Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#6901 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nightvision »

Kataklinger wrote:Moze li se podesiti da kad dam kontakt, da kazaljke okruze oko cajgera i da se vrate na nulu? Auto je Peugeot 308. Ovo sam vidjao na Peugeotu 508.
To je takozvani instrument ili cluster staging, ili needle sweep, dial sweep, fabricki je aktivirano na novoj 308, a za ranije modele nisam siguran da je moguce aktivirati.
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#6902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Jes ovaj veliki servis ofalio u zadnje vrijeme. Iskoči mi ova reklama na fb. Zar se za ove pare mogu uopšte dijelovi kupiti, da ruke ne računamo?

Image
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#6903 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

Mene za golf 4 izašao oko 550-600 km

Bog zna kakvi su to dijelovi
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#6904 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

MOSALJOZE wrote:Mene za golf 4 izašao oko 550-600 km

Bog zna kakvi su to dijelovi
Što kažu, možda su "ispali iz kamiona". :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6905 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

nikad ne vjeruj reklamama pravljenim comic sansom
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#6906 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

Dzontra_Volta wrote:
MOSALJOZE wrote:Mene za golf 4 izašao oko 550-600 km

Bog zna kakvi su to dijelovi
Što kažu, možda su "ispali iz kamiona". :D
也许是中国零部件
fiskars
Posts: 8
Joined: 01/11/2016 09:54

#6907 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by fiskars »

Majstori, imam problem s golfom 4. Svako malo, u izmijenjenim intervalima mi se pali lampica od rucne uz onaj zvucni signal iako je spuštena. Provjereni su svi senzori i tečnost u kočionom sistemu, sve je ok, ali i dalje ne prestaje. Osim tog, auto je u perfektnom stanju, TDI 74 kw. Jedan električar mi je predložio da se proba zamijeniti sat (vjerovatno cijela kontrolna tabla ili šta?), sumnja da se tu desio neki spoj.

Je li iko imao slično ili isto iskustvo i kako je to riješio? Ovo traje već godinu. Uglavnom ako se auto upali odmah se javi taj zvuk i signal se upali, nakon određenog vremena prestane pa se opet javi i slično. Napominjem da su intervali nepravilni i nikako nisam mogao ustanoviti da se to javlja pri tačno određenoj radnji s autom, npr. u krivinama ili nagibima.

Hvala najljepše.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6908 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Samo kratko pitanje za poznavaoce dijelova.

"Sway bar bushings" , stabilizatori ili gumice balans štange ? :-D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6909 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Trebao bi biti stabilizator, ali nisam siguran :)

Jesi li ono ti spominjao nekog druga da mu lupa dobro na trapu? Ako jesi, sta se na kraju ustanovilo?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6910 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

channel10 wrote:Trebao bi biti stabilizator, ali nisam siguran :)

Jesi li ono ti spominjao nekog druga da mu lupa dobro na trapu? Ako jesi, sta se na kraju ustanovilo?
Uzeo 2 stabilizatora, Hutchinson i gumice balans stange, sutra idemo zajedno da to zamjeni, pa cemo vidjet.
Na pregledu i jedna kugla otisla, ostalo je sve bilo ok :-D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6911 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Jesu li to oba stabilizatora otisla ili se moraju mjenjati u paru?

Da li se gumice balans stange vide golim okom kad je auto na kanalu ili ima tu posla dok se dodje do njih i to provjeri?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6912 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

E to ne znam, nisam bio kad je vozio auto, ali uzeo je oba komada i gumice, sada kako se dođe do gumica možda ce nam neko ko zna odgonetnuti :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6913 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

gumice,a do njih se dodje na dizalici :D
GileŠampion
Posts: 20
Joined: 03/02/2013 13:56

#6914 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by GileŠampion »

kao i uvijek , pitanje cisto informativne prirode. kako rade granicnici okretanja volana i moze li se zafrkati nesto ako se dobro lupi pri motanju punog :D ? veceras me neki konj zagradio, izlazio sam na 20 puta i u par navrata od huje i brzog motanja bas krvnicki zveknuo kad volan dodje do kraja. :-)
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#6915 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rovac13 »

Dzontra_Volta wrote:Jes ovaj veliki servis ofalio u zadnje vrijeme. Iskoči mi ova reklama na fb. Zar se za ove pare mogu uopšte dijelovi kupiti, da ruke ne računamo?

Image
Za pezo 2.0 taj set kosta 125 KM.
Dok u motorexu isti kosta 205 KM.......sa istom meteli vodenom pumpom.
Daj boze da sve to nije iz kine.
Ako se dobro sjecam uvijek je bio skuplji veliki servis za golf 4 nego za golf 5
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6916 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Veli mi frajer iz prodavnice dijelova da mu nekoliko likova sto voze Alfe i Lance sa jacim motorima uzimaju Likvi Moli 10W 60.

Koja je razlika u odnosu na 40-ku? Ili je to samo prica da tusne skuplje ulje :-?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6917 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Oni glume rejsere, on zarađuje više, svima dobro.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6918 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6919 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

530i wrote:Oni glume rejsere, on zarađuje više, svima dobro.
Jeste neozbiljni :D

U cemu je fol, bez zeze?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

[emoji38] [emoji38]
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6921 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Zar i ti sine Brute :roll: :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6922 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

_BataZiv_0809 wrote:
530i wrote:Oni glume rejsere, on zarađuje više, svima dobro.
Jeste neozbiljni :D

U cemu je fol, bez zeze?
Za normalnu upotrebu koristiš ulje koje je preporučeno za taj motor.
"Alfisti" koji voze islužene rage koje troše ulje i čiji je životni vijek pri kraju misle da će im pomoći korištenje takvog ulja. Neće. Zdravlju motora pomaže redovan servis i upotreba kvalitetnog, previđenog za taj motor, ulja. Ili generalni remont. Standardni motori svakako nisu predviđeni za iživljavanje budala koje kupe neki takav auto za par hiljada i glume neko ludilo dajući gasove, odvaljivanja u blokadu i sl.

Iole profesionalno trkanje traži mnogo novca i znanja, ali puno lakše je glumit' ludilo po parkingu i tjerat u blokadu, sipat 10w60 ulje jer smo k'o fol pametni. A kad treba milju-dvije za opravku motora onda daj zakrpi, daj polovne dijelove i sl.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#6923 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

_BataZiv_0809 wrote:Veli mi frajer iz prodavnice dijelova da mu nekoliko likova sto voze Alfe i Lance sa jacim motorima uzimaju Likvi Moli 10W 60.

Koja je razlika u odnosu na 40-ku? Ili je to samo prica da tusne skuplje ulje :-?
Vjerovatno kontaju da 60 izdrzi vise temperature, jer oni to ceraju dusmanski.


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6924 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

channel10 wrote:Jesu li to oba stabilizatora otisla ili se moraju mjenjati u paru?

Da li se gumice balans stange vide golim okom kad je auto na kanalu ili ima tu posla dok se dodje do njih i to provjeri?
Danas zamjenjeni stabilizatori i gumice, kugle, lupanje se dosta smanjilo, auto postalo dosta upravljivije, medjutim opet se cuje neki tupi udaraci preko rupa, sada jos mu ostalo da vidi sta je sa amortizerima, solje amortizera, ali kaze ne pada mu na pamet da ista vise cacka do proljeca :-D

Uglavnom, hvala na pomoci, kolko tolko je pomoglo ;-)
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#6925 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Nek pripremi pare za letvu volana :D
Post Reply