Dozer wrote:Smrcak15 wrote:
Bog kaze:
80.Molio ti(Muhammede) oprosta za njih ili ne molio, molio čak i sedamdeset puta, Allah im neće oprostiti – zato što u Allaha i Njegova Poslanika ne vjeruju. A Allah neće ukazati na Pravi put nevjernicima
A...zasto bas 70 puta...? 70 ima neko posebno znacenje...?
I, za sta se tu tacno trazi oprost? Za koja djela?
Ako hodza u Gluhoj Bukovici seksualno zlostavlja dijete, da li je to grijeh? Da li ce hodzi biti oprosteno ikada?
Ako se opatice u nekom samostanu taslace i radjaju djecu, pa ih onda potamane, sto je sve mimo bozijih pravila (bog je 1, zar ne), hoce li im biti oprosteno, ikada?
I, zasto nam nece ukazati na pravi put...? Zar mu nije cilj da svi vjeruju u njega i da budu na "pravom" putu?
I, sta je uopste taj pravi put...?
"Savrsena" knjiga, ocito, nekima ukazuje da je to dzihad, pa se raznose po dzamijama ubijajuci bracu po vjeri, raznose se i po metroima ubijajuci kjafire (nema metroa ispod pustinja, jbg), ali i gaze sve redom kamionima, ne gledajuci da li su to "braca" ili kjafiri... Sta je onda zasita taj famozni "pravi" put...?
Samo mi nemoj reci da ima vise "pravih" puteva...
Znam ja da do izvora 2 putica vode, ali to je u bajkama i basnama... Nije valjda "savrsena" knjiga kao i ove...?
A...zasto bas 70 puta...? 70 ima neko posebno znacenje...?
zasto bas 70 puta neznam, idemo dalje.
I, za sta se tu tacno trazi oprost? Za koja djela?
za grijehe
Ako hodza u Gluhoj Bukovici seksualno zlostavlja dijete, da li je to grijeh? Da li ce hodzi biti oprosteno ikada?
Ako se opatice u nekom samostanu taslace i radjaju djecu, pa ih onda potamane, sto je sve mimo bozijih pravila (bog je 1, zar ne), hoce li im biti oprosteno, ikada?
jeste grijeh, i zavisi hoce li se oprostiti od nekih faktora, jeli to uradjeno nepromisljeno pa se zestoko covjek pokaje i ne cini to vise, i covjek iskreno zatrazi oprost , nadati se da Bog oprosti a mozda i ne oprosti nego pusti da se obracuna na sudnjem danu zlocinac i zrtva, da naplati zrtva od zlocinca prije nego se sve to rastabiri.
I, zasto nam nece ukazati na pravi put...? Zar mu nije cilj da svi vjeruju u njega i da budu na "pravom" putu?
hoce ako si iskren prema njemu, ako imalo pokusas podmuklo da pridjes toj temi neces nidokle stici nego te jos vise moze udaljiti od toga, a to je katastrofa za Tebe u konacnici.
I, sta je uopste taj pravi put...?
radnje stvari sa kojima je Bog zadovoljan, i klonjene stvari sto su mu mrske.
Savrsena" knjiga, ocito, nekima ukazuje da je to dzihad, pa se raznose po dzamijama ubijajuci bracu po vjeri, raznose se i po metroima ubijajuci kjafire (nema metroa ispod pustinja, jbg), ali i gaze sve redom kamionima, ne gledajuci da li su to "braca" ili kjafiri... Sta je onda zasita taj famozni "pravi" put...?
daleko je to od pravog puta, nego je to put sejtana koji vodi u dzehennem.