Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68351 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

relativno84 wrote: 16/12/2022 17:56
Chmoljo wrote: 16/12/2022 17:48

Ja nemam kumire, tako da nemam visoko misljenje o liku kojeg si postavio.

Dzouks on ju
A malo je rano da vec peres ruke od lidera ti partije, prvo da podrze jos neki zakon o kojem nece razmisljati.
Ako ne znas sta su kumiri, izguglaj.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#68352 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

_BataZiv_0809 wrote: 16/12/2022 18:45 A ti ne zivis nego seruckas iz daljine
Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#68353 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68354 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Str0nz wrote: 16/12/2022 18:40 Sjecali se neko ovih scena prosle godine po BiH, isti nocni vukovi su u pitanju. Eto sta se desava kada Kurti nece da relaksira odnose. SDA + DF su naravno krivi za ono sto je licilo na predratno stanje prosle godine, zato sada nece biti potrebe za ovakve stvari jer ce osmorka sada relaksirati odnose :!:

Za razliku od nocnih vukova, ima li tebe negdje u blizini? Ili nam samo otvaras oci?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#68355 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

tataćusak wrote: 16/12/2022 17:13 Još jedan dokaz da je sdp uzeo samo bošnjački dio vlasti, ili im je možda nestalo hrvata :)

Image
Ovo je vec malo zabrinjavajuce, sta god mi pricali.

Znaci sad mora HDZ Hrvat tamo i gdje ne mora, gdje ti to ustav ne diriguje.

Sta su onda tacno promjene gospodo. SDA-ov lopovluk zamjenjen Osmorkinim, prije svega SDP-ovim pichkalukom. Ma jebite se...
Last edited by Grean on 16/12/2022 18:52, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68356 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

BHCluster wrote: 16/12/2022 18:48
E super. Mene sada interesuje protiv cega smo tacno:

1. Preskakanja drzave?
2. To sto je investitor Srbija?
3. Nacin raspodjele energije?
4. To sto se uopste nesto pravi u RSu?
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68357 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

BHCluster wrote: 16/12/2022 18:48
Potvrda onoga sto je napisano.

Idu HE i aerodrom, koga briga za drzavnu imovinu i sve ostalo.
Last edited by PreWiBa on 16/12/2022 18:53, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#68358 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Kate Adil Osmanovic: "nadam se da ce Smit postovati ustav, zakon i ono sto je nametnuo" :lol:

Jao kad ustavni sud uvazi apelaciju Komsica :lol:
Last edited by laik1981 on 16/12/2022 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68359 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 18:51
BHCluster wrote: 16/12/2022 18:48
E super. Mene sada interesuje protiv cega smo tacno:

1. Preskakanja drzave?
2. To sto je investitor Srbija?
3. Nacin raspodjele energije?
4. To sto se uopste nesto pravi u RSu?
Prva tri punkta.
Ne moras biti samo protiv jedne stavke.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#68360 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Idemedosumom »

Protiv smo da Kake i kompanija moraju s opozicione klupe ostale gledati, poput siročadi koja gleda izloge trgovina. :-D
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#68361 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Pandakonda wrote: 16/12/2022 17:55 Sabina sada na N1 potvrdila da ne samo da su ovi rs i hdz partneri bili protiv, nego i unutar osmorke je bilo povucenosti prema tome da ona bude ministrica vanjskih poslova. Do te mjere da su cak to povukli kao crvenu liniju. Indirektno je spomenula da ako oni mogu potezati crveni karton onda i druga strana moze. Vjerovatno aludirajuci na Nesica za ministra sigurnosti.

Nije negirala opciju da Forto bude drzavni ministar saobraćaja. Iz perspektive NS-a to cak nije ni losa opcija, dobit ce na drzavnom nivou ministra, i obzirom da vrijednost premijerske pozicije mogu traziti jos dodatna dva ministarstva na kantonu radi toga. Znaci 4 ministarstva u kantonu ako se ovo ovako poslozi. Ostaje jos samo da se dogovore oko tog ministarstva izbjeglica koji bi mozda mogao otici mijatovicu. Također mimo kriste izgleda nece biti niti jedna zena.

Premijerka - Kristo (HDZ)
Finansije - Tegeltija (SNSD)
Vanjski poslovi - Konakovic ? (NiP)
Vanjska trgovina - Košarac (SNSD)
Odbrana - Helez (SDP)
Saobraćaj - Forto ? (NS)
Sigurnost - Nesic ? (DNS)
Civilni poslovi - ? (HDZ)
Pravda - ? (HDZ)
Ljudska prava - ? (Osmorka/SNSD)
To da pored Krišto neće biti nijedna žena, osim ako HDZ opet ne imenuje ženu iz svoje kvote, je najporaznija činjenica za mene kao ženu.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68362 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Idemedosumom wrote: 16/12/2022 18:53 Protiv smo da Kake i kompanija moraju s opozicione klupe ostale gledati, poput siročadi koji gledaju uzloge trgovina. :-D
A na izlogu buducnost drzave u kojoj zivis, koju ovi sad cak i brze rasprodaju no bivsi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#68363 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 18:51
BHCluster wrote: 16/12/2022 18:48
E super. Mene sada interesuje protiv cega smo tacno:

1. Preskakanja drzave?
2. To sto je investitor Srbija?
3. Nacin raspodjele energije?
4. To sto se uopste nesto pravi u RSu?
Elektricna energija je nacionalni interes zar ne? Koriste se resursi Bosne i Hercegovine a korist ce imati jedan od bosanskohercegovackih entiteta i Srbija, koja je korist drugih koji zive u ovoj drzavi kad uzmemo u obzir da Srbija ne placa i one resurse sto sada koristi. Gdje je tu interes gradjana ove drzave, sta drzava dobiva ovim dogovorom?
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68364 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

sajber87 wrote: 16/12/2022 07:40
sehohari wrote: 16/12/2022 03:07

Čitao sam ovo i ne vjerujem kako se lik provaljuje.

Image
Image
Image

Bh. zastava ne stoji tu iz ljubavi, kao što je npr. vidiš u nekim mjestima srednje Bosne, već kao rezultat političkog uticaja Bošnjaka u tim mjestima. Jebiga, ne možeš 24/7 imati zastave HB ako misliš da će ti u jednom trenutku trebati Mehina ruka u gradskom vijeću.

Dok u nekom mjestu Hrvati čine isključivi narod, varta leti u kantu.
Ne samo to, već Hrvati npr. u Mostaru čak ni grb ujedinjene opštine ne koriste, na javnim manifestacijama se potencira ratni grb, isto kao što je na onom spomeniku gore slučaj.
Image

Image
Image

Priznajem da ipak ta mržnja prema BiH kod Hrvata nije izražena kao kod Srba, kao i da postoje znatne razlike između Posavine i Hercegovaca.
Ali nemoj pucati priče kako eto svi Hrvati BiH iz duše vole, samo im zla SDA to brani. Uradila su oni tu to dosta grešaka, ali ovo što ti prosipaš graniči sa vrijeđanjem inteligencije.
Mene samo zanima odgovor na pitanje, kako sda i df u ovo stanje sa zastavama nije smetalo dok su godinama bili u koaliciji sa hdz om. Da li bi ponovo zeljeli da budu u koaliciji sa bilo kojom hrvatskom strankom u bosni koja bi iste zastave ostavila
Tebe samo interesuje kako da u bilo koju pricu uvalis SDA i DF, ko vegetu.

Tema ove diskusije nisu te dvije stranke, vec hrvatski separatizam.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#68365 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Zukan Helez,
onaj što je kao ministar branitelja u Vladi Federacije, momku Lane Prlić poklonio ne znam koliko 100 tisuća KM.
Taj će biti ministar odbrane?
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#68366 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

tandmand wrote: 16/12/2022 19:09 Zukan Helez,
onaj što je kao ministar branitelja u Vladi Federacije, momku Lane Prlić poklonio ne znam koliko 100 tisuća KM.
Taj će biti ministar odbrane?
Eto smanjenja troškova za opremu.

Kao što je invalidima skidao procente, tako će opremi skidati karakteristike :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68367 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 16/12/2022 18:53
Chmoljo wrote: 16/12/2022 18:51

E super. Mene sada interesuje protiv cega smo tacno:

1. Preskakanja drzave?
2. To sto je investitor Srbija?
3. Nacin raspodjele energije?
4. To sto se uopste nesto pravi u RSu?
Prva tri punkta.
Ne moras biti samo protiv jedne stavke.
Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.

Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.

Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68368 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:20
sehohari wrote: 16/12/2022 18:53

Prva tri punkta.
Ne moras biti samo protiv jedne stavke.
Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.

Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.

Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Receno je da od toga nema nista.
I nije problem Srbija kao investitor, vec drzavna imovina.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68369 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

BHCluster wrote: 16/12/2022 19:01
Chmoljo wrote: 16/12/2022 18:51

E super. Mene sada interesuje protiv cega smo tacno:

1. Preskakanja drzave?
2. To sto je investitor Srbija?
3. Nacin raspodjele energije?
4. To sto se uopste nesto pravi u RSu?
Elektricna energija je nacionalni interes zar ne? Koriste se resursi Bosne i Hercegovine a korist ce imati jedan od bosanskohercegovackih entiteta i Srbija, koja je korist drugih koji zive u ovoj drzavi kad uzmemo u obzir da Srbija ne placa i one resurse sto sada koristi. Gdje je tu interes gradjana ove drzave, sta drzava dobiva ovim dogovorom?
Vec sam odgovorio.

Medjutim, ostaje dojam da je u stvari najveci problem Srbija kao investitor.

Koliko god bili takvi kakvi su, Drina je granica i njima ko i nama.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68370 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 16/12/2022 19:22
Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:20

Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.

Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.

Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Receno je da od toga nema nista.
I nije problem Srbija kao investitor, vec drzavna imovina.
Od cega nema nista?
User avatar
Cvancika
Posts: 332
Joined: 23/06/2009 11:32

#68371 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Cvancika »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:20
sehohari wrote: 16/12/2022 18:53

Prva tri punkta.
Ne moras biti samo protiv jedne stavke.
Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.

Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.

Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Ne pravi se ovo gdje je Drina granica sa Srbijom. Nije energetski sektor isto sto i ostali, bitniji je mnogo. Jedino prihvatljivo je da EPBIH ucestvuje u projektu, bez toga nema nikome da kupi kajmak od BH resursa.

Kako ide ovo, ko tacno treba dati dozvolu da se to gradi?
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68372 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

animus wrote: 16/12/2022 17:43 Čak i u ratu Armija BiH je bila gradjanska a ne bošnjačka.
Jest malo sutra.Armija BiH je postala muslimanska sa prvim poginulim borcem kojeg su ukopali kao šehida i kad je zvanični pozdrav postao selam a tekbir naredba za napad.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68373 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Cvancika wrote: 16/12/2022 19:25
Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:20

Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.

Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.

Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Ne pravi se ovo gdje je Drina granica sa Srbijom. Nije energetski sektor isto sto i ostali, bitniji je mnogo. Jedino prihvatljivo je da EPBIH ucestvuje u projektu, bez toga nema nikome da kupi kajmak od BH resursa.

Kako ide ovo, ko tacno treba dati dozvolu da se to gradi?
Ok.

Slazem se da drzava treba to rijesiti. Ima samo jos jedna stvar. Drzava bi trebala rijesiti onda i Blok 7. I naravno da druge EP kupe kajmak.

Ili?
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#68374 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

sehohari wrote: 16/12/2022 19:06
sajber87 wrote: 16/12/2022 07:40

Mene samo zanima odgovor na pitanje, kako sda i df u ovo stanje sa zastavama nije smetalo dok su godinama bili u koaliciji sa hdz om. Da li bi ponovo zeljeli da budu u koaliciji sa bilo kojom hrvatskom strankom u bosni koja bi iste zastave ostavila
Tebe samo interesuje kako da u bilo koju pricu uvalis SDA i DF, ko vegetu.

Tema ove diskusije nisu te dvije stranke, vec hrvatski separatizam.
Pa zato sto su prvi preko 20 godina u zagrljaju sa hdz om a drugi 8 godina, a najglasniji su trenutno o separatizmu hdz a, sto se poklapa sa cinjenicom da ih je trenutno hdz pomnozio sa nulom sto se tice uspostave vlasti. Imam osjecaj da im hdz namigne da bi im odmah dotrcali u narucje, malo mi je to podanicki prema hdz u
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68375 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Cvancika wrote: 16/12/2022 19:25
Chmoljo wrote: 16/12/2022 19:20

Prvo i trece je sasvim nornalno problematizovati. Drugo mi je samo ispoljavanje nekih kompleksa. Drina jeste medjunarodna granica, nasa koliko i njihova. Na neki nacin upetljati federaciju kao investitora i samim tim uzimati dio proizvedenog mi je itekako pozitivno.

Kao da je to jedina investicija srbije, pa da sad politizujemo.

Ali ne smije se dozvoliti da se radi mimo drzave.
Ne pravi se ovo gdje je Drina granica sa Srbijom. Nije energetski sektor isto sto i ostali, bitniji je mnogo. Jedino prihvatljivo je da EPBIH ucestvuje u projektu, bez toga nema nikome da kupi kajmak od BH resursa.

Kako ide ovo, ko tacno treba dati dozvolu da se to gradi?
Mogu je napraviti, zidove i to, ali da bi usla u energetski sistem (tako nekako) mora ici dozvola od drzave. Gradnja je svakako vec proglasena neustavnom.
Locked