To je takozvani instrument ili cluster staging, ili needle sweep, dial sweep, fabricki je aktivirano na novoj 308, a za ranije modele nisam siguran da je moguce aktivirati.Kataklinger wrote:Moze li se podesiti da kad dam kontakt, da kazaljke okruze oko cajgera i da se vrate na nulu? Auto je Peugeot 308. Ovo sam vidjao na Peugeotu 508.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
nightvision
- Posts: 3427
- Joined: 04/02/2014 14:21
#6901 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#6902 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jes ovaj veliki servis ofalio u zadnje vrijeme. Iskoči mi ova reklama na fb. Zar se za ove pare mogu uopšte dijelovi kupiti, da ruke ne računamo?


- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#6903 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mene za golf 4 izašao oko 550-600 km
Bog zna kakvi su to dijelovi
Bog zna kakvi su to dijelovi
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#6904 Re: Pitamo Mehanicare ?
Što kažu, možda su "ispali iz kamiona".MOSALJOZE wrote:Mene za golf 4 izašao oko 550-600 km
Bog zna kakvi su to dijelovi
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6905 Re: Pitamo Mehanicare ?
nikad ne vjeruj reklamama pravljenim comic sansom
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#6906 Re: Pitamo Mehanicare ?
也许是中国零部件Dzontra_Volta wrote:Što kažu, možda su "ispali iz kamiona".MOSALJOZE wrote:Mene za golf 4 izašao oko 550-600 km
Bog zna kakvi su to dijelovi
-
fiskars
- Posts: 8
- Joined: 01/11/2016 09:54
#6907 Re: Pitamo Mehanicare ?
Majstori, imam problem s golfom 4. Svako malo, u izmijenjenim intervalima mi se pali lampica od rucne uz onaj zvucni signal iako je spuštena. Provjereni su svi senzori i tečnost u kočionom sistemu, sve je ok, ali i dalje ne prestaje. Osim tog, auto je u perfektnom stanju, TDI 74 kw. Jedan električar mi je predložio da se proba zamijeniti sat (vjerovatno cijela kontrolna tabla ili šta?), sumnja da se tu desio neki spoj.
Je li iko imao slično ili isto iskustvo i kako je to riješio? Ovo traje već godinu. Uglavnom ako se auto upali odmah se javi taj zvuk i signal se upali, nakon određenog vremena prestane pa se opet javi i slično. Napominjem da su intervali nepravilni i nikako nisam mogao ustanoviti da se to javlja pri tačno određenoj radnji s autom, npr. u krivinama ili nagibima.
Hvala najljepše.
Je li iko imao slično ili isto iskustvo i kako je to riješio? Ovo traje već godinu. Uglavnom ako se auto upali odmah se javi taj zvuk i signal se upali, nakon određenog vremena prestane pa se opet javi i slično. Napominjem da su intervali nepravilni i nikako nisam mogao ustanoviti da se to javlja pri tačno određenoj radnji s autom, npr. u krivinama ili nagibima.
Hvala najljepše.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6908 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo kratko pitanje za poznavaoce dijelova.
"Sway bar bushings" , stabilizatori ili gumice balans štange ?
"Sway bar bushings" , stabilizatori ili gumice balans štange ?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#6909 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebao bi biti stabilizator, ali nisam siguran 
Jesi li ono ti spominjao nekog druga da mu lupa dobro na trapu? Ako jesi, sta se na kraju ustanovilo?
Jesi li ono ti spominjao nekog druga da mu lupa dobro na trapu? Ako jesi, sta se na kraju ustanovilo?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6910 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzeo 2 stabilizatora, Hutchinson i gumice balans stange, sutra idemo zajedno da to zamjeni, pa cemo vidjet.channel10 wrote:Trebao bi biti stabilizator, ali nisam siguran
Jesi li ono ti spominjao nekog druga da mu lupa dobro na trapu? Ako jesi, sta se na kraju ustanovilo?
Na pregledu i jedna kugla otisla, ostalo je sve bilo ok
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#6911 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu li to oba stabilizatora otisla ili se moraju mjenjati u paru?
Da li se gumice balans stange vide golim okom kad je auto na kanalu ili ima tu posla dok se dodje do njih i to provjeri?
Da li se gumice balans stange vide golim okom kad je auto na kanalu ili ima tu posla dok se dodje do njih i to provjeri?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6912 Re: Pitamo Mehanicare ?
E to ne znam, nisam bio kad je vozio auto, ali uzeo je oba komada i gumice, sada kako se dođe do gumica možda ce nam neko ko zna odgonetnuti 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#6913 Re: Pitamo Mehanicare ?
gumice,a do njih se dodje na dizalici 
-
GileŠampion
- Posts: 20
- Joined: 03/02/2013 13:56
#6914 Re: Pitamo Mehanicare ?
kao i uvijek , pitanje cisto informativne prirode. kako rade granicnici okretanja volana i moze li se zafrkati nesto ako se dobro lupi pri motanju punog
? veceras me neki konj zagradio, izlazio sam na 20 puta i u par navrata od huje i brzog motanja bas krvnicki zveknuo kad volan dodje do kraja. 
- rovac13
- Posts: 5763
- Joined: 08/12/2013 16:17
#6915 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za pezo 2.0 taj set kosta 125 KM.Dzontra_Volta wrote:Jes ovaj veliki servis ofalio u zadnje vrijeme. Iskoči mi ova reklama na fb. Zar se za ove pare mogu uopšte dijelovi kupiti, da ruke ne računamo?
Dok u motorexu isti kosta 205 KM.......sa istom meteli vodenom pumpom.
Daj boze da sve to nije iz kine.
Ako se dobro sjecam uvijek je bio skuplji veliki servis za golf 4 nego za golf 5
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6916 Re: Pitamo Mehanicare ?
Veli mi frajer iz prodavnice dijelova da mu nekoliko likova sto voze Alfe i Lance sa jacim motorima uzimaju Likvi Moli 10W 60.
Koja je razlika u odnosu na 40-ku? Ili je to samo prica da tusne skuplje ulje
Koja je razlika u odnosu na 40-ku? Ili je to samo prica da tusne skuplje ulje
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6917 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oni glume rejsere, on zarađuje više, svima dobro.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6919 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste neozbiljni530i wrote:Oni glume rejsere, on zarađuje više, svima dobro.
U cemu je fol, bez zeze?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6920 Re: Pitamo Mehanicare ?
[emoji38] [emoji38]
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6921 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar i ti sine Brute

-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6922 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za normalnu upotrebu koristiš ulje koje je preporučeno za taj motor._BataZiv_0809 wrote:Jeste neozbiljni530i wrote:Oni glume rejsere, on zarađuje više, svima dobro.![]()
U cemu je fol, bez zeze?
"Alfisti" koji voze islužene rage koje troše ulje i čiji je životni vijek pri kraju misle da će im pomoći korištenje takvog ulja. Neće. Zdravlju motora pomaže redovan servis i upotreba kvalitetnog, previđenog za taj motor, ulja. Ili generalni remont. Standardni motori svakako nisu predviđeni za iživljavanje budala koje kupe neki takav auto za par hiljada i glume neko ludilo dajući gasove, odvaljivanja u blokadu i sl.
Iole profesionalno trkanje traži mnogo novca i znanja, ali puno lakše je glumit' ludilo po parkingu i tjerat u blokadu, sipat 10w60 ulje jer smo k'o fol pametni. A kad treba milju-dvije za opravku motora onda daj zakrpi, daj polovne dijelove i sl.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#6923 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno kontaju da 60 izdrzi vise temperature, jer oni to ceraju dusmanski._BataZiv_0809 wrote:Veli mi frajer iz prodavnice dijelova da mu nekoliko likova sto voze Alfe i Lance sa jacim motorima uzimaju Likvi Moli 10W 60.
Koja je razlika u odnosu na 40-ku? Ili je to samo prica da tusne skuplje ulje
Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6924 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas zamjenjeni stabilizatori i gumice, kugle, lupanje se dosta smanjilo, auto postalo dosta upravljivije, medjutim opet se cuje neki tupi udaraci preko rupa, sada jos mu ostalo da vidi sta je sa amortizerima, solje amortizera, ali kaze ne pada mu na pamet da ista vise cacka do proljecachannel10 wrote:Jesu li to oba stabilizatora otisla ili se moraju mjenjati u paru?
Da li se gumice balans stange vide golim okom kad je auto na kanalu ili ima tu posla dok se dodje do njih i to provjeri?
Uglavnom, hvala na pomoci, kolko tolko je pomoglo
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#6925 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nek pripremi pare za letvu volana 
