Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#68376 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by NediM17 »

K'o sto je npr. rjesavala TE Stanari.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68377 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

sajber87 wrote: 16/12/2022 19:31
sehohari wrote: 16/12/2022 19:06

Tebe samo interesuje kako da u bilo koju pricu uvalis SDA i DF, ko vegetu.

Tema ove diskusije nisu te dvije stranke, vec hrvatski separatizam.
Pa zato sto su prvi preko 20 godina u zagrljaju sa hdz om a drugi 8 godina, a najglasniji su trenutno o separatizmu hdz a, sto se poklapa sa cinjenicom da ih je trenutno hdz pomnozio sa nulom sto se tice uspostave vlasti. Imam osjecaj da im hdz namigne da bi im odmah dotrcali u narucje, malo mi je to podanicki prema hdz u
Naravno da se prica, zato sto vi ovdje kontstantno pucate price o miroljubivosti Hrvata prema BiH.
Vrh smijurije je bio kada je ovaj pustio suplju kako Hrvati svim srcem vole BiH, kako su svugdje zastave BiH, samo zli Bosnjaci zele da namecu "svoje" ljiljane i ogade Hrvatima Bosnu.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68378 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:20
sehohari wrote: 16/12/2022 18:53

Prva tri punkta.
Ne moras biti samo protiv jedne stavke.
Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.

Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.

Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Pa.nece se raditi mimo drzave. Ako je to jedini strah onda se ne trebamo bojati.

Podsjecam da su drzava Dragan, Mile I valjda Nerko I Dino
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5427
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#68379 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

Pa EP BiH se hvali milionskim prihodima i profitom.
Što se lijepo ne utali s ostalima i kupi kajmak kasnije...
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68380 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

NediM17 wrote: 16/12/2022 19:33 K'o sto je npr. rjesavala TE Stanari.
TE Stanari je privatna investicija.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68381 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

duh_sa_sjekirom wrote: 16/12/2022 19:34 Pa EP BiH se hvali milionskim prihodima i profitom.
Što se lijepo ne utali s ostalima i kupi kajmak kasnije...
Kako
Ne mozes kupti nesto kad ti ovaj ne da.
User avatar
Cvancika
Posts: 332
Joined: 23/06/2009 11:32

#68382 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Cvancika »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:31
Cvancika wrote: 16/12/2022 19:25

Ne pravi se ovo gdje je Drina granica sa Srbijom. Nije energetski sektor isto sto i ostali, bitniji je mnogo. Jedino prihvatljivo je da EPBIH ucestvuje u projektu, bez toga nema nikome da kupi kajmak od BH resursa.

Kako ide ovo, ko tacno treba dati dozvolu da se to gradi?
Ok.

Slazem se da drzava treba to rijesiti. Ima samo jos jedna stvar. Drzava bi trebala rijesiti onda i Blok 7. I naravno da druge EP kupe kajmak.

Ili?
Sve dok EPBIH dobija dio svog kolaca nemam problem da i ostali dobiju.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5427
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#68383 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

sehohari wrote: 16/12/2022 19:35
duh_sa_sjekirom wrote: 16/12/2022 19:34 Pa EP BiH se hvali milionskim prihodima i profitom.
Što se lijepo ne utali s ostalima i kupi kajmak kasnije...
Kako
Ne mozes kupti nesto kad ti ovaj ne da.
Pa postaviš uslove-ili radimo zajedno ili nema saglasnosti
U cijelu priču treba uvaliti i Hrvate tj EP HZHB
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68384 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

palermo wrote: 16/12/2022 19:34
Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:20

Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.

Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.

Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Pa.nece se raditi mimo drzave. Ako je to jedini strah onda se ne trebamo bojati.

Podsjecam da su drzava Dragan, Mile I valjda Nerko I Dino
Zasad mozda jesu. Mozemo zahvaliti nasem drzavotvornom mentalitetu. To sto je tebi sada sprdnja da drzava da dozvolu za nesto takvo, nekada u buducnosti nece biti, jer ce sve drugo biti presedan.

Ali dobro.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68385 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:39
palermo wrote: 16/12/2022 19:34

Pa.nece se raditi mimo drzave. Ako je to jedini strah onda se ne trebamo bojati.

Podsjecam da su drzava Dragan, Mile I valjda Nerko I Dino
Zasad mozda jesu. Mozemo zahvaliti nasem drzavotvornom mentalitetu. To sto je tebi sada sprdnja da drzava da dozvolu za nesto takvo, nekada u buducnosti nece biti, jer ce sve drugo biti presedan.

Ali dobro.
Nije meni uopste sprdnja. Dapace. Ja bih prije rekao da je vama sprdnja.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68386 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Cvancika wrote: 16/12/2022 19:36
Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:31

Ok.

Slazem se da drzava treba to rijesiti. Ima samo jos jedna stvar. Drzava bi trebala rijesiti onda i Blok 7. I naravno da druge EP kupe kajmak.

Ili?
Sve dok EPBIH dobija dio svog kolaca nemam problem da i ostali dobiju.
Takodjer. I obavezno da prodje kroz drzavne institucije. Nas covjek je uvijek bio od danas do sutra. Ko cvrcak, svirucka do zime, a onda panika.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68387 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

palermo wrote: 16/12/2022 19:41
Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:39

Zasad mozda jesu. Mozemo zahvaliti nasem drzavotvornom mentalitetu. To sto je tebi sada sprdnja da drzava da dozvolu za nesto takvo, nekada u buducnosti nece biti, jer ce sve drugo biti presedan.

Ali dobro.
Nije meni uopste sprdnja. Dapace. Ja bih prije rekao da je vama sprdnja.
Poceo si sa demagogijom. Nadji nekoga drugog za to.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68388 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:43
palermo wrote: 16/12/2022 19:41

Nije meni uopste sprdnja. Dapace. Ja bih prije rekao da je vama sprdnja.
Poceo si sa demagogijom. Nadji nekoga drugog za to.
Whatever....
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#68389 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:31 Ok.

Slazem se da drzava treba to rijesiti. Ima samo jos jedna stvar. Drzava bi trebala rijesiti onda i Blok 7. I naravno da druge EP kupe kajmak.

Ili?
Jedinstvena država mora imati jedinstven zakonski tretman uvjeta za izgradnju neke HE na Drini kao i neke HE na Uni, baš kao i kod izgradnje HE na donjem ili na gornjem toku rijeke Bosne.

Isto važi i za projekat nekog aerodroma u Bihaću i nekog aerodroma u Trebinju.
(Na stranu što će "projekti" aerodroma u Bihaću i Trebinju svakako imati sudbinu Buroj Trnova. Nakon "manje" pljačke javnog novca, ostaće livade kakve su i sada.)
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68390 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

duh_sa_sjekirom wrote: 16/12/2022 19:37
sehohari wrote: 16/12/2022 19:35

Kako
Ne mozes kupti nesto kad ti ovaj ne da.
Pa postaviš uslove-ili radimo zajedno ili nema saglasnosti
U cijelu priču treba uvaliti i Hrvate tj EP HZHB
Naravno, ali ne vidim da se puno prica o tome.

Za ovo drugo:
Iskreno receno, smatram da nema smisla traziti od HE koja se nalazi u RS-u dio struje. Energetika je entitetska nadleznost. Ni EPRS ne trazi udio u TE Kakanj ili obrnuto.
Ovdje za mene uopste nije pitanje cija je to struja. Te stvari su nazalost vec u Dejtonu rijesene.
Ovo je prije svega stvar drzavne imovine, tj. da se gradi na necemu bez odobrenja iz drzavnih institucija. I da pitanje imovine jos uopste nije rijeseno.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68391 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Da li se iko sjeća HE Mostar koja je bila pod kontrolom Armije BiH da bi nakon rata uletjeli specijalci MUP HRHB i preuzeli kontrolu nad njom i priključili je na njihov sistem.Sa naše strane niko pomako nije jer su se tako dogovorili HDZ i zelena gamad.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68392 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

PM72 wrote: 16/12/2022 20:02 Da li se iko sjeća HE Mostar koja je bila pod kontrolom Armije BiH da bi nakon rata uletjeli specijalci MUP HRHB i preuzeli kontrolu nad njom i priključili je na njihov sistem.Sa naše strane niko pomako nije jer su se tako dogovorili HDZ i zelena gamad.
Čuj sjeća li se...

A Meho Obradović (tadašnji idrektor EP BiH) izjavio , što niste odbranili elektranu pa bi bila naša (za neupućenje, sa završetkom rat bila praktički na ničijoj zemlji).
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#68393 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

PM72 wrote: 16/12/2022 20:02 Da li se iko sjeća HE Mostar koja je bila pod kontrolom Armije BiH da bi nakon rata uletjeli specijalci MUP HRHB i preuzeli kontrolu nad njom i priključili je na njihov sistem.Sa naše strane niko pomako nije jer su se tako dogovorili HDZ i zelena gamad.
Da, da .... Bičakćić poklonio a u jeku rata sa HVO je govorio, ako se odbrane HE na Neretvi da će svaki stanovnik toga područja imati 500 DM mjesečno od struje.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68394 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Pa imali smo i mi specijalce,bolje i sposobnije nego njihovi i bilo bi riješeno za 10 minuta...ali tad se SDA držala dogovora,valjda Alija stavio pečat
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#68395 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

PM72 wrote: 16/12/2022 20:15 Pa imali smo i mi specijalce,bolje i sposobnije nego njihovi i bilo bi riješeno za 10 minuta...ali tad se SDA držala dogovora,valjda Alija stavio pečat
Pa i Kupres je oslobodila Armija BiH i onda ga predali HV-HVO.
Ne znam šta se hajrovalo za to ...
AllFather
Posts: 256
Joined: 29/09/2020 20:03

#68396 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by AllFather »

plavi_E wrote: 16/12/2022 18:18
relativno84 wrote: 16/12/2022 15:22 Nego da se pojaca relaksirana euforija.
Image

Dupelizac!
:D
Kakav pacov izdajnički i podanički
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68397 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

tandmand wrote: 16/12/2022 20:17
PM72 wrote: 16/12/2022 20:15 Pa imali smo i mi specijalce,bolje i sposobnije nego njihovi i bilo bi riješeno za 10 minuta...ali tad se SDA držala dogovora,valjda Alija stavio pečat
Pa i Kupres je oslobodila Armija BiH i onda ga predali HV-HVO.
Ne znam šta se hajrovalo za to ...
Koliko znam Armija nije ulazila u Kupres nego su stali na kupreškim vratima i tunelu
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#68398 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by patriot_bih »

Ovi crveni kmeri iz osmorke izgleda da su pravi ženomrzci. 🤮

Ne daju Sabini Ćudić koja je daleko najkvalifikovanija da bude ministar vanjskih poslova.

Izgleda da im Dodik kroji ko može, a ko ne može.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#68399 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

patriot_bih wrote: 16/12/2022 20:21 Ovi crveni kmeri iz osmorke izgleda da su pravi ženomrzci. 🤮

Ne daju Sabini Ćudić koja je daleko najkvalifikovanija da bude ministar vanjskih poslova.

Izgleda da im Dodik kroji ko može, a ko ne može.
:thumbup:

Relaksiraju odnose, ne insistiraju na ljudima oko kojih se ne mogu dogovoriti.

Osmorci i trojci važniji Čavara od Čudić.

:lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68400 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

patriot_bih wrote: 16/12/2022 20:21 Ovi crveni kmeri iz osmorke izgleda da su pravi ženomrzci. 🤮

Ne daju Sabini Ćudić koja je daleko najkvalifikovanija da bude ministar vanjskih poslova.

Izgleda da im Dodik kroji ko može, a ko ne može.
Svu bol na elenu izetbegovic svu bol na sda :izet:
By the crveni, komunjara, shalom :izet: :kiss: :bih:
Locked