Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#6801 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ne magle dok ventilacija radi onda nije do filtera klime. Svaka stakla ce u ovo doba maglit pogotovo uvece i ujutru ako ventilacija ne radi tj ako je iskljucis na nulu.
Praktican savjet. Ako pocnu maglit na jedinici i kad je grijanje ukljuceno odnosno kad ide topli zrak, prebaci ventilaciju na sajbu skroz, pojacaj grijanje do kraja i pojacaj protok zraka na max. i tako drzi 5 min i onda smanjivaj al nemoj gasit. Ako ne odmagle, mijenjaj filter od klime. Klima mora biti iskljucena, ukoliko je ukljucis nece maglit ali dok je iskljucis onda je haos, treba dugo vremena ventilaciji da se isusi.
Praktican savjet. Ako pocnu maglit na jedinici i kad je grijanje ukljuceno odnosno kad ide topli zrak, prebaci ventilaciju na sajbu skroz, pojacaj grijanje do kraja i pojacaj protok zraka na max. i tako drzi 5 min i onda smanjivaj al nemoj gasit. Ako ne odmagle, mijenjaj filter od klime. Klima mora biti iskljucena, ukoliko je ukljucis nece maglit ali dok je iskljucis onda je haos, treba dugo vremena ventilaciji da se isusi.
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#6802 Re: Pitamo Mehanicare ?
magle samo kada je na nuli okrenuta vent.. ovako sam danas bas uradio.. okrenuo na max grijanje, pojacao na četvorku, prebacio ventilaciju na sajbu i sve ok, nakon 3 minute stavim na jedinicu par minuta i sve normala opet, ugodno toplo, odmaglila sajba i slicno.. cim iskljucim ventilaciju na nulu odmah sva stakla zamagle pa opet ukljucuj na jedinicu pa se vrati na normalu i tako 4xcondy wrote:Ako ne magle dok ventilacija radi onda nije do filtera klime. Svaka stakla ce u ovo doba maglit pogotovo uvece i ujutru ako ventilacija ne radi tj ako je iskljucis na nulu.
Praktican savjet. Ako pocnu maglit na jedinici i kad je grijanje ukljuceno odnosno kad ide topli zrak, prebaci ventilaciju na sajbu skroz, pojacaj grijanje do kraja i pojacaj protok zraka na max. i tako drzi 5 min i onda smanjivaj al nemoj gasit. Ako ne odmagle, mijenjaj filter od klime. Klima mora biti iskljucena, ukoliko je ukljucis nece maglit ali dok je iskljucis onda je haos, treba dugo vremena ventilaciji da se isusi.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6803 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa normalno je da magle, pogotovo u ovo doba godine.
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#6804 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajd' lijepo je znati i taj podatak.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6805 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa hebemu misa, nije valjda da to nisi znao?![emoji2]Daryl Dixon wrote:Hajd' lijepo je znati i taj podatak.
Nemoj da te to brine, i meni se to desava.
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
admir0711
- Posts: 48
- Joined: 26/12/2011 16:18
#6806 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam ford focusa 2001 godiste i vec drugi put mi se desava da prilikom mijenjanja brzina mjenjac ostane nefunkcionalan. mogu ga vrtiti 360 stepeni. prosli put su mi promjenili neke sajle(kostalo me oko 120km sa ugradnjom) i trajalo je neka2-3 mjeseca bez problema. sta bi moglo uzrokovati problem da to promjenim da ne dajem tolike pare svaka 2-3 mjeseca?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6807 Re: Pitamo Mehanicare ?
zna li neko da li su slicni 1.4Tdci i 1.6Tdci motori
po oviom dijagramu jesu


po oviom dijagramu jesu

- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6808 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
1.4 ima 8 v a 1.6 tdci 16v,.amar1994 wrote:zna li neko da li su slicni 1.4Tdci i 1.6Tdci motori![]()
po oviom dijagramu jesu![]()
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6809 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
moj 1.6 isto ima 8vkonektovan wrote:1.4 ima 8 v a 1.6 tdci 16v,.amar1994 wrote:zna li neko da li su slicni 1.4Tdci i 1.6Tdci motori![]()
po oviom dijagramu jesu![]()
Sent from my C6603 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6810 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nova generacija ima 8 v od 2010- 2011 a stara 16 v, i u slabijoj i u jacoj verziji.amar1994 wrote:moj 1.6 isto ima 8vkonektovan wrote:1.4 ima 8 v a 1.6 tdci 16v,.amar1994 wrote:zna li neko da li su slicni 1.4Tdci i 1.6Tdci motori![]()
po oviom dijagramu jesu![]()
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6811 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:Nova generacija ima 8 v od 2010- 2011 a stara 16 v, i u slabijoj i u jacoj verziji.amar1994 wrote:moj 1.6 isto ima 8vkonektovan wrote: 1.4 ima 8 v a 1.6 tdci 16v,.
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
ovaj dio sto meni treba se podudara izgleda, a nasao sam jedan 2013 god 1.4
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6812 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nista , ipak cu novo, razlika 15KM 
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6813 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Znas li se cjenkati??????[emoji2]amar1994 wrote:Nista , ipak cu novo, razlika 15KM
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6814 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Znamkonektovan wrote:Znas li se cjenkati??????[emoji2]amar1994 wrote:Nista , ipak cu novo, razlika 15KM
Sent from my C6603 using Tapatalk
Samo cu reci, blago nama sa nasim ovlastenim [emoji24] [emoji106]
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#6815 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta bi da ti je merdedes ovlasteni? 
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#6816 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala na prosvjetljenju sveti čovječe!konektovan wrote:..
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6817 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve je to isto smece, samo da uniste auto [emoji20]mirzet87sa wrote:Sta bi da ti je merdedes ovlasteni?
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#6818 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisi jos imao susret s ovlastenim mercedesovim..amar1994 wrote:Sve je to isto smece, samo da uniste auto [emoji20]mirzet87sa wrote:Sta bi da ti je merdedes ovlasteni?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6819 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne mislim na cijenu, nego strućnost i bezobrazluk, pristup musteriji preko k..mirzet87sa wrote:Nisi jos imao susret s ovlastenim mercedesovim..amar1994 wrote:Sve je to isto smece, samo da uniste auto [emoji20]mirzet87sa wrote:Sta bi da ti je merdedes ovlasteni?troduplo skuplji nego bilo koji drugi
[emoji106]
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#6820 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Drugacije je ovdje, zavalis se u onaj kozni namjestaj i cekaj..amar1994 wrote: Ne mislim na cijenu, nego strućnost i bezobrazluk, pristup musteriji preko k..
[emoji106]
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6821 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
[emoji38] [emoji41]mirzet87sa wrote:Drugacije je ovdje, zavalis se u onaj kozni namjestaj i cekaj..amar1994 wrote: Ne mislim na cijenu, nego strućnost i bezobrazluk, pristup musteriji preko k..
[emoji106]eventualno probaj svako auto koje imaju na stanju [emoji38]
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#6822 Re: Pitamo Mehanicare ?
Spominju se sad ovdje i LM i Wynss i jos neki proizvodi. Sta je najkvalitetnije a da je dostupno kod nas? Konkretno, treba mi neki dobar aditiv za dizel, za ove hladnije dane da malo procistim fijaker...i neki aditiv za dizne.
Ili da ne nabrajam, koje biste sve aditive preporucili ako uopste imaju efekta?
Ili da ne nabrajam, koje biste sve aditive preporucili ako uopste imaju efekta?
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#6823 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kataklinger wrote:Spominju se sad ovdje i LM i Wynss i jos neki proizvodi. Sta je najkvalitetnije a da je dostupno kod nas? Konkretno, treba mi neki dobar aditiv za dizel, za ove hladnije dane da malo procistim fijaker...i neki aditiv za dizne.
Ili da ne nabrajam, koje biste sve aditive preporucili ako uopste imaju efekta?
12.50KM Selex pumpa
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#6824 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovaj aditiv je za benzinske motore.kafanski_covjek wrote:Kataklinger wrote:Spominju se sad ovdje i LM i Wynss i jos neki proizvodi. Sta je najkvalitetnije a da je dostupno kod nas? Konkretno, treba mi neki dobar aditiv za dizel, za ove hladnije dane da malo procistim fijaker...i neki aditiv za dizne.
Ili da ne nabrajam, koje biste sve aditive preporucili ako uopste imaju efekta?
12.50KM Selex pumpa
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#6825 Re: Pitamo Mehanicare ?
Warashii wrote: Ovaj aditiv je za benzinske motore.
Vidi se svijećica
