Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6776 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Me_again wrote:
konektovan wrote:Gdje je moguce kupiti wynn's proizvode kod nas???

Sent from my C6603 using Tapatalk
Bilo ranije po tržnim centrima, zadnji put kupio u Citroen ABC.
Inaće, moja formula za čišlenje je pun gas autoputem do Zenice.
Mozes ti, a sta cu ja kad ne moze pun gas?![emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#6777 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

probaj pritisnuti do daske
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6778 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Me_again wrote:probaj pritisnuti do daske
Nemam daske,.[emoji2] [emoji2] [emoji106]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#6779 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

konektovan wrote:
Me_again wrote:probaj pritisnuti do daske
Nemam daske,.[emoji2] [emoji2] [emoji106]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Onda preleti zamišljenu dasku :-D
Zezam se ----
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#6780 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Leon16v wrote:I meni tako nabrojali od dizne, senzora, kompresije..
Isti problem sa anlaserom kao kod tebe.
:thumbup:
Ne izlazis mi iz glave, ali nikako ne kontam koja je fora u anlaseru i duzem verglanju, pogotovo sto vrti ko lud.


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6781 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

basicm wrote:
Leon16v wrote:I meni tako nabrojali od dizne, senzora, kompresije..
Isti problem sa anlaserom kao kod tebe.
:thumbup:
Ne izlazis mi iz glave, ali nikako ne kontam koja je fora u anlaseru i duzem verglanju, pogotovo sto vrti ko lud.


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
Vjeruj mi da ne znam, pogotovo kad je vruc nije mogao da sastavi, tek nakon 3-4 puta upali.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#6782 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

hladan.preminger wrote:Preporuka za kvalitetan akumulator za w203 220 CDI 2005. godina?
Sa koliko je Ah najbolje uzeti akumulator za taj motor?

U starline-u je cijena "originalnog" 406 KM za akumulaor 75Ah. Pa majku mu.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6783 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

hladan.preminger wrote:
hladan.preminger wrote:Preporuka za kvalitetan akumulator za w203 220 CDI 2005. godina?
Sa koliko je Ah najbolje uzeti akumulator za taj motor?

U starline-u je cijena "originalnog" 406 KM za akumulaor 75Ah. Pa majku mu.
jel za auto sa strat stop sistemom??
ili najobičniji
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#6784 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

mad_max_ba wrote:
hladan.preminger wrote:
hladan.preminger wrote:Preporuka za kvalitetan akumulator za w203 220 CDI 2005. godina?
Sa koliko je Ah najbolje uzeti akumulator za taj motor?

U starline-u je cijena "originalnog" 406 KM za akumulaor 75Ah. Pa majku mu.
jel za auto sa strat stop sistemom??
ili najobičniji

Za moje auto (w203 220 CDI 2005. godina), obicni akumulator. Ja nazvao da pitam radi reda kolika je kod njih cijena, kad covjek rece ja se sav streso.
Mislim da je Varta prva ugradnja kod mercedesa.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6785 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

imaju ba ovo neki akumulatori za vozila sa onim start stop sistemom, imaju neki dodatak na sebi košta 75 Ah 460 KM Vartin,
zato te pitam
reko kod njih jeftinije :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#6786 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

80Ah 800A FIAMM Ecoforce za StartStop sistema 256,00KM.
Za tog mercedesa je dosta Banner Power Bull 74Ah 680A 163,00KM.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6787 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

nisam ni pretpostavljao da start/stop trazi drugaciji akumulator

taman sam kontao kako je to super stvar, taj start / stop ono napravili nesto korisno da se ne trosi gorivo kad ono ...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6788 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Kad, ono: zvec, zvec. :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6789 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

ma ne troši aha
Znaš ti da su amerikanci naučno dokazali da vozilo koje stoji i koje se ne pali, ne troši ništa goriva :lol: :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6790 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

direstraits0078 wrote:Kad, ono: zvec, zvec. :D
Al' zato onaj osjecaj, kad vidis naljepnicu svog omiljenog brenda na kumulatoru, eh.....[emoji2] [emoji106]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6791 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Me_again wrote:
konektovan wrote:Gdje je moguce kupiti wynn's proizvode kod nas???

Sent from my C6603 using Tapatalk
Bilo ranije po tržnim centrima, zadnji put kupio u Citroen ABC.
Inaće, moja formula za čišlenje je pun gas autoputem do Zenice.
Ako neko zna ili je nailazio na ove Wynns proizvode u BiH, bilo bi fino da kaze gdje, ja sam sam nalazio one Abro i Liqui moly
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6792 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote:
Me_again wrote:
konektovan wrote:Gdje je moguce kupiti wynn's proizvode kod nas???

Sent from my C6603 using Tapatalk
Bilo ranije po tržnim centrima, zadnji put kupio u Citroen ABC.
Inaće, moja formula za čišlenje je pun gas autoputem do Zenice.
Ako neko zna ili je nailazio na ove Wynns proizvode u BiH, bilo bi fino da kaze gdje, ja sam sam nalazio one Abro i Liqui moly
Liqui moly imas u hondasu, el tarik oil pumpama, selexu, ac simanic (najkompletnija ponuda liqui moly aditiva i mannola) a avanti prodaje abro, trzni centri itd.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6793 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Uzimao sam u hondasu LM, samo kod nas izgleda Wynns nema :razz:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6794 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

konektovan wrote:
direstraits0078 wrote:Kad, ono: zvec, zvec. :D
Al' zato onaj osjecaj, kad vidis naljepnicu svog omiljenog brenda na kumulatoru, eh.....[emoji2] [emoji106]

Sent from my C6603 using Tapatalk
I jos pise na njemu da se ne odrzava, a made in đermani... Pa kud ces ljepse. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6795 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote:Uzimao sam u hondasu LM, samo kod nas izgleda Wynns nema :razz:
Od wynnsa imas u ABC 1968 na cíglanama i nesto na el tariku, al' skromno.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6796 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evo za one sa podrucja Zenice, kojima treba poliranje svega i svacega. Neko je nedavno pitao za Zenicu, koliko se sjecam?!

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#6797 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

Leon16v wrote:Uzimao sam u hondasu LM, samo kod nas izgleda Wynns nema :razz:
Ima na Ciglanama u citroenovom servisu, neki dan ih zvao i pitao
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6798 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Daryl Dixon »

situacija je slijedeca.. kada sjednem u auto, upalim grijanje i stavim na dvicu, kada se zagrije nakon desetak minuta stavim na jedinicu eventualno ugasim skroz grijanje i cim ugasim grijanje odmah mi zamagle sva stakla.. sta bi moglo biti? da nije filter od klime u pitanju?
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#6799 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by holowey »

Daryl Dixon wrote:situacija je slijedeca.. kada sjednem u auto, upalim grijanje i stavim na dvicu, kada se zagrije nakon desetak minuta stavim na jedinicu eventualno ugasim skroz grijanje i cim ugasim grijanje odmah mi zamagle sva stakla.. sta bi moglo biti? da nije filter od klime u pitanju?
kad pises "ugasis grijanje" da li ventilaciju iskljucis u potpunosti ili samo temperaturu smanjis na minimum? pokusaj da ostavis ventilaciju na najmanjoj brzini ali da temperaturu smanjis...
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6800 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Daryl Dixon »

holowey wrote:
Daryl Dixon wrote:situacija je slijedeca.. kada sjednem u auto, upalim grijanje i stavim na dvicu, kada se zagrije nakon desetak minuta stavim na jedinicu eventualno ugasim skroz grijanje i cim ugasim grijanje odmah mi zamagle sva stakla.. sta bi moglo biti? da nije filter od klime u pitanju?
kad pises "ugasis grijanje" da li ventilaciju iskljucis u potpunosti ili samo temperaturu smanjis na minimum? pokusaj da ostavis ventilaciju na najmanjoj brzini ali da temperaturu smanjis...
stavim temperaturu grijanja na max (na crveno ga zategnem) i stavim ventilaciju na nulu prijatelju i pod tim podrazumijevam da sam ugasio grijanje u ovom slucaju.. hajde poslusat cu te pa javim sutra.. :thumbup:
Post Reply