Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#68301 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

relativno84 wrote: 16/12/2022 15:22
Chmoljo wrote: 16/12/2022 08:48
vrh mi je kad SDA botovi širokogrudno priznaju SDAove greške, govoreći kako su ovi drugi stvarno, ali stvarno grozni što urade nešto slično. ali su mnogo grozniji od SDA, jer nisu SDA.


Nego da se pojaca relaksirana euforija.
Image
Liderisanje :!:

Image
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68302 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 15:41
meridiyan wrote: 16/12/2022 15:41

A SDA
Znaci da je bio i u SDA
Ovaj ASDA (NES) je nadmasio po kriminalnim radnjama i samu SDA! Sta mislis zasto su se "utopili" u Osmorku?

I koalicioni partner BH Inicijativa Kasumović Fuad ima samo "rijeci pohvale" za njih.
Vratimo se mjesec-dva unazad dok nije jos uspostavljena Osmorka.

Fudo:
Osvrnut ću se i na spinovanja da smo im poslali inspekciju. Nezire Piviću, nije ti ovo Starina da možeš upregnuti konja gdje god hoćeš. Ne vladate više Zenicom i morate poštovati pravila, baš kao što smo ih i mi večeras ispoštovali.

Dobro zapamtite, kriminalna organizacija A-SDA odnosno NES i sinoć njihov lider Ramo Isak pominje mene. Poručujem mu kako sva moja braća zaslužuju "Zlatnog ljiljana" jer su tebe spasili ovdje. O njemu ne želim trošiti previše riječi, Zenica najbolje zna ko je Ramo Isak. Završeno.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#68303 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Dr Arsla wrote: 16/12/2022 15:36 :izet:
Baltazar_khan wrote: 16/12/2022 15:33 SNSD: Izetbegović je sa Dodikom dogovorio prekidanje NATO puta
http://www.klix.ba/clanak/221216079

Pisa se Dodik po Bakiru ovih dana
Njega Sebija urinira još od mladih dana tako da nije da nije navikao na piss :lol:
Image

a gledaj kako ga brane ono zna sta je Dodik bakiru rekao i da mu se vjeruje na rijec :lol: :lol: :lol:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68304 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

meridiyan wrote: 16/12/2022 16:00
Spit_fire wrote: 16/12/2022 15:41

Znaci da je bio i u SDA
Ovaj ASDA (NES) je nadmasio po kriminalnim radnjama i samu SDA! Sta mislis zasto su se "utopili" u Osmorku?

I koalicioni partner BH Inicijativa Kasumović Fuad ima samo "rijeci pohvale" za njih.
Vratimo se mjesec-dva unazad dok nije jos uspostavljena Osmorka.

Fudo:
Osvrnut ću se i na spinovanja da smo im poslali inspekciju. Nezire Piviću, nije ti ovo Starina da možeš upregnuti konja gdje god hoćeš. Ne vladate više Zenicom i morate poštovati pravila, baš kao što smo ih i mi večeras ispoštovali.

Dobro zapamtite, kriminalna organizacija A-SDA odnosno NES i sinoć njihov lider Ramo Isak pominje mene. Poručujem mu kako sva moja braća zaslužuju "Zlatnog ljiljana" jer su tebe spasili ovdje. O njemu ne želim trošiti previše riječi, Zenica najbolje zna ko je Ramo Isak. Završeno.
Joj fudo :lol: seoska varalica...isto je vako pljuvo po onim sto odu iz SDA kako su lopovi pa ode i on sa njima

A o PDA necu ni trosit riejci..ljudi koji su bilo previse korputivni cak i za SDA
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#68305 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Image
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68306 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

tramvajtrojka wrote: 16/12/2022 16:02
Dr Arsla wrote: 16/12/2022 15:36 :izet:

Njega Sebija urinira još od mladih dana tako da nije da nije navikao na piss :lol:
Image

a gledaj kako ga brane ono zna sta je Dodik bakiru rekao i da mu se vjeruje na rijec :lol: :lol: :lol:
Ja mislim da ni sda clanovi ne prate ovog levata kolilo ga vi pratite...

Bolan vas ofiraju vasi zvanicnici
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7940
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#68307 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Baltazar_khan »

U ovom slucaju bake se najvise ofira.
User avatar
Point.
Posts: 33496
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#68308 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

PM72 wrote: 16/12/2022 12:17 Ne histerišem nego se ibretim kako nemaš pametnija posla...ništa od ove naše rahat patnje te ne dotiče
Ne znam što se tebi ibreti ili ne kako bilo ko trači svoje slobodno vrijeme. I ne znaš je li me de dotiče ili ne.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#68309 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by RtrnOfSalisbury »

a sto se osmorka nije udruzila sa esdeja i time postala devetorka :idea: to bi stvarno bilo interesantno, ovak nekak nepoptpuno izgledaju :cry:

istorija i povijest u susjeda i komsija pokazuje da te frnkestajn koalicije iza sebe ostave pustos, golu zemlju, nis, nic ... medzutim, kandidatski status
za kandidata od kandidata ce valjda donijet i neki kes :thumbup: a morebit i mnogo kesa pa treba vidjet i bit oprezan :skoljka:
User avatar
Point.
Posts: 33496
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#68310 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

dr_Evil wrote: 16/12/2022 12:20
Point. wrote: 16/12/2022 12:10

Koaliciona ljubav :-D

Da sam jednom možda bi se moglo reći sretnik. Ali vidim dosta raje sa bh dresovima i šta ti ja znam svaki put kad sam u BL, nisam doživio neprijatnosti. Ne kažem da ih nema, ali lično nisam doživio.
Ne vjerujem ti uopste sto se tice ovoga i tu se prica zavrsava.

Mislim da ko god proseta dresom BiH Banja Lukom da ce u 95% slucajeva dobro proci, jer Banja luka je ipak pored svega sta se moze reci veliki grad. Ali 95% ljudi nikad nisu problem, sta god mislili o nekome malo se ko odlucuje na nasilje. Problem je onih 5%, pa moze se reci i manje sta se odlucuje na nasilje. Ovih 95% kada nasilje vide samo se izmaknu jer nije njihova stvar.

Procenat nasilnih ce se povecati ako odes u manje vukojebine tipa Vlasenice i slicno.

Setanje dresom BiH po manjem entitetu nazalost posmatra se kao provokacija. Ovo sta radi kolega forumas split fire nosi zastavu kad su godisnjice to je potreba i to se mora. Nosio sam je i ja u Prijedoru i Kozarcu.
U jednoj rečenici kažeš da mi ne vjeruješ a u drugoj da je 95% tako. Odluči se, how do you want it.

Ja ti kažem šta sam ja lično doživio, vjerovao ili ne nije moj problem, valjda ti iz Mostara znaš bolje kako je u BL.
User avatar
Point.
Posts: 33496
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#68311 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

dr_Evil wrote: 16/12/2022 13:50
plavi_E wrote: 16/12/2022 13:46 @Spit_fire

A da ih pustimo 4 godine kao sto vecina forumasa ovdje predlaze pa onda da vidimo rezultate.
Pustili smo mi vas 30 godina, unistili ste potpuno ekonomiju i pokrali drustvena preduzeca u drzavi i inostranstvu, 100.000 mrtvih, 50.000 silovanih, milion raseljenih u miru, milion raseljenih u ratu. Nato put unisten, mehanizam koordinacije gdje entitet odlucuje drzavi, potpisano medjunarodno priznanje RS-a u Daytonu, medjunarodno priznanje HB u Washingtonu, unistena tuzba protiv Srbije 2 puta, genocid samo ogranicen na Srebrenicu, MOstar podijeljen grad u miru...

Nastavit niz je vrlo lako. Rezulatati govore za tebe esade plavi.
Gudra slaba, nikakva, vidim.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83476
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#68312 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

tramvajtrojka wrote: 16/12/2022 16:02
Dr Arsla wrote: 16/12/2022 15:36 :izet:

Njega Sebija urinira još od mladih dana tako da nije da nije navikao na piss :lol:
Image

a gledaj kako ga brane ono zna sta je Dodik bakiru rekao i da mu se vjeruje na rijec :lol: :lol: :lol:
On iz Luksemburga svjedoci
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#68313 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

sumirprimus wrote: 16/12/2022 10:34
tataćusak wrote: 16/12/2022 10:32

Shvatili smo mi davno kakva smo država ali sabina ćudić nas ubjeđuje da je osmorka bosanska reprezentacija a ne bošnjačka
pa jeste, ili zelite i bosnjaci da ozvanice podjelu bih i da se ograde u ovoi27%?

Prijatelju , vidi ovako, nije BiH više podijeljena ili manje ili više država taman bošnjaci uzeli svojih 30 % ili prepustili svih 30% ostalima npr. Bosna je tu ali Bošnjaci gube svoj dio vlasti koji mogu da uzmu.
Sabina ćudić može tek sad biti reprezentacija BiH sa doDickom i čovićem, prije toga je bila bošnjačka reprezentacija.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#68314 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 15:36
meridiyan wrote: 16/12/2022 14:57 Sve sami goli lopov. Sta li nam tek predstoji?

A sta ovaj brat iz NES toliko brza mijenja stranke da ga nisu stigli ni slkkat za Nes jos mu stoji SDA :lol:

Hapšenja se dešavaju zbog doma naroda, vrši se pritisak na ljude da ne stanu na strani sda. Pa ljudi dragi doDick drži sipu, i vama drago
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68315 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Klix je u analizi do sad nevidjenog sporazuma najvise upotrijebio
puta temrin "Nije obrazlozeno" i "Nije poznato"...


Izbor članova Predsjedništva je veliki kamen spoticanja. Ako je suditi po dosadašnjim stavovima, dogovor po ovom pitanju ne postoji ni među tri najveće stranke Osmorke, a kamoli među svim strankama vladajuće koalicije na državnom nivou.
U SDP-u i NS-u su mišljenja da se navedene presude Evropskog suda za ljudska prava moraju potpuno provesti, što znači provedbu građanskog principa, dok su u NiP-u mišljenja da je moguća ravnoteža između onoga što traže zagovornici građanskog principa i onoga što zagovornici etničkog principa, među kojima je HDZ - da konstitutivni narodi biraju svoje predstavnike. To prije svega znači da isključivo Hrvati biraju člana Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda. U SNSD-u su pri stavu da se izbor članova Predsjedništva ne tiče RS-a i da se u ovom entitetu ništa neće mijenjati po ovom pitanju.


Kao sto sam vec i pisao ....izbroni zakon se moze promijeniti samo da Covic dobije svoje..a kad on dobije to..ostalo vise nije ni bitno...sta ga briga za nakvog sejdica

A ovo oko reforme pravosudja je poseban hit...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#68316 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

tataćusak wrote: 16/12/2022 16:40
sumirprimus wrote: 16/12/2022 10:34

pa jeste, ili zelite i bosnjaci da ozvanice podjelu bih i da se ograde u ovoi27%?

Prijatelju , vidi ovako, nije BiH više podijeljena ili manje ili više država taman bošnjaci uzeli svojih 30 % ili prepustili svih 30% ostalima npr. Bosna je tu ali Bošnjaci gube svoj dio vlasti koji mogu da uzmu.
Sabina ćudić može tek sad biti reprezentacija BiH sa doDickom i čovićem, prije toga je bila bošnjačka reprezentacija.
a nista gradjanska BiH i ostala SDA i DF naklapanja :oops: , kad dodju gradjani i bosanci i hercegovci na pozicije ispade da su bosnjaci majorizirani :lol: :lol: :lol:

stas valja se navici i na majorizaciju bosnjaka sad imate vremena u opozicionim klupama pa možete upitati HDZ kako se boriti sa majorizacijom :evil: :evil:

i vama puna usta Bosne i svih građana u njoj a zelite nacionalni dio kao Dodik i Čović :lol: :lol:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#68317 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

tataćusak wrote: 16/12/2022 16:42
Spit_fire wrote: 16/12/2022 15:36

A sta ovaj brat iz NES toliko brza mijenja stranke da ga nisu stigli ni slkkat za Nes jos mu stoji SDA :lol:

Hapšenja se dešavaju zbog doma naroda, vrši se pritisak na ljude da ne stanu na strani sda. Pa ljudi dragi doDick drži sipu, i vama drago
Interesantno, kruzile su neke teorije. Kada vidis koji su akteri u igri ovo zvuci najvjerovatnije.

Ne treba se ni zaboraviti na lazi Osmorke da imaju potrebnu vecinu u klubu Srba u DN FBIH, to je laz.

Imaju 8 i bez SNSDa i HDZa ne mogu predlagati svog pot/-predsjednika, znaci da su izvan vlasti bez Covica i Dodika.

To je ta svestrana ljubavi koja se izrazava kada si dio osovine HDZ-SNSD-Osmorka, kada si izabran da budes muslimanski junior partnera.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68318 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

tramvajtrojka wrote: 16/12/2022 16:57
tataćusak wrote: 16/12/2022 16:40


Prijatelju , vidi ovako, nije BiH više podijeljena ili manje ili više država taman bošnjaci uzeli svojih 30 % ili prepustili svih 30% ostalima npr. Bosna je tu ali Bošnjaci gube svoj dio vlasti koji mogu da uzmu.
Sabina ćudić može tek sad biti reprezentacija BiH sa doDickom i čovićem, prije toga je bila bošnjačka reprezentacija.
a nista gradjanska BiH i ostala SDA i DF naklapanja :oops: , kad dodju gradjani i bosanci i hercegovci na pozicije ispade da su bosnjaci majorizirani :lol: :lol: :lol:

stas valja se navici i na majorizaciju bosnjaka sad imate vremena u opozicionim klupama pa možete upitati HDZ kako se boriti sa majorizacijom :evil: :evil:

i vama puna usta Bosne i svih građana u njoj a zelite nacionalni dio kao Dodik i Čović :lol: :lol:
Ne spinuj...ti gradjani popunjavaju iskljucivo bosnjacku kvotu

Cak i to ne bi bio problem da se ti gradjani ne zalazu za etnicko glasanje "svako svoje"
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68319 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Point. wrote: 16/12/2022 16:09
PM72 wrote: 16/12/2022 12:17 Ne histerišem nego se ibretim kako nemaš pametnija posla...ništa od ove naše rahat patnje te ne dotiče
Ne znam što se tebi ibreti ili ne kako bilo ko trači svoje slobodno vrijeme. I ne znaš je li me de dotiče ili ne.
Pa ništa,vrati se odakle si otišao pa kreni od savjeta MZ , općinsko vijeće pa do vijeća naroda jal potpredsjednik RS,ovaj sadašnji vozari iz Srebrenice
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#68320 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

tramvajtrojka wrote: 16/12/2022 16:57
tataćusak wrote: 16/12/2022 16:40


Prijatelju , vidi ovako, nije BiH više podijeljena ili manje ili više država taman bošnjaci uzeli svojih 30 % ili prepustili svih 30% ostalima npr. Bosna je tu ali Bošnjaci gube svoj dio vlasti koji mogu da uzmu.
Sabina ćudić može tek sad biti reprezentacija BiH sa doDickom i čovićem, prije toga je bila bošnjačka reprezentacija.
a nista gradjanska BiH i ostala SDA i DF naklapanja :oops: , kad dodju gradjani i bosanci i hercegovci na pozicije ispade da su bosnjaci majorizirani :lol: :lol: :lol:

stas valja se navici i na majorizaciju bosnjaka sad imate vremena u opozicionim klupama pa možete upitati HDZ kako se boriti sa majorizacijom :evil: :evil:

i vama puna usta Bosne i svih građana u njoj a zelite nacionalni dio kao Dodik i Čović :lol: :lol:
Kakva crna majorizacija ko je to pominjao.
Bošnjaci su trećina tako piše ugrubo eh sad što su bošnjaci izabrali kojovića, to je neki drugi problem. Nisu nama hrvati a ni srbi izabrali bošnjake u federaciji (ne mislim na denisa štulića iz manjeg entiteta)
Znači ovdje je bošnjaci vs bošnjaci
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68321 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

@Spit_fire
Pa ta izmjena IZ je najveca enigma. Kako se to planira zavrsiti za 6 mjeseci? A neki plan sigurno imaju. Ne pravi se ovaj cirkus bas onako na "hajd da vidimo".
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#68322 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Kojovic nije legitimni predstavnik Bosnjaka..
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68323 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

palermo wrote: 16/12/2022 15:28 https://www.klix.ba/vijesti/bih/hdz-bih ... /221216088

šta ono bi sa papom, nešto će k'o on....zaboravio sam, al znam da se spominjalo, pa čisto da vidim kad će
Pa kako stvari stoje u Vatikanu se cuje ezan ili sto bi Dodik reko 'odza arlauce. Drugog objasnjenja nema.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#68324 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

Još jedan dokaz da je sdp uzeo samo bošnjački dio vlasti, ili im je možda nestalo hrvata :)

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22780
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#68325 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by GandalfSivi »

Ovo kmecanje se ne moze nicim platiti…
Locked