Pa vidi Milosevicev rezim i nacionalizam su najdirektnija izdaja te drzave i ideje. Tako da je to komplementarno.hAZNADAR wrote:[
Nije Balas bio disident za Milosevica zbog jugonostalgije vec zbog kritike tadasnjem rezimu i nacionalizmu.
Podsjecam da srpski nacionalisti i dan danas nama prebacuju rusenje YU - sto znaci da bi rado da je ostala.
Balase takodjer ne mozes ni populisticki tumaciti - proslo je vise od dvije decenije i covjek se mijenja. Prilagodjava novom vremenu i preraste neke ranije parole u koje je vjerovao.
Danasnji zal za bivsom drzavom koji je najvise izrazen u BiH(namjerno ne spominjem u kojem narodu) - je samo odraz nezrelosti. Podanicki mentalitet kojem treba skrbnik. Ili kada otpor prema SDA predje granicu normale i zdravog razuma.
Imas i Draskovica disidenta i valjda uvidjas razliku.
Dalje jako proizvoljno tumacis jugonostalgiju. Postovanje prema toj drzavi nije isto sto i njeno zazivanje. Postuju i Rusi Petra Velikog ali ne prizivaju carstvo.
Nezrelost je odbacivanje sopstvene proslosti i insistiranje na hibridnim konceptima kako bi se ista prepakovala u zeljenom smjeru. I nemoj se zaletiti ne mislim tu na bosnjacki narod kao hibridni koncept.
