Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6876 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Nije skupo za zamijeniti, ali tesko da ce rijesiti problem. Ovi stabilizatori sto se prodaju nisu ni zasta. Svaki par mjeseci ih moras mijenjati.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#6877 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Kupit bolje, Sachs, Meyle HD, Lemforder I sigurno ce izdrzati 2-3 godine a trosak plafon 80 KM.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6878 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Hvala svima, prenijecu mu danas, da bi mogli biti stabilizatori, jer bas maloprije niz Svrakino, ne cujemo jedan drugog kad pricam od huke :lol:
Pa nek provjeri kod mehanicara ostalo
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6879 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Ako to toliko lupa, tesko da su samo stabilizatori.

@lavic, jest ako ih ima kupiti. U Zenici sve smece, gdje god da kupis. Na kraju narucio iz inostranstva i platio 5-6 puta skuplje nego sto je ovdje. Nije jos postavljeno, ali bice ubrzo pa cemo vidjeti koliko ce on trajati.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6880 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

channel10 wrote:Ako to toliko lupa, tesko da su samo stabilizatori.

@lavic, jest ako ih ima kupiti. U Zenici sve smece, gdje god da kupis. Na kraju narucio iz inostranstva i platio 5-6 puta skuplje nego sto je ovdje. Nije jos postavljeno, ali bice ubrzo pa cemo vidjeti koliko ce on trajati.
Drmali auto, nista se ne cuje, sto se tice amortizera, kada ga zaljujamo zaustavi se u jednoj oscilaciji.
Po ravnoj cesti ne cuje se, manja izbocina na cesti fino prođe.

Samo znaci, grub asfalt buka pod tockovima, sitni oni prorezi na cesti, zakrpe, šine, tu dobro udari.
Isto tako recimo, kad se pravio kruzni tok na Dobrinji, neujednacen asfalt, ono ima prelaz kao na trotoar, zvekne pošteno.

Edit: makadam, ko da ce se sve raspat pod tockovima

Valjda nije nesto otislo, da mora kredit dizat da sredi :lol:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#6881 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by almir90 »

Leon16v wrote:
channel10 wrote:Ako to toliko lupa, tesko da su samo stabilizatori.

@lavic, jest ako ih ima kupiti. U Zenici sve smece, gdje god da kupis. Na kraju narucio iz inostranstva i platio 5-6 puta skuplje nego sto je ovdje. Nije jos postavljeno, ali bice ubrzo pa cemo vidjeti koliko ce on trajati.
Drmali auto, nista se ne cuje, sto se tice amortizera, kada ga zaljujamo zaustavi se u jednoj oscilaciji.
Po ravnoj cesti ne cuje se, manja izbocina na cesti fino prođe.

Samo znaci, grub asfalt buka pod tockovima, sitni oni prorezi na cesti, zakrpe, šine, tu dobro udari.
Isto tako recimo, kad se pravio kruzni tok na Dobrinji, neujednacen asfalt, ono ima prelaz kao na trotoar, zvekne pošteno.

Edit: makadam, ko da ce se sve raspat pod tockovima

Valjda nije nesto otislo, da mora kredit dizat da sredi :lol:
Kod mene počelo da lupa, ja pomislio raspada se auto, odmah skoknem do majstora, kaže gumice balans štange. Gumice i ruke 40 KM platio, eno sada ništa ne lupa. I ja sam mislio treba sada pola ovjesa zamijeniti.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6882 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

almir90 wrote:
Leon16v wrote:
channel10 wrote:Ako to toliko lupa, tesko da su samo stabilizatori.

@lavic, jest ako ih ima kupiti. U Zenici sve smece, gdje god da kupis. Na kraju narucio iz inostranstva i platio 5-6 puta skuplje nego sto je ovdje. Nije jos postavljeno, ali bice ubrzo pa cemo vidjeti koliko ce on trajati.
Drmali auto, nista se ne cuje, sto se tice amortizera, kada ga zaljujamo zaustavi se u jednoj oscilaciji.
Po ravnoj cesti ne cuje se, manja izbocina na cesti fino prođe.

Samo znaci, grub asfalt buka pod tockovima, sitni oni prorezi na cesti, zakrpe, šine, tu dobro udari.
Isto tako recimo, kad se pravio kruzni tok na Dobrinji, neujednacen asfalt, ono ima prelaz kao na trotoar, zvekne pošteno.

Edit: makadam, ko da ce se sve raspat pod tockovima

Valjda nije nesto otislo, da mora kredit dizat da sredi :lol:
Kod mene počelo da lupa, ja pomislio raspada se auto, odmah skoknem do majstora, kaže gumice balans štange. Gumice i ruke 40 KM platio, eno sada ništa ne lupa. I ja sam mislio treba sada pola ovjesa zamijeniti.
Ma provjeriti to prvo, a vjerovatno je i najjeftinije pa od toga krenut
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#6883 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by almir90 »

Leon16v wrote: Ma provjeriti to prvo, a vjerovatno je i najjeftinije pa od toga krenut
Opet će majstor najbolje znati, ali eto iz mog iskustva neka banalna stvar koja i nije neki trošak te natjera da misliš kao da će ti točak otpasti i ko zna koliko košta popravak. :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#6884 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

channel10 wrote:Ako to toliko lupa, tesko da su samo stabilizatori.

@lavic, jest ako ih ima kupiti. U Zenici sve smece, gdje god da kupis. Na kraju narucio iz inostranstva i platio 5-6 puta skuplje nego sto je ovdje. Nije jos postavljeno, ali bice ubrzo pa cemo vidjeti koliko ce on trajati.
Ja kupio neki u Strong autu, 26 maruna. Sve mi se cini da je proklapao a nema mu ni godina :roll:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6885 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

channel10 wrote:Na kraju narucio iz inostranstva i platio 5-6 puta skuplje nego sto je ovdje. Nije jos postavljeno, ali bice ubrzo pa cemo vidjeti koliko ce on trajati.
Ovlašteni servis :?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6886 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

@Throttle, kupovao u motorexu po 30 i otisao za godinu. Pa onda u BMM-u neki belgijski (cca 20km) koji ode za 4-5 mjeseci. Reklamirao i dobio novi koji je opet otisao za isti period.

@530i, nisam kupovao u ovlastenom nego mi donijeli iz Holandije original. Kostao 57 eura.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6887 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Mislio sam da kupiš original dio u ovlaštenom servisu...trebalo bi da je taj dobar za razliku od tih motorex i "belgijskih" dijelova...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6888 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Leon16v wrote:Riješi li onaj @dgL_ problem na meganu oko trapa ?

I kod prijatelja isto Megan, 2003, dCi, udara nesto u trapu, recimo kada prelazi preko ležećih sve ok, nista se ne cuje.

Ali kada prelazi preko onih pukotina, zakrpa i proreza na cesti bas lupa nesto, tupi udarci, isto tako preko šina, ne znam kako da objasnim zvuk "dududud" :lol:
Isto tako kada vozi po grubom asfaltu, npr dole niz Švrakino kad se spušta prema RTV, grmi pod tockovima, buka velika.
Šta bi moglo bit otprilike ?

Zahvaljujem :-D
Imam odnedavno isti problem na Picassu u zadnjih mjesec-dva isto kao da imam nešto labavo što prilikom vožnje po neravnom asfaltu kucka po šasiji. Isto kao da je neko svezao prazan kanister pa udara dok recimo kad prelazim preko ležećih to se ne čuje ali kad se auto zaljuja preko rupa ili nailazi na manje neravnine onda se čuje. Bio kod @bitange dizali, sve cimali i ništa nije labavo ali lupanje je tu. Sad čekam da izlupa svoje i otpadne pa ću onda da ga mjenjam jer samo tako izgleda mogu sazanati šta je :mrgreen:
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6889 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zippoo87 »

ne znam je li bas za mehanicare pitanje ali mozda neko i od vas zna
auto je fiat brava 1.6 benzin

a radi se o tome da kada ukljucim grijanje i podesim na neku temepraturu,nesto cvakce,klepece unutar onog gdje puse zrak ili unutar konzole

kada stavim na minimalnu temp,tj,kada je iskljuceno grijanje,onda to cvaktanje prestane....otprilike svake 2 sekunde se cuje kao neki klik
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6890 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

530i wrote:Mislio sam da kupiš original dio u ovlaštenom servisu...trebalo bi da je taj dobar za razliku od tih motorex i "belgijskih" dijelova...
Ko zna sta bih dobio i u ovlastenom. Ovako mi covjek donio najbolji moguci jer sam mu tako rekao. I on je gore cekao da dodje jer je narucen pravi, renaultov.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6891 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Posjeti pravog majstora, za pocetak. Cuj dizali, cimali, ne ljulja nista.. bez uvrede, smijesno.. :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6892 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

O'zone wrote:
Leon16v wrote:Riješi li onaj @dgL_ problem na meganu oko trapa ?

I kod prijatelja isto Megan, 2003, dCi, udara nesto u trapu, recimo kada prelazi preko ležećih sve ok, nista se ne cuje.

Ali kada prelazi preko onih pukotina, zakrpa i proreza na cesti bas lupa nesto, tupi udarci, isto tako preko šina, ne znam kako da objasnim zvuk "dududud" :lol:
Isto tako kada vozi po grubom asfaltu, npr dole niz Švrakino kad se spušta prema RTV, grmi pod tockovima, buka velika.
Šta bi moglo bit otprilike ?

Zahvaljujem :-D
Imam odnedavno isti problem na Picassu u zadnjih mjesec-dva isto kao da imam nešto labavo što prilikom vožnje po neravnom asfaltu kucka po šasiji. Isto kao da je neko svezao prazan kanister pa udara dok recimo kad prelazim preko ležećih to se ne čuje ali kad se auto zaljuja preko rupa ili nailazi na manje neravnine onda se čuje. Bio kod @bitange dizali, sve cimali i ništa nije labavo ali lupanje je tu. Sad čekam da izlupa svoje i otpadne pa ću onda da ga mjenjam jer samo tako izgleda mogu sazanati šta je :mrgreen:

da imas golfa znali bi sta je :D

User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#6893 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

channel10 wrote:Ako to toliko lupa, tesko da su samo stabilizatori.

@lavic, jest ako ih ima kupiti. U Zenici sve smece, gdje god da kupis. Na kraju narucio iz inostranstva i platio 5-6 puta skuplje nego sto je ovdje. Nije jos postavljeno, ali bice ubrzo pa cemo vidjeti koliko ce on trajati.
I Zenici imas kupiti TRW i Lemforder, problem je opet kao i sa filterima. Na svakog 20 kupca jedan kupi TRW. Sljedeci put kad budes kupovao trazi najkvalitetnije sto ti mogu ponuditi, prodavci po defaultu govore cijenu najjeftinijeg jer sa cijenom kvalitetnog budu automatski označeni kao preskupi.
vozackii
Posts: 478
Joined: 01/08/2014 20:37

#6894 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vozackii »

:
Last edited by vozackii on 15/03/2017 20:15, edited 1 time in total.
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#6895 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tarikBA »

mozel bit da auto skripi kad krece i kad su niski obrtaji zbog neke remenice na alternatoru . golf 4 u pitnaju
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#6896 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mlad i Nevin »

Imam priliku povoljno uzeti Omegu B 2.0 8v stari dobri motor i automatik. Samo me zanima izdrzljivost tog mjenjaca i jel skup za reparaciju. Puno vozim i dosadio mi je saltac a inace sam samo na omegama, imao sam dvije A i jednu B.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#6897 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by walk_M-A-N »

walk_M-A-N wrote:..Tu mi se auto ugasilo, mislim da sam čuo struganje odozdo, da li od trave ili granja, i popustio gas. Nisam više mogao upaliti, nestane struje na po' ključa prije verglanja, dakle nema škljocanja. Onda sam spustio auto nazad, probao opet par puta, ništa. Onda sam ga pogurao par metara, probam opet ključem i upali.
Ovo se nije ponovilo ovako. Nakon ovoga mi je iscurio akumulator, jer je auto duže stajalo bez paljenja.
direstraits0078 wrote:Negdje masa nije na svom mjestu, na sasiji ili anlaseru.
Ali sad imam svježu zezanciju, opet vruće auto dizel, zavergla 1-2 sekunde i pogase se lampice, tako par puta, i tek onda sastavi. Je li moguće da je i ovo akumulator ili ova masa ili je ipak nešto drugo? Je li električar to može ispitati jedno po jedno? Preporuka? Ja ne znam ni gdje je ova masa.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6898 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Prvo dobro pricvrsti kleme na akumulatoru. Pa onda dalje idi.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#6899 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Moze li se podesiti da kad dam kontakt, da kazaljke okruze oko cajgera i da se vrate na nulu? Auto je Peugeot 308. Ovo sam vidjao na Peugeotu 508.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6900 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Kataklinger wrote:Moze li se podesiti da kad dam kontakt, da kazaljke okruze oko cajgera i da se vrate na nulu? Auto je Peugeot 308. Ovo sam vidjao na Peugeotu 508.
mislis kao ona provjera , sumnjam da moze, a i sta ce ti vala :D
Post Reply