolaznik klasični balkanski glumac, seoska varalica i kokošar
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#6934 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Kolt12 »

JoseMujica wrote:Prije svega moraš se vratiti unatrag i proučiti kako su Bega naguzili Alija & Co...Beg je bio jedan od najvećih donatora u početku i jedan od osnivača SDA...Bez Bega ovi ne bi ni znali šta su ni ko su Bošnjaci, kamoli da skontaju da bi oni sami mogli to da budu.....vidio čovjek s kim ima posla i onda je valjda mislio da je Slučajni Prolaznik normalniji, a Prolaznik klasični balkanski glumac, seoska varalica i kokošar
Ma ne kazem da je to trebao ostaviti kleptomanima SDA, medjutim nije on bio toliko blesav, bio je on prefarbaniji od njih, upravo iz tog razloga me i cudi da je nasjeo na klasicne komunisticke seoske djilkoske fazone.

Pa taj Lagumdzija se i ne osjeca kao Bosnjak, a kamoli nesto vise. Znam kako je SDA zeznula bega, znam i da je on bio pravi osnivac SDA i ne samo to, on ih je i finansirao na pocetku.

Znam dosta o begu i to ne samo iz novina. Zato me i cudi, kako su ga crveni djilkosi mogli zeznuti da njima ostavi sve to na upravljanje?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6935 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by JoseMujica »

kome će?

imaš tada u Bošnjaka dvije struje: SDA u kojoj ima svega, a koja je prodžamijska i imaš SDP koji je sekularni, mahom sastavljen od komu elite i njihove djece. SDA hardcore muslimanska stranka, dok je SDP haman bez ideologije.

Prva struja Bega odrala, naguzila i odjebala kolko se sjećam par mjeseci pred izbore tako da ne znam ni kako je stigao s Tunjom osnovati MBO (kasnije potpuno marginaliziranu stranku za koju ne znam ni da li postoji danas). Kad je vidio s kakvim hajlenderima ima posla probao s drugom sekularnijom opcijom.

suma sumarum i jedni i drugi gofna samo taka i kleptomani
ragib
Posts: 3294
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#6936 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ragib »

Challenger__ wrote:
Kolt12 wrote: Kako to, pa beg nije bio bas budala.
"Beg" je bio mason, kao što je Lagumdžija mason.
odakle ti takve informacije
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#6937 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Kolt12 »

JoseMujica wrote:kome će?

imaš tada u Bošnjaka dvije struje: SDA u kojoj ima svega, a koja je prodžamijska i imaš SDP koji je sekularni, mahom sastavljen od komu elite i njihove djece. SDA hardcore muslimanska stranka, dok je SDP haman bez ideologije.

Prva struja Bega odrala, naguzila i odjebala kolko se sjećam par mjeseci pred izbore tako da ne znam ni kako je stigao s Tunjom osnovati MBO (kasnije potpuno marginaliziranu stranku za koju ne znam ni da li postoji danas). Kad je vidio s kakvim hajlenderima ima posla probao s drugom sekularnijom opcijom.

suma sumarum i jedni i drugi gofna samo taka i kleptomani
Sistem zaklada nije nepoznata stvar u svijetu, pogotovo je to njemu bilo lako osnovati i platiti strucnim firmama da to razrade u tancine i da ugrade njegove zelje u sve to, a da se sa svim tim upravlja iz pravne drzave Svicarske.

Isto tako ne slazem se o samo te dvije struje kod Bosnjaka. Ima nas koji bi se rado nahebali i jednim i drugim svega i svacega na ovom dunjaluku. Ne vjerujem bas da smo manjina, nego naprotiv, tiha vecina, za koju se nadam da nece dugo biti tiha.

Inace ta druga kako si je ti nazvao "bez ideologije", takodjer se ne slazem. Njihova ideologija je jugoslovenstvo zamaskirano u "bosanstvo". Jebe se njima za Bosnom, kad bi kako mogli, sutra bi oni opet da nase firme kad nesto rade izvan BiH, moraju vrsiti deviznu naplatu preko beogradskih firmi.

SDP nikad nije bio bosnjacka stranka, pa cak ni muslimanska. Danas se sa sigurnoscu moze reci, da su oni antibosnjacka stranka, sto je i idiotu valjda vec jasno. Zato im je lider i bio "slucajni prolaznik" kad je bar trebao biti ponosni Bosanac, ako vec ne Bosnjak.
Last edited by Kolt12 on 23/12/2012 15:28, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6938 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by JoseMujica »

da ali niti jedna struja nema političku artikulaciju i infrastrukturu osim ove dvije...sve ostalo je minorno i čak većina ljudi rađe apstinira od izbora nego što glasa za neku treću opciju.

i glasa se ovako: "džamijaši" SDA - "komunjare" SDP
i nikada se ni jedni ni drugi neće kutarisati tih simbolika koje nose, iako je to isprazno potpuno

a Adil je najprije bio sekularni nacionalista, a rekao bih da nam na političkoj sceni nedostaje baš takva opcija.

Ne zaboravi ni sadržaj pojmova...što je nekada bilo Bošnjaštvo, danas je to Bosanstvo.

Kadbi tvojom logikom išao ond aje i SDA antiBošnjačka, pogotovu da se pitala Bošnjak ne bi nikad ušao u opticaj kao narodosna oznaka
Last edited by JoseMujica on 23/12/2012 15:31, edited 1 time in total.
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#6939 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Kolt12 »

JoseMujica wrote: a Adil je najprije bio sekularni nacionalista, a rekao bih da nam na političkoj sceni nedostaje baš takva opcija.
Slazem se. Adil je bas bio po mojoj mjeri i slazem se, upravo takvo nesto treba Bosnjacima da malo razmrdaju te minder-jugoslovenske kleptomane. Nesreca je jedino sto je vec usao u godine kad je najvise bio potreban. Osim toga, imao je isti problem kao i Silajdzic, nije bilo kapaciteta za kvalitetne kadrove, bez obzira kakvi njihovi liderski potencijali bili.

Nekad se zaista od izmeta ne moze napraviti pita.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#6940 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Innovation »

Vraca se u Bosnu marta 1990. Zajedno s Alijom Izetbegovicem formira Stranku demokratske akcije (SDA), ciji je podpredsjednik. Razilazi se sa SDA (septembar 1990.) i osniva Muslimansku bosnjacku organizaciju. Osnivac, izdavac i vlasnik tjednika "Bosanski pogledi" u Sarajevu (1991).

Adil-beg je živio sa suprugom Tatjanom u Cirihu, često boraveći u Sarajevu, gdje je i umro nakon kratke i teške bolesti 21. jula 2008. godine.

Deset čuvara vakufa

Adil-beg Zulfikarpašić i njegova supruga Tatjana (rođena Nikšić) nisu imali djece i svi zakonski nasljednici su zapravo potomci Adilovih mnogobrojnih sestara i braće. Adilov otac Husein-beg Zulfikarpašić, ugledni veleposjednik i dugogodišnji gradonačelnik Foče, ženio se četiri puta i u svakom braku imao je djecu. U posljednjem braku, sa suprugom Zahidom (rođenom Čengić) imao je sina Adila i kćer Aišu udatu Hasibović, čiji je sin Husein Sejo Hasibović, vlasnik građevinskog preduzeća Butmir. Od petnaestak najbližih srodnika (sestrića i bratića), u najužu upravu Bošnjačkog instituta ušla su samo tri: Husein Hasibović, Muhamed Hadžiomerović i Jasna Bešlagić. Pored tri najbliža srodnika, u Upravni odbor Bošnjačkog instituta ušli su još i Zlatko Lagumdžija, predsjednik, Faris Gavrankapetanović, dopredsjednik, te članovi Mirsad Kurtović, Bakir Pašić, Fehim Škaljić, Enes Karić i Fahrudin Rizvanbegović.

Očito, spor oko vrijedne imovine Adil-bega Zulfikarpašića vjerovatno će se raspetljati u paketu s istragom koja se vodi u slučaju "Reket" .

:mrgreen:
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6941 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

JoseMujica wrote:Prije svega moraš se vratiti unatrag i proučiti kako su Bega naguzili Alija & Co...Beg je bio jedan od najvećih donatora u početku i jedan od osnivača SDA...Bez Bega ovi ne bi ni znali šta su ni ko su Bošnjaci, kamoli da skontaju da bi oni sami mogli to da budu.....vidio čovjek s kim ima posla i onda je valjda mislio da je Slučajni Prolaznik normalniji, a Prolaznik klasični balkanski glumac, seoska varalica i kokošar
Alija je izbacio Zulfikarpašića zbog njegovog masonskog bacgrounda...SDA je bla narodni pokret sa islamskim identitetom i tu nije bilo mjeta za masonske trovače. Što se tiče Lagumdžije nikako se ne radi o pogrešnoj procjeni Adila Zulfikarpašića. Svi z naju da je socijalistička internacionala masonska organizacija. Kod masona ima striktna organizacija i hijerarhija i prije inauguracije u ložu prethode temelite provjere i testovi a sam ulazak u ložu obilježen je đavolskim ritualom kojim se regrut doživotno kompromituje i veže ua interese lože. Zulfikarpašićeve pare su u stvari bile ložine pare koje je naslijedio Lagumdžija. Masoni su degenerici i sotonisti ali imaju jaku disciplinu i tu nema balkanskih prevara i zloupotreba novca. D Lagumdžija ukrade i fening njihovog novca ne bi sigurno dočekao sutrašnji dan...Pare su mu ostavili da kompromituje i potkupljuje na putu ostvarenja njihovog cilja a to je uništenje muslimana u Sarajevu...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6942 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Challenger__ »

Briljantan opis kome fali još samo jedna sličica da bi bio potpun.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6943 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by JoseMujica »

mislim da neko bela košulja fali....ona što se na leđima kopča
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#6944 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by MaxPayne »

Pa čekaj onda i Alijini behari djeluju po masonskim principima-čvrst vrh sa striktnom hijerarhijom,2-3 čovjeka vedre i oblače,svako iznošenje svoje vizije se siječe u korijenu,a dole niži krugovi koji nemaju pojma(ili ne žele znati)šta se događa.
fuada
Posts: 55
Joined: 02/11/2012 23:34

#6945 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by fuada »

SDP je napokon za prijevremene izbore ali za nivo Federacije. Ja koji se nikada nisam bavio politikom znam da su opći izbori mogući odjednom za državni, federalni, RS i kantonalni nivo. Jasenko Selimović iz SDP zna da postoje zakoni ali kaže da SDP nema vremena da ih provodi. Nikšić imenuje brata u Autoceste i kupi stan tamo gdje je smjestio svoja ministarstva. Nakon svega toga SDP kaže da je sve o.k. Pitam se da li oni to nas zajebavaju ili stvarno misle da smo toliko glupi. Ovu platformu odobravam i mislim da je odlična www.prijevremeni-izbori.ba
ragib
Posts: 3294
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#6946 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ragib »

Shahab wrote:
JoseMujica wrote:Prije svega moraš se vratiti unatrag i proučiti kako su Bega naguzili Alija & Co...Beg je bio jedan od najvećih donatora u početku i jedan od osnivača SDA...Bez Bega ovi ne bi ni znali šta su ni ko su Bošnjaci, kamoli da skontaju da bi oni sami mogli to da budu.....vidio čovjek s kim ima posla i onda je valjda mislio da je Slučajni Prolaznik normalniji, a Prolaznik klasični balkanski glumac, seoska varalica i kokošar
Alija je izbacio Zulfikarpašića zbog njegovog masonskog bacgrounda...SDA je bla narodni pokret sa islamskim identitetom i tu nije bilo mjeta za masonske trovače. Što se tiče Lagumdžije nikako se ne radi o pogrešnoj procjeni Adila Zulfikarpašića. Svi z naju da je socijalistička internacionala masonska organizacija. Kod masona ima striktna organizacija i hijerarhija i prije inauguracije u ložu prethode temelite provjere i testovi a sam ulazak u ložu obilježen je đavolskim ritualom kojim se regrut doživotno kompromituje i veže ua interese lože. Zulfikarpašićeve pare su u stvari bile ložine pare koje je naslijedio Lagumdžija. Masoni su degenerici i sotonisti ali imaju jaku disciplinu i tu nema balkanskih prevara i zloupotreba novca. D Lagumdžija ukrade i fening njihovog novca ne bi sigurno dočekao sutrašnji dan...Pare su mu ostavili da kompromituje i potkupljuje na putu ostvarenja njihovog cilja a to je uništenje muslimana u Sarajevu...
vidi meni neke stvari sad nisu jasne

Ako je Zulfikarpasic konto unistit muslimane u sarajevu zasto pravi uopste dzamiju na kobiljoj glavi?

Ako je Zulfikarpasic bio mason kako to povezati sa izgradnjom dzamije zar bi mu to sefovi dozvolili?

Ne mogu da povezem
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#6947 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Kolt12 »

Shahab wrote:
Alija je izbacio Zulfikarpašića zbog njegovog masonskog bacgrounda...SDA je bla narodni pokret sa islamskim identitetom i tu nije bilo mjeta za masonske trovače. Što se tiče Lagumdžije nikako se ne radi o pogrešnoj procjeni Adila Zulfikarpašića. Svi z naju da je socijalistička internacionala masonska organizacija. Kod masona ima striktna organizacija i hijerarhija i prije inauguracije u ložu prethode temelite provjere i testovi a sam ulazak u ložu obilježen je đavolskim ritualom kojim se regrut doživotno kompromituje i veže ua interese lože. Zulfikarpašićeve pare su u stvari bile ložine pare koje je naslijedio Lagumdžija. Masoni su degenerici i sotonisti ali imaju jaku disciplinu i tu nema balkanskih prevara i zloupotreba novca. D Lagumdžija ukrade i fening njihovog novca ne bi sigurno dočekao sutrašnji dan...Pare su mu ostavili da kompromituje i potkupljuje na putu ostvarenja njihovog cilja a to je uništenje muslimana u Sarajevu...
Dobro covjece jesi ti svjestan koje ti budalastine pises? Jos da si napisao koju o reptilima koji su upravljali bosnjackim institutom, sve bi se poslozilo.

Seres k'o foka i pises nam tu naucno fantasticna sranja, koja nemaju blage veze sa stvarnoscu.

Za Aliju je SDA bila izvor prihoda, za Adila strast. Pored toga Adil je shvatao da prevelika muslimanizacija znaci da ce se imati malo prijatelja u Europi i svijetu i to kad su najvise bili potrebni. Nije trebalo dugo cekati da se to i potvrdi u vidu embarga na oruzje od strane UN-a i kasnije u vidu davanja kosovskim Albancima, koji su takodjer vecinski muslimani, nezavisnu drzavu. Da ne pricam o "gorivu" kojeg je Alija davao bosnjackim neprijateljima, s cim su oni onda mogli plasiti krscansku Europu.

SDA nije bila nikakav narodni pokret, nego skup kleptomana. Za nju je bosnjacka vecina na prvim demokratskim izborima glasala iskljucivo iz razloga zato sto nisu imali alternative, pa su glasali devizom, "neka je za moje, pa ma kakvi bili".
Last edited by Kolt12 on 24/12/2012 01:18, edited 1 time in total.
Korisničkoime
Posts: 4836
Joined: 18/11/2010 00:26

#6948 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Korisničkoime »

Shahab wrote:
JoseMujica wrote:Prije svega moraš se vratiti unatrag i proučiti kako su Bega naguzili Alija & Co...Beg je bio jedan od najvećih donatora u početku i jedan od osnivača SDA...Bez Bega ovi ne bi ni znali šta su ni ko su Bošnjaci, kamoli da skontaju da bi oni sami mogli to da budu.....vidio čovjek s kim ima posla i onda je valjda mislio da je Slučajni Prolaznik normalniji, a Prolaznik klasični balkanski glumac, seoska varalica i kokošar
Alija je izbacio Zulfikarpašića zbog njegovog masonskog bacgrounda...SDA je bla narodni pokret sa islamskim identitetom i tu nije bilo mjeta za masonske trovače. Što se tiče Lagumdžije nikako se ne radi o pogrešnoj procjeni Adila Zulfikarpašića. Svi z naju da je socijalistička internacionala masonska organizacija. Kod masona ima striktna organizacija i hijerarhija i prije inauguracije u ložu prethode temelite provjere i testovi a sam ulazak u ložu obilježen je đavolskim ritualom kojim se regrut doživotno kompromituje i veže ua interese lože. Zulfikarpašićeve pare su u stvari bile ložine pare koje je naslijedio Lagumdžija. Masoni su degenerici i sotonisti ali imaju jaku disciplinu i tu nema balkanskih prevara i zloupotreba novca. D Lagumdžija ukrade i fening njihovog novca ne bi sigurno dočekao sutrašnji dan...Pare su mu ostavili da kompromituje i potkupljuje na putu ostvarenja njihovog cilja a to je uništenje muslimana u Sarajevu...
Zašto je ovo ne tačno, jednostavno jer se tvrdi da jedan BiH političar upravlja parama a neće ili ne smije da ukrade.
Prosto nemoguće, ma možeš prijetiti sa čim god hoćeš taj će ukrast pa da mu je zadnje na ovom svijetu što bi učinio. Svaki od krajnje ljevice do krajnje desnice.
BiH političar koji neće, ne smije ukrasti koja naučna fantastika čovječe, ostatak posta ti je mala maca spram ove tvrdnje.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#6949 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

Jebem ti...ahhh

Ovo stvarno više nije normalno.

Lik na svojoj televiziji postavlja "sam" sebi pitanja, odnosno ova kokoš:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... s9yknPf7wk


Dududududududduddudu nema nam pomoći......
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#6950 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by T-Rexx »

Fahro zna da ce na sledecim izborima nece preci izborni prag.
Post Reply