Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#6826 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by shin »

Najjače je ono ''radikalna struja u SDA stranci'' :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6827 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by JoseMujica »

samo se vi zezajte sad kad zašjedne ministar niko posta neće smjeti napisati na ovoj temi a da nije apologetika visokogradnje :D
zulfo
Posts: 420
Joined: 09/01/2009 11:00

#6828 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zulfo »

Ljudi ipak pišu ,a evo i materijala;
Politika i mediji: Šta SIPA krije iz biografije kandidata za ministra sigurnosti
Ekooonomija po receptu Radončića i Keljmendija

Mada se voli hvaliti svojom imperijom, Fahrudin Radončić još više voli zaboraviti da je SDA uložila milione maraka kako bi se pokrenula bošnjačka novina Avaz i tom prilikom izvela Radončića iz zatvora da vodi projekat. Godinama podržavan od vlasti izgradio je nekoliko poslovnih zgrada obezbjeđujući dodatna sredstva uz pomoć prijatelja među kojima su Damir Fazlić, Vojin Lazarević, Miroslav Mišković, Senad Šahinpašić Šaja, Veselin Barović, Boiša Šotra, te sa crne liste znani Naser Keljmendi...

Predsjednik Glavnog odbora SBB-a Fehim Škaljić izjavio je, nakon što je SDA izbačena iz vlasti, da nije “isključeno da gospodin Radončić ostane kandidat za ministra sigurnosti, ali postoje razmišljanja da bi u ovoj situaciji produktivnije bilo da imamo ministra sa šljemom, koji će biti na radilištima. A Radončić je poznat kao čovjek koji voli radilišta i zna se na njima ponašati tako da ona uspijevaju.” Podsjetit ćemo samo na neka od “gradilišta” zahvaljujući kojima je Radončić izgradio svoju imperiju ne zaboravljajući “malu pomoć” njegovih prijatelja među kojima su Damir Fazlić, Vojin Lazarević, Miroslav Mišković, Senad Šahinpašić Šaja, Veselin Barović, Boiša Šotra, Naser Keljmendi...

Kolektivni urbicid “Tragedija ovog društva je počela onog trenutka kada je veliki dio bosanskosrpskog naroda prihvatio da im historiju, domovinu, vjeru, tradiciju, kulturu i interese tumači i određuje neko ko nije pitao za cijenu po kojoj će Bosnu prilagoditi sebi, svom durmitorskom odgoju i svojoj guslarskoj kulturi”, pisali su Dani još u februaru 2010. godine analizirajući sličnosti između Radovana Karadžića i Fahrudina Radončića koje iznad svega povezuje uvjerenost da su predodređeni da spašavaju, prvi srpski, a drugi bošnjački narod u BiH.
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#6829 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by hecimnadri »

jel to u u današnjim DANIMA da ih kupim
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6830 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by VjecitiStudent »

Čović podržao Radončićevu ideju o novoj Olimpijadi u BiH
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... jadi-u-bih
:lol: :lol: :lol:

Eksluzivno doznajemo, sljedece sedmice se ocekuje da ce Dodik podrzati Radoncicevu ideju piramida u BiH. :D
Propast i katastrofa
Posts: 557
Joined: 23/10/2012 20:04

#6831 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Propast i katastrofa »

VjecitiStudent wrote:
Čović podržao Radončićevu ideju o novoj Olimpijadi u BiH
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... jadi-u-bih
:lol: :lol: :lol:

Eksluzivno no links, sljedece sedmice se ocekuje da ce Dodik podrzati Radoncicevu ideju piramida u BiH. :D
Kakvi su ovo ublehasi :run:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6832 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by JoseMujica »

ja očekujem Semira Osmanagića kao premijera 2014. godine, ako se ova tendencija prosvjetiteljstva nastavi
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#6833 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by hecimnadri »

Na današnjoj kantonalnoj sjednici Nabil izgubio kompas.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#6834 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Doktor29 »

U danasnjem izdanju Avaza licnost dana je Sarovic :-) :-) :-)
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#6835 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by hecimnadri »

Ljudi imali li istine u ovome;
WIKILEAKS Prva depeša iz Sarajeva – Panika zbog “korumpiranog” Radončića i izvještaji sa sastanaka sa Izetbegovićem, Sarajlićem i Numanovićem
Autor Semir Mujkić
Petak, 10 Prosinac 2010 11:20
Tekst još uvijek nema komentara
Prva dva dopisa iz američke ambasade u Sarajevu objavljena jutros na WikiLeaksu ne otkrivaju ništa novo ali zato potvrđuju javne tajne. Jedan od njih u cijelini je posvećen Fahrudinu Radončiću i nastao je u trenutku njegovog zvaničnog ulaska u politiku u septembru. Izvještaj je svojevrsno razočarenje jer su sve informacije o Radončiću sastavljene iz novinarskih priča sa čestim izostavljanjem važnih detalja.

DSC_0433RADONČIĆ: Cijeli izvještaj o "korumpiranom" medijskom mogulu (Foto: Žurnal)

Dogovor sa Dodikom

“Pojavljivanje nove bošnjačke stranke, koju vodi moćni, navodno korumpirani, i ponekad osvetoljubivi medijski mogul Fahrudin Radončić vjerovatno će stvoriti dodatne pukotine u bošnjačkoj političkoj sceni, posebno pred kampanju za oktobarske izbore”, piše u izvještaju sarajevske ambasade.

U depeši se nadugo i naširoko opisuje Radončić, njegove namjere, moguće koalicije i šanse na izborima. Izvjestilac iz sarajevske ambasade tvrdi da Radončić ima podršku Islamske zajednice te da će svoju novinu koristiti za izbornu propagandu.

“Radončićeva reputacija nepouzdanih poslovnih dogovora sa partnerom širom političke scene, kombinovana sa njegovom željom da utjeće na sudstvo kako bi izbjegao suđenje za korupciju, sugerira da će tražiti političke saveze zasnovane na vlastitim interesima, radije nego ideologiji ili čak entičkom jedinstvu”, navodi se u izvještaju u kojem piše i pretpostavka da bi Radončić mogao ukrasti glasove Harisu Silajdžiću.

U izvještaju punom dobro poznatih stvari, za Radončića se kaže da Avaz koristi kao alat protiv tužilaca i svih protivnika a njegovog urednika Seada Numanovića kao “jednog od ljudi sa najboljim vezama u BiH”.

Nastavak izvještaja je najobičniji pregled štampe. Spominju se Radončićeve afere sa Razvojnom bankom i njegova veza sa direktorom ove banke Ramizom Džaferovićem; veze sa “dilerom droge” Naserom Keljmendijem i OHR-ove šeme u kojima se Radončić povezuje sa međunarodnom mrežom za pranje novca.

Čini se da je nekako najzanimljivije i najkontroverznije poglavlje o Radončićevim motivima za ulazak u politiku. Amerikanci su gotovo sigurni da u politiku ulazi kako bi se zaštitio od suđenja za korupciju pa zbog toga političke partnere bira na osnovu vlastite koristi a ne ideologije.

Ovaj pristup ga čini dopadljivim saveznikom za Milorada Dodika, premijera RS-a, koji se također brlja u biznisu i sam je pod istragom zbog korupcije. Dodik bi zbog toga mogao Radončića vidjeti kao idealnog bošnjačkog sagovornika”, piše u izvještaju iz septembra.

U nastavku teksta u istom kontekstu se spominje i Dragan Čović, predsjednik HDZ-a. Radončić je, tvrde iz američke ambasade, priznao jednom američkom zvaničniku da se susreo sa Dodikom i Čovićem, također osumnjičenim zbog korupcije, i da sa njima ima odlične odnose.

Amerikanci pretpostavljaju da su Radončić i Dodik početkom septembra već imali postignut dogovor!
lovator
Posts: 8
Joined: 21/11/2012 08:10

#6836 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by lovator »

zulfo
Posts: 420
Joined: 09/01/2009 11:00

#6837 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zulfo »

hecimnadri wrote:Ljudi imali li istine u ovome;
WIKILEAKS Prva depeša iz Sarajeva – Panika zbog “korumpiranog” Radončića i izvještaji sa sastanaka sa Izetbegovićem, Sarajlićem i Numanovićem
Autor Semir Mujkić
Petak, 10 Prosinac 2010 11:20
Tekst još uvijek nema komentara
Prva dva dopisa iz američke ambasade u Sarajevu objavljena jutros na WikiLeaksu ne otkrivaju ništa novo ali zato potvrđuju javne tajne. Jedan od njih u cijelini je posvećen Fahrudinu Radončiću i nastao je u trenutku njegovog zvaničnog ulaska u politiku u septembru. Izvještaj je svojevrsno razočarenje jer su sve informacije o Radončiću sastavljene iz novinarskih priča sa čestim izostavljanjem važnih detalja.

DSC_0433RADONČIĆ: Cijeli izvještaj o "korumpiranom" medijskom mogulu (Foto: Žurnal)

Dogovor sa Dodikom

“Pojavljivanje nove bošnjačke stranke, koju vodi moćni, navodno korumpirani, i ponekad osvetoljubivi medijski mogul Fahrudin Radončić vjerovatno će stvoriti dodatne pukotine u bošnjačkoj političkoj sceni, posebno pred kampanju za oktobarske izbore”, piše u izvještaju sarajevske ambasade.

U depeši se nadugo i naširoko opisuje Radončić, njegove namjere, moguće koalicije i šanse na izborima. Izvjestilac iz sarajevske ambasade tvrdi da Radončić ima podršku Islamske zajednice te da će svoju novinu koristiti za izbornu propagandu.

“Radončićeva reputacija nepouzdanih poslovnih dogovora sa partnerom širom političke scene, kombinovana sa njegovom željom da utjeće na sudstvo kako bi izbjegao suđenje za korupciju, sugerira da će tražiti političke saveze zasnovane na vlastitim interesima, radije nego ideologiji ili čak entičkom jedinstvu”, navodi se u izvještaju u kojem piše i pretpostavka da bi Radončić mogao ukrasti glasove Harisu Silajdžiću.

U izvještaju punom dobro poznatih stvari, za Radončića se kaže da Avaz koristi kao alat protiv tužilaca i svih protivnika a njegovog urednika Seada Numanovića kao “jednog od ljudi sa najboljim vezama u BiH”.

Nastavak izvještaja je najobičniji pregled štampe. Spominju se Radončićeve afere sa Razvojnom bankom i njegova veza sa direktorom ove banke Ramizom Džaferovićem; veze sa “dilerom droge” Naserom Keljmendijem i OHR-ove šeme u kojima se Radončić povezuje sa međunarodnom mrežom za pranje novca.

Čini se da je nekako najzanimljivije i najkontroverznije poglavlje o Radončićevim motivima za ulazak u politiku. Amerikanci su gotovo sigurni da u politiku ulazi kako bi se zaštitio od suđenja za korupciju pa zbog toga političke partnere bira na osnovu vlastite koristi a ne ideologije.

Ovaj pristup ga čini dopadljivim saveznikom za Milorada Dodika, premijera RS-a, koji se također brlja u biznisu i sam je pod istragom zbog korupcije. Dodik bi zbog toga mogao Radončića vidjeti kao idealnog bošnjačkog sagovornika”, piše u izvještaju iz septembra.

U nastavku teksta u istom kontekstu se spominje i Dragan Čović, predsjednik HDZ-a. Radončić je, tvrde iz američke ambasade, priznao jednom američkom zvaničniku da se susreo sa Dodikom i Čovićem, također osumnjičenim zbog korupcije, i da sa njima ima odlične odnose.

Amerikanci pretpostavljaju da su Radončić i Dodik početkom septembra već imali postignut dogovor!

Ša je ba ovo
lovator
Posts: 8
Joined: 21/11/2012 08:10

#6838 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by lovator »

opet ovi iz sda pokupiše laži iz džamije pa ih šire okolo
zulfo
Posts: 420
Joined: 09/01/2009 11:00

#6839 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zulfo »

lovator wrote:opet ovi iz sda pokupiše laži iz džamije pa ih šire okolo
baš fino što nam se predstavio.
Izvor je wikiliks a ne božiji hram
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6840 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Shahab »

Radončić je završena priča...ko i Lagumdžija. SBB je mrtav konj...sad će pokušati da ukrade milijardu iz Razvojne banke i Telekoma i onda će nestati iz BiH kako je i došao..
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 280
Joined: 15/01/2011 23:20

#6841 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by crno_sa_zlatnim »

Shahab wrote:Radončić je završena priča...ko i Lagumdžija. SBB je mrtav konj...sad će pokušati da ukrade milijardu iz Razvojne banke i Telekoma i onda će nestati iz BiH kako je i došao..
Prije ce biti da ce sad pohapsiti one sto su vec pokrali milijardu iz BHTelecoma i Razvojne banke, Zeljeznica, Energoinvesta,... Spisak milijardi koje je lopovska SDA pokrala je kilometarski.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#6842 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by vrbas1979 »

crno_sa_zlatnim wrote:
Shahab wrote:Radončić je završena priča...ko i Lagumdžija. SBB je mrtav konj...sad će pokušati da ukrade milijardu iz Razvojne banke i Telekoma i onda će nestati iz BiH kako je i došao..
Prije ce biti da ce sad pohapsiti one sto su vec pokrali milijardu iz BHTelecoma i Razvojne banke, Zeljeznica, Energoinvesta,... Spisak milijardi koje je lopovska SDA pokrala je kilometarski.
Jesi to ti Edita Đapo? Samo da bacim koji selam.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6843 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by JoseMujica »

Shahab wrote:Radončić je završena priča...ko i Lagumdžija. SBB je mrtav konj...sad će pokušati da ukrade milijardu iz Razvojne banke i Telekoma i onda će nestati iz BiH kako je i došao..
sačekaj satak Shaho da Tornjaka postave za ministra pa neš smjet ući na ovu temu da čitaš a kamol da napišeš nešto :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6844 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Skijaš »

crno_sa_zlatnim wrote:
Shahab wrote:Radončić je završena priča...ko i Lagumdžija. SBB je mrtav konj...sad će pokušati da ukrade milijardu iz Razvojne banke i Telekoma i onda će nestati iz BiH kako je i došao..
Prije ce biti da ce sad pohapsiti one sto su vec pokrali milijardu iz BHTelecoma i Razvojne banke, Zeljeznica, Energoinvesta,... Spisak milijardi koje je lopovska SDA pokrala je kilometarski.
Ne bi bio problem da se uništavanje SDA ne plaća prodajom države. Jedno je međustranački obračun, drugo je kad se kupi podršku velikosrba za tako nešto izdajničkim inicijativama.
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6845 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Shahab »

JoseMujica wrote:
Shahab wrote:Radončić je završena priča...ko i Lagumdžija. SBB je mrtav konj...sad će pokušati da ukrade milijardu iz Razvojne banke i Telekoma i onda će nestati iz BiH kako je i došao..
sačekaj satak Shaho da Tornjaka postave za ministra pa neš smjet ući na ovu temu da čitaš a kamol da napišeš nešto :lol: :lol: :lol: :lol:
To je protokolarna funkcija bez bilo kakve operativne nadležnosti...Stvarna vlast je na entitetskom nivou..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#6846 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by JoseMujica »

Shahab wrote:
JoseMujica wrote:
Shahab wrote:Radončić je završena priča...ko i Lagumdžija. SBB je mrtav konj...sad će pokušati da ukrade milijardu iz Razvojne banke i Telekoma i onda će nestati iz BiH kako je i došao..
sačekaj satak Shaho da Tornjaka postave za ministra pa neš smjet ući na ovu temu da čitaš a kamol da napišeš nešto :lol: :lol: :lol: :lol:
To je protokolarna funkcija bez bilo kakve operativne nadležnosti...Stvarna vlast je na entitetskom nivou..
ja kad spomenu entitete...vidio sam nedavno onog federalnog ministra na jednom prijemu...došo lola u kožnom kaputu...orginal ko oni što su 1948 vodili na "službeni put" :-)

ps

evo preimenujte temu u : novi ministar sigurnosti BiH :D neka vam je sretan
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#6847 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Not My Idea »

Jebem ti ovakvu drzavu.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#6848 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by sha_ba »

Not My Idea wrote:Jebem ti ovakvu drzavu.
+1
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#6849 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Paranoid »

JoseMujica wrote:
Shahab wrote:Radončić je završena priča...ko i Lagumdžija. SBB je mrtav konj...sad će pokušati da ukrade milijardu iz Razvojne banke i Telekoma i onda će nestati iz BiH kako je i došao..
sačekaj satak Shaho da Tornjaka postave za ministra pa neš smjet ući na ovu temu da čitaš a kamol da napišeš nešto :lol: :lol: :lol: :lol:
Čujem da bi Šejla Yugo Turkovic mogla biti PR ministarstva odbrane.. :skoljka:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6850 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Banksy »

Nazdravlje ...
To ste i tražili.
Post Reply