kad sad ministar sigurnosti aktivira ovu prijavu..Što se tiče krivične prijave i te vrste pritisaka, Lagumdžija i njegova policija to su godinama radili protiv "Avaza" i njegovih novinara i one su redovno bile odbacivane. Međutim, krivična prijava protiv Lagumdžije za zločin isporučivanja nevinih ljudi u Gvantanamo nije odbačena i Lagumdžija će morati da odgovara pred sudom.
Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti
-
udrch
- Posts: 8472
- Joined: 14/10/2008 10:08
#6901 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#6902 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
udrch wrote:kad sad ministar sigurnosti aktivira ovu prijavu..Što se tiče krivične prijave i te vrste pritisaka, Lagumdžija i njegova policija to su godinama radili protiv "Avaza" i njegovih novinara i one su redovno bile odbacivane. Međutim, krivična prijava protiv Lagumdžije za zločin isporučivanja nevinih ljudi u Gvantanamo nije odbačena i Lagumdžija će morati da odgovara pred sudom.
protiv bošnjačke državne mafije u kojoj je vjerovatno i zlaja
-
Alfa_Ze
- Posts: 1284
- Joined: 04/05/2006 15:09
#6903 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Fahrudin Radončić, predsjednik SBB BiH, završio vanrednu Srednju školu ( kv trgovac ) u Vučitrnu na Kosovu ?!?!
Sudeći prema podacima koje je Fahrudin Radončić naveo u obrascu Centralne izborne komisije, lider SBB-a i doskora vodeći medijski tajkun u BiH srednju trgovačku školu u Ivangradu završio je tek u 22. godini života, i to s prosječnom ocjenom dobar (3)?!/1
F. Radončić - po struci likovni umjetnik

Diplomu nastavnika likovnog vaspitanja Radončić je dobio četiri godine kasnije (studij, inače, traje dvije godine), u martu 1983.

užurbano kompletirano Vijeće ministara BiH: za ministra sigurnosti izabran je Fahrudin Radončić, KV trgovac i nastavnik likovnog vaspitanja, kojemu SIPA nije uspjela provjeriti čak 12 godina života u periodu pred dolazak u Bosnu i Hercegovinu, a njegovim vezama sa kriminalcima se nije ni bavila

Sudeći prema podacima koje je Fahrudin Radončić naveo u obrascu Centralne izborne komisije, lider SBB-a i doskora vodeći medijski tajkun u BiH srednju trgovačku školu u Ivangradu završio je tek u 22. godini života, i to s prosječnom ocjenom dobar (3)?!/1
F. Radončić - po struci likovni umjetnik

Diplomu nastavnika likovnog vaspitanja Radončić je dobio četiri godine kasnije (studij, inače, traje dvije godine), u martu 1983.

užurbano kompletirano Vijeće ministara BiH: za ministra sigurnosti izabran je Fahrudin Radončić, KV trgovac i nastavnik likovnog vaspitanja, kojemu SIPA nije uspjela provjeriti čak 12 godina života u periodu pred dolazak u Bosnu i Hercegovinu, a njegovim vezama sa kriminalcima se nije ni bavila

-
vrbas1979
- Posts: 1456
- Joined: 27/06/2012 13:34
#6904 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
„Savez za bolju i bolnu budućnost“ nije ništa novo u političkom izobilju Bosne i Hercegovine, već stranka istrošenih političkih lica. Nismo ni vjerovali koliku će pažnju privući skupina blijedih lica i mutne prošlosti. Radončić kontroliše javno mnijenje i ne dopušta medijima da u negativnom svjetlu govore o članovima svoje stranke, zaboravljajući da mu je svaki blizak saradnik član do juče bio pripradnik neke druge političke opcije u BiH. Po hijerarhiji da krenemo od šefa:
Fahrudin Radončić:
Politički je aktivan od mladosti, sve do 1988. godine bio je na mjestu izvršnog sekretara Republičke organizacije Saveza komunista u Titogradu. Još od tih godina kada ga smatraju istrošenim kapacitetom, on dolazi u BiH, u najplodniji teritorij za razvijanje kriminala i korupcije, da širi svoj biznis. Nećemo govoriti o povezanosti sa crnogorskom mafijom Keljmendijem, Miškovićem jer o tome je javnost čula i previše, ali moramo propratiti kratak put od okorjelog komuniste do "bošnjačkog lidera", kako sarkastčno zar ne!
Ne baš tako davne 1991. godine iz Crnogorskih krajeva dolazi na plodnu zemlju i osniva Izadavački kuću „AVAZ“. Ta Izdavačka kuća je začeta u ratu, te ratni plod je brzo sazrio!
Nekako je narod mnogo sadio a nije sazrijevalo, a Fahro zasadi jedanj toranj, pa drugi i izgleda da je potrefio plodno tlo. Kad je učvrstio kriminalne veze na ovom prodručju, došao do ogromnog bogatsva i zaradio da namiri unuke, praunuke, te njihove unuke dok narod i dalje čeka da mu plod sazri on osniva Savez za bolju budućnost ne bi li uništio i ovo malo plodnog tla.
U Savez za bolnu budućnost on prima sve one čija politička opcija ni njima samima nije jasna, one koji su navikli na političke transfere, te one koje ni vlast ne može zaštiti.
Fehim Skaljić – po rodbinskoj vezi sadašnji SBB-ov predsjednik Glavnog odbora, klasični primjer ratnog/poratnog profitera koji je promijenio tri dresa, nešto kratko od SDA do SBiH do SBB. Na svom imanju je od stračare napravio vilu i reklamira se kao proizvodjac “eko hrane” zapravo reklamirali su ga na tada stranackoj SBiH televiziji TVSA, to je bilo vrijeme dok je Fehim bio u tom dresu.
Fehim Škaljić je za četiri godine svoga načelnikovanja u Općini Stari Grad uspio zaraditi optužnicu koja ga je teretila za zloupotrebu položaja. U optužnici je stajalo da je od juna 2000. do 30. juna 2004. godine, Škaljić vršio nabavku robe i usluga od preduzeća Bosnaauto holding i Bosnaauto Wag iz Sarajeva, suprotno odredbama Uredbe o postupku nabavke robe, uslugama i ustupanju radova. Na taj način je, stajalo je u optužnici, ovim preduzećima pribavio imovinsku korist. Od preduzeća Bosnaauto holding izvršio je nabavke u vrijednosti 414.634 KM, a od preduzeća Bosnaauto Wag u vrijednosti 53.495 KM. Danas je Škaljić generalni direktor Novinskoizdavačke kuće Avaz.
Dževad Radžo
Nije Radžo mogao da se ne priključi Radončićevom savezu kako iz vlastitih razloga tako i iz familijarnih interesa. Inače, kćerka Dževada Radže je u ljubavnoj vezi sa Isakom, inače najstarijim sinom Fahrudina Radončića koje često možete vidjeti zajedno sa imučnim roditeljima u društvu.
Ovaj zvučni predsjednik Saveza dobitnika najviših ratnih priznanja zapravo je jedini istupio sa jasnim ciljem u SBB-u da “padne vlada, padne parlament”, kako je prijetio dan-dva pred prosvjede. Radžo ima pregršt osobnih razloga zbog kojih se protivi uvođenju imovinskog cenzusa:
Umirovljeni časnik Armije BiH Dževad Radžo, sa samo petnaestak godina radnog staža, otišao je u mirovinu po skraćenom postupku, a njegova mjesečna mirovina dva puta je veća od mjesečne mirovine bilo kojeg doktora nauka s punim radnim stazom od 40 godina. Pa ipak je Radžo
nezadovoljan svojim društvenim statusom, mada uz posebnu mirovinu sve vrijeme ubire i visoke honorare po osnovu sinekura u državnim institucijama. Nekoliko godina honorarno je savjetovao predsjedajućeg Parlamenta Federacije BiH (2.000 KM mjesečno) a već nekoliko godina ubire i pristojan honorar u Savezu kojem je na čelu od 2006. godine. Suprugu je također “nakačio” na državni budžet a za sebe je osigurao stipendiju za vojno usavršavanje u Turskoj, što je vjerojatno jedinstven primjer u svijetu.
O privatnom bogatstvu koje je Radžo stekao nakon rata, zna se manje-više sve. Prostrani stan od preko 100 četvornih metara dobio je u strogom centru Sarajeva, a nadomak Sarajeva, u poslovnoj zoni na Stupu, izgradio je objekta površine 200 kvadratnih metara s dozvolom i projektom za nadogradnju još 300 četvornih metara. Prije nekoliko dana Radžo je oglasio prodaju svog novoizgrađenog poslovnog prostora na Stupu uz početnu cijenu od 375 tisuća eura! Uza sve to, uspio je izgraditi i raskošnu vilu s golemim voćnjakom na obiteljskom imanju svoje supruge, u selu Vinči, dva kilometra udaljenom od Hrenovice (općina Prača). Radžina vila u Vinči prema slobodnoj procjeni vrijedi preko 200.000 KM. Sada se pridružio se Savezu za bolju budućnost Fahrudina Radončića, gdje figurira kao jedan od najradikalnijih kritičara aktualne vlasti Federacije BiH koja je
“boračku populaciju dovela do prosjačkog štapa“.
Donedavni SDA-ovac, Adnan Terzić, glavni potrčko Fahrudina Radončića
Eh..... Adnan Terzić godinama je bio jedan od najuticajnijih u SDA, godinama je bio zamjenik predsjednika SDA i godinama se ništa nije moglo bez njegovog odobrenja.
Kažu da je oblačio i svlačio u toj stranci, taj isti Adnan Terzić sada optužuje Tihića i SDA misleći da može prevariti javnost. Na njegovu žalost, građani i znaju i pamte šta je sve Terzić radio i kakve je sve crne tragove iza sebe ostavio, kako i s čim je doselio iz Travnika u Sarajevo i šta danas posjeduje, znaju i kako je zajedno s Radončićem nudio i poklanjao ovu zemlju, njene firme i ljude Miroslavu Miškoviću, jednom od stubova režima Slobodana Miloševića. Zaista, jadna je i bez ikakve budućnosti država koja ima Fahrudina Radončića i Adnana Terzića.
Terzic se nakon razlaza sa SDA priheftao Hercegovcima, Eurohercu, Bosna Sunce osiguranju, glumi ikebanu odnosno koriste ga Hercegovci za poslovne prodore, koriste njegove veze koje je stekao kao premijer. Koliko još Bosna može podnijeti, pitanje je...
Vahid Karavelić
Eh nekako su mi ovo najdraži, što se hvale da su odbranili Sarajevo, završili akademije za oficire, imaju zlatna ratna priznanja. Eh moj Vahide, pa Bosnu su odbranili pravi patrioti, oni koje vi danas ne vidite i ne čujete, oni koji su vam djecu u amanet ostavili, a vi ih ne slušate. Oni koji su u temelje ove države ugradili svoja tijela, e oni su Bosnu odbranili.A vi koji prelazite iz stranke u stranku, tražeći sebi podobniju i udobniju fotelju, vi ste najviše zaslužni za ovaj nemir u državi. Prvo družba sa Harisom (SBiH), pa sad služba sa Fahrom (SBB).
Abdurahman Malkić
„Nije uvažavao svoje saradnike, te nije mnogo uvažavao bilo čija mišljenja“ je rečenica koja najbolje opisuje Abdulrahman Malkića, nekadašnjeg načenik Srebrenice.
Nekako je specifično kad postanete načenik ne libite korisitit funkcije da bi sebi priskrbio neku korist. Odjednom zaboravite i ko vas je postavio, te kako ste dobili odgovarajuću poziciju. To kasnije nije bitno! Onda kada u stranci iscrpiš sve bonuse svog neadekvatnog ponašanja, najlakse promjeniti političku opciju.
Pogledajte dokument-imovinski karton kojeg su svi zvaničnici dužni podnijeti na početku i pri isteku mandata. Svrha imovinskih kartona je da se javnosti pruži uvid u njihovo imovinsko stanje kako bi građani mogli procijeniti da li su oni profitirali za vrijeme trajanja mandata. Imovinski karton prije mandata: Malkić navodi da živi u Srebrenici, u ulici Milivoja Mičića. Kao jedini izvor primanja u 2004. godini upisao je godišnju načelničku platu u iznosu od 16.221 KM. Izjavio je da zajedno sa majkom i bratom posjeduje kuću sa okućnicom u vrijednosti od 100.000 KM.
Također je naveo da ima automobil NISSAN koji vrijedi 6.000 KM i dionice privatizacijsko-investicionog fonda Bosfin u vrijednosti od 19.000 KM. Novi imovinskom kartonu koji je podnio po isteku drugog mandata u novembru 2008. godine: Malkić kao adresu stanovanja navodi ulicu Jošanica Gornja u Vogošći. Tokom 2007. godine zaradio je 28.021 KM. Također je upisao da posjeduje automobil Renault Megane vrijedan 25.000 KM, te dionice Šipad Komerca u vrijednosti od 20.000 KM. Ono što je izazvalo negodovanje kod građana jeste jeste da je Malkić pola vremena provodio u Vogošći a iznajmljeni stan u Srebrenici, koji je prijavio kao mjesto stanovanja u imovinskom kartonu iz 2005. godine, koristio je samo povremeno. Malkić je u Vogošći zajedno sa bratom sagradio kuću na dva sprata. U posljednjem imovinskom kartonu je to i naveo. On se, međutim, u zemljišnim knjigama Općinskog suda Sarajevo nigdje ne navodi kao vlasnik ove imovine. To je ugledni član Radončićevom saveza, koji se hvali da mu svaki član potiče iz
ugledne porodice i bogatog statusa. Aferim!
Ibrahim Hadžibajrić „Gdje ima vatre ima i dima“
Neposredno prije nego li će Hadžibajrić napustiti stranku s kojom je 20 godina šurovao, primjetila se njegova pristrasnost Fahrudinu Radončiću. Tada se već sumnjalo u u mogući neposredni scenarij. Narod ga je izabrao kao čovjeka iz SDA- stranke, da bi on potom malo vladao pod njihovim perjem i zamjenio dres. Sada već opstruira svoje dojučerašnje kandidate i radi u svrhu onog „šetajučeg zla“ Fahrudina Radončića.
Kako se zasnalo „Ibrahim Hadžibajrić je prekršio Zakon o javnim nabavkama, jer za saki posao čija je vrijednost 5.000 km mora biti raspisan konkurs, što ovaj pun nije učinjeno.
Podsjećamo: Podsjećamo, bez javnog poziva načelnik Hadžibajrić dodijelio je posao vrijedan 320.000 maraka firmi Mibral, iako je on ustvari dogovoren sa firmom Saraj-taš, a po završetku radova pohvalio se jablaničkim granitom na šetnici. Direktor Granita iz Jablanice Salih Klepo kazao nam je da šarenilo napravljeno u centru Sarajeva nije od kamena ovog kvaliteta, već mnogo slabijeg, što su u svom istraživanju utvrdile i kolege iz Centra za istraživačko novinarstvo. Da li su u ovom i brojnim drugim poslovima koje je finansirala Općina Stari Grad bili firma putem koje se peru novci, u Saraj-tašu odgovora nismo dobili“ (Oslobođenje).
Narodne novine
Fahrudin Radončić:
Politički je aktivan od mladosti, sve do 1988. godine bio je na mjestu izvršnog sekretara Republičke organizacije Saveza komunista u Titogradu. Još od tih godina kada ga smatraju istrošenim kapacitetom, on dolazi u BiH, u najplodniji teritorij za razvijanje kriminala i korupcije, da širi svoj biznis. Nećemo govoriti o povezanosti sa crnogorskom mafijom Keljmendijem, Miškovićem jer o tome je javnost čula i previše, ali moramo propratiti kratak put od okorjelog komuniste do "bošnjačkog lidera", kako sarkastčno zar ne!
Ne baš tako davne 1991. godine iz Crnogorskih krajeva dolazi na plodnu zemlju i osniva Izadavački kuću „AVAZ“. Ta Izdavačka kuća je začeta u ratu, te ratni plod je brzo sazrio!
Nekako je narod mnogo sadio a nije sazrijevalo, a Fahro zasadi jedanj toranj, pa drugi i izgleda da je potrefio plodno tlo. Kad je učvrstio kriminalne veze na ovom prodručju, došao do ogromnog bogatsva i zaradio da namiri unuke, praunuke, te njihove unuke dok narod i dalje čeka da mu plod sazri on osniva Savez za bolju budućnost ne bi li uništio i ovo malo plodnog tla.
U Savez za bolnu budućnost on prima sve one čija politička opcija ni njima samima nije jasna, one koji su navikli na političke transfere, te one koje ni vlast ne može zaštiti.
Fehim Skaljić – po rodbinskoj vezi sadašnji SBB-ov predsjednik Glavnog odbora, klasični primjer ratnog/poratnog profitera koji je promijenio tri dresa, nešto kratko od SDA do SBiH do SBB. Na svom imanju je od stračare napravio vilu i reklamira se kao proizvodjac “eko hrane” zapravo reklamirali su ga na tada stranackoj SBiH televiziji TVSA, to je bilo vrijeme dok je Fehim bio u tom dresu.
Fehim Škaljić je za četiri godine svoga načelnikovanja u Općini Stari Grad uspio zaraditi optužnicu koja ga je teretila za zloupotrebu položaja. U optužnici je stajalo da je od juna 2000. do 30. juna 2004. godine, Škaljić vršio nabavku robe i usluga od preduzeća Bosnaauto holding i Bosnaauto Wag iz Sarajeva, suprotno odredbama Uredbe o postupku nabavke robe, uslugama i ustupanju radova. Na taj način je, stajalo je u optužnici, ovim preduzećima pribavio imovinsku korist. Od preduzeća Bosnaauto holding izvršio je nabavke u vrijednosti 414.634 KM, a od preduzeća Bosnaauto Wag u vrijednosti 53.495 KM. Danas je Škaljić generalni direktor Novinskoizdavačke kuće Avaz.
Dževad Radžo
Nije Radžo mogao da se ne priključi Radončićevom savezu kako iz vlastitih razloga tako i iz familijarnih interesa. Inače, kćerka Dževada Radže je u ljubavnoj vezi sa Isakom, inače najstarijim sinom Fahrudina Radončića koje često možete vidjeti zajedno sa imučnim roditeljima u društvu.
Ovaj zvučni predsjednik Saveza dobitnika najviših ratnih priznanja zapravo je jedini istupio sa jasnim ciljem u SBB-u da “padne vlada, padne parlament”, kako je prijetio dan-dva pred prosvjede. Radžo ima pregršt osobnih razloga zbog kojih se protivi uvođenju imovinskog cenzusa:
Umirovljeni časnik Armije BiH Dževad Radžo, sa samo petnaestak godina radnog staža, otišao je u mirovinu po skraćenom postupku, a njegova mjesečna mirovina dva puta je veća od mjesečne mirovine bilo kojeg doktora nauka s punim radnim stazom od 40 godina. Pa ipak je Radžo
nezadovoljan svojim društvenim statusom, mada uz posebnu mirovinu sve vrijeme ubire i visoke honorare po osnovu sinekura u državnim institucijama. Nekoliko godina honorarno je savjetovao predsjedajućeg Parlamenta Federacije BiH (2.000 KM mjesečno) a već nekoliko godina ubire i pristojan honorar u Savezu kojem je na čelu od 2006. godine. Suprugu je također “nakačio” na državni budžet a za sebe je osigurao stipendiju za vojno usavršavanje u Turskoj, što je vjerojatno jedinstven primjer u svijetu.
O privatnom bogatstvu koje je Radžo stekao nakon rata, zna se manje-više sve. Prostrani stan od preko 100 četvornih metara dobio je u strogom centru Sarajeva, a nadomak Sarajeva, u poslovnoj zoni na Stupu, izgradio je objekta površine 200 kvadratnih metara s dozvolom i projektom za nadogradnju još 300 četvornih metara. Prije nekoliko dana Radžo je oglasio prodaju svog novoizgrađenog poslovnog prostora na Stupu uz početnu cijenu od 375 tisuća eura! Uza sve to, uspio je izgraditi i raskošnu vilu s golemim voćnjakom na obiteljskom imanju svoje supruge, u selu Vinči, dva kilometra udaljenom od Hrenovice (općina Prača). Radžina vila u Vinči prema slobodnoj procjeni vrijedi preko 200.000 KM. Sada se pridružio se Savezu za bolju budućnost Fahrudina Radončića, gdje figurira kao jedan od najradikalnijih kritičara aktualne vlasti Federacije BiH koja je
“boračku populaciju dovela do prosjačkog štapa“.
Donedavni SDA-ovac, Adnan Terzić, glavni potrčko Fahrudina Radončića
Eh..... Adnan Terzić godinama je bio jedan od najuticajnijih u SDA, godinama je bio zamjenik predsjednika SDA i godinama se ništa nije moglo bez njegovog odobrenja.
Kažu da je oblačio i svlačio u toj stranci, taj isti Adnan Terzić sada optužuje Tihića i SDA misleći da može prevariti javnost. Na njegovu žalost, građani i znaju i pamte šta je sve Terzić radio i kakve je sve crne tragove iza sebe ostavio, kako i s čim je doselio iz Travnika u Sarajevo i šta danas posjeduje, znaju i kako je zajedno s Radončićem nudio i poklanjao ovu zemlju, njene firme i ljude Miroslavu Miškoviću, jednom od stubova režima Slobodana Miloševića. Zaista, jadna je i bez ikakve budućnosti država koja ima Fahrudina Radončića i Adnana Terzića.
Terzic se nakon razlaza sa SDA priheftao Hercegovcima, Eurohercu, Bosna Sunce osiguranju, glumi ikebanu odnosno koriste ga Hercegovci za poslovne prodore, koriste njegove veze koje je stekao kao premijer. Koliko još Bosna može podnijeti, pitanje je...
Vahid Karavelić
Eh nekako su mi ovo najdraži, što se hvale da su odbranili Sarajevo, završili akademije za oficire, imaju zlatna ratna priznanja. Eh moj Vahide, pa Bosnu su odbranili pravi patrioti, oni koje vi danas ne vidite i ne čujete, oni koji su vam djecu u amanet ostavili, a vi ih ne slušate. Oni koji su u temelje ove države ugradili svoja tijela, e oni su Bosnu odbranili.A vi koji prelazite iz stranke u stranku, tražeći sebi podobniju i udobniju fotelju, vi ste najviše zaslužni za ovaj nemir u državi. Prvo družba sa Harisom (SBiH), pa sad služba sa Fahrom (SBB).
Abdurahman Malkić
„Nije uvažavao svoje saradnike, te nije mnogo uvažavao bilo čija mišljenja“ je rečenica koja najbolje opisuje Abdulrahman Malkića, nekadašnjeg načenik Srebrenice.
Nekako je specifično kad postanete načenik ne libite korisitit funkcije da bi sebi priskrbio neku korist. Odjednom zaboravite i ko vas je postavio, te kako ste dobili odgovarajuću poziciju. To kasnije nije bitno! Onda kada u stranci iscrpiš sve bonuse svog neadekvatnog ponašanja, najlakse promjeniti političku opciju.
Pogledajte dokument-imovinski karton kojeg su svi zvaničnici dužni podnijeti na početku i pri isteku mandata. Svrha imovinskih kartona je da se javnosti pruži uvid u njihovo imovinsko stanje kako bi građani mogli procijeniti da li su oni profitirali za vrijeme trajanja mandata. Imovinski karton prije mandata: Malkić navodi da živi u Srebrenici, u ulici Milivoja Mičića. Kao jedini izvor primanja u 2004. godini upisao je godišnju načelničku platu u iznosu od 16.221 KM. Izjavio je da zajedno sa majkom i bratom posjeduje kuću sa okućnicom u vrijednosti od 100.000 KM.
Također je naveo da ima automobil NISSAN koji vrijedi 6.000 KM i dionice privatizacijsko-investicionog fonda Bosfin u vrijednosti od 19.000 KM. Novi imovinskom kartonu koji je podnio po isteku drugog mandata u novembru 2008. godine: Malkić kao adresu stanovanja navodi ulicu Jošanica Gornja u Vogošći. Tokom 2007. godine zaradio je 28.021 KM. Također je upisao da posjeduje automobil Renault Megane vrijedan 25.000 KM, te dionice Šipad Komerca u vrijednosti od 20.000 KM. Ono što je izazvalo negodovanje kod građana jeste jeste da je Malkić pola vremena provodio u Vogošći a iznajmljeni stan u Srebrenici, koji je prijavio kao mjesto stanovanja u imovinskom kartonu iz 2005. godine, koristio je samo povremeno. Malkić je u Vogošći zajedno sa bratom sagradio kuću na dva sprata. U posljednjem imovinskom kartonu je to i naveo. On se, međutim, u zemljišnim knjigama Općinskog suda Sarajevo nigdje ne navodi kao vlasnik ove imovine. To je ugledni član Radončićevom saveza, koji se hvali da mu svaki član potiče iz
ugledne porodice i bogatog statusa. Aferim!
Ibrahim Hadžibajrić „Gdje ima vatre ima i dima“
Neposredno prije nego li će Hadžibajrić napustiti stranku s kojom je 20 godina šurovao, primjetila se njegova pristrasnost Fahrudinu Radončiću. Tada se već sumnjalo u u mogući neposredni scenarij. Narod ga je izabrao kao čovjeka iz SDA- stranke, da bi on potom malo vladao pod njihovim perjem i zamjenio dres. Sada već opstruira svoje dojučerašnje kandidate i radi u svrhu onog „šetajučeg zla“ Fahrudina Radončića.
Kako se zasnalo „Ibrahim Hadžibajrić je prekršio Zakon o javnim nabavkama, jer za saki posao čija je vrijednost 5.000 km mora biti raspisan konkurs, što ovaj pun nije učinjeno.
Podsjećamo: Podsjećamo, bez javnog poziva načelnik Hadžibajrić dodijelio je posao vrijedan 320.000 maraka firmi Mibral, iako je on ustvari dogovoren sa firmom Saraj-taš, a po završetku radova pohvalio se jablaničkim granitom na šetnici. Direktor Granita iz Jablanice Salih Klepo kazao nam je da šarenilo napravljeno u centru Sarajeva nije od kamena ovog kvaliteta, već mnogo slabijeg, što su u svom istraživanju utvrdile i kolege iz Centra za istraživačko novinarstvo. Da li su u ovom i brojnim drugim poslovima koje je finansirala Općina Stari Grad bili firma putem koje se peru novci, u Saraj-tašu odgovora nismo dobili“ (Oslobođenje).
Narodne novine
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#6905 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Jesu to one "novine" što se dijele ispred džamija pred izbore? Ne možete se žaliti na Avaz dok izdajete ovakve splačinevrbas1979 wrote:Narodne novine
- Lakat Jebić
- Posts: 8040
- Joined: 10/06/2008 15:47
#6906 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
nije, to je bosanska stvarnostultima_palabra wrote:Jesu to one "novine" što se dijele ispred džamija pred izbore? Ne možete se žaliti na Avaz dok izdajete ovakve splačinevrbas1979 wrote:Narodne novine
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#6907 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Samo da i ovdje ponovim - da nam u državi postoji mehanizam građanskog hapšenja, Radončića, Lagumdžiju kao i sve istaknutije članove tih dviju umobolnih izdajničkih frakcija, građani ove zemlje bi trebali javno hapsiti i suditi im narodnim sudom za veleizdaju države !veljaca wrote:Neka je proklet svako ko podrzava one koji su ucinili genocid u Srebrenici ( i ne samo tamo ) i koji ga negiraju, pa jos sa njima u toj istoj SREBRENICI prave nekakve koalicije ....
Neka ih je stid i sram ...
-
hecimnadri
- Posts: 331
- Joined: 23/01/2011 06:09
- Tayyip
- Posts: 620
- Joined: 22/07/2012 19:49
- Location: Sumbuluša - između Kovača i Vratnika
-
fuada
- Posts: 55
- Joined: 02/11/2012 23:34
#6910 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Kada biste mene slušali šta govorim nebi imali problem sa Dodikom. Bilo bi na RTRS-u u večernjem terminu u 20 sati iza dnevnika u redovnoj emisiji utemeljenoj na donesenom zakonu postavljeno pitanje "Da li odobravate Dodiku što je skršio milijardu maraka od prodaje Telekoma RS. Da li je zaslužio smjenu odgovorite sa DA ili NE". Narod bi glasao i rezultat bi bio 95% za smjenu i 5% luđaka nebi bili za smjenu. Letio bi čovječe iste sekunde. Ovo bi bio moj scenario koji ne želite da čujete. Ne morate. Meni je dobro i ovako. Vi i dalje gladujte i siromašite.
Jedno od pitanja bi bilo "Da li Špirić zaslužuje smjenu radi nemoralne kupovine službenog automobila od 220.000 KM" i odgovor bi opet bio isti.
Pročitajte me na adresi www.prijevremeni-izbori.ba i komentirajte.
Jedno od pitanja bi bilo "Da li Špirić zaslužuje smjenu radi nemoralne kupovine službenog automobila od 220.000 KM" i odgovor bi opet bio isti.
Pročitajte me na adresi www.prijevremeni-izbori.ba i komentirajte.
- Arc_Angel
- Posts: 587
- Joined: 14/08/2008 09:49
- Location: Sarajevo
#6911 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Ma ni ja ga ne volim, ali nikako ali ima tu jedan vrlo moguci scenario koji se mozda trenutno sprovodi.
Znaci da krenemo od momenta kad je klintonova bila sada zadnji put.
Dosla kod nas i rekla nasim politicartima ovo i ovo se mora uraditi, EU rekla Srbiji ovo i ovo se mora uraditi pa se vi dogovorite.
I sad fahro uzme i imovinu prebaci na zenu sa kojom se navodno prije toga razveo. Svi znaju da je bio dobar haver i sa keljemedijima i sa miskovicem, ali svako ima slabu tacku, njegova su pare koje voli vise od svega, i u principu i neka.
Jer fahro je komad budale, znate ono kad nazif gljiva prica za serifa konjevica u onom videu, ono u stilu seljak je to, njegov je moto ubij sve i vrati se sam
e tako ce meni se cini i fajro da ubije sve i da se vrati sam.
Ako ce on kao jedan, sam da odradi sav taj prljavi posao i da ih sve pocisti, jer evo udario je i na lijanovica, selimovice odavno tuce, jos samo da pocne po kriminalcima raznoraznim.
I kad sve zavrsi ako ne bude htio sam da ode, ostade on sam jedan jedini lako cemo sa jednim covjekom izaci na kraj koji je potamanio svu ostalu gamad.
Znaci da krenemo od momenta kad je klintonova bila sada zadnji put.
Dosla kod nas i rekla nasim politicartima ovo i ovo se mora uraditi, EU rekla Srbiji ovo i ovo se mora uraditi pa se vi dogovorite.
I sad fahro uzme i imovinu prebaci na zenu sa kojom se navodno prije toga razveo. Svi znaju da je bio dobar haver i sa keljemedijima i sa miskovicem, ali svako ima slabu tacku, njegova su pare koje voli vise od svega, i u principu i neka.
Jer fahro je komad budale, znate ono kad nazif gljiva prica za serifa konjevica u onom videu, ono u stilu seljak je to, njegov je moto ubij sve i vrati se sam
Ako ce on kao jedan, sam da odradi sav taj prljavi posao i da ih sve pocisti, jer evo udario je i na lijanovica, selimovice odavno tuce, jos samo da pocne po kriminalcima raznoraznim.
I kad sve zavrsi ako ne bude htio sam da ode, ostade on sam jedan jedini lako cemo sa jednim covjekom izaci na kraj koji je potamanio svu ostalu gamad.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#6912 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Arc_Angel wrote:Ma ni ja ga ne volim, ali nikako ali ima tu jedan vrlo moguci scenario koji se mozda trenutno sprovodi.
Znaci da krenemo od momenta kad je klintonova bila sada zadnji put.
Dosla kod nas i rekla nasim politicartima ovo i ovo se mora uraditi, EU rekla Srbiji ovo i ovo se mora uraditi pa se vi dogovorite.
I sad fahro uzme i imovinu prebaci na zenu sa kojom se navodno prije toga razveo. Svi znaju da je bio dobar haver i sa keljemedijima i sa miskovicem, ali svako ima slabu tacku, njegova su pare koje voli vise od svega, i u principu i neka.
Jer fahro je komad budale, znate ono kad nazif gljiva prica za serifa konjevica u onom videu, ono u stilu seljak je to, njegov je moto ubij sve i vrati se sam![]()
![]()
e tako ce meni se cini i fajro da ubije sve i da se vrati sam.
Ako ce on kao jedan, sam da odradi sav taj prljavi posao i da ih sve pocisti, jer evo udario je i na lijanovica, selimovice odavno tuce, jos samo da pocne po kriminalcima raznoraznim.
I kad sve zavrsi ako ne bude htio sam da ode, ostade on sam jedan jedini lako cemo sa jednim covjekom izaci na kraj koji je potamanio svu ostalu gamad.
keljmendijem?
- dr.gog
- Posts: 4960
- Joined: 09/09/2007 12:52
- Location: S@nitet-X
- Grijem se na: briketi kanabisa
- Horoskop: Vodolija
#6913 Fahrudin R., intervju
Ministar sigurnosti BiH i predsjednik SBB-a BiH Fahrudin Radončić gostovao je u emisiji "Specijal" na TV1, koju uređuje i vodi Sanjin Bećiragić. Radončić je, između ostalog, govorio o radu Ministarstva sigurnosti, funkcioniranju šestorke, ekonomiji i reformama...
"Ministarstvo sigurnosti BiH ima osnovni zadatak da napravi milje za borbu protiv sistemske korupcije i kriminala", istaknuo je na samom početku razgovora ministar Radončić.
On se osvrnuo i na neriješena politička ubistva u BiH i istaknuo da je to jedna od ključnih stvari na putu ka EU, ističući kao primjer Srbiju koja je napravila veliki iskorak otkrićem ubica Ivana Stambolića.
"Nakon osam godina otkriveni su počinitelji ubistva jedne djevojke iz Krajine. Nema razloga da se ne otkriju ubice Joze Leutara i Nedžada Ugljena. Put ka EU ima upravo tu raskrsnicu i BiH će morati da se pozabavi tim nerazjašnjenim ubistvima", rekao je Radončić.
Ministar sigurnosti osvrnuo se i na slučaj hapšenja Miroslava Miškovića u Srbiji.
"Problem Miškovića može se posmatrati u svjetlu toga da Srbija želi da se očisti od prljavih privatizacija. Mislim da se ti procesi iz Hrvatske i Srbije moraju prenijeti i u BiH", rekao je Radončić.
Radončić je podsjetio i da je BiH propustila u poslijeratnom periodu dovesti velike investitore.
"To moramo učiniti sada kada je najteže, jer je u Evropi velika ekonomska kriza. Mi u vrijeme nakon rata nismo imali strategiju niti ideje, pa to moramo učiniti sada", poručio je Radončić.
On se osvrnuo i na rad šestorke rekavši da je osnovna preokupacija u njenom radu ekonomija.
"Naš osnovni zadatak je da potučemo siromaštvo, zaposlimo ljude i da se obračunamo sa sistemskom korupcijom".
Zamoljen da kaže nešto o bošnjačkoj politici i njenim predstavnicima, Radončić je rekao:
"Najveća podvala Bošnjacima je da oni sebi biraju lidere i očeve nacije. Za to nema potrebe. Moja poruka bošnjačkom narodu je da ne biraju očeve nacije, nego menadžere. Bošnjacima trebaju menadžeri koji će popraviti ekonomsku situaciju", zaključio je predsjednik SBBBiH.
Snimak intervjua:
*Za notorni plaćeničko/selimovićevski/novoudbaški forum gdjepišuplaćeniciSDA(čitaj: Klix), bez dozvole i pitanja prenio @dr.gog, ajatollah Heretičkih foruma
"Ministarstvo sigurnosti BiH ima osnovni zadatak da napravi milje za borbu protiv sistemske korupcije i kriminala", istaknuo je na samom početku razgovora ministar Radončić.
On se osvrnuo i na neriješena politička ubistva u BiH i istaknuo da je to jedna od ključnih stvari na putu ka EU, ističući kao primjer Srbiju koja je napravila veliki iskorak otkrićem ubica Ivana Stambolića.
"Nakon osam godina otkriveni su počinitelji ubistva jedne djevojke iz Krajine. Nema razloga da se ne otkriju ubice Joze Leutara i Nedžada Ugljena. Put ka EU ima upravo tu raskrsnicu i BiH će morati da se pozabavi tim nerazjašnjenim ubistvima", rekao je Radončić.
Ministar sigurnosti osvrnuo se i na slučaj hapšenja Miroslava Miškovića u Srbiji.
"Problem Miškovića može se posmatrati u svjetlu toga da Srbija želi da se očisti od prljavih privatizacija. Mislim da se ti procesi iz Hrvatske i Srbije moraju prenijeti i u BiH", rekao je Radončić.
Radončić je podsjetio i da je BiH propustila u poslijeratnom periodu dovesti velike investitore.
"To moramo učiniti sada kada je najteže, jer je u Evropi velika ekonomska kriza. Mi u vrijeme nakon rata nismo imali strategiju niti ideje, pa to moramo učiniti sada", poručio je Radončić.
On se osvrnuo i na rad šestorke rekavši da je osnovna preokupacija u njenom radu ekonomija.
"Naš osnovni zadatak je da potučemo siromaštvo, zaposlimo ljude i da se obračunamo sa sistemskom korupcijom".
Zamoljen da kaže nešto o bošnjačkoj politici i njenim predstavnicima, Radončić je rekao:
"Najveća podvala Bošnjacima je da oni sebi biraju lidere i očeve nacije. Za to nema potrebe. Moja poruka bošnjačkom narodu je da ne biraju očeve nacije, nego menadžere. Bošnjacima trebaju menadžeri koji će popraviti ekonomsku situaciju", zaključio je predsjednik SBBBiH.
Snimak intervjua:
*Za notorni plaćeničko/selimovićevski/novoudbaški forum gdjepišuplaćeniciSDA(čitaj: Klix), bez dozvole i pitanja prenio @dr.gog, ajatollah Heretičkih foruma
-
zulfo
- Posts: 420
- Joined: 09/01/2009 11:00
#6914 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
KO O ČEMU, RADONČIĆ O SVOM I MIŠKOVIĆEVOM POŠTENJU
Ako laže Avaz, ne lažu papiri
Zašto je hapšenje Miroslava Miškovića pogodilo ministra sigurnosti BiH? • Ko je i kako registrirao Prezident nekretnine u Sarajevu? • Kome su uplaćeni milioni sa Belizea?
Mišković: Stvarao je nove vrijednosti, tvrdi Avaz
Kada želite da se bavite novinarstvom, pisani trag je najvažniji, najbolji je savjet koji novinar treba da zapamti. Ako se bavite istraživačkim novinarstvom i želite da javnost sazna o raznim malverzacijama, kriminalnim radnjama i nedjelima, posebice ljudi koji su na vlasti u državi onda je pisani trag zlata vrijedan.
Upravo je pisani trag nagnao potpisnika ovih redova da obznani saznanja do kojih je došao, pri tome, za razliku od drugih, ne služeći se lažima, klevetama i drugim sredstvima, već čisto dokazima, koji, uzgred rečeno, stoje arhivirani u općinskim sudovima u Sarajevu i Tuzli. Ali, da ne bi dužili, radi se o odjecima prošlosedmičnog hapšenja srbijanskog tajkuna i finansijera Miloševićevog krvavog pohoda na Bosnu i Hercegovinu Miroslava Miškovića. Ova za mnoge sretna vijest, najtužnije je dočekana u Ministarstvu sigurnosti BiH kojim trenutno vlada bliski poslovni suradnik i prijatelj Miroslava Miškovića, poznat i kao nekadašnji vlasnik Dnevnog avaza Fahrudin Radončić.
Kada nas kolege iz Avaza već "vuku za jezik" nazivajući nas korumpiranim, biltenskim novinama onda nam ne preostaje ništa drugo nego da pobliže objasnimo kako je došlo do poslovnog sporazuma Miškovića i Radončića i, ne zaboravimo, Nasera Keljmendija.
Ako laže Avaz, ne lažu papiri
Zašto je hapšenje Miroslava Miškovića pogodilo ministra sigurnosti BiH? • Ko je i kako registrirao Prezident nekretnine u Sarajevu? • Kome su uplaćeni milioni sa Belizea?
Mišković: Stvarao je nove vrijednosti, tvrdi Avaz
Kada želite da se bavite novinarstvom, pisani trag je najvažniji, najbolji je savjet koji novinar treba da zapamti. Ako se bavite istraživačkim novinarstvom i želite da javnost sazna o raznim malverzacijama, kriminalnim radnjama i nedjelima, posebice ljudi koji su na vlasti u državi onda je pisani trag zlata vrijedan.
Upravo je pisani trag nagnao potpisnika ovih redova da obznani saznanja do kojih je došao, pri tome, za razliku od drugih, ne služeći se lažima, klevetama i drugim sredstvima, već čisto dokazima, koji, uzgred rečeno, stoje arhivirani u općinskim sudovima u Sarajevu i Tuzli. Ali, da ne bi dužili, radi se o odjecima prošlosedmičnog hapšenja srbijanskog tajkuna i finansijera Miloševićevog krvavog pohoda na Bosnu i Hercegovinu Miroslava Miškovića. Ova za mnoge sretna vijest, najtužnije je dočekana u Ministarstvu sigurnosti BiH kojim trenutno vlada bliski poslovni suradnik i prijatelj Miroslava Miškovića, poznat i kao nekadašnji vlasnik Dnevnog avaza Fahrudin Radončić.
Kada nas kolege iz Avaza već "vuku za jezik" nazivajući nas korumpiranim, biltenskim novinama onda nam ne preostaje ništa drugo nego da pobliže objasnimo kako je došlo do poslovnog sporazuma Miškovića i Radončića i, ne zaboravimo, Nasera Keljmendija.
-
ušće
- Posts: 1055
- Joined: 27/05/2009 20:21
#6915 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
U prilog biografskim podatcima " Menadžera" u Bošnjaka
http://www.sandzacke.rs/vijesti/politik ... -radoncic/
http://www.sandzacke.rs/vijesti/politik ... -radoncic/
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#6916 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
šta je ba ovo..đe su branioci lika i djela
pa Tornjak je tako ofiran krimos da je jedini Bošnjak-musliman kojeg nemam "bolesne islamofobne potrebe blatiti"
pa Tornjak je tako ofiran krimos da je jedini Bošnjak-musliman kojeg nemam "bolesne islamofobne potrebe blatiti"
-
zulfo
- Posts: 420
- Joined: 09/01/2009 11:00
#6917 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Ovako misle o njemu iz njegovog kraja .ušće wrote:U prilog biografskim podatcima " Menadžera" u Bošnjaka![]()
http://www.sandzacke.rs/vijesti/politik ... -radoncic/
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#6919 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
svi ste vi islamofobi...blatite prvog bošnjačkog neimara i menĐera, priznatog likovnog struĆnjaka i utemeljitelja nacionalne sigurnosti
-
Kolt12
- Posts: 619
- Joined: 09/11/2012 08:03
#6920 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Pa majku mu, gledaj domenu na kraju ".rs". To su rezimski Beeeeeogradjani. "Usce" nam podvaljuje srbijanske rezimske linkove. Dobro Fahro svakako ne valja, ali to je clanak Slobodne Bosne.zulfo wrote:Ovako misle o njemu iz njegovog kraja .ušće wrote:U prilog biografskim podatcima " Menadžera" u Bošnjaka![]()
http://www.sandzacke.rs/vijesti/politik ... -radoncic/
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/385 ... nchic.html
Inace ovo su sandzacki portali.
http://sandzakpress.net
http://www.sandzak-x.net
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#6921 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Fahra je bog, i vidjećete, najveći donator Cerićevog Svjetskog Kongresa Bošnjaka 
-
hecimnadri
- Posts: 331
- Joined: 23/01/2011 06:09
#6922 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Kako da da kad radi za jednu marku.
-
Kolt12
- Posts: 619
- Joined: 09/11/2012 08:03
#6923 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Sta tebi tu smeta, Fahro, Ceric, svjetski kongres ili Bosnjaci?JoseMujica wrote:Fahra je bog, i vidjećete, najveći donator Cerićevog Svjetskog Kongresa Bošnjaka
Zasto bi taj dogadjaj bio "Cericev"? Kao bivsi reis, od njega se ocekuje da tu bude, ne vidim tu nista sporno. Sto se tice samog kongresa, toplo pozdravljam, svakako da je prijeko potreban, kao i BANU. Ne zaboravi na celu Bosnjackog Instituta je Zlatko Lagumdzija, samim tim, jadan taj institut. Uvijek me zanimalo na koju foru je Zlaja prevario starog bega? Mora da je osenilio kad ga je postavio na celo tog instituta.
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#6924 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
ANU RS, HAZU BiH, BANU - gdje je BiH? Gdje je ANU BiH? Kome je stalo do Bosne i Hercegovine?
Jedno ne kontam, u ratu se znala razlika, postojao je taj neki kodeks, jebeni ponos. Neki se upinju iz petnih žila da to prikažu kao bošnjački prkos, ali rekao bih da je to bio prkos svih građana kojima je stalo do BiH, bez obzira na etničku i religioznu pripadnost.
Danas, danas svi jebu u mozak BiH. Ko biva, vidi kako se oni okupljaju i grupišu, pa moramo i mi. Zato je tu BANU umjesto jačanja ANU BiH. Zato je tu taj neki Svjetski Bošnjački Kongres, umjesto lobiranja za BiH u međunarodnim institucijama. Usput, famoznom Kongresu će skoro sigurno biti predsjednik gospodin Cerić, a neka bitna karika Mufty. Paravo sekularno, nema dalje.
Jedno ne kontam, u ratu se znala razlika, postojao je taj neki kodeks, jebeni ponos. Neki se upinju iz petnih žila da to prikažu kao bošnjački prkos, ali rekao bih da je to bio prkos svih građana kojima je stalo do BiH, bez obzira na etničku i religioznu pripadnost.
Danas, danas svi jebu u mozak BiH. Ko biva, vidi kako se oni okupljaju i grupišu, pa moramo i mi. Zato je tu BANU umjesto jačanja ANU BiH. Zato je tu taj neki Svjetski Bošnjački Kongres, umjesto lobiranja za BiH u međunarodnim institucijama. Usput, famoznom Kongresu će skoro sigurno biti predsjednik gospodin Cerić, a neka bitna karika Mufty. Paravo sekularno, nema dalje.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#6925 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos
Zato što je to njegova kreacija, nastavak njegovog političkog angažmana i pokušaj da kroz civilni sektor opet utiče na politički život u Federaciji. Pokušaj da ponovo postane releventan, pa da kroz aktivnosti BANU-a, kongresa ili čega već, ponovo kroji i politički reketira.Kolt12 wrote: Sta tebi tu smeta, Fahro, Ceric, svjetski kongres ili Bosnjaci?
Zasto bi taj dogadjaj bio "Cericev"? Kao bivsi reis, od njega se ocekuje da tu bude, ne vidim tu nista sporno. Sto se tice samog kongresa, toplo pozdravljam, svakako da je prijeko potreban, kao i BANU.

