Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6801 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Ako ne magle dok ventilacija radi onda nije do filtera klime. Svaka stakla ce u ovo doba maglit pogotovo uvece i ujutru ako ventilacija ne radi tj ako je iskljucis na nulu.

Praktican savjet. Ako pocnu maglit na jedinici i kad je grijanje ukljuceno odnosno kad ide topli zrak, prebaci ventilaciju na sajbu skroz, pojacaj grijanje do kraja i pojacaj protok zraka na max. i tako drzi 5 min i onda smanjivaj al nemoj gasit. Ako ne odmagle, mijenjaj filter od klime. Klima mora biti iskljucena, ukoliko je ukljucis nece maglit ali dok je iskljucis onda je haos, treba dugo vremena ventilaciji da se isusi.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6802 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Daryl Dixon »

condy wrote:Ako ne magle dok ventilacija radi onda nije do filtera klime. Svaka stakla ce u ovo doba maglit pogotovo uvece i ujutru ako ventilacija ne radi tj ako je iskljucis na nulu.

Praktican savjet. Ako pocnu maglit na jedinici i kad je grijanje ukljuceno odnosno kad ide topli zrak, prebaci ventilaciju na sajbu skroz, pojacaj grijanje do kraja i pojacaj protok zraka na max. i tako drzi 5 min i onda smanjivaj al nemoj gasit. Ako ne odmagle, mijenjaj filter od klime. Klima mora biti iskljucena, ukoliko je ukljucis nece maglit ali dok je iskljucis onda je haos, treba dugo vremena ventilaciji da se isusi.
magle samo kada je na nuli okrenuta vent.. ovako sam danas bas uradio.. okrenuo na max grijanje, pojacao na četvorku, prebacio ventilaciju na sajbu i sve ok, nakon 3 minute stavim na jedinicu par minuta i sve normala opet, ugodno toplo, odmaglila sajba i slicno.. cim iskljucim ventilaciju na nulu odmah sva stakla zamagle pa opet ukljucuj na jedinicu pa se vrati na normalu i tako 4x :D stakla zamaglila kao da sam guz-io u autu :oops: :-D pokusat cu sa ovim sto kaze @holowey :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6803 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Pa normalno je da magle, pogotovo u ovo doba godine.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6804 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Daryl Dixon »

Hajd' lijepo je znati i taj podatak.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6805 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Daryl Dixon wrote:Hajd' lijepo je znati i taj podatak.
Pa hebemu misa, nije valjda da to nisi znao?![emoji2]

Nemoj da te to brine, i meni se to desava.

Sent from my C6603 using Tapatalk
admir0711
Posts: 48
Joined: 26/12/2011 16:18

#6806 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by admir0711 »

Imam ford focusa 2001 godiste i vec drugi put mi se desava da prilikom mijenjanja brzina mjenjac ostane nefunkcionalan. mogu ga vrtiti 360 stepeni. prosli put su mi promjenili neke sajle(kostalo me oko 120km sa ugradnjom) i trajalo je neka2-3 mjeseca bez problema. sta bi moglo uzrokovati problem da to promjenim da ne dajem tolike pare svaka 2-3 mjeseca?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6807 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

zna li neko da li su slicni 1.4Tdci i 1.6Tdci motori :?

po oviom dijagramu jesu :)

Image

:run:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6808 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:zna li neko da li su slicni 1.4Tdci i 1.6Tdci motori :?

po oviom dijagramu jesu :)

Image

:run:
1.4 ima 8 v a 1.6 tdci 16v,.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6809 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:zna li neko da li su slicni 1.4Tdci i 1.6Tdci motori :?

po oviom dijagramu jesu :)

Image

:run:
1.4 ima 8 v a 1.6 tdci 16v,.

Sent from my C6603 using Tapatalk
moj 1.6 isto ima 8v :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6810 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
amar1994 wrote:zna li neko da li su slicni 1.4Tdci i 1.6Tdci motori :?

po oviom dijagramu jesu :)

Image

:run:
1.4 ima 8 v a 1.6 tdci 16v,.

Sent from my C6603 using Tapatalk
moj 1.6 isto ima 8v :-)
Nova generacija ima 8 v od 2010- 2011 a stara 16 v, i u slabijoj i u jacoj verziji.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6811 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote: 1.4 ima 8 v a 1.6 tdci 16v,.

Sent from my C6603 using Tapatalk
moj 1.6 isto ima 8v :-)
Nova generacija ima 8 v od 2010- 2011 a stara 16 v, i u slabijoj i u jacoj verziji.

Sent from my C6603 using Tapatalk
:thumbup:
ovaj dio sto meni treba se podudara izgleda, a nasao sam jedan 2013 god 1.4 :izet: :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6812 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Nista , ipak cu novo, razlika 15KM :)
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6813 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Nista , ipak cu novo, razlika 15KM :)
Znas li se cjenkati??????[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6814 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Nista , ipak cu novo, razlika 15KM :)
Znas li se cjenkati??????[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Znam :D , kad spustim tolika je razlika, a jos u Mostaru , a od 16v ne moze [emoji57]
Samo cu reci, blago nama sa nasim ovlastenim [emoji24] [emoji106]
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6815 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Sta bi da ti je merdedes ovlasteni? :-D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6816 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Daryl Dixon »

konektovan wrote:..
Hvala na prosvjetljenju sveti čovječe! :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6817 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mirzet87sa wrote:Sta bi da ti je merdedes ovlasteni? :-D
Sve je to isto smece, samo da uniste auto [emoji20]
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6818 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

amar1994 wrote:
mirzet87sa wrote:Sta bi da ti je merdedes ovlasteni? :-D
Sve je to isto smece, samo da uniste auto [emoji20]
Nisi jos imao susret s ovlastenim mercedesovim.. :D troduplo skuplji nego bilo koji drugi
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6819 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mirzet87sa wrote:
amar1994 wrote:
mirzet87sa wrote:Sta bi da ti je merdedes ovlasteni? :-D
Sve je to isto smece, samo da uniste auto [emoji20]
Nisi jos imao susret s ovlastenim mercedesovim.. :D troduplo skuplji nego bilo koji drugi
Ne mislim na cijenu, nego strućnost i bezobrazluk, pristup musteriji preko k..
[emoji106]
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6820 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

amar1994 wrote: Ne mislim na cijenu, nego strućnost i bezobrazluk, pristup musteriji preko k..
[emoji106]
Drugacije je ovdje, zavalis se u onaj kozni namjestaj i cekaj.. :D eventualno probaj svako auto koje imaju na stanju :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6821 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mirzet87sa wrote:
amar1994 wrote: Ne mislim na cijenu, nego strućnost i bezobrazluk, pristup musteriji preko k..
[emoji106]
Drugacije je ovdje, zavalis se u onaj kozni namjestaj i cekaj.. :D eventualno probaj svako auto koje imaju na stanju [emoji38]
[emoji38] [emoji41]
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#6822 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Spominju se sad ovdje i LM i Wynss i jos neki proizvodi. Sta je najkvalitetnije a da je dostupno kod nas? Konkretno, treba mi neki dobar aditiv za dizel, za ove hladnije dane da malo procistim fijaker...i neki aditiv za dizne.

Ili da ne nabrajam, koje biste sve aditive preporucili ako uopste imaju efekta?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#6823 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kafanski_covjek »

Kataklinger wrote:Spominju se sad ovdje i LM i Wynss i jos neki proizvodi. Sta je najkvalitetnije a da je dostupno kod nas? Konkretno, treba mi neki dobar aditiv za dizel, za ove hladnije dane da malo procistim fijaker...i neki aditiv za dizne.

Ili da ne nabrajam, koje biste sve aditive preporucili ako uopste imaju efekta?

12.50KM Selex pumpa
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#6824 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

kafanski_covjek wrote:
Kataklinger wrote:Spominju se sad ovdje i LM i Wynss i jos neki proizvodi. Sta je najkvalitetnije a da je dostupno kod nas? Konkretno, treba mi neki dobar aditiv za dizel, za ove hladnije dane da malo procistim fijaker...i neki aditiv za dizne.

Ili da ne nabrajam, koje biste sve aditive preporucili ako uopste imaju efekta?

12.50KM Selex pumpa
Ovaj aditiv je za benzinske motore.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#6825 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Warashii wrote: Ovaj aditiv je za benzinske motore.

Vidi se svijećica :D
Post Reply