Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#68376 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
K'o sto je npr. rjesavala TE Stanari.
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#68377 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Naravno da se prica, zato sto vi ovdje kontstantno pucate price o miroljubivosti Hrvata prema BiH.sajber87 wrote: ↑16/12/2022 19:31Pa zato sto su prvi preko 20 godina u zagrljaju sa hdz om a drugi 8 godina, a najglasniji su trenutno o separatizmu hdz a, sto se poklapa sa cinjenicom da ih je trenutno hdz pomnozio sa nulom sto se tice uspostave vlasti. Imam osjecaj da im hdz namigne da bi im odmah dotrcali u narucje, malo mi je to podanicki prema hdz u
Vrh smijurije je bio kada je ovaj pustio suplju kako Hrvati svim srcem vole BiH, kako su svugdje zastave BiH, samo zli Bosnjaci zele da namecu "svoje" ljiljane i ogade Hrvatima Bosnu.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#68378 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa.nece se raditi mimo drzave. Ako je to jedini strah onda se ne trebamo bojati.Chmoljo wrote: ↑16/12/2022 19:20Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.
Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.
Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Podsjecam da su drzava Dragan, Mile I valjda Nerko I Dino
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5427
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#68379 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa EP BiH se hvali milionskim prihodima i profitom.
Što se lijepo ne utali s ostalima i kupi kajmak kasnije...
Što se lijepo ne utali s ostalima i kupi kajmak kasnije...
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#68381 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kakoduh_sa_sjekirom wrote: ↑16/12/2022 19:34 Pa EP BiH se hvali milionskim prihodima i profitom.
Što se lijepo ne utali s ostalima i kupi kajmak kasnije...
Ne mozes kupti nesto kad ti ovaj ne da.
- Cvancika
- Posts: 332
- Joined: 23/06/2009 11:32
#68382 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sve dok EPBIH dobija dio svog kolaca nemam problem da i ostali dobiju.Chmoljo wrote: ↑16/12/2022 19:31Ok.Cvancika wrote: ↑16/12/2022 19:25
Ne pravi se ovo gdje je Drina granica sa Srbijom. Nije energetski sektor isto sto i ostali, bitniji je mnogo. Jedino prihvatljivo je da EPBIH ucestvuje u projektu, bez toga nema nikome da kupi kajmak od BH resursa.
Kako ide ovo, ko tacno treba dati dozvolu da se to gradi?
Slazem se da drzava treba to rijesiti. Ima samo jos jedna stvar. Drzava bi trebala rijesiti onda i Blok 7. I naravno da druge EP kupe kajmak.
Ili?
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5427
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#68383 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa postaviš uslove-ili radimo zajedno ili nema saglasnostisehohari wrote: ↑16/12/2022 19:35Kakoduh_sa_sjekirom wrote: ↑16/12/2022 19:34 Pa EP BiH se hvali milionskim prihodima i profitom.
Što se lijepo ne utali s ostalima i kupi kajmak kasnije...
Ne mozes kupti nesto kad ti ovaj ne da.
U cijelu priču treba uvaliti i Hrvate tj EP HZHB
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#68384 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zasad mozda jesu. Mozemo zahvaliti nasem drzavotvornom mentalitetu. To sto je tebi sada sprdnja da drzava da dozvolu za nesto takvo, nekada u buducnosti nece biti, jer ce sve drugo biti presedan.palermo wrote: ↑16/12/2022 19:34Pa.nece se raditi mimo drzave. Ako je to jedini strah onda se ne trebamo bojati.Chmoljo wrote: ↑16/12/2022 19:20
Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.
Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.
Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Podsjecam da su drzava Dragan, Mile I valjda Nerko I Dino
Ali dobro.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#68385 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije meni uopste sprdnja. Dapace. Ja bih prije rekao da je vama sprdnja.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#68386 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Takodjer. I obavezno da prodje kroz drzavne institucije. Nas covjek je uvijek bio od danas do sutra. Ko cvrcak, svirucka do zime, a onda panika.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#68387 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#68389 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jedinstvena država mora imati jedinstven zakonski tretman uvjeta za izgradnju neke HE na Drini kao i neke HE na Uni, baš kao i kod izgradnje HE na donjem ili na gornjem toku rijeke Bosne.
Isto važi i za projekat nekog aerodroma u Bihaću i nekog aerodroma u Trebinju.
(Na stranu što će "projekti" aerodroma u Bihaću i Trebinju svakako imati sudbinu Buroj Trnova. Nakon "manje" pljačke javnog novca, ostaće livade kakve su i sada.)
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#68390 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Naravno, ali ne vidim da se puno prica o tome.duh_sa_sjekirom wrote: ↑16/12/2022 19:37Pa postaviš uslove-ili radimo zajedno ili nema saglasnosti
U cijelu priču treba uvaliti i Hrvate tj EP HZHB
Za ovo drugo:
Iskreno receno, smatram da nema smisla traziti od HE koja se nalazi u RS-u dio struje. Energetika je entitetska nadleznost. Ni EPRS ne trazi udio u TE Kakanj ili obrnuto.
Ovdje za mene uopste nije pitanje cija je to struja. Te stvari su nazalost vec u Dejtonu rijesene.
Ovo je prije svega stvar drzavne imovine, tj. da se gradi na necemu bez odobrenja iz drzavnih institucija. I da pitanje imovine jos uopste nije rijeseno.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#68391 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da li se iko sjeća HE Mostar koja je bila pod kontrolom Armije BiH da bi nakon rata uletjeli specijalci MUP HRHB i preuzeli kontrolu nad njom i priključili je na njihov sistem.Sa naše strane niko pomako nije jer su se tako dogovorili HDZ i zelena gamad.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#68392 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Čuj sjeća li se...
A Meho Obradović (tadašnji idrektor EP BiH) izjavio , što niste odbranili elektranu pa bi bila naša (za neupućenje, sa završetkom rat bila praktički na ničijoj zemlji).
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#68393 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da, da .... Bičakćić poklonio a u jeku rata sa HVO je govorio, ako se odbrane HE na Neretvi da će svaki stanovnik toga područja imati 500 DM mjesečno od struje.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#68394 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa imali smo i mi specijalce,bolje i sposobnije nego njihovi i bilo bi riješeno za 10 minuta...ali tad se SDA držala dogovora,valjda Alija stavio pečat
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
-
AllFather
- Posts: 256
- Joined: 29/09/2020 20:03
#68396 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#68397 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
patriot_bih
- Posts: 743
- Joined: 28/12/2020 17:03
#68398 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovi crveni kmeri iz osmorke izgleda da su pravi ženomrzci. 
Ne daju Sabini Ćudić koja je daleko najkvalifikovanija da bude ministar vanjskih poslova.
Izgleda da im Dodik kroji ko može, a ko ne može.
Ne daju Sabini Ćudić koja je daleko najkvalifikovanija da bude ministar vanjskih poslova.
Izgleda da im Dodik kroji ko može, a ko ne može.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#68399 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
patriot_bih wrote: ↑16/12/2022 20:21 Ovi crveni kmeri iz osmorke izgleda da su pravi ženomrzci.
Ne daju Sabini Ćudić koja je daleko najkvalifikovanija da bude ministar vanjskih poslova.
Izgleda da im Dodik kroji ko može, a ko ne može.
Relaksiraju odnose, ne insistiraju na ljudima oko kojih se ne mogu dogovoriti.
Osmorci i trojci važniji Čavara od Čudić.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#68400 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Svu bol na elenu izetbegovic svu bol na sdapatriot_bih wrote: ↑16/12/2022 20:21 Ovi crveni kmeri iz osmorke izgleda da su pravi ženomrzci.
Ne daju Sabini Ćudić koja je daleko najkvalifikovanija da bude ministar vanjskih poslova.
Izgleda da im Dodik kroji ko može, a ko ne može.
By the crveni, komunjara, shalom
