Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#6801 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

noviforumas wrote: 08/10/2022 20:39 Jedino Schmidt dudla Dodiku.
U sustini ga dudla svakome. Samo zavisi sa cije botovske strane gledas na stvari.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#6802 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Lex77 wrote: 08/10/2022 19:40 Da. Ta šutnja političara je neobjašnjiva nama neupućenima.
Da se barem jave Zornić, Sejdić ili Finci, ali ništa.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#6803 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kamberovica polje »

sehohari wrote: 08/10/2022 20:43
Lex77 wrote: 08/10/2022 19:40 Da. Ta šutnja političara je neobjašnjiva nama neupućenima.
Da se barem jave Zornić, Sejdić ili Finci, ali ništa.
Ne znam ni ja, ne mogu fakat da vjerujem da su svi kupljeni
Nisu kupljeni, nego su dvije opcije:

1. Svima odgovara.
2. Ne mogu ništa napravit i svi su dobili po nosu, pa im se ne da lajat na mjesec.
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#6804 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Mozda joj je Schmidt objasnio da to sto imaju isto prezime ipak ne znaci da mu je Jurgen Schmidt, vojnik HVOa, rodjak.
Ipak je Azri to najvise smetalo. Pametnica nasa.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#6805 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

kamberovica polje wrote: 08/10/2022 20:51
sehohari wrote: 08/10/2022 20:43

Ne znam ni ja, ne mogu fakat da vjerujem da su svi kupljeni
Nisu kupljeni, nego su dvije opcije:

1. Svima odgovara.
2. Ne mogu ništa napravit i svi su dobili po nosu, pa im se ne da lajat na mjesec.
Ne mislim ja toliko na političare koliko na ostale...

Pa cijeli taj krug ljudi oko Zornićke, Fincija i tkd. su bili involvirani oko ovoga...
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#6806 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

geoxx wrote: 08/10/2022 20:52 Mozda joj je Schmidt objasnio da to sto imaju isto prezime ipak ne znaci da mu je Jurgen Schmidt, vojnik HVOa, rodjak.
Ipak je Azri to najvise smetalo. Pametnica nasa.
Tako je, treba omaložavati ljude koji se društveno angažuju. Pogotovo kada se radi o ljudima sa 65 plus godina koji jedva upale internet, a kamoli da kritički razmišljaju o svemu što čitaju...

Naj si jači
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#6807 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

sehohari wrote: 08/10/2022 20:54
geoxx wrote: 08/10/2022 20:52 Mozda joj je Schmidt objasnio da to sto imaju isto prezime ipak ne znaci da mu je Jurgen Schmidt, vojnik HVOa, rodjak.
Ipak je Azri to najvise smetalo. Pametnica nasa.
Tako je, treba omaložavati ljude koji se društveno angažuju. Pogotovo kada se radi o ljudima sa 65 plus godina koji jedva upale internet, a kamoli da kritički razmišljaju o svemu što čitaju...

Naj si jači
Demoniziranje covjeka na nacin na koji je ona to radila je bolesno. Ako ce neko to nazvati drustvenim angazmanom, ok. I Rajko Vasic je drustveno angazovan, star covjek pa mu necemo zamjeriti neke stvari.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#6808 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

geoxx wrote: 08/10/2022 21:02
sehohari wrote: 08/10/2022 20:54

Tako je, treba omaložavati ljude koji se društveno angažuju. Pogotovo kada se radi o ljudima sa 65 plus godina koji jedva upale internet, a kamoli da kritički razmišljaju o svemu što čitaju...

Naj si jači
Demoniziranje covjeka na nacin na koji je ona to radila je bolesno. Ako ce neko to nazvati drustvenim angazmanom, ok. I Rajko Vasic je drustveno angazovan, star covjek pa mu necemo zamjeriti neke stvari.
Zar nije on sam sebe demonizovao dovoljno rekavši da je novi Franjo Josip?
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#6809 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

AVDO AVDIĆ O ODLUCI VISOKOG PREDSTAVINKA:

"Laž je da je deblokirana FBiH, Schmidtu još samo fali članska karta HDZ-a"

"Schmidt je pričom o deblokadi maskirao ono što je uradio. Do sada je jedna trećina delegata u klubu naroda mogla predložiti imenovanje predsjednika FBIH. A sad taj broj sa 6 diže na 11 a, broj delegata na 23. Više nije trećina, nego polovina potrebnih potpisa za prijedlog kandiadata za predsjendika FBiH", naveo je Avdić.

Novinar i urednik portala Istraga.ba Avdo Avdić govorio je o svim nedostacima izmjena Izbornog zakona koje je u izbornoj noći nametnuo visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt.

"Schmit je zapravo došao da provede ono što su od njega tražili zvaničnici Vlade Hrvatske, govorio sam i da je došao po nalogu Angele Merkel koja je u tom trenutku bila povezana s Ruskom Federacijom, a koja je govorila da se treba riješiti hrvatsko pitanje u BiH. Danas SAD podržavaju Schmidta i njegovu namjeru da Bošnjaci, Hrvati i Srbi koji žive u kantonima sa većinskim bošnjačkim stanovništvom vrijede manje od svih Hrvata sa područja Hercegovine. Laž je da je deblokirana FBiH. Protekle četiri godine Novalić je ostao jer HDZ nije želio imenovati Vladu", kazao je Avdić.

Podsjetio je predsjednik i potpredsjednici FBiH imenuju Vladu FBIH, a da je ta odredba i dalje na snazi danas.

"Schmidt je nije promijenio što znači da ćemo imati takvu blokadu, ako bilo koja partija koja ima dvotrećinsku većinu u nekom od klubova konstitutivnih naroda tako bude odlučila. Izbor predsjednika FBiH – Schmidt je promijenio način izbora. Izabrat će se tri kandidata – Bošnjak, Srbin i Hrvat, oni odlučuju ko će biti predsjednik. Ako ne odluče to onda treba uraditi Predstavnički dom, a šta ako ne bude većine u tom domu, onda nema predsjednika FBiH", rekao je Avdić.

Kazao je kako smo dobili aparthejd jer 16.000 sarajevskih Hrvata daju jednog delegata u Dom naroda FBiH, a puno manji broj Hrvata iz Hercegovine daje više delegata.


"Schmidt je pričom o deblokadi maskirao ono što je uradio. Do sada je jedna trećina delegata u klubu naroda mogla predložiti imenovanje predsjednika FBIH. A sad taj broj sa 6 diže na 11 a, broj delegata na 23. Više nije trećina, nego polovina potrebnih potpisa za prijedlog kandiadata za predsjendika FBiH", naveo je Avdić.


Kaže da ovim izmjenama političke partije iz Sarajeva gube motiv da pripadnike drugih naroda stavljaju na listu.

"Sve se može blokirati. Ustavni sud BiH može poništiti odluke visokog predstavnika. Nadam se da će neki zvaničnik imati hrabrosti da podnese apelaciju. Imate slučaj ‘Komšić’, apelaciju koju je podnio Ustavnom sudu. Tada je Sud odlučio da se ne može uskratiti Ostalima da budu kandidati za predsjednika ili potpredsjednika FBiH. Dakle, proglasio je neustavnom odredbu kojom su se birali predstavnici konstitutivnih naroda u Predsjedništvo FBiH. Schmidt je prepisao neustavnu odredbu i stavio je u svoju nametnut odluku. Direktno je protiv Evropske konvencije o zaštiti ljudskih prava", naveo je Avdić.

Smatra kako ‘Schmidtu još samo fali članska karta HDZ-a“.


Podsjetio je da je Vlada Andreja Plenkovića 2020. godine uručila Christianu Schmidtu odličje – Red Ante Starčevića.

"Ne ulazim u to što Hrvatska nije oduzela Red od ratnih zločinaca Prlića i Kordića. Pitao sam Schmidta da li će vratiti to odlikovanje koje dijeli s ratnim zločincima. On je kazao nek Hrvatska oduzme, a on se nije odrekao. Imamo čovjeka za kojeg hrvatska vlada kaže da je s njim „diskretno mjesecima dogovarala izmjene Izbornog zakona“. Ako je sve ispravno zašto je onda diskretno. Radili su u nekoj sivoj zoni. Schmidt kaže da je proveo presudu ‘Ljubić’ ja ću reći da laže. U presudi Ustavnog suda BiH su van snage stavljene odredbe Izbornog zakona u slučaju „Ljubić“ na osnovu koje se vrši raspored delegata u Dom naroda FBiH. Schmidt ne nameće drugu odredbu kojom će se vršiti način raspodjele delegata, već kaže „sad podižemo sa 17 na 23, a CIK će na osnovu popisa iz 2013. vršiti raspored“. Dakle, nije promijenio odredbu koji je Ustavni sud proglasio neustavnom, on je promijenio Ustav BiH, ugradio HDZ", pojasnio je Avdić za Hayat.

Kaže kako je Schmidt napravio još jednu grešku.

"U FBiH će se sada sada formirati izvršna vlast na osnovu popisa iz 1992. sve dok se Aneks 7 ne provede. Prema tom popisu Hrvati imaju 5-6 mjesta. Ako primijentie popis iz 2013. Hrvati gube ministra, ja nisam za to. Ali ako primjenjujete na Vladu FBiH popis iz 1991. da bi sačuvali mjesto, a u Parlamentu koristite popis iz 2013. onda to radite za HDZ", kazao je Avdić.

Naveo je kako će se sada Zapadnohercegovački kanton pitati više nego naprimjer Tuzlanski.

"600.000 ljudi u TK ne vrijedi kao 100.000 u ZHK. Javnost nije svjesna šta je Schmidt nametnuo. Za svaki naredni saziv Doma nraoda bit će bitka za klub Bošnjaka da dođe do brojke 13, jer kad imate 13 onda možete formirati vlast. Imate situaciju da političke partije iz Sarajeva neće stavljati Srbe i Hrvate na vrh svojih lista jer se Hrvat iz Kantona Sarajevo ne pita ništa kad uđe u Dom naroda. Od kantonalnih skupština će praviti mjesta gdje će samo sjediti Bošnjaci, da li želimo takvu državu? Srbi i Hrvati koji su za BiH bit će protjerani iz političkog života, a Srbi i Hrvati koji ne žele BiH imat će bolju poziciju", rekao je Avdić.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6810 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

sehohari wrote: 08/10/2022 20:54
geoxx wrote: 08/10/2022 20:52 Mozda joj je Schmidt objasnio da to sto imaju isto prezime ipak ne znaci da mu je Jurgen Schmidt, vojnik HVOa, rodjak.
Ipak je Azri to najvise smetalo. Pametnica nasa.
Tako je, treba omaložavati ljude koji se društveno angažuju. Pogotovo kada se radi o ljudima sa 65 plus godina koji jedva upale internet, a kamoli da kritički razmišljaju o svemu što čitaju...

Naj si jači
Pusti lika, često se gubi u smislu svog postojanja.
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#6811 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dulekrele »

Treba prvi put poslusati Mileta i Smita proglasiti nepozeljnom osobom i protjerati ga.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#6812 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

Lex77 wrote: 08/10/2022 19:40 Da. Ta šutnja političara je neobjašnjiva nama neupućenima.
Da se barem jave Zornić, Sejdić ili Finci, ali ništa.
Bice... A ovaj ce da leti.
User avatar
drmadzija
Posts: 425
Joined: 23/08/2007 03:09

#6813 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by drmadzija »

Visoki Inkvizitor ima problema sa temperamentom. Mogao bi postati agresivan ukoliko mu još neko spomene instrukcije iz Zagreba.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6814 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

drmadzija wrote: 08/10/2022 22:17 Visoki Inkvizitor ima problema sa temperamentom. Mogao bi postati agresivan ukoliko mu još neko spomene instrukcije iz Zagreba.
Upravo to.

Kako kod Senada slatko spomenu “njegovu ljudsku reakciju” iz Gorazda kad se ljutitio ponio zbog bošnjačkih političara a ne generalno zbog sveopceg nerada, a Bošnjaci mu povjerovase da je ovo prvo :run: Opet to spomenu kao njegovu iskonsku emociju prema Bosni :-)
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#6815 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tataćusak »

Loki2k9 wrote: 08/10/2022 22:25
drmadzija wrote: 08/10/2022 22:17 Visoki Inkvizitor ima problema sa temperamentom. Mogao bi postati agresivan ukoliko mu još neko spomene instrukcije iz Zagreba.
Upravo to.

Kako kod Senada slatko spomenu “njegovu ljudsku reakciju” iz Gorazda kad se ljutitio ponio zbog bošnjačkih političara a ne generalno zbog sveopceg nerada, a Bošnjaci mu povjerovase da je ovo prvo :run: Opet to spomenu kao njegovu iskonsku emociju prema Bosni :-)

Kaže mater jebo svoju kako je reagovao u goraždu. Mater mu jebbem nek ide u široki da onako reaguje
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#6816 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by patriot_bih »

OHR je tu dok ga Bošnjaci žele. Ako Šmit nastavi vuči destruktivne poteze po državu, treba zatražiti njegov odlazak.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6817 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

Avdo je često teški licemjer i jasno je da šilji na SDA stranu žestoko.

Ali jednu stvar je, čini mi se, u pravu.

Obzirom da će i za kontrolu u domu naroda potreban veći broj delegata, koji će biti motiv za bilo koju građansku stranku da ima multietničku izbornu listu? Znači hipotetički, ako iz SDP-a npr. uđu dva Bošnjaka, dva Hrvata i dva Srbina, a SDA zakuca sa 6 Bošnjaka, kakav je "koalicioni kapacitet" SDP-a? Nikakav, nula! Samim tim, gubi se smisao postojanja multietničkih stranaka. Na kraju će se sve svesti na HDZ, kojima je Šmit osigurao doživotno odlučivanje o vlasti, SDA i sasvim moguće i SNSD ili neku drugu pro srpsku stranku koja ih naslijedi.

Ovo je stvaranje formalnih uslova za definitivni raspad države i uništenje svakog preostalog vezivnog tkiva multietničke države. Amerika i UK su odlučile investirati u feudalni sistem u Federaciji BiH, sa druge strane u RS-u ništa nisu dirali, tamo im je sve ok... Meni to izgleda kao agresorski akt na našu državu, u svilenim rukavicama...

I što je najtužnije, multietničke stranke na ovo nemaju komentara, bukvalno ne reaguju. Moždana smrt je izgleda, već nastupila...
Last edited by Nespin on 08/10/2022 23:01, edited 1 time in total.
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#6818 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by swanfilter »

Matere mi, ovaj ko nadrogiran.

Ocekivao sam od njega, kao Njemca, cvrst pristup i bez pardona jer to je nedostajalo jos od Ashdowna, al i mnogo racionalnog razmisljanja.

Nacin kako obnasa svoju funkciju, pristup i razmisljanje mogu imati prilicne posljedice.

Nema, dok Ameri bas ne preuzmu ovu prciju pod svoju sapu, a ne da preko budzetlija iz Brisela vode svoju zajednicku politiku ...
zposao
Posts: 2937
Joined: 22/03/2019 09:27

#6819 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zposao »

Nespin wrote: 08/10/2022 22:53 Avdo je često teški licemjer i jasno je da šilji na SDA stranu žestoko.

Ali jednu stvar je, čini mi se, u pravu.

Obzirom da će i za kontrolu u domu naroda potreban veći broj delegata, koji će biti motiv za bilo koju građansku stranku da ima multietničku izbornu listu? Znači hipotetički, ako iz SDP-a npr. uđu dva Bošnjaka, dva Hrvata i dva Srbina, a SDA zakuca sa 6 Bošnjaka, kakav je "koalicioni kapacitet" SDP-a? Nikakav, nula! Samim tim, gubi se smisao postojanja multietničkih stranaka. Na kraju će se sve svesti na HDZ, kojima je Šmit osigurao doživotno odlučivanje o vlasti, SDA i sasvim moguće i SNSD ili neku drugu pro srpsku stranku koja ih naslijedi.

Ovo je stvaranje formalnih uslova za definitivni raspad države i uništenje svakog preostalog vezivnog tkiva multietničke države. Amerika i UK su odlučile investirati u feudalni sistem u Federaciji BiH, sa druge strane u RS-u ništa nisu dirali, tamo im je sve ok... Meni to izgleda kao agresorski akt na našu državu, u svilenim rukavicama...

I što je najtužnije, multietničke stranke na ovo nemaju komentara, bukvalno ne reaguju. Moždana smrt je izgleda, već nastupila...
Pa ovo je sad prava prilika da građanske stranke izađu iz kantona Sarajevo i krenu širiti svoju bazu po čitavoj BiH među svim narodima.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#6820 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

Imao sam pacijenta, jedan zvanicnik jedne , u Bosni, mnogo cijenjene drzave. I sta? Ganja sestrice, slika se sa braunilama i sestricama, objavljuje na instagramu... Zajebali smo mu i dijagnozu, samim tim i terapiju, nije skonto. A kako bi ...
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#6821 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Izbori bukvalno pokazali da brat bratu 90% Srba i Hrvata, pa generalno i debelo dominantna vecina gradjana cijele drzave glasa za nacionalne stranke i onda Schmidt ubio multietnicnost. :lol:
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#6822 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laserShow »

babanovac wrote: 08/10/2022 23:13 Ganja sestrice, slika se sa braunilama i sestricama
ako se umori, nek se javi da ga zamjenim, nema veze koju god mi dijagnozu postavite, prihvatam :D
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#6823 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

swanfilter wrote: 08/10/2022 22:54

Nema, dok Ameri bas ne preuzmu ovu prciju pod svoju sapu, a ne da preko budzetlija iz Brisela vode svoju zajednicku politiku ...
A šta misliš, čije je ovo maslo?
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6824 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

zposao wrote: 08/10/2022 23:03
Nespin wrote: 08/10/2022 22:53 Avdo je često teški licemjer i jasno je da šilji na SDA stranu žestoko.

Ali jednu stvar je, čini mi se, u pravu.

Obzirom da će i za kontrolu u domu naroda potreban veći broj delegata, koji će biti motiv za bilo koju građansku stranku da ima multietničku izbornu listu? Znači hipotetički, ako iz SDP-a npr. uđu dva Bošnjaka, dva Hrvata i dva Srbina, a SDA zakuca sa 6 Bošnjaka, kakav je "koalicioni kapacitet" SDP-a? Nikakav, nula! Samim tim, gubi se smisao postojanja multietničkih stranaka. Na kraju će se sve svesti na HDZ, kojima je Šmit osigurao doživotno odlučivanje o vlasti, SDA i sasvim moguće i SNSD ili neku drugu pro srpsku stranku koja ih naslijedi.

Ovo je stvaranje formalnih uslova za definitivni raspad države i uništenje svakog preostalog vezivnog tkiva multietničke države. Amerika i UK su odlučile investirati u feudalni sistem u Federaciji BiH, sa druge strane u RS-u ništa nisu dirali, tamo im je sve ok... Meni to izgleda kao agresorski akt na našu državu, u svilenim rukavicama...

I što je najtužnije, multietničke stranke na ovo nemaju komentara, bukvalno ne reaguju. Moždana smrt je izgleda, već nastupila...
Pa ovo je sad prava prilika da građanske stranke izađu iz kantona Sarajevo i krenu širiti svoju bazu po čitavoj BiH među svim narodima.
Kakav glup odgovor. Pa kako će se to desiti ako je još lakši put do vlasti onima koji se fokusiraju na "svoju mahalu"? Ako je HDZ-u učešće u vlasti i pravo da predstavlja Hrvate apsolutno zagarantovano, sistemom spojenih posuda to će se odraziti i na druge dvije komponente. Ako je sa aspekta dobijanja vlasti, potpuno nepraktično da SDP npr. stavlja kvalitetnog kandidata koji je Hrvat pri vrh izborne liste, koja je onda uopće poenta kantona? Mislim ovo je uvođenje trećeg entiteta na mala vrata, kraj priče.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6825 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

geoxx wrote: 08/10/2022 23:15 Izbori bukvalno pokazali da brat bratu 90% Srba i Hrvata, pa generalno i debelo dominantna vecina gradjana cijele drzave glasa za nacionalne stranke i onda Schmidt ubio multietnicnost. :lol:
Vrlo perfidno poturaš HDZ-ovske ideje kroz sve svoje postove. Možda da podijelimo državu na tri dijela, da se "mirno raziđemo" kad je već tako?
Bošnjaci su najbrojniji narod i kod Bošnjaka ideja multietničke države još uvijek živi i to se vidi po izbornim rezultatima. SDA je samo relativni pobjednik izbora, ni blizu apsolutni. S druge strane i to se očito pokušava ubiti i sahraniti od strane USA, UK i ovog nacističkog smrada kojeg treba otjerati govnjivom motkom.
Locked