Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6726 Re: Pitamo Mehanicare ?
.
Last edited by quarterback on 15/10/2016 10:12, edited 1 time in total.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6727 Re: Pitamo Mehanicare ?
Povećan broj obrtaja je normalan, neprimanje gasa nije.Danguba wrote:Zar ne treba auto da ima povecan broj obrtaja kada se ujutro pali hladan?
Zar ne dobija dodatno gorivo sve dok se ne zagrije pa smanji broj obrtaja a time i potrosnju?
Ja ne vidim u cemu je tu problem?![]()
Onako pitam, nisam mehanicar a na ovo nikada ne bih reagovao.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6728 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto odrzavam u ovlastenom servisu VW...auto Passat.....i cep kartera mi mjenjaju na svakoj zamjeni ulja a stari uvijek stave u gepek...i kosta to sve oko jedne marke(cep)....nije neka para.......povecani obrtaji na niskim temp. je normala da nije tako mozda bi bilo za zamisliti sequarterback wrote:trebam sutra voziti auto na servis, kako ovlastenog forda odavno nije bilo (a sutra odoh u ovaj novi "ford" - grand auto) interesuje me sljedece (auto je preslo 95.000, 1.6 benzin)
trebam li mijenjati svjecice (zamjenjene su na 55.000)
vidio sam da su na 40.000 u fac zamjenili cep kartera, da li se on inace treba mijenjati jer sam vidio da nikada poslije nije zamjenjen,
na golfu ovo nikada nije mijenjano, samo je mijenjana podloska povremeno (fac ju je zamjenio jednom, na 55.000) - znam da je ovo glupost i pizdarija ali ako ce poceti pustati ulje na cepu onda mi je peglanje da opet idem do šipa da to zamjene, zato i pitam - da završim ako treba, lakse mi je zavrsiti sada nego ici ponovo
dok sam vozio golfa jednom sam za 100.000 km zamjenio ulje u kocnicama, tip iz F AC mi je jednom davno rekao kako bih ulje u kocnicama trebao zamjeniti svakih oko 30.000 jer u protivnom dodje do kvara na kocionom cilindru sto je skuplje popraviti nego sto kosta zamjena ulja
elem, sta je od ovoga istina a sta nije?
na 80.000 sam radio "veliki servis", tada nije zamjenjena vodena pumpa jer su rekli da je u boljem stanju nego da stavljaju novu (tada nije bilo ovlastenog servisa), pumpa normalno radi, ne cuje se, trebam li je preventivno zamjeniti ili da je ostavim?
dok sam imao g2d bio sam vican cackanju oko njega, od kako sam uzeo novo auto prije 9 godina prestao sam dizati haubu pa fakat vise pojma nemam, zato i molim za odgovore
ps
nemam nikakvih problema sa autom, jedino sto sam primjetio je da se lampica ulja nakon paljenja ugasi mozda nakon 2 sekunde, cini mi se da se prije gasila malo brze
hvala !
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6729 Re: Pitamo Mehanicare ?
spreca wrote:Auto odrzavam u ovlastenom servisu VW...auto Passat.....i cep kartera mi mjenjaju na svakoj zamjeni ulja a stari uvijek stave u gepek...i kosta to sve oko jedne marke(cep)....nije neka para.......
hvala nasao sam u starim racunima da ga je bivsi F AC naplatio 22 marke jednom prilikom
bio sam danas u grand autu - novi ford
nadam se da ce biti bolji od F ACa, ispostovali su dogovoreno, dosao sam prema dogovoru u 11h i za sat i po je bilo sve zavrseno
redovni servis + zamjena i balansiranje guma
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6730 Re: Pitamo Mehanicare ?
jest da je skuplje ali nikad nezalim para koje ostavim u ovlastenom servisu...ako se sta desi bar znam koe daquarterback wrote:spreca wrote:Auto odrzavam u ovlastenom servisu VW...auto Passat.....i cep kartera mi mjenjaju na svakoj zamjeni ulja a stari uvijek stave u gepek...i kosta to sve oko jedne marke(cep)....nije neka para.......
hvala nasao sam u starim racunima da ga je bivsi F AC naplatio 22 marke jednom prilikom
bio sam danas u grand autu - novi ford
nadam se da ce biti bolji od F ACa, ispostovali su dogovoreno, dosao sam prema dogovoru u 11h i za sat i po je bilo sve zavrseno
redovni servis + zamjena i balansiranje guma
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6731 Re: Pitamo Mehanicare ?
quarterback wrote:spreca wrote:Auto odrzavam u ovlastenom servisu VW...auto Passat.....i cep kartera mi mjenjaju na svakoj zamjeni ulja a stari uvijek stave u gepek...i kosta to sve oko jedne marke(cep)....nije neka para.......
hvala nasao sam u starim racunima da ga je bivsi F AC naplatio 22 marke jednom prilikom
bio sam danas u grand autu - novi ford
nadam se da ce biti bolji od F ACa, ispostovali su dogovoreno, dosao sam prema dogovoru u 11h i za sat i po je bilo sve zavrseno
redovni servis + zamjena i balansiranje guma
koliko te je doslo sve ? , jesu li skupi, trazim jedan specifican dio
- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#6732 Re: Pitamo Mehanicare ?
rodjak, je li tebi mijenjaju cep ili podlosku na cepu?spreca wrote: Auto odrzavam u ovlastenom servisu VW...auto Passat.....i cep kartera mi mjenjaju na svakoj zamjeni ulja a stari uvijek stave u gepek...i kosta to sve oko jedne marke(cep)....nije neka para.......povecani obrtaji na niskim temp. je normala da nije tako mozda bi bilo za zamisliti se
i usput da ti kazem da sam nabrao dunja. one okrugle, mirisljave, slatke...ma lijepe ba.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6733 Re: Pitamo Mehanicare ?
cije si to dunje brao....da nisu slucajno mojeDanguba wrote:rodjak, je li tebi mijenjaju cep ili podlosku na cepu?spreca wrote: Auto odrzavam u ovlastenom servisu VW...auto Passat.....i cep kartera mi mjenjaju na svakoj zamjeni ulja a stari uvijek stave u gepek...i kosta to sve oko jedne marke(cep)....nije neka para.......povecani obrtaji na niskim temp. je normala da nije tako mozda bi bilo za zamisliti se
i usput da ti kazem da sam nabrao dunja. one okrugle, mirisljave, slatke...ma lijepe ba.
zaboravih pitati ...jesil dunje krao ili si pito
- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#6734 Re: Pitamo Mehanicare ?
spreca wrote: cije si to dunje brao....da nisu slucajno moje![]()
![]()
![]()
![]()
........samo ja sebi mogu zacepiti i niko vise
![]()
![]()
ali stvarvno svaki put zamjene cep/saraf koji kosta sicu
![]()
zaboravih pitati ...jesil dunje krao ili si pito......pazi da te ko ne uzme na nisan rafalno
![]()
![]()
![]()
Onako ba na finjaka. Selam veselam... dobre pravo. Sta ces kada je pustara.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6735 Re: Pitamo Mehanicare ?
lani ih je bilo do bacanja.....staces agrarna reforma nastupilaDanguba wrote:spreca wrote: cije si to dunje brao....da nisu slucajno moje![]()
![]()
![]()
![]()
........samo ja sebi mogu zacepiti i niko vise
![]()
![]()
ali stvarvno svaki put zamjene cep/saraf koji kosta sicu
![]()
zaboravih pitati ...jesil dunje krao ili si pito......pazi da te ko ne uzme na nisan rafalno
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Onako ba na finjaka. Selam veselam... dobre pravo. Sta ces kada je pustara.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6736 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa iskreno bar meni nisu bas jeftiniamar1994 wrote:quarterback wrote:spreca wrote:Auto odrzavam u ovlastenom servisu VW...auto Passat.....i cep kartera mi mjenjaju na svakoj zamjeni ulja a stari uvijek stave u gepek...i kosta to sve oko jedne marke(cep)....nije neka para.......
hvala nasao sam u starim racunima da ga je bivsi F AC naplatio 22 marke jednom prilikom
bio sam danas u grand autu - novi ford
nadam se da ce biti bolji od F ACa, ispostovali su dogovoreno, dosao sam prema dogovoru u 11h i za sat i po je bilo sve zavrseno
redovni servis + zamjena i balansiranje guma![]()
koliko te je doslo sve ? , jesu li skupi, trazim jedan specifican dio![]()
filte ulja, zraka, polena, ulje, dezinfekcija klime, rad mehanicara 1h, montaza i balansiranje guma, sve zajedno sa popustom 229 KM
s tim da trenutno traje akcija 50% popusta na ulje, 25% na rad i dijelove...
hajd ovih 229 je tu negdje sa FACom meni se cini, medjutim da nije akcija bilo bi oko 300 KM sto je po meni malo previse
nasli su mi da se treba zamjeniti jedan cni mi se rekose selen nazad i da je neki dihtung negdje na mjenjacu malo popustio, to su racunali 130 maraka dijelova i 40 maraka ruku, trebam sacekati da dijelovi dodju ...

-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6737 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je poštena cijena.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6738 Re: Pitamo Mehanicare ?
postena, trebam li ti reci da za mazgu
izadje u ovlastenom oko 600KM servis

- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#6739 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko da je Merkedes.amar1994 wrote:postena, trebam li ti reci da za mazguizadje u ovlastenom oko 600KM servis
![]()
![]()
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6740 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh, moraju i oni od necega zivjeti. Ali ti mozes da izaberes da ne ides kod njih. Nazoves, pitas koliko kosta, i onda kazes da je skupo, da bi rado dosao da je u pola cijene, kao u novootvorenom fordovom servisu. Ili tako nesto.amar1994 wrote:postena, trebam li ti reci da za mazguizadje u ovlastenom oko 600KM servis
![]()
![]()
Pa mozda skontaju da ne bi bilo lose da i oni naprave neku akciju, 50% popusta, besplatnu provjeru, itd...
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6741 Re: Pitamo Mehanicare ?
slazem se, bas je poštena 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6742 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma jebo njih, ja sam zavrsio sa njima za sva vremenadirestraits0078 wrote:Eh, moraju i oni od necega zivjeti. Ali ti mozes da izaberes da ne ides kod njih. Nazoves, pitas koliko kosta, i onda kazes da je skupo, da bi rado dosao da je u pola cijene, kao u novootvorenom fordovom servisu. Ili tako nesto.amar1994 wrote:postena, trebam li ti reci da za mazguizadje u ovlastenom oko 600KM servis
![]()
![]()
Ili ima kazes da ides kod lokalnog mehanicara, a da ces kod njih kupiti dijelove. A kad ti kazu koliko uzimaju za dijelove, kazes opet: skupo. I kazes im da ces da kupis OEM dijelove za manje love.
![]()
Pa mozda skontaju da ne bi bilo lose da i oni naprave neku akciju, 50% popusta, besplatnu provjeru, itd...
moze se nesto kupit, a ni to vise
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6743 Re: Pitamo Mehanicare ?
smradoviDanguba wrote:Ko da je Merkedes.amar1994 wrote:postena, trebam li ti reci da za mazguizadje u ovlastenom oko 600KM servis
![]()
![]()
jeftinije me dodje servis u sla. brodu sa troskom puta, nego u sarajevu
jos nemaju pojma koji filter klime odgovara ovom modelu, a nazivas se ovlasteni servis
- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#6744 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobre su ove nove Mazdeamar1994 wrote:smradoviDanguba wrote:Ko da je Merkedes.amar1994 wrote:postena, trebam li ti reci da za mazguizadje u ovlastenom oko 600KM servis
![]()
![]()
![]()
jeftinije me dodje servis u sla. brodu sa troskom puta, nego u sarajevu, ko je lud, ko koga zajebaje
![]()
jos nemaju pojma koji filter klime odgovara ovom modelu, a nazivas se ovlasteni servis![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6745 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne mozes imati dobar auto, zbog gladnih debila koji vode "nazovi" ovalsteni servis i distributer, servis malo bolja cepicara , ni na sta ne lici i nije ih stidDanguba wrote:
Dobre su ove nove Mazdeali eto, nemas ih gdje kako treba servisirati.
s druge strane ljudi u hrvatskoj nude ili auto na koristenje ili taxi do centra grada o svome trosku, dok ne zavrse servis
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6746 Re: Pitamo Mehanicare ?
zar nisu mazda i ford pod istim krovom (+land rover + volvo)amar1994 wrote:ne mozes imati dobar auto, zbog gladnih debila koji vode "nazovi" ovalsteni servis i distributer, servis malo bolja cepicara , ni na sta ne lici i nije ih stidDanguba wrote:
Dobre su ove nove Mazdeali eto, nemas ih gdje kako treba servisirati.
![]()
s druge strane ljudi u hrvatskoj nude ili auto na koristenje ili taxi do centra grada o svome trosku, dok ne zavrse servis![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6747 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemaju vise veze jedni s drugima, ova zadnja serija skyactive mazdiquarterback wrote:zar nisu mazda i ford pod istim krovom (+land rover + volvo)amar1994 wrote:ne mozes imati dobar auto, zbog gladnih debila koji vode "nazovi" ovalsteni servis i distributer, servis malo bolja cepicara , ni na sta ne lici i nije ih stidDanguba wrote:
Dobre su ove nove Mazdeali eto, nemas ih gdje kako treba servisirati.
![]()
s druge strane ljudi u hrvatskoj nude ili auto na koristenje ili taxi do centra grada o svome trosku, dok ne zavrse servis![]()
ma zavisi od vlasnika, npr. vukocars.hr drzi mazdu i bmw
-
tarikBA
- Posts: 1117
- Joined: 29/05/2012 13:35
#6748 Re: Pitamo Mehanicare ?
golf 4 1.9 tdi 85kw 2000 god.
kakvi su se pokazali ovi motori i sl.
kakvi su se pokazali ovi motori i sl.
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#6749 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cim je prezivio 16 god. znaci da je dobar,ali pitanje je sta neko ocekuje od motora starog 16 god ?tarikBA wrote:golf 4 1.9 tdi 85kw 2000 god.
kakvi su se pokazali ovi motori i sl.
Treba obratit paznju na turbinu,egr ventil,zamajac,dizne itd. poznate dizelaske bolesti.
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6750 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Drug je nekad davno imao taj motor u golfu, al' sa gti paketom opreme. Vozio ga 4 godine bez problema, al' kupljen sa godinu starosti. To je pumpa dizna tehnologija, malo trosio a Boga mi predobro ísao.[emoji6]tarikBA wrote:golf 4 1.9 tdi 85kw 2000 god.
kakvi su se pokazali ovi motori i sl.
Sent from my C6603 using Tapatalk
