Ma vjerovatno cu morati dosipati ili mijenjati, posto je gubilo antifriz, jer ventil nije bio dobro zavrnut, pa sam dosipao vode, dok nisam skontao da je ventil, to je bilo nekad tamo tokom julaNediM17 wrote:Povuci na onu pumpicu za mjerenje antifriza i vidi na koliko ledi. Ako nema necistoca i ako je dobra temperatura nista ne diraj!
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6676 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6677 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako si dosipao cesmovacu obavezno promijeni! Ako si dosipao destilat, ne mora znaciti da je los. Izmjeri pa vidi.
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#6678 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mehaničari, treba mi pomoć...
Imao sam udes, auto mi je Vectra B Facelift sa fabričkim Xenon farovima
Eh, lijevi far mi je pukao.
Dva pitanja:
Prvo: Gdje ću nabaviti lijevi far? Je li 100KM previše da platim?
Drugo: Ako kupim "obične" farove za Facelift varijantu, da li će odgovarati i koliko je komplikovano (i skupo) da iste montiram i koristim?
Unaprijed hvala na pomoći
Imao sam udes, auto mi je Vectra B Facelift sa fabričkim Xenon farovima
Eh, lijevi far mi je pukao.
Dva pitanja:
Prvo: Gdje ću nabaviti lijevi far? Je li 100KM previše da platim?
Drugo: Ako kupim "obične" farove za Facelift varijantu, da li će odgovarati i koliko je komplikovano (i skupo) da iste montiram i koristim?
Unaprijed hvala na pomoći
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#6679 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas Opel-Tim otpad u Vitezu, vjerovatno imaju. 100KM nije puno za xenon far, cak mislim i da je jeftino samo provjeri stanje projektora. Obicni farovi su vjerovatno 70-100KM/kom tako da ti se vise isplati kupit xenon far. Plus ne znam kakva je situacija iza, zbog nivelacije-odgovara li. U Zenici jedan vozi s jednim xenon a jednim običnim farom znaci moze se montirat e sad ima li prepravki ne bih znao
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#6680 Re: Pitamo Mehanicare ?
100 km za ispravan xenon far je djaba.
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#6681 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ništa onda, kupujem far 
Hvala momci
Hvala momci
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#6682 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko znam u vectre b facelift je far iz jednog komada, na starijim verzijama je bio posebno far posebno žmigavac, ako mozes provjeri ti to ma licu mjestaAverus wrote:Ništa onda, kupujem far
Hvala momci
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#6684 Re: Pitamo Mehanicare ?
U auto ide 6L antifriza,na pakovanju pise koncentrat 1:1,jel to znaci da je vec razblazen i da mi treba 6L ovog antifriza ili samo 3L i 3L dest. vode 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6685 Re: Pitamo Mehanicare ?
3 litra koncentrata i 3 litra destilovane vode.
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#6686 Re: Pitamo Mehanicare ?
530i wrote:3 litra koncentrata i 3 litra destilovane vode.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Normalno?
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6688 Re: Pitamo Mehanicare ?
Relativno nisko. U kojem rezimu?Bakir1 wrote:
Normalno?
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#6689 Re: Pitamo Mehanicare ?
Situacija sljedeća: vozilo (Clio) na hladno pali bez problema. Međutim, u zadnje vrijeme teško pali kad je "vruće" paljenje. klasičan primjer-jučer sa posla bez problema upalim (auto stajalo ugašeno 8h) i dovezem se do pumpe koja je udaljena 4-5 kilometara (10 min vožnje), naspem gorivo i nakon 3 minute što je ugašeno neće da upali. "Stenje" prilikom paljenja. Upalilo na guranje. ovo se pojavljuje zadnjih desetak dana, išao u Unitrade, oni rekli nije do akumulatora ali ne znaju do čega je, spajali akumulator na neki aparat i nije do njega, iako je kupljen 2012. godine.
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#6690 Re: Pitamo Mehanicare ?
koji motor?putnik2107 wrote:Situacija sljedeća: vozilo (Clio) na hladno pali bez problema. Međutim, u zadnje vrijeme teško pali kad je "vruće" paljenje. klasičan primjer-jučer sa posla bez problema upalim (auto stajalo ugašeno 8h) i dovezem se do pumpe koja je udaljena 4-5 kilometara (10 min vožnje), naspem gorivo i nakon 3 minute što je ugašeno neće da upali. "Stenje" prilikom paljenja. Upalilo na guranje. ovo se pojavljuje zadnjih desetak dana, išao u Unitrade, oni rekli nije do akumulatora ali ne znaju do čega je, spajali akumulator na neki aparat i nije do njega, iako je kupljen 2012. godine.
da nije boschpumpa?
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6691 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto me ignorisete, jesam li vam dosadio??????[emoji2]
Kako je krenulo, opet ce mi bitanga jedini komentarisati?![emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6692 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:Sto me ignorisete, jesam li vam dosadio??????[emoji2]
Kako je krenulo, opet ce mi bitanga jedini komentarisati?![emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
kako kaze frajer u komentarima, provjeriti cijevi sve, da li je neka napukla
btw. moj nije nikad skako vako
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6693 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Procitao sam par komentara, i cijevi su pregledane, tako kazu majstori, sve ok.amar1994 wrote:[emoji38]konektovan wrote:Sto me ignorisete, jesam li vam dosadio??????[emoji2]
Kako je krenulo, opet ce mi bitanga jedini komentarisati?![emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk![]()
kako kaze frajer u komentarima, provjeriti cijevi sve, da li je neka napukla
btw. moj nije nikad skako vako![]()
Al' moram jos jednom, kod nekog drugog.
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6694 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
kad mogao kako sam, najbolje bi bilokonektovan wrote: Procitao sam par komentara, i cijevi su pregledane, tako kazu majstori, sve ok.
Al' moram jos jednom, kod nekog drugog.
Sent from my C6603 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6695 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma hebe me dioptrija.[emoji2]amar1994 wrote:kad mogao kako sam, najbolje bi bilokonektovan wrote: Procitao sam par komentara, i cijevi su pregledane, tako kazu majstori, sve ok.
Al' moram jos jednom, kod nekog drugog.
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#6696 Re: Pitamo Mehanicare ?
1,6, 16v, 79kw....ranger wrote:koji motor?putnik2107 wrote:Situacija sljedeća: vozilo (Clio) na hladno pali bez problema. Međutim, u zadnje vrijeme teško pali kad je "vruće" paljenje. klasičan primjer-jučer sa posla bez problema upalim (auto stajalo ugašeno 8h) i dovezem se do pumpe koja je udaljena 4-5 kilometara (10 min vožnje), naspem gorivo i nakon 3 minute što je ugašeno neće da upali. "Stenje" prilikom paljenja. Upalilo na guranje. ovo se pojavljuje zadnjih desetak dana, išao u Unitrade, oni rekli nije do akumulatora ali ne znaju do čega je, spajali akumulator na neki aparat i nije do njega, iako je kupljen 2012. godine.
da nije boschpumpa?
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#6697 Re: Pitamo Mehanicare ?
e onda znas sta sigurno nije, bospumpa
garant neka elektronika bobine i tako te stvarke... nema sta drugo bit.
garant neka elektronika bobine i tako te stvarke... nema sta drugo bit.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6698 Re: Pitamo Mehanicare ?
endzin kulant senzor?? 
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#6699 Re: Pitamo Mehanicare ?
senzor bregaste
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6700 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da je do senzora polozaja radilice ili bregastih uvijek bi zajebavao. Ovo je nesto sto je povezano sa temperaturom. Pretpostavka recimo senzor temperature zraka ili rashladne tecnosti.
