Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

NediM17 wrote:Povuci na onu pumpicu za mjerenje antifriza i vidi na koliko ledi. Ako nema necistoca i ako je dobra temperatura nista ne diraj!
Ma vjerovatno cu morati dosipati ili mijenjati, posto je gubilo antifriz, jer ventil nije bio dobro zavrnut, pa sam dosipao vode, dok nisam skontao da je ventil, to je bilo nekad tamo tokom jula :-D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#6677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ako si dosipao cesmovacu obavezno promijeni! Ako si dosipao destilat, ne mora znaciti da je los. Izmjeri pa vidi.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#6678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Mehaničari, treba mi pomoć...

Imao sam udes, auto mi je Vectra B Facelift sa fabričkim Xenon farovima
Eh, lijevi far mi je pukao.

Dva pitanja:


Prvo: Gdje ću nabaviti lijevi far? Je li 100KM previše da platim?



Drugo: Ako kupim "obične" farove za Facelift varijantu, da li će odgovarati i koliko je komplikovano (i skupo) da iste montiram i koristim?



Unaprijed hvala na pomoći :)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#6679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Imas Opel-Tim otpad u Vitezu, vjerovatno imaju. 100KM nije puno za xenon far, cak mislim i da je jeftino samo provjeri stanje projektora. Obicni farovi su vjerovatno 70-100KM/kom tako da ti se vise isplati kupit xenon far. Plus ne znam kakva je situacija iza, zbog nivelacije-odgovara li. U Zenici jedan vozi s jednim xenon a jednim običnim farom znaci moze se montirat e sad ima li prepravki ne bih znao
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

100 km za ispravan xenon far je djaba.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#6681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Ništa onda, kupujem far :)

Hvala momci :wink:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Averus wrote:Ništa onda, kupujem far :)

Hvala momci :wink:
Koliko znam u vectre b facelift je far iz jednog komada, na starijim verzijama je bio posebno far posebno žmigavac, ako mozes provjeri ti to ma licu mjesta
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6683 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

https://youtu.be/6FBsnmwEfqk

Evo ga, kao i moj, identicno. :mrgreen:
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#6684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

U auto ide 6L antifriza,na pakovanju pise koncentrat 1:1,jel to znaci da je vec razblazen i da mi treba 6L ovog antifriza ili samo 3L i 3L dest. vode :?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

3 litra koncentrata i 3 litra destilovane vode.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#6686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

530i wrote:3 litra koncentrata i 3 litra destilovane vode.
:thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Image
Normalno?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Bakir1 wrote:Image
Normalno?
Relativno nisko. U kojem rezimu?
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#6689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by putnik2107 »

Situacija sljedeća: vozilo (Clio) na hladno pali bez problema. Međutim, u zadnje vrijeme teško pali kad je "vruće" paljenje. klasičan primjer-jučer sa posla bez problema upalim (auto stajalo ugašeno 8h) i dovezem se do pumpe koja je udaljena 4-5 kilometara (10 min vožnje), naspem gorivo i nakon 3 minute što je ugašeno neće da upali. "Stenje" prilikom paljenja. Upalilo na guranje. ovo se pojavljuje zadnjih desetak dana, išao u Unitrade, oni rekli nije do akumulatora ali ne znaju do čega je, spajali akumulator na neki aparat i nije do njega, iako je kupljen 2012. godine.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ranger »

putnik2107 wrote:Situacija sljedeća: vozilo (Clio) na hladno pali bez problema. Međutim, u zadnje vrijeme teško pali kad je "vruće" paljenje. klasičan primjer-jučer sa posla bez problema upalim (auto stajalo ugašeno 8h) i dovezem se do pumpe koja je udaljena 4-5 kilometara (10 min vožnje), naspem gorivo i nakon 3 minute što je ugašeno neće da upali. "Stenje" prilikom paljenja. Upalilo na guranje. ovo se pojavljuje zadnjih desetak dana, išao u Unitrade, oni rekli nije do akumulatora ali ne znaju do čega je, spajali akumulator na neki aparat i nije do njega, iako je kupljen 2012. godine.
koji motor?
da nije boschpumpa?
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6691 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

konektovan wrote:https://youtu.be/6FBsnmwEfqk

Evo ga, kao i moj, identicno. :mrgreen:
Sto me ignorisete, jesam li vam dosadio??????[emoji2]
Kako je krenulo, opet ce mi bitanga jedini komentarisati?![emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6692 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
konektovan wrote:https://youtu.be/6FBsnmwEfqk

Evo ga, kao i moj, identicno. :mrgreen:
Sto me ignorisete, jesam li vam dosadio??????[emoji2]
Kako je krenulo, opet ce mi bitanga jedini komentarisati?![emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
:lol: :mrgreen:
kako kaze frajer u komentarima, provjeriti cijevi sve, da li je neka napukla :)

btw. moj nije nikad skako vako :shock: :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6693 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
konektovan wrote:https://youtu.be/6FBsnmwEfqk

Evo ga, kao i moj, identicno. :mrgreen:
Sto me ignorisete, jesam li vam dosadio??????[emoji2]
Kako je krenulo, opet ce mi bitanga jedini komentarisati?![emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
[emoji38] :mrgreen:
kako kaze frajer u komentarima, provjeriti cijevi sve, da li je neka napukla :)

btw. moj nije nikad skako vako :shock: :run:
Procitao sam par komentara, i cijevi su pregledane, tako kazu majstori, sve ok.
Al' moram jos jednom, kod nekog drugog.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6694 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote: Procitao sam par komentara, i cijevi su pregledane, tako kazu majstori, sve ok.
Al' moram jos jednom, kod nekog drugog.

Sent from my C6603 using Tapatalk
kad mogao kako sam, najbolje bi bilo :)
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6695 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote: Procitao sam par komentara, i cijevi su pregledane, tako kazu majstori, sve ok.
Al' moram jos jednom, kod nekog drugog.

Sent from my C6603 using Tapatalk
kad mogao kako sam, najbolje bi bilo :)
Ma hebe me dioptrija.[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#6696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by putnik2107 »

ranger wrote:
putnik2107 wrote:Situacija sljedeća: vozilo (Clio) na hladno pali bez problema. Međutim, u zadnje vrijeme teško pali kad je "vruće" paljenje. klasičan primjer-jučer sa posla bez problema upalim (auto stajalo ugašeno 8h) i dovezem se do pumpe koja je udaljena 4-5 kilometara (10 min vožnje), naspem gorivo i nakon 3 minute što je ugašeno neće da upali. "Stenje" prilikom paljenja. Upalilo na guranje. ovo se pojavljuje zadnjih desetak dana, išao u Unitrade, oni rekli nije do akumulatora ali ne znaju do čega je, spajali akumulator na neki aparat i nije do njega, iako je kupljen 2012. godine.
koji motor?
da nije boschpumpa?
1,6, 16v, 79kw....
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ranger »

e onda znas sta sigurno nije, bospumpa :D
garant neka elektronika bobine i tako te stvarke... nema sta drugo bit.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#6698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

endzin kulant senzor?? :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

senzor bregaste
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#6700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Da je do senzora polozaja radilice ili bregastih uvijek bi zajebavao. Ovo je nesto sto je povezano sa temperaturom. Pretpostavka recimo senzor temperature zraka ili rashladne tecnosti.
Post Reply