McDonalds

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
*mima*

#676 Re: McDonalds

Post by *mima* »

hurmasica wrote:evo da se tuspasim
jedoh danas u MCD i ostah gladna, a potrosih vise od cenera.

Hrana je ok, samo mi se ne svidja jebeni luk u hamburgeru u kombinaciji sa kecapom i kiselim krastavcima i svim ostalim. Bljakasto. Porcija pre pre pre mala. Onaj neki BIg nesto je u pola manji od najobicnijeg hamburgera u bilo kojem nasem FF.
Jedino me je odusevilo pecivo, zaista je mekano i ukusno, za razliku od vecine nasih FF gdje je pecivo uglavnom bajato. KOla razrjedjena, pomfrit sasvim obican, cokoladna krofna ok samo malo bajata.
Mislila sam da cu dozivjeti neko van tjelesno iskustvo, ali nista pod toga.
Osoblje ljubazno, ali se vidi da glume ljubaznost, djeluju neprirodno i pomalo naporno. POzuruju vas kada narucujete radi guzve i nema nikakvog menija koji bi se mogao na tanane razmotriti, nego je sve naruci na brzinu pa sta te zapadne.

Preporuka svima koji namjeravaja uskori ici da objeduju u Meki, neka se dobro najedu kuci, jer ovaj obrok u Mekiju moze posluziti samo kao uzina.

Moja prognoza, radit ce, ne u ovom obimu , ali ce ga uglavnom posjecivati djecurlija. Ja otisla, vidjela i ne pada mi na pamet im vise ostavljati pare za praznu slamu.



koju ti kolicinu hrane onda unosis u sebe...... :?
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#677 Re: McDonalds

Post by Urban B. »

Attitude wrote:hm...vala se ja od jednog MENU-a itekako mogu najesti..
nisam mrsava..imam i viska
ja ne znam o kakvim vi crnim kolicinama govorite..
jos desert poslije?!
pa to je da se ubijes
naucili ljudi za dorucak,rucak i veceru po kilu jagnjetine da jedu pa im je sve ostalo malo :lol:
Last edited by Urban B. on 24/07/2011 19:48, edited 1 time in total.
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#678 Re: McDonalds

Post by hurmasica »

Jedan001 wrote:nasa proseravanja nemaju granice. Da nije bilo luka rekla bi sto nema luka... samo nek je kontra.... ako ti se ne svidja luk izvadi ga licno i dovidjenja... ne znam sta se pravi vise problem oko toga.. :oops:
ocito vecina nije naucila ni kuci jesti a kamoli sta spremiti nego samo vani jedu.. pih
jest u pravu si preseravanja nikad dosta.
koliko sam se nacitala samo kako je MCD nesto posebno, savrseno i bla bla, da sam mislila (ponavljam se) da cu dozivjeti neko kozmicko, vantjelesno uzivanje i iskustvo cim zagrizem taj njihov fantasticni proizvod. a ono isto sranje ko i u svakom FF, samo puno manje.

s druge strane, ne zelim da prljam ruke vadeci luk, ja kad u cevabdjinici kazem peticu bez luka, dobijem peticu bez luka, a ovdje nisam ni imala ni priliku ni mogucnost da se izjasnim sta zelim a sto ne.

Opet ponavljam, neka se i to cudo otvorilo kod nas, ali za one koji jos uvijek nisu otisli, neka se dobro najedu prije nego odu ili nek pripreme bar cvaju ako se misle najesti, e sad koliko im se to isplati ne znam. Za novce koje sam danas tamo potrosila mogla sam kupiti kilu teletine i krompira, zapeci sve to fino u rerrni, i jos spremiti i salatu, dva litra kole i eto obroka za jednu cetveroclanu porodicu. Ovako smo jeli samo na dvoje i jos se nismo najeli.
Ali eto ko voli i ko ima novca nek izvoli. Samo kazem za mene to nije. Mozda kad kad svratim na kakvu kahvicu i slatkis za ponijet i to je to.
kad mi se prohtije hamburger imam svoj TOTO neprevazidjen.
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#679 Re: McDonalds

Post by mig »

Attitude wrote:hm...vala se ja od jednog MENU-a itekako mogu najesti..
nisam mrsava..imam i viska
ja ne znam o kakvim vi crnim kolicinama govorite..
jos desert poslije?!
pa to je da se ubijes
Ja imam oko 55 kg i jedan big mack mi je vise nego dovoljan da se najedem. Zapravo, to mi je jedina prilika u zivotu da za obrok pojedem cak dve pljeskavice :-)
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#680 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

*mima* wrote:
hurmasica wrote:evo da se tuspasim
jedoh danas u MCD i ostah gladna, a potrosih vise od cenera.

Hrana je ok, samo mi se ne svidja jebeni luk u hamburgeru u kombinaciji sa kecapom i kiselim krastavcima i svim ostalim. Bljakasto. Porcija pre pre pre mala. Onaj neki BIg nesto je u pola manji od najobicnijeg hamburgera u bilo kojem nasem FF.
Jedino me je odusevilo pecivo, zaista je mekano i ukusno, za razliku od vecine nasih FF gdje je pecivo uglavnom bajato. KOla razrjedjena, pomfrit sasvim obican, cokoladna krofna ok samo malo bajata.
Mislila sam da cu dozivjeti neko van tjelesno iskustvo, ali nista pod toga.
Osoblje ljubazno, ali se vidi da glume ljubaznost, djeluju neprirodno i pomalo naporno. POzuruju vas kada narucujete radi guzve i nema nikakvog menija koji bi se mogao na tanane razmotriti, nego je sve naruci na brzinu pa sta te zapadne.

Preporuka svima koji namjeravaja uskori ici da objeduju u Meki, neka se dobro najedu kuci, jer ovaj obrok u Mekiju moze posluziti samo kao uzina.

Moja prognoza, radit ce, ne u ovom obimu , ali ce ga uglavnom posjecivati djecurlija. Ja otisla, vidjela i ne pada mi na pamet im vise ostavljati pare za praznu slamu.



koju ti kolicinu hrane onda unosis u sebe...... :?
garant se prije u pekari odradi 10 kifli 2 buhtle cokoladne 4 s virslom i burek.. i onda je spreman za McD hahahha :lol: :lol: :lol:
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#681 Re: McDonalds

Post by hurmasica »

zaritisinebrute wrote:
hurmasica wrote: Mislila sam da cu dozivjeti neko van tjelesno iskustvo, ali nista pod toga.
ja se nadam da si svjesn ada je mc fast food restoran a ne prvoklasni restoran italijanske kuhinje :?

danas sam toga postala svjesna, ali to liko neki na ovom i drugim forumima pricaju o MCD da bi covjek rekao da je to nesto nevjerovatno i do sada ne vidjeno. FF ko FF svaki drugi, samo mnogo skuplji.
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#682 Re: McDonalds

Post by Urban B. »

Nije McD za bosansku fukaru! :bih:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#683 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

hurmasica wrote:
Jedan001 wrote:nasa proseravanja nemaju granice. Da nije bilo luka rekla bi sto nema luka... samo nek je kontra.... ako ti se ne svidja luk izvadi ga licno i dovidjenja... ne znam sta se pravi vise problem oko toga.. :oops:
ocito vecina nije naucila ni kuci jesti a kamoli sta spremiti nego samo vani jedu.. pih
jest u pravu si preseravanja nikad dosta.
koliko sam se nacitala samo kako je MCD nesto posebno, savrseno i bla bla, da sam mislila (ponavljam se) da cu dozivjeti neko kozmicko, vantjelesno uzivanje i iskustvo cim zagrizem taj njihov fantasticni proizvod. a ono isto sranje ko i u svakom FF, samo puno manje.

s druge strane, ne zelim da prljam ruke vadeci luk, ja kad u cevabdjinici kazem peticu bez luka, dobijem peticu bez luka, a ovdje nisam ni imala ni priliku ni mogucnost da se izjasnim sta zelim a sto ne.

Opet ponavljam, neka se i to cudo otvorilo kod nas, ali za one koji jos uvijek nisu otisli, neka se dobro najedu prije nego odu ili nek pripreme bar cvaju ako se misle najesti, e sad koliko im se to isplati ne znam. Za novce koje sam danas tamo potrosila mogla sam kupiti kilu teletine i krompira, zapeci sve to fino u rerrni, i jos spremiti i salatu, dva litra kole i eto obroka za jednu cetveroclanu porodicu. Ovako smo jeli samo na dvoje i jos se nismo najeli.
Ali eto ko voli i ko ima novca nek izvoli. Samo kazem za mene to nije. Mozda kad kad svratim na kakvu kahvicu i slatkis za ponijet i to je to.
kad mi se prohtije hamburger imam svoj TOTO neprevazidjen.
za te pare uzmi komotno pile jedno sa rostilja dva hljeba i dvije kokte i udri, mozda se i najedes.. ako se to ne desi onda je tu McD za uzinu I lovin it hahahahha :run:
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#684 Re: McDonalds

Post by hurmasica »

oni imaju male porcije da se kao hrana ne bi bacala??? a sta je sa bacanjem novca??? pa vi ljudi niste normalni, bio neko fukara ili ne, meni je ovo danas bilo kao da sam bacila pare u miljacku. i ne serite da se najedete od one jedne njihove porcije.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#685 Re: McDonalds

Post by Dupli_skalp »

pošto sam u više navrata po svijetu jeo u mcd-u, znao sam šta me očekuje što se tiče porcija, pa nisam iznenađen tom stranom "medalje" kao mnogi ovdje.

ali ono što me negativno iznenadilo jeste činjenica da su cijene bare-bare sa europom, što je van svake pameti. nenormalno je da jedan big mac ili royal meni, koji je sam po sebi premalen, košta skoro 8km u zemlji sa ovako niskim standardom. i mene neće zadugo vidjeti tamo, osim možda na nekoj kafici ili sladoledu.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#686 Re: McDonalds

Post by jedna tamo »

danas red ispred mekija ...nekontam al eto hay :roll:
*mima*

#687 Re: McDonalds

Post by *mima* »

hurmasica wrote:oni imaju male porcije da se kao hrana ne bi bacala??? a sta je sa bacanjem novca??? pa vi ljudi niste normalni, bio neko fukara ili ne, meni je ovo danas bilo kao da sam bacila pare u miljacku. i ne serite da se najedete od one jedne njihove porcije.


ja ne razumijem....ali stvarno......ne dopada ti se ....napises i odes.....ali da toliko naroda nije normalno......opet ne razumijem......
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#688 Re: McDonalds

Post by mig »

hurmasica wrote:oni imaju male porcije da se kao hrana ne bi bacala??? a sta je sa bacanjem novca??? pa vi ljudi niste normalni, bio neko fukara ili ne, meni je ovo danas bilo kao da sam bacila pare u miljacku. i ne serite da se najedete od one jedne njihove porcije.
Eto ti ga sad :lol: :lol:

Najedem se, kriva sam.
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#689 Re: McDonalds

Post by Šef »

jedna tamo wrote:danas red ispred mekija ...nekontam al eto hay :roll:
Došlo zadnje vrijeme kad su redovi za meki. Meki Torabi, Meki Donalds... :D
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#690 Re: McDonalds

Post by hurmasica »

*mima* wrote:
hurmasica wrote:oni imaju male porcije da se kao hrana ne bi bacala??? a sta je sa bacanjem novca??? pa vi ljudi niste normalni, bio neko fukara ili ne, meni je ovo danas bilo kao da sam bacila pare u miljacku. i ne serite da se najedete od one jedne njihove porcije.


ja ne razumijem....ali stvarno......ne dopada ti se ....napises i odes.....ali da toliko naroda nije normalno......opet ne razumijem......
ma dragi moj svi oni sto cekaju u redu od 20. jula i koji ce cekati u narednom periodu dosli su tu iz radoznalosti. sumnjam da ce se iko od njih (iko normalan) redovno hraniti tu, osim mozda djecice, ali to je valjda tako svugdje u svijetu. zivi bili pa vidjeli
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#691 Re: McDonalds

Post by ocaj »

eyesburn wrote:pošto sam u više navrata po svijetu jeo u mcd-u, znao sam šta me očekuje što se tiče porcija, pa nisam iznenađen tom stranom "medalje" kao mnogi ovdje.

ali ono što me negativno iznenadilo jeste činjenica da su cijene bare-bare sa europom, što je van svake pameti. nenormalno je da jedan big mac ili royal meni, koji je sam po sebi premalen, košta skoro 8km u zemlji sa ovako niskim standardom. i mene neće zadugo vidjeti tamo, osim možda na nekoj kafici ili sladoledu.
I ja bi se pobunila za cijene da nisam u HR jela po vecim cijenama,tako da nemam sta reci... :roll:
A mislim da smo mi i HR tu negdje u rangu sa standardom...
A i da su cijene manje ja sigurno ne bi jela konstantno tamo,jer brate nije zdravo, taloze se kg... :D
*mima*

#692 Re: McDonalds

Post by *mima* »

zar toliko nenormalnih ljudi u gradu ima :?
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#693 Re: McDonalds

Post by shin »

Odoh iz inata pojest cvaju.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#694 Re: McDonalds

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

hurmasica wrote:
Jedan001 wrote:nasa proseravanja nemaju granice. Da nije bilo luka rekla bi sto nema luka... samo nek je kontra.... ako ti se ne svidja luk izvadi ga licno i dovidjenja... ne znam sta se pravi vise problem oko toga.. :oops:
ocito vecina nije naucila ni kuci jesti a kamoli sta spremiti nego samo vani jedu.. pih
jest u pravu si preseravanja nikad dosta.
koliko sam se nacitala samo kako je MCD nesto posebno, savrseno i bla bla, da sam mislila (ponavljam se) da cu dozivjeti neko kozmicko, vantjelesno uzivanje i iskustvo cim zagrizem taj njihov fantasticni proizvod. a ono isto sranje ko i u svakom FF, samo puno manje.

s druge strane, ne zelim da prljam ruke vadeci luk, ja kad u cevabdjinici kazem peticu bez luka, dobijem peticu bez luka, a ovdje nisam ni imala ni priliku ni mogucnost da se izjasnim sta zelim a sto ne.

Opet ponavljam, neka se i to cudo otvorilo kod nas, ali za one koji jos uvijek nisu otisli, neka se dobro najedu prije nego odu ili nek pripreme bar cvaju ako se misle najesti, e sad koliko im se to isplati ne znam. Za novce koje sam danas tamo potrosila mogla sam kupiti kilu teletine i krompira, zapeci sve to fino u rerrni, i jos spremiti i salatu, dva litra kole i eto obroka za jednu cetveroclanu porodicu. Ovako smo jeli samo na dvoje i jos se nismo najeli.
Ali eto ko voli i ko ima novca nek izvoli. Samo kazem za mene to nije. Mozda kad kad svratim na kakvu kahvicu i slatkis za ponijet i to je to.
kad mi se prohtije hamburger imam svoj TOTO neprevazidjen.
Ko je tebi kriv kada ne vidiš dalje od ćebavbdžinice Mrkva. :mrgreen:
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#695 Re: McDonalds

Post by akcija007 »

Jos uvijek nisam bio i ne vjerujem da cu... Skupo je za nas standrad, meni 8KM, kod nas prosjecna plata oko 800 KM (ja imam platu ispod prosjeka) , koliko se sjecam iz teorije s faxa MC Donalds odredjuje cijene prema GDP-u per capita zemlje.
U HR je taj meni 34,90 kuna ili 9,16 KM. Znaci za 1,16 KM skuplji nego kod nas...

Smatram da bi neka realna cijena za nas standard bila max 6,00 KM meni...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#696 Re: McDonalds

Post by ladyblue18 »

Ne kontam fakat, ja hamburger pojedem pa ne mogu haman cijeli dan nista okusiti vise a ovdje se prica kako se normalno ruca u Mc-u i za pola sata eto gladan. :?
Allahselamet :-? :-)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12222
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#697 Re: McDonalds

Post by mrtva kokoš »

ako je tako kako vi pricate onda belaj, ja pojedem hamburger u bilo kojem drugom f.f. i opet sam gladan kako li bi tek bio gladan sa hamburgerom iz meka. :-) ma nista okahrili ste me sad necu nikako ici kad znam sta da (ne)ocekujem. :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79542
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#698 Re: McDonalds

Post by Velkoski »

ladyblue18 wrote:Ne kontam fakat, ja hamburger pojedem pa ne mogu haman cijeli dan nista okusiti vise a ovdje se prica kako se normalno ruca u Mc-u i za pola sata eto gladan. :?
Allahselamet :-? :-)
blago tebi :mrgreen:
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#699 Re: McDonalds

Post by Šef »

leet wrote:
ladyblue18 wrote:Ne kontam fakat, ja hamburger pojedem pa ne mogu haman cijeli dan nista okusiti vise a ovdje se prica kako se normalno ruca u Mc-u i za pola sata eto gladan. :?
Allahselamet :-? :-)
blago tebi :mrgreen:
Blago njenom mužu. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#700 Re: McDonalds

Post by dječak sa šibicama »

ocaj wrote: I ja bi se pobunila za cijene da nisam u HR jela po vecim cijenama,tako da nemam sta reci... :roll:
A mislim da smo mi i HR tu negdje u rangu sa standardom...
:roll:

U Hrvatskoj plate skoro duplo vece nego u BiH, a cijene skoro pa iste.

Gdje je tu isti standard, o cemu ti govoris.
Locked