Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51425
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6701 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kome vi ovo odgovarate, meni ili putniku??????[emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#6702 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma tebi nema spasakonektovan wrote:Kome vi ovo odgovarate, meni ili putniku??????[emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51425
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6703 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Hebi se ti, da izvines.[emoji2]mad_max_ba wrote:ma tebi nema spasa [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38]konektovan wrote:Kome vi ovo odgovarate, meni ili putniku??????[emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#6704 Re: Pitamo Mehanicare ?
šalim se ba, izvini mi se šta se odma ljutiš
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6705 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije ni meni palio na vruce, tj, vergla, vergla i jedva sastavi nakon 3-4 pokusaja, te senzor ovaj, te senzor onaj.
Repariram anlaser, problem nestao
1.5dci
mada ako nece nikako da sastavi, moguce da je senzor temperature
Repariram anlaser, problem nestao
1.5dci
mada ako nece nikako da sastavi, moguce da je senzor temperature
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#6706 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nek ti pregleda majstor usisnu, da ne vuče negdje falš zrak.
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#6707 Re: Pitamo Mehanicare ?
dihtungbleee_sa wrote:Nek ti pregleda majstor usisnu, da ne vuče negdje falš zrak.
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#6708 Re: Pitamo Mehanicare ?
Majstor reče piksne alnasera, vidjet ćemo sutra sigurno
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6709 Re: Pitamo Mehanicare ?
Isto kao i kod mene sto je bilo, 50 KM, rijesio
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6710 Re: Pitamo Mehanicare ?
+4 vanjska otvoren thermostat...direstraits0078 wrote:Relativno nisko. U kojem rezimu?Bakir1 wrote:
Normalno?
Buni me temp goriva..
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6711 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bakir1 wrote: +4 vanjska otvoren thermostat...
Buni me temp goriva..
Mislim da je ok gorivo, pogotovo u leru, ima puno povrata, a pritisak je visok u railu, pritisak je ono sto grije gorivo, pogledaj ispod kako su slozena crijeva od goriva, radi boljeg hladjenja.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6712 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pokusavam naci uzrok lupanja injektora koji su se umirili na nevjerovatno sa dolaskom hladnijih Dana....
Zbunjujuce je sto je do 7 stepeni vanjske sada stalno pod standgasom....
Greske nema, devijacija injektora na stotu u minusu svi...
Jebes li ga....
Zbunjujuce je sto je do 7 stepeni vanjske sada stalno pod standgasom....
Greske nema, devijacija injektora na stotu u minusu svi...
Jebes li ga....
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6713 Re: Pitamo Mehanicare ?
S pojacanim standgasom ide dodatno pred i naknadno ubrizgavanje, zato su ti se utisali injektori, ima viska goriva, ali rade pojacano, vise ubrizgavanja po ciklusu. Isti slucaj kao kod regeneracije, auto tise/mekse/priguseno radi, vise trosi, prlja ulje, ispira cilindre. Ovlasteni bi trebao vjerovatno neki update SW-a da uradi. Mislim da je to normalno za ove male motore, veliki su zahtjevi za cistocom ispuha, a mora biti i snage, mora biti i miran rad, mora masa faktora da se zadovolji. Iz tog razloga se ponovo krece na vece kubikaze i kod dizela i benzinaca, ne mogu zadovoljiti eko standarde u praksi. Pogotovo vauva nije u to ulagao, isao precicom. Ali generalno vauvau ima probleme s manjim motorima, dizelima i benzincima, s kontrolom zagadjenja.Bakir1 wrote:Pokusavam naci uzrok lupanja injektora koji su se umirili na nevjerovatno sa dolaskom hladnijih Dana....
Zbunjujuce je sto je do 7 stepeni vanjske sada stalno pod standgasom....
Greske nema, devijacija injektora na stotu u minusu svi...
Jebes li ga....
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#6714 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko ti je rijesio?Leon16v wrote:Isto kao i kod mene sto je bilo, 50 KM, rijesio
- konektovan
- Posts: 51425
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6715 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Dam ti milju i da se kutarises belaja?![emoji12] [emoji2]Bakir1 wrote:Pokusavam naci uzrok lupanja injektora koji su se umirili na nevjerovatno sa dolaskom hladnijih Dana....
Zbunjujuce je sto je do 7 stepeni vanjske sada stalno pod standgasom....
Greske nema, devijacija injektora na stotu u minusu svi...
Jebes li ga....
Sent from my C6603 using Tapatalk
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6716 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mores imas jos sest pusinga 
- konektovan
- Posts: 51425
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6717 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Bakire, kakav je to rijecnik???? Ja te nijesam navikao u tom svijetlu citati????!!!![emoji6] [emoji12]Bakir1 wrote:Mores imas jos sest pusinga [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6718 Re: Pitamo Mehanicare ?
Slična situacija mene pogodi jučer. Stao 10 minuta kad sam htio ponovo da pokrenem motor alnaser zavergla jedva samo jedan krug i stane kao da je prazan akumulator ugasi se čitava instrument tabla, mrtav-mrtav. Pokušao dva-tri puta, neće. Skinuo kleme pa ponovo spojio, neće. Pogledao kablove pod haubom majstorski ih prodrmao, neće jednom a onda drugi put sastavi kao da nikad ništa nije biloputnik2107 wrote:Situacija sljedeća: vozilo (Clio) na hladno pali bez problema. Međutim, u zadnje vrijeme teško pali kad je "vruće" paljenje. klasičan primjer-jučer sa posla bez problema upalim (auto stajalo ugašeno 8h) i dovezem se do pumpe koja je udaljena 4-5 kilometara (10 min vožnje), naspem gorivo i nakon 3 minute što je ugašeno neće da upali. "Stenje" prilikom paljenja. Upalilo na guranje. ovo se pojavljuje zadnjih desetak dana, išao u Unitrade, oni rekli nije do akumulatora ali ne znaju do čega je, spajali akumulator na neki aparat i nije do njega, iako je kupljen 2012. godine.
Evo danas pregurah nekih 60 kilometara stao 10-ak puta i svaki put upali od prve. Čak se i motor smirio radi u leru tako tiho da nekad mislim da se ugasio.
Jbm ti elektroniku vratite nam karburatore
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6719 Re: Pitamo Mehanicare ?
Senci elektricar, na Alipasinomnewklear wrote:Ko ti je rijesio?Leon16v wrote:Isto kao i kod mene sto je bilo, 50 KM, rijesio
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#6720 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znate li sta bi moglo biti kod mene. Ujutro pri ovim nizim temperaturama mi se obrtaji nakon paljenja podignu na nekih 1200 i tako dosta dugo drze. Kad krenem nakon recimo minute, imam blagu nizbrdicu i ubacim u trecu i pustim papucicu gasa, a on ide sam
bez da mu dodajem gas (kao da imam tempomat
). Okrenuta je trenutna potrosnja i pokazuje kao da mu dodajem gas,a gas pusten. Znaci toliko mu digne obrtaje, da ne moram dirati papucicu gasa
.
Nakon nekih 500-800 metara dodje sebi.
Takodjer kad je hladan zna zatrzati, odnosno ne primati gas. Pritisces gas, ono nista.
Imam osjecaj da ovo sve ima veze sa bobinama ili svjecicama i postoji li ikakva mogucnost provjere bobina ili svijecica (koja radi, a koja ne radi kako treba)? Najgore je sto se ovo zadnje rijetko desava, pa onda ne znam kako provjeriti koja bobina zeza, odnosno gubi struju kad je hladan.
edit: zaboravih napisati da je motor 1,6 16v.
Nakon nekih 500-800 metara dodje sebi.
Takodjer kad je hladan zna zatrzati, odnosno ne primati gas. Pritisces gas, ono nista.
Imam osjecaj da ovo sve ima veze sa bobinama ili svjecicama i postoji li ikakva mogucnost provjere bobina ili svijecica (koja radi, a koja ne radi kako treba)? Najgore je sto se ovo zadnje rijetko desava, pa onda ne znam kako provjeriti koja bobina zeza, odnosno gubi struju kad je hladan.
edit: zaboravih napisati da je motor 1,6 16v.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6721 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamijeni set gumica na usisu, usput očisti usis. Ako je k4m provjeri solenoid vvt-a. Zamjena po potrebi.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#6722 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala na odgovoru
.
Motor je 2000.godiste(reno) pa ne znam da li ima taj solenoid.
Motor je 2000.godiste(reno) pa ne znam da li ima taj solenoid.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6723 Re: Pitamo Mehanicare ?
79 kW? Nema solenoid ako je 79 kW. Bobine provjeri kod mehaničara ako nisi vješt sa šarafljenjem.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#6724 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jest 79 kw. Ok, hvala jos jednomdirestraits0078 wrote:79 kW? Nema solenoid ako je 79 kW. Bobine provjeri kod mehaničara ako nisi vješt sa šarafljenjem.
- Danguba
- Posts: 15875
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#6725 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar ne treba auto da ima povecan broj obrtaja kada se ujutro pali hladan?
Zar ne dobija dodatno gorivo sve dok se ne zagrije pa smanji broj obrtaja a time i potrosnju?
Ja ne vidim u cemu je tu problem?
Onako pitam, nisam mehanicar a na ovo nikada ne bih reagovao.
Zar ne dobija dodatno gorivo sve dok se ne zagrije pa smanji broj obrtaja a time i potrosnju?
Ja ne vidim u cemu je tu problem?
Onako pitam, nisam mehanicar a na ovo nikada ne bih reagovao.

