Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kome vi ovo odgovarate, meni ili putniku??????[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

konektovan wrote:Kome vi ovo odgovarate, meni ili putniku??????[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
ma tebi nema spasa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6703 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mad_max_ba wrote:
konektovan wrote:Kome vi ovo odgovarate, meni ili putniku??????[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
ma tebi nema spasa [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38]
Hebi se ti, da izvines.[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

:lol: :lol:
šalim se ba, izvini mi se šta se odma ljutiš :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Nije ni meni palio na vruce, tj, vergla, vergla i jedva sastavi nakon 3-4 pokusaja, te senzor ovaj, te senzor onaj.
Repariram anlaser, problem nestao :-D
1.5dci
mada ako nece nikako da sastavi, moguce da je senzor temperature
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#6706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Nek ti pregleda majstor usisnu, da ne vuče negdje falš zrak.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

bleee_sa wrote:Nek ti pregleda majstor usisnu, da ne vuče negdje falš zrak.
dihtung :izet: :izet:
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#6708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by putnik2107 »

Majstor reče piksne alnasera, vidjet ćemo sutra sigurno
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Isto kao i kod mene sto je bilo, 50 KM, rijesio
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

direstraits0078 wrote:
Bakir1 wrote:Image
Normalno?
Relativno nisko. U kojem rezimu?
+4 vanjska otvoren thermostat...
Buni me temp goriva..
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Bakir1 wrote: +4 vanjska otvoren thermostat...
Buni me temp goriva..

Mislim da je ok gorivo, pogotovo u leru, ima puno povrata, a pritisak je visok u railu, pritisak je ono sto grije gorivo, pogledaj ispod kako su slozena crijeva od goriva, radi boljeg hladjenja. ;) Temperatura goriva padne kad se vozilo krece, hladi se zrakom ispod vozila.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Pokusavam naci uzrok lupanja injektora koji su se umirili na nevjerovatno sa dolaskom hladnijih Dana....
Zbunjujuce je sto je do 7 stepeni vanjske sada stalno pod standgasom....
Greske nema, devijacija injektora na stotu u minusu svi...
Jebes li ga....
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Bakir1 wrote:Pokusavam naci uzrok lupanja injektora koji su se umirili na nevjerovatno sa dolaskom hladnijih Dana....
Zbunjujuce je sto je do 7 stepeni vanjske sada stalno pod standgasom....
Greske nema, devijacija injektora na stotu u minusu svi...
Jebes li ga....
S pojacanim standgasom ide dodatno pred i naknadno ubrizgavanje, zato su ti se utisali injektori, ima viska goriva, ali rade pojacano, vise ubrizgavanja po ciklusu. Isti slucaj kao kod regeneracije, auto tise/mekse/priguseno radi, vise trosi, prlja ulje, ispira cilindre. Ovlasteni bi trebao vjerovatno neki update SW-a da uradi. Mislim da je to normalno za ove male motore, veliki su zahtjevi za cistocom ispuha, a mora biti i snage, mora biti i miran rad, mora masa faktora da se zadovolji. Iz tog razloga se ponovo krece na vece kubikaze i kod dizela i benzinaca, ne mogu zadovoljiti eko standarde u praksi. Pogotovo vauva nije u to ulagao, isao precicom. Ali generalno vauvau ima probleme s manjim motorima, dizelima i benzincima, s kontrolom zagadjenja.
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#6714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Leon16v wrote:Isto kao i kod mene sto je bilo, 50 KM, rijesio
Ko ti je rijesio?
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6715 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:Pokusavam naci uzrok lupanja injektora koji su se umirili na nevjerovatno sa dolaskom hladnijih Dana....
Zbunjujuce je sto je do 7 stepeni vanjske sada stalno pod standgasom....
Greske nema, devijacija injektora na stotu u minusu svi...
Jebes li ga....
Dam ti milju i da se kutarises belaja?![emoji12] [emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Mores imas jos sest pusinga :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6717 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:Mores imas jos sest pusinga [emoji38]
Bakire, kakav je to rijecnik???? Ja te nijesam navikao u tom svijetlu citati????!!!![emoji6] [emoji12]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

putnik2107 wrote:Situacija sljedeća: vozilo (Clio) na hladno pali bez problema. Međutim, u zadnje vrijeme teško pali kad je "vruće" paljenje. klasičan primjer-jučer sa posla bez problema upalim (auto stajalo ugašeno 8h) i dovezem se do pumpe koja je udaljena 4-5 kilometara (10 min vožnje), naspem gorivo i nakon 3 minute što je ugašeno neće da upali. "Stenje" prilikom paljenja. Upalilo na guranje. ovo se pojavljuje zadnjih desetak dana, išao u Unitrade, oni rekli nije do akumulatora ali ne znaju do čega je, spajali akumulator na neki aparat i nije do njega, iako je kupljen 2012. godine.
Slična situacija mene pogodi jučer. Stao 10 minuta kad sam htio ponovo da pokrenem motor alnaser zavergla jedva samo jedan krug i stane kao da je prazan akumulator ugasi se čitava instrument tabla, mrtav-mrtav. Pokušao dva-tri puta, neće. Skinuo kleme pa ponovo spojio, neće. Pogledao kablove pod haubom majstorski ih prodrmao, neće jednom a onda drugi put sastavi kao da nikad ništa nije bilo :?

Evo danas pregurah nekih 60 kilometara stao 10-ak puta i svaki put upali od prve. Čak se i motor smirio radi u leru tako tiho da nekad mislim da se ugasio.

Jbm ti elektroniku vratite nam karburatore :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

newklear wrote:
Leon16v wrote:Isto kao i kod mene sto je bilo, 50 KM, rijesio
Ko ti je rijesio?
Senci elektricar, na Alipasinom
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Znate li sta bi moglo biti kod mene. Ujutro pri ovim nizim temperaturama mi se obrtaji nakon paljenja podignu na nekih 1200 i tako dosta dugo drze. Kad krenem nakon recimo minute, imam blagu nizbrdicu i ubacim u trecu i pustim papucicu gasa, a on ide sam :D bez da mu dodajem gas (kao da imam tempomat :mrgreen: ). Okrenuta je trenutna potrosnja i pokazuje kao da mu dodajem gas,a gas pusten. Znaci toliko mu digne obrtaje, da ne moram dirati papucicu gasa :o .

Nakon nekih 500-800 metara dodje sebi.

Takodjer kad je hladan zna zatrzati, odnosno ne primati gas. Pritisces gas, ono nista.

Imam osjecaj da ovo sve ima veze sa bobinama ili svjecicama i postoji li ikakva mogucnost provjere bobina ili svijecica (koja radi, a koja ne radi kako treba)? Najgore je sto se ovo zadnje rijetko desava, pa onda ne znam kako provjeriti koja bobina zeza, odnosno gubi struju kad je hladan.

edit: zaboravih napisati da je motor 1,6 16v.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Zamijeni set gumica na usisu, usput očisti usis. Ako je k4m provjeri solenoid vvt-a. Zamjena po potrebi.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Hvala na odgovoru :thumbup:.
Motor je 2000.godiste(reno) pa ne znam da li ima taj solenoid.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

79 kW? Nema solenoid ako je 79 kW. Bobine provjeri kod mehaničara ako nisi vješt sa šarafljenjem.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

direstraits0078 wrote:79 kW? Nema solenoid ako je 79 kW. Bobine provjeri kod mehaničara ako nisi vješt sa šarafljenjem.
Jest 79 kw. Ok, hvala jos jednom :). Znaci gumice usisa i provjeriti bobine.
User avatar
Danguba
Posts: 15875
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#6725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

Zar ne treba auto da ima povecan broj obrtaja kada se ujutro pali hladan?
Zar ne dobija dodatno gorivo sve dok se ne zagrije pa smanji broj obrtaja a time i potrosnju?

Ja ne vidim u cemu je tu problem? :roll:

Onako pitam, nisam mehanicar a na ovo nikada ne bih reagovao.
Post Reply