Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.
Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#6901 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote: Bog kaze:

80.Molio ti(Muhammede) oprosta za njih ili ne molio, molio čak i sedamdeset puta, Allah im neće oprostiti – zato što u Allaha i Njegova Poslanika ne vjeruju. A Allah neće ukazati na Pravi put nevjernicima
A...zasto bas 70 puta...? 70 ima neko posebno znacenje...?

I, za sta se tu tacno trazi oprost? Za koja djela?
Ako hodza u Gluhoj Bukovici seksualno zlostavlja dijete, da li je to grijeh? Da li ce hodzi biti oprosteno ikada?
Ako se opatice u nekom samostanu taslace i radjaju djecu, pa ih onda potamane, sto je sve mimo bozijih pravila (bog je 1, zar ne), hoce li im biti oprosteno, ikada?

I, zasto nam nece ukazati na pravi put...? Zar mu nije cilj da svi vjeruju u njega i da budu na "pravom" putu?
I, sta je uopste taj pravi put...?
"Savrsena" knjiga, ocito, nekima ukazuje da je to dzihad, pa se raznose po dzamijama ubijajuci bracu po vjeri, raznose se i po metroima ubijajuci kjafire (nema metroa ispod pustinja, jbg), ali i gaze sve redom kamionima, ne gledajuci da li su to "braca" ili kjafiri... Sta je onda zasita taj famozni "pravi" put...?
Samo mi nemoj reci da ima vise "pravih" puteva...

Znam ja da do izvora 2 putica vode, ali to je u bajkama i basnama... Nije valjda "savrsena" knjiga kao i ove...?
A...zasto bas 70 puta...? 70 ima neko posebno znacenje...?
zasto bas 70 puta neznam, idemo dalje.
I, za sta se tu tacno trazi oprost? Za koja djela?
za grijehe
Ako hodza u Gluhoj Bukovici seksualno zlostavlja dijete, da li je to grijeh? Da li ce hodzi biti oprosteno ikada?
Ako se opatice u nekom samostanu taslace i radjaju djecu, pa ih onda potamane, sto je sve mimo bozijih pravila (bog je 1, zar ne), hoce li im biti oprosteno, ikada?
jeste grijeh, i zavisi hoce li se oprostiti od nekih faktora, jeli to uradjeno nepromisljeno pa se zestoko covjek pokaje i ne cini to vise, i covjek iskreno zatrazi oprost , nadati se da Bog oprosti a mozda i ne oprosti nego pusti da se obracuna na sudnjem danu zlocinac i zrtva, da naplati zrtva od zlocinca prije nego se sve to rastabiri.
I, zasto nam nece ukazati na pravi put...? Zar mu nije cilj da svi vjeruju u njega i da budu na "pravom" putu?
hoce ako si iskren prema njemu, ako imalo pokusas podmuklo da pridjes toj temi neces nidokle stici nego te jos vise moze udaljiti od toga, a to je katastrofa za Tebe u konacnici.
I, sta je uopste taj pravi put...?
radnje stvari sa kojima je Bog zadovoljan, i klonjene stvari sto su mu mrske.
Savrsena" knjiga, ocito, nekima ukazuje da je to dzihad, pa se raznose po dzamijama ubijajuci bracu po vjeri, raznose se i po metroima ubijajuci kjafire (nema metroa ispod pustinja, jbg), ali i gaze sve redom kamionima, ne gledajuci da li su to "braca" ili kjafiri... Sta je onda zasita taj famozni "pravi" put...?
daleko je to od pravog puta, nego je to put sejtana koji vodi u dzehennem.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#6902 Re: Ateizam

Post by HAVANA »

Smrcak15 wrote:
mousstapha wrote:Znaci moguce zadovoljiti potrebe na dunjaluku, a istovremeno upisati koji plus za ahiret. :D
da upravo tako

moze cak da dodje situacija da te seks sa svojj suprugom spasi i uvede u Raj

recimo na vagi djela, podjednako dobrih i losih, pa ostalo samo jos jedno dobro djelo, sex u braku, pa to prevagne i puste te u Raj.

tako je to u islamu :D
Znaci dzenet. :sretan: sexamo se 20 godina braka i 3 prije braka. :D
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6903 Re: Ateizam

Post by Dozer »

:lol: :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#6904 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

HAVANA wrote:
Smrcak15 wrote:
mousstapha wrote:Znaci moguce zadovoljiti potrebe na dunjaluku, a istovremeno upisati koji plus za ahiret. :D
da upravo tako

moze cak da dodje situacija da te seks sa svojj suprugom spasi i uvede u Raj

recimo na vagi djela, podjednako dobrih i losih, pa ostalo samo jos jedno dobro djelo, sex u braku, pa to prevagne i puste te u Raj.

tako je to u islamu :D
Znaci dzenet. :sretan: sexamo se 20 godina braka i 3 prije braka. :D
sto se babi snilo to joj se i zbilo.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#6905 Re: Ateizam

Post by HAVANA »

Eno sad. :(
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#6906 Re: Ateizam

Post by shbc »

Ne znam za vas, ali mene je toliko strah njegovog imaginarnog prijatelja i sudnjeg dana da ne znam hocu li ga vise ikad moc metnut.
User avatar
Laertes
Posts: 5062
Joined: 08/01/2015 18:25

#6907 Re: Ateizam

Post by Laertes »

HAVANA wrote:
Smrcak15 wrote:
mousstapha wrote:Znaci moguce zadovoljiti potrebe na dunjaluku, a istovremeno upisati koji plus za ahiret. :D
da upravo tako

moze cak da dodje situacija da te seks sa svojj suprugom spasi i uvede u Raj

recimo na vagi djela, podjednako dobrih i losih, pa ostalo samo jos jedno dobro djelo, sex u braku, pa to prevagne i puste te u Raj.

tako je to u islamu :D
Znaci dzenet. :sretan: sexamo se 20 godina braka i 3 prije braka. :D
U džehenem ćeš zbog ove tri godine, allahami
Nego, đe se ide ako imaš grupni sa ženom i trećim strankama?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6908 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Laertes wrote: U džehenem ćeš zbog ove tri godine, allahami
Nego, đe se ide ako imaš grupni sa ženom i trećim strankama?
allah te nagradio :lol: :lol: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#6909 Re: Ateizam

Post by HAVANA »

Laertes wrote:
HAVANA wrote:
Smrcak15 wrote:
da upravo tako

moze cak da dodje situacija da te seks sa svojj suprugom spasi i uvede u Raj

recimo na vagi djela, podjednako dobrih i losih, pa ostalo samo jos jedno dobro djelo, sex u braku, pa to prevagne i puste te u Raj.

tako je to u islamu :D
Znaci dzenet. :sretan: sexamo se 20 godina braka i 3 prije braka. :D
U džehenem ćeš zbog ove tri godine, allahami
Nego, đe se ide ako imaš grupni sa ženom i trećim strankama?
Probaj kod fate.
http://www.fata-morgana.nl/mobiel/menu.html
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6910 Re: Ateizam

Post by Bloo »

arzuhal wrote:
Bloo wrote: Neki od nas i aktivno posmatraju i učestvuju u diskusijama (u stvarnim životima, ne samo forumskim proksijima), tako da ima i ta dimenzija. Neki ateisti, hoće čak i uskočiti i pomoći prijateljima u nekim islamskim običajima (tevhid), tako da je potrebno da možda malo proširiš dihotomiju.
I žene spadaju u ljude/čovjeka :)
Ne znam tačno šta si htjela ovim kazat, al bacimo se mi na ono što tebe interesuje :-D
Mene interesuje slijedeće.
Kada žena ima pravo da odbije muža. Znam da muž može odbiti ženu zbog:
1) opominjanja, 2) seksualne suzdržljivosti i 3) kazne.
Ne interesuju me odbijanja zbog menstruacije, to već znam, već drugi razlozi, jer kad žena odbije svačim joj se prijeti. Proklinjanje meleka, bogova,
I primjetih jedno uprošćeno mišljenje, da muškarac ima veći seksualni nagon nego žena. Žene imaju jednake nagone za seksualnim odnosom (ne govorim sad o reprodukciji), već su jednostavno trenirane da iste potiskuju zbog društvenih normi.
Slažem se da i žene imaju jednake nagone kao i muškarci (čuj mene: ja se slažem...) i ne znam ti ništa kazat u vezi toga što me pitaš. Ali ja da sam žena i da me muškarac naljuti svojim tupavim pričama ili krkanskim odnosom :mrgreen: ili bilo čime sličnim ja bih ga odbila tamam da je prošao sve ofanzive, spasio Tita i oslobodio Sarajevo sam s Waltherom P38, dakle ako bih imala ljudski razlog za to, ne bih se tu silila nešto, pogotovo da mi prijeti vjerom, melekima i Božijom srdžbom, tu bih tek i iz inata :repetirana:

E sad ne znam dal bih ga odbijala čisto nako da ga nerviram, jer mi se može ili da ga ucjenjujem...Ne znam koliko bih bio pokvaren kao žena, pa da ne pretpostavljam... :perverzna: :lol:
Pod prvim dijelom posta sam se referirala na tvoje da ateisti posmatraju ili kritikuju :D

Mislila sam više da li ima nešto zapisano kad se smije odbiti, kao što ima za muškarce kad smije odbiti ženu :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#6911 Re: Ateizam

Post by arzuhal »

Pokaži mi muškarca koji smije odbit ženu :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6912 Re: Ateizam

Post by Bloo »

arzuhal wrote:Pokaži mi muškarca koji smije odbit ženu :mrgreen:
Ama ja ozbiljno pitam :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#6913 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Bloo wrote:
arzuhal wrote:Pokaži mi muškarca koji smije odbit ženu :mrgreen:
Ama ja ozbiljno pitam :)
Zar ima i takvih koji odbijaju zene :)
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#6914 Re: Ateizam

Post by L u c i f e r »

Kakvo je ovo rasulo na temi?
Nema slika prirode.
Nema slika neobicnih insekata.
Nema cak ni slika piramida.
Samo price o jebacini.
Ccc...


Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#6915 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

It's a prank bro.. Look, there's a camera :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#6916 Re: Ateizam

Post by Raigor Stonehoof »

shbc wrote:Ne znam za vas, ali mene je toliko strah njegovog imaginarnog prijatelja i sudnjeg dana da ne znam hocu li ga vise ikad moc metnut.

:lol: imam osjecaj da cu nakon ove stranice na temi, samo na alaha mislit kad ga budem mecho :|
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#6917 Re: Ateizam

Post by zijancer »

:razz: :razz:
Last edited by zijancer on 29/08/2017 15:53, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6918 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Raigor Stonehoof wrote:
shbc wrote:Ne znam za vas, ali mene je toliko strah njegovog imaginarnog prijatelja i sudnjeg dana da ne znam hocu li ga vise ikad moc metnut.

:lol: imam osjecaj da cu nakon ove stranice na temi, samo na alaha mislit kad ga budem mecho :|
Znas kako izgleda?! Otrkij i nama ba, sta si se stisk'o :D
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#6919 Re: Ateizam

Post by raoul duke »

http://www.independent.co.uk/news/world ... 24091.html

Udarajte svoje zene kako treba, kako Islam zapovijeda.. :-)
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#6920 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

Davno je ovdje nas dezurni vehabija objasnio kako joj odbit bubreg i zasto to nije lose :lol:
User avatar
harač
Posts: 5273
Joined: 13/02/2006 13:30

#6921 Re: Ateizam

Post by harač »

Bloo wrote:
arzuhal wrote:Pokaži mi muškarca koji smije odbit ženu :mrgreen:
Ama ja ozbiljno pitam :)
s obzirom da neko mora preći preko (ljubićevog :D ) rubikona političke korektnosti, ozbiljan odgovor je da ne može odbiti.* klasično šerijatsko pravo ne poznaje koncept silovanja u braku

*van menstruacije, bolesti, posta i sl.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6922 Re: Ateizam

Post by Bloo »

harač wrote:
Bloo wrote:
arzuhal wrote:Pokaži mi muškarca koji smije odbit ženu :mrgreen:
Ama ja ozbiljno pitam :)
s obzirom da neko mora preći preko (ljubićevog :D ) rubikona političke korektnosti, ozbiljan odgovor je da ne može odbiti.* klasično šerijatsko pravo ne poznaje koncept silovanja u braku

*van menstruacije, bolesti, posta i sl.
čekam da arzi izroni iz knjiga sa nekim odgovorom :D
User avatar
harač
Posts: 5273
Joined: 13/02/2006 13:30

#6923 Re: Ateizam

Post by harač »

Bloo wrote:
čekam da arzi izroni iz knjiga sa nekim odgovorom :D
uvijek me prođe strava kad me podsjete na sahih hadis o prinudnom davanju sevapa* čak i na grbi kamile, ako gazda to zaišće :run:

*ovo mora da je najbolji eufemizam od tuđmanovog "humanog preseljenja" naroda
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#6924 Re: Ateizam

Post by HAVANA »

Znaci i kad budemo jahali kamilu ja mogu iskat?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6925 Re: Ateizam

Post by Bloo »

HAVANA wrote:Znaci i kad budemo jahali kamilu ja mogu iskat?
:lol: :lol: :lol:
Post Reply