Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6751 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by zateznistub »

Nesretnik je toliko uradio za BiH da je dobio frtalj bosne, malo je...
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#6752 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by John Cleese »

KatarinaKosaca wrote:
John Cleese wrote: :lol: :lol: :lol:

Hrvatski bog Mars jeste, doslovno, "jedna knjiga" - ako si ti procitala samo dvije pripovjetke iz zbirke, a i to zato sto si morala, nisam ti ja kriv :D

I zasto se nerviras? Pa bio sam uljudan i umjesto da napisem da lazes ili da pojma nemas, napisao sam da si zaboravila, sto bi znacilo da si nekad nesto i znala :D

K tome, pomogao sam ti da se prisjetis da Krleza nije bio "u tom smislu zapostavljen" - par recenica nakon "samo Gospoda Glembajevi", pises da "se jeste ucila Bitka kod Bistrice Lesne i Baraka 5B". Sjetices se i ostalog, uvjeren sam :D
Jedan tom jeste. Iz tog toma se obrađivala pripovjetka koju sam navela, odnosno dvije. Ni Povratak Filipa Latinovića, niti bilo što drugo od Krleže, niti njegov, po svim kritičarima, najbolji roman "Na rubu pameti". U moje vrijeme u toj famoznoj Yugoslaviji u Drugoj gimnaziji u Sarajevu NE. Možda negdje u Hrvatskoj, ne znam. A ni ti koji se tako nevješto i loše hvališeš o pročitanom cijelom opusu :D , moš mislit cijelom opusu ne spomenu Na rubu pameti. Dakle, Krlaža, kao i Selimović (iako Srbin po nacionalnosti), kao i Derviš Sušić, kao i Miljković u poeziji, jesu bili zapostavljeni. Crnjanski, recimo, nije. Njegova ljubavna poezija se čitala, koja jeste književno vrh, ali ne mnogo manje o MIljkovićeve. I kad kažem "čitala" mislim obrađivala na časovima književnosti.
Nego kako nije pdf o književnosti, nego o toj bajkovitoj zemlji :-) :-) :-) u kojoj su se slavile ubojice trudnica, drumski razbojcnici, pljeskalo na nepoštivanje Ženevske konvencije, tako neću dalje o Krleži ni književnosti, ni planu i programu
I ne ljutim se uopće. Nego se zna oduvijek na forumu da se usljed nedostatka argumenta počMe (ne je pored m, može se i ovo desiti) po pravopisu forumaša. U mom slučaju, čak nije ni pravopis, jer nisi vrijedan ni da revidiram post poslije što ga napišem. Jer si, jednostavno, nazanimljiv u forumanju, a i oprostio si se, čini mi se i od mene i od teme, rekao da ti ne zahatarim, pa si onako komunistički, partijski održavo riječ :lol: :lol:
Ma kakav opus i kakav tom i kog cu se vraga anoniman, tebi anonimnoj hvaliti?! :-)
Mislis li da neko zasluzuje ili da treba da ocekuje pohvalu, jer je nesto procitao? Toliko je naporno citati? :D

Pisali smo o Krlezinim djelima "po planu i programu"... tu spada zbirka pripovjetki Hrvatski bog Mars i roman Povratak Filipa Latinovica, Khevenhiller iz Balada, Glembajevi...
Nije, dakle, tacno da je Krleza bio "u tom smislu zapostavljen".

Ne, nisam pohadjao srednju skolu u Hrvatskoj nego bas u Sarajevu, kao i ti.
Ako zaista mislis da je prepiska o "planu i programu" ovdje digresija, onda nisi trebala o tome ni pisati.

"Tvoj slucaj" i pravopis... :D
Na drugoj temi si nedavno napisala da mislis da pocetno slovo naziva ulice treba biti veliko slovo, jer je to pocetak recenice :-)
Toliko o "tvom slucaju" i pravopisu :D

Ti koja ne znas sta jeste, a sta nije recenica, usudjujes se tupiti o knjizevnosti - neprocjenjivo, zaista :D :lol:

Sto se ispravki tice... pa potrudi se malo, ispravi barem ono sto znas da si pogresno napisala - nije valjda da niko ovdje nije toga vrijedan :D

Ne znam ko "se i od tebe i od teme" oprostio i suosjecam s tobom kad god procitam kako ti se prividjaju komunisti :| :D
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6753 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

Kati se prividja kurir Sanko, pa s vremena na vrijeme malo zapjeni... Svuda po telu... :D Sala mala... Ali u sali privali... :smeker:
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#6754 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by John Cleese »

Banksy wrote:

22. aprila 1981. godine otvorena je Kuca Džemala Bijedica koju je porodica Bijedic ustupila Muzeju Hercegovine u Mostaru.


http://www.muzejhercegovine.com/web/ind ... albijedic1
:thumbup: :)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6755 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by KatarinaKosaca »

John Cleese wrote: Ma kakav opus i kakav tom i kog cu se vraga anoniman, tebi anonimnoj hvaliti?! :-)
Mislis li da neko zasluzuje ili da treba da ocekuje pohvalu, jer je nesto procitao? Toliko je naporno citati? :D

Pisali smo o Krlezinim djelima "po planu i programu"... tu spada zbirka pripovjetki Hrvatski bog Mars i roman Povratak Filipa Latinovica, Khevenhiller iz Balada, Glembajevi...
Nije, dakle, tacno da je Krleza bio "u tom smislu zapostavljen".

Ne, nisam pohadjao srednju skolu u Hrvatskoj nego bas u Sarajevu, kao i ti.
Ako zaista mislis da je prepiska o "planu i programu" ovdje digresija, onda nisi trebala o tome ni pisati.

"Tvoj slucaj" i pravopis... :D
Na drugoj temi si nedavno napisala da mislis da pocetno slovo naziva ulice treba biti veliko slovo, jer je to pocetak recenice :-)
Toliko o "tvom slucaju" i pravopisu :D

Ti koja ne znas sta jeste, a sta nije recenica, usudjujes se tupiti o knjizevnosti - neprocjenjivo, zaista :D :lol:

Sto se ispravki tice... pa potrudi se malo, ispravi barem ono sto znas da si pogresno napisala - nije valjda da niko ovdje nije toga vrijedan :D

Ne znam ko "se i od tebe i od teme" oprostio i suosjecam s tobom kad god procitam kako ti se prividjaju komunisti :| :D
Ma, da ja sam nepismena, a to nema veze sa temom.
Tvoje suosjećanje još manje. Tvoja pismenost najmanje. Da se u Yugoslaviji učio Povratak Filipa Latinovića najmanje jer nije tačno. A pobrkala sam te sa drugim nikom, mea culpa koji se oprostio i koji se hvalio kako je naĆitan. Vrlo ste slični, a toliko neoriginalni da sam pobrkala. :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6756 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by KatarinaKosaca »

supercali wrote:I ti se uhvatila zadnjih postova ne znam koga
A ne citas nas 5-6 koji 150 stranica pisemo da je toga bilo da je bilo i golog otoka i vikendica neum fazoni klinci palci ali i pored toga narod je zivio bolje nego sto zivi danas
A isto imas ganica umjesto bijedica goli bas nemas al imas isto sikaniranje neistomisljenika na drugi nacin tipa crkve u nane fate i sl umjesto afere neum imas poljine bez afere i sl al je i to ovdje najmanji problem jer ima dosta većih problema strajkovi radnika medicinara zdravstvo u kurcu po svim osnovama skolstvo u picki materinoj a o ostalom da ne pricam
Pa, naravno da postoje afere danas. Ali njihovo spominjanje ne vodi u tvorza kao ranije. Ovdje se podmeću neki linkovi o Džemalu Bijediću (a sasvim slučajno spomenuh njegov slučaj od puno takvih) da je donirana kuća u Mostaru, kao da to negira da je porodica Ćorović otjerana na smetljište (bukvalno), kao da to negira da su mu djeca dobila "poklone" stanove i kuće poslije pogibije, kao da to negira da mu je zet oslobođen suda slučaja rent a car dok mu je kolega Omersoftić pošteno odrobijao zajedničku krađu, kao da to negira da Miljenko danas ima jednu cijelu stranu otoka Šolta i apartmaneko naselje, sve pošteno zarađeno. :roll:
Naravno da postoje danas afere i postojaće i dalje, jer nikada se nije sudilo za korupciju i mito, nego je referenca baš iz te bajkovite zemlje bila "Kadija ti sudi, kadija te tuži", pa se nitko baš i ne boji robije.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6757 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

Partijski mentalitet i priviliegije nekad kao i danas, samo danas je više partija pa se krve jače.
Taj nas nasljedjeni mentalitet i koci. Uz ostale ublehe iz tog sistema i današnje novokomponovane.
Al et vole se ljudi pravit ko da su posle 92 ovdje naselili vanzemaljci a ne ljudi iz proslog sistema blagostanja :zzzz:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6758 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

KatarinaKosaca wrote:
supercali wrote:I ti se uhvatila zadnjih postova ne znam koga
A ne citas nas 5-6 koji 150 stranica pisemo da je toga bilo da je bilo i golog otoka i vikendica neum fazoni klinci palci ali i pored toga narod je zivio bolje nego sto zivi danas
A isto imas ganica umjesto bijedica goli bas nemas al imas isto sikaniranje neistomisljenika na drugi nacin tipa crkve u nane fate i sl umjesto afere neum imas poljine bez afere i sl al je i to ovdje najmanji problem jer ima dosta većih problema strajkovi radnika medicinara zdravstvo u kurcu po svim osnovama skolstvo u picki materinoj a o ostalom da ne pricam
Pa, naravno da postoje afere danas. Ali njihovo spominjanje ne vodi u tvorza kao ranije. Ovdje se podmeću neki linkovi o Džemalu Bijediću (a sasvim slučajno spomenuh njegov slučaj od puno takvih) da je donirana kuća u Mostaru, kao da to negira da je porodica Ćorović otjerana na smetljište (bukvalno), kao da to negira da su mu djeca dobila "poklone" stanove i kuće poslije pogibije, kao da to negira da mu je zet oslobođen suda slučaja rent a car dok mu je kolega Omersoftić pošteno odrobijao zajedničku krađu, kao da to negira da Miljenko danas ima jednu cijelu stranu otoka Šolta i apartmaneko naselje, sve pošteno zarađeno. :roll:
Naravno da postoje danas afere i postojaće i dalje, jer nikada se nije sudilo za korupciju i mito, nego je referenca baš iz te bajkovite zemlje bila "Kadija ti sudi, kadija te tuži", pa se nitko baš i ne boji robije.
Tuzi ih... Ja cu te podrzat... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6759 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Banksy »

KatarinaKosaca wrote: Pa, naravno da postoje afere danas. Ali njihovo spominjanje ne vodi u tvorza kao ranije. Ovdje se podmeću neki linkovi o Džemalu Bijediću (a sasvim slučajno spomenuh njegov slučaj od puno takvih) da je donirana kuća u Mostaru, kao da to negira da je porodica Ćorović otjerana na smetljište (bukvalno), kao da to negira da su mu djeca dobila "poklone" stanove i kuće poslije pogibije, kao da to negira da mu je zet oslobođen suda slučaja rent a car dok mu je kolega Omersoftić pošteno odrobijao zajedničku krađu, kao da to negira da Miljenko danas ima jednu cijelu stranu otoka Šolta i apartmaneko naselje, sve pošteno zarađeno. :roll:
Naravno da postoje danas afere i postojaće i dalje, jer nikada se nije sudilo za korupciju i mito, nego je referenca baš iz te bajkovite zemlje bila "Kadija ti sudi, kadija te tuži", pa se nitko baš i ne boji robije.
Link nije ''podmetnut'' već naveden kao potvrda da Džemal Bijedić nije puno polagao na materijalno bogaćenje, pa je tako državi poklonio čak i svoju rodnu kuću, ogromnu, u centru Mostara. Eto, jednu uzeo, jednu dao, jel pošteno?
Zašto njegova fakultetski obrazovana, odrasla djeca ne bi dobila stanove? Kod Tita su stanove dobijali i radnici i rudari i profesori. Dragan Bijedić je pred rat bio arhitekt s 20 godina staža, zašto ne bi dobio stan od države kao i drugi?
Kakve veze ima njegov zet s njim? Kad je bila ta ''afera'' i je li ga to Džema oslobodio?
O Miljenku si nekad napisala: poslije boravka u Italiji gdje je pošteno zaradio puno, puno novaca, kupio pola otoka Šolta i tamo izgrađuje apartmanska naselja. Kakve to veze ima s rahmetli Džemom i onim sistemom, to kako on danas živi i šta radi i koliko je novca zaradio?
Osim tih Ćorovića ''otjeranih na smetljište'' koje spominješ, a što je sasvim neprovjerljivo, ja ne vidim ništa drugo što bi bacilo loše svjetlo na onaj sistem.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#6760 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Niemand »

Meni ta parola "bratstvo i jedinstvo" nije jasna.

Mislim, haj zvuci nako fino, al to ocito niko nije shvatio za ozbiljno il nikom nije uslo u glavu kolko god da je ponovljeno.

Najbolji primjer ste mi vi recimo, rodjeni i odrasli u jugoslaviji, po nekoj logici to poimanje "jedinstva" bi trebalo biti izrazeno vec nekako, bar malim nekim dijelom primjetno na vama, odgojeni ste tako jel, al vala nije.

Nema teme da nema prepirke ko je pismeniji, bogatiji, ko je sa sela a ko iz grada a odgajani kao "svi smo isti"? Ima i poprilicno, haj recu smijesnih, malogradjanskih stavova. Recimo, meni nikad nije bilo jasno, s obzirom da ste zivjeli u tolikoj zemlji i valjda je normalno da ljudi unutar te zemlje sele u razlicite gradove i tako to, dakle, trebali bi biti nekako adaptirani na neke osnovne promjene pa da se ne ibretite toliko, al vi to niste, pa onda citamo "sljegali", "sisli", "djes ti zivio", i tako to, a vjerovatno cijelo djetinjstvo proveli uz "bratstvo i jedinstvo" i "svi smo jednaki".

'ta ja znam, valjda bi trebali drugacije razmisljati, ispravnije, ako ste odgajani tako i ovo najozbiljnije mislim.

Ono sto mescini nikako ne shvatate-da ne postoji zemlja bez nepravde i korucpije, ne postoji toliko sredjena zemlja u kojoj vlada iskljucivo pravda. Pomalo naivno, al dobro.

Izignorisali ste mi ono pitanje za rome a fkt me zanima.

Jesul romi mogli biti iste srednje, radnicke il koje god vec klase, dobiti stan i tako to ko i vi? Kako su se oni izjasnjavali? Jesul romi imali vojnu obavezu?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6761 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by KatarinaKosaca »

Banksy wrote:Kakve veze ima njegov zet s njim? Kad je bila ta ''afera'' i je li ga to Džema oslobodio?
Jok, eto, ja ga oslobodila.. dok mu je kolega robijao. :roll:
Banksy wrote:O Miljenku si nekad napisala: poslije boravka u Italiji gdje je pošteno zaradio puno, puno novaca, kupio pola otoka Šolta i tamo izgrađuje apartmanska naselja.
Voljela bih svoj citat umjesto tvog prepričavanja šta sam napisala ;-)

Banksy wrote:Osim tih Ćorovića ''otjeranih na smetljište'' koje spominješ, a što je sasvim neprovjerljivo, ja ne vidim ništa drugo što bi bacilo loše svjetlo na onaj sistem.
Isto kao reći da je "neprovjerljivo" da je pokojni Sobodan Kovačević završio u Bakovićima... Identično. Nema linka, nije Slobodan imao svoj web sajt. Jasno napisana imena ljudi, prezime obitelji, odakle potiču, gdje su otjerani, data adresa i to kao nije provjerljivo :D

Bit je nešto drugo, niti taj jedan političar konkretno, niti fanatično stajanje u obranu nečije krađe. Nego, baš to da je jedan sistem proizveo drugi. Da je ikada postojala pravna država i odvojena sudska vlast od politike mnoge se stvari ne bi desile ni u ovom sistemu, jer bi postojao strah od sankcije. Ovako je decenijama naučeno da ako si uz partiju možeš raditi što želiš.
A mogu misliti kako je grozno sjediti na budžetu jedne države a mrziti je i plakati za nekom drugom , pokojnom. Ne mislim tu na tebe, jer niti znam da li si na budžetu niti me zanima, nego na neke druge diskutante..
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6762 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by KatarinaKosaca »

Niemand wrote:Jesul romi mogli biti iste srednje, radnicke il koje god vec klase, dobiti stan i tako to ko i vi? Kako su se oni izjasnjavali? Jesul romi imali vojnu obavezu?
Mislim da jesu i imali vojnu obvezu i mogli dobiti stan i mogli se izjašnjavati kao Romi. Svi koji su imali državljanstvo Yu imali su vojnu obvezu, bez obzira na nacionalnost. Ako ne dođeš sam dođe vojna policija po tebe. To je bilo dosta striktno. Stanovi su, valjda išli po nekoj rang listi unutar sveke firme, bez opbzira na nacionalnost, odnosno svaka nacionalnost pod istim uvjetima. Ne može se reći da je postojala nacionalna diskriminacija sve do kraja osamdesetih i pojave Miloševića.
User avatar
aurora313
Posts: 2202
Joined: 10/10/2010 12:47

#6763 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by aurora313 »

KatarinaKosaca wrote:
aurora313 wrote:Međutim, rat i revolucija (izmjene sistema) nisu piknik. I ne odvijaju se bez žrtava.
1992-1995 smo imali promjenu sistema i rat. I drugu državu. Po tome, je, onda , sasvim opravdano imati crkvu u tuđoj avliji (nana Fata i Konjević polje), jer pobogu rat je, nije piknik :roll:
Ovo je jeftin i neizazvan udarac. Tebe nešto drugo svrbi, kaj ne... :-)
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#6764 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Niemand »

KatarinaKosaca wrote:
Niemand wrote:Jesul romi mogli biti iste srednje, radnicke il koje god vec klase, dobiti stan i tako to ko i vi? Kako su se oni izjasnjavali? Jesul romi imali vojnu obavezu?
Mislim da jesu i imali vojnu obvezu i mogli dobiti stan i mogli se izjašnjavati kao Romi. Svi koji su imali državljanstvo Yu imali su vojnu obvezu, bez obzira na nacionalnost. Ako ne dođeš sam dođe vojna policija po tebe. To je bilo dosta striktno. Stanovi su, valjda išli po nekoj rang listi unutar sveke firme, bez opbzira na nacionalnost, odnosno svaka nacionalnost pod istim uvjetima. Ne može se reći da je postojala nacionalna diskriminacija sve do kraja osamdesetih i pojave Miloševića.
:thumbup:

Hvala sto si mi odgovorila :)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#6765 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mis mekinjas »

Kakve su vam to Gimnazije u koje ste isli.
Ja sam u sred rata u RS-u citala sve od Krleze u Gimnaziji. :-?
Morali. Svi. Jos nas tamo drzali da smo svi djeca koja od skolstva trebaju dobiti najbolje. :mrgreen:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6766 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Domaci izdajnik »

Niemand wrote:
Jesul romi mogli biti iste srednje, radnicke il koje god vec klase, dobiti stan i tako to ko i vi? Kako su se oni izjasnjavali? Jesul romi imali vojnu obavezu?
Naravno da jesu. Bilo je Roma u mom komšiluku koji su živjeli u zgradi kao i sve ostale komšije, sasvim normalni ljudi kao i svi, to što su oni uglavnom takvi kakvi jesu nije do nijednog sistema....imaš temu o Romima na forumu prečešljaj šta te zanima. A vojnu obavezu u SFRJ su imali svi njeni zdravi, sposobni muški državljani, bilo da su Romi, Mađari, Albanci, Karavlasi - ako imaš YU državljanstvo svi od 18-27 su morali ići na redovno odsluženje vojnog roka.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6767 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

Lajavikrelac wrote:
Niemand wrote:
Jesul romi mogli biti iste srednje, radnicke il koje god vec klase, dobiti stan i tako to ko i vi? Kako su se oni izjasnjavali? Jesul romi imali vojnu obavezu?
Naravno da jesu. Bilo je Roma u mom komšiluku koji su živjeli u zgradi kao i sve ostale komšije, sasvim normalni ljudi kao i svi, to što su oni uglavnom takvi kakvi jesu nije do nijednog sistema....imaš temu o Romima na forumu prečešljaj šta te zanima. A vojnu obavezu u SFRJ su imali svi njeni zdravi, sposobni muški državljani, bilo da su Romi, Mađari, Albanci, Karavlasi - ako imaš YU državljanstvo svi od 18-27 su morali ići na redovno odsluženje vojnog roka.
I zene su isle u vojsku :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#6768 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Niemand »

spreca wrote: I zene su isle u vojsku :mrgreen:
:shock:

nadam se-dobrovoljno :D :lol:

ja ne bi :diva:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6769 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

Niemand wrote:
spreca wrote: I zene su isle u vojsku :mrgreen:
:shock:

nadam se-dobrovoljno :D :lol:

ja ne bi :diva:
da dobrovoljno :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 53573
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6770 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Edin H. »

spreca wrote: I zene su isle u vojsku :mrgreen:
E tu su fintu ovi, tek poslije Titove smrti skontali.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6771 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

Narode, hajmo kod Muhe na piće i meze :thumbup:

I pro i anti jugosloveni :sax:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6772 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

Edin H. wrote:
spreca wrote: I zene su isle u vojsku :mrgreen:
E tu su fintu ovi, tek poslije Titove smrti skontali.
zvali smo ih shuplji bataljon :oops: :lol: :lol: :lol:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#6773 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by GeeTnT »

spreca wrote:
Edin H. wrote:
spreca wrote: I zene su isle u vojsku :mrgreen:
E tu su fintu ovi, tek poslije Titove smrti skontali.
zvali smo ih shuplji bataljon :oops: :lol: :lol: :lol:
Dobro im je stojala sivomaslinsta boja....
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6774 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

ponekad se nesto od toga moglo i uloviti :oops: ......u Ljubljani su bile na Titovoj u kasarni Ljubo Sercer :mrgreen: :lol: :lol: :lol: mogo se je brk nekad omastiti :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 53573
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6775 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Edin H. »

spreca wrote:
Edin H. wrote:
spreca wrote: I zene su isle u vojsku :mrgreen:
E tu su fintu ovi, tek poslije Titove smrti skontali.
zvali smo ih shuplji bataljon :oops: :lol: :lol: :lol:
Satro mogu zene, a nisu dali derpashima i narkomanima da sluze.

Sa mnom sluzio frajer, govorio svima drogiram se ko zvijer, svima recite i skino se levat :D
Post Reply